ïemeente afkerig van reorganisatieplannen 'DE ZWARTE PIRAAT' a a mmmiwm Het laatste houvast'. behoefte aan provincies „nieuwe stiji" Zon, maan, hoog water M Uit het handelsregister Burgerlijke stand de vroegste fietsers zien het meest FEUILLETON 197 lAG 8 DECEMBER 1978 TEXELSE COURANT PAGINA 5 it alleen ten aanzien van de de regering wenselijk ge- uitbreiding van het aantal ncies maar bovenal wegens aaraan gekoppelde overhe- van een aantal taken naar bestuurslichamen „nieuwe heeft het Texelse gemeente- lur grote bezwaren. ensdagmiddag hebben ook de van de commissie voor Algemene zich in een dergelijke trant uitge- hen kantte het Pakt-raadslid Beumkes zich het felst tegen de ngsvoorstellen waarvan hij zei dat allege er goed aan zou doen ze ard" af te wijzen. CDA-man Piet s uitte zich iets genuanceerder. Hij rel enkele voordelen. Vooral de gen die de regering onderneemt t provinciaal bestuur dichter bij de rte brengen spraken hem wel aan. an zich daarentegen toch niet igen met de inhoud van het tel zoals dat bij het college was agekomen omdat er volgens hem :e veel taken door de provincies we stijl" worden overgenomen. ie andere leden van de commissie nevenalsB.enW. moeitemet'tuit n geven van verantwoordelijkhe- ie de plaatselijke bevolking direkt Men is van mening dat indien de m regeling wel wordt getroffen de ntes nauwelijks invloed kunnen enen op een aantal belangrijke ten. Daaronder vallen bijvoorbeeld op het gebied van bouw- en igtoezicht, de zorg voor lenbaar vervoer, de diensten voor tare gezondheidszorg, ambulance indweer. Andere taken die men zal i overdragen zijn het aankoop- het inrichten en het beheren van en in verband met natuur- en/of hapsbescherming en het vaststel- n verordeningen welke uitsluitend hoofdzaak betrekking hebben op ischerming van natuur en land- t betreft de splitsing van de |e provincie Noordholland in een ilte „Amstelland" (Amsterdam en ving) en Noordholland" (het res- Je deel van de provincie) zegt het ie hieraan ,,geen enkele behoefte" iben. en W. verklaren de grenzen van provincies nogal grillig te vinden egen daaraan toe dat de contacten .Haarlem" momenteel dermate zijn dat de beoogde maatregel hen rolstrekt overbodig en dus zinloos" ;omt. „Van onderop" ils bekend is de overheid al sinds jaren bezig met het opzetten van 3innenlandse bestuursreorganisa- saronder behoorde ondermeer een entelijke herindeling terwijl daar- gewestvorming „van onderop" t plaats vinden. Kleine gemeentes in worden opgeheven en Neder- zou in 44 gewesten worden ver- Onder het bewind van minister de Gaay Fortman werden plannen iend waarbij ons land zou worden eld in 24 (mini)provincies. In de rlijke organisaties zouden deze ie bestuurslichamen een belangrij ke rol gaan spelen. Hierbij zouden zowel van de gemeentes als van de rijksover heid taken naar de provincies overgaan. Zowel wat betreft de gewestvorming als de vorming van de miniprovincies is de realisatie echter vertraagd en tenslotte volledig in het slop geraakt. Herindeling Onder de huidige regering Van Agt- Wiegel wil men nu komen tot het formeren van 17 provincies en met uitzondering van de bestemmingsplan bevoegdheid en het grondbeleid heeft men alle voorstellen van het vorige kabinet ongewijzigd overgenomen. De argumenten om het aantal provincies van 11 naar 17 uit te breiden hebben naar het oordeel van de regering betrek king op het inwonertal en de bestuurlijke doelmatigheid. De ervaring heeft name lijk geleerd dat provincies met ten minste 300.000 tot 400.000 inwoners bevredigend kunnen werken. Om dit allemaal mogelijk te maken zouden dan de provincies Overijssel, Gelderland, Noord- en Zuidholland in tweeën en de provincie Noordbrabant in drieën ge deeld moeten worden. Groningen, Friesland, Drente, Zeeland en Limburg blijven in het plan ongewijzigd. Regionale structuren De bestemmingsplanbevoegdheid en het grondbeleid zijn dus weer bij de gemeente terecht gekomen. In zijn brief aan de gemeentebesturen heeft minister Wiegel van Binnenlandse Zaken daar echter iets aan toegevoegd. Hij wil namelijk dat bezien wordt of (en in hoeverre) er aanleiding is de beïnvloe dingsmogelijkheden van de provincie op het terrein van de ruimtelijke ordening te vergroten. Ook na de invoering van de reorganisatie van het binnenlands be stuur zal er volgens de minister behoefte bestaan aan regionale structuren. Hier bij zou gedacht kunnen worden aan commissies waarin ondermeer gemeen telijke bestuurders zitting hebben. Deze kunnen zowel adviserend werkzaam zijn als wel bepaalde bestuursbevoegdhe den bezitten. Betreffende de wijziging van de ge meentegrenzen wordt door de regering een versnelling van de parlementaire behandeling nagestreefd. Kort weer gegeven houdt dit in dat elk door een college van gedeputeerde staten inge diend voorstel zonder meer zou worden aanvaard. De voorbereidingsprocedure voor een grenswijziging, die nu onge veer twee jaar duurt, zal daaraan moe ten worden aangepast. De minister van Binnenlandse Zaken heeft over deze plannen het oordeel van de provincies gevraagd en de provincie Noordholland heeft haar gemeentes in dit alles gemengd. Deze zijn verzocht een oordeel te geven over de regerings plannen die in algemene termen in vijf onderdelen zijn samengevat. Dit zijn: a. taakoverdracht van gemeente naar pro vincie, b. de behoefte aan hulpstructu ren, c. de binnenprovinciale deconcen tratie en decentralisatie, d. de gemeen telijke herindeling en e. de splitsing van de provincie Noordholland. B. en W. van Texel vinden dat bij dit plan, evenals bij het vorige waarover men zich in september 1975 ook al een pré-advies uitbracht, sprake is van een „ernstige aantasting van de gemeente lijke autonomie". Het college zegt dat dit uiteraard het ergste is voor de burgers zelf. „De afstand tot het eigenlijke bestuur wordt beduidend vergroot want het gemeente bestuur zal zich moeten beperken tot wat kleingoed". Zoethoudertje Het college zegt dat zijn standpunt ten aanzien van deze reorganisatieplan nen in vergelijking tot het voorgaande plan van minister De Gaay Fortman ongewijzigd zijn. De voorgestelde taak overdracht wordt volledig van de hand gewezen. Men is van mening dat, hoewel de bestemmingsplannenbevoegdheid en het grondbeleid tot een takenbeleid mogen blijven behoren, er aan de grondslagen van dit plan vergeleken met het vorige niets veranderd is. Het blijf er volgens B. en W. naar uitzien dat de gemeente nauwelijks een eigen beleid zal kunnen voeren nu, zonder concrete invulling, bekeken wordt of en hoe de provinciale invloed op aangelegenheden van ruimtelijke or dening vergroot moet worden. „Blijkbaar moet het behoud van beide genoemde bevoegdheden als een zoet houdertje worden beschouwd". Toch is het Texelse gemeentebestuur niet op alle onderdelen van het reorga nisatieplan zo negatief. Men vindt het onbegrijpelijk dat naar een verkorting van de procedure wordt gestreefd maar tekent daarbij wel aan dat het parlement zichzelf een beperking moet opleggen. Een dergelijke houding kan volgens B. en W. betekenen dat de bereikbaarheid van het parlement bijvoorbeeld voor de wensen van de burgers teniet wordt gedaan. Wat betreft de aangekaarte behoefte aan hulpstructuren zeggen B. en W. zich te kunnen voorstellen dat bij gemeenten (ook na herindeling en na taakoverdracht) behoefteaan samenwer kingsvormen kan bestaan. Voor Texel vindt men dat echter in mindere mate gelden omdat hier slechts aan weinig gemeenschappelijke regelingen wordt deelgenomen. Het college stelt dat in gevallen waar Texel geen eigen voorzie ningen heeft getroffen diensten worden „gekocht". Als voorbeelden worden genoemd: de schooladvies- en begelei dingsdienst en de indicatiecommissie bejaardenoorden. Onduidelijkheid B. en W. menen uit de brief van minister Wiegel op te kunnen maken, De zon komt 10 december op om 8.37 uur en gaat onder om 16.29 uur; 13 december op om 8.39 uur en onder om 16.29 uur. Maan: 14 dec. V.M.; 22 dec. L.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 8 december 1.47 en 14.00 Zaterdag 9 december 3.04 en 15.27 Zondag 10 december 4.29 en 16.52 Maandag 11 december 5.46 en 18.07 Dinsdag 12 december 6.47 en 19.05 Woensdag 13 december 7.36 en 19.52 Donderdag 14 december 8.18en20.34 Vrijdag 15 december 8.58 en 21.09 Zaterdag 16 december 9.36 en 21.43 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. dat met „binnenprovinciale deconcen tratie en decentralisatie" kennelijk wordt bedoeld dat bepaalde provinciale be stuurstaken met de gemeentes worden uitgevoerd. Men zegt dat de neven gedachte vermoedelijk is dat men via een achterdeurtje toch van de gemeen telijke ervaring en deskundigheid kan blijven profiteren. Het college noemt het eveneens onduidelijk of de gedachten- gang alleen betrekking heeft op de nieuwe taken van de provincie of dat het idee ook geldt voor het bestaande pro vinciale takenpakket. Men acht het idee alleen waardevol wanneer in dit laatste bij uitstek gemeentelijke belangen aan de orde zijn. Omtrent de vrij algemene wrevel over de regeringsplannen vond burgemeester J. Engelvaart het woensdagmiddag op vallend dat er ook in de hogere be stuursorganen zeer verrassend op wordt gereageerd. De scheidingslijn loopt door alle partijen heen, zowel bij de liberalen als bij de socialisten, aldus de burge meester. Hij beklemtoonde persoonlijk vooral de financiële gevolgen waarmee men door de diverse gemeentelijke herinde ling en uitbreiding van het aantal provin cies zal worden geconfronteerd. „We moeten oppassen dat de gemeente geen soort wijkraad wordt". Nieuwe inschrijvingen Windsurfcentrum Texel, Haven 17, Oudeschild. Geven van instructie met betrekking tot windsurfing, verhuur en verkoop van windsurfartikelen. Ver strekking van zwak-alcoholische dran ken. Wijzigingen B.V. Drukkerij en uitgeversmaat schappij voorheen Langeveld De Rooy, Parkstraat 7 - 10, Den Burg. Toegetreden directeur H. van Wijk (alleen bevoegd). Volmacht verleend aan J. Boon, procuratiehouder. Chinees-Indisch restaurant Po Sian, Groeneplaats 12, Den Burg. Uitgetreden eigenaar P. S. Chang. Onderneming van vennootschap onder firma Chinees- Indisch restaurant Azië. Vennootschap: C. E. Shi, K. L. Koo, C. K. Choo en K. T. Choo (beperkende bepalingen). M. Huisman, Kadijksweg 10, Den Burg. Handel in aardappelen, groente en fruit. Adres gewijzigd in: Pontweg 157, De Koog. Kabir Bendi speelt de hoofdrol in de film „De zwarte piraat". Een avonturenfilm waarvoor naast de jeugd ook vele ouderen belangstelling hebben getoond is „De zwarte piraat" die deze week op het programma van het City theater staat. Hij draait van vrijdag tot en met maandag. De hoofd rol van „De zwarte piraat" wordt gespeeld door Kabir Bendi, die eerder via de televisieserie Sandokan bekend werd. In de film tracht de zwarte piraat ïri samenwerking met zijn broers, de groene en de rode piraat de beruchte hertog van Guld te vermoorden. Deze figuur, een kwaadaardig en bloeddorstig iemand is hun doodsvijand. Hij was het namelijk die jaren geleden op verrader lijke wijze hun ouders om het leven bracht. De groene en de rode piraat sterven al gauw als ze verwikkeld raken in een gevecht met een Spaans galjoen. Nu moet de zwarte piraat het alleen opknappen. Hij vervalt van het ene in het andere avontuur, maar er is uitein delijk toch een happy end. De film wordt vertoond op groot beeld, duurt 1 uur en 40 minuten en is toegankelijk voor personen van 12 jaar en ouder. Voor de kinderen staat zondagmiddag een film op het programna, waarin het hondje „Benji" de hoofdrol speelt. Benji, de detectivehond, die zijn pap penheimers kent, is een grappig beest met een aparte levensstijl. Hij heeft een groot aantal vrienden die allen op hem gesteld zijn. Benji geeft echter de voor keur aan een zwerversbestaan. Hij woont als zodanig in een gemeubileerd leegstaand huis in het stadspark. Hoe wel de mensen zeggen dat het er spookt, brengt Benji hier zonder zorgen de nacht door. Bij zijn omzwervingen door de stad sluit Benji vriendschap met het lieve teefje Tiffani, die ook een vaste verblijfplaats in het huis krijgt. Het is met de rust van Benji en Tiffani gedaan als drie mannen en een jonge vrouw een paar vrienden van Benji kidnappen. Het spannende slot van dit verhaal wordt door Benji uitgebreid in woord en beeld uit de doeken gedaan. Toegang alle leeftijden. van 17 oktober t/m 5 december 1978 Geboren: Martine, dv. Willem Bruin en Johanna M. Kampman; Maria Chris- ta, dv. Arie P. Wonder en Emmy Bakelaar; Esther, dv. Arie G. Buijs en Femia G. Beuze; Coen Eric, zv. Jacobus H. M. Timmer en Catharina M. de Veij; Neeltje Clasina, dv. Hendrik Stevens en Elisabeth A. Wilms; Yvo, zv. Johannes J. Witte en Birgitta E. van Velzen; Tamara, dv. Dirk A. Oudendag en Ida Kaczor; Jeroen, zv. Pieter Huizinga en Johanna E. M. van der Wurff; Ward, zv. Dirk Terpstra en Trijntje C. Slik; Björn, zv. Désirè M. Verduijn en Margaret Hessels; Manon Marjolein, dv. Frans Eijgenraam en Cornelia J. P. Samwel; Harm, zv. Hendrikus H. Elzinga en Margaretha A. M. Zeeman; Linda, dv. Maarten C. Vlaming en Klaasje Ferwer- da; Petra, dv. Albert Kooiman en Jantina V. Flokstra; Jan-Werner, zv. Kornelis Prins en Alida E. Goldnick; Mark, zv. Andreas J. Keijzer en Maria A. C. Witte; Indra Rosita Marjolein, dv. Adriaan W. Westerlaken en Maria C. van Beek; Theodorus Johannes Maria, zv. Johannes M. Witte en Theodora J. M. Kuip; Margo Petronella Niesina, dv. Poulus Kikkert en Lucie M. C. E. van Beek; Roelof, zv. Nicolaas J. W. Blonk en Anna Terpstra. Ondertrouwd: Bechir M. Mannaï en Clementine Kempenaar; Jannes Eertink en Johanna Schouwstra, Johannes C. P. Hin en Theodora M. Kager; Pieter J. Visman en Geertruida Banda; Cornelis G. J. J. Brouwer en Hendrina L. J. Gort; Cornelis P. L. den Brok en Reinette Huisman. Overleden: Hendrik K. Remmers, oud 82 jaar, wonende te Den Burg; Jacob Eelman, oud 66 jaar, wonende te De Koog; Arie Vonk, oud 85 jaar, wonende te Oost; Elizabeth K. Burger, ev. Verse- put, oud 73 jaar, wonende te De Koog; Adriana J. Schoenmaker, wv. Witte, oud 91 jaar, wonende te Den Burg; Pieter Wolse, oud 81 jaar, wonende te Den Burg; Dirk Bruin, oud 89 jaar, wonende te Den Burg; Antje Bas, oud 83 jaar, wonende te Oosterend; Janke van der Veen, wv. Wijngaarden, oud 86 jaar, wonende te Den Burg; Helena E. Tegelaar, wv. Kalf, oud 93 jaar, wonen de te Den Burg; Jacob Drijver, oud 85 jaar, wonende te Den Burg; Josina P. Pool, wv. Zegel, oud 89 jaar, wonende te Den Burg; Fokkina F. van der Ploeg, ev. Kikkert, oud 60 jaar, wonende te De Koog; Antoon A. Smidt, oud 52 jaar, wonende te Den Burg; Johan G. Flens, oud 86 jaar, wonende te Den Burg; Frans L. de Jonge, oud 85 jaar, wonen de te Den Burg; Jan Grisnigt, oud 77 jaar, wonende te Den Burg. loor Henk van Heeswijk. Een maand na het huwelijk van vader met Els neemt Truus Ranzijn ntie en besluit via een omweg naar wpoort te rijden. Ze bekijkt de kaart iet, dat de omweg nogal meevalt, ze wil in ieder geval enkele uren in 'en aanwippen. Bij Giep. Om te in hoe haar zwager het maakt, t ondanks alles beschouwt ze hem immer als zodanig, pakt en bezakt rijdt ze zaterdags lens heel vroeg weg. Met een ie geluk ben ik er net in de middag. Is er niemand thuis is, rij ik gewoon Kan ik later altijd nog een keer lit Nieuwpoort naar Leuven rijden. 3 enige afstand van Gieps huis vindt lek voor haar auto. Dan loopt ze de woning en belt aan. Een 'harige vrouw doet open. Truus rijpt terstond, dat dit de bewuste coise is. Zonder haar vraag af te hten zegt ze in het Nederlands: ineer Van der Poorten thuis? Ik ben touw Ranzijn uit Den Haag". ien aarzelt de vrouw. Dan roept ze erom: „Gérardl lei est madame Ramzain de la Hayel" Op dit moment grinnikt Truus. Ze heeft me dus donders goed verstaan, maar weigert Nederlands te spreken. Nou, dan weiger ik haar in het Frans te woord te staan. Enkele seconden later is ze dit voorval vergeten, als Giep naar de deur komt, een verheugde trek over zijn gezicht. „Nee maar Truusl Wat een verras- singl Kom gauw binnen, zeg! Wat vind ik dit geweldig sportief van jel Ik dachtdie zie ik nooit meer Ze drukte hem stevig de hand en Francoise op de achtergrond ziende, stookt een miniduiveltje haar op. Zich naar de man wendend, kust ze hem uitgebreid op beide wangen. „Zo daar heb je het bewijs, dat ik je niet vergeten ben, ondanks alles. Want ik ben geen partij in jullie conflict. Dat wil zeggen: tussen jou en Nelie". De man neemt haar mee naar de grote woonkamer, waar hij haar een in een stoel bij het raam drukt. „Wil je wat drinken? Kom je van Nederland? Of heb je vakantie en ben je in Nieuwpoort? Heb je nog wat gehoord van Kathy? En Met haar hand protesterend, valt Truus hem in de rede: „Teveel vragen, zwager; teveel tegelijk. Ga eerst eens rustig zitten, dat drankje kan later wel. Of eh. Francoise kan er zeker wel voor zorgen, dat we wat te drinken krijgen, he? Een glas wijn en ik ben tevreden. Of moet ik zeggen: content?" Hij lacht, nog altijd zo blij als een schooljongen. Maar enkele minuten later zitten ze in een ernstig gesprek. Giep probeert zich te verontschuldigen voor wat betreft de aanwezigheid van Francoise. Truus, hoofdschuddend, valt hem opnieuw in de rede. „Jullie zullen allebei wel evenveel schuld hebben, neem ik aan. Maar wat jij doet, moet je tenslotte zelf verantwoorden; je bent geen kind meer. Overigens je bent zoveel jaren getrouwd geweest. Mij dunkt, dat je wel op je tien vingers kon natellen, dat ze het niet zou accepteren, als je fout ging lopen. En zeker Kathy niet achterlaten". „Heb je al eens wat van Kathy gehoord?" De man kijkt haar gretig- vragend aan, maar Truus schudt haar hoofd. „Ik eh.. ik heb Nelie vanzelf sprekend gezien op vaders trouwdag. In Sint Pancras. Maar ze vertrouwt me niet en denkt, dat ik met jou onder één hoedje speel. Ik heb daardoor geen idee, waar ze Kathy heeft verborgen. Zelf zit ze ergens in de Beemster". Hij knikt. „Bij Dirk de Hen, ik weet het. Natuurlijk heb ik een detective in de arm genomen. Die is trouwens al weken voor me aan de slag, maar weet enkel bij wie ze sinds haar vertrek inwoont. Van Kathy geen spoor en dat vreet aan me, snap je?" Truus begrijpt het inderdaad. „Als eerst de scheiding er maar door is, dan kun je via de kinderbescherming eisen, dat je je dochter op gezette tijden mag ontmoeten". Hij kijkt haar hoofdschuddend aan. „Ken jij je zuster dan nog niet? Denk je, dat zij ooit zal toestaan, dat ik Kathy bezoek of ontmoet? Zelfs in het gunstig ste geval, als bijvoorbeeld de kinderbe scherming tijd en uur bepaalt, zal Kathy in geen velden of wegen te bekennen zijn, als ik naar haar toe kom. Daar zal Nelie wel voor zorgen" „Kom, kom, zo'n vaart loopt dat niet; dat slijt vanzelf". Truus ging met Giep de stad in, waar ze ergens aten. Daarna reed ze meteen weg naar Nieuwpoort, maar voor ze vertrok, vroeg ze: „Op de man af, Giep wie van jullie is begonnen?" Maar op deze vraag kreeg ze een ontwijkend antwoord, zodat ze in feite even wijzer door reed naar Nieuwpoort. Daar, in haar eigen huisje, zette ze alles van zich af. „Ze zoeken het zelf maar uit", zei ze tot haar spiegelbeeld in de badkamer, terwijl ze zich verfriste. „Ik ben niet van plan m'n vakantie te laten bederven". Binnen een week had ze er genoeg van. Andere keren, dat ze hier vertoef de, wist ze zich op alle mogelijke manieren te vermaken, doch ditmaal verveelde ze zich al na enkele dagen. Geen boek kon haar boeien en tot overmaat van ramp had ze ook nog het weer tegen, want vrijwel iedere dag regende het, terwijl de temperatuur enkele graden beneden normaal bleef. Op een morgen na het ontbijt, terwijl de westenwind langs de kust raasde en regenvlagen op de ramen deed klette ren, pakte ze haar koffers en haalde de auto op. Een uur later was ze weer op de terugweg. In de loop van de middag betrad ze haar woning in Den Haag, bekeek de post, die op de mat lag: een paar kaarten van Els en vader, want die genoten van het leven, maakten een reis door een groot deel van Europa in de veilige beslotenheid van Els' Mercedes. Truus dacht: Ik gun het je, ouwetje. Achteraf bekeken heel verstandig van je, want je bent nog vitaal genoeg, ondanks je een en zeventig jaren. Ruim een maand later slaat het noodlot toe. Op vrijdagavond gaat de telefoon. Truus heeft gegeten en is in de keuken met de vaat bezig. Ze neemt de telefoon op en hoort de geagiteerde stem van Nelie. „Giep is eergisteren verongelukt. Bij Kortrijk. Daar ergens is hij met zijn wagen over de kop geslagen. Reed natuurlijk veel te hard, zoals hij zo vaak deed. Zeg ehhij wordt maan dag begraven. Daar in Leuven. Half twaalf. We sturen geen rouwcircilaires of iets dergelijks. Als je soms erbij wilt zijn? Half twaalf op het Sint Barbara- kerkhof". Truus trok wit weg. Even wankelde ze. „Dat hoe weet je het? Hoe kan dat zo ineens? Was Giep dan meteen dood?" „O, dat weet ik allemaal niet, hoor. Z'n advocaat belde me gisteren op. Hij maakt de begrafenis in orde. We rijden al heel vroeg weg, maandagmorgen. Uur of vijf". „Wie zijn die „we"?" „Dirk en ik natuurlijk. Wie dacht je anders? Kathy neem ik niet mee. Het kind zou er maar overstuur van raken. Trouwens, ze vroeg de laatste weken helemaal niet naar Giep". Truus hapte naar adem. „En dat vertel je me allemaal zo? Alsof het een vakantiereisje wordt? Ben je er dan helemaal niet van ondersteboven? Van Gieps plotselinge dood? Je hebt toch van hem gehouden?" „O, zus, dramatiseer alsjeblieft niet". De toon van de vrouw aan de andere kant van de lijn klinkt ongeduldig. „Natuurlijk hebben we van elkaar ge houden. Ontzettend veel zelfs en eens waande ik me de gelukkigste vrouw ter wereld. Maar dat lijkt al een miljoen jaren geleden. Zielig voor hem, dat hij zo aan zijn eindje kwam, maar dat is niet mijn schuld, wil je daar aan denken? Hij heeft alles aan zichzelf te wijten. Het is al erg genoeg, dat ik maandag daar de honneurs moet waarnemen om de schijn op te houden. Voor de firma, want de beide directeuren komen. Ze hebben een advertentie in de dagbladen geplaatst. En uit Aalten komt natuurlijk ook de hele bende en daar weet men blijkbaar nog van niets. Dus laten we dan maarzo". (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 5