Vriezen of dooien? WAT !KZEGGEN WOU.. Weer loelkampioenschappen Voetbalprogramma Bowlingprogramma Rijbewijs voor ruitersport Wielerclub houdt jaarvergadering Matige opkomst Damverlies Prognoses Tussenstanden eilandcompetitie rr Konijnenbestrijding „Pluim" Gullen niet bijter; Modelms Mo br©Id';: ust Mededelingen van B. en W. 971 J DAG 8 DECEMBER 1978 TEXELSE COURANT PAGINA 7 iflet als belangrijkste agandapunt de initieve oprichting van een tourafde- en de vaststelling van de activiteiten gr 1979 houdt de wielervereniging rel vrijdagavond in hotel De Zwaan gr jaarvergadering. /Vat betreft de tourafdeling zijn inmid- de eerste stappen genomen. Indien animo voldoende blijkt wil men zich fs aansluiten bij de UCI, de organisa- die zich op internationaal gebied met ie zaken bezig houdt. In dit kader eft de wv. Texel voor de komende rfst een tourtocht van Vaals naar xel op het programma gezet. Met re tot dan toe langste tourtocht van iderland wil men proberen nog meer langstelling voor de wielersport te igen. De overige activiteiten waarover de len tijdens de jaarvergadering een rdeel zullen kunnen vellen zijn de ilgende: Jeugdtournooi met vooraf- lande avondwedstrijden in de trant in het afgelopen jaar, deelname aan rgdwedstrijden in Noordholland voor igdlicentiehouders. Voorjaar-, zomer- najaarscompetitie. Deelname Tour Lasalle, revanche Tour de Lasalle, ildenrijden en toertocht Rondje van :xel (90 km). Belangstellenden voor deelname aan ize evenementen kunnen zich op 8 icember melden bij het bestuur. De arvergadering begint om 20.00 uur. Hoewel de opkomst op de clubavond n 4 december nogal matig genoemd worden zorgden de aanwezige hakers toch voor een aantal interes- nte stellingen. Er konden uiteindelijk uitgespeelde en twee afgebroken irtijen worden genoteerd. P. Bergman, die in zijn partij tegen K. den Haan aanvankelijk niet veel ist te bereiken, sleepte tenslotte toch overwinning uit het vuur. Hij deed dit or een plotselinge aanval op de lelijk verzwakte koningsstelling van tegenstander uit te voeren. Door het offeren van een centrumpion veroor- akte J. Witte een „gevaarlijke" spel- uatie tegen J. Dros. Toch moest hij h uiteindelijk (door een onnozelheid) wonnen geven. Een tweetal partijen rd maandagavond afgebroken. In zijn irtij tegen W. Hoekman heeft A. lil^rpstra duidelijke winstkansen. G. van moet zijn afgebroken partij tegen M ttali ook tot een goed einde kunnen engen. Wat deze laatste partij betreft er evenwel sprake van een problema- ch eindspel. De partijen worden ver- oedelijk op de eerstvolgende club- ond (11 december) uitgespeeld. Uitslagen: Bergman-K. J. den Haan 1 —0 Witte-J. Dros 0—1 Busch-F. van Tatenhove 0—1 de Visser-W. de Bruin 1 —0 iroen Rommets-Arjen Bakker 1—0 rjen Bakker-Joop Rommets 0—1 DAMMEN EN SCHAKEN DEN BURG De thuiswedstrijd die de leden van lamclub Texel zaterdag tegen de Hel- erse vereniging Turnlust speelden is op en duidelijke 5—11 nederlaag uitgelo- in. De eer werd gered door P. Bakelaar C. Meedendorp die ieder voor twee unten zorgden. J. Hooijberg voegde sar door zijn remise tegen J. Keizer een unt aan toe. Alle andere partijen ingen dus volledig verloren waarbij verduidelijk bleek dat J. van Heerwaar- in zijn dag niet had. Bij de onderste ier borden (C. Vinke, J. Vinke, G. van en J. School kwam Texel er helemaal iet aan te pas. In vergelijking met het vorige seizoen er bij de dammers momenteel sprake Bn een dalende lijn. Wellicht komt er olgende week een kentering. Uitslagen Texel-Turnlust: Hooijberg-J. Keizer 1 1 Meedendorp-B. Huigen 2—0 van Heerwaarden-C. Bommel 0—2 Bakelaar-G. Geissen 2—0 Vinke-P. Bommel 0—2 Vinke-F. Keizer 0—2 van Es-I. Keizer 0—2 Schoo-N. Kos 0—2 5-11 Zaterdag 16 december zullen voor de lerde keer de jaarlijkse sjoelwedstrijden m het kampioenschap van Texel wor sen gehouden. De organisatie berust bij Sportshop en Taveerne De Twaalf lalcken. De wedstrijden worden in latstgenoemd etablissement gehouden e beginnen om 10.00 uur. De jeugd omt dan (in groepen van 0 - 12 en van 17 jaar) aan bod. De wedstrijden oor deelnemers vanaf 17 jaar beginnen imstreeks 13.00 uur. Het evenement is ongeveer 16.00 uur afgelopen. Er ijn diverse prijzen beschikbaar gesteld, 'e hoofdprijs is weer een sjoelbak, fkomstig van de Sportshop. inschrij- ing (72,50) kan aan de zaal geschieden. Het ziet er weliswaar niet naar uit dat er veel van het voetbalprogramma te recht zal komen maar omdat je nooit kunt weten (we hebben nu eenmaal een grillig klimaat) deze week toch prognoses. Mits de vrieskou dus geen aanleiding geeft een aantal ontmoetingen af te gelasten spelen de eerste elftallen van Texelse Boys, S.V. Cocksdorp, S.V. De Koog en SVO (Z) een thuiswedstrijd. Op het voetbalveld van Den Hoorn wordt zondagmiddag in principe een ontmoe ting tussen ZDH 1 en Oosterend 1 gespeeld. Texel 1 moet voor de wed strijd tegen Zwaagdijk naar de overkant van het Marsdiep. Het voor de vierde klasse KNVB tellende duel tussen Texel 1 en Zwaag dijk wordt ongetwijfeld een bijzonder spannende affaire. De eerste ontmoe ting van beide teams werd een voor Texel toch wel wat deprimerende 2—3 nederlaag. Hoewel natuurlijk op re vanche belust zal het de Texelse forma tie ook deze keer niet eenvoudig af gaan. De ploeg moet met enkele inval lers aantreden en de wetenschap dat Zwaagdijk momenteel koploper is zal de spelers van Texel 1 wel enige huiver bezorgenIn de eerste vyedstrijd is overduidelijk gebleken dat de achter hoede van Zwaagdijk het sterkste deel van het team is. Men is er dan ook geheel op ingesteld via snelle uitvallen vanuit de verdediging scoringskansen te creëren. Gezien het tot dusver bereikte doelsaldo (21-5) is deze methode tot dusver aardig gelukt. Populair komt het er voor Texel tegen de Zwaagdijkers op neer: „achter de pot dicht en laat ze maar komen". Het tweede krijgt het op eigen terrein tegen Geelzwart 2 ('t Zand) waarschijn lijk te moeilijk. Deze opponenten staan in de competitie op een fraaie tweede plaats. Texel 3 speelt ook een thuiswedstrijd. Tegenstander is SRC 4. De eilanders gaan in dit geval proberen de in Schagen geleden 5—0 nederlaag op een sportieve manier te wreken. Zowel ten gunste van de Neder landse ruiters zelf als ter bescher ming van de overige weggebruikers is onlangs een equivalent van het rij bewijs ingevoerd. Dit „ruiterbewijs" dat voorlopig nog op vrijwillige basis behaald kan worden, wordt uitgege ven door de Stichting Recreatie- ruiter. Het heeft een geldigheidsduur van twee jaar. Eenmaal in het bezit van een dergelijk ruiterbewijs, beschikt de eige naar automatisch over een tweejarige aanvullende verzekering tegen wettelijke aansprakelijkheid. Deze gaat tot een bedrag van 7750.000, Normale zaak In feite is het rijbewijs hetzelfde als een gewoon rijbewijs voor het gemoto riseerd verkeer. Bij dit laatste vindt men het een heel normale zaak dat iemand niet zonder meer aan het verkeer deel neemt, maar de ruitersport is wat dat betreft enigszins achter gebleven. Daar wil men nu een einde aan maken. Vooral met het intensieve gemotori seerde verkeer kon dat overigens ook niet uitblijven. Er wordt dan ook door de Stichting Recreatieruiter, die het initiatief hiertoe nam, gesteld dat iedereen die wil paardrijden het eigenlijk net zo gewoon zou moeten vinden, dat hij of zij een ruiterbewijs op zak heeft, als iedere automobilist het vindt een rijbewijs te bezitten. Om een dergelijk ruiterbewijs te ha len behoeft men geen volleerd ruiter te zijn. Men moet echter wel een aantal rijlessen hebben gehad en begrip hebben van de eisen, die het rijden in het terrein stelt om door het examen heen te komen. Eisen In het eisenpakket zitten ondermeer zaken als het correct op- en afstijgen en elementaire kennis van de correcte houding te paard. Voorts houdt een ruiterbewijs in dat men paard of pony beheerst in zowel stap, draf als galop en dat men iets weet van de omgang van de ruiter met een paard of pony. Bovendien doet men tijdens de rij-op- leiding kennis op omtrent het correct passen van het harnachement (paarde- tuig). Bij de gestelde eisen behoort tenslotte ook dat men op de hoogte is van de gedragsregels in het terrein en op de openbare weg. Ook het vierde zal het tegen SRC 8 in de Schager klei erg moeilijk krijgen maar misschien zit er voor hen wel een gelijk spel in. Voor Texelse Boys 1 staat er voor zondagmiddag een wedstrijd tegen SDOB uit Broek in Waterland op het programma. Hoewel de Boys op eigen terrein zullen moeten spelen zit een overwinning er nauwelijks in. De Broek- se ploeg staat bovenaan de ranglijst terwijl de eilanders wat de stand betreft nogal achterop komen. Het tweede en het derde van Texelse Boys spelen uitwedstrijden tegen res pectievelijk BKC 3 en Flevo 4. Voor beide ontmoetingen geldt om in stijl te blijven ,,'t kan vriezen of 't kan dooien" en wat de uitslag betreft dooit het zondag hopelijk eens. Het tweede ver trekt met de boot van 11.05 uur en het derde om 12.05 uur. Het damesteam van Texelse Boys speelt een thuiswedstrijd tegen het sterke West Frisia waartegen men (he laas) weinig kansen heeft. Texelse Boys 2 heeft in de wedstrijd tegen Apollo '68 1 meer mogelijkheden. Beide zaterdagelftallen van S.V. Oos terend spelen deze week op eigen terrein. Zowel voor het eerste (tegen Kwiek '78) als het tweede (tegen Opper does 4) moeten er geen onoverkomelijke problemen zijn. Oosterend 1 is zondagmiddag Mif maar speelt in principe een oefenwed strijd in Den Hoorn tegen ZDH 1. Het sterke DWOW 3 is zondag de opponent van Oosterend 2. Tegen deze ploeg uit Wieringerwerf is het voor de Strenders zaak om alle zeilen bij te zetten. Oosterend 3 speelt een uitwedstrijd tegen Geelzwart 6 waarvoor men naar het Noordhollandse 't Zand moet. Het derde heeft hierbij reële mogelijkheden om beide winstpunten mee naar huis te kunnen nemen. Het eerste elftal van S.V. De Koog speelt zondagmiddag om 14.30 uur tegen MOC uit Midwoud waartegen de uitwedstrijd onnodig met 4—2 werd verloren. Omdat het spelpeil er de laatste wedstrijden aardig op vooruit is gegaan kan nu op een goed resultaat gerekend worden. HllllllH De reserves (De Koog 2) hebben deze week vrijaf. De wedstrijden die voor de andere lagere elftallen zijn gepland staan op het sportprogramma vermeld. De terreindienst op het veld van S.V. De Koog is dit weekend in handen van Jan List en Dirk Oudendag (zaterdag voor 12.00 uur). Zaterdag 9 december 1978: Afdeling Noordholland: Oosterend (Z)-Kwiek '78, 14.30 uur Oosterend (Z) 2-Opperdoes4,14.45 uur Junioren: Texel A2-N.Niedorp A1, 13.30 uur Vesdo B1-Texel B1, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) BKC B2-De KoogBI, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Texel B2-Helder B3, 13.30 uur Tex. Boys B1-Watervogels B2, 13.30 u. Oosterend C1-ZAP C1,13.30 uur De Koog C1-WGW C4, 13.30 uur Tex. Boys C1-Texel C2, 13.30 uur HRC C4-Tex. Boys C2,14.30 uur Pupillen: Afdeling A: Cocksdorp A1 -De Koog A114.00 uur ZDH A1-Tex. Boys A1, 14.30 uur Texel A2-Oosterend A1, 15.00 uur Tex. Boys A2-Texel A3, 15.00 uur Afdeling B: Cocksdorp B1-Oosterend B1, 13.00 uur De Koog B1-Texel B4, 12.00 uur Texel B1-Tex. Boys B2, 15.00 uur Tex. Boys B1-Texel B3,15.00 uur Oosterend B2-Texel B2, 13.30 uur Afdeling C: De Koog C1 -Oosterend C115.00 uur Tex. Boys C1-Texel C1, 12.00 uur Texel C3-ZDH C1,12.30 uur Tex. Boys C2-Texel C2, 12.00 uur Zondag 10 december 1978: 4de klasse KNVB: Zwaagdijk-Texel, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Afdeling Noordholland: Cocksdorp-Berkhout, 14.30 uur Tex. Boys-SDOB, 14.30 uur De Koog-MOC, 14.30 uur Texel2-Geelzwart2, 12.30 uur Texel3-SRC4, 14.30 uur BKC3-Tex. Boys2, 12.30 uur (vertrek boot 11.05 uur) Oosterend 2-DWOW 3, 14.30 uur ZDH 2-Vesdo 2, 12.15 uur Flevo 4-Tex. Boys 3, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Oudesluis 3-ZDH 3, 12.30 uur (vertrek boot 11.05 uur) Geelzwart 6-Oosterend 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Vesdo 4-Cocksdorp 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) SRC 8-Texel 4, 12.30 uur (vertrek boot 11.05 uur) Junioren: Texel A1-WGW A3, 14.30 uur Dames: Tex. Boys 1-West Frisia 1, 12.30 uur Apollo'68 1-Tex. Boys 2, 14.45 uur (vertrek boot 13.05 uur) SAMEN REIZEN: Zaterdag 9 december 1978: Vertrek van Texel boot 13.05 uur: De Koog B1 en Texel B1. Zondag 10 december 1978: Vertrek^an Texel boot 11.05 uur: Tex. Boys 2, ZDH 3 en Texel 4. Vertrek van' Texel boot 12.05 uur: Texel 1 en Tex. Boys 3. Vertrek van Texel boot 13.05 uur: Oosterend 3, Cocksdorp 2 en dames Tex. Boys 2. Bij afkeuring terrein bus afbestellen, telefoon (02240) 2421. Woensdag 13 december, 20.00 uur: Wielewaal-BV Knudde Pioniers-Texel Vastgoed Bouwbedrijf Timmer-Holly Hobbie 22.00 uur: Enbece 1-Flash Beumkes Zn-Ran Motoren Enbece 2-Doortje Donderdag 14 december, 20.00 uur: Boetiek 22-Strandplevier Sommeltjes-Koogel 77 't Steigertje-Cross Team 22.00 uur: Koogel 75-Langs de weg Drogisterij Mets-Middenmoot Wasserij Texel-De Toekomst Heren 1e klasse: Molenkoog Fam. Witte Grooten Slock 1 Dros' Bakkerij Kobeko Smash '68 Texelstroom 1 Timmers Bakkerij JKM Heren 2e klasse: LBO Jozefschool De Rog Teso Marsdiep Bremakker Gamma Strendsend Bakkers Ijzerhandel Teso Texelstroom Heren 3e klasse: Grooten Slock 2 Oude Ulo Rijkswaterstaat Pado BGZ Texelstroom 2 Verpleeghuis Slagerij Kossen Dames Ie klasse: Fam. Witte De Koogel Grooten Slock 1 Molenkoog Nokanto Garage Kikkert Expert Smash '68 Dames 2e klasse: Goënga's Kroon De Rog Gyvo Mets Beerebar Dros' Bakkerij Garage Dros Lois Jozefschool 1 Modehuis Beekman Dames 3e klasse: Gyvo A B CVI Grooten Slock 2 Vopoda SRV Rabobank Strendsend Jozefschool 2 Bremakker Verpleeghuis 14 11 10 10 7 6 5 3 2 11 10 10 9 7 7 5 4 1 14 12 10 6 6 3 3 1 11 11 9 8 7 7 5 3 1 12 11 9 9 8 8 6 4 3 BRIEVEN VAN LEZERS BUITEN VERANTWOORDELIJKHEID VAN DE REDAKTIE Het ingezonden stuk van de heer Ph. Stark in de Texelse Courant van 24 november bevat enkele onjuistheden die, indien zij niet zouden worden weerlegd, de mening zouden kunnen doen postvatten, dat de konijnenjacht door onze combinatie als een winstge vende zaak wordt geëxploiteerd. Het enige van de door de heer Stark genoemde cijfers dat de waarheid nabij komt, is het aantal van 6.000 konijnen dat jaarlijks wordt afgeschoten, waar mede dan tegelijkertijd is aangetoond, dat de bestrijding door ons ernstig wordt genomen en met succes wordt uitgevoerd. Dat de wildopbrengt aanzienlijk lager ligt dan door de briefsteller is geschat, komt doordat de meeste konijnen in de nazomer en voorherfst sneuvelen: de tijd dus, dat een poelier er weinig belangstelling voor heeft. De kosten van afschot en verzorging liggen veel hoger dan de genoemde .fifty-fifty" en dat gene wat tenslotte als batig saldo zou kunnen overblijven wordt besteed om de kosten van een speciaal aangelegde diepvriesinstallatie te dekken. We ver geten tenslotte maar wat het kost om de konijnen af te voeren, want net zo min als de heer Stark merkt dit terecht zeer snedig op de levende konijnen komen aangezwommen, zwemt een dood konijn van het eiland af. De overheid heeft een speciale com missie in het leven geroepen, die aan vragen om vergoeding van wildschade behandelen. De heer Stark weet dit en heeft meerder malen dergelijke eisen ingediend, die echter altijd door deze commissie als ongerechtvaardigd terzij de werden gelegd. En waarom ook niet? Het nadeel, dat zijn landerijen midden in een natuurgebied liggen met een nave nant hoger wildschade-risico, is verdis conteerd iri de pachtprijs. De beperkin gen, die hem worden opgelegd bij het uitoefenen van zijn beroep, zijn ruim schoots gecompenseerd door een sub sidie. Binnen de mogelijkheden die ons geboden worden (klemmen mag niet meer), zijn we er van overtuigd, dat de problematiek met betrekking tot de konijnenstand, op de meest efficiënte en verantwoorde wijze wordt aange pakt. Jachtclub „De Koog", D. A. Oud In de Texelse Courant van 1 decem ber staat het verhaal van „Shovel beschadigde personenauto". Hier het ware verhaal: „Maandag 27 november moest er een aangespoelde boei van het strand naar Oudeschild gebracht worden, om aldaar door een betonningsvaartuig te worden afge haald. Machinist R.D. laadde de boei in de bak en reed naar Oudeschild. Toen hij daar aankwam meldde hij, dat hij onderweg waarschijnlijk iets (auto) ge raakt had met een eindje ketting, dat nog aan de boei zat. Daar het nog donker was kon hij niet precies zeggen wat er gebeurd was. De Hoofduit voerder ging naar een politiebusje dat op de haven stond en vroeg of er al een schademelding binnen was. Dat nu was niet het geval, maar R.D. ontving een pluim van de politie, omdat hij zo sportief de zaak had gemeld. Iets dat schijnbaar niet dagelijks voorkomt". Nu het verhaal in de Texelse Courant. De politie spoorde door middel van verfsporen de bestuurder op van een shovel, die in het afgelopen weekend was doorgereden, nadat hij een auto beschadigd had met een shovel. De politie kon geen verfsporen opsporen, want de roestige ketting beschadigde de auto en de schade zat zo hoog, dat de shovel de auto niet kon raken. Het enige dat waar is in het verhaal, dat de schade op maandagmorgen werd ontdekt en dat kon ook niet anders, want de schade was maandagmorgen toegebracht. We vinden het eigenlijk de moeite niet waard om commentaar te leveren op een verhaaltje van de Texelse Courant redacteur, maar als nu alles wat in de Texelse Courant geschreven wordt zo waar is, dan kunnen ze maar beter in de leer gaan bij de redactie van (Pr Vr.ND. T. etc), dan wordt het wat smeuïger opgediend. Het is natuurlijk ook mogelijk, dat de redacteur bij het door de Warmoes (dat is toch geen straat meer) rijden met zijn hoofd tegen het autodak is geslagen en een beetje versuft binnenkwam. Reijer Dijker Naschrift: Zoals vrijwel altijd waren ook nu onze gegevens gebaseerd op doorgaans juis te mededelingen over wat in het rappor- tenboek van de politie wordt genoteerd. Bij het (in dit geval telefonisch) door geven van dergelijke informatie gaat wel eens wat mis. De betrokkenen zien momenteel uit naar een passend boete kleed Red. Hoewel er zich toch nog twaalf deelnemers voor meldden i: van de deelnemers aan de guiwedstrijd bij De Cocksdorp er vrijdagnacht in ge slaagd ook maar een exemplaar te verschalken. De Sportvisclub Texel had voor de èerste maal dit seizoen een dergelijke viswedstrijd bij het redding boothuis georganiseerd De organisatoren hebben besloten medio januari opnieuw een dergelijk gebeuren op het programma te zetten. Hopelijk bijten de gullen (een soort kleine kabeljauw) dan beter. De resultaten van de viswedstrijd die de visclub zondagochtend hield waren evenmin opzienbarend. Deze wedstrijd werd gehouden aan de dijk bij de Home. Er namen in totaal 19 sportvissers aan deel, waarvan 14 in de seniorenafdeling. Alleen W. Verhagen kreeg in deze laatste groep een vis op de kant. Hij ving een 23 cm lange puita3l. Van de vijf juniorleden bij de Hornt vingen er twee een puitaal. René Eelman haalde er een van 26 cm boven het wateroppervlak hetgeen hem een grote visposter van hengelsportwinkelier Theo Eilander op leverde. Eduard Bos ving een puitaal van 23 cm. De volgende wedstrijd in de winter- serie van de visclub is op zondag 17 december op het strand bij paal 17 (8.30 -10.00 uur). pndernemers-aktiviterïen De firma Drijver is daze week begonnen met de verbouw van Modehuis Moer beek in Den Burg. Hef pand ze' aan <U achterkant, dus san de Warmoesstraat zes meter worden verdiept. Dat gebeurt over de volle breedte, dus over 34 meter, waardoor de op rvite van de winkel 200 m2 groter wordt. Die ruimte is nodig om de bove^ verdieping van de damesmode--, r eling als verkoopruimte komt te vervallen. Gebleken is dat 40% van de potentiële klanten de trap niet opgaat, waardoor de bovenverdieping onvoldoende nde- ment geeft. De ruimte die nu wordt bijgebouwd is overigens belangr ter dan de genoemde bovernrping zodat per saldo toch van uitbreiding sprake is. De extra ruimte maakt een veel betere presentatie van de artden mogelijk, temeer daar Ivïoi.b. c! heeft besloten kinderkleding, lingerie en inun dations uit het assortiment te schrap pen. Dat besluit viel al bijna een jaar geleden, dus lang voordat bok werd dat Texel een Hema zou krijgen, die op het gebied van lingerie, foundations en vooral kinderkleding nogal sterk is. Het bedrijfspand krijgt dus een nieuv. h- tergevel. Technisch levert dat geen probleem op, want toen de gevel werd gebouwd werd er al rekening mee gehouden dat deze te zijner tijd moest verdwijnen. De nieuwe gevel wordt gedeeltelijk in steen opgetrokken, maar zal overigens bestaan uit dszelfde profielplaten die thans zijn toegepast. En ook nu wordt het mogelijk gemaakt opnieuw zes meter uit te breiden als dat ooit noodzakelijk mocht worden. De platen krijgen nu echter een L. uine i ur waardoor de totale aanblik gunstiger wordt dan tot dusver het geval Bij de verbouwing zal ook een v..,n de drie ingangen aan de Parkstraat ver dwijnen. De (midden)toegang naar de kinderafdeling zal plaatsma' .1 voor een etalageuitbreiding waardoor totaal 34 meter etalageruimte ontstaat. De verbouw is zodanig georganiseerd dat de verkoop gewoon kan doorgtan. H is de bedoeling de uitbreiding half maart in gebruikte nemen. Gladheidsbestrijding In dit jaargetijde houdt de dienst gemeentewerken de toestand van de wegen nauwlettend in het oog. Elke ochtend 1J4 uur vóór de eerste boot wordt gecontroleerd of er sprake is van gladde wegen. Is dit het geval dan worden vóór de eerste autobusdiensten de routes van de diensten gestrooid. Daarna komen de dorpen aan bod. Zo nodig wordt er 's avonds gestrooid tot het vertrek van de laatste boot, maar daarna niet meer, tenzij bij hevige sneeuwval. Iedere weggebruiker moet el dus op bedacht zijn, dat hij 's avonds en 's nachts te maken kan krijgen met gladde wegen. Overigens kan dit ook overdag voorkomen bij zeer plotseling optreden de gladheid, omdat er natuurlijk met het strooien van de vele wegen wel enige tijd gemoeid is.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 7