FC DE ZWAAN WERD INGEPAKT Bakens werden tijdig verzet Het laatste houvast\ Programma zaalvoetbal Klaverjasclub De Zwaan Tevoko won van ZAP (3— 1) Uitslagen zaalvoetbal Bowlingprogramma Sportmededelingen Wielerclub had goed bezochte jaarvergadering Succes voor Kotex-leden Geslaagd Mooie score van Kees Keijzer Verlies voor tetak-teams FEUILLETON PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 12 DECEMBER 18 In een nauwelijks gevulde sporthal hebben de zaalvoetballers van Dubbel dik 1 zich woensdagavond met maar liefst 0—4 de meerdere getoond van FC De Zwaan dat zich in de eerste minuut al liet „inpakken". Oosterend 1 blijft in deze afdeling goed volgen. Zij behaalden een welis waar magere, maar toch nuttige 1 —0 zege op FC Knudde. Van de koplopers in de eerste en de tweede klasse heeft alleen Nioz 1 verliespunten opgelopen. FC Vergiet, Reizenboetiek en Texel veteranen 1 hebben de strijd om de bovenste plaatsen kunnen volhouden. Achterstand In de eerste minuut van de wedstrijd FC De Zwaan tegen Dubbeldik 1 liep FC De Zwaan een 1—0 achterstand op. Eigenlijk was De Zwaan vanaf dat moment de verslagen ploeg. Dubbeldik heeft met vroeg en veel storen de wedstrijd naar hun hand kunnen zetten. Op regelmatige wijze wisten zij de wedstrijd te winnen met 4—0. Kikkert/Topido 1, dat vorige week tegen Kompas in een spannende finale de punten met Kompas heeft moeten delen, kan deze keer tegen een furieus aanvallend Van der Meer (zelfs de keeper ging mee in de aanval) de 2 winstpunten mee naar De Cocksdorp nemen. Alleen JKM 1 en Dubbeldik 1 zijn nu nog de ongeslagen ploegen in de hoofdklasse. Te hard In de eerste klasse speelden bijna alle ploegen. De koploper FC Vergiet heeft tegen Texel B1 goed uitgehaald. Ze wonnen met 3—1. Wel mag gesteld worden dat in deze wedstrijd een beetje Woensdag 6 december: Dubbeldik 2-Kompas 3—1 Amro-Rab 1 3—1 De Zwaan-Dubbeldik 1 0—4 Kikkert/Topido 1-Van der Meer 2—1 Oosterend 2-Nioz 1 2—1 Donderdag 7 december: Rabo-De Spyker 4—3 Texelse Boys 2-Texel veteranen 1 2—4 Reizenboetiek-Oosterend 3 4—0 Casino-Texelse Boys 1 5—2 JKM 2-D.T.Smul 1-0 Vrijdag 8 december: 't S. Schaep 1-Dubbeldik 2—2 FC Vergiet-Texel BI 3—1 Oosterend 1-FC Knudde 1 —0 Woensdag 13 december: 18.30 u.: Junioren selectie wedstrijd 19.15 u.: Texel sen. sel.-Bouwtiek Bijl (Den Helder) 20.00 u.: De Spyker-Kikkert/Topido 2 20.45 u.: Mok-Gempo 21.30u.: Rab2-Texel vet. 2 Zaaldienst: Oosterend 1 Donderdag 14 december: 18.30 u.: Jelleboog-Texel vet. 1 19.15u.: Oosterend 3-Texelse Boys2 20.00 u.: Nioz2-Rabo 20.45u.: Rab 1-Reizenboetiek 21.30u.: Amro-Paal9 Zaaldienst: JKM 1 Vrijdag 15 december: 18.00 u.: Bureau Eelman-De Koogel 2 18.30 u.: Koffieshop-Dubbeldik 19.00 u.: Citroën-'t S. Schaep 2 19.30 u.: RSG SOS-De Koogel 1 Zaaldienst: 't Swarte Schaep 1 te hard en te fel gestreden is. Dit alleen al omdat Texel BI 13 strafminuten toegemeten kreeg. Oosterend 2 heeft FC Vergiet een goede dienst bewezen door hun naaste belager, Nioz 1, met een wel verdiende 2—1 nederlaag naar huis te sturen. Oosterend 2 lijkt al met al op weg te zijn zich met de bovenste plaatsen in de eerste klasse te willen gaan bemoeien. Aandeel In de tweede klasse hebben zowel Reizenboetiek als Texel veteranen 1 hun partijen gewonnen tegen resp. Ooster end 3 en Texelse Boys 2. Bij Texel veteranen 1 had J. Beerling met 3 doelpunten een groot aandeel in de zege. Het is de vraag wie in deze klasse dit tweetal nog kan stoppen. Misschien maakt Jelleboog een kans. Door de nederlaag van De Spyker (4—3 tegen Rabo) zijn de mannen uit Den Hoorn nog verder afgezakt in de derde klasse en kunnen zich bijna aan de rode lantaarn warmen. 20 december, 19.30 uur: Pioniers-Knudde Timmer-T oekomst Sommeltjes-Wielewaal 21.30 uur: Enbece 1-Ran Motoren 't Steigertje-Texel Vastgoed Boetiek 22-Koogel 77 21 december 19.30 uur: Holly Hobbie-Middenmoot Wasserij Texel-Flash Mets-Doortje 21.30 uur: Koogel 75-Strandplevier Beumkes-Cross Enbece 2-Langs de weg De wedstrijden beginnen deze week om 19.30 en 21.30 uur. S.V. De Koog De training voor de senioren en B-junioren is deze week op donderdag avond. Er wordt om 18.45 uur begon nen. De C-junioreri trainen deze week vanaf 19.30 uur in De Kaaps-nol. J.v.B. Texelse Boys Clubleden met een goede (of iets minder goede pen) wordt verzocht hun ontboezemingen voor het eerstvolgende clubblad (De Boyskrant) zo spoedig mogelijk in te leveren bij de kantine. De beschikbare copy kan nog mee als het voor het weekend in het bezit van de samenstellers is. HP Z.D.H. In verband met de feestelijkheden van Ouwe Sunderklaas is de training van deze week van dinsdagavond naar woensdagavond verzet. Hat aanvangs- uur is ongewijzigd, namelijk 18.45 uur. F.Z. Smash '68 De trainingen die waren gepland voor de woensdagen 13 en 27 december vervallen wegens omstandigheden (Ou we Sunderklaas en Kerstmis). Daar staat echter tegenover dat op 29 en 30 december in dorpshuis De Bijenkorf een tournooi wordt gehouden door zowel de jeugd als door dames- en herenteams kan worden deelgenomen. „Het is een raadsel dat er zich bij de wielervereniging relatief zo weinig nieu we leden melden, terwijl je bij een „dikkebandenrace'' en op straat zoveel mensen op racefietsen ziet rijden". Hiermee begon Leen van Elk vrijdag avond de jaarvergadering die de Wieler vereniging Texel hield in hotel De Zwaan. Het was een goed bezochte bijeenkomst, bijna alle leden waren aanwezig. Van Elk die na het afscheid van Jan Zuidewind voor de eerste maal de voorzittershamer hanteerde bracht daarbij een aantal ideeën naar voren waar de aanwezige leden zich volledig achter schaarden. Daarbij waren onder meer voorstellen om te komen tot een jeugdinstuif, een dikke bandenrace en aansluiting bij de NRTU (Nederlandse Rijwiel en Tour Unie). Het bestuur werd dan ook verzocht hieromtrent een en ander uit te werken. De eerste stap die in deze richting werd gedaan was het instellen van een speciale commissie die de recreatieve vormen van de wielersport op Texel zal gaan stimuleren. Voorzitteri.een van Elk benadrukte bij alle door de leden ter tafel gebrachte wensen nog eens dat het voor het bestuur bepaald niet gemakkelijk is alles voor het begin van het nieuwe seizoen „rond" te hebben. De grote handicap van de wielervereniging is namelijk dat het bestuur voor het grootste deel uit actieve renners bestaat die de organisa tie er bij moeten doen, aldus Van Elk. Hij beloofde echter dat alles op alles gezet zal worden om de wielersport op Texel levend te houden en indien mogelijk meer nieuw leven in te blazen. Vrijdag avond werd voorts besloten dat voor taan meer variatie in de te verrijden wedstrijden zal worden aangebracht. Men wil dit doen door het uitschrijven van afvalraces, koppelkoersen, tijdritten etc. Door enkele leden werd gevraagd hoe het stond met de realisatie van een eigen parcours omdat het normale verkeer gewoon doorgang vindt als in het Hogeberg-gebied wedstrijden wor den verreden. Het bestuur beloofde hierover contact met de gemeente op te nemen. Tot slot van deze jaarvergadering werden de prijzen uitgereikt die in het afgelopen seizoen in clubverband wer den behaald. De erelijst voor 1978 zag er als volgt uit: Voorjaarscompetitie: A-poule: Arie Huisman, Kees Rie- mens, Jos Huisman. B-poule: Siep de Boer, Nico Boon, Jan Huydink. Jeugd: Albert Winter, Ronald van Boven, Edo Kooiman. Zomer/najaarscompetitie: A-poule: Arie Huisman, Kees Rie- mens, Jos Huisman. B-poule: Jan Huydink, Nico Boon, Jan Buis. Jeugd: Edo Kooiman, Wil Riemens, Ronald van Boven. Clubkampioenschap: 1. Leen van Elk, 2. Simon Appel, 3. Arie Huisman. Jeugd: 1. Albert Winter, 2. Edo Kooiman, 3. Ronald van Boven. Generaal kampioen werd Arie Huis man die de meeste punten verzamelde. De aanmoedigingsprijs ging naar de 8-jarige Robert Visser. Op de provinciale NKB en NHDB ten toonstelling van 8, 9 en 10 december 1978 te Winkel van de vereniging W. en O. behaalde mevrouw Rentenaar met twee ingezonden Franse hangoren 2x het predikaat F. De heer C. Bruin behaalde met vier ingezonden Modena's 2x pred. F, 1 x pred. ZG en 1 x pred. G, waarmee hij 2 hoofd-ereprijzen, 1 B prijs en 2 PP prijzen behaalde. Zowel mevrouw Rentenaar als de heer Bruin zijn lid van de Texelse kleindiersportver- eniging Kotex. MEDEDELINGEN MST-handbal De trainingen die op het programma staan voor 29 december en 19 januari gaan niet door. R S. De heer T. van Lingen uit Den Burg slaagde te Amsterdam voor het kost prijs-diploma grafische industrie en het staf- en kaderdiploma. Eerder slaagde hij voor het diploma grafisch calculator. Met een totaal van iets meer dan 200 punten hebben W. Bakker en G. Festen op de clubavond van klaverjasclub De Zwaan kans gezien zich ten koste van de dames Veeken-Keijzer op de eerste plaats van het algemeen klassement te nestelen. De clubavond kwam met een record aantal punten (8.2861 en 6 marsen oo naam van T. van Hoorn en H. Lek. Ze pakten hiermee meteen de eerste plaats in de strijd om de tweede periodetitel en klommen in het totaalkiassement op naar de vierde plaats. Niettemin waren ook de tweede en derde plaats in het dagklassement indrukwekkend. Het echtpaar K. v. d. Veen en het echtpaar B. Ofrein behaalde respectievelijk 7.335 en 7.062 punten. Het was echter onvol doende om het duo Van Hoorn en Lek bij te benen. Uitslagen (resp. naam, punten en marsen): Dagklassement: T. van Hoorn-H. Lek 8.286 6 Echtpaar K. v. d. Veen 7.335 3 Echtpaar B. Ofrein 7.062 4 Echtpaar A. Huisman 6.649 4 Th. en J. Witte 6.558 1 Periodeklassement: T. van Hoorn-H. Lek 16.170 11 W. Bakker-G. Festen 15.511 8 Echtpaar B. Ofrein 15.488 6 Dames Veeken-Keijzer 14.873 8 M. Boogaard-M. Witte 14.720 2 Totaalklassement: W. Bakker-G. Festen 66.437 29 Dames Veeken-Keijzer 66.192 27 Echtpaar H. Zijm 64.126 24 T. van Hoorn-H. Lek 63.877 25 C. Merkx-C. Dros 63.212 15 Echtp. P. v. Heerwaarden 63.186 15 Door na varlies in de eerste set van de wedstrijd tegen ZAP het roer volledig om te gooien slaagde Tevoko 1 er zaterdagmiddag in toch een verdiende 3—1 overwinning te behalen. Hoewel de dames van Tevoko 2 en Juvoc behoorlijk aan elkaar gewaagd waren, ging de winst tenslotte toch naar de thuisclub. Het werd 3—0 voor de Texelse ploeg. Ook Tevoko (d) 3 behaalde een overwinning. Het slacht offer daarvan was Smash '68 en de cijfers waren 3 1. Tevoko (d) 4 won makkelijk van WSOV 3(3—0). Kentering De hoofdwedstrijd van de middag, die tussen de eerste herenteams van Tevoko en ZAP uit Anna Paulowna, was ongetwijfeld de meest interessan te partij. De spelers van Tevoko 1 waren er duidelijk op uit om er in tegenstelling tot vorige week een goede wedstrijd van te maken. Toch leek dit voornemen in de eerste set de mist in te gaan. Het nog slecht ingespeelde Tevoko keek al spoedig tegen een 0—9 achterstand aan maar toen kwam er toch een kentering. Time outs brachten het vuur weer in het spel en de puntenmachine van ZAP werd vrijwel tot staan gebracht. De Texelaars konden weliswaar niet verhinderen dat het zestal uit Anna Paulowna de eerste set op zijn naam bracht maar de tegen- score van 9 punten maakte duidelijk dat de Noordhollanders niet onoverwinne lijk waren. Terwijl er verdedigend hard werd gewerkt, kwam de aanval van Tevoko in de tweede set goed op gang. ZAP had hier weinig tegen in te bren gen. Hetzelfde gold ook voor de derde set en daarmee behaalde Tevoko na in de eerste periode met 9 15 verloren te hebben setoverwinningen met 15—7 en 15-10. Incidentjes en veel praten van het ZAP-zestal haalden in de vierde set ook Tevoko uit het ritme. De opgebouwde voorsprong ging langzaam maar zeker te niet. Een goed getimed time-out bracht het besef van de Texelaars weer terug. Via een krappe 15—13 winst in de vierde set bleven de 3 winstpunten op het eiland. Leuk De ontmoeting Tevoko (d) 2 en Juvoc resulteerde tenslotte in een leuke wedstrijd. Qua sterkte verschilden de teams eigenlijk niet zo veel. Het gevolg daarvan was dat het vooral tot tamelijk lange rally's kwam. Beide formaties vertoonden ook goed aanvalsspel. Tevoko werd tenslotte toch een ruime winnaar, hoewel de ploeg de tweede set bijna liet liggen. De setstanden waren 15—11, 16—14 en 15—12. Binnen een uur boekte Tevoko 4 de volle winst tegen WSOV 2, dat weinig verweer bood. De dames uit Den Helder hadden geen plannen om het Tevoko erg moeilijk te maken. Ze lieten zich gewillig overrompelen, hetgeen uit de setstanden blijkt: 15—4, 15—7 en 15—3. Het dit jaar tot dusver weinig gemotiveerde Smash '68 uit Oosterend bleek voor Tevoko 3 geen groot pro bleem. Via een 3 1 overwinning kon Tevoko de volle winst bij laten schrij ven. BOWLING BOND TEXEL Alleen de ploeg van Ran Motoren i in de afgelopen week kans via een 6 zege in ruims mate afstand te nem Het ging ten koste van 't Steigertje. De overige ploegen hielden elk meer in evenwicht. Van hen scoort Strandplevier, Middenmoot, Holly Hi bie Boetiek en Texel Vastgoed het bi Elk van hen realiseerde een 4— 1 stani Wat betreft het duel tussen I Motoren en 't Steigertje gaat de erepi van Ran hoofdzakelijk naar Kees Keiji Hij kon na afloop terugzien op mooie 789-serie. Enbece 1 mocht d keer tevreden zijn met een 3—2 ov winning op De Toekomst. Hans Lob had door een mooie serie van 569 hii een groot aandeel. Flash moest d punten afstaan aan Beumkes Er Zn een taaie tegenstander bleek te i Doortje liet zich aanzien als een pri tegenstander voor Koogel 75. De gers moesten een 3—2 overwint toestaan. De hoogste games werden gego door Nini Beumkes met 212 en d Kees Keijzer met 224. De hoogste sei kwamen eveneens op naam van I Beumkes met 727 (resp. 154, 182, en 179) en Kees Keijzer met 789 (re 224, 211, 163 en 119). De uitslagen waren: Sommeltjes-Strand plevier Pioniers-Cross Enbece 2-Middenmoot 't Steigertje-Ran Motoren Boetiek 22-Langs de weg Beumkes Et Zn-Flash Timmers bouw.-Wasserij Texel Mets-Holly Hobbie Boetiek Enbece 1-De Toekomst BV Knudde-Koogel 77 Wielewaal-Texel Vastgoed Koogel 75-Doortje Zowel de tafeltennissers van Teta als die van Tetak 2 hebben in zaterdagmiddag gespeelde uitwedsi den met een 3—7 nederlaag genoej moeten nemen. Tetak 1 bleek opgewassen tegen het Helderse Noo kop 4 en Tetak 2 moest in Breezand meerdere erkennen tegen Be Fair 4. Voor beide Tetak-teams betrof hel laatste competitiewedstrijd. Hoewel belangen voor Tetak 1 en Noordko niet al te hoog meer waren werd er t goed en fel gespeeld. Het ge\ daarvan was dat alle drie de Tetaki Iers hun eerste wedstrijd uit han moesten geven. Het dubbelspel wa Martin Jansen en Max Hagedo speelden tegen J. v. d. Ruit en Koning werd een spannende aang genheid. Met de setstanden 23-25 18-21 ging de winst naar Noordko: De laatste drie partijen leverden tere te punten voor de Texelaars op. Hagedoorn won van A. Koning er van Ponsen terwijl Theo Hillebr (invaller voor de zieke Albert Kok) te Van Posen voor het derde Tetakp zorgde. De eindstand was 3—7. Hoewel Guido Bakker zijn ee wedstrijd tegen het Breezandse Be 4 zonder al te veel moeite won was Tetak 2 niet tegen zijn tegenstar opgewassen. De twee overige pui werden behaald door Ruud Koorn (opnieuw Guido Bakker). Mona Cor ho liet het in deze laatste compel wedstrijd volledig afweten, zodat Tetak 2 met 3—7 verloor. door Henk van Heeswijk. 43. „Ben je al in Leuven geweest? Ik bedoel: heb je Giep nog gezien?" „Natuurlijk ben ik in Leuven geweest. Dirk en ik zijn nog maar een uurtje thuis. Het eerste wat ik heb gedaan is dat rooie mormel de straat op lazeren. Stel je voor die speelde daar in huis al de baasl Moetje wat? Ze had nota bene de kamers boven op slot gedaan en wilde niet, dat wij bleven overnachten. Nou, ze heeft 't geweten". „En Giep?" „Die ligt in het mortuarium van het ziekenhuis in Kortrijk. Maandagmorgen vroeg komt hij naar Leuven. Ik heb Giep niet meer gezien; ik ben trouwens helemaal niet in Kortrijk geweest. Wat heeft het voor zin? Samen met de advokaat heeft Dirk alles geregeld voor de begrafenis. Ik heb veel steun aan hem. Zelf heb ik in huis orde op zaken gesteld". „Maar heb je aan helemaal geen wroeging? Om wat je hem hebt aangedaan?" riep Truus geër gerd uit. „Wroeging?" Aan de andere kant was de verbazing en ergernis zo moge lijk nog groter. „Waarom? Waarvoor? Wie maakte ons huwelijk kapot? Hij of ik? Zus, het ging al mis, voor hij beheerder werd in Leuven. Zolang hij reisde en soms dagen en nachten weg was, ging het nog een beetje. Dan vonden we elkaar in bed terug en was alles weer nieuw. Maar toen we elke dag en nacht bij elkaar waren, was hij al heel gauw op me uitgekeken". „Zo? En toen liep jij zeker net toevallig tegen die meneer De Hen op, he?" „Die kende ik nog van vroeger. In de tijd, dat ik nog bij Jaap Eikeboom werkte. Laten we er maar over ophou den, want ik voelde in het begin intuïtief, dat jij partij trok voor Giep. Ik zal het je vast niet kwalijk nemen, maar achteraf blijkt wel, dat ik er goed aan deed de verblijfplaats van Kathy voor jou te verzwijgen. Enfin, je mag het nu wel weten: ze zit vlak bij jou in de buurt: ergens in Loosduinen. In een jeugdpen- sion. Nou, ik hang op. Ik zie je zeker wel in Leuven, maandagmorgen?" De volgende morgen reed Truus Ranzijn vroeg weg en bereikte in de namiddag Kortrijk. Ze had het op de kaart nageplozen en ontdekt, dat het stadje een kilometer of zestig van Nieuwpoort lag. En besloot het week end in Nieuwpoort door te brengen, zodat ze maandagsmorgens niet zo ver zou hoeven te rijden. Na enig zoeken vond ze het zieken huis, waar Giep lag ooaebaarri Toen ze zich meldde en zei een schoonzuster te zijn van de verongelukte meneer Van der Poorten, werd ze meteen toegela ten. Onder begeleiding van een zuster. Ze moest zich even vasthouden, toen ze hem in de kist zag liggen, want zijn gezicht was verminkt. Ze herkende hem nauwelijks nog „Hij moet subiet meteen dood ge weest zijn, madam", probeerde de zuster te troosten. „Awel, dat verkeer heden ten dage zullehet is boos aardig Maandags volgde ze de stoet naar het Sint Barbarakerkhof in Leuven. Had handen gedrukt van de ouders van Giep en broers en zusters. En nauwelijks gelegenheid gehad om een paar woor den met haar zuster te wisselen. Pas op het kerkhof kon Nelie haar emoties nauwelijks de baas. Truus zag haar snikken en dacht: Goddank, ergens heeft ze in dat lichaam van haar een hart, dat nog niet helemaal is ver steend HOOFDSTUK 16 In haar werk op het ministerie maakte Truus Ranzijn in het najaar van 1964 promotie. Omdat ze nog immer be schouwd werd als een soort pionier voor wat betreft de onderwijsvernieuwing, vroeg de minister zelf op een morgen haar persoonlijke advies in een aantal onderwijsaangeiegenheden Na die morgen gebeurde het vaker, dat ze bij de minister of de staatssecre taris werd geroepen, want het ministerie werkte aan de voorbereiding van een geheel nieuwe Onderwijswet, die men in het komende voorjaar de Kamer wilde voorleggen. Na enkele dagen kreeg Truus een deel van het concept mee naar haar eigen werkvertrek en begon het door te nemen. Ze bestudeerde het enkele dagen, waarna ze bepaalde hoofdstukken van kanttekeningen voor zag. Suggesties, die in haar ogen tot verbetering van het geheel zouden kunnen dienen, verbeteringen en in één geval zelfs een gehele verandering van opzet. De vervaardigers van de nieuwe onderwijsopzet kregen bewondering voor de heldere denkbeelden van me vrouw Ranzijn, zodat ze verzocht werd verder al haar tijd te willen besteden aan de verwezenlijking van het project. Hiermee had ze het maandenlang druk en zodoende verwaarloosde ze haar vader wel een beetje. Maar op een zonnige dag in het voorjaar van 1965 reed ze naar Sint Pancras, waar ze blij en hartelijk werd verwelkomd door haar vader, maar bovendien door haar stief moeder, al wilde ze eigenlijk nooit aan die naam dpnken. Elsje sloofde zich uit om het haar gast zoveel mogelijk naar de zin te maken, was gezellig en opge wekt. Duidelijk constateerde Truus, dat haar vader opnieuw opgeleefd was. Al had ze wel eens een naar gevoel, als ze aan haar eigen gestorven moeder dacht, nu begreep ze, dat haar vader de laatste jaren voor moeders verscheiden niet veel levensvreugde had beleefd. Ener zijds doordat moeder Trijnie geestelijk aftakelde, maar bovendien omdat moe der altijd een beetje zwaartillend was geweest. En dat drukt uiteraard een stempel op degene, die met zo iemand dag en nacht moet leven. Vaders tweede vrouw daarentegen verstond de kunst om werkelijk te leven, trots ze toch ook al naar de zeventig liep; hoewel ze er heel niet naar uitzag. 's Middags hielp Truus de vrouw des huizes met de afwas. Deze vertrouwde haar „stiefdochter" toe: „Ik had vroe ger al bewondering voor je vader, Truus. Toen ik weduwvrouw was ge worden. Mijn beide huwelijken zijn goed geweest; 'ik zou lïegen, als ik anders zei. Kees m'n tweede man was een schat. Vast niet moeders mooiste, maar voor de rest zól De kinderen uit m'n eerste huwelijk mochten hem al vrij spoedig. Jammer, dat hii zo onverwacht aan zijn einde kwam. Kees was stuk jonger dan ik. Tja, en wat mo« als vrouw alleen? Financieel heb ik al wat mijn hart maar kan beroeren, f kinderen zijn allen getrouwd en woi her en der. Greet, m'n oudste doch zit ook in Den Haag. Mijn schoonzoo bij de B.P.M. En reist veel. Ze heef het beste van allemaal getroffen. Nu was al een hele tijd weduwe, toen J vader op de Kaasmarkt ontmoette, waren het vrij gauw eens, Truus, waarom zal ik die man dan in bejaardenhuis laten zitten? De bur low hier is groot en hier kan hij doen laten, wat hij graag wil. Er is een sti grond bij. Als-ie zin heeft, kan hij ei werken en heeft hij geen zin, is er niets overboord, want ik heb tuinman, die tevens andere karwe voor me opknapt. Kind, ik ben blij, d er bent. Wat mij betreft, je kunt blijven slapen, als je wilt. Ik heb nog pracht van een slaapkamer voor je. gaan 'm straks even bekijken Maar Truus moest de volgende weer aan de slag. Ze drukte een zoe: haar vaders wang en vroeg zs „Gelukkig, ouwetje?" „Heel fijn, Truus. Elsje en ik heb het wel heel goed met elkaar getrof We houden van elkaar. Dat vind je t niet erg, he?" Ze knipoogde en lachte. „Houden vader. Geniet maar lekker van je oi dag. Samen met Elsje. Van mij i V het". (wordt vervolg#» if

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 2