CRM-geldkraan blijft vooralsnog gesloten Voor het weekend WESTENBRINK'S. WOONWIJZER U/R emeente geeft meer aan maatschappelijk werk Uit het handelsregister Artsen Groene Kruis Tandartsen: Apotheek Rijkspolitie Dierenartsen Kerkdiensten: IMoodslachtingera jehovahs getuigen Amnesty verkoopt wenskaarten Zuigelingenbureau geboren: U kent natuurlijk onze mken in Alkmaren Beverwijk. ÏÏlaar wist IJ dat wij ook in Den Helder-dus dicht hij huis- een schitterende showroom tot dw beschikking hebben? ken 'helder idee. kom eens langs, w/j schenken Jn heerlijk kopje koffie ofthee! Prettig geprijsde meM- pronkstukken staan te pope/en om U te ontvangen. 1 VRIJDAG 15 DECEMBER 1978 TEXELSE COURANT PAGINA 3 Op voorstel van het college zal de Texelse raad er volgende week nsdag waarschijnlijk mee akkoord gaan een aanvullend krediet in 11.550,— beschikbaar te stellen aan de Stichting voor Alge een Maatschappelijk Werk. Met dit geld zal een gedeelte van het t worden gedicht dat is ontstaan ïdat (als gevolg van de bezuinigings- innen) het ministerie van CRM niet reid bleek de noodzakelijke uitbrei- ïg voor deze stichting te betalen. opmerkelijke daarbij is dat het inisterie de gemeentes wel heeft len weten volledig achter deze uit- eidingte staan. Omdat Texel sinds twee jaar samen st negen andere Noordhollandse ge- eentes deel uitmaakt van deze stichting eft het gemeentebestuur als voor- sarde gesteld dat ook de andere be- skkenen hun steentje bijdragen. De jmmissie voor welzijnszaken die over onderwerp woensdagavond van idachten wisselde, heeft zich, zij het et een aantal op- en aanmerkingen, hter dit voorstel geschaard Het gehele probleem is dus in aanleg roorzaakt door het welbekende Bestek 1 van de huidige regering, die daarmee it financiële beleid van Nederland in zijn iheel gezonder wil maken. Voor Texel :eft dat uiteraard meerdere gevolgen, aar een daarvan kan zijn dat de Stich- ig Algemeen Maatschappelijk Werk idanig zou moeten inkrimpen dat de ie maatschappelijk werker (Frank van are) die er nu is, niet meer betaald zou linnen worden. Omdat zowel de gemeente, als de ichting en de commissie voor wel- jnszaken het er over eens zijn, dat het iver niet mag komen, is het zaak dat er in extra bijdrage wordt verstrekt. Deze in van tijdelijke aard zijn maar daar is van kant van het ministerie nog niets zinnig ver gezegd. De hele materie waaraan nogal wat ha- in en ogen zitten werd woensdagavond sor de genoemde commissie onder lei- ing van wethouder Jaap Westdorp nog eens uitgebreid genomen. onder de loupe Problemen In zijn inleiding betoogde Westdorp dat de huidige problemen zijn ont staan omdat van de oorspronkelijke tien maatschappelijk werkenden, die de stichting had er een is overge plaatst en een ander gedeeltelijk ander werk heeft gekregen. Het resultaat daarvan was dat er voor de tien deel nemende gemeentes in plaats van tien slechts 8,5 maatschappelijk werkenden beschikbaar zijn. Uit dat oogpunt bezien is Texel er beslist niet slecht vanaf gekomen maar de meesten van de andere deelnemende gemeentes zijn dat dus wel. Die andere gemeentes zijn Anna Paulowna, Barsingerhorn, Callantsoog, Den Helder, St. Maarten, Wieringen, Zijpe, Schagen en Wieringermeer. Het ministerie van CRM heeft intussen de subsidie wel naar 8,5 arbeidsplaatsen teruggeschroefd. Toen echter door zowel de gemeentes als de stichtingsbestuur er op werd aangedrongen geld te geven om de weggevallen 1,5 arbeidsplaats in te vullen, gaf men niet thuis. De gemeentes, overtuigd van het (schrif telijk bevestigde) begrip dat er bij CRM leefde bleven in de waan ver keren dat alles toch goed zou komen. Men kwam echter bedrogen uit. Dat bleek uit de brief die het ministerie in juli aan de gemeentes stuurde en waarin stond dat de vacaturestop was opgeheven irt3ar dat men zelf het geld voor de gevraagde 1,5 arbeidskracht op tafel zou moeten leggen (I). Dit be tekent per jaar een bedrag van 710.000,—. Om er precies achter te komen hoeveel maatschappelijk werkenden er in totaal Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8 00 uur Dokter Bamard, Kotterstraat 24, Oosterend, tel. (02223) 234. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Dokter Waverijn is afwezig tot 27 december. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. Th. Groothuis, Marelstraat 8, Den Burg, tel. (02220)2996. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Weekenddienst: zaterdag en zondag 11.30 - 13.00 uur en van 17.00 - 18.00 uur. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Dagelijks is het politiebureau van de groep Texel van de Rijkspolitie telefonisch te bereiken via tel. (02220) 2644. Buiten kantooruren (tussen 18.00 en 08.00 uur) kan men rechtstreeks contact opnemen met de meldkamer van het district Alkmaar, tel. (072) 116444. Alleen voor spoedgevallen tele foon (02220) 2527. Zondag 17 december 1978: Den Burg 10 uur ds, Wisman, kerkvoogdijkollekte De Cocksdorp 10.45 uur pastor Groot en ds. Wolthaus. Interker kelijke adventsdienst in de R.K. kerk te De Cocksdorp. Met medewerking van de Gemengde Zangvereniging De Cocksdorp o.l.v. mevr. Weidinger-Mees. Kollekte voor de aktie Solidaridad Den Hoorn 20 uur pastor Kolkman en ds. Hoekstra, adventszang- dienst, m.m.v. Texels Chr. Man nenkoor, o.l.v. A. Kuik, kollekte Solidaridad" De Koog dienst in De Waal. De Waal 10 uur ds. Hoekstra, adventszangdienst, m.m.v. het gemengd koor Advendo, o.l.v. H. Kievits; kollekte „Solidaridad" Oosterend 9.30 uur ds. Van Zijll Langhout, m.m.v. gemengd koor Soli Deo Gloria Oudeschild 11.00 uur ds. Van Zijll Langhout. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur Ds. Swen uit Den Helder 19.30 uur Ds. Swen. Uitzending via „De Lichtboei" Oosterend 10.00 uur Ds. Medema, uit Zevenhuizen. 17.00 uur Ds. Medema GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 uur Dienst 16.00 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. Hylkema Medewerking van dameskoor o.l.v. J. Visser. Uitzending via De Lichtboei Verkiezing kerkeraad. Kinderoppas aanwezig. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur Uitzending via De Lichtboei zondag: 10.45 uur De Koog: zondag 9.30 uur Oudeschild: zaterdag 19.30 uur Den Hoorn: zondag 9.15 uur De Cocksdorp: zondag 10.45 uur interkerkelijke Adventsdienst Oosterend: zondag 19.00 uur Voor noodslachtingen bellen de heer A van Heerwaarden, telefoon (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g g. 3541 in het Rode Kruisgebouw Jonker straat, Den Burg. 10.15 uur Lezing 1115 uur Wachttorenstudie. nodig zijn, hebben de tien gemeentes onder de belangstellenden een enquête gehouden. Men baseerde zich hierbij op een door de stichting uitgebrachte be leidsnota die de naam „De Kop Erbij" meekreeg. Het totaal resultaat van nota plus enquête heeft tot een gezamenlijke nota geleid die men „Samen De Kop Er bij" noemde. Hieruit blijkt onder meer dat het totaal aantal maatschappelijk werkenden in deze tien gemeentes 15zou moeten zijn om „redelijk" goed te kun nen werken. Voorts zou er een extra lei dinggevende kracht moeten worden aangesteld, waarmee men dus op 16 komt (Kantoorpersoneel en schoon maakpersoneel niet inbegrepen „Samen De Kop Erbij" concludeerde tevens dat het Algemeen Bestuur van de Stichting (13 leden) voor een-derde (4 leden) door de deelnemende gemeentes en voor twee-derde (8 leden) door het particulier initiatief zou moeten worden vervuld. Het 13de lid is een onpartijdige voorzit ter. De leden van de commissie voor welzijnszaken hebben zich woensdagavond ook achter dit voorstel geschaard met inbegrip van de ristrictie dat het ministerie van CRM bereid is de daaraan verbonden kosten te subsidiëren conform de daarvoor geldende subsidie bepalingen. Ontevreden Zoals reeds gemeld was er alvorens de commissieleden zover waren een pittige discussie. Hierbij toonde vooral Daan Schilling zich nogal ontevreden over de gang van zakenHij vond dat de gemeen te in dit geval alleen maar geld moet over maken en er eigenlijk weinig voor terugkreeg. Schilling zag daarom het blijvend deel uitmaken van de stichting niet zo erg zitten, want meende hij „Wie garandeert dat de overheid straks niet nog meer geld aan deze projecten onttrekt. Dan blijf je toch aan de gangVolgens Daan Schilling zou het er dan wel eens van kunnen komen dat de gemeente „gewoon terug zou moeten naar het oude systeem", waarbij de maatschappelijk werklst Ier deel uitmaakt van de gemeentelijke sociale dienst en rechtstreeks in diënsf'is van de een bijdrage uit de 80 pet. regeling, maar volgens Westdorp was dat in mei al „om budgettaire redenen" onmogelijk ge bleken. Frank van Lare die op de tribune de commissievergadering volgde en door voorzitter Westdorp van tijd tot tijd in het debat werd betrokken, zei dat het ministerie eigenlijk een beetje tweeslachtig te werk gaat. Men heeft namelijk gesteld dat er een landelijk gemiddelde van 1 maatschappelijk wer(st)er per 7000 inwoners zou moeten zijn, maar doet tegelijker tijd van alles om dat onmogelijk te ma ken. Van Lare zei verder dat wat betreft de verdeling van 1,5 arbeidsplaats Texel eigenlijk eerder in aanmerking komt dan Den Helder. In Den Helder bestaan diver se andere hulpverleningsinstanties op maatschappelijk gebied. Een instituut als het Medisch Opvoedkundig Bureau isop Texel niet en psychologen die een deel van het takenpakket zouden kunnen overnemen zijn hier ook niet Werklozenproject Daan Welboren informeerde tijdens de rondvraag bij wethouder Jaap West dorp hoe het stond met een eventueel overbruggingskrediet in het kader van het werklozenproject. Indien er op korte termijn geen beslissing genomen wordt kan dit tot gevolg hebben dat de huidige projectleider per 15 januari van het eiland vertrekt. Welboren doelde hierbij op het eventueel in de toekomst aanstellen van een part-timer of een volledige arbeids kracht voor dit werk. Westdorp moest hem echter teleurstellen. Hij deelde mee, dat over dit onderwerp niets op de raads- agenda van dinsdag voorkomt, maar dat er „vroeg in het voorjaar" weer over gepraat zou worden Daan Schilling en Klaas Barendrecht stelden tenslotte de nieuwe verbou wingsplannen van hotel De Lindeboom /Texel nog even aan de orde Er werd echter besloten de discussie hier over tot de eerstvolgende raadsvergade ring uittestellen. Westdorp: „Wekomen er niet alleen volgende week maar ook in maart nog op terug wanneer de finan ciële consequenties van het gehele pro ject te overzien zijn". Amnesty International verkoopt voor 70,75 per stuk wenskaarten. De op brengst daarvan komt ten goede aan het gemeente. Westdorp was het hier hele- werK vén Amnesty. Het verschil met maal niet nieë eens. Hij ijincj el"van uit dat, ondanks het feit dat Texel ook best twee maatschappelijk werkenden zou kunnen gebruiken, de eilandbevolking nu profiteert van het (grotere) tekort in de andere gemeentes. De 1,5 arbeidsplaats die er nu op kosten van „de tien" bij komt, gaat waarschijnlijk naar Schagen (0,5)en Den Helder (1). Geen afbraak J. C. Dros stelde zich eigenlijk in dezelfde trant op als Daan Schilling had gedaan. Evenals de overige commissie leden zag hij wel in dat vermeden moet worden het maatschappelijk werk op Texel op deze wijze af te breken Klaas Barendrecht informeerde nog hoe het zat met een eventuele kans op De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt: Dokter Seegers, dinsdag 19 december om 14.00 uur. Dokter Coutinho, woensdag 20 de cember om 13.30 uur. Dokter Barnard, woensdag 20 decem ber om 15.00 uur. verkoopakties in vorige jaren is dat er deze keer geen adressen van politieke gevangenen bijzitten, zodat de kaarten kunnen worden gebruikt als nieuw jaars-, kerst- of correspondentiekaart voor privédoeleinden. Op Texel zijn de kaarten verkrijgbaar bij de volgende adressen: Jenneke Wassink, Vloedlijn 31, Den Burg; Judith Brusselaars, De Kuil 6, Den Hoorn; Willem Witte, Bla zerstraat 1, Oosterend; Marijke Mulder, De Ruijterstraat 67, Oudeschild; me vrouw Bakker, Plevierstraat 22, De Koog. Nieuwe inschrijvingen F. de Kok, Kikkertstraat 69, De Cocksdorp. Verhuren van appartemen ten en verstrekking van logies met ontbijt. Eigenaar: F. E. van Merkestein (echtgenote van F. A. de Kok). Timmer Textielgroothandel B.V., Zuid-Haffel 12, Den Burg. Fabricage en groothandel in textielgoed. Maatschap pelijk kapitaal: 750.000, gepl./gest. 725.000, Directeur: J. H. M. Timmer (alleen bevoegd). Onderneming afkom stig uit Tilburg. Een zéér uitgebreide en bijzonder smaakvolle serie geboortekaarten. v/h langeveld en De Rooy bv Den Burg, Texel Hartelijk dank aan allen, die ons 40-jarig huwelijk tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt. Hartelijk dank voor de vele geluk wensen, bloemen, ca deaus en attenties. Dank dat u er was. Ook namens de kinderen Guus en Naan van Vooren Daar het ons onmoge lijk is een ieder persoonlijk te bedanken voor het medeleven en de liefde haar betoond tijdens haar langdurige ziekte en na het overlijden, de betoon de belangstelling, woor den van troost, en de laat ste eer bewezen aan onze zuster, tante en oud tante ANTJE BAS, betuigen wij U langs deze weg onze hartelijke dank. M. de Jonge-Bas neven en nichten Oosterend, Koetebuurt 14 december 1978. Voor de vele blijken van belangstelling, in welke vorm dan ook, zowel tij dens mijn verblijf in het ziekenhuis als bij mijn thuiskomst ondervonden, wil ik u langs deze weg heel hartelijk bedanken, mevr. N. Westdorp- Schotanus Daar het voor ons niet mogelijk is een ieder per soonlijk te bedanken voor de vele blijken van mede leven, fijne brieven, bloe men en kaarten en de vele hulp ons aangeboden bij het zo plotseling overlij den van TOON, betuig ik U, mede namens de kin deren langs deze weg onze oprechte dank. Uit aller naam: N. Smidt-Ellen Wilhelminalaan 4, Den Burg. Voor Uw bewijzen van deelneming ondervonden na het overlijden van mijn lieve man en onze lieve vader en grootvader PIETER WOLSE, betuig ik U, mede namens mijn kinderen, mijn harte lijke dank. Tevens onze hartelijke dank aan directie en personeel van de Gollards Stichting voor de liefdevolle verzorging. J. Wolse-Sluisman De Zes 12. Theo bedankt voor de prettige samenwerking en goede sfeer, die jij in de winkel gebracht hebt. Personeel en vaste klanten. Hierbij bedank ik ieder een, die mij tijdens het verblijf in het ziekenhuis en bij de thuiskomst zo hebben verwend, en nog doen. Hartelijk dank. Het is overweldigend. B. v.d. Brink-v. Son Oudeschild Bij deze dank ik allen voor de kaarten en be langstelling tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis. Mevr. C. Roeper-Bruin Verpleeghuis Texel. Wij willen iedereen heel hartelijk danken, die onze 25-jarige huwelijksdag, in welke vorm dan ook, tot een ware feestdag hebben gemaakt. Simon en Truus Zijm-Boogaard „Trentgeest", Oosterend. Komt U ook naar de Sporthal, 16 december? Ruime sortering Joego slavische dranken, wijnen en likeuren. Slijterij ,,'t Feugelhuus", Den Floorn Bij aankoop van mini maal 725, 1 fles wijn GRATIS (rosé of tafel wijn). Natuurlijk in 't Kóóger Kéésboetje... Maandagavond a.s. Vrouwenhuis, aanvang 8.30 uur film. 3 flessen wijn, rood, wit en rosé voor 711,95. Slijterij 't Feugelhuus, Den Hoorn. Voor de feestdagen: Bestel tijdig Uw kaas plankje, kaasmandje of notenschaaltje, in div. prijsklassen, 't Kóóger Kéésboetje. Drie om Uw volk te lei den naar een glorievolle toekomst. T.S. Lancer rosé en Lancer Vinho Verde resp. 75,95 en 76,95 per kruikje. Al léén vrijdag en zaterdag. Slijterij 't Feugelhuus. Winterwenskaarten van Monica Maas. Zonder voorgedrukte tekst, zeer geschikt voor een persoonlijke kerst- of nieuwjaarsgroet. Blijven de hele winter bruikbaar 4 verschillende kaarten in een mapje van 2,95 in Het Open Boek. 16 december zaalvoet baltoernooi. Poltax. Jonge vrouw zoekt werk voor halve dagen, in De Koog. Tel. (02228) 264. Zaalvoetbaltoernooi met grote verloting t.b.v. Bartimeiishoeve a.s. za terdag Te koop koelkast, bij zettafeltjes, 4 plastic stoe len, 3 kamerstoelen, cen trifuge, eettafel. Tel. (02225) 493. Maandagavond a.s. Vrouwenhuis. Take it as a man, madam. Te koop prima aard appels. D. Prins, Rozen dijk 16, Den Burg. Jonge kaas 7,90 per kilo Boerenkaas, j. bel. 12,50 per kilo; Brie 100 gr. 1,49 Verder ook altijd voorra dig: schapenkaas, Friese nagelkaas, dieetkaas, Riperkrite, kruidenkaas enz 't Kóóger Kéésboetje Zaterdag de hele dag naar de Sporthal. Te koop compleet aquarium met ombouw, 160x53x110 7400,-. Tel. 3889. Te koop gevr. 4-pits fornuis met oven, in goe de staat, op flessengas. Tel. (030) 888979, na 18.00 uur. Nadert tot Godl en Hij zal tot u naderen. Komt U ook naar de Sporthal 16 december? Winterwenskaarten. Gaaf gedrukt op fraai papier. Je zou ze zo in een lijstje zetten. Een prachtig staaltje Openbaar Kunstbezit eigenlijk dus. In Het Open Boek. Te koop een teakhou ten meubel. Tel. 2059. Wie heeft wanten bij de speelgoed-boeken kraam laten liggen op de markt? Kom ze maandag maar weer halen. Te koop elektrische naaimachine. Tel. 3924. Open dag ULO. Visbeurs In Aqua Vita, vrijdag nieuwe vissen. Wie heeft op Ouwe Sunderklaasavond tussen Burgwal en Gasthuisstr. een blonde pruik gevon den? Tegen beloning te rug te bezorgen: Kotter straat 24, Oosterend, tel. (02223) 234. Wij hebben weer volop kerstbomen. Van der Meer b.v.. De Koog - Den Burg. Tuin aanleggen en on derhoud. H. P. Rijk, (02220) 3015. U moet onze gestoofde paling eens komen pro beren 719,75. Hotel De Lindeboom, tel. (02220) 2041. Te koop aangeb. 2CV bestel, bj. aug. '76, km 19000. Tel. (02220) 3875. Verzekeren - RABO BANK. Tel. 02220-4341. Wij hebben weer volop kerstbomen. Van der Meerb.v.. De Koog - Den Burg. Elektr. orgels, accor deons, gitaren, banjo's, basgitaren, alle soorten fluiten, mondorgels enz. Erkend Muziekhandel Henny Kok, Weverstraat 58, tel. 2932. Rijlessen? FNRS goed gekeurde rijschool. Rui tercentrum Bornrif, tel (02228) 289. Taxi (02220) 2000 Martien van de Wetering LAAGSTE TARIEFI Verzekeren: BREMER Tel. (02223) 221. Strandpaviljoen Paal 9 is ieder weekend weer geopend. Voor kruiwagens, steek- wagens en transport materiaal naar Weikoop. Koop Amnesty-kaarten bij Jenneke Wassink, Vloedlijn 31, tel. 4109 of op de andere adressen elders in deze krant. Ons tel.nr. is nu 4594. Willem en Ineke Bakker, Kogerstr. 73, Den Burg. Singer naaimachines. Voor inlichtingen: mevr. J. Idema, Schoonoord- singel 41, tel. (02220) 2593. Singer B.V. Keizer straat 52, tel. (02230) 13636. V.T.B. voor verhuizingen. Maandags op de markt de boeken- en de speel- goedkraam. Altijd leuk en niet duur! Te koop BMW 1600, i.g.st. M. Trap, Koete buurt 11, Oosterend. Gevraagd kachel, alles stoker. Tel. (02220) 3329. Antieke Belgische kachel. Als voorzet-open haard te gebruiken. (02228) 227. Hoera! Vrijdag 8 dec. j.l. behaalde onze Marjo lein in het zwembad „De Planeet" te Haarlem het diploma A. Feliciteren? Marjolein Bergman p/a ,,'t Vinkennest", Pav. 6, Duin en Kruidbergerweg 1, 1985 HG Driehuis- Velsen. Te koop gevr. verkeers- makke pony, schoftmaat A 1.25 - 1.30. Te koop Shetland pony 3 jr. Tel. 2313. Tapijt reinigen met een Tapinette. Woonkamer van A 25 m2 724, Alle klanten zijn tevreden. iKom hem maar huren. Wij kunnen het ook voor u doen, de prijs zal u mee vallen. H. Spigt, De Koog, tel. (02228) 311; ook Oosterend, tel. (02223) 267. Voor houtconservering en verfraaiing naar Wei koop. Vanaf je 15e jaar kun je meedoen met het RABO- BANK—ZILVERVLOOT SPAARPLAN. Doe het Wij rijden dinsdag a.s. gas met de merken: Shell, Calpam, Esso en Negam. Verhuurbedrijf Bruining, Brink 6, De Koog, tel. (02228) 333. Wie wil er een paar Noren maat 42 ruilen voor een kleiner paar bijv. 38 of 39. Renske van IJssel- dijk, tel. 3397. Voor Autogas. Fa Kie vit, Jonkerstraat, 43,3 cent per liter. Te koop z.g.a.n. ski- pak, maat 40. Tel. 2774. 2 compl. spiraalmatr. opv. campingbedje te koop.(02228) 727. We heeft er werk voor mij? Marja Eelman, Kan toorstraat 2, Den Burg, Makelaarskantoor AARTS FRANKEN bemiddeling bij aan- en verkoop, taxaties, beheer, rijkspostspaarbank-hypo- theken. de koog, plevier straat 21, tel. 492. INDUSTRIEWEG 26 DEN HELDER TEL 02230 -21027 INDUSTRIETERR. WESTOEVER ACHTER HEL! HAVEN

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 3