Bewoners Kerkesteeg boos over hoge huren SP^RT P Q3 DO TOEZEGGINGEN NIET WAARGEMAAKT EL O LU LD LU QJ LU Zon. maan, hoog water Ton Gie/es werd huurder AEtO St. Jan startte donateursactie „WAT IK ZEGGEN WOU." Grote hoeveelheid munitie opgeblazen CV-installatie had kuren 'Opduin' krijgt er 19 kamers bij Het Witte Huis Degradatiespanning toegenomen „WAT IK ZEGGEN WOU.." Watergemaal Interessante avond over Reform-voedsel IIJDAG 19 JANUAR11979 TEXELSE COURANT PAGINA 9 De bewoners van de wonin- en Kerkesteeg 1, 3 en 5 hebben et gemeentebestuur per brief pheldering gebraagd over het lit dat men sinds het betrekken an de panden in plaats van de legezegde maandelijkse huur- rijs ƒ300, veel hogere ikeningen kreeg. De laatste laanden stond daar zelfs 128,— meer op aangegeven. Nadat men bij het college aan de bel ■d getrokken, is de huur onlangs wel sar f362, teruggebracht, maar ook ft blijven de bewoners een onredelijke lak vinden. Zij gaan er van uit dat „be- ifte schuld maakt" en dat de gemeente U niet terug moet krabbelen. «Ter ondersteuning van hun protest ebben de drie; de heren H. Flier, A. erpstra en mevr. Dekker bij hun brief B advertentie uit de Texelse Courant en 23 juni 1978 gevoegd, waarin zwart p wit staat, dat het om een huur van jfc f300, zou gaan. Op verzoek van het college heeft de (deling Financiën in overleg met het irondbedrijf een ambtelijk advies ge reduceerd, waarin nader op de gang in zaken wordt ingegaan. Wat aan de and daarvan direct duidelijk wordt is at de verantwoordelijke wethouder in et vorige college (Jan Zuidewind) zo iet knullig dan toch in ieder geval lizorgvuldig in de weer is geweest, aken als verkoop tegen taxatiewaarde an particulieren en overdracht aan de ifoningbouwvereniging Texel zijn door Ikaar gehaald. Ook de financiële kop- eling tussen het viertal (kleine) wonin- en aan de Waalderstraat en de drie erkesteegwoningen zat niet helemaal orrect in elkaar; de afschrijvingsperio- en verschilden te veel. Nu de huisjes te (Udeschild uiteindelijk bewoond zijn, wam tot uiting dat er financieel flink jpt rammelde. Omdat toch iemand de teerkosten moet betalen, zijn deze op e bewoners verhaald, die daar nu ezwaar tegen hebben gemaakt. Als ze un zin krijgen zal de gemeente voor an bedrag rond f75.000,— over de rug moeten komen. Dit gaat dan ver- jytoedelijk ten nadele van de reserve r oor de bouw van gemeentewoningen, Kvel, de gemeenschap draait er voor Bakens verzet I.Volgens het uitgebrachte advies in |ze zaak is er in het gemeentelijk wo- ngbeleid de laatste jaren altijd sprake veest van verkoop van het gemeen- woningbezit. Wethouder Zuidewind 'éd daar in de raadsvergadering van 9 lügustus 1977 nog aan herinnerd en de "druk gewekt, dat de woningen aan de ItC' ondememers-aktiviteiten^^ De in De Koog gevestigde A O vensmiddelenzaak van J. van der leer is overgenomen door be- [Irijfsleider Ton Gieles. Hij heeft de iventaris en de voorraden aangekocht 'ih heeft voor wat de winkel betreft per 1 .anuari een huurovereenkomst gesloten. j;-;: j Het pand blijft dus evenals de rest van iet complex, waarvan de A £f O winkel leel uitmaakt, eigendom van de ven- lootschap. De exploitatiemaatschappij O blijft pachter, zodat er dus jiterlijk niets veranderd is. Ook het jersoneelsbestand is gelijk gebleven. Maast Ton Gieles en zijn echtgenote Tineke bestaat dit uit twee winkel meisjes en een jongen. Ton Gieles is in totaal 14 jaar bij Van -der Meer in dienst geweest en kan dus bogen op' een ruime ervaring in deze tranche. In navolging van de andere Texelse toneelverenigingen is nu ook St. Jan be- jonnen met de werving van donateurs, i/ooral de laatste tijd is dit een bittere oodzaak gebleken, omdat de kas al ardig leeg begon te raken. Door de hopelijk) blijvende steun hoopt men en reservepotje te krijgen, waarop men i geval van nood terug kan vallen. De donateurs betalen een vast bedrag per jaar en krijgen in ruil voor deze finan ciële c.q. morele steun het recht om de voorstellingen van St. Jan tegen een sterk gereduceerde prijs bij te wonen. Naast de werving van donateurs is St. Jan momenteel op zoek naar enkele damesleden in de leeftijd 18 t/m 25 jaar. Wie zich door het bovenstaande aange sproken voelt, wordt verzocht contact op te nemen met het bestuur, p/a C. Witte, Hemmerkooi 3, Den Burg, tel. (02220) 2647. Kerkesteeg bij oplevering tegen taxatie waarde verkocht zouden worden. Ruim een jaar later bleken de bakens verzet te zijn. Op 29 augustus 1978 verklaarde Zuidewind in de raad dat de drie panden zouden worden aangeboden aan de Woningbouwvereniging Texel. Deze zou ze dan verhuren. Volgens de wet houder zou een huurprijs van ongeveer f275,— „best mogelijk" zijn. Alle raads leden namen deze opmerking zonder slag of stoot voor kennisgeving aan en niemand vroeg hoe dat dan wel mogelijk was. Simpelweg Deze huurprijs bleek achteraf geba seerd door simpelweg de herbouw/ver bouwprijzen van de drie huizen aan de Kerkesteeg en de vier aan de Waalder straat in Den Burg bij elkaar op te tellen en dan te delen door zeven. Als totale bouwsom werd zo'n f420.000,— ge raamd, dus per woning ongeveer f60.000, Overgenomen door de Wo ningbouwvereniging zouden de panden alle zeven een zelfde maandelijkse huur prijs krijgen van f275, namelijk 5.5% van f60.000, Deze 5,5% is de zogenaamde „dyna mische kostprijshuur", een systeem waarbij de verhuurder tijdens de eerste jaren van de verhuur een huurverlies lijdt maar tijdens de volgende jaren dit via huurwinst wordt rechtgetrokken tot een aanvaardbaar gemiddelde. In dit geval werd een periode van 50 jaar gehan teerd. Gegevens Nu hield men al geen rekening met de overdrachtkosten, maar dat was nog niet eens de grootste fout. Dat bleken de gegevens te zijn waaruit de genoem de dynamische kostprijs werd berekend. Een daarvan was de stijging van de va riabele kosten (7.5%) en een ander de stijging van de huren (5%). Een zeer belangrijke factor in deze wirwar was ook de rentestijging van 8% naar tenminste 9% (gekoppeld aan het dis conto van de Nederlandse Bank). Ver der was de afschrijvingstermijn bij alle betrokken panden op 50 jaar gesteld, hetgeen bij nadere bestudering alleen voor die aan de Kerkesteeg betrekking kon hebben. De woningen aan de Waalderstraat, welke niet zoals die in Oudeschild zijn hèrbouwd maar vèr- bouwd, hebben een renovatieleeftijd van 25 S 30 jaar.... Samenvattend betekende het alle maal dat de genoemde dynamische kostprijs van 5,5 naar een percentage van 7,9 moest. Bij handhaving van een kostprijs van f60.000, per woning en een bedrag van f5000,— overdrachts kosten een huursom van f5135,— per jaar of f428,— per maand. Advies Om uit de problemen te komen, zijn door de afdeling financiën drie adviezen op tafel gelegd, waarvan de eerste op voorhand onaanvaardbaar is. Dat stelt namelijk voor de zaken de zaken te la ten, waarbij de bewoners f428,— per maand moeten betalen. Het tweede advies stelt een huur van f362,25 voor de Kerkesteegwoningen en f305, voor die in de Waalderstraat. Een en ander is mogelijk indien de woningen voor resp. f63.000,— en f43.000, per stuk vrij op naam aan de Woningbouwvereniging worden over- BAS VtM LCZtRS BLTTCN VUUMTWOOROCUJUCO *N OC ACDUTC gedragen. Dit betekent dan dat de gemeente afgezien van eventueel „meerwerk" een bedrag van f33.355,— uit het potje Reserve voor de bouw van gemeentewoningen moet halen. Van zelfsprekend moet dit bedrag hoger worden naar mate men de huren wil laten zakken. Jojo-effect Het betreffende „Jojo-effect" houdt in dat voor iedere duizend gulden waar mee de verkoopprijs van de woning daalt het door de gemeente bij te passen bedrag stijgt. Voor iedere duizend gul den daalt de huur van de woningen aan de Kerkesteeg met f 5,75 en voor die aan de Waalderstraat met f7,08 per maand. Om de maandhuren voor Oudeschild op f339,25 en in Den Burg op f283,75 te kunnen brengen zal de gemeente f57.355,— moeten bijdragen. Dat be drag wordt hoger naar mate de huren nog verder dalen. Indien (volgens het derde uitgebrachte advies) de verkoop prijzen aan de Woningbouwvereniging iets worden verhoogd, behoeft de ge meente een zelfde bedrag minder te betalen. Of zowel de commissie voor financiën als de gemeenteraad een van deze voor stellen zonder meer zal aanvaarden, valt te betwijfelen, hoewel het genoemde potje, waarin op 1 jan. 1978 een bedrag van f462.630,51 zat, redelijk vol lijkt. De mijnopruimingsdienst van de marine heeft dinsdag in de buurt van strandpaal 9 een grote hoeveelheid mu nitie onschadelijk gemaakt. Het ging om 17 handgranaten en een tiental andere granaten, waaronder een brisantgra- naat. Het was zoveel dat het partijtje niet in een keer maar in drie porties werd opgeblazen. Alle granaten waren ge vonden door de heer A. van der Gaag uit Den Hoorn, die het opsporen van munitie als een nuttige hobby beoefent. Woensdagmorgen ontstond aan de achterzijde van de woning Weverstraat 68 een bijzonder brandgevaarlijke situa tie toen een CV-ketel defect raakte. Hierbij weigerde de vlam maar bleef de huisbrandolie wel doorstromen. Het gevolg was dat een grote hoeveelheid olie in de kachel belandde en daar zodanig verhit werd, dat zij begon te koken. De bewoner van het huis, J. van Wijngaarden, constateerde de grote rookontwikkeling wel maar omdat deze op onverklaarbare wijze ontstond, alar meerde hij de brandweer. Deze wist het brandje, dat eigenlijk geen brandje was, de kop in te drukken door de olietoevoer te sluiten, waarop de installatie langzaam afkoelde. Gedu rende ongeveer drie kwartier heeft men daarna nc 3 een oogje in het zeil gehouden. De zon komt 21 januari op om 8.36 uur en gaat onder om 17.06 uur, 24 januari op om 8.32 uur en onder om 17.12 uur. Maan: 21 jan. L.K.; 28 jan. N.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 19 januari 11.57 en 23.53 Zaterdag 20 januari en 12.22 Zondag 21 januari 0.23 en 12.53 Maandag 22 januari 1.00 en 13.39 Dinsdag 23 januari 1.57en 14.44 Woensdag 24 januari 3.18 en 16.09 Donderdag 25 januari 4.47 en 17.35 Vrijdag26januari 6.12en18.54 Zaterdag 27 januari 7.20 en 19.59 De firma Drijver is begonnen met de verbouw van hotel „Opduin" in De Koog. Het gebouw krijgt een aanbouw aan de westzijde en tevens een extra etage. In deze uitbreiding komen 19 merendeels zeer luxe uitgevoerde hotel kamers. Per 1 mei moet alles klaar zijn; tot dat moment is het hotel (met uitzon dering van het zwembad) gesloten. „De uitbreiding is economische noodzaak", vertelde ons directeur Harry Wuis. „Als de verbouwing klaar is telt het hotel 132 bedden en dat is in verhou ding tot het personeelsbestand en ande re voorzieningen een gunstige schaal. Op dit moment kunnen we óók wel 130 gasten ontvangen, maar die moeten dan voor een deel in dependance elders in De Koog worden ondergebracht. Dat is verre van ideaal en de dependances zullen dan ook verdwijnen". Hoog Het heeft vrij veel voeten in de aarde gehad voordat voor deze uitbreiding vergunning was verkregen. De gemeen te moest hem wel ter wille zijn omdat het geldende bestemmingsplan vier bo vengrondse bouwlagen toestaat, maar de mensen van staatsbosbeheer hebben minder enthousiast meegewerkt. De grond waarop het hotel staat is nl. eigendom van de staat (er geldt een zg. opstalrecht) en voor iedere uitbreiding is toestemming van staatsbosbeheer no dig. Wuis heeft aannemelijk kunnen maken dat er voor hem geen andere aanvaardbare uitbreidingsmogelijkhe- De toekomstige zuidgevel van hotel „Opduin" den waren. Verdere uitbreiding naar achteren (in westelijke richting) kon als gevolg van een provinciale uitspraak bij voorbaat niet worden toegestaan. Twijfel Om te kunnen beoordelen hoe het belangrijk hogere hotel er zou uitzien, werden medio augustus staken op het dak gezet en de betrokken autoriteiten gingen vervolgens het Texelse land schap in om zich een oordeel te vormen. Na afloop was nog niet ieder overtuigd van de wenselijkheid van de verbou wing, maar Wuis werd het voordeel van de twijfel gegund. Bij de uitvoering van de in 1966-'67 tot stand gekomen hotelvleugel was al rekening gehouden met toekomstige verhoging. De fundering was erop bere kend en het trappenhuis was al aange past. De zeven kamers in de nieuwe boven verdieping krijgen een oppervlakte van 30 m2 (4 >2x7 m) inclusief een badkamer van 2x2 meter. De uitvoering wordt zeer luxe. Onder meer zijn kleurentele visie, telefoon, koelkast, bad en toilet aanwezig. De verbouwing voorziet verder in 12 kleinere hotelkamers, zowel in 1- als 2-persoons uitvoering. De mogelijkheid bestaat om de kamers via een tussen deur te koppelen. Van de gelegenheid wordt gebruik ge maakt om alle bestaande hotelkamers van nieuwe kunststoframen met dubbe- bel glas te voorzien. Jij stond daar met je witte gevel Dominerend in de straat. Het beeld is zo totaal veranderd, Omdat jij er niet meer staat. Als kind al gingen wij op klompen, Bestopte kousen, korte broek, Ons voor de anderen verstoppen, Naast jou gevel om de hoek. Jij zag jonge mensen komen. Jij zag oude mensen gaan. Jij zag een hele generatie Voorbij jouw witte muren gaan. Jij liet het dorpshart warmer kloppen. Daar in die lange huizenrij. Jij doorstond zo vele stormen, Zo trok de tijd aan jou voorbij. Maar nu ga jij als al die anderen. Gelijk met jou vertrouwde grond. Nu komt voor jou de slopershamer, Jij die de tand des tijds doorstond. Al rijst er op jou fundamenten. Een comfortabel nieuw gebouw, Toch zal menigéén nu zeggen, Zeg witte vriend, wij missen jou. Maar wat je ook met geld kunt kopen, Zeker geen genegenheid. Heus dat had je wel verworven, In die lange, lange tijd. En nu het stof is opgetrokken, En jij bestaat uit puin en gruis. Ging met jou een stuk historie. Rust in vrede „Witte Huis". K. Bonne De Koog Dammen en schaken Den Burg In de clubcompetitie van zowel de Damclub Texel als bij schaakclub En Passant is de spanning rond de degra datiemogelijkheden voor de diverse spe lers de laatste tijd nogal toegenomen. Ook wat betreft de resultaten van de teams die in de afdeling Noordholland meedraaien is voor de meeste teams ofwel het degradatiegevaar niet gewe ken dan wel een kansje op het kam pioenschap nog volop aanwezig. In het afgelopen weekeinde zijn er voor dammers en schakers eigenlijk geen veranderingen aan de dag getre den. De ontmoetingen Damclub Texel tegen Zwaagdijk en En Passant 1 tegen Aris de Heer moesten worden uitge steld. Vermoedelijk zullen de zaterdag te spelen ontmoetingen van En Passant 2 (tegen 't Centrum/Stroet) en En Pas sant 3 (tegen SVH/Hoogkarspel) wel kunnen doorgaan. Schaken Bij de wedstrijden in het kader van de clubkompetitie stond J. Dros deze week aan G. van Es een remise toe. Het bete kende voor Dros het eerste verlieshalfje in de tweede ronde. M. Vittali maakte geen fout en J. Witte trok W. Hoekman in de degradatiezöne. P. Bergman, J. Witte en K. J. den Haan hebben ieder 1 54 punt, W. Hoekman is nog puntloos, maar moet er nog 3 spelen. P. Corne- lisse wist F. v. Tatenhove op remise te houden. Bert Witte scoorde vijfmaal in successie, maar werd toen door Joke Stoel afgestopt. Uitslagen: Groep A: G. van Es-J. Dros 14 54 A. Terpstra-P. Bergman 1—0 J. Witte-W. Hoekman 1 —0 K.J. den Haan-M. Vittali 0-1 Groep B: F. van Tatenhove-P. Cornelisse 54—54 W. de Bruin-M. Witte 1—0 H. Elzinga-A. C. Bakker 0—1 Groep C: Chr. Kuip-B. Witte 0-1 J. Stoel-Chr. Kuip 0—1 B. Witte-Chr. Kuip 1 —0 L. van Aalderen-B. Dekker 1—0 C. Witte-A. Huisman 1—0 J. v. Heerwaarden-B. Witte 0—1 B. Witte-J. van Heerwaarden 1 —0 B. Witte-C. Witte 1-0 B. Witte-J. Stoel 0-1 Donderdag 18 januari: In de Hervormde kerk van De Waal wordt het interkerkelijk avondgebed gehouden; 19.30 uur. De munten- en ansichtenclub heeft ruil beurs in de Raadskelder; 20.00 uur. Vrijdag 19 januari: De tafeltennisafdeling van MST houdt in de kantine van Sportzaal De Ferrever een ledenvergadering; 20.00 uur. De fotoclub komt om 20.00 uur bijeen in de Oude Ulo. Zaterdag 20 januari: Toneelvereniging „Nieuw Leven" her haalt in 't Skiltje het blijspel „De voor deur stond open"; 20.00 uur. Het zaterdagse trimuur gaat deze keer niet door in verband met de straten- loop. In de Sporthal Ons Genoegen wordt een Texelse sportshow gegeven met aan het slot de uitreiking van de Dubbele von Sion; 20.00 uur. De stratenloop door Den Burg start om 20.30 uur. Voor de leden van de ouderenbond (af deling Den Burg) treden De Fliere fluiters op in De Lindeboom-Texel; aanvang 14.30 uur. Zondag 21 januari: De sportvissersclub houdt van 8.30- 10.00 uur een wedstrijd bij paal 12. Maandag 22 januari: In „De Schakel" (bij de Hervormde kerk Den Burg) wordt een openbare hoor zitting gehouden over het Texelse jeugdwerkrapport; 20.00 uur. Dinsdag 23 januari: Voor de Vrouwenbond NW houdt Bert Donia van het Konsumentenkontakt in de Landbouwschool een lezing over „prijzenonderzoek"; 20.00 uur. Groep D: H. Elzinga-Joop Rommets 54 54 N. Witte-Arie Huisman 1—0 B. Dekker-N. Witte 0—1 J. Vlaming-Arjen Bakker 0— 1 Jeroen Rommets-J. Vlaming 0—1 Arjen Bakker-Arie Huisman 1—0 Arjen Bakker-Niek Witte 0—1 Arie Huisman-B. Dekker 0—1 A.C. Bakker-Jeroen Rommets 1 —0 Jeugdgroep: Arthur Elzinga-Eelco Groot 0—1 Wim van Es-Jorisv.d. Hoeven 0—1 Titus Nijman-Arthur Elzinga 0— 1 Joris v.d. Hoeven-Eelco Groot 1—0 Joris v.d. Hoeven-Wim van Es 0—1 In de oude Ulo wordt een schrijfavond gehouden van Amnesty International. Voorbeelden aanwezig; aanvang 20.00 uur. VASTE DATA Iedere dinsdagochtend wordt van 9.00 tot 10.00 uur en van 10.00 tot 11.00 uur in sportzaal „De Ferrever" o.l.v. Hans Brusselaars huisvrouwengym- nastiek gegeven. Oud papier ten bate van de gymnas tiekvereniging Oosterend kan altijd worden bezorgd onder het afdakje van de voormalige brandweerkazerne aan de Achtertune te Uosterend. Elke donderdagavond wordt vanaf 20.00 uur op het adres Warmoes straat 42 bijbelonderricht gegeven door het evangelistenechtpaar Jan en Paula Brouwer. Iedere maandagavond om 20.00 uur heeft het Texels Vrouwenhuis bijeen komst in de Oude Ulo aan het Schil derend. Bij het clubhuis van Scouting Texel (Bernhardlaan 147) kan dagelijks oud papier worden gedeponeerd in de daar opgestelde container. Iedere vrijdagavond wordt in de Oude Ulo door Aquariumvereniging „In Aqua Vita" tussen 19.00 en 20.30 uur een visbeurs gehouden. •ACVIN IM ICZOTS BLTTtN VtA*NTWOOAOCU*>CO \*N CX PTOMtT* In de krant van vrijdag j.l. las ik tot mijn verbazing dat de gemeenteraad het plan heeft om het voormalige water- gemaal van Waalenburg opnieuw op te bouwen en wel in De Koog. Als dat zo is, zal dat voor een groot deel van de Texelse bevolking een teleurstelling we zen. Geachte heren die de lakens uitdelen, als er geld voor is, bouw het dan op zijn oude plaats, waar het altijd heeft ge staan. Een watergemaal in een bad plaats, ik houd mijn hart vast. Als straks het watergemaal in het Noorden klaar is, gaat dan ook de molen naar De Koog? Stel ons niet teleur herenl W. Z. Stolk, De Cocksdorp NASCHRIFT: De herbouw van het gemaal Waalen burg is (nog) geen plan van de gemeen teraad. Het idee is geopperd door B en W en werd besproken in de commissie voor recreatiè en natuurbehoud. De reacties zijn tot dusver niet enthousiast, zodat het zeer de vraag is of het plan wordt uitgevoerd. Red. NVSH-informatiecentrum, -middelen- depót en -bibliotheek in het Groene Kruisgebouw aan de Witte Kruislaan zijn iedere maandag van 20.00 - 21.00 uur geopend en telefonisch be reikbaar onder nummer 3241. Con tactpersoon mevrouw Blanken, Tjak- kerstraat 35. Den Burg. Spreekuur B. en W.: Burgemeester maandags van 10.00 -11.00 uur, wet houder Westdorp donderdags van 9.30 - 10.30 uur, wethoude Nauta maandags van 10.30 - 11/30 uui wethouder Van der Kooi vrijdags van 10.30-11.30 uur. De leden van de afdeling Texel van het katholiek Vrouwengilde beleefden woensdagavond in De Witte Burcht een interessante avond over reform- voedsel. Deze werd verzorgd door het echtpaar Van Heerwaarden van de Centra winkel uit de Weverstraat, maar het woord werd gevoerd door de heer Dros uit Ede, fabrikant van reform- artikelen. Reformvoedsel is voedsel dat zijn natuurlijke bestanddelen nog volledig bevat. In tegenstelling tot de moderne, fabrieksmatig vervaardigde voedings middelen die door raffineren, onnatuur lijke toevoegingen e.d. veel van hun waarde hebben verloren. De heer Dros schuwde krasse uitspraken niet. Spe ciaal Nederlanders zijn niet erg kritisch wat hun eten betreft. „Nederland is op voedselgebied het vuilnisvat van Europa. Wat elders niet wordt afgeno men kan men hier nog altijd kwijt". Dit verschijnsel is voor een deel te verkla ren door het feit dat men geneigd is meer op de prijs dan de kwaliteit te letten. Ook vooroordelen spelen een rol: het slechte witbrood wordt als „luxe" beschouwd in vergelijking met bruinbrood. Spreker wees uiteraard op het alternarief: reformartikelen, die tegenwoordig in zeer grote verschei denheid te krijgen zijn. Dat alleen zieken hiervan gebruik zouden moeten maken werd van de hand gewezen. In de zaal werden tal van reformartikelen getoond: ongepelde rijst, diverse plant aardige oliën etc. Bij de koffie werden honingkoeken (gebakken van volkoren- meel) gepresenteerd en in de pauze kon men proeven van druivensap zon der conserveermiddelen, bosbessen- koekjes, muesli e.d. De reformavond was de eerste bij eenkomst na het 25-jarig bestaan van het Vrouwengilde. Dat jubileum werd gevierd tijdens een zeer geslaagde feestavond in „De Lindeboom-Texel" waaraan werd meegewerkt door de revuegroep De Flierefluiters, maar waarin ook de eigen leden een belang rijk en gewaardeerd aandeel hadden.

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 9