Gehandicapten willen een eigen sportclub k Boeken 40%,. E dubbele beglazing nalen I bataten Mantje Schoenen bv, Hogerstraat 6 2, fi in 't Korfje, Stenenplaats 1 en We willen mensen uit isolatie halen' Uit het handelsregister u weet nu weer wat winter is. Demonstratie-avond Kom nou!!" Geslaagd 60% kortn» 9 leugdbowling bij Bowlingbond Schade en letsel door gladheid mm „Filmen moeilijk? fa. j. nauta, fotografie U vindt er o.a. dames-, heren, en kinderschoenen, muilen en leren laarzen In de Korf veel broeken (kinder-, dames- en herenmaten) rokken, jurken, nylon jacks enz. U kunt ook 1 artikel in 't Korfje en 1 artikel in de schoenwinkel combineren). 50AG 23 JANUARI 1979 TEXELSE COURANT PAGINA 3 rei t is bou st is wel duidelijk dat de meesten van ons geen kans zien n een, wat dat heet „normale" sportvereniging mee te Bn. We hebben allemaal wel een of andere handicap die lat onmogelijk maakt. Maar aangezien we toch best aan willen doen is de oplossing gebleken dat we zelf iets der- is van de grond brengen". i zijn oge- gere stoe lient kten ook «or- >en or Jan Moens is het een ideaal t de hij al enige jaren koestert en ikenmee hij in 1977 definitief aan de iden is gegaan. Hij wist via de ilan-tee Sportraad een bedrag van volg luizend gulden investeringssub- Met voor dit doel los te peuteren, 'loe-r daarna ontbrak het hem aan leer lelijk totaal aan medewerking. verse oproepen aan de Texelse 9e"iden zelf, om zich aan te melden den zo goed als niets op. Het in er al naar uit te zien dat Moens 0 ©dzaakt zou zijn de hem verstrekte Ie in de gemeentekas terug te stor- aa9 toen hij de medewerking van de n°~ lie werkplaats De Bolder kreeg. In al- sporthal. De deelnemers krijgen eerst een kwartiertje gymnastiek om de spieren wat te ontspannen en doen daarna een of meerdere balsporten zoals trefbal, volleybal of basketbal. Binnenkort wil men ook met badminton iwerking met het ministerie van ale Zaken werd besloten een sport- aeluur in het werkschema in te fen, waarmee een twintigtal gehan- ten bereikt kon worden. de loop van vorig jaar is men nen de zaken definitief op poten ten, zodat men in het najaar vrij atig naar sporthal Ons Genoegen Maandagavond vond de eerste je-1- oo spelhappening in het nieuwe plaats. Beschutte sfeer Het gebeurt allemaal voorlopig in ueschutte sfeer", zegt Jan Moens. t betekent dat je wat we nu doen kunt stellen met bedrijfsgymnas- zoals andere bedrijven dat ook jen". In dit geval heeft het Ministe- nn Sociale Zaken er een uur voor ïikbaar gesteld. Hoewel men voor op deze wijze wil doorgaan ent het beschutte sfeer" stelsel fier genoeg dat men uitsluitend werknemers van De Bolder kan n sporten. Om ook andere gehandi- ien ir Speciale sportclub alleen in overleg met de betreffende huisartsen nieuwe leden wil aantrek ken. In dit verband heeft ook de phy- siotherapeut van het Verpleeghuis, Ber nard Wolff, zijn medewerking toege zegd. In tegenstelling tot het tijdstip waarop nu gesport wordt Cs maandags van 15.00 tot 16.00 uur) zal de toekom- sitge sportclub wekelijks tussen 16.00 en 17.00 uur in de sporthal bezig zijn. Op welke dag dat zal gebeuren is nog niet definitief vastgesteld. Belangstellenden voor dit alles kunnen bij Jan Moens nadere inlich tingen inwinnen. Hij is te bereiken onder telefoon (02220) 4395. Nieuwe inschrijvingen: „De Vlier", Burgwal 33, Den Burg. Kleinhandel in biologisch-dynamische voedingswaren. Eigenaar: F. C. Tim mer. Maas Levensmiddelenbedrijf B.V., Gravenstraat 15, Den Burg. Super markt. Maatschappelijk kapitaal 7125.000, gepl./gest. 735.000,-. Di recteur: Beheersmaatschappij Maas B.V. (alleen bevoegd). Wijzigingen: Hotel Den Hoorn, Herenstraat 34, Den Hoorn. Vennootschap onder firma, onderneming van de Rima B.V. (in op richting). Handelsnaam Joegoslavisch Restaurant Plitvice en Hotel Den Hoorn. Vennoten M. A. van Praag en M. Hodak (Huwelijksvoorwaarden). in de gelegenheid te stellen mee en onderneemt men nu pogingen zelfstandige gehandicapten sport- op te richten die, gezien het e- bonde animo (er komen nu steeds l 20 deelnemers) best van de grond it kunnen komen. Ti ook op landelijk niveau walmeer lesteun te krijgen wil men deze dan luiten bij de NIS, de Nederlandse liden Sportbond. Deze NIS heeft 'e dit moment ondermeer de hand in e organisatie van de Olympische <s elen voor gehandicapten die binnen- I in Arnhem en omgeving gehouden ,n (en worden. captensport is naast het feit dat je de mensen aan het bewegen zet punt één in deze speciale sportclub dat de gehandicapten uit hun isolement worden gehaald. „Gehandicapten hebben nogal eens de neiging om in een hoekje te gaan zitten kniezen en te denken dat bijvoorbeeld sport niet voor ze weggelegd zou zijn. Niets is minder waar, en niemand hoeft zich om welke reden dan ook te schamen. Je ziet hier met je eigen ogen hoe goed het allemaal in zijn werk kan gaan". Uit de reacties van de deelnemers blijkt duidelijk dat Moens niet te veel heeft gezegd. Van de groep die nu aan het sportuurtje meedoet varieert de leeftijd van 20 tot 65 jaar. Ook het soort handicaps varieert sterk. Er zijn mensen met rugklachten, beenklachten, epilep tici, geestelijk gehandicapten en zo meer die zich vooral met de balsporten geweldig uitleven. Leiding Het gehandicapten sportuurtje in „Ons Genoegen" Is voorlopig op de maandagmiddag gepland wanneer men tussen 15.00 en 16.00 uur aan de slag gaat. Het vindt allemaal plaats onder leiding van Dirk van Heerwaarden en Piet Keijzer, respectievelijk de beheer der en de assistentbeheerder van de Do leeftijden variëren van 20 tot 65 jaar. gaan beginnen. Jan Moens: „Het is zaak dat we er nog zoveel mogelijk mensen bijkrijgen. Hoe meer hoe beter zou ik zeggen. Ik stel me zo voor dat er beslist wel mensen zijn die onder de WAO vallen en die ook in de „gewone" sportver enigingen niet mee kunnen. Die zouden ook deel van de vereniging kunnen uitmaken". Dat men niet over een nacht ijs wil gaan lijkt wel uit het feit dat deze gehandicapten sportclub in oprichting De wachtmeesters P. Nieuwenburg en N. Drenth slaagden te Amsterdam voor het politiegetuigschrift Engels. Om aan uw advertenties de vereiste zorg te kunnen besteden is het noodzake lijk dat wij de tekst met de eventuele illustraties zo vroeg mogelijk in ons bezit hebben. De uiterste, tijden zijn: woensdag 10.00 uur voor de krant van vrijdag en vrijdag 12.00 uur voor de krant van dinsdag. zie onze etalages er Je r- jfolgens Moens, dè grote animator is het gebied van de Texelse gehandi- v it Op zaterdag 3 februari wordt in p (jjvlingcentrum De Koogel een open n g gehouden, waarop de banen spe- sl lél voor de Texelse jeugd vanaf 11 jaar B jrden opengesteld. De (kennisma- tgsldag begint om 11.00 uur en duurt tj ongeveer 17.00 uur. Hierbij mag j atis met de ballen worden gegooid. 18st de jeugd zijn ook de desbetreffen- r nouders welkom, die op deze open ig inlichtingen kunnen krijgen omtrent isten en mogelijkheden bij deze sport. I 3: jeugdige deelnemers zullen door I ikele ervaren Texelse bowlers worden lïnstrueerd. De omstandigheden in aanmerking ■mend is het niet verontrustend, war het aantal gevallen van schade n lichamelijk letsel als gevolg van ledheid op Texel is toch legio, lechts een klein aantal gevallen omt ter kennis van de politie ontlat e gevolgen zonder bezwaar onder lig kunnen worden geregeld. Er hebben zich diverse arm- en been reuken voorgedaan, onder andere tij- Sns het schaatsen op de ijsbaan van len Burg. In De Cocksdorp brak een Ibuw haar been bij het verlaten van de uto, toen ze uitgleed. Het gebeurde bevallig bij de dokter voor de deur Ddat medische hulp direkt bij de hand Zondagmiddag slipte J.K. uit Den iljrg tegen een verkeersbord op de fcsterenderweg; het bord werd ver- lield. P.v.d.V. uit Oosterend botste op de Jsdijk nabij het gemaal Dijkmanshuizen egen de afrastering. De palen van de Ifrastering werden vernield en de auto iep schade op. Met droefheid geven wij u kennis, dat heden geheel onverwachts van ons is heengegaan, onze lieve moeder en oma Nellie Klaziena Borgman, weduwe van P. Savelkouls, op de leeftijd van 66 jaar. I. M. Moerbeek-Savelkouls I. Moerbeek Petra Ingmar P. de Ridder De Koog, Texel, 19 januari 1979, Ruyslaan 7. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgehad op de algemene begraafplaats te Den Burg. Correspondentie-adres: I. Moerbeek, Epelaan 17, De Koog. Onverwachts ging van ons heen onze lieve zuster, schoonzuster en tante Nellie Savelkouls-Borgman J. Borgman T. Bremer-Ellen J. Borgman F. Borgman-v. Putten L. Borgman G. Borgman-Medendorp J. Borgman-v. Hilten neven en nichten. Texel, 19 januari 1979. Met droefheid geven wij u kennis, dat heden, na een moedig gedragen lijden, van ons is heengegaan, mijn innig geliefde vrouw en onze zorgzame moeder Grietje Elizabeth Bruin, Echtgenote van L. Sok, in de ouderdom van 75 jaar. Wentel Uwen weg op den Heere en vertrouw op Hem, Hij zal het maken. Psalm 37 vers 5. Den Burg, Texel: L. Sok Leiderdorp: B. Lap-Sok W. P. Lap Den Burg, 20 januari 1979, Verpleeghuis Texel. De herdenkingsdienst zal worden gehouden op woensdag 24 januari te 13.30 uur in het Ver pleeghuis Texel, Hollewal 2, Den Burg. Voor ganger ds. J. Windig, Ned. Herv. predikant te Den Helder, waarna de begrafenis op de alge mene begraafplaats zal plaatshebben. Gelegenheid tot condoleren dinsdag, 23 januari, van 19.30 tot 20.30 uur in het Ver pleeghuis Texel. Na een moedig gedragen lijden is vandaag van ons heengegaan onze lieve zuster, schoonzus ter en tante Grietje Elizabeth Bruin, echtgenote van L. Sok, op de leeftijd van 75 jaar. „Ik heb de goede strijd gestreden en het geloof behouden2 Tim. 4 7. Den Burg: G. J. Bruin A. J. Bruin-van Liere Den Burg: C. W. Oele-Bruin De Koog: S. W. Bruin H. Bruin-Kleine Den Burg: E. Lap-Bruin E. L. J. Lap Doolhof: W. Kikkert-Bruin P. Kikkert Neven en nichten Texel, 20 januari 1979, Verpleeghuis Texel. Hoera, daar ben ik dan. Wat vindt u er van? De naam die ik heb gekre gen is door mijn ouders tot nu toe verzwegen. Vapdaag mag iedereen weten dat ik Niels zal heten. zoon van Leen en Corrie den Braven-Postma Texel, 18 januari 1979, Oorsprong weg 10, 1795 LA De Cocksdorp. Moeder en zoon rusten van 13.00 tot 16.00 uur. Hartelijk dank voor de vele belangstelling, bloemen, kaarten, bezoeken, tijdens mijn verblijf in het zieken huis en thuiskomst. Tevens wens ik ieder een voorspoedig 1979. M. v. Maldegem-Kooger W.van Beierestraat 18, Den Burg, Texel. Te koop 1 paar noren mt 36. T<& 02220-3023. Wie heeft mijn sleutel ring gevonden, goudkleu rige J (Jantien) op rode ondergrond. Tel. 02228- 665. Orchismient 16, De Koog. Alcoholproblemen? Bel 02220-4356. ARiima heeft be- lansvoordeettjes voor ul De avonturen van Dirk Kooger, een tessels zee kapitein (1780-1847). Ver schijnt dit voorjaar in een beperkte oplage; 400 blz. op groot formaat. Prijs bij voorintekening 65,- (wordt 82,50). Het Open Boek, tel. 3657. Te koop gevr. sapcen trifuge. Tel. 02226-244. Zondag 11 febr. vanaf 10.00 uur de open Texel se jeugdtafeltenniskamp. 1979 (12 - 16 jaar) in sporthal De Ferrever. Kind: Toe Opa, vertel nog eens over die winter van '79. Opa: Nou vooruit dan. Het begon allemaal met die 4 prachtige winter wenskaarten die je voor slechts 2,95 kon kopen in Het Open Boek Kind: Laat es zienl „Loodsmansduin" ge opend zaterdag, zondags en maandag. Andere da gen op verzoek. Tel 02226-360. U moet onze gestoofde paling eens komen pro beren 719,75. Hotel De Lindeboom, tel. (02220) 2041. Volop hand- en moesappelen en handpe ren. L. Huisman, De Veen, tel. 2203. Iets te vieren? dan naar „Loodsmansduin". Goed gezellig en betaalbaar. Vraagt u eens onze folder menusuggesties. Tel. 02226-360. Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis e.d. Fa. Tatenhove, Den Burg, tel. (02220) 3809 Lompen- en metalen handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Braining on Agter voor aardleidingen. Tel02228- 482 of 283 ARTIMA heeft be- lansvoordeeftjes voor ul Bouwinformatiecentrum J. C. R. Geopend van maandag t/m vrijdag, van 08.00 tot 12.00 uur en var: 13.30 tot 16.30 uur. Don derdagavond 19.00 tot, 21.00 uur. Zaterdags 09.001 ■tot 12.00 uur Open haardenbezitters! Husqvarna kettingzagen reeds vanaf 7475, Fa. Tatenhove, Oosterend, tel. (O??0'" 202 - Te koop goed onderh. bankstel. P. Krijnen, De Ruyterstr. 6, Oudeschild Te koop aangeb. noren mt. 46. Kogerstraat 13. Relax reizen 1979. Met vele sportieve extra's op vele bestemmingen zoals: gratis zeilen, paardrijden, waterskieën, enz. Haal het bij De Reizenboetiek Te koop puikbeste aardappelen, Irene's. Vorstvrij en franco thuis bezorgd. Sjef Beers, Lieuwstraat 51, Den Burg telefoon 3861 Te koop i.g.st. Audi 100 LS, bj. 1971. Te bevr. Witte Kruislaan 14, tel. 2559. Voor al uw tegel- eq mozaïekwerk naar C. van der Maden, Lieuwstraat 4, Den Burg, tel. (02220) 320 Bij accu-problemen kon takt met Garage Kievit Jonkerstraat, opnemen Tel. 2525. Snel-service. Echte Robero sherry 2 liter pot van 713,75 nu voor 712,70. Kooimans slijterij. Witte Kruislaan 7. ARTIMA heeft ba lansvoordeeltjes voor ul Rijschool Wester heeft a.s. vrijdag en over veertien dagen weer theorieles in de Witte Burcht te Den Burg. Te koop gevr. schaat sen m. 45 - 46. Eddy Ze- gers, 02223-458. Wie heeft ons jonge poesje gezien? Zoek ge raakt in Oosterend. Fam Zegers, Achtertune 23. Snoauwkettingon, ski impariaai, accu lader». „De Autoshop", Garage Rey, tel. 02220-2345. HE Hoedje Wip. Verzekeren Rabobank, tel. 02220-4341. Ik hoop dat die 'Kick- is Redband' weer gauw speelt, johl Pedicure Elly Hoogen- dijk-Verberg, tel. 02720- 3353. Allerhande klussen te gen vergoeding opge knapt. Bel overdag 02220-3554. HE Zeehonden meun. Te koop bruine bonen. Tuinderij Buijsman, Holle- wal 20, tel. 2133. Te koop houten noren mt. 28 (schoenmaat 38I weinig gebruikt 730,—. Niels Collou, tel. 2634. Te koop gevr. gasgey- 3er. Tel. 3122. HE koplamp meun. Woningruil. Aangeb. eengezinswoning Nieuw Den Helder, 3 sl.k., bad kamer, vliering, schuur huur 7149,—' p. maand. Gevraagd woning op Texel, liefst Den Burg. Tel. 02226-283. Zaterdag 3 februari concert „Excelsior" dorpshuis Oosterend. Stuntprijzen. Hele li ters j. jenever en vieux 711,80, bessenjenever en citroenbrandewijn 78,95. Kooijmans slijterij. Witte Kruislaan 7. Speciale aanbieding. Meune koplampen voor lelijke eend t.b.v. Hoedje 'wip. Buurtje, Oudeschild. Maak het uzelf gemak kelijk met een prive-reke- ning van de Rabobank. Denkt u aan Laat ons vrijblijvend prijsopgaaf doen. De subsidie van 30% geldt nog steeds. Ook de aanvraag kunnen wij voor u ver zorgen. Verenigde Schilders Coöp. u.a. Maricowag 15, Den Burg, Texel, telefoon (02220) 2138. op vrijdag 26 januari in hotel De Linde boom. Aanvang 20.00 uur. Speciaal voor beginnende filmers of nog-net-niet-filmers. Een specialist van Eumig zal een aantrek kelijk en interessant programma verzor gen waarbij u alle informatie wordt gege ven over de eenvoud van zelf-filmen. Een GRATIS entreekaart voor deze boei ende en gezellige avond ligt bij ons voor u klaar. Laat deze kans niet voorbij gaanl

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 3