j" j Dros wil gedegen onderzoek naar zwemadministratie zoekt panden Er deugt geen donder van Razende Bol bij Texel? A. v. d. Vis dv Clt WAT IK ZEGGEN WOU." Supermarkten 5 id Geslaagd Dit jaar opnieuw kinderbouwdorp? -< VERVOLG VAN PAG. 1 PLAN DE MARS Winterse romantiek ROCKWOOL LAPINUS en ISOVER produkten 1971 SDAG 30 JANUARI 1979 TEXELSE COURANT PAGINA 3 «n lezEAS- aurren vWAXTwooeoemnKci ot rtoixtk b E sge strj IS! irli ndi I.M gen Blij! me redakteur van Groen-Zwart, geeft, n schrijven, onder het kopje Super- <ten blijk, een zeer alwetend man iw te zijn. Het zou ons niet verbazen iij zelfs weet, hoeveel personen en het zijn, die nu, niet zonder wraak- konstateren dat de Texelse Mid land een toontje lager moet gaan en. Hij weet óók dat dezelfde Jni< isen, die vóór kleinschaligheid zijn eei iuichend deze beide 'supermarkten wdPenhalen. Hij is zó vertrouwd met de enJkgegevens van onze middenstand, we ons afvragen of hier geen imhoudingsplicht meer is. Natuur- nag iedereen veronderstellen dat het als de schrijver suggereert. Maar B duim zuigen en terloops de F.N.V. jar>i men, néé niet beschuldigen, wekt )er] rijn minst de schijn van stemming- 3referii- 0e F.N.V.-Texel heeft namelijk niets -njjt deze ontwikkeling te maken. Wij zij 1 )efz> me óók voorstanders van kleinschalig- en een goede service- we zijn alleen '""""lllll'l'HlllHIlllllllllHllii'HiiiiiiiiMllllllllllllllllllllllllllllllllHIIMIIIIIIIIIllllllllllllllllllllllllinillllHlllllllllllllllllllllllliilUlHIIIB n téveel betalen. Het F.N.V.-bestuur. ASCHRIFT ij kennen de schrijver(ster) van oQlJroen Zwart" zo goed, dat wij de ieaPnt'e durven geven dat hij (zij) nooit ggluit zijn duim zuigt. Hij/zij houdt niet 50(n stemmingmakerij maar wil slechts ld kommentaar leveren, relativeren en lijdj keerzijde laten zien van bepaalde I^Jdailles. Niemand is daarbij bij voor at heilig of slecht Red. I ei lTv en Haag voor het diploma assistente ijkt Yvonne Kuip uit Den Burg slaagde in oonheidsverzorging A. Zij volgde _|qrtoe een in Alkmaar gegeven oplei- dging Ook deze zomer zal er in Den Burg een kinderbouwdorp gehouden worden op het terrein achter het gymnastieklo kaal aan de Beatrixlaan. Het gehele project duurt drie weken en iedere week kan er door hónderd basisschoolleerlin gen aan worden deelgenomen (6 t/m 12 jaar). De weken zijn van 16 tot 20 juli, 23 tot 27 juli en 30 juli tot 3 augustus. Voor kinderen van 11, 12 en 13 jaar is er weer een Bouwkamp op het groeps- terrein van camping Loodsmansduin. In tegenstelling tot vorig jaar (50 deeln,) kan hier nu door honderd kinderen aan worden deelgenomen. De Bouwkamp- week is van 5 t/m 11 augustus. m f Het zelfstandige raadslid J. C. Dros leeft er bij het gemeentebestuur op tfcngedrongen dat een gedegen onder- -^Pek wordt ingesteld naar het functione- -fln van de administratie bij het RST- -ftvembad Molenkoog. Dros acht het mogelijk dat door slor digheid honderden guldens aan inkom- ~nen verloren zijn gegaan, waarvoor uit- "Widelijk de gemeente op moet draaien. as,jfcoals het nu gaat deugt er geen donder van", aldus Dros tijdens de woensdagavond gehouden vergadering uan de commissie Financiën. tëjOok de cómmissieleden Daan Schil- ling en Fridt Blanken bleken niet erg tevreden over de gang van zaken. Klaas Rarendregt en J. A. Vervoort stelden zich terughoudender op. Zij gingen er ven uit dat de gehele administratie ephteraf door het verificatiebureau on- Berzocht wordt, waarbij onzekerheden Bch wel aan het licht moeten komen. De hele affaire omtrent de geïnde gelden bij het zwembad kwam bij de Vjoorlaatste vergadering van de finan- (jëncommissie reeds eerder aan de orde. Dros had toen opgemerkt dat het zwembad meer inkomsten had dan dat vyat in de boeken stond. Hij was naar aanleiding van deze opmerking fel aan gevallen door de direkteur van de Re- dreatiestichting en moest als gevolg ■Hiervan bij burgemeester Engelvaart op het matje komen. Daar leek de hele zaak uitgepraat en de vrede althans uiterlijk gesloten, maar toen woensdag het Onderwerp schoolzwemmen opnieuw op de agenda prijkte, bleek het tegen deel het geval. la- er Notulen E Voordat het zover was vroeg Dros bij Is het bespreken van de notulen van de iSjrorige vergadering om een rectificatie. i> Volgens hem had hij niet gezegd dat het B'^wembad meer inkomsten had, maar '"öat het zwembad meer inkomsten kon 9hebben gehad. Hij zou daarbij met name 3'óp de LTS gedoeld hebben, waarvan Fyeel meer leerlingen van het zwembad !-gebruik zouden maken dan in de admi nistratie wordt vermeld, is De burgemeester vond het allemaal Bljjrima wat Dros over de vorige vergade- i'Hng debiteerde, maar het speet hem wel ii dat toen geen bandopname was ge- s maakt. Hij bleef erbij dat het in ieder ir geval zo was overgekomen dat de Recreatiestichting zich „genomen" kon voelen. I>l Aanvullend op het debatje over deze notulen merkte J. A. Vervoort nog op ling voor het oude land. De bezwaren kwamen niet ter discussie; ze zullen op de gebruikelijke wijze in de procedure worden betrokken. dat hij zich destijds van de uitlatingen van Dros had gedistancieerd en dit graag ook opgenomen zou zien. Aanvullende rekening Hoewel het allemaal met een sisser leek af te lopen, werd bij de bespreking van het onderwerp schoolzwemmen woensdag duidelijk dat Dros de zaak hiermee helemaal niet als afgedaan beschouwde. B en W hadden aan de afdeling Financiën een ambtelijk advies gevraagd hoe de vork nu eigenlijk in de steel zat. Afgaand op informatie van de Recreatiestichting zelf was daar onder meer uitgekomen, dat door een intern misverstand de rekening aan de LTS over 1977 ten bedrage van 7280,50 pas op 13 november 1978 de deur uit was gegaan. Woensdag bleek ook dit niet geheel te kloppen. Dit kwam tot uiting in een brief die burgemeester Engelvaart tijdens de vergadering voorlas. De RST-direktie meldde daarin dat aan de LTS een aanvullende rekening was gestuurd van 7585,20. Dit wegens achterstallige betalingen over 1976 (799,-) en 1977 (7486,20). Volgens de Recreatiestichting kwam dit omdat een van de LTS leerkrachten de gewoonte had de originele bonnen bij de administrateur van de school in te leveren. Doordat de cassières van het zwembad verzuimd hadden een dupli caat achter te houden en de administra teur van de LTS op een jaarrekening was blijven wachten, konden de school- zwembonnen van de jaren 1976 en 1977 nu pas vereffend worden. De RST stelde dat een dergelijk probleem zich alleen bij de LTS had voorgedaan. Men was er overigens niet van overtuigd dat de gehele zaak hiermee rechtgetrokken was, maar achtte het beter deze nu als afgedaan te beschouwen. Andere regeling Ter toelichting deelde de Recreatie stichting het college nog mee voortaan een andere regeling toe te gaan passen, omdat het administratie- en controlesys teem van het zwembad in feite niet geschikt is voor „zwemmen op reke ning". De RST vond het in dit verband ook onjuist de leerlingen van het voort gezet onderwijs, die geen abonnement hebben, tegen het met de gemeente overeengekomen tarief voor de lagere scholen te laten zwemmen. Met ingang van het komende zomerseizoen zullen RSG, LTS en LHNO voor de leerlingen zonder abonnement tegen een geredu ceerde prijs (719, tienbadenkaarten kunnen kopen. Leerlingen met abon nement mogen het zwembad „sowie so" binnen. De Krim De commissie ruimtelijke ordening ging akkoord met een voorbereidings- besluit voor het bestemmingsplan De Krim, waardoor daar binnenkort kan worden gebouwd. Desgevraagd zei wethouder Nauta dat de door Newomij te bouwen 500 huisjes niet éénvormig maar in acht verschillende typen worden gebouwd. Het bestemmingsplan De Krim zal spoedig ter visie worden gelegd. Oosterend Waarschijnlijk kan het ontwerp be stemmingsplan voor het beschermd dorpsgezicht Oosterend binnen een jaar ter visie worden gelegd. De werkzaam heden aan het plan zijn gestagneerd omdat andere, nog dringender bestem mingsplannen voorrang moesten krij gen. Gezien het tijdsverloop en de aangebrachte wijzigingen zal het ont werpplan nogmaals worden toege stuurd aan de overlegpartners, waar door moeilijkheden bij de goedkeuring van het plan kunnen worden voorko men. Om nu al ongewenste bebouwing in het dorp te kunnen weren en om vooruit te kunnen lopen op het nieuwe bestemmingsplan, zal de gemeenteraad een voorbereidingsbesluit voor het hele beschermde dorpsgezicht nemen. Daar na zal artikel 19 worden toegepast om enkele bolrwaanvragen te kunnen af handelen. Het gaat om de uitbreiding van de winkel Kerkstraat 3, de uitbrei ding van de woning Schoolstraat-hoek Vliestraat en de bouw van een horeca bedrijf aan de Oesterstraat-hoek Kerk plein. Ook de verbouw van de stolp- schuur van Linnhose aan de Achtertune i Wie niet op de nieuwsgierige i automobilisten lette, kon zich zon- dag in het Dennenbos in ouder- wets-winterse tijden wanen. Leden van de Paardensportvereniging die nog in het bezit waren van een ar, hadden dit vervoermiddel van stal gehaald en maakten gezamenlijk een tocht tussen de berijpte bomen. De omstandigheden waren nogal s ijzig. In tegenstelling tot de vorige dag Het de zon het afweten en hing er een vrij dichte mist, bij tempera- turen ruimschoots beneden het vriespunt. Het nostalgische genoe- gen was er echter niet minder om en als het blijft winteren zal zo'n arretocht zeker nog worden her- 1 haald. De meeste deelnemers had- s den zoiets in geen jaren kunnen be- 1 leven. De laatste georganiseerde arretocht dateert van 1963. Het materieel niet alleen de ar maar ook 1 het bijbehorende tuig en de beno- digdheden om het paard op 5 scherp" te zetten) was echter 1 voldoende onderhouden om het nu E weer te kunnen gebruiken. iÏÏinillllllllllllllllllllllinillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllïï tot woning wordt door een artikel 19-vergunning mogelijk gemaakt. De commissieleden Wim Helder en Fridt Blanken merkten bij laatstgenoemd pro- jekt op dat ervoor gezorgd moet worden dat de uiterlijke vorm van de schuur wordt gehandhaafd. Dus geen dakka pellen e.d., want dan zou het beeldbe palende karakter verloren gaan. Het college bleek reeds in die richting te denken. Waarschijnlijk zullen dezelfde criteria worden aangelegd als bij tot woning te vérbouwen stolpschuren in het buitengebied: Wim Helder betreurde het dat de Oosterender begeleidings commissie voor het beschermd dorps- Niet alleen J. C. Dros maar ook de raadsleden Daan Schilling en Fridt Blan ken (beiden lid van het RST-bestuur) vonden dat de zaken nu eindelijk eens grondig geregeld moeten worden. Blan ken: „Zoals het tot dusver ging, kun je het niet handhaven". Daan Schilling merkte op dat ook de administrateur van de LTS wel eens bij de RST had kunnen informeren waar de rekeningen bleven. Daar was Dros het niet mee eens. „Je mag toch zeker wel verwachten dat iemand die geld van je krijgt daar ook zelf van op de hoogte is. Een gewone boerensmid houdt zijn administratie beter bij!" Verder bleef Dros zich zorgen maken over de juistheid van die rekeningen die de andere scholen hadden ontvangen. „Ze denken er veel te gemakkelijk over omdat je hier met een semi-overheids- bedrijf te maken hebt. De tekorten komen steeds voor rekening van de gemeente en daar pas ik voor". Omdat men er woensdagavond niet volledig uitkwam, beloofde burgemees ter Engelvaart er nog eens nader met de betrokkenen over te praten en daar zo spoedig mogelijk uitsluitsel over te geven. gezicht de op deze zaak betrekking hebbende stukken niet heeft gekregen. Dit heeft onnodige ongerustheid gewekt en schaadt de goede overlegsituatie, die bij de uitwerking van de Oosterender plannen nodig is. Industrieterrein In Oosterend is industrieterrein nodig, onder andere voor het verplaatsen van het aan de Achtertune gevestigde trans portbedrijf van Koopman. B. en W. hebben daarom plannen voor uitbrei ding van het bestaande industrieterrein aan de Slotskolk in de richting van de Koningsweg. De benodigde grond wordt overgenomen van de familie Vonk en de pacht (de grond is als volkstuin in gebruik) is afgekocht. De heren Dros en Helder pleitten ervoor dat het autoverkeer naar het industrieterrein via de Koningsweg wordt geleid. Het is echter niet de .bedoeling het industrieterrein op de Koningsweg te laten aansluiten, aange zien het bungalowterrein De Toes ertus sen zit. Helder en Rienstra braken een lans voor de volkstuinders. De gemeen te moet hen helpen bij het vinden van vervangende grond. Wethouder Nauta: We zijn hierover al in gesprek met de voorzitter van de tuindersvereniging. Waddenzee De commissie ruimtelijke ordening ging akkoord met het plan voor de gemeentejijke indeling van de Wadden zee (wij schreven hierover reeds uitvoe rig). Het is niet de bedoeling dat het territotiale gebied van de Noordzee gemeentelijk wordt ingedeeld. Dat houdt in dat ook de Razende Bol niet gemeentelijk wordt bestemd. Texel wil evenwel trachten de Razende Bol bij Texel ingedeeld te krijgen, zo deelde burgemeester Engelvaart mee. Dit in verband met belangen van kustverdedi ging. Vriendelijk verzoek ik die de 28-1-'79 mijn fiets bij de ijsbaan aan Den Burg heeft gebruikt hem terug wil brengen bij Jac- co Kooger, Beatrixlaan 146, tel. 3068. Wie heeft mijn groene laarzen maat 39 meege nomen van de ijsbaan? Martine Eelman, tel. 02220-3268. Bij accu-problemen kon- takt met Garage Kievit, Jonkerstraat, opnemen Tel. 2525. Snel-service. Iets te vieren? dan naar „Loodsmansduin". Goed, gezellig en betaalbaar. Vraagt u eens onze folder menusuggesties. Tel 02226-360. Zaterdag 3 februari concert „Excelsior" dorpshuis Oosterend. Te koop puikbeste aardappelen, Irene's. Vorstvrij en franco thuis bezorgd. Sjef Beers, Lieuwstraat 51, Den Burg telefoon 3861 Stuntprijzen. Hele li ters j. jenever en vieux 711,80, bessenjenever en citroenbrandewijn 78,96. Kooijmans slijterij. Witte Kruislaan 7. U moet onze gestoofde paling eens komen pro beren 719,75. Hotel D~ Lindeboom, tel. (02220) 2041. Gevraagd woonhuis of zomerbungalow perma nent te huur. Uiterlijk au gustus of september. Br. onder nr. 329 aan bur. v. d. blad. Dames opgeletl Bij vol doende animo starten wij op woensdagochtend 7 februari weer met huis vrouwenbowlen (dames- trioleague). Opgave z.s.m. tel. 02228-672. Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Maden, Lieuwstraat 4, Den Burg, tel. (02220) 3320. Sneeuwkettingen, ski imperiaal, acculaders „De Autoshop", Garage Rey, tel. 02220-2345. Dankbaar en blij berichten wij u de geboorte van Joost Jakob A. Hoekstra-Welsink J. J. H. Hoekstra Maarten Jan 28 januari 1979, Herenstraat 37, Den Hoorn, Texel. Wanneer u ons bezoeken wilt, komt u dan tussen 10.30 en 11.30 uur en 16.30 en 17.30 uur? Namens wederzijdse ou ders geven Gerard Hogeman en Joke Grisnigt u kennis van hun voorge nomen huwelijk dat zal plaatsvinden op vrijdag februari 1979 om 15.00 uur in het gemeentehuis te Den Burg op Texel. Receptie van 19.30 tot 21.00 uur in hotel De Lin deboom-Texel te Den Burg. Ankummerstraat 21, Dalfsen Hallerweg 1, Den Burg Toekomstig adres: Th. Kempislaan 36, 7721 DS Dalfsen Jan Eelman en Inge Kempen 0 gaan trouwen op donder dag 8 februari 1979 om 15.30 uur in het gemeen tehuis te Den Burg. Receptie in het dorpshuis De Bijenkorf te Oosterend van 20.00 tot 21.00 uur. Oost 36, 1794 GP Oosterend, Texel. Radicale weggeef-opruiming111 BONTMANTELS bonthoeden krankzinnige koopjes: 25% t/m 60% korting. Volle garantie Goedkoper kan absoluut niet De Bontkoning, Voorstreek 71 (één en zeventig), Leeuwarden-C Bovendien ook nu bij koop reis geld binnen geh Ned. v. 2 pers terug. Koopavond tot 21 uur geopend. ||llllll|||lllll!|||llllll|||llllll|||llllll||lllllll|| Maricowog 6, Den Burg, tel. (02220) 2356 IP II||||I||II|||||||II||||IIII|I||||||II|||||||II||||||I» Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis e.d. Fa. Tatenhove, Den Burg, tel. (82220)3809 Lompen- en metalen- nandel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Bruining en Agter voor aardleidingen. Tel. 02228- 482 of 283 ARTIMA heeft ba lansvoordeeltjes voor ul Vermist zwarte kat met witte bef. Krimweg 47, tel. 02222-271. De Audioclub Texel or ganiseert maandagavond 5 febr. om 20.00 uur in hotel Dijkstra, De Koog een gezellige praat-film avond. Niet-leden zijn ook welkom. Verloren: bril op ijsbaan 't Zwin. Richard Daalder, tel. 02223-306. ARTIMA heeft ba lansvoordeeltjes voor ul Alcoholproblemen?Bel 02220-4356. Volop hand- en moesappelen en handpe ren. L. Huisman, De Veen, tel 2203. Dames opgelet! Bij vol doende animo starten wij op woensdagochtend 7 februari weer met huis vrouwenbowlen (dames- trioleague). Opgave z.s.m. tel. 02228-672. „Loodsmansduin" ge opend zaterdag, zondags en maandag. Andere da gen op verzoek. Tel. 02226-360. Echte Robero sherry 2 liter pot van 713,75 nu voor 712,70. Kooimans slijterij. Witte Kruislaan 7. Onverwachts ging van ons heen onze beste broer, zwager en oom Elize van Egmond Op de leeftijd van 71 jaar. W. van Egmond S. van Egmond M. van Egmond-Buys N. van Egmond neven en nichten Texel, 24 januari 1979. Onverwachts ging van ons heen onze lieve zwager Elize van Egmond Broek op Langedijk: Fam. Van der Poll Broek op Langedijk: Fam. Van der Molen Texel: Fam. Slot i Haarlem: Fam. Nieboer Texel: Fam. Keijser 24 januari 1979. Bedroefd, maar dankbaar voor wat hij voor ons allen is geweest, geven wij u kennis dat plotseling mijn lieve man en onze lieve zorgza me papa Pieter Koper van ons is heengegaan, op de leeftijd van 49 jaar. A. C Koper-Bakker Joke - Hans Gerda Pieter Zuid-Eierland, Texel, 25 januari 1979, Postweg 101. De crematie heeft inmiddels plaats gehad. Tot onze diepe droefheid en grote verslagen heid ging geheel onverwachts, na een kort stondige ziekte, van ons heen onze lieve broer, zwager en oom Pieter Koper, echtgenoot van A. C. Bakker, op de leeftijd van 49 jaar. Amsterdam: A. A. van de Stolpe-Koper J. W. van de Stolpe Den Burg: D. J. Bakker M. E. Bakker-Zijm nicht en neven Texel, 25 januari 1979. Op 49-jarige leeftijd werd volkomen onver wacht uit ons midden weggenomen onze me dewerker Piet Koper. Wij zullen zijn vakkennis in dankbare herinne ring houden. Ons medeleven gaat uit naar zijn vrouw en kin deren. Firmanten Bouwbedrijf Gebr. Bruin Den Burg, 25 januari 1979. Met verslagenheid hebben wij kennis genomen van het plotseling overlijden van onze collega Piet Koper Het heeft ons allen diep geschokt. Wij wensen zijn vrouw en kinderen alle sterkte toe om dit verlies te dragen Personeel Bouwbedrijf Gebr. Bruin Den Burg, 25 januari 1979. Projectontwikkelaar waarvoor een G.B. geldt in het centrum van alle dorpen op Texel. Brieven onder nummer 330 aan bureau van dit blad.

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 3