Cultureel Werk akkoord met vernieuwde statuten OLIEVELD NADERT Commissie tegen hard rookverbod Bewoners krijgen Cultureel werk wil dat gemeente betaalt Kerkesteeg hun zin CRM LIET HET AFWETEN Rondvraag moet blijven Olleke Bolleke Kreeg eigen speelruimte Vooraanstelling beroepskrachten Excelsior" brengt gevarieerd winterconcert Buitenlandse valuta „WAT IK ZEGGEN WOU.." Jeugdproblemen VERVOLG VAN PAG. 1 Publiek moet zwijgen RIJDAG 2 FEBRUARI 1979 TEXELSE COURANT PAGINA S Hoewel er nog geruime tijd over werd - ediscussieerd heeft het centraal betuur an de stichting Cultureel Werk Texel insdagavond uiteindelijk toch haar oedkeuring gehecht aan de nieuwe tatuten, waarmee deze organisatie bin- ienkort wordt omgevormd tot Welzijns- tichting. De betreffende stukken zullen op 13 ibruari ter goedkeuring aan de ge- ïeenteraad worden voorgelegd, waar de provincie er een oordeel over zal ellen. Gezien de diepgaande bespre- ingen, die in het afgelopen jaar over dit nderwerp werden gevoerd, mag wor- len verondersteld dat deze verdere iehandeling geen noemenswaardige iroblemen meer zal opleveren. Daarom 1 al na de bekrachtiging door de Texelse aad een voorzichtig begin worden lemaakt met de realisatie van dit ileuwe lichaam. De bespreking, die dinsdagavond in het raadhuis plaatsvond spitste zich hoofdzakelijk toe op het punt van de presentiegelden. In het ontwerpstatuut was daarover volgens enkele leden te veel onduidelijkheid. Bovendien kon niet iedereen zich verenigen met het punt dat zowel de leden van het toekomstige bestuur, als die van de subsidiecommis sie en de te komen sektiebesfuren voor een financiële vergoeding in aanmerking zouden komen. Weliswaar was wel opgenomen dat de grootte van deze vergoeding in het huishoudelijk regle ment zou worden geregeld, maar dit was met name voor mevr. E. Postma- Heeres niet voldoende. Zij vond het alle maal veel te vaag. Daarnaast stelde zij dat mensen die in de toekomstige Welzijnsstichting een bepaalde vereni ging vertegenwoordigen daar niet persé extra voor betaald moesten worden. Men kwam tenslotte overeen dat in verband met de vele extra werkzaam heden stichtingsbestuur en subsidie commissie presentiegelden zouden ont vangen en de bestuursleden van de ver schillende sekties niet. Geen verdere uitbreiding Een eveneens door mevrouw Postma gelanceerd voorstel de mogelijkheid te laten bestaan om de nu voorgestelde zeven sekties eventueel te kunnen uit breiden, haalde het niet. Deze sekties zijn sport en recreatie, jeugd- en jonge renwerk, culturele evenementen, ama teuristische kunstbeoefening, dorps- en buurthuiswerk, vormings- en ontwikke lingswerk en gezondheidszorg en so ciale dienstverlening. Voorzitter CJWitte stelde dat de er varing had geleerd dat hierin alle moge lijke op Welzijn betrekking hebbende zaken best in ondergebracht zouden kunnen worden. F. Schellinger reageer de op dit voorstel met de opmerking dat op die manier een hernieuwde uitbrei ding in de hand gewerkt wordt en dat men dat nu juist wilde verhinderen. Het stichtingsbestuur, dat overigens in groten getale de vergadering bijwoon de (er waren 25 leden) stelde zich ook positief op ten aanzieh van het tiental suggesties dat door de andere betrok ken instanties was gedaan. Dat waren het Texelse notariaat (mr. H. C. Kooi), de commissie vormings- en ontwikke lingswerk (VOV), burgemeester en wet houders en het dagelijks bestuur van de stichting. Afscheid Aan het eind van de dinsdag gehou den vergadering werd afscheid geno men van mevr. C. I. M. v.d. Feen-Bare- man, die de gezamenlijke peuterspeel zalen gedurende twee jaar heeft verte genwoordigd. Voorzitter C. J. Witte, die er nog aan herinnerde dat gedurende de zittingsperiode van mevr. v.d. Feen op het gebied van de peuterspeelzalen veel vooruitgang is geboekt, dankte haar voor het vele werk dat zij heeft ver zet. Als stoffelijk bewijs van die waarde ring overhandigde hij haar een boeken bom Mevr. E. Postma-Heeres is mevr. v.d. Feen opgevolgd. Een olieveld met een opper vlakte van 4 kilometer bij 200 meter drijft in de richting van ons eiland. De olie is afkom stig van een Penrod-boorplat- form op 37 km ten westen van Callantsoog en kwam per ongeluk in het water terecht. De bemanning van het plat form sloeg zelf alarm en de betrokken maatschappij heeft rijkswaterstaat laten weten alle kosten van reiniging te zullen vergoeden. De olie vormt geen gesloten veld. Het zijn dikke verspreid ronddrijvende kluiten, die niet door het oliebestrij- dingsvaartuig Smal 8 van Rijkswater staat kunnen worden opgezogen. Ge zien de windrichting was de kans zeer groot dat de olie gisterochtend op het strand van Den Helder en/of Texel zou aanspoelen. Bij het ter perse gaan van de krant was echter nog geen olie ge constateerd, waardoor de hoop groeide dat het kwaad voorbij zou gaan. Gemeentewerken heeft maatregelen genomen om op het eerste alarm alle beschikbare reinigingsmateriaal naar het strand te sturen De Christelijke muziekvereniging Ex celsior geeft zaterdagavond 3 februari de jaarlijkse uitvoering in dorpshuis De Bijenkorf onder leiding van de heer A. Kuik. Ook wordt meegewerkt door de gelijknamige drumband onder leiding van Henk Beijert en Theo Medema als tamboer-maitre. Verder wordt een bij drage geleverd door de samenspelko- pergroep van de muziekschool o.l.v. Betty Bakker. De muziekvereniging (opgericht 26 september 1908) heeft inmiddels zijn zeventigste verjaardag bereikt. Voor het eerst in het bestaan kwam de vereniging uit in de ere-afdeling Fanfare; op het konkoers in Haarlem werd met 289 punten een eerste prijs behaald. De voortdurende bloei van de vereniging blijkt ook uit het feit dat er thans 48 leden en zeven leerlingen zijn. De drumband telt 17 tamboers, 12 majoret tes en zes leerlingen. Drumband, mu ziekvereniging en bijbehorend „kader" zijn dus 100 man sterk. Het programma voor het concert van zaterdagavond ziet er als volgt uit: 1. Opening. 2. vier geestelijke liederen: a Vaste rots van mijn behoudt, b. 't Is Uwe zaak waar voor wij staan, c Leid vriendelijk licht, d. Blijf bij mij Heer. 3. Rockingham (meditatie), A. van Kammen. 4. Valerius suite (konkoers 1978), Mein- dert Boekei. 5. Rule Britania (konkoers 1978), Rim- mer, arr. Mellema. 6. Jubelklange, mars, Uebel, arr. Mole naar. 7. Optreden drumband: a. Bic Winners, Eugêne Angoulêne b. Ritme en techniek, J. Cammenga c. Woodstick jokes, S. Egberts. d. Drumfestival, S. Egberts e. Whirlwind, Th. van Campen t. American Post, S. Egberts 8. Kopergroep van de muziekschool. 9. Pauze. 10. National Emblem, mars, Bagley, arr. Mol. 11. Olympica (marcia sinfonica), Gio vanni Orsomando. 12. Bill Bailley, arr. R. Beek 13. Dixieland selection, arr. R. Beek. 14. Tiger Rag, La Rocca, arr. Pi Scheffer. 15. Show time, mars, Lex Abel. De meeste leden van de commissie voor algemene za ken voelt weinig voor een ab soluut rookverbod tijdens raads- en commissievergade ringen. Ze zouden het willen laten bij een verzoek om het roken zoveel mogelijk achterwege te laten. Door de raadsleden Jansen van het CDA en Welboren van het Pakt is in het recente verleden om een rookverbod gevraagd. Al eerder zijn B. en W. gestopt met het aanbieden van sigaren en sigaretten tijdens de vergaderingen. Verschillende com missieleden vonden het absoluut ver bod echter een te grote aanslag op de persoonlijke vrijheid. De feitelijke situatie is op dit moment niet slecht: Van de hele gemeenteraad rookt slechts één lid tijdens de verga deringen. Ook burgemeester Engelvaart is niet-roker, maar hij vond niet dat je ook anderen daartoe moest dwingen, een mening die door Henk Beumkes (ook niet-roker) werd gedeeld. „Dat is niet democratisch. Je legt je mede mens je wil op". Gelein Jansen meende dat het echter ook niet democratisch is dat rokers anderen met hun gewoonte overlast aandoen en zelfs hun gezond heid schaden. De commissie was het niet met alle voorgestelde wijzigingen van het orde- reglement eens. B. en W. hadden voor gesteld dat een motie van een raadslid alleen in behandeling wordt genomen als deze door tenminste twee andere raadsleden wordt gesteund. De com missieleden vonden de steun van één raadslid voldoende. Geen verklaring Een andere wijziging van het regle ment bepaalt dat de raadsleden bij het uitbrengen van hun stem (dus aan het slot van de beraadslagingen) geen stemverklaring meer mogen geven. Dat moet vóór die tijd gebeuren en de com missie ging daarmee akkoord, evenals met het feit dat B. en W. ambtelijke bijstand kunnen weigeren aan raads leden die een motie willen indienen. Volgens het reglement moeten na de stemming de stembriefjes worden ver nietigd. De reden is dat het anders mogelijk zou zijn dat uit het handschrift wordt afgeleid hoe bepaalde raadsleden hebben gestemd. Rondvraag Burgemeester Engelvaart is geen voorstander van een rondvraag na afloop van een raadsvergadering. De reden is dat B. en W. lang niet altijd het juiste antwoord op dergelijke onver- Het ziet er naar uit dat de gemeente tegemoet kan komen aan de wens vap de bewoners van de zogenaamde Ker- kesteegwoningen te Oudeschild die be zwaar hadden gemaakt tegen te hoge huurprijs. Na overleg met notaris Bos wijk is gebleken dat de maandhuren, die aanvankelijk 7428,— bedroegen, kun nen worden teruggebracht tot onge veer 7320, De huurprijs van de woningen in de Waalderstraat zou omstreeks 7275,— kunnen gaan bedragen. Zoals bekend hadden de betreffende huurders op grond van toezeggingen plus een advertentie in de Texelse Courant waarin steeds werd gesproken van een huur van ongeveer 7300,— bezwaar gemaakt. In een later stadium was het college reeds aan hun wens tegemoet gekomen door de huren te laten zakken tot 7360, Hiertoe had men 733.000,— uit de reserve bouw gemeentewoningen beschikbaar ge steld. Nader overleg met de notaris heeft nu uitgewezen dat de overdracht van zowel de woningen aan de Kerke- steeg als die aan de Waalderstraat kan geschieden tegen het tarief dat geldt wachte vragen kunnen geven en in ieder geval de zaak niet behoorlijk kunnen voorbereiden om deze eventueel ter discussie te stellen. Veel liever zou hij zien dat mensen hun vragen schriftelijk twee dagen tevoren indienen. De commissie vond dat laatste een goede aanpak bij belangrijke zaken, maar wilde toch niet van de rondvraag af. De spontaniteit vonden ze ook wat waard. Notulen op de band Het maken van de raadsnotulen kost enorm veel tijd. De betrokken ambte naar is er dagen mee bezig. Daarom zal mogelijk worden overgestapt naar een ander systeem: zeer beknopte notulen die het karakter hebben van een besluitenlijst. Als achteraf iemand zou willen nagaan wat er precies is gezegd, kan de bandopname worden beluisterd. Dit systeem schijnt reeds bij een aantal gemeenten te worden toegepast. B. en W. zullen naar de ervaringen aldaar informeren en met voorstellen komen. De commissie leek geen moeite te hebben met een dergelijke aanpak die een besparing van duizenden guldens per jaar betekent, maar Henk Beumkes vond het in zekere zin toch een ver arming. De Koger peuterspeelzaal Olleke Bol leke krijgt met ingang van 5 februari de beschikking over een eigen speelruimte. Het is het tot dusver als kleuterschool in gebruik zijnde gebouwtje aan de Ruys- laan. De kleuters zijn naar de inmiddels uitgebreide Lubertischool verhuisd. De peuterspeelzaal houdt open huis op dinsdag 6 maart van 16.00 tot 18.00 uur. Olleke Bolleke heeft in totaal zes jaar op een eigen speelruimte moeten wach ten. Tot dusver werd gebruik gemaakt van diverse ruimtes maar geen daarvan bleek volledig aan de wensen te vol doen. Het nieuwe onderkomen van de peuterspeelzaal kon worden betrokken door de welwillende medewerking van zowel de gemeente als de plaatselijke kleuterschoolleiding. De verhuizing naar deze ruimte werd financieel mogelijk gemaakt door het Koningin Julianafonds, de plaatselijke middenstand en enkele donateurs. Door deze steun was men ook nog in staat enig nieuw inrichtingsmateriaal aan te schaffen, het interieur een kwastje verf te geven en een zandbak aan te leggen. De nieuwe speelruimte voor de peu ters gaat drie ochtenden per week open: op maandag, woensdag en vrijdag. De openingstijden zijn van 9.00 tot 11.30 uur. Door de ruimere huisvesting is nu ook de plaatsing van een aantal nieuwe peuters mogelijk geworden. Voor inlich tingen en opgave kan men terecht bij mevr. H. J. Nolting, tel. (02228) 3420. voor woningwetwoningen. Daardoor kan het overdrachtstarief, dat aanvankelijk op ongeveer 29 mille was geraamd tot 71536,— worden beperkt. De prijzen waarvoor de drie Kerkesteegwoningen en de vier (nog te realiseren) woningen aan de Waalder straat aan de Woningbouwvereniging kunnen worden overgedragen zijn dan resp. 758.000,en 740.000, Indien de vereniging hiervoor van de gemeente een geldlening tegen 8'A procent kan krijgen, worden de genoemde huren toch mogelijk. Een en ander werd bekendgemaakt tijdens de vergadering, die de raads commissie voor Financien woensdag avond aan dit onderwerp wijdde. Hierbij was iedereen het er over eens dat in ieder geval voorkomen moet worden dat iets dergelijks zich nog eens zou voor doen. Men was niet gelukkig met het feit dat de gemeente door onverant woorde uitspraken van een voormalig lid van het college 33 mille op tafel moet leggen. Burgemeester Engelvaart vatte het samen met:Je moet 't niet zien als een voorbeeld van goed beleid". Per brief heeft het centraal be stuur van de stichting Cultureel Werk er bij het gemeentebestuur op aangedrongen wegen te zoe ken om de definitieve aanstelling van twee beroepskrachten moge lijk te maken. Een daarvan zou zich zowel met het jeugdwerk als het educatieve werk moeten gaan bezighouden. De tweede beroepskracht zou gaan funge ren als begeleider van het Mensen-zon- der-werk projekt. Op grond van de bezuinigingen die de regering zich voor de komende jaren ten doel heeft gesteld (Bestek '81) is een subsidiëring van het ministerie van CRM niet mogelijk gebleken. Het stichtings bestuur is daarom van mening dat het nu op de weg van de gemeente ligt geld beschikbaar te stellen om deze aanstel ling op korte termijn te realiseren. Knelpuntenpot? In een toelichting zegt de stichting dat men er bij het samenstellen van de begroting van uitgegaan is dat CRM de helft van de kosten voor een jeugdwerk begeleider zou betalen. Ook wat betreft de kosten van een begeleidingsfunctio naris voor het ecucatieve werk en het Mensen-zonder-werk projekt had men op een belangrijke rijksbegroting gere kend. Men zegt dat de kansen daarop sinds de opstelling van de begroting voor 1979.aanzienlijk zijn gedaald. In een bespreking op 3 november van het vorige jaar werd Texel voor wat betreft het jeugdwerk en het vormings- en ont wikkelingswerk verwezen naar de zoge naamde knelpuntenpot. Voor het Men- sen-zonder-werk projekt zou CRM af hankelijk zijn van een speciaal crediet van het ministerie vên Sociale Zaken. Het college heeft daarop (20 nov. '78) een brief aan CRM gestuurd waarin, ten behoeve van het jeugdwerk en het educatieve werk, een beroep op het knelpuntenkrediet werd gedaan. Het antwoord dat daarop binnen kwam was niet erg bemoedigend. CRM hield duidelijk de boot af en stelde in de brief een circulaire in het vooruitzicht, waaruit duidelijk viel af te leiden dat men in feite „nee" zei. Overigens wees ook een recent rap port van de Raad voor jeugd en jonge ren in de provincie Noordholland in deze richting. De stichting Cultureel Werk wijst het gemeentebestuur verder op de omstan digheid dat de in het vooruitzicht gestelde „Rijksbijdrageregeling sociaal- culturele activiteiten" er nog steeds niet is. Volgens eerdere berichten zou deze met terugwerkende kracht per 1 jan. 1979 in werking treden. Gesteld wordt dat op grond van het ontwerp moet worden aangenomen, dat het rijk vobr deze werksoorten niet alleen dit jaar, maar ook volgend jaar geen geld be schikbaar zal stellen. De enige hoop is de reeds genoemde knelpuntenpot, maar of daar veel inzit valt te betwijfe len. Volgens de opstellers van de brief is dit een onaanvaardbare toestand. Te meer als men zich realiseert dat de bestaande situatie tot 1981 gehand haafd zou moeten blijven. Opsomming De stichting Cultureel Werk geeft vervolgens een opsomming van rede nen, waarom er dringend veranderingen moeten komen, in de drie genoemde projekten. Wat betreft het jeugd- en jongeren werk zegt men dat in de periode 1 juni 1961 tot 1 november 1974 op Texel een volledig door de gemeente betaalde jeugd- en recreatieconsulent werkzaam was. Een destijds bij het Rijk ingediend subsidieverzoek werd afgewezen. In 1975 zegde de gemeenteraad zijn mede werking toe voor de aanstelling van twee jeugdleiders, maar hiervan is tot dusver niets terecht gekomen. CRM wees sindsdien alle subsidie-aanvragen af. Ook een poging om met provinciale steun in ieder geval één jeugdleider aan te stellen leed schipbreuk omdat de betreffende gedeputeerde Texel niet als regio wilde aanmerken. De gevolgen zijn Westduitse marken Belgische francs Franse francs Zweedse kronen Zwitserse francs Deense kronen Amerikaanse dollar Engelse pond 100 7106,50 100 7 6,57 100 7 45,75 100 7 44,25 100 7117,75 100 7 37,25 1 7 1,97 1 7 3,91 •IWCN WN ULCERS SJTTEX VWAMT*O0»®Ul*tCO UVN OC RCQMIT* bekend. Afgezien van de zondagmid- daginstuif zit nu „De Witte Burcht" in de problemen en ook de Stichting „Open Jeugdwerk" kan maar net het hoofd boven water houden. In feite heeft de SOJ de laatste tijd het ene (financiële) gat met het andere moeten dichten. Hoewel het steeds beter draaiende Bouwdorpprojekt opnieuw meer aange slagen is, blijft men voortdurend afhan kelijk van vrijwilligers. Continuïteit kan daardoor op geen enkele wijze worden gegarandeerd. Belofte Over het vormings- en ontwikkelings werk zegt de stichting in de brief aan het gemeentebestuur dat men bij de vast stelling van het educatieve plan finan ciële middelen heeft beloofd voor een „half-time begeleidingsfunctionaris". De raad heeft dit evenwel laten afhan gen van een toereikende bijdrage die uit de betreffende rijksregeling zou moeten komen. Omdat dit ook lange-baan-werk lijkt te worden, is volgens het stichtings bestuur de motivering bij de betrokke nen nogal gedaald. Sommigen hebben het al helemaal laten afweten en ande ren (zoals de creativiteitscommissie) zitten hopeloos omhoog. Gevreesd wordt dat het vorig jaar opgestelde educatieve plan zonder per manente begeleiding onvoldoende van de grond komt. Met name de opzet van vormingscursussen dreigt hierdoor in de mist te geraken. Verzanding Met het Mensen-zonder-werk projekt is het volgens de brief aan de gemeente al niet veel beter gesteld. Het werk dat gedurende de laatste maanden van 1978 werd opgezet en waarvoor tot 30 april iemand beschikbaar is, dreigt daarna weer te verzanden. Men acht het duidelijk aantoonbaar dat de aard van het werk met zich meebrengt, dat dit nauwelijks geheel door vrijwilligers ge rund kan worden. Ingeschakelde werk lozen kunnen elk moment weer afvallen wanneer zij weer werk kunnen vinden en bovendien zijn de capaciteiten van de beschikbare vrijwilligers veelal ontoerei kend. Bovendien vragen speciale facet ten van dit werk een speciale deskundig heid. Het bestuur van de stichting Cultureel Werk Texel geeft het gemeentebestuur aan het slot van de brief in ernstige over weging dat zij voldoende middelen be schikbaar stelt om de vaste aanstelling van beide beroepskrachten te financie ren. Het dagelijks bestuur van de stichting verklaart zich tenslotte bereid hierover met zowel het college als de commissie Welzijn uitvoerig van ge dachten te wisselen. Met grote aandacht heb ik het artikel over de Nota Jeugdwerk in de Texelse Courant van 26 jan. gelezen, waarin melding wordt gemaakt van o.a. over matig alcoholgebruik bij de Texelse jeugd, vetzucht, isolement, vaak ziek en natuurlijk de zo onderhand bijna spreek woordelijke laksheid van „de" Texe laars. Oh ja, ook nog straatterrorisme (de gijzeling van een kroegbaas heeft men vergeten te vermeldenl). Kortom, we stikken op Texel gewoon van de pro blemen! Nu zal ik de laatste zijn die ontkent dat niet iets van die problemen bestaat. Voor mij komt er nu echter een ander probleem bij: De heer Johan Hooger- heide van de Stichting Open Jeugdwerk werd dank gebracht omdat hij het leeuwendeel van het rapporteringswerk voor zijn rekening had genomen. Maar meneer Hoogerheide toch! Mij is gerap porteerd dat U met o.a. enkele andere vertegenwoordigers van de Stichting Open Jeugdwerk zitting had in de anonieme alternatieve „jury" voor Ouwe Sunderklaas op het terras van Hotel Texel. En wat was deze „jury" ook alweer? Juist, meneer Hoogerhei de, die jury was dronkenl! Over alcohol problemen gesproken.... Een probleem is natuurlijk dat een dronken jury niet meer tot objektief oordelen in staat is, waardoor een aantal erg leuke voorstel lingen aan hun „aandacht" is ontsnapt. Dit nu, meneer Hoogerheide, is een groot probleem voor veel, heel veel Texelaars die een kostelijk, folkloristisch feest als Ouwe Sunderklaas een goed hart toedragen. Deze „jury" meende zijn taak op deze „ludieke" wijze te moeten interpreteren. Ouwe Sunder klaas verzieken kan je het natuurlijk ook noemen. Van mij mag iedereen met Ouwe Sunderklaas zo dronken worden als hij of zij wil (zelf word ik het ook), want het is nu eenmaal een feit, dat er van nuchtere goede voornemens met O.S. meestal weinig terecht komt.... Maar deze jury kon zelf niet zoveel zelfbeheersing opbrengen om de voor stellingen tot tenminste 10 uur nuchter te bekijken. Deze jury ging zelf maar speulen, maar dan wel voor joker. Doordat de dorpscommissie de pijp aan Maarten meende te moeten geven en de „alternatieven" met o.a. voornoemde vertegenwoordigers van Open Jeugd werk een unieke kans hebben laten liggen om een flink stuk goodwill bij de Texelaars te kweken, zou je kunnen spreken van het missen van een kans voor open doel. U ziet meneer Hooger heide, deze Texelaar was eind januari nog niet vergeten wat in de 1e helft van december gebeurde. Maar ik geef het toe: Laksheid was de reden, waarom ik nu pas heb geschreven. Misschien toch een beetje een probleem I W. Bakker, Hoornderweg 36, Den Hoorn opperde het idee om ook de vakbonden erbij te betrekken en/of mensen die als vertegenwoordigers van de „consu menten" zouden kunnen worden be schouwd. B en W zullen zich hierover nog beraden en ook over de vraag of een afgevaardigde van de toekomstige Wel zijnsstichting in de commissie Welzijn moet worden benoemd. Henk Beumkes vond dat er nog veel mankeerde aan de informatie van ge meentebestuur naar publiek en omge keerd. Hij voelde voor als wijkraden functionerende dorpscommissies, waar door volgens hem een goede inlichtin- genstroom naar de gemeenteraad zou gaan vloeien. B en W zullen, mede op basis van de gemaakte op- en aanmerkingen hun standpunt bepalen over het toekomstige functioneren van de commissies.

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 5