Offensief spel tussen PWN en Texelstroom 2 Grease Volleybaluitslagen MST-programma MST-eilandcompetitie Mededelingen Jeugdafdeling bij Bowlingbond Texel Cor's Dubbeldik houdt toernooien in „Ons Genoegen" Geen remises Schaatswedstrijden voor Hoornder jeugd Oosterender scholieren hadden schaatswedstrijd Elzinga slaat toe ♦t Vispaleis 2 gebakken scharren voor ^1,50 PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 23 FEBRUARI 1979 In een aantrekkelijke wedstrijd tegen Texelstroom 2 hebben de volleyballers van PWN dinsdagavond in een aantrek kelijke wedstrijd een krappe overwin ning behaald. De damesteams van Molenkoog en Fam. Witte kwamen na een spannende wedstrijd een terechte puntendeling overeen. PWN en Texelstroom troffen elkaar voor het klassement van de derde klasse heren. Aanvankelijk leek het duel niet al te veel moeilijkheden voor Texelstroom op te leveren maar daarin zou toch onverwacht verandering komen. Via een 5-5 tussenstand nam Texelstroom .vlotjes" op 9-5 maar viel toen stil. Daarentegen had PWN zich door de opgelopen achterstand niet laten ont moedigen en kwam steeds beter in het spel. Punt voor punt kwam de ploeg naderbij en bouwde tot ieders verrassing zelfs een kleine voorsprong op. Het dapper terugvechtende Texelstroom 2 raakte steeds meer achterop en PWN drukte fors door. Het waterleidingper- soneel won de eerste set met 18-10. Hierdoor niet in het minst uit het veld geslagen begon Texelstroom 2 aan de tweede set. Toen duurde het echter vijf minuten voordat er punten werden gescoord. (2-2). PWN trok daarna op nieuw het initiatief naar zich toe en nam met 10-2 ruim afstand van de tegenstan der. Het zeer gemotiveerd spelende Texelstroom 2 bleef proberen de achter stand weg te werken. Het gevolg daarvan was een aantal lange rally's. Texelstroom 2 kwam nog terug tot 16-16. Zo ontspon zich een spannende eindstrijd waarin PWN weer aan het langste eind trok en opnieuw de set in winst omzette. De cijfers waren nu 22-18. Spectaculair De wedstrijd tussen Molenkoog en Z.D.H. Omdat door het winterse weer de mogelijkheden om dit weekend aan veldvoetbal of openluchttraining te doen bepaald niet optimaal zijn heeft ZDH zondagmiddag een tweetal uren de beschikking over sporthal Ons Genoe gen gekregen. Er zullen dan wat onder linge trainingswedstrijden worden ge speeld. Begonnen wordt om 16.00 uur. ZDH kan tot uiterlijk 18.15 uur over deze akkommodatie beschikken. F.Z. Texelse Boys Zoals ook op de andere Texelse voetbalvelden het geval is, is ook bij de vereniging Texelse Boys de toestand van het veld zodanig dat er onmogelijk gevoetbald kan worden. Zelfs voor het houden van trainingen wordt de situatie niet verantwoord geacht. Om de club contacten toch wat aan te halen zijn er daarom deze week uitsluitend activitei ten in de kantine. Zaterdagavond heb- gen zowel de A- als de B- en C-junioren er een feestavond. Zondagmiddag wor den alle dames en senioren in de kantine verwacht voor een binnensportvijf- kamp. Er wordt om 14.00 uur begon nen. Gestreden wordt op de onderdelen hartenjagen, sjoelen, tafeltennis, pijltjes gooien en klaverjassen. Voor beide evenementen wordt op een goede be langstelling gerekend. Er is dit weekend ook weer gelegenheid tot inleveren van kopie voor de Boyskrant. Volgende week (3 maart) gaan de leden van Texelse Boys weer de zaal in. A.W. Gezien de grote belangstelling die de jeugd heeft getoond bij de enige tijd geleden in Bowlingcentrum De Koogel gehouden open bowlingmiddag heeft men het plan opgevat om een speciale jeugdafdeling in het leven te roepen. Deze nieuwe tak van de Texelse Bowlingbond is speciaal bestemd voor jongelui van 11 tot 18 jaar. Op de open middag waren in totaal 120 jongens en meisjes uit deze leeftijdsgroep aanwe zig. Het plan is om deze jeugdafdeling in twee groepen te verdelen, namelijk adspiranten (tot 16 jaar) en junioren. Om alles nog eens exact op een rijtje te zetten worden alle belangstellenden verzocht zich op zondag 25 februari bij het bowlingcentrum te melden. Er kan dan ook weer gratis gebowld worden onder leiding van enkele ervaren bow lers en bowlsters. Naast het starten van deze competitie kunnen zij die daar belangstelling voor hebben gratis in structie krijgen. Deze instructies zijn op 3, 10 en 17 maart. De start van de eventuele competitie is op 4 maart. Familie Witte in de eerste klasse dames was het aanzien ruimschoots waard. Beide teams dingen nog mee naar een koppositie, wat tot een zeer spectaculai re wedstrijd leidde. Via goed aanvallend spel nam de Familie Witte in de eerste set de leiding. Ondanks goed tegenspel van de Molenkoog werd de voorsprong niet meer uit handen gegeven. Dat resulteerde in een 17-10 overwinning voor Familie Witte. Ook de tweede set leverde in de beginfase een aantrekkelijk spelbeeld op. Er werd nog steeds door beide partijen goed in teamverband gespeeld. Halverwege de wedstrijd kwam de stand in evenwicht. Doordat de Familie Witte niet meer draaide zoals zij deed kon de Molenkoog de leiding overnemen. Het leverde deze ploeg een grote overwinning op (7-20). Mede dankzij het goede spel van beide partijen verdiende zowel Familie Witte als Mo lenkoog elk een punt. In sporthal Ons Genoegen worden zaterdag twee toernooien gehouden waarvoor bij elkaar veertien ploegen binnen de lijnen zullen verschijnen. Overdag wordt gespeeld om de Dubbel- dik-bokaal en 's avonds staat de Ans- trofee op het spel. Voor het hoofdtoernooi, dat 's mor gens om 10.00 uur begint komen acht ploegen in het veld. Ze zijn onderver deeld over twee poules. Poule A her bergt JKM 1, Oosterend 1, HZVT 't Piepke (Harlingen) en Dubbeldik 2. In poule B zitten de ploegen De Zwaan, Van Geelen (Schagen), Wieringerwaard en Dubbeldik 1. Het toernooi dat 's avonds om 18.00 uur begint wordt eveneens in twee poules afgewerkt. Hier zitten in poule A de ploegen Rab 1, Texelse Boys 2 en Dubbeldik 3. Amro, JKM 2 en Dubbel dik 4 zitten in pöule B. Het programma van de gehele dag luidt als volgt: Hooofdtoernooi: 10.00u.: JKM-Oosterend 10.27 u.: De Zwaan-Dubbeldik 1 10.46 u.: Dubbeldik 2-'t Piepke 1115 uVan Geelen-Wieringerwaard 11.44 u.: Oosterend-'t Piepke 12.20u.: Dubbeldik 1-Van Geelen 12.49 u.: JKM-Dubbeldik 2 13.19 u.: Wieringerwaard-De Zwaan 13.48 u.: Dubbeldik 2-Oosterend 14.17 u.: De Zwaan-Van Geelen 14.46 u.: JKM-'t Piepke 15.15 u.: Dubbeldik 1-Wieringerwaard 15.42 u.: De Koogel jun.-Dubbeldik jun. 3e en 4e plaats: 16.15 uno 2 poule A-no 2 poule B 1e en 2e plaats: 16.45 u.: no 1 poule A-no 1 poule B De wedstrijden duren 25 minuten. Avondtoernooi: 18.00 u.: Rab 1-Dubbeldik3 18,32 u.: Amrobank-JKM 2 19.04 u.: Texelse Boys2-Rab 1 19.36 u.: JKM 2-Dubbeldik4 20.08u.: Dubbeldik3-Texelse Boys2 20.40 u.: Amrobank-Dubbeldik 4 5e en 6e plaats: 21.12 u.: no 3 poule A-no 3 poule B 3e en 4e plaats: 21.44 u.: no 2 poule A-no 2 poule B 1e en 2e plaats: 22.16 u.: no 1 poule A-no 1 poule B De wedstrijden duren een half uur. Bij Damclub Texel waren er deze week geen remises te noteren. Iedere partij leverde duidelijke resultaten op. Dit betekende winsten voor de spelers P. Bakelaar. P. Kooiman, J. Hooijberg en W. Bakker. P. Bakelaar won dinsdagavond twee partijen. Zijn tegenstanders waren J. Vinke en F. Mosk. P. Kooiman liet zijn tegenstander C. Vinke geen enkele kans en in zijn partij tegen J. Hooijberg faalde J. van Heerwaarden in het eindspel. De laatste had in deze vijftig zetten durende gelijk opgaande partij beslist beter ver diend. De uitslagen waren: P. Bakelaar-J. Vinke 2—0 P. Kooiman-C. Vinke 2—0 J. Hooijberg-J. van Heerwaarden 2—0 W. Bakker-J. Rienstra 2—0 F. Mosk-P. Bakelaar 0—2 Wedstrijden gespeeld op dinsdag 20 februari. Heren: Gamma-Teso texelstroom 2—0 JKM Smash 2—0 Jozefschool 1-Bakkers Ijzerhandel 2—0 Grooten Slock 1-Kobeko 2—0 Strendsend-Teso Marsdiep 0—2 Texelstroom 1-Molenkoog 0—2 Pado-Oude Ulo 0—2 RWS-Slagerij Kossen 2—0 PWN-Texelstroom 2 2—0 TZT-Groote Slock2 0—2 Dames: Fam. Witte-Molenkoog 1 1 Nokanto-Smash 2—0 Gyvo Mets-Garage Dros 2—0 Dros' Bakkerij-De Rog 0—2 Goënga's Kroon-Beerebar 1 1 Jozefschool 2-Gyvo B A 1 1 Verpleeghuis-Rabo 0—2 Groote Slock 2-Bremakker 0—2 Zaterdag 24 februari: Volleybal, Joco, Den Helder: 14.15u.: (d) Noordkop3-Tevoko2 16.45 u.: (h) HCSC 2-Tevoko 2 Tafeltennis: Sevita 2-Tetak 1 Hooge Huys 11-Tetak 2 DOV 8-Tetak 3 Gymnastiek: Springwedstrijden HNK turnsters en turners lange mat, paardspringen te Schagen. Jazzwedstrijden HNK meisjes en dames te Schagen. Jeugdcompetitie meisjes t/m 15 jaar Be Quick-Texel te Bergen (ook 25 februari). Zondaa 25 februari Handbal sporthal Ons Genoegen: 13.15u.: adsp. MST-GeelZwart3 14.15 u.: dames MST-Meervogels2 V- Met Olivia Newton-John en John Travolta terug naar de jaren vijftig..... Filmmakers zijn bij de tijd. En in de film Grease geldt dat zelfs niet alleen ten opzichte van de tegenwoordige tijd, maar ook wat betreft het verleden. In dit geval de jaren vijftig waarin de jongens rondliepen met de meest weelderig geurende pommades in hun kapsels, en de meisjes grote hoeveelheden onder rokken droegen die petty-coats werden genoemd. Het leek allemaal verleden tijd maar nostalgisch als de jaren zeventig zijn (waarom eigenlijk?) wordt steeds weer geput uit een rijk geschakeerde historie. Zo begon het al aan het eind van de jaren zestig met de „oma mode", toen kregen we de ,,armoe- mode" en nu hebben we dan een sprongetje gemaakt naar de vijftiger jaren. We zien ons opnieuw geconfron teerd met zaken die tot de grijze oudheid zouden moeten behoren maar zie het slaat weer aan. Het bijdetijdse van de filmmakers zou niet bijdetijds genoeg zijn als daar niet direkt op ingespeeld werd. „Saturdaynight fever" was een van de eerste producties in deze serie. „Grease" is er ook een en onlangs ver scheen tevens Buddy Holly weer aan de vergetelheid ontrukt (niet ten onrechte overigens). De meeste furore heeft evenwel de film „Grease" gemaakt. En dat niet in de laatste plaats door de hoofdrollen waarvoor niet alleen John Travolta maar ook Olivia Newton-John werden ge strikt. De tijd van pommades en petty- coats wordt ons weer voorgeschoteld en dat in optima forma! „Grease" geeft er een beeld van, compleet met tocht latten en wervelende onderrokken. „Gfease" was in musical-vorm reeds vanaf het begin der jaren zeventig in New York te zien. Het zat er dan ook dik in dat het uiteindelijk wel van een film „moest" komen. De rolbezetting was in eerste instantie echter nogal problema tisch. Maar Travolta kwam als een duveltje uit een doosje en bleek evenals Olivia Newton-John tot een superster te kunnen uitgroeien. Het verhaal dat zich in deze film afspeelt is erg eenvoudig gehouden. Het is een tamelijk alledaag se love-story die zich grotendeels in de Amerikaanse high-schoolsfeer van de vijftiger jaren afspeelt. Wie dat nog eens van nabij wil meemaken of wie dat voor de eerste keer zou willen zien kan van vrijdag tot en met maandag terecht in het City theater dat zijn deuren open zet voor belangstellenden van alle leeftij den. Texel is een van de locaties waarop de nieuwe film van Peppi en Kokki zich afspeelt. Het in matrozenkostuum ge stoken komische tweetal dat vooral de jeugd aan zich weet te binden verzeilt ditmaal eens echt in de zeewaardige sfeer. Deze film is getiteld „Peppi en Kokki bij de Marine" en als die naam geen zeezoute smaak oproept! De twee onafscheidelijke komieken beleven we derom de meest vreemde avonturen en doen dat met een knipoog naar onze zeestrijdkrachten. Peppi (Gerard van Essen) en Kokki (Herman Kortekaas) moeten voor de gelegenheid een vreem de pijltjesgooier ontmaskeren. Ze krijgen het voor elkaar maar de manier waarop zij dat doen is niet zo eenvoudig als het wel lijkt. Deze episode uit het leven van Peppi en Kokki draait zondagmiddag voor alle leeftijden en begint om 15.00 uur. De volleybalwedstrijden die voor dins dagavond 27 februari op het programma staan worden allen gespeeld in het kader van de bekercompetitie. Belangrijk hierbij is dat de aanvangs tijden van de verschillende ontmoetin gen enigszins afwijken van de gebrui kelijke aanvabfstijden. In verband met het grote aantal te spelen partijen is de lengte teruggebracht van veertig naar vijfentwintig minuten. Veld A, heren: 18.55u.: Kobeko-BGZ J. Hoogerheide 19.20 u.: PWN-Oude Ulo K. Dros 19.45 u.: Dros' Bak.-Timmers Bak. D. Eelman 20.10 u.: Gr. Slock 2-JKM C. Kossen 20.35 u.: Smash-Gr. Slock 1 B. Staal 21.00u.: Molenkoog-Fam. Witte Spoorzicht 21.25u.: Verpleeghuis-Bremakker H. Witte 21.50 u.: Texelstroom 2-Slagerij Kossen K. Oosterhof Veld B, dames: 18.55 u.: Jozefschool 1-Goënga's Kroon N. Witte 19.20u.: Fam. Witte-Garage Kikkert J. Goënga 19.45 u.: De Rog-Garage Dros P. Keijser 20.10u.: Strendsend-Molenkoog M. Walsweer 20.35 u.: De Koogel-Smash A. Joosten 21.00 u.: Nokanto-Gyvo Mets J. Brouwer 21.50 u.: Expert-Smash M. van de Wetering Veld C, dames: 18.55 u.: Beerebar-Lois J. Bakker 19.20 u.: Vopoda SRV-CVI J. Goënga 19.45 u.: Dros' Bak.-Goënga's Kroon M. Westerlaken 20.10u.: Gyvo B A-Gr. Slock 2 T. Giling 20.35 u.: Jozefsch. 2-Bremakker Gyvo 21.00 u.: Beerebar-De Rog J. Koning Het kersverse bestuur van de IJsclub Den Hoorn organiseerde op maandag middag 19 februari op „Het Vlak" schaatswedstrijden voor de plaatselijke schooljeugd die daar met veel elan aan meedeed. Voor deze gelegenheid waren enkele keurige professionele banen uitgezet. Het ijsclubbestuur had hierbij met hou ten blokjes gewerkt die door spijkers in het ijs vast zaten. Om bij het verblijf op de baan ook de inwendige mens wat te versterken werd door de echtgenotes van de bestuursleden warme chocolade melk uitgedeeld. Door de goede begelei ding werd het gehele evenement een groot succes. Het pechduiveltje ontbrak evenwel niet omdat het schoolhoofd van de Drijverschool, de heer Jac. van Wolferen, in een ondergestoven wak stapte. Behoudens natte voeten kwam hij er echter zonder al te veel kleerscheu ren vanaf. Verder kwam Florian Parle- vliet met zijn hoofd op het ijs terecht. De dokter moest de wond hechten. Vermeldenswaard was voorts dat de deelnemende kinderen met auto's van vrijwilligers naar de baan werden ge bracht. De kleuters, die niet aan de wedstrijden deelnamen en dan ook niet waren opgehaald verdienden toch een pluim omdat ze onder leiding van de beide schooljuffen lopend naar de baan waren gekomen. De uitslagen waren: Klas 1:1. Ferry Wassens, 2. Ivette de Ruijter, troostprijs Stefan Witte. Klas 2: 1. Jacovan Leeuwen, 2. Marit de Leeuw, 3. Maaike Lap, troostprijs Petra Slegh. Klas 3 en 4: 1. Martin Troost, 2. Marleen Bakker, 3. Mariska Witte, 4. Michael Kortenhoeven, 5. Erica Goën ga. Klas 5 en 6: 1. Ronny Broersma, 2. Corine Hoogenbosch, 3. Brigitte Brui ning, 4. Clarck de Bier, 5. Linda Zijm. De beide Oosterender basisscholen hebben dinsdag in samenwerking met de ijsclub Oost schaatswedstrijden ge houden op De Putten. Er werd een leuk feest van gemaakt, waarbij dep ijsclub optrad als goede gastheer. Er waren ongeveer 190 deelnemers. Omdat op drie banen tegelijk werd gestreden, hadden de wedstrijden een vlot verloop. Uitslagen: Meisjes 1e klas, 30 meter: 1. Nancy v.d. Vis, 2. Caroline Brouwer, 3. Yvonne v.d. Vis. Jongens 1e klas, 30 meter: 1. Robert Eldering, 2. Wobbe Visser, 3. Gert Jan Vlaming. Meisjes 2e klas, 30 meter: 1. Natascha v.d. Vis, 2. Dia Daalder, 3. Diana Moens. Jongens 2e klas, 30 meter: 1. Jan Kuiper, 2. Jan Eelman, 3. Marco Vlaming. Meisjes 3e klas, 30 meter: 1. Annette Duinker; 2. Anitha Betsema, 3. Bianca v.d. Vis. Jongens 3e klas, 30 meter: 1. Wim Eelman, 2. Piet Koopman, 3. André Timmer. Meisjes 4e klas, 40 meter: 1. Petra de Jong, 2. Petra Brouwer, 3. Lonneke de Smidt. Jongens 4e klas, 40 meter: 1. Sijbrand v.d. Vis, 2. Johnny Eelman, 3. Robert Boogaard. Meisjes 5e klas, 80 meter: 1. Belinda v. Diessen, 2. Bianca Karcher, 3. Jolanda v.d. Vis. Jongens 5e klas, 80 meter: 1. Erwin Daalder, 2. Arjan Trap, 3. Sjerk Brans. Meisjes 6e klas, 90 meter: 1Helma de Jong, 2. Lenie Vlaming, 3. Martine Brouwer. Jongens, 5e klas, 90 meter: 1. Jonhny Betsema, 2. Gerrit Jan v.d. Vis, 3. Jan Eelman. H. Elzinga, die weliswaar op papier weinig tegen de schaakcapaciteiten van G. van Es in te brengen had. heeft op de wekelijkse clubavond van schaakvereni ging En Passant toch kans gezien zijn opponent te kloppen. Met een score van 1 14 uit 2 behoort Elzinga nu tot die spelers uit de A-groep waarmee terdege rekening gehouden moet worden. W. de Bruin startte de derde ronde van de clubcompetitie met een snelle nederlaag. Hij kon tegen de door K. J. den Haan ontwikkelde stelling niet op. In zijn partij tegen P. Bergman moest A. Terpstra dinsdagavond opnieuw met een remise genoegen nemen. Hij kon niet verijdelen dat hij de tweede maal met een „eeuwig schaak" geconfron teerd werd! J. Dros had het zeer moeilijk tegen de runner-up in de A-groep M. Vittali. Ook zij kwamen uiteindelijk een puntendeling overeen. Voor F. van Tatenhove lijken in de B-groep zware tijden te zijn aangebroken. Deze werden dinsdag ingeluid met een nederlaag op J. Witte. In groep C maken P. Corne- lisse en B. Witte voorlopig de dienst uit. Uitslagen clubcompetitie: J. Dros-M. Vittali K. J. den Haan-W. de Bruin A. Terpstra-P. Bergman G. van Es-H. Elzinga J. Witte-F. van Tatenhove E. de Visser-M. Witte L. van Aalderen-W. Hoekman E. de Visser-J. Witte A. Huisman-C. Witte J. van Heerwaarden-B. Witte P. Cornelisse-Chr. Kuip C. Witte-A. Huisman Chr. Kuip-P. Cornelisse Jeugd: Marcel Visser-Ronald Bakker Joris v. d. Hoven-Erikv. Bruggen Marcel Visser-Arthur Elzinga Groep D: J. Rommets-H. Elzinga A. Bakker-A. C. Bakker A. Huisman-J. Rommets V4-54 1-0 V4-V4 0-1 1-0 54-14 0-1 0-1 0-1 0-1 1-0 1-0 0-1 0-1 1-0 54-54 0-1 1-0 0-1 Den Burg -TfexeJ V i»ii ossacb.es90 Vrijdag 23 februari a.s. Nu ook verse paling. Aan allen, die met bloe men, planten, cadeaus en andere attenties, in welke vorm dan ook, belang stelling toonden bij ons zilveren huwelijksfeest onze hartelijke dank. C. v. Heerwaarde C. A. v. Heerwaarde- Schraag Langs deze weg bedank ik alle familie, vrienden, kennissen voor hun be langstelling tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. Simon Appel In vreugde verwacht. Uit liefde geboren, onze zoon en mijn broertje Johnny Peter, Joke en Martien de Witte Texel, 21 februari 1979, Barendszstraat 7, 1792 AD Oudeschild. Hiermede betuigen wij U onze oprechte dank voor de overweldigende belangstelling en het medeleven door U be toond na het overlijden van onze lieve man en vader PIETER KOPER Uit aller naam, A. C. Koper-Bakker De Cocksdorp, Texel, februari 1979. Hiermede bedankt pater Bandsma alle Texelaars voor hun belangstelling ondervonden t.g.v. z'n zil veren priesterjubileum. Tevens bedankt het bruidspaar Piet Baneke-Dijt evenzeer alle Texelaars voor hun felicitaties t.g.v. hun zilveren huwelijksfeest. Theo Bandsma, Pr. Villaverde - 1503 Nveva Vizcaya Philippines P. Baneke-Dijt, Zd. Stationsweg 30 Bloemendaal Jonge kaas, kilo 7,90 Brie, 100 gram 1,49 Port Salut, 100 gr. 1,49 Roquefort, 100 gr. 2,25 Rambol noten-mix, 100 gr. 1,19. 't Kaasschuurtje (do. t/m zaterd.) 't Kóó- ger Kéésböetje (zaterdag) Zondagavond om 7.00 uur: Jeugdkoor „Regospel" in de kerk aan de Elemert in Den Burg. Welkoml Gevraagd zomerhuisje, 4 pers., 4-24 aug. Tel. (05150) 15070. Joop Kramer, Wilster straat 16, tel. (02220) 2464 spaart sigarenbandjes. Te koop z.g.a.n. 2 2- pers. en 2 1-pers. zwak stroom elektr. dekens, merk Erik inelschakel kastjes (5 St.), tevensj Jomi el-musculator mas sagekussen, Philips was automaat (5 kg), in prima staat. Te bevr. Dorps straat 13, De Koog, tel. (02228) 557. Autoschade? Vakmensen en modernt speciaal gereedschap bijt Garage Dros b.v., Eier- land, tel. (02225) 233. Mini 1000 '72 voor on- derd., motor goed, mistl., imperial, radio, brede velgen enz. 7250, Dorpsstr. 26, De Koog. Na 17.00 en zaterd. tussen 10 en 14 uur.

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 2