*1 I 1 I i Rode Kruis huldigde trouwe Welfareleden ■p ■p^»* hri ZULZZ Ïir: U/R „TEXEL VASTGOED" Weer verwarring over bijdrageregeling Texel is erg Rode Kruis-minded VERVOLG VAN PAG. 1 Brandstichting? KRU IS W OORDPUZZEL T™ 7"" 118 tflP 20 39 ■kf~ 4i Hfflgse LJIF 50 61 ■■63 tj.LL G eneral rekenm achines ZOMERBUNGALOW MIDDENWONING WOONHUIS SEMI-BUNGALOW PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 27 FEBRUARI 1979 zitting die aan de commissievergadering vooraf ging, gelegenheid hadden gekre gen hun bezwaar toe te lichten. Woord voerder Ambriola liet overigens weten het niet nodig te vinden iets aan zijn bezwaarschrift toe te voegen.Makelaar Hans Eelman riep de commissie op niet alleen rekening te houden met de groenbehoefte maar vooral met woning zoekenden en wilde dat de gemeente een ander stuk groen zou aanwijzen. Geen recht De protesterende omwonenden heb ben geen „recht" op het bestaande groene terrein. Het bestemmingsplan geeft de mogelijkheid tot bouw van „bijzondere doeleinden" (waarmee een kleuterschool, peuterspeelzaal o.i.d. wordt bedoeldl met een oppervlakte van totaal 850 m2. Wat de groenvoorziening betreft maakt het dan niet uit, want de geplande huizen beslaan ook niet meer dan 850 m2. Dit werd echter wel aangevochten, want de geplande hui zen zijn veel meer gespreid en de tuintjes e.d. ertussen kun je niet rekenen tot het openbare groen dat de direkte omgeving van een kleuterschool zou bieden. De altijd vindingrijke J. C. Dros merkte op dat „18 verschillende bijzon dere doeleinden" wel zijn toegestaan en dan zou het wat de groenvoorziening betreft hetzelfde liggen als bij 18 wonin gen. Deze scherpslijperij beheerste de discussie echter slechts enkele ogen blikken. Toen de commissie een oordeel moest geven over de ingebrachte be zwaren zei Ate Rienstra van het CDA dat pro en contra voor hem even zwaar wogen. Hij hield het voorlopig op handhaven van het door de raad geno men voorbereidingsbesluit, die de bouw van de 18 woningen mogelijk maakt. Fridt Blanken twijfelde ook doch was tegen het bouwplan, echter met de toevoeging dat dit niet zijn laatste woord was. Dros, Barendregt en Kool hof waren voor de woningbouw. Ba rendregt en Koolhof vonden dat de woningnood doorslaggevend moet zijn, temeer daar voorlopig geen ander bouwterrein in Den Burg beschikbaar komt. Dros vond het financiële aspect ook belangrijk. Als de gemeente de grond voor woningbouw verkoopt wordt een flink bedrag gevangen, terwijl een groen terrein geen cent opbrengt. Waddenzee Bij het bespreken van de gemeentelij ke indeling van het Waddengebied was sprake van enige irritatie omdat de nota waarin de grenzen worden voorgesteld aan sommige raadsleden ter inzage was gegeven terwijl anderen er vergeefs om hadden gevraagd. Bovendien bleken enkele commissieleden van mening te zijn dat de vaststelling van de gemeente grenzen verband hield met de planolo gische kermbeslissing, die voor het Waddengebied is genomen en waarvan een deel van de gemeenteraad weinig goeds verwacht. Er werd dus duidelijk gemaakt dat het alleen om het trekken van grenzen ging, een aangelegenheid waar Texel blij mee moet zijn. Het toestaan van gemeentelijke indeling door de regering moet worden gezien als een concessie aan de Waddenge meenten. Burgemeester Engelvaart zei dat „minstens tien ministers" staan te juichen als het gemeentelijke indelings plan niet zou doorgaan. Het is dus beter daar niet al te kritisch over te praten. De discussie werd besloten met de belofte dat alle raadsleden alsnog de nota met voorstellen toegestuurd zullen krijgen. In de raadsvergadering kan er dan een mening over wordep gegeven. De politie onderzoekt een mogelijk geval van brandstichting, dat zich zaterdag heeft voorgedaan. Een bewo ner van de Ruigendijk zag dat rook tevoorschijn kwam uit een bij het strandslag bij De Nederlanden gepar keerde, vrijwel nieuwe Saab personen wagen. Het interieur bleek in brand te staan. Nadat het glas van het portier was ingeslagen, konden de vlammen worden gedoofd; de stoel en de dakbe dekking waren toen echter al verloren gegaan. De auto was eigendom van de heer D. J. Baarn uit Bennebroek, die naderhand verklaarde dat hij het raam van het voorportier een klein eindje had laten openstaan, zodat een brandend voorwerp naar binnen kan zijn gegooid. 15 ■■16 27 30 31 ■■32 iMh3 35 38 Si 55 39 48 49 bBi5ö ■nri 52 53 Wm IBHSZ 55 67 66 6^TBBtO 71 72 HM74 75 Horizontaal: 1ligplaats voor schepen 4. primitief wapen 10. onbep. vnw. 13. rijstbrandewijn 15. boomvrucht 16. hennepbraak 17. verslag 19. steeds weer 21. vervoersbedrijf (afk.) 22. deel van de bijbel (afk.) 24. familielid 25. N.V. (Frans) 27. bekende motorraces (afk.) 29. ineenlopende kamers 32. heilige (afk.) 34. geur 37. gelijke 39. vaartuig 40. vrouwelijk dier 42. deel van de vinger 43. deel van de bijbel (afk.) 44. zangnoot 45. bovenste deel 46. klein persoon 47. nummer (afk.) 48. deel van een schip 50. onbep. vnw. 51. Turkse titel 52. meisjesnaam 54. verlangen 56. en dergelijke (afk.) 57. schoonmaakartikel 60. normaalpeil (afk.) 61. toets alleen (afk.) 62. reeds 63. meisjesnaam 65. getij 67. zangstem 70. losgeld 73. strijd 74. Afrikaan 76. erbarmen 77. zijrivier van de Donau 78. zelfzucht 79 dwaas Verticaal: 1.insekt 2. plaats in Afrika 3. klerenhanger 5. bontsoort 6. voorzetsel 7. eenheid van kracht (afk.) 8. hoofddeksel 9. leerling (Frans) 10. in de meeste gevallen 11. vulkaan 12. plaats op Ameland 14. kanaalpeil (afk.) 16. godsdienst (afk.) 18. Frans onbep. vnw. 20. zangnoot 23. tandarm zoogdier 26. deel van de week 28. toten met (afk.) 30. plaats in Friesland 31. schedelboor 32. natuurkundeterm (afk.) 33. het dringen 35. klepper 36. strijdperk 37. muziekoefening 38. water in Gelderland 41. plakmiddel 49. zeer anaangename pijn 51plaats in Zuidholland 53. de dato (afk.) 55. voorzetsel 57. reptiel 58. voegwoord 59. hevige wind 61.losse naad 62. water in Brabant 64. herkauwer 66. haast 67 sportartikel 68. rijksgrens (afk.) 69. nieuw (in samenstellingen) 70. onderricht 71. godsdienst (afk.) 72. treiter 75. Amerikaans soldaat (afk I Op een feestelijke bijeenkomst van het Nederlandse Rode Kruis die werd gehouden in de LTS-kantine zijn don derdagavond zeven bestuursleden van de tienjarige Welfare-organisatie gehul digd voor het feit dat ze sinds de oprich ting deel van het bestuur hebben uitgemaakt. Deze eer viel te beurt aan de dames A. Timmer-Witte, G. van Wijland- Schijfsma, C. Bouwman-de Vries,' R. Gilijamse-Steur, B. Verdoorn-Faber, E. Combé-Eelman en A. Huizinga-Kalis. Uit handen van mevrouw A. C. van Nieuwkoop, de kringsecretarisse van de afdeling Noordholland van het Neder landse Rode Kruis, ontvingen de zeven dames de bij een dergelijk jubileum behorende medaille en oorkonde voor tien jaar trouwe dienst. Bovendien werden de zeven dames door het bestuur van het Texelse Rode Kruis en de colonne-afdeling gehuldigd. Voorbeeld Voorafgaand aan de huldigingscere monie deelde de speciaal voor deze gelegenheid uit Beverwijk overgekomen mevrouw Van Nieuwkoop mee dat het Texelse Rode Kruis als voorbeeld ge steld kan worden aan de vele andere afdelingen die ons land telt. Ook de eilandbevolking blijkt bijzonder „Rode- kruis-minded" te zijn. Dat bleek onlangs opnieuw toen de opbrengsten van de jaarlijkse kollekte bekend werd. Texel kwam hierbij evenals in 1977 opnieuw met het hoogste gemiddelde van de kring Noordholland uit de bus. De reeds kolossaal te noemen opbrengst van 1977 (711.170,71) bleek vorig jaar op nieuw overtroffen te zijn. In 1978 was Texel goed voor een bedrag van 711.907,36 wat neerkomt op ongeveer 73,90 per gezin. Deze uitstekende resul taten en de animo die Texel reeds ten toon spreidt maakt het volgens me vrouw Van Nieuwkoop erg noodzakelijk dat het bestuur spoedig wordt uitge breid. Op dit moment beschikt de Welfare-afdeling over ongeveer dertig medewerksters. De colonne heeft er negen. Ook het aantal vrijwilligsters bij deze afdeling zou moeten toenemen vond mevrouw Van Nieuwkoop, opdat zoveel mogelijk mensen bereikt worden. Nut bewezen Voorafgaand aan het toespraakje van mevrouw A. C. van Nieuwkoop werd het woord gevoerd door de voorzitter van de Texelse afdeling van het Rode Kruis, de heer K. Prins. Hij gaf een kort overzicht van de geschiedenis van deze organisatie die steeds opnieuw haar nut heeft bewezen, zowel in tijd van oorlog als in vredestijd. Landelijk gezien heeft het volledig met vrijwillige bijdragen op de been gehouden Rode Kruis meer dan een miljoen leden. Texel steekt daarbij met ruim 1500 leden goed af. Ook daarbij blijkt Texel dus boven het landelijk gemiddelde uit te steken. Vol gens de heer Prins moet het daarop ook op Texel mogelijk zijn in de toekomst een afdeling van het Jeugd Rode Kruis te stichten. Tot dusver is daarvoor echter weinig animo gebleken. Hetzelf de is van toepassing op de lektuurinza- melingen van het Rode Kruis. Er blijken op het eiland talrijke mensen te zijn die voor het goede doel tijdschriften be schikbaar willen stellen, maar wat be treft de organisatie hiervan zit de zaak een beetje vast. Namens het Texelse Rode Kruis- bestuur overhandigde de heer Prins de jubilerende dames elk een verbandkus- sen en bedankte hen voor de inzet die ze in de afgelopen jaren voor de organisatie hebben getoond. Mevrouw E. Luyckx-Bakker, die na mens de Rode Kruis-colonne het woord voerde, uitte zich in dezelfde trant. Ook zij verraste de dames van de Welfare organisatie met een welkome gift. Uit haar handen ontving voorzitster A. Huizinga-Kalis materiaal voor het ver vaardigen van een tentdek. „Om einde lijk eens beschut te zijn wanneer jullie in weer en wind op de markt staan". Namens het eigen Welfarebestuur ontvingen de jubilerende dames tenslot te nog een bloemstukje waarna me vrouw Huizinga-Kalis een slotwoord sprak. v/h Langeveld en De Rooy bv Den Burg, Texel Met grote vreugde ge ven wij U kennis van de geboorte van Dennis broertje van Stephan zoon van Dick en Maaike Raateland. Texel, 25 februari 1979,* Tjakkerstraat 1, Den Burg. We zijn dol gelukkig met de geboorte van onze dochter Anne Katrijn de Winter Hans en Marja de Winter Hogereind 10, De Waal, Texel, 21 februari 1979. Ria van Opstal en Hans van 't Moordende gaan trouwen op vrijdag 2 maart 1979 om 14.00 uur in het gemeentehuis te Den Burg. Ons huwelijk wordt inge zegend om 15.00 uur in de R.K. kerk te De Cocks- dorp door pastor A. J. Groot en ds. J. H. de Boer. U kunt ons feliciteren tus sen 17.30 uur en 18.30 uur in Visman's eethuisje te De Cocksdorp. Burdetstr. 16, Den Burg Kikkertstraat 24, De Cocksdorp. Toek. adres: Plooster- straat 10, De Cocksdorp. TE KOOP AANGEBODEN NABIJ DE KOOG direct aan de bosrand gelegen, vrijstaande met grote aangebouwde berging, (erfpacht). DE KOOG Geheel aan de buitenzijde van het dorp gelegen voorzien van een aardgas c.v.-instal latie en een grote berging. Achtertuin op het zuiden. Indeling: hal/entree, toilet, ruime Z- vormige kamer met open keuken, bijkeuken Bovenverdieping: 3 slaapkamers en badkamer met ligbad. Vaste trap naar tweede verdieping met 2 slaapkamers en berging. Het geheel verkeert in een prima staat van onderhoud. In overleg te aanvaarden. Koopsom n.o.t.k. DEN BURG Aan de rand van het centrum gele gen helft van dubbel Indeling: entree/gang, bijkeuken, keuken, woonkamer, 3 slaapkamers, douche/toilet. Bij de koopsom is de gehele inven taris inbegrepen. Koopsom 7155.000,—. DEN BURG Aan de rand van het centrum gele - gen, vrijstaande met volledig beschutte zonnige ach tertuin en dubbele garage, voorzien van een oliestook c.v.-installatie. met garage, voortuin en ruime ach tertuin. Ca. 5 jaar oud. Indeling: entree/gang, toilet, 3 slaapkamers, bijkeuken, keuken, zeer ruime woonkamer. Vaste trap naar bovenverdieping met overloop en 2 slaapkamers met een volledig gescheiden grote bergzol der. Thermopanebeglazing en veel vaste kastruimte. Koopsom n.o.t.k. Indeling: geplavuisde hal/entree, toi let met fonteintje, Z-vormige ruime woonkamer, keuken met afzuigkap, bijkeuken en ruime garage. Op de eerste verdieping bevinden zich 3 slaapkamers, een badkamer met ligbad en toilet. Vaste trap naar tweede verdieping met overloop en grote slaapkamer met wastafel Het geheel verkeert in een goede staat van onderhoud en is voorzien van een aardgas c.v.-installatie, dub bele boilerset, t.v.-antenne, zon wering, enz. Koopsom n.o.t.k. Onze woninggids wordt U op aanvraag toegezonden. Inlichtingen en verkoop bij: Schilderweg 165 - Postbus 87, Den Burg, Texel. Tel. (02220) 3025 en 3429 b.g.g. 2031.

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 2