BELANGRIJK PUNT VOOR TEVOKO 2 Schaatstoertocht werd mistige zaak Woonruimte Zaalvoetbaluitslagen Klaverjasclub De zwaan MST-handbalteams werden weggespoeld Schitterend games bij Bowlingbond Bowlingprogramma W. Hart winnaar Aris Smit-bokaal Weinig eenheid in seniorenselectie Goede resultaten voor MST en GVO FEUILLETON DINSDAG 27 FEBRUARI 1979 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Bij de Bowlingbond Texel hebben vorige week zowel Flash als de Pioniers en Ran Motoren hun tegenstanders duidelijk laten zien dat zij ditmaal supe rieur waren. Ruime 5—0 overwinningen werden dan ook hun deel. De in Flash spelende Roland van Zeist liet zijn tegenstander Boetiek 22 geen illusies meer. Hij opende zijn serie met twee 202-games en tot slot nog een schitterende game van 243. Op dreef Strandplevier moest het deze week opnemen tegen Koogel 77 dat erg goed op dreef was. In de tweede game gooide Rob Beumkes een mooie 201- game, en Han Brusselaars besloot zijn serie met een 204-game. Desondanks won Koogel 77 met een kleine winst en bracht de score op 3—2. Hoewel Siem Plaatsman en Jan Mantje (spelend in Wielewaal) beiden een goede serie wisten te gooien, misten zij toch hun derde man en moesten de overwinning toekennen aan Langs de weg. BV Knudde oogstte succes tegen Cross, de 201-game van Joop Vlaming leverde Cross het enige wedstrijdpunt op. Van de dames was het Gré Koorn die zowel de hoogste game (194) als de hoogste serie (682) gooide. Door zijn 243-game gooide Roland van Zeist van de heren de hoogste game en door de andere games kwam zijn serie op 809. Uitslagen Middenmoot-'t Steigertje 154-314 Strandplevier-Koogel 77 2—3 Cross-BV Knudde 1—4 Bouw. Timmer-Texel Vastgoed 3—2 Flash-Boetiek 22 5—0 Doortje-Pioniers 0—5 Drogisterij Mets-Enbece 1 2—3 H.H.Boetiek-Beumkesenzn. 1—4 Wasserij Texel-Enbece 2 3—2 Ran Motoren-Sommeltjes 5—0 DeToekomst-Koogel75 1—4 Langs de weg-Wielewaal 3—2 Woensdag 28 februari, 19.30 uur: Langs de weg-Pioniers Bouwbedrijf Timmer-Koogel 77 Cross-Sommeltjes 21.30 uur: Middenmoot-Beumkes en Zn. Strandplevier-Wielewaal Texel Vastgoed-BV Knudde Donderdag 1 maart, 19.30 uur: Ran Motoren-Boetiek 22 DeTÖëkómsf-EnBece 2 Holly Hobbie-Enbece 1 21.30 uur: Doortje-'t Steigertje Wasserij Texel-Drogisterij Mets Flash-Koogel 75 Woensdag 21 februari: Texel jun. sel.-BKCjun. 3—0 Texel sen. sel.-BKC sen. 1—2 VanderMeer-Dubbeldik2 3—2 Amro-Texel veteranen 1 0—5 Dubbeldik 3-JKM 2 0-1 Donderdag 22 februari: Rab 2-MOK 1-7 Nioz 2-De Spyker 1 1 FC Vergiet-Oosterend 2 3—1 Rab 1-Texelse Boys2 2—1 Badhotel-D.T.Smul 1 1 Vrijdag 23 februari: 't Swarte Schaep 2-Bureau Eelman 1 —0 Nioz 1-Texel B1 4—3 De Zwaan-FC Knudde 1 —7 Door de moeilijke uitwedstrijd tegen HCSC 2 met een overwinning af te sluiten heeft Tevoko 2 zaterdagmiddag kans gezien zich vermoedelijk blijvend in de kop van het klassement te handhaven. De Helderse ploeg dat eerder dit seizoen clubgenoot HCSC 1 een vol punt afhandig maakte kon deze stunt tegen het tweede van Tevoko niet herhalen. Door deze overwinning kan Tevoko 2 de zaterdag 3 maart op eigen terren te spelen wedstrijd tegen koploper HCSC 1 met vertrouwen tegemoet zien. De ach terstand op dit team bedraagt nog maar een enkel punt. Hoewel zij uiteindelijk aan het langste eind trokken hadden de Texelse volley ballers zaterdagmiddag in eerste instan tie weinig verweer tegen het furieus startende HCSC. Ondanks time-outs duurde het tot 11-2 voordat Tevoko op gang kwam en HCSC enigszins in de verdediging werd gedrukt. Aaanvallend werd Tevoko sterker en wist tot 11-6 terug te komen. HCSC vluchtte in een time-out en scoorde nog twee punten dankzij een slecht sluitend Tevoko-blok, maar de Texelaars zetten alles op alles. Een wissel deed wonderen en HCSC Door in het dagklassement een ruime zege binnen te halen hebben de gebroe ders Th. en J. Witte donderdagavond de eerste plaats in de derde periode- stand bezet. Zij hebben hierin nu een voorsprong van ruim duizend punten. In het algemeen klassement staan Witte en Witte op de vijfde plaats. Met een score van 7.132 punten eindigden T. van Heerwaarden en J. Dernison in het dagklassement als twee de. In het periodeklassement bezetten zij nu de derde plaats, in het voetspoor van het echtpaar P. van Heerwaarden. Bakker en Festen zagen in het algemeen klassement hun voorsprong aanzienlijk verminderen. Bij de strijd in de bovenste regionen volgen het echtpaar P. van Heerwaarden en het echtpaar J. Spaans hen op de voet. Douma en Bakker zakten door een wat mindere dagscore naar een vierde plaats in het algemeen klassement. Dagklassement (resp. naam, punten en marsen): Th. en J. Witte 7.214 4 T. v. Heerwaarden-J. Dernison7.132 3 P. Beers-J. Vinke 7.117 3 M. Witte-M. Boogaard 6.565 2 Klassement derde periode: Th. en J. Witte 31.418 12 Echtpaar P. van Heerwaarden 30.338 12 T. v. Heerw.-J. Dernison 30.183 13 M. Witte-M. Boogaard 29.988 8 F. v. d. Gracht-G. Caspers 29.672 7 Totaalklassement: W. Bakker-G. Festen 128.480 55 Echtp. P. van Heerwaarden 127.760 40 Echtpaar J. Spaans 127.190 40 G. Douma-T. Bakker 126.683 41 Th. en J. Witte 126.541 31 M. Witte-M. Boogaard 125.723 37 werd punt voor punt ingelopen. Bij 14-14 kwamen de ploegen op gelijke hoogte. HCSC, dat zijn grote voor sprong verloren had zien gaan, kon zich niet herstellen en leverde de set via 14-16 in. HCSC kon dit verlies slecht verwerken en Tevoko kon scherp serve rend een voorsprong opbouwen in de tweede set. Goed bewegend liet de verdediging weinig steken vallen. Dank zij goede passes werd een goede aan valsopbouw mogelijk en kon het HCSC- blok regelmatig gepasseerd worden. Toen bij 13-6 de concentratie bij Tevoko wat minder werd pakte HCSC Zijn kans om nog enige punten te scoren. Een time-out bracht de Texelaars weer in het rechte spoor. Het karwei werd met 15-9 aggemaakt. Tevoko ging door en hield HCSC ook in de gewoonlijk moeilijke derde set onder druk. Time-outs waren evenwel nodig om de concentratie op peil te houden en HCSC op afstand. Dankzij een 15-10 setzege pakte Tevoko een 3—0 eindoverwinning. Bij wedstrijden die de ijsclub van Den Hoorn zondagmiddag op De Gèul orga niseerde is W. Hart winnaar geworden van de dit jaar voor het eerst beschik baar gestelde Aris Smit-bokaal. De 78-jarige oud-voorzitter van de Hoorn der ijsclub reikte de beker zelf uit. Het evenement vond zondagmiddag onder grote belangstelling plaats en werd gehouden bij vrijwel ideale weersom standigheden. Het was windstil en het ijs was van goede kwaliteit. Doordat de aanwezige mist tegen het middaguur optrok werden deze rond 11.00 uur 's morgens gehouden wedstrijden voor zowel deelnemers al toeschouwers een steeds aangenamer tijdspassering. De winnaars van de vier klassementen die werden verreden hadden het dit jaar lang niet gemakkelijk. Meerdere wed strijden werden met miniem verschil beslist. Ondanks de wat moeilijke start van het winterseizoenen Den Hoorn is de ,,ijspretperiode" in Texels meest zuidelijke dorp toch succesvol afgeslo ten. Dit betekent overigens niet dat het nieuwe ijsclubbestuur „in ruste" gaat. Er zijn momenteel alweer enkele belang rijke vergaderingen gepland. Hoofd onderwerp daarbij is het realiseren van een dichter bij de dorpskern gelegen goede ijsbaan. De wedstrijdresultaten van zondag middag waren als volgt: Dames junioren: 1. J. Huisman, 2. A. Kiljan, 3. K. Bakker. Dames senioren: 1. N. Bruining, 2. B. van Duijn, 3. T. Hoogenbosch. Heren junioren: 1. H. Zijm, 2. D. J. Drijver, 3. E. Bakker. Heren senioren: 1. W. Hart, 2. R. Bakker, 3. H. de Ruyter. De prijzen konden betaald worden van de vrijdagavond gehouden bliksem actie welke bijna f800, opleverde. In geen van de twee oefenwedstrijden die woensdagavond in sporthal Ons Genoegen werden gespeeld hebben de Texelse selectieteams kans gezien een overwinning te behalen. In beide geval len ging de zege naar het Breezandse BKC. Weliswaar speelde de tot dusver in oefenwedstrijden nog ongeslagen Texelse juniorenploeg op sommige mo menten veel beter dan de BKC-ers maar in doelpunten kwam dit niet erg tot uiting. Vooral in de beginfase golfde het spel zeer vaak heen en weer, maar nadat Texel uit een onoverzichtelijke situatie 1—0 wist aan te tekenen door een doelpunt van G. Vlaming (Badhotel), wisten de junioren het spel meer naar zich toe te trekken. Nog voor de rust kwamen de junioren met leuk samen spel op 3—0, door doelpunten van D. de Lugt (Texel BI) en Jan Duinker (FC Knudde). Na de rust speelden beide partijen vrij behoudend, wat het spel niet ten goede kwam. De wedstrijd ging dan ook uit als een nachtkaars. De sen. hebben tegen 't op de onder ste plaats van de rayon hoofdklasse staande BKC, een verdiende nederlaag geleden. BKC, met als steunpilaren H. Redecker en G. Schenk, vormden een, niet te kloppen eenheid. De Texelse senioren selectie kon hier buiten wat individuele acties weinig tegenover stel len. Nog voor de rust wist BKC, via H. Redecker, op 1—0 te komen, waarbij keeper C. Ipenburg (FC De Zwaan) kansloos was. Na de rust bleek de kracht van BKC overduidelijk. Vooral door een betere balcontrole en veel meer overzicht bij hachelijke situaties voor het doel. Enkele malen (vooral bij cornerballen en vrije trappen op de cirkel) heeft de voortreffelijk keepende C. Ipenburg handelend moeten optre den. Na een minuut of tien in de tweede helft wist L. Uriot (JKM) op wonderlijke wijze de bal in het net te krijgen, waarmee de stand 1—1 was. BKC reageerde onmiddellijk en van aftrap af wist BKC te scoren en de stand op 2—1 te brengen. Hierna begonnen de spelers van Texel, die begrepen dat zij niet voldeden met allerlei gebaren de scheidsrechter hun ongenoegen ken baar te maken. Iets wat van een slechte mentaliteit getuigde. Al met al kan gesteld worden dat de selectie meer wedstrijden zal moeten spelen ten einde meer eenheid en verdraagzaamheid in de ploeg te krijgen. Niet alleen de dames maar ook de adspiranten van de MST-handbalvereni- ging hebben dit weekend hun goede wedstrijdritme niet terug kunnen vin den. Voor de damesploeg betekende dit een 1 8 nederlaag tegen Meervo- gels 2. De adspiranten moesten de wedstrijd tegen Geelzwart 3 met 2—15 uit handen geven. Zowel tegen het Alkmaarse Meervo- gels 2 als tegen Geelzwart 3 uit 't Zand kwamen tè grote krachtsverschillen tot uiting. Het was daarom geen wonder dat de Texelse ploegen aanvallend in het geheel niet op dreef kwamen. Daarbij kwam nog dat de keepsters van beide opponenten klaarblijkelijk „een goede dag" hadden. Het resultaat van hun optredens kwam uit de cijfers 1—8 en 2—15 wel bijzonder duidelijk naar voren. Door deze les hebben de MST-teams zich in ieder geval wel kunnen realiseren, dat er niet alleen aan conditie maar ook aan techniek nogal wat hapert. Bij turnwedstrijden die in het afgelo pen weekend in Schagen en Bergen zijn gehouden is de Texelse afvaardiging met redelijke successen uit de bus gekomen. In Schagen behaalde de herenploeg van MST-gymnastiek een eerste prijs op het onderdeel paard-minitrampoline en toonde ook de dames-selectie van de afdeling jazz-gym. zich superieur. Bij de wedstrijden in Schagen werd Gertie Praamstra eerste in het individuele klassement. Aan de zaterdagmiddag in Schagen gehouden wedstrijden werd deelgeno men door leden van G.V. Oosterend en MST-gymnastiek. Het evenement was georganiseerd door de Turnkring Noordhollands Noorderkwartier. Er wa ren voornamelijk springwedstrijden die werden afgewisseld door het optreden van een drietal groepen jazz-gymnas- tiek. Zoals wel te verwachten was toonde de Texelse groep zich hierbij ruimschoots de beste. De andere deel nemende dames van MST-gymnastiek werden tweede op het onderdeel lange- matspringen met op de derde plaats de gymnastiekverening van Oosterend. De dames van MST warden tevens tweede op het onderdeel paard-minitrampoline waarbij, evenals bij het lange mat springen men kampte met het uitvallen van Judith Hoogendijk. Doordat zij bij een van de sprongen haar enkel bles seerde was de ploeg op voorhand eigenlijk al voor de titel uitgeschakeld. Het uitvallen van Judith Hoogendijk in Schagen had ook voor de wedstrijden in Bergen (geldend voor de jeugdcom- petitie) konsekwenties. De MST-ploeg nam zondag met vijf i.p.v. zes turnsters deel en eindigde daardoor evenals in Schagen het geval was geweest op een tweede plaats. Bij deze wedstrijd moes ten vier onderdelen worden afgewerkt. Dat waren brug ongelijk, vrije oefening, evenwichtsbalk en paardsprong. In het individuele klassement werd Gertie Praamstra eerste met drie punten voor sprong op nummer twee. Negentien schaatsenthousiasten waaronder drie dames zagen woens dag kans de marathontoertocht uit te rijden welke door de ijsclub van Den Burg op de ijsbaan aan de Emmalaan werd gehouden. De rit duurde in totaal honderdtwintig minuten en begon woensdagavond om 9.00 uur. Er kwamen vijfentwintig deel nemers aan de start van deze ongeveer 45 kilometer lange tocht. Het was bij deze rit de bedoeling dat alle deelnemers per tien rondes een stempel bij de jury haalde die daarmee de gelegenheid kreeg de zaak te overzien. Het onder linge verschil in snelheid was namelijk nogal groot. Zo slaagden de snelste heren er in de jury vijftien maal om een stempel te verzoeken. De drie deelne mende dames deden het een stuk rustiger en konden hun deelnemerskaart tien maal laten afstempelen. In de einduitslag heeft het evenwel geen verschil gegeven. Alle deelnemers krij gen eerdaags een speciale medaille thuis gestuurd. Wat betreft de koude hebben zich, behoudens zes uitvallers, weinig moei lijkheden voorgedaan. Er hing tijdens deze toertocht een dichte mist waardoor de ademhaling vaak nagal stroef ging. De uitademende wasem bevroor op baarden en truien wat de deelnemers een uiterlijk gaf waar Koning Winter trots op zou kunnen zijn. Aan het slot vergastte de ijsclub de schaatsers op de gebruikelijke warme chocolademelk. Hoewel zij in de meeste gevallen danig vermoeid waren deelden vrijwel alle deelnemers bij de finish mee dat ze een volgende keer weer zouden meedoen. Logeren bij Hilletje Tussen de bedrijven door, zoals moe der Mina altijd zei, bracht de post des morgens een briefkaart uit Hapswoude. „Van Hilletje", constateerde Mina, nog voor ze het opschrift gelezen had. „Lieve zuster, mij gaat het goed en hoop van u van hetzelfde. Aangezien gij thans welligt Tijd hebt noodig ik u uit een weekje bij mij te komen logeeren. Gij kunt met de bus uit Woerden ieder uur. Schrijf mij nog even wanneer gij komt. Gij zijt harte lijk welkom. Mijn been is nog het zelfde en Piet is gestorven aan de pip, maar Gabriel en ik zijn nog gezond. Uw groetend tekent uw liefh. zuster H." Hilletje Kasse was de oudste zuster van Mina, en haar enige, sinÜs de jong ste, Renske, was overleden. Ze was een flinke blozende meid geweest, en ver schillende jongens hadden met haar gevrijd. Maar Hilletje vond de een een engerd en de ander een labberdoetje en de derde te vrijpostig en de vierde te verlegen, en ze had een goeie betrek king en toen haar mevrouw stierf, had ze geld genoeg overgespaard om, met het legaatje van mevrouw, „stil te gaan leven". Er was toen nog een bewogen periode in haar leven geweest, toen en kele weduwnaars en loslopende oud gezellen avances hadden gemaakt, maar Hilletje was er zo van overtuigd, dat het alleen maar om haar spaarcent jes begonnen was, dat ze iedere man met een grote boog uit de weg ging. En toen had ze een ouderwets huisje kunnen kopen in Hapswoude en daar veschanste ze zich met een kanariepiet (wiens overlijden in de briefkaart werd vermeld), met gabriel, die in z'n jonge dagen een kater was geweest en nu nergens meer bijhoorde, met een toom kippen in de tuin en een duif in een hokje, die altijd begon te koeren als het regende. En in de woning haar eigen meubeltjes en een deel van het meubilair van mevrouw, dat ze voor een schijntje uit het boelhuis had gekocht, en portret ten van de familie in alle graden, standen, leeftijden en groeperingen, ingelijste merklappen en gebrandschil derde en „handbeschilderde fluwelen" teksten aan de wanden, zomede een tweetal boerenlandschappen met het zelfde boerderijtje in de zomer en in de winter, waarvan het mooie was, vond Hilletje, dat je zo heel goed kon zien dat het dezèlfde boerderij was. Voorts ver zamelde ze zich met de jaren een vrien- dinnenschaar die haar op de hoogte hield van wat er in het dorp passeerde, voorzover haar dat zelf ontgaan was. Want ze had dagen dat haar been „stak" en dan kon ze de route langs kruidenier, bakker en slager niet maken. Tussen Mina en Hilletje was de band nooit bijzonder sterk geweest. Toen Hil letje nog „diende" ontving ze haar bezoek in de keuken, want haar me vrouw was nog van het ouderwetse, de gelijke soort en hield de dingen (en de mensen) graag op hun plaats. Dit verdroot Mina, wier beruchte „rode draad" dan extra rood aanliep. Familie ziek was ze nooit geweest en op verjaar dagen schreven ze mekaar een brief. Hilletje was op de begrafenis geweest, dik en zwijgzaam, want ze voelde zich vreemd tussen de vrijwel onbekende familie. De briefkaart kwam op het psycholo gische moment, want Mina voelde dat ze er uit „eens uit moest" en probe ren met zichzelf in het reine te komen. Misschien, dacht ze, zou de rust van het landelijke Hapswoude haar goed doen. En tenslotte was Hilletje haar bloedeigen zuster, en nu haar man gestorven was, alles wat ze nog over had. In een min of meer sentimentele gemoedsstemming beschouwde Mina de uitnodiging als een soort vingerwijzing en besloot die te aanvaarden, zodat ze Hilletje meldde, op welke dag en uur ze in Hapswoude dacht te arriveren. Mina was niet erg bereisd en de tocht naar Hapswoude verliep niet zonder menigerlei angsten. Nadat ze een kruier, die ze voor de chef versleet, en een postman, die ze voor de conducteur hield, nadrukkelijk en op hun geweten had afgevraagd of dit heus de trein voor Woerden was, en in de coupé terzake nog eens haar licht had opgestoken, zat ze toch voortdurend op een punt van de bank en dacht aan de vreselijke moge lijkheden, dat het tóch de trein naar Woerden niet zou zijn, of dat hij (of zij) Woerden voorbij zou rijden, of dat er misschien twee Woerdens zouden zijn net als er twee Alphens waren, en toen begon ze frenetiek naar haar kaartje te zoeken, dat ze eindelijk vond in haar handschoen, waar ze het voor de zeker heid had ingestopt. En pas toen een ge moedelijke handelsreiziger haar verze kerd had dat ze goed zat en dat hij er óók in Woerden uit moest, keerde de rust des gemoeds weer terug. Ook de chauffeur van de bus moest onder ede beloven, dat hij haar waar schuwen zou wanneer ze bij de halte IJzeren Brug in Hapswoude waren, en ofschoon hij op haar vraag moest belijden, dat hij daar geen juffrouw Kasse kende, bleek haar twijfel mis plaatst, want toen de bus eindelijk stopte, nadat Mina bij iedere halte al zenuwachtig naar buiten had gekeken, riep hij met stentorstem: „De juffrouw voor de IJzeren Brug, hier uitstappen!" Ze dacht nóg dat hij verkeerd was, want ze zag zo gauw geen brug, maar wèl de corpulente, gecorsetteerde, van top tot teen in zwart vermomde gestalte van zus Hilletje, met een grote paraplu, want de zon stak en dat voorspelde regen. En toen wés ze er. De begroeting was werkelijk hartelijk. Hapswoude was, in de dalende avond zon, een werkelijk lieflijk dorpje. De koeien stonden dromend met de koppen over de sloot, op ieder erf waar mensen waren, werden de beide dames gemoe delijk gegroet, en Mina meende te kun nen begrijpen, waarom Hilletje in Haps woude wortel geschoten had. De zegeningen van het platteland be gonnen iets dubieuser te worden, toen ze merkte dat Hilletje nog op petroleum stellen kookte en, al gaf de petroleum lamp boven de tafel een zacht en warm licht, Mina meende overal de „peter olie" te ruiken. Het allerergst was wel, dat de plaats, waar volgens het spreek woord de keizer te voet gaat, zich bui tenshuis bevond, en bekend stond als „het huuske" en Mina maakte zich verschrikkelijke voorstellingen omtrent de nachtelijke tochten, blootsvoets door ijs en sneeuw en belaagd door katten, honden en misschien zelfs koeien, ook al was het hartje zomer en stond „het huuske" slechts drie pas van de schuur vandaan.... Mina lag lang te woelen in het vreem de bed op de bovenvoorkamer.... Hille tje sliep beneden in de bedstee, maar daar kregen ze Mina niet in! Ze hoorde allerlei vreemde geluiden, slaperige vogels scharrelend tussen de pannen, ze schrok van de kreet van een uil die nog een ommetje maakte, en stond doodsangsten uit toen ze man nenstemmen hoorde, die later bleken te behoren aan buurman Peters en boer Klaverweide, terugkerend van „De Bon te Koe" en nog luide delibererend over de polderlasten. Eindelijk sliep ze in en droomde van een trein, die alle stations voorbij reed. En op ieder perron stond Hilletje en zwaaide met haar paraplu.... tevergeefsl De morgenstond had goud in de mond en Mina vergat veel van haar bezwaren, toen ze het boerenbrood proefde en de heerlijke roomboter, en honing op haar brood smeerde uit een grote stenen pot. Hilletje was, als zovele mensen die niets om handen hebben, al vroeg op 6n had de kippen al gevoerd. Mina luisterde met welgevallen naar het bedrijvig ge- tok, en oogde wantrouwend naar Ga briel, die haar niet minder wantrouwend bekeek, en deelde Hilletje's enthousias me over de tortel die als maar koerde, al zag het er naar uit dat het een stralende dag zou worden, terwijl haar zuster haar breedvoerig inlichtte over Hapswoude, zijn bewoners en vooral bewoonsters, hun familie, hun kwalen, hun hebbe- en onhebbelijkheden, welke laatste ze het best bleek te kennen. Om twaalf uur had Mina het gevoel, dat ze haar leven lang in Hapswoude had gewoond. En toen de melkboer en de brievenbesteller aan de deur waren geweest, waar Hilletje hen alle gewenste informaties had ver strekt, kon ze er zeker van zijn dat binnen twaalf uur heel Hapswoude zou weten dat de zuster van juffrouw Hilletje Kasse uit de stad was komen logeren, en dat ze pas haar man had verloren, en dat ze nog twee getrouwde kinderen en vijf kleinkinderen had.... (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 7