„Zoa/s Texel Nederland is, zal Nederland Europees worden" Texel in 1937 Koogel 77 speelde zeer sterk R. J. ROTSHUIZEN SPRAK OVER EUROPESE VERKIEZINGEN Winterconcert KTF/DEK Verlies en remise bij En Passant Driemaal winst voor Tetak '9 DINSDAG 13 MAART 1979 TEXELSE COURANT PAGINA 5 „Evenals de nationale parlementen is het Europese parlement een instituut dat via een groeiproces concrete vorm moet gaan aannemen. Er is niet één parlement ter wereld dat is ontstaan en direct al allerlei bevoegdheden had. Dat is allemaal ge groeid en wat Europa betreft moet je daarbij niet denken in periodes van maanden en jaren maar in termijnen van minimaal 25 of 50 jaar. Dan pas zal het Europees parlement volledig volgroeid kunnen zijn!" Dit zei maandagavond de heer R. J. Rotshuizen in de Rijksscholen gemeenschap op een discussiebij eenkomst die was georganiseerd door de partijbesturen van zowel CDA als PvdA en WD. De heer Rotshuizen is lid van het dagelijks bestuur van de Europese Beweging in Nederland en uit dien hoofde brak hij een lans voor de Euro pese verkiezingen die op 7 juni in alle landen van de Europese Gemeenschap gehouden gaan worden. Dat de be langstelling voor deze verkiezingen in Nederland en ook op Texel momenteel minimaal is en hoognodig aangewakkerd zou moeten worden werd maandagavond overduidelijk. Er waren namelijk slechts twintig aanwezi gen op de bijeenkomst, maar gezegd dient te worden dat deze twintig beslist voor geanimeerde discussie hebben gezorgd. Verbondenheid met EEG In zijn inleiding gaf de heer Rotshuizen een overzicht van de Euro pese gemeenschap zoals die momen teel werkt en gaf daarbij aan dat, hoe men het ook wendt of keert, Neder land niet meer buiten de EEG zou kunnen. Hij gaf daarbij als voorbeeld dat de economische verbondenheid tussen de negen huidige lidstaten mo menteel reeds te groot is geworden en uittreden zou betekenen dat de Neder landers het een stuk slechter zouden gaan krijgen. Ook op het gebied van het milieu heeft een nationaal beleid volgens de heer Rotshuizen weinig zin. Je kunt als klein afzonderlijk land aller lei goede ideeën formulieren en in wetten vastleggen, maar als de nabu rige landen niet meewerken, schiet je weinig op. Volgens de heer Rotshuizen is ook de samenwerking op het gebied van het energiebeleid in Europa van eminent belang. Problematische zaken kunnen via onderling overleg samen veel beter opgelost worden. Voorts noemde hij ook de regionalisatie van het Europese gebied en de mogelijk heid tot vrij verkeer van personen binnen de EEG als verworvenheden waar de landen van de gemeenschap nu al veel profijt van hebben. Waar in dat opzicht nog veel aan gedaan zou kunnen worden is het onderling erken nen van de nationale diploma's. De heer Rotshuizen had evenwel goede hoop dat daar op korte termijn een oplossing voor zou worden gevonden. Gewoontevorming Evenals bijvoorbeeld Texel een deel van Nederland is, zal in de toekomst Nederland een geïntegreerd deel van Europa zijn. Het huidige EEG-verdrag is volgens de heer Rotshuizen een ruim verdrag, waarin momenteel wel minima zijn opgenomen maar wat betreft de maxima geen regels zijn. Daardoor kan het aantal bevoegdheden dat het parle ment heeft, blijven groeien. Gewoonte vorming is daarbij een belangrijk facet. De heer Rosthuizen toonde maan dagavond aan dat het van eminent be lang is voor de werkbaarheid van het Europese parlement als de opkomst bij de verkiezingen van 7 juni zo groot mogelijk is. Het aantal Euro-parlemen tariërs zal dan van 198 worden uitge breid tot 410, waarbij Nederland 25 zetels voor zijn rekening zal nemen. Deze 25 Nederlanders zullen meer in vloed hebben naar mate het opkomstpercentage in Nederland hoger ligt. „Ook wat betreft de andere Euro pese landen is dat het geval en nu al is duidelijk dat de Europese gedachte vooral in Italië, Frankrijk en Duitsland sterk leeft. Dat blijkt alleen al uit de kandidaten die men daar heeft gesteld. Nederland loopt nog een beetje achter op en het is erg belangrijk dat daar een grondige verandering in komt,, opdat het opkomstpercentage niet rond de vijftig maar rond de zeventig procent zal zijn". Bewustheid In antwoord op een vraag van H. Wuis over de bewustheid voor Europa iri de afzonderlijke landen van de EEG, zei de heer Rotshuizen maandagavond dat vooral in de laatst aangesloten landen de bekendheid met deze zaken groot is. Er is eigenlijk maar één dwars ligger binnen de EEG en dat is Engeland waar men nog steeds het grootste voorbehoud wil maken, omdat men daar vooral in socialistische kring erg bang is de traditionele onafhanke lijkheid te verliezen. De heer G. A. Oskam informeerde of het er tenslotte toch niet op zou uit draaien dat Frankrijk en Duitsland in de EEG de dienst zouden gaan uitmaken. Hij kreeg daarop als reactie dat Nederland qua bevolking en daarmee qua parlementariërs weliswaar weinig invloed zou hebben maar dat ons land beslist de vruchten zou plukken van het feit dat bijvoorbeeld de Duitse mark „harder" wordt. Duitsland heeft weinig baat bij een tè harde munteenheid omdat de concurrentiepositie daardoor slechter wordt. Om de zaak recht te trekken zou Duitsland via de EEG in andere Europese landen gaan investe ren en de werkgelegenheid daarmee vergroten Reagerend op een vraag van mevr. M. van Oortmerssen zei de heer Rotshuizen dat in het Europa van nu de Europeanen nog maar weinig te vertel len hebben. De beslissingen worden nu in feite niet democratisch genomen en dat is niet juist. Door het Europese parlement rechtstreeks te kiezen wordt de zaak een stuk democratischer. Voor diverse aanwezigen was het maandagavond echter nog maar de vraag of de gehele EEG wel democra tischer zou worden. De Raad van Ministers waarin de verschillende rege ringsleiders zijn vertegenwoordigd, zou via het Euro-parlement niet beïnvloed kunnen worden. Dat zou een zaak van het nationale parlement blijven, maar omdat het om besloten bijeenkomsten gaat, valt het te betwijfelen of ook die hierbij veel invloed zouden hebben. Het was een onderwerp waarover geruime tijd van gedachten werd gewisseld en waaromtrent de heer Rotshuizen moest toegeven dat daar formeel weinig aan te doen blijft. Volgens hem kan het „Euro-parlement" wel het uitvoerend orgaan van de EEG (de Europese Commissie) naar huis sturen en met die bevoegdheid de zaak sturen. Hij zag het verder allemaal als „lange termijn werk". De heer W. van Hagen zag een goede werking van het Europese parle ment in de naaste toekomst niet zo zitten. Hij stoelde die bewering op de huidige situatie, waarin volgens hem nog maar weinig goeds is gepresteerd. Aanhalend dat de diverse EEG-landen momenteel „derde wereld"-landen van wapens voorzien, dat het gevoerde landbouwbeleid boterbergen en melk plassen tot gevolg heeft gehad en dat de Europese Kolen en Staal Gemeen schap (EGKS) vrijwel „op de fles" is, meende hij dat het ideale „Europa" pas op zéér lange termijn gerealiseerd zou kunnen worden. Hierop reagerend zei de heer Rotshuizen dat wat betreft de wapenindustrie de EEG niet kan beletten dat lidstaten onderling handel voeren en dat de Europese landbouw politiek dan niet zo positief voor Nederland was uitgevallen, maar des te beter voor Italië. Hij erkende geen blinde idealist te zijn, maar meende toch wel dat men op het gebied van de EGKS er rekening mee moet houden, dat de Hoogovens dankzij Europpese steun nog steeds kunnen draaien, hoewel ons land geen erts en geen kolen heeft. „Eenheidsworst" Er werd maandagavond nog ruim schoots ingegaan op de betrokkenheid van de Europese staten bij de derde wereld en de handelswijze van sommige multinationale ondernemingen, waarbij over het alge meen werd gesteld, dat hier niet alles even „fris" in elkaar zit. De heer L. J. van der Geest was van mening dat de Nederlanders uiteinde lijk toch tot de ontdekking zullen moeten komen dat Europa realiteit wordt en dat evenals andere kleine lan den als België en Denemarken ook Nederland daar tijdig op moet inspelen. Betreffende de komende verkiezingen verklaarde de heer G. A. Oskam nog het jammer te vinden dat de Europese politieke partijen nog steeds niet op dezelfde lijn zitten. Vol gens herr dwingt men nu de burgers om in het igen nationale blok te blijven en wordt het niet mogelijk gezamenlijk een „goede Europeaan" uit een ander dan je eigen land te kiezen. Hij sprak zich echter negatief uit over het op Europees niveau formeren van een soort „eenheidsworst", waarin de diverse nationale zaken onbespreek baar zouden zijn. „Dan wordt het net een soort Eurovisie-songfestival en daaraan erger ik me dood Aan het slot van de bijeenkomst werd door E. Hooijberg geopperd om op korte termijn een aantal Neder landse kandidaten voor het Europese parlement voor een forum naar Texel te halen. Dit vond instemming bij alle aanwezigen en P.v.d.A.-voor zitter Gerard van der Kooi beloofde daartoe stappen te zullen ondernemen. Het winterconcert van het Koninklijk Texels Fanfarekorps/DEK dat door de barre weersomstandigheden moest worden uitgesteld, zal nu worden ge houden op vrijdagavond 16 maart a.s. in dorpshuis 't Skiltje te Oudeschild, aanvang 20.00 uur. Het concert zal worden herhaald op 24 maart in „De Lindeboom-T exel". Zoals ik eerder ai aankondigde wil ik mijn artikelen-series afron den met een steekproef over 1937. Na eerst aandacht te heb ben besteed aan het organisatie- en verenigingsleven in 1912, ver volgens een terugblik op de jaren 1887/'88, nu dan dichter bij huis: 1937. Ook nu voor een goed be grip een algemene indruk vooraf. In 1937 worden als het ware de crisisjaren (vanaf 1929) afgesloten; Huib de Rijmelaar wijdt dan ook een gedicht aan het 'afscheid van de crisis'. Niettemin is de werkloosheid nog om vangrijk, maar toch ook op Texel duidelijk dalend, zoals de volgende cijfers laten zien: 13 maart 31 mei 12 juli 11 dec. 1936 326 werkl. 231 152 177 1937 222 werkl. 81 42 169 Elders wordt voor de stand per eind december 1936 zelfs een aantal van 576 werklozen genoemd, tegenover 622 eind december 1935, waarvan er resp. 487 en 475 op werkverschaffingsprojec ten zijn ingezet. Het grote verschil tussen de cijfers per 11 december 1936 en eind december 1936 kan ik niet verklaren. Mogelijk is in het ene cijfer de werkverschaffing wel en in het andere cijfer niet meegeteld. Zelfs in juni is nog van werkverschaffing sprake: midden juni 1937 werkten er 57 man; midden juni 1936 162 man. Werkverschaffingsprojecten waren o.m. de aanleg van diverse kleischelp- rijwielpaden; de aanleg van het vliegveld en in 1937 was het voornaamste karwei de aanleg van een inlaagdijk in Eierland, die in 1938 gereed zou komen. Uit de voorgaande cijfers blijkt wel hoe diep- insnijdend de gevolgen van de crisis uit de dertiger jaren voor grote groepen van de Texelse bevolking zijn geweest. Werklozen uit Oosterend, tewerkge steld aan de inlaagdijk bij De Cocksdorp, vragen een tegemoetkoming in de kos ten van het autovervoer v.v., die 74,— per week beliepen, aan de gemeente, doch het verzoek wordt door de Raad voorshands afgewezen. De kruideniersbond heeft meer suc ces. Zij wil de verkoop van goedkoop vet aan werklozen voortaan via de winkels laten geschieden. B. en W. zijn tegen, maar toch besluit de Raad ertoe. In de Raad wordt er bezwaar tegen gemaakt, dat werklozen uit De Cocks dorp 's zomers naar Den Burg moeten komen om er te 'stempelen', doch het pleidooi heeft geen resultaat. Oorlog nadert De komende wereldbrand, die in wezen de oorzaak is van het einde van de crisis, heeft nog nauwelijks invloed op de landspolitiek. Nederland is immers neutraal I Daarom werft ook de gemeen- te werkloze landarbeiders voor werk in Duitsland. „Een werkelijk bezwaar zal alleen geopperd kunnen worden door personen, die door hun positie en overtuiging zich moeilijk kunnen vereni gen met de in Duitsland heersende opvatting en daarvan aldaar uitdrukke lijk blijk zouden geven". De vakbeweging protesteert er tegen, dat de regering werklozen op straffe van uitsluiting van steun dwingt naar Duits land te gaan werken. Tevergeefs. Ook een Texelaar laat zich lokken en getuigt later in het jaar in de rubriek 'Brieven van Texelaars uit de vreemde' van zijn gunstige ervaringen. Op Texel functioneert ook een afde ling van de Bijzondere Vrijwillige Land storm. Men houdt schietoefeningen in Den Burg en in Oosterend. Blijkens een propaganda-avond in 1937 werd de organisatie opgericht 'toen revolutionair gepeupel de kop opstak, toen buiten onze grenzen staatshoofden vermoord en verstoten werden. Toen werd in november 1918 een oproer in de kiem gesmoord'. Wie ziet men in 1937 als de potentiële vijand? Nee, niet het natio naal socialisme, dat zich in Duitsland en Italië toch al aardig roert en waar de krant vol van staat. Nee, 'de vijand van nu is Rusland' en verder blijft het bij een vage verwijzing naar 'dictators'. Slechts de vertoonde films verwijzen naar de buitenzinnige geestdrift rond het optre den van Hitler en Mussolini. Tegen de NSB Nee, dan stelt Pater Borremeus de Greeve (een broer van Pater Henri de Greeve), die op uitnodiging van de R.K. propagandaclub een spreekbeurt in ho tel Texel vervult, zich duidelijker op. Zijn lezing voor 420 belangstellenden is duidelijk tegen de NSB gericht en natuurlijk in dit verkiezingsjaar een steunbetuiging aan de R.K. Staatspartij. Overigens laat de houding van SDAP en NW op dit punt ook niets te raden over. Keer op keer waarschuwen ze voor het opkomend fascisme. 1937 is een verkiezingsjaar voor de Tweede Kamer. Ik kom daar nog op terug, maar nu al wil ik kwijt, dat ik mij niet kan voorstellen, dat er ooit op Texel een fellere campagne door alle partijen is gevoerd dan toen. In deze jaren is de plaatselijke ge meenschap nog tot en met verzuild. Elke groep heeft zijn eigen organisaties en bewust wordt contact met anders denkenden zo lijkt het vermeden. Een opvallend voorbeeld: Esperanto was toen op Texel erg in de mode; esparanto, de wereldtaal, die verbroede ring in de hand zou werken, doch blijkbaar lukte dat laatste zelfs niet op plaatselijk niveau. Zo zien we op Texel een Bond van Arbeiders-esperantisten, die in Oudeschild een propaganda- weekend houdt en daarnaast een R.K. esperantoclub in Den Burg, die ook een propaganda-avond houdt, maar geen kans ziet een aangekondigde cursus doorgang te laten vinden. Daarnaast is er ook een Algemene Esperantovereni- ging, die op tweede paasdag als gast heer optreedt voor de 127 deelnemers van een Esperanto-congres in Den Helder. Het doet nu merkwaardig aan als we lezen dat Christelijke feestdagen voor de middenstand niet altijd als een vrije dag golden. Verschillende winkels zijn op tweede paasdag 's morgens open en de melkhandel vent. Vliegveld De opening van het vliegveld bete kent een grote reklame voor Texel en het toerisme krijgt dan ook een bredere aanzet. In De Koog wordt het aantal badhokjes uitgebreid van 20 naar 30 en voor het eerst wordt ook aan het Westerslag een stuk strand in pacht genomen, alwaar 2 consumptietenten kunnen worden geplaatst. M. Boon Pzn. opent een nieuw gebouwd kampeerhuis; de prijzen belo pen: vol pension f2, logies 70,50, ontbijt 70,50 en middagmaal 70,75. De gemeenteraad vaardigt een kam- peerverordening uit, die een kampeer- vergunning en de storting van een waar borgsom van 72,50 verplicht stelt en gescheiden kamperen door jongens en meisjes voorschrijft. De verordening ontmoet nog al wat kritiek, ook in de landelijke pers, maar wordt niettemin gehandhaafd. Voorts wordt het dragen van een zwembroek verboden. Nee aan nudisme was men nog niet toe: het moest een degelijk zwempak zijn. Dr. Jac. P. Thijsse attendeert op de schaduwkanten van alle veranderingen op Texel en bezweert de Texelaars: behoudt de kleine bosjes, zoals de 'Zes honderd', 'het Meijert Boomsbos', 'de Blauwe Poort' en behoudt ook de weeltjes, zoals het Weegesweel. Voorts verheft hij in een nieuw Verkade-album zijn stem tegen 'de ergerlijke jacht op zeehonden. Het totale aantal bedraagt in de Wadden en de zeegaten nog geen 3.000'. Thijsse zou evenwel het einde van die jacht niet meer beleven. (Hij overleed in 1945). Nog na de oorlog werden op Texel jachtvergunningen af gegeven. Een positief punt tot slot. Ondanks de moeilijke situatie van velen was er kennelijk meer begrip voor het 'mijn' en 'dijn'. Zo worden twee vermiste fietsen, na een oproep in de krant, prompt terug bezorgd. Kom daar nu eens oml G. A. Oskam Een onbevredigend gelijk spel voor En Passant 2 en een fikse nederlaag voor En Passant 3 waren dit weekend de resultaten waarvoor beide Texelse schaakteams zaterdagmiddag aantra den tegen resp. Strandloper 2 en Aarts woud 3. De standen waren 3—3 en 1-7. Ondanks het gelijke spel was de wedstrijd die En Passant 2 tegen Strand loper 2 speelde beslist erg de moeite waard. Door een overwinning zou Strandloper 2 gerede promotiekansen hebben en na drie uur spelen, toen deze club een 3—0 voorsprong had opge bouwd, zag het daar ook naar uit. Concurrent En Passant 2 bleek echter in de slotfase in stand de zaken weer zo veel mogelijk gelijk te trekken. Anders verliep het bij de confrontatie tussen Aartswoud 3 en En Passant 3 waarbij de Texelse ploeg door het niet beschikbaar zijn van Den Haan, Berg man en Bakker danig verzwakt was. Wonderlijke vangst Bij En Passant 2 moest H. Goslinga in zijn partij tegen E. ten Velden zijn dame inleveren nadat zijn tegenstander met loper en paard juist die velden bezette die de wat wonderlijke vangst mogelijk maakte. De dame op de onderste lijn was nota bene nog door de complete „hofhouding" omringd. F. Busch, meestal goed voor een punt, kon het nu tegen Van der Zwaan niet bolwerken. J. Hooijberg offerde een stuk op G6 in de mening dat er een tegenaanval in zat. Dat pakte verkeerd uit. Vlak voor de tijdcontrole zette Bakker zijn tegenstan der mat. Karei Kuip en Lex van Aalderen speelden beiden een prima partij. De stand was inmiddeld 3—3. Gunstig H. Elzinga en P. Bergman staan er in de afgebroken partijen gunstig voor: arbitrage zou ongetwijfeld uitschakeling van Strandloper betekenen. Daarom zullen de heren Pilon en De Beurs op 17 maart hoogstwaarschijnlijk nog een keer naar Texel komen om te proberen minstens één punt aan de score toe te voegen. Geflatteerd In de wedstrijd tegen Aartswoud 3 kreeg de 1—7 uitslag niet alleen door het niet meedoen van een drietal vaste spelers een geflatteerd karakter. Zowel E. de Visser als Chr. Kuip lieten reële winstkansen op het laatste moment glippen en ook M. Witte kwam er in zijn partij tegen K. Kistenmaker wat bekaaid af. P. Bakelaar redde de eer Bij alle uitwedstrijden waarvoor de reis naar de overzijde van het Marsdiep werd aangevangen hebben de leden van tafeltennisclub Tetak dit weekend over winningen behaald. Tetak 1, 2 en 3 wonnen respectievelijk van Doko 4, Doko 3 en 't Hooge Huys 12. Voor de wedstrijden tegen Doko 4 en Doko 3 moesten Tetak 1 en Tetak 2 in het Noordhollandse 't Zand in het strijd perk aantreden. Tetak 1 had daarbij niet de minste moeite met het vierde Doko-team. Met uitzondering van invalster Rudy Koorn die één partij moest prijsgeven werden alle overige duels overtuigend gewon nen waarmee een 1—9 eindstand werd gerealiseerd. De andere twee teamleden waren Theo Hillebrand en Henk Dijk stra. Het derda team van Doko fungeerde als opponent van Tetak 2 dat het aanzienlijk zwaarder kreeg dan de leden van Tetak 1. Desondanks wisten zowel Frans Room en Martin Jansen als Frits Koorn twee van de drie enkelspelpar tijen in winst om te zetten. In drie sets won het duo Room/Koorn tenslotte ook het dubbelspel waarmee de eindstand 3—7 werd. In Alkmaar speelde Tetak 3 tegen het twaalfde trio van 't Hooge Huys. De Texelse afvaardiging hierbij ontstond uit Fred Mosk, Guido Bakker en Jan Pijl man. Evenals dat bij de wedstrijd tussen Tetak 2 en Doko 3 het geval was kwam ook hier een 3—7 einduitslag tot stand. Alle Tetakspelers waren goed voor twee winstpartijen en de dubbelspelers Mosk en Pijlman zorgden ook voor een over winning. Voor het komend weekend staan voor alle drie Tetak-teams weer thuiswedstrij den in sportzaal De Ferrever op het pro gramma. door de Aartswoudse nestor P. Lange- dijk tot overgave te dwingen. Kleinzoon H. Langedijk nam revanche voor hem op Jeroen Rommets. Arjan Bakker en Niek Witte kwamen er ditmaal beiden niet aan te pas. F. van Tatenhove wist het zware karwei aan bord 1 niet te klaren. Uitslagen En Passant 2-Strandloper 2 H. Elzinga-O. Pilon afg. P. Bergman-A. C. de Beurs afg. J. Hooijberg-N. Groot 0—1 A. C. Bakker-W. M. Otter 1 —0 F. Busch-S. v. d. Zwaan 0—1 HGoslinga-E. A. ten Velden 0—1 L. van Aalderen-H. Vriesman 1—0 K. Kuip-A. Beukers 1—0 Voorlopige uitslag 3—3 En Passant 3-Aartswoud 3 F. van Tatenhove-K. Vel 0—1 E. de Visser-H. v. Bleisum 0— 1 P. Bakelaar-P. Langedijk 1—0 M. Witte-K. Kistenmaker 0—1 N. Witte-W. van Staal 0— 1 J. Rommets-H. Langedijk 0—1 A. Bakker-C. Koning 0—1 C. Kuip-J. Kuin 0—1 Uitslag 1 —7 Joop Rommets finishte bij de Noord hollandse jeugdkampioenschappen in Beverwijk als eervolle vierde. In Scha- gen krijgt hij van een gediplomeerd schaakinstructeur op vier zaterdagmid dagen in groepsverband verdere trai ning. A.s. zaterdag speelt En Passant 1 uit tegen Bergen 2. Om beslissingswed- strijd(en) te forceren is winst absoluut noodzakelijk. Bij de wedstrijden die vorige week in het kader van de eilandelijke bowling competitie werden gespeeld kwam het slechts in een geval tot een uitgespro ken duidelijke zege. Een 5—0 overwin ning bleek namelijk alleen aan Midden moot voorbehouden. Enbece 1 werd er de dupe van. Niettemin zorgde de voor Enbece uitkomende Hans Lobato met een serie van 612 voor een uitstekende score maar ook dit aantal voltreffers kon een nederlaag niet voorkomen. Een van de interessantste wedstrijden die in Bowlingcentrum De Koogel wer den gespeeld was die tussen Beumkes Et Zoon en Doortje. De ontmoeting werd uiteindelijk een zege voor de familie Beumkes. Met 3—2 toonde men zich de beste ondanks de tegenstand die met name Ben Penha bood. Voor de „Doortje"-ploeg gooide hij een mooie serie van 737 punten. Zeer sterk Wielewaal trof het deze week slecht tegen een zeer sterk spelend Koogel 77. Han Brusselaars opende zijn serie met een schitterende game van 241, Rob Beumkes volgde met een goede 202 en Gré Koorn besloot haar serie met een game van 214. Ran Motoren zag kans om Koogel 75 met 4—1 te verslaan. Er werden hoge games gegooid, door beide partijen, maar alleen Mieke Flens zag kans om de 200 te passeren en scoorde in de tweede game 202. Gunstiger Voor Holly Hobbie zag het er deze week een stuk gunstiger uit. Nanda Mets opende al met 203 en Wasserij Texel moest tenslotte met slechts één punt genoegen nemen. De Pioniers hadden een sterke tegen stander aan Strandplevier. Er werd hard om de punten gestreden maar de Pioniers gingen toch met een 4—1 zege naar huis. Gré Koorn gooide deze week de hoogste game (214) van de dames, terwijl Irma van Zeijlen de hoogste serie (719, resp. 169, 166, 196, 188) op haar naam bracht. Van de heren was het deze week Han Brusselaars die zowel de hoogste game (241als de hoogste serie gooide: 770 (resp. 241, 186, 176, 167). Uitslagen Timmers bouwbedrijf-BV Knudde 2—3 Texel Vastgoed-Sommeltjes 2—3 Strandplevier-Pioniers 1—4 De Toekomst-Drogisterij Mets 2 V4-2 h Langs de weg-'t Steigertje 1 4 Holly Hobbie-Wasserij Texel 4—1 Koogel 77-Wielewaal 4— 1 Cross-Boetiek22 2—3 Ran Motoren-Koogel 75 4—1 Doortje-BeumkesEtZoon 2—3 Middenmoot-Enbece 1 5—0 Flash-Enbece2 4—1

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 5