Geen kempioenscheo voor eiiendeillke tontonnen Voorjaarsmode trok veel belangstelling Fam. Witte plaatste zich voor bekerfinale NATIONALE BIERTAPWEDSTRIJDEN MST eilandcompetitie EERSTE MODESHOW VAN ZEGEL MODES Ideële feestmarkt op Koninginnedag Snelheidscontrole SPOHTVISSERSCLUB WON VAN ..DE KARPER'' Tweede lustrum van „Op Eigen Wieken" Palmpasen in Oudeschild TOCH NOG ERG VEEL DREMPELVREES RIJ HOMOFIELEN „MT IK ZEGGEN WOU." Wat is 27 Menu eigenlijk? Het Europese Parlement: Inspraak in Europa. Vrijdag 6 april 1979 TEXELSE COURANT PAGINA 11 Hoewel het niveau van de Texelse tap-elite dinsdagmiddag ver boven de kwalificatie 'middelmatig' uitsteeg is geen van de eilandelijke deelnemers aan de nationale biertapwedstrijden op de eerste plaats geëindigd. De beste resultaten die wat betreft Texel in hotel De Lindeboom-Texel werden behaald waren een tweede plaats bij de teams en een derde bij de eenmanszaken. Ze waren voor Tineke en Henk Spigt van hotel De Zwaan en Frits Langeveld die voor bar-dancing De Toekomst de tap-arena betrad. Als kampioen bij de paren kwamen tenslotte de heren Theo Swart en Jan IJpelaan uit de bus. Zij vertegenwoor digden bij de match het in Egmond- binnen gevestigde café Swart. Hun score bedroeg 1.633 punten. Derde in deze afdeling werden de Helderse da- mas Tiny Konijn en Jessie Higgs die. door bar De Taveerne waren afgevaar digd. Zij bleven met een totaal van 1.628 punten precies één punt bij de familie Spigt ten achter. Een van de eervolle vermeldingen bij de teams was bij de biertapwedstrijd weggelegd voor restau rant Capri ISiep en Bea Keijser) dat eerder op de middag de finale op een neuslengte had gemist. Via een 'barage' werd toen namelijk uitgemaakt dat hotel De Zwaan zich voor de finale plaatste. Restaurant Capri werd daardoor vierde. Het Helderse 'De Bierpul' en 'Casino' uit Den Burg kwamen samen met restau rant Capri ook voor een eervolle vermel ding in aanmerking. bereiding op dit toernooi is dan ook onontbeerlijk. Een en ander blijkt wel uit de punten waar de jury tijdens de wedstrijd erg op let. Bij de tapinstallaties dient men bijvoorbeeld de glazen op de juiste wijze te spoelen. Ook moet men de glazen goed laten uitlekken zodat daar geen water in achterblijft. Belang rijk is tevens dat er bij voorkeur in één keer wordt getapt, met een goede en dichte 'schuimmanchet' zonder luchtbellen ongeveer tot de maataan duiding. Er mag ook niet 'vallend' of 'melkend' getapt worden en een een maal getapt glas mag niet onder de kraan blijven staan. Dergelijke vooral in hygiënisch op zicht erg aansprekende facetten van het tapvak gelden ook voor het serveren. Dinsdagmiddag bleek in het bijzonder het zogenaamde uitserveren van fles- senbier bij de deelnemers moeilijkheden op tèlévërën. Slechts een enkeling kon de toets glansrijk doorstaan en kwam in een hogere ronde terecht. De wedstijden bij zowel de teams als de enkelingen waren gesplitst in voor rondes, selectierondes en finalerondes. Deze finalerondes moesten in principe tweemaal verlopen worden maar door tijdgebrek liet men er een vervallen. Niettemin toonde deze topwedstrijd eens te meer dat in vergelijking met Do Texelse prijswinnaars in beeld, v.l.n.r. Tineke Spigt, Henk Spigt Bea Keijser, Frits Langeveld en Sieb Keijser. voorgaande jaren het serveerniveau van het ter tafel gebrachte bier op Texel weer vooruit is gegaan. De niet-eilan- ders blijken er echter ook nog wat van te kunnen, getuige kunnen hun inbreng in de eindnoteringen. Deze noordelijk Noordhollandse editie van de nationale biertapwedstrijd die tweejaarlijks op Texel wordt gehouden gaf de vele belangstellenden opnieuw de gelegenheid kennis te nemen van meer dan één 'schuimend meester werkje'. Met uitzondering van de finale wedstrijden die op zich zelf juist het interessantste onderdeel van de middag vormden, was de belangstelling van het publiek voor de op de tapvloer gebrach te activiteiten goed. Kort voor en tijdens de finales sloeg de belangstelling die de aanwezigen eerst voor de wijze van tappen hadden om. Men richtte zich toen steeds meer tot de inhoud van de glazen. Deze werden na de zorg die de deelnemers aan het produkt hadden besteed gratis aan de omstanders uitge deeld. In totaal betrof dit ongeveer 500 glazen 'goudglanzend vocht' zoals spea ker Herman Fikkert opmerkte. Na de prijsuitreiking werd ook de uitreiking van het gratis bier gestopt en gingen de wedstrijdtaps toe. Tapmatador Kampioen bij de enkelingen werd na een bijzonder spannende eindstrijd Ane Anema die namens 'De Harmonie' (Hip- polytushoef) had ingeschreven. Het puntentotaal van deze tapmatador be droeg maar liefst 804 punten waarmee hij ruimschoots eerste werd. Piet Schrij vers van ,,'t Kurkje" uit Den Helder bezette met 790 punten de tweede plaats. Frits Langeveld werd met 779 punten derde. Eervolle vermeldingen in deze afde ling waren voor mej. Wil Zeeman (Callantsoog) en de vertegenwoordigers van 'Bloemenlust' (Breezand) en 'Mi- chieltje' (Den Helder). Van hen mocht mej. Zeeman tenslotte evenals het echt paar Keijser (vierde bij de teams) een door de Texelse VW beschikbaar ge stelde boekenbon in ontvangst nemen. Er was voor deze derde aflevering van de biertapwedstrijden die dit seizoen in het gehele land gehouden worden zeer veel belangstelling. Dat gold niet allen voor het publiek dat hun favorieten in de afgelopen maanden merkbaar een vaak zeer goede training hadden opgedron gen maar ook voor het aantal deelne mers. Er werd door 55 bedrijven om de begeerde trofeën gestreden. Daaronder bevonden zich 31 teams en 24 eenmans zaken. De winnaars van deze voorronde zouden niet alleen in het bezit komen van een majestueuze zilveren 'bierzuil', een bedrag aan geld en wat kleinere prijzen. Zij verwierven zich met hun kampioenschap bovendien de deelname aan de landelijke tapwedstrijd die op 9 januari tijdens de Horecava gehouden zal worden. Kundigheid Zoals de voorzitter van de jury, de heer F. Gronert van het Centraal Brou werijkantoor dinsdagmiddag alvorens de wedstrijd begon, opmerkte is voor deelname aan dit regiokampioenschap en zeker voor de er op volgende strijd om de nationale titel erg veel kundigheid geboden. Een goede en serieuze voor- ^Bfondememers-aktiviteitenl^ De door Textielhuis Zegel en Zegel Modes in de Burgemeester De Koning hal gehouden voorjaarsmodeshow heeft dinsdagavond veel belangstelling ge trokken. Meer dan 350 Texelse dames hebben zich hier op de hoogte gesteld van de nieuwste snufjes die de mode voor dit voorjaar in petto heeft. In een sfeervol ondermeer met talrijke narcissen versierde zaal maakte men voor de pauze kennis met de meest recente mode op het gebied van Pastu- nette foundations en lingerie. Een lady speaker vertelde de aanwezige dames bovendien iets over de nieuwste korse- lets, bh's, pantyiets en korsetten. Ook nachthemden en dusters werden door de vier aanwezige mannequins in ruime mate geshowd. Aan de feestmarkt te Den Burg die op koninginnedag tussen 10.30 en 13.00 uur zal worden gehouden kan worden meegedaan door verenigingen en groe peringen die hiermee hun kas willen versterken. Dit kan gebeuren door het aanbieden van waren en/of het houden van activiteiten. Commerciële activitei ten zijn van deelname uitgesloten. Te gen een inschrijfgeld van tien gulden kunnen belangstellende organisaties zich bij Wolwinkel Lemstra opgeven. Het adres is Weverstraat 45 in Den Burg, telefoon (02220) 2056. De markt wordt georganiseerd door de Stichting Dorpscommissie Den Burg. Voor de komende zomer was de nieuwe collectie bad- en strandkleding van Solar te zien. Veel succes hadden de jeugdige vijf mannequins en de kleine dressman Jacob Jan met hun wedstrijd- badkleding. Na de pauze was de beurt aan Zegel Modes met de nieuwe voorjaarscollec tie. Speciaal de combinatiemode trok hierbij sterk de aandacht. In het bijzon der blouses, spencers, vestjes, rokken en pantalons in dezelfde kleur trokken de aandacht. Ook op het gebied van regenjassen en jacks werd een uitstekende collectie getoond. Zegel Modes bleek ook de grotere maten niet te vergeten, getuige de vele japonnen die hierin te zien waren. De mode van de dames en de kinderen was afwisselend te zien. Speciaal de tuin broeken of salopettes kregen een open doekje van de zaal. Al met al was dit een geslaagde show. Het was de eerste maal dat Zegel Modes een dergelijke avond organiseerde. Bij de in de loop van dinsdag in Den Burg op de Pontweg gehouden snel heidscontroles heeft de politie in zes gevallen proces verbaal opgemaakt. Twee automobilisten werden binnen de bebouwde kom geverbaliseerd. De hoogst gemeten snelheid was hier 65 km. De overige wetsovertreders werden buiten de bebouwde kom gesnapt. De snelste onder hen reed 90 km per uur. Op dinsdag 10 april worden de vol gende wedstrijden gespeeld: Veld A, heren: 18.30 u.: Smash-Kobeko K. Dros 19.10 u.: Dros' Bak.-Timmers Bak. J. Joosten 19.50 u.: De Rog-Bakkers Ijzerhandel C. Kossen 20.30 u.: Molenkoog-Fam. Witte N. de Graaf 21.10 u.: Bremakker-Gamma H. Witte 21.50u.: Gr. Slock 1-Texelstroom 1 J. Koning Veld B, heren: 18.30 u.: BGZ-TZT J. Brouwer 19.50 u.: Verpleeghuis-RWS J. Hoogerheide 20.30 u.: Oude Ulo-PWN A. Bakker Veld B, dames: 19.10 u.: Koogel-Smash W. v. d. Kamer 21.10 u.: Fam Witte-NokantoJ. Klinkers 21.50 u.: Gr. Slock 1-Molenkoog N. Witte Veld C, dames: 18.30 u.: Jozefschool 2-Vopoda SRV Gyvo Mets 19.10 u.: Gyvo Mets-Lois T. Giling 19.50 u.: Beerebar-Mod. Beekman Lois 20.30 u.: Rabo-CVI mevr. Seegers 21.10 u.: Verpleeghuis-Gr. Slock2 M. Westerlaken Veld C, heren: 21.50 u.: Verpleeghuis-Texelstroom 2 M. v. d. Wetering De Sportvisclub heeft de zondag op Texel gehouden clubontmoeting mat HSV De Karper met ruim verschil gewonnen. De wedstrijd vond plaats ter hoogte van Oudeschild. De Texelse vertegenwoordiging be stond uit twintig seniorleden en acht jeugdleden. De Bergense ploeg was met 22 hengelsportliefhebbers naar het ei land gekomen. De totale vangst van deze vijftig vissers, die allen een plaatsje hadden gevonden op het 500 meter brede 'stekkie', bedroeg 2.638 cm. Daarvan werd 1.638 cm door Texelaars uit het water gehaald. De rest (1.000 cm) was voor 'De Karper'. Voor Texel betekende de vangst een man-gemiddelde van 82 cm en voor Bergen 46 cm. Er werden 146 vissen gevangen, een gemiddelde van drie per deelnemer in een wedstrijd die ook drie uur in beslag nam zodat iedereen goed was voor een gemiddelde van 1 vis per uur. De prijsuitreiking was na afloop van de wedstrijd in hotel De Zwaan te Den Burg. Als eerste tien van het klassement eindigden de volgendeclubleden: 1. G. van Kranenburg, Texel, 289 cm; 2. H. de Haan, Bergen, 177 cm; 3. D. Veltkamp, Texel, 156 cm; 4. A. Banda, Texel, 152cm; 5. M. van Alfen, Bergen, 147 cm; 6. K. Hendriks, Bergen, 131 cm; 7. R. Eelman, Texel, 129 cm; 8. A. J. Souwer, Texel, 119 cm; 9. A. Maat, Texel, 115 cm en 10. B. Eelman, Texel, 100 cm. Op tweede paasdag organiseert de Sportvissersclub Texel een vrije zee- hengel(vis)wedstrijd aan de dijk bij Oudeschild. Deze wedstrijd staat open voor iedereeen mits men zich van te voren opgeeft. Bij het inschrijfgeld (ƒ12,50) zijn 50 pieren inbegrepen. Deze ƒ12,50 geldt voor niet-leden, seniorle den betalen ƒ7,50 en jeugdleden ƒ5, leder lid wordt verzocht te helpen met pierensteken. Bij deze wedstrijd dienen deleden zich ook op te gevenDit kan voor of op 11 april bij P. Verhagen, Wagema- kerstraat 3, Den Burg, telefoon (02220) 3986. Als eerste prijs voor deze wed strijd is een draagbare tv beschikbaar. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Texelse vogelvereniging Op Eigen Wieken is zaterdagavond in 'De Witte Burcht' voor de leden een avond gehouden waarop men dit jubi leum op feestelijke wijze heeft herdacht. Bij het geven van een overzicht betreffende de afgelopen periode werd tijdens het officiële gedeelte van de avond door het bestuur van de vereni ging geconcludeerd dat 'Op Eigen Wie ken' gezien de belangstelling momen teel een ware 'bloeiperiode' meemaakt. Het aantal leden is in korte tijd van twintig naar vijftig gestegen. Daarmee is ook het aantal te ringen vogels uiteraard erg toegenomen. Op dit moment wor den via 'Op Eigen Wieken' per jaar zo'n 1.500 ringen aangevraagd en vogels geringd. Ter gelegenheid van dit jubileum werd zaterdag een aantal trouwe leden met een bloemetje gehuldigd. Het muzikale gedeelte van de avond stond onder leiding van mevrouw Trien Moor. Zij voerde een aantal dames en heren aan die gezamenlijk enkele liedjes en sket ches ten gehore brachten. Instrumen taal werd de feestavond begeleid door het duo Kok Et Smit. Het volleybalzestal van Bremakker heeft zich dinsdagavond met overtui ging de meerdere getoond van de spelers die deel uitmaken van de ploeg Teso Marsdiep. Deze ontmoeting werd gespeeld in het kader van de tweede klasse heren van de eilandcompetitie. Bij de dames moest De Rog het onderspit delven tegen de Fam. Witte. Dit duel vond plaats in verband met de bekercompetitie. Fouten In eerste aanleg leek de Teso Mars diep-ploeg redelijk tegen Bremakker opgewassen. Beide teams speelden veel in drieën hetgeen in verschillende lange rally's resulteerde. Naarmate het spel vorderde ging Teso Marsdiep echter steeds meer fouten maken. Bremakker wist hier goed van te profiteren en kon met enkele rake klappen de eerste set met 20-7 meer dan voordelig afsluiten. In de tweede set ging het Teso niet veel beter af. De Bremakker kon weer gebruik maken van de fouten van Teso Marsdiep en omdat ze veel beheerster speelden konden de leden van Brem akker ook deze set met een ruime 26-13 voorsprong in winst omzetten. Zware dobber De Rog dat in de kwartfinale van de bekerwedstrijden Fam. Witte tegenover zich vond kreeg hieraan een zware dobber. In het begin kon men Fam. Witte nog goede tegenstand bieden. Het af en toe sterke blok van De Rog gaf de Fam. Witte menigmaal het nakijken. Toch was het de Fam. Witte die, naarmate de wedstrijd vorderde, de Zondag 8 april wordt ook in Oude schild een palmpaasoptocht gehouden, georganiseerd door de Gemeenschap Oudeschild. Gestart wordt om 14.00 uur op het plein van de school 'De Bruinvis' waarna de volgende route wordt geno men: Loodssingel, Heemskerckstraat, Barendszstraat, De Ruyterstraat, Buur tje, De Houtmanstraat, Trompstraat, De Houtmanstraat, 't Skiltje. Muzikale me dewerking wordt deze keer verleend door het Kon. Texels Fanfare/DEK. Na afloop wordt in 't Skiltje een gevarieerd programma aangeboden. Er wordt een 'Stuif-es-in'-spel gespeeld en de toneel vereniging Sint Jan brengt het kinder blijspel 'De wondersloffen'. Op de speciaal ten behoeve van de Texelse homofielen georganiseerde bij eenkomst in Casino welke maandag avond werd gehouden is volgens de organisatoren gebleken dat nog een groot aantal betrokkenen de door deze bijeenkomst enigszins verlaagde drem pel toch nog te hoog blijken te vinden. De avond die een informatief karakter droeg werd door ongeveer 25 mensen bezocht. Het was wel tekenend dat het percen tage homofielen op deze avond nogal klein was. Daardoor bleef bij de initia tiefnemers toch een onbevredigend ge voel achter. De mensen die men had willen bereiken bleken toch nog moeite te hebben om te komen. Er werd door verschillende sprekers het woord gevoerd. Dokter L. Barnard uit Oosterend zei in zijn korte inleiding dat hij een positieve kijk op het ver schijnsel homofilie heeft. Hij moest evenwel toegeven er in zijn praktijk nauwelijks mee geconfronteerd te wor den. Ook de andere sprekers waaronder de predikanten Wolthaus en Wisman en Margot Zijm-Bik van de Rijksscholenge meenschap gaven te kennen dat bij hen weinig mensen kwamen om over deze specifieke problemen te praten. Het werd daarmee wel duidelijk dat de betrokken homofielen hun problemen eerder 'uitvechten' in horecagelegenhe den dan dat men ermee naar ofwel een arts dan wel een predikant of een leer kracht gaat. Naar aanleiding van deze eerste erva ringen hebben de initiatiefnemers beslo ten om naast deze informatie-avond ieder weekend een gezellige avond te houden met een 'muziekje en een drankje'. Waar men deze bijeenkomsten gaat houden moet nog worden beslist. overhand kreeg. Daarmee begon toch het klasseverschil zich duidelijk af te tekenen. Geschrokken van enkele goe de smashes van Fam. Witte begon De Rog steeds onzuiverder en paniekeriger te spelen. Deze bekerwedstrijd werd dan ook met 27-12 door Fam. Witte gewonnen. De andere finalist bij de dames is Molenkoog. Bij de heren zijn de finalis ten de Groote Slock 1 en Timmers Bakkerij. •RCVEN \*N IXZERS-aUTEH VCMMTWfOOMXUAUCO IWM RCttWT* Omdat naar mijn idee in het artikel over de 'Jongens van de 27 mc' enkele dingen verwarrend zijn overgekomen graag het volgende. Er is een groot verschil tussen de 27 mc-ers en de groep die zich destijds als NIRO (Noordhol- lands Illegale Radio-omroep) nogal roer de. De (hier nog steeds illegaal gebruik te) 27 mc band is ingesteld en wordt in vele andere landen gebruikt door nor male burgers die thuis of in de auto een babbeltje willen maken met een andere 27 mc-er. Gewoon een huis, tuin en keuken praatje. Dus niet over techni sche toestanden zoals de officiële ama teurs (met vergunning) dat doen. Op Texel hebben we een groep (al wat oudere) 27 mc-ers die regelmatig 'in de lucht zit' en ook goed weet wat en wanneer het wel en niet stoort. Zij zenden dus niet tijdens uitzendingen van de televisie (ook 's middags niet) omdat met name goedkope tv's erg gevoelig zijn voor deze storing. Dat geldt ook voor radio's, pick-ups en recorders. Deze groep zit altijd na tv-tijd, dus na 12 uur Cs nachts) in de lucht of overdag in de auto (rijdend dus) uitgangsvermogen 4 Watt. De ande re illegale amateurs die op een normale radio te ontvangen zijn (FM en midden golf) zenden op tijden uit die hun uit komt. Dus ook 's avonds als veel mensen naar de tv kijken. Juist zij houden vaak geen rekening met eventuele door hen veroorzaakte storingen. Dit zijn vaak jongeren die niet beseffen dat ze iemand anders storen. En zo is momen teel op Texel ook veel op de FM-band te horen (tussen 101 en 105 MHz). Nogmaals 27 mc is voor een gezellig praatje met de (verre) buurman. De Niro (en ook andere amateurs op FM en middengolf) maken geen praatjes met elkaar maar draaien platen en bandjes met muziek. Een soort omroepje spelen dus. In de vorige Texelse Courant stond ook een stukje van legale amateurs, met name over het eventueel legaal worden. Je moet daarvoor ondermeer leren hoe het zendertje werkt, maar de vergelij king vergunning voor het zenden en rijbewijs voor een auto slaat nergens op. Immers om een rijbewijs te halen hoeft men toch ook niet te weten hoe de motor werkt I En dan nog even het onderwerp storing: een van de legale amateurs in het genoemde artikel zegt: hoe klein het vermogen ook is, het stoort vrijwel altijd. Okee, maar laten nou meerdere van deze amateurs op Texel wel eens zenden met (veel) meer vermogen dan de 150 Watt waar ze mee mogen werken. Dus ik wil maar zeggen, in elke groep zit wel wat kaf onder het koren en die term 'randfiguren' vind ik niet zo geslaagd. We zijn geen misdadi gers of moordenaarsl Groetjes Cheerio Zebra 3, p/a Postbus 214 1975 ZG De Cocksdorp

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 11