en verlies voor Texel Reizenboetiek kampioen Texelse Boys gelijk tegen AGSV Oosterend speelde gelijk tegen Dirkshorn Zaalvoetbalullslagen zaalvoetbalprogramma Dames Texelse Boys verloren MST-handbal op zoek naar herenploeg Jeugdbowlingleague Voetbaluitslagen Twee in een. HAVENRESTAURANT TEXEL Voetbalprogramma Mededelingen Mededelingen zaalvoetbal En Passant 2 promoveerde SSV-ZDH 1-4 1979 ,AG 20 april 1979 TEXELSE COURANT PAGINA 5 19 de tvwue wedstrijden die Texel in laaswcexuid speelde heeft het punten weten te behalen. de eerste wedstrijd, zaterdag Grasshoppers, was de stemming linst vrolijk bij de Texelaars, aange- in een zeer slechte wedstrijd met werd verloren. reede paasdag nam men thuis Spirit duidelijk revanche voor wanprestatie. Een met grote inzet end en bij vlagen goed voetballend wist een verdiende 2— 1 overwin- te behalen en daardoor wat nd te nemen van de onderste s. de wedstrijd tegen Grasshoppers |n duidelijk het grote mankement bij tl naar voren: gebrek aan echte jelspelers en een goede spits. Daar- vam ook nog dat de inzet niet 100% waardoor Texel zijn slechtste wed- van het seizoen speelde. Geen lijn zat totaal geen lijn in het spel van il. De combinaties klopten niet en liep meer tegen zichzelf te voetbal- bdan tegen de tegenstander. Toen shoppers na 16 minuten in de ide helft de leiding nam, was het elijk dat Texel deze achterstand niet r teniet zou kunnen doen, omdat er Ier enige overtuiging gevoetbald j. Na de wedstrijd hing er een echte nstemming bij de spelers van Texel r nen was er allemaal van overtuigd, het nu tijd werd om uit een ander je te gaan tappen, omdat anders de tand zeer kritiek zou worden. Veranderingen rainer Max van de Kerkhof had ook conclusies getrokken en had maan- middag enkele opmerkelijke veran- ngen in zijn team aangebracht. Cees lien begon in de basis als voorstop- op het middenvelpl speelden Louis it, Nico Schermer en Henk Groen. In voorhoede ging Martin Land op lts beginnen, Rob van der Stap op en als spits Gert Pansier, met de oeling om meer kracht in de voor de te krijgen. Vanaf de eerste cjuut streed Texel met grote inzet en goede combinaties zette men Spirit Ier druk. Op het middenveld was het Uriot die ontzettend veel werk rette en ook nog het spel goed wist verdelen. In de voorhoede bleken rtin Land en Gert Pansier elkaar goed kunnen vinden. Met name de 1-2 i nbinaties lukten goed. Het was ook rtin Land, die z'n tegenstander vol- a nen de baas was en hij stond ook aan basis van de eerste goede Texel-aan- Op rechts speelde hij z'n tegen- nder goed uit en hij gaf de bal goed waarbij Gert pansier klaar stond met een halve omhaal in te schieten, de Spirit keeper liet zich niet rassen. Texel bleef doorgaan en via ivallen over de vleugels probeerde Gert Pansier in stelling te brengen, een kwartier spelen was het midden- Een gezellig, sfeervol restaurant met een per- fekte verzorging voor u en uw gasten. Een gezellig café voor een kopje koffie met een stuk appeltaart en een plateservice-restaurant, waar u vanaf /10, kunt eten. Met een riant uitzicht over zee. Met een vriendelijke bediening en een meer dan voortreffelijke keuken, waar alleen verse waar verwerkt wordt. Met altijd speciale sugges ties voor uw menu. Een uitstekend idee voor uw feestjes en diners. Bel uw gastheer Jan C. Stolk, 02226 - 310. velder Nico Schermer die vrij kon opkomen en vanaf 20 meter hard raak schoot: 1—0. Texel, dat deze vroege treffer nodig had om z'n zelfvertrouwen op te vijzelen, bleef heer en meester. De achterhoede, met in het midden Cees Boeijen en Klaas Dirk Koorn en als vleugelverdedigers Jan Meedendorp en Henk Jan Klok gaven de Spirit aanval lers geen enkele kans. Op het midden veld was het Louis Uriot die als spel verdeler de gal goed in de ploeg wist te houden. Na de rust drong Spirit iets meer aan, maar de kansen kwamen voor Texel. Tot tweemaal toe was Louis Uriot dicht bij een doelpunt maar z'n schoten gingen naast en over. Martin Land speelde sterk op rechts en Gert Pansier wist met doorkopballen en door veel storen 2 verdedigers bezig te houden. Egoïstisch Rob van der Stap was sterk aan de bal, maar vaak te egoïstisch, waardoor na 30 minuten spelen een prachtige kans verloren ging, toen hij verzuimde om de geheel vrijstaande Martin Land aan te spelen. In deze periode van de wedstrijd begon Spirit enorm aan te dringen om de gelijkmaker te forceren. Eerst wist Charles lepenburg met een katachtige duik een zeker lijkende treffer te voorkomen. 25 minuten voor tijd leek Texel weer een punt te gaan verliezen, toen Spirit uit een scrimmage voor het Texel-doel de gelijkmaker scoorde. Even was Texel aangeslagen, maar de ploeg herstelde zich snel en begon aan een laatste offensief om alsnog de winnende treffer te scoren. Met nog twee minuten te spelen mocht Rob van der Stap op links een corner nemen. Hij bracht de bal hoog voor het doel, de keeper tikte de bal voor de voeten van Martin Land die ineens keihard inschoot, maar" de keeper wist de bal niet klemvast te krijgen en uit de daaruit ontstane scrimmage was het Gert Pansier, die de bal in het Spirit-doel liet verdwijnen. Na het laatste fluitsignaal kon trainer Max van de Kerkhof de spelers feliciteren met hun eerste overwinning onder zijn leiding. Texel speelt deze week nóg twee wedstrijden: donderdagavond in Edam tegen EVC en zondag thuis tegen Zouaven. Zaterdag 14 april 1979: 4de klasse KNVB: Grasshoppers-T exel 1-0 Afdeling Noordholland: Zuidermeer-Oosterend 3-5 Oosterend (Z)-Dirkshorn 0-0 Oosterend (Z) 2-HCSC 8, 2-2 Junioren: Tex. Boys A1-HCSC A2 6-1 Texel A2-Oosterend A1 0-9 Texel B1-Watervogels B1 1-2 Texel B2-ZDH B1 2-2 Oosterend B1-Tex. Boys B1 1-1 De Koog C1-Tex. Boys C1 0-8 Texel C2-HRC C3 1-4 Tex. Boys C2-WGW C6 4-2 Pupillen: Afdeling A: Oosterend A1-Cocksdorp Al 1-0 Texel A2-Tex. Boys A1 1-1 Afdeling B: Cocksdorp BI-Oosterend B1 0-7 Oosterend B2-Texel B1 0-4 Texel B3-De Koog B1 0-1 Texel B4-Tex. Boys B1 0-4 Afdeling C: Oosterend C1-ZDH C1 0-1 Texel C2-Texel C1 0-12 Maandag (2de paasdag) 16 april: 4de klasse KNVB: Texel-Spirit '30 2-1 Afdeling Noordholland: Tex. Boys-AGSV 2-2 Cocksdorp-DESS 0-3 Oosterend-Oudesluis 1-2 Texel 2-Schagen 2 1-1 Tex. Boys 2-WGW 5 2-3 Geelzwart 3-Texel 3 3-1 JVC 4-Oosterend 2 2-0 HRC 7-Oosterend 3 2-1 Succes 6-Texel4 1-2 Junioren: SRC A2-Texel A1 3-1 Dames: Tex. Boys-West Frisia 2-4 Tex. Boys 2-SVW '27 1 3-2 Zaterdag 21 april 1979: Afdeling Noordholland: Oosterend (Z)-Kwiek '78,14.30 uur Junioren: Texel B1-SRC BI, 13.30 uur De Koog B1-SVAP '74 B1, 13.30 uur Tex. Boys 61-Texel B2, 14.30 uur Watervogels B2-Oosterend B1, 14.30 u. WGW C3-Texel Cl, 14.30uur Oosterend C1-Watervogels C1,13.30 u. HRC C3-Tex. BoysCI, 14.30 uur Texel C2-WGW C4, 14.45 uur Oosterend C2-BKC C2, 14.45 uur Tex. Boys C2-WGW C5, 14.45 uur WGW C7-Texel C3, 13.15 uur Door een ruime overwinning op Jelle- boog heeft Reizenboetiek zich van het kampioenschap in de tweede klasse verzekerd. In de eerste klasse verdrin gen JKM 2 en Texel B1 elkaar om samen met FC Vergiet te promoveren naar de hoofdklasse. In de derde klasse eindigde de topper Gempo tegen Kikkert/Topido 2 weder om in een gelijkspel. In het kader van de Duinker-trofee zijn afgelopen week de kwartfinales ge speeld. De halve en finale wedstrijden worden alle op één avond verspeeld. De volgende drie ploegen zijn geplaatst: JKM 1, Dubbeldik 1 en De Zwaan. De vierde ploeg is de winnaar van FC Knudde-Oosterend 1 Voor de competitie werden in de hoofdklasse twee partijen gespeeld. Zo verwijderde Kikkert/Topido 1 zich defi nitief uit de gevarenzone door met 4—1 van Texelse Boys 1 te winnen. Voor zowel FC Knudde als 't Kompas is het uitkijken geblazen, daar beide ploegen nog niet veilg staan. Promotie In de hoofdklasse is het gevecht om de tweede promotieplaats in volle hevig heid ontbrand. Nog steeds strijden 3 ploegen om de tweede plaats. Na de overwinningen van JKM 2 en Texel BI zijn zij samen met D.T.Smul de belang rijkste kanshebbers. Voor het ontlopen van de tweede degradatieplaats strijden eveneens 3 ploegen: Nioz 1, Oosterend 2 en Badhotel. Nu Reizenboetiek in de tweede klasse in een knap gespeelde wedstrijd tegen Jelleboog kampioen is geworden, is er wat meer duidelijkheid gekomen. Groot ste kanshebber op de tweede promotie plaats is Texel veteranen 1 In de derde klasse werd de topper Gempo-Kikkert/Topido 2 gespeeld. De ze ploegen hebben grote kansen op promotie naar de tweede klasse. Zowel Gempo als Kikkert/Topido verscheen gehandicapt. Nadat het eindsignaal ge klonken had was de stand gelijk: 2—2, met iets meer scoringskansen voor de Cocksdorpers. Nioz 2 wist met gedegen voetbal Rab 2 een nederlaag te bezorgen. Vrijdagavond speelde Rabo tegen Texel veteranen 2. Tot tweemaal toe wist Rabo een voorsprong te nemen, maar tweemaal wisten de Veteranen deze knap weg te werken. Gesteld mag wel worden dat zowel Rabo als de Veteranen het vooral van hun werklust moeten hebben. Woensdag 11 april: De Mok-FC Knudde 3—5 JKM 1-FC Vergiet 4-0 Dubbeldik 1-Van der Meer 3—2 Dubbeldik 2-De Zwaan 1—5 Gempo-Kikkert/Topido 2—2 Donderdag 12 april: Jelleboog-Reizenboetiek 0—4 Nioz2-Rab2 2-0 Kikkert/Topido 1-Texelse Boys 1 4—1 JKM 2-Nioz 1 3-1 Texcel B1-Badhotel 4—1 Vrijdag 13 april: 't Swarte Schaep 2-Citroën 1—6 Rabo-Texel veteranen 2—2 FC Knudde-'t Kompas 2—2 Donderdag 19 april 1979: 18.30 u.: Rabo-Gempo 19.15 uRab 1 - Jelleboog 20.00 u.: Paal 9-Texelse Boys2 20.45 u.: Amro-Oosterend 3 21.30u.: Badhotel-JKM 2 Zaaldienst: Texel veteranen 1. Vrijdag 20 april: 18.00 u.: Dubbeldik-RSG/SOS 18.30 uTexel B1 -Oosterend 2 19.15 u.: TC Knudde-Kikkert/Topido 1 Zaaldienst: vanaf 18.00 uur Amro. Pupillen: Afdeling A: Cocksdorp A1-ZDH A1, 14.00 uur Oosterend A1-De Koog A1, 13.30 uur Tex. BoysA1-Tex. BoysA2, 13.30 uur Texel A2-Texel A3, 12.45 uur Afdeling B: Texel B1-De Koog B1, 12.00 uur Texel B2-Cocksdorp BI, 12.45 uur Oosterend B1-Texel B3, 12.45 uur Oosterend B2-Tex. Boys BI, 12.00uur Tex. Boys B2-Texel B4,12.30 uur Afdeling C: Tex. Boys C1-ZDH C1,13.30 uur Oosterend C1-Texel C3, 12.00 uur Texel C2-De Koog C1, 12.00 uur Zondag 22 april 1979: 4de klasse KNVB: Texel-Zouaven, 14.30 uur Afdeling Noordholland: ZDH-Graftdijk, 14.30 uur DESS-Tex. Boys, 14.00 uur (vertrek boot 12.05 uur) Kwiek '78-Cocksdorp, 14.00 uur (vertrek boot 12.05 uur) De Koog-Zuidermeer, 14.30 uur Oosterend-Schellinkhout, 14.30 uur Watervogels 2-Texel 2, 14.30 uur Texel 3-Helder 5, 14.30 uur JVC3-Tex. Boys 2, 14.30 uur HRC6-Oosterend2,14.30 uur ZDH 2-Kaagvogels4, 12.15uur Tex. Boys3-ZAP5, 14.30 uur Oosterend 3-ZDH 3, 12.00 uur Texel 4-De Koog 2, 12.00 uur Dames: AFC '342-Tex. Boysl, 14.30 uur Samen reizen: Zondag 22 april 1979: Vertrek van Texel boot 12.05 uur: Tex. Boys 1 en Cocksdorp 1. Bij afkeuring terrein bus afbestellen, telefoon (02240) 2421. S.V. Texel Na het zware paasprogramma ont vangt het eerste van Texel zondag De Zouaven thuis. Uit werd het 2—2. De Lutjebroekers staan op de voorlaatste plaats en zullen er wel alles aan doen, om de punten mee te nemen. Er kan dus gerekend worden op maximale tegen stand. Met volle inzet kan er toch een gelijk spel (hopelijk meer) uitkomen. Het tweede gaat naar Watervogels 2 in Den Helder. De Torren zijn op eigen veld meestal wat mans. Er zal dan ook wel wat aan gedaan moeten worden om de punten mee te kunnen nemen. Het derde ontvangt Helder 5 en moet kunnen winnen. Het vierde kan op eigen terrein op een sportieve manier revanche nemen op de De Koog reserves, waarvan uit met 2—1 werd verloren. S.V. Oosterend SVO (Z) ontvangt Kwiek '78 uit Oudendijk. Een niet al te zware tegen stander zodat er wel gewonnen zal worden. Het tweede is vrij. Oosterend 1 speelt zondag thuis tegen Schellinkhout. Normaal moet er gewonnen worden, maar de resultaten zijn zo wisselvallig, dat een prognose nogal moeilijk wordt. Het tweede gaat naar Den Helder en komt uit tegen HRC 6. We houden het op een gelijk spel. Het derde speelt thuis de derby tegen ZDH 3, volgens het programma al om 12.00 uur, maar hier kan nog verande ring in komen. De punten zullen in deze wedstrijd wel verdeeld worden. In verband met de feestavond in Strendsend wordt vrijdag 20 april niet getraind. S.V. De Koog Het eerste elftal, dat vanavond (19.00 uur) de derby tegen Oosterend speelt, ontvangt zondag Zuidermeer. Ondanks de nederlaag (3—1) in de uitwedstrijd eerder dit seizoen kan nu toch wel op een kleine overwinning gerekend wor den. Het tweede elftal speelt zondag de derby tegen Texel 4 in Den Burg. Texel 4 is beslist belust op revanche na de 3—2 nederlaag destijds in De Koog. Deze wedstrijd begint om 12.00 uur. De B-junioren spelen zaterdag thuis tegen koploper SVAP B1, dat nog geen enkele wedstrijd heeft verloren. Eens moet die eerste keer komen vinden de Koger junioren. Deze wedstrijd begint om 13.30 uur. De C-junioren zijn vrij. Terreindienst: Arjan Verseput en Ton Zwaneveld. De wedstrijden van vrijdag beginnen wederom vanaf 18.00 uur, zodat de tijden in de programmabladen een half uur verschillen. Overschrijvingsformulieren voor zaalvoetbal zijn verkrijgbaar bij R. Dap per, Lieuwstraat 22, Den Burg. De Boys lieten vanaf het beginsignaal blijken zich niet opnieuw door hun tegenstander (de vorige uitslag was 4—0 in het voordeel van AGSV) te laten inpakken. Practisch de hele eerste helft was het initiatief bij de Boys die met goed samenspel vele keren voor het AGSV-doel te vinden waren. Helaas bleek ook nu weer, dat er meer boddy nodig is om een stevige achter hoede zoals van AGSV tot overgave te dwingen. Tegen alle verwachting in keken de Boys bij de rust zelfs tegen een 0—1 achterstand aan. Die stand kwam na 15 minuten spelen op het scorebord. Na een hoekschop op het Boysdoel kwam de bal bij de verste paal tussen 3 Boysverdedigers terecht. Niemand ruimde hem resoluut weg; wel kwam de bal via een slap tikje bij de geheel vrijstaande F. Schaafsma terecht die dit cadeautje dankbaar benutte. In de tweede helft kon AGSV wat meer onder de druk uitkomen en omdat de Boys zeer energiek poogden de stand een beter aanzien te geven bleef het een levendige wedstrijd. Het was ook nu weer tegen de verwachtingen in dat AGSV kon scoren. Na slecht uitverdedi gen bemachtigde J. Cthof de bal en wist via de kleinste hoek doelman Gijs Jansen te passeren. 5 minuten later was de strijd echter weer open. Nico Zoete- Anna Paulowna, dat En Passant 2 7 april j.l. op 4—4 hield, ziet af van een beslissingswedstrijd. Hierdoor is En Pas sant 2 naar de 3e klasse van de NHSB gepromoveerd. J. Dros speelde tegen 17 schakers simultaan. Hij verloor van P. Bergman (Oudeschild) en remiseerde tegen A. Terpstra, J. Witte (Den Burg) en R. Buytelaar (Amsterdam). Een winstper centage van 85,3%. W. de Bruin sneefde in de beslissende match tegen M. Vittali en degradeerd naar B. Volgende week spelen enkele scha kers mee in de damsimultaan van P. Bakelaar. De zomercompetitie schaken begint op 1 mei. lief mocnt op 2U meter afstand een vrije trap nemen. Hij deed dit uitstekend en de geheel verrastte AGSV-keeper had dan ook het nakijken. Om nog meer pressie uit te oefenen toog Pieter Duin mee naar voren. Dit bracht wel risico's mee, want enkele keren wist AGSV gevaarlijk door te breken. Maar Koos Witte, en in laatste instantie keeper Gijs Jansen, wisten verder onheil te voor komen. 5 minuten voor tijd smaakte Olaf Duin (wisselspeler voor Jos Huitema) het genoegen, nadat broer Pieter 3 AGSV-verdedigers goed had bezig ge houden, met een lob over de keeper, de gelijkmaker te scoren. Ondanks een vervelende dwarrelwind was het een aantrekkelijke wedstrijd. ZDH kwam met een verdiende 4—1 zege terug uit Stompetoren en nam daarmee revanche voor de thuis geleden 6—2 nederlaag. ZDH bewees hiermede de goede vorm na de winterperiode. ZDH startte met de wind in de rug en nam al snel de leiding door Kees Hin. Bram Brouwer zorgde voor een 2—0 voorsprong met de rust. Na de rust hield ZDH de achterhoede gesloten en liet de thuisclub komen, waardoor ZDH zeer gevaarlijk bleef met de counter. Henk de Ruyter schoot ZDH naar 0—3. Wel verkleinde SSV de achterstand op 1 —3 maar verder liet ZDH het niet komen. Ben Penha verdedigde het doel voor treffelijk en Kees Hin profiteerde van zijn snelheid en gaf de ZDH-zege een groter aanzien: 1—4. ZDH Zondagmiddag krijgt ZDH 1 het sterke Graftdijk op bezoek en gezien de stijgen de lijn van de Zwaluwen kan het een leuke wedstrijd worden, waarin ZDH twee punten kan pakken om op de ranglijst wat plaatsjes te stijgen. ZDH 2 speelt als voorwedstrijd tegen Kaagvogels 4. Het wordt weer eens tijd dat de ZDH reserves weer wat doelpun ten gaan maken, want dit is hier de laatste tijd zoek. ZDH 3 speelt om 12.00 uur aan Oosterend tegen Oosterend 3, en hier is de mogelijkheid een puntje mee te nemen naar Den Hoorn. 1 Het zaterdagelftal van Oosterend heeft dit weekend tegen Dirkshorn genoegen moeten nemen met een 0—0 stand in een wedstrijd waarin Oosterend toch wel meer verdiende dan een gelijk spel. Oosterend zag echter geen kans om haar aanvalskracht om te zetten in doelpunten. Het was Oosterend dat zaterdag van begin af aan het initiatief naar zich toe trok en er werden tal van kansen gecreëerd. Dirkshorn stelde er in het begin weinig tegenover en pas nadat Ruud Timmer alleen op de keeper afging en een eigenlijk niet te missen kans Daar de Westfriezen aan kop stonden en de dames van Texelse Boys wisten, dat het een moeilijke wedstrijd zou worden, ging het er flink tegenaan. De nederlaag met 2—4 was daarom niet al te smadelijk. In de eerste minuten scoorde Yvonne Veeger al, na goed samenspel met Frida Hoogenbosch en Carolien Rey. Dit liet Westfrisia niet op zich zitten en al gauw keek de Boys tegen een 2—1 achter stand aan. Deze stand ontstond door snelle uitvallen van de Westfriezen, die de Texelsen niet bij konden houden. Na de thee werden heel wat kansen niet of slecht benut, wat deels kwam door de schuine wind, die nogal eens voor verrassingen zorgde. Westfrisia kon gemakkelijk 1—3 maken, door een schot te geven, dat niet werd gestopt. Tegen het eind van de wedstrijd ver kleinde Margriet Boogaard de achter stand door een schitterend afstandschot in de linkerbovenhoek. Direct hierna scoorde de aanvalster van Westfrisia nogmaals met een snelle uitval en maakte zo de 2—4 eindstand een feit. Tweede damesteam Het tweede Texelse Boys damesteam won met een 3—2 stand van SVW '27 1 De wedstrijd verliep wat moeizaam en met de rust was de stand nog 2—1 in het nadeel van de Texelse dames, maar door een doelpunt van Anita Witte en twee van Bettina Coevert, werd de Texelse overwinning een feit. onbenut liet, werd. Dirkshorn iets ster ker. Het bleef echter bij wat schoten van afstand, makkelijk voor keeper Rob Haak. Toch leek het er op dat Dirkshorn nog op achterstand zou worden gezet. Na een rommelige situatie voor het Dirkshorn-doel scoorde Cees Oosterhof, maar wegens 'hands' werd het doelpunt afgekeurd en de gelijke stand bleef gehandhaafd. De tweede helft was het weer Ooster end dat aanviel, maar 'onmachtig'. Klopt het de laatste week goed in de achterhoede en op het middenveld, de voorhoede kan (vooral tegen ploegen uit de bovenste kop) moeilijk tot scoren komen. Ook deze wedstrijd bleek dit weer en Oosterend probeerde het daar om af en toe met goede afstandscho ten. Vooral Dirk Timmer, Willem Jas en Jan van Dijk waren hierdoor dicht bij doelpunten. Dirkshorn stelde er in de tweede helft weinig tegenover en het enige gevaar was een schot vlak over de lat. De handbalafdeling van de Meerspor- tenvereniging zoekt heren, die een team willen vormen in verband met de sportuitwisseling met de Drentse gemeente Borger, die op 5 en 6 mei op Texel gehouden wordt. Belangstellenden kunnen zich hiervoor op vrijdagavonden aanmelden in Sporthal Ons Genoegen. Tussen 20.00 en 21.00 uur wordt daar door de handbalclub een trainingsprogramma afgewerkt. Telefonische inlichtingen zijn verkrijgbaar bij L v.d. Berg-Jans- sen, (02220) 2423, toestel 5. Programma voor zondag 22 april: 10.30 uur: T ornado's-Lou's Angels 2 Panters-T yphoons Strikers-Minisets 12.00 uur: Lou's Angels 1-Pinklady's Strikeijzers-Sparetime bowlers Stuntels-Champions

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 5