Dubbel kampioenschap voor Thijsseschool \i I si Voor het weekend Bazaar ten bate van jeugdwerk Oosterend Verregend schoolvoetbaltoernooi Lastige puzzeirit van MAB-club Snelheidszondaars G VOjazzgym boekte goed resultaat ALC maakt De Koog in Texel bracht 11 ton kleding bijeen Zuigelingenbureau Twee in een. HAVENRESTAURANT TEXEL Artsen Groene Kruis Tandartsen Apotheek Rijkspolitie Dierenartsen Kerkdiensten: Noodslachtingen PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 4 MEI 1979 Zowel de jongensploeg als de meisjesploeg van de Jac. P. Thijsse school in Den Burg zijn als eerste geëindigd bij het jaarlijkse schoolvoetbaltoemooi, waarvan de finales woensdagmiddag op de velden van Texelse Boys werden ge houden. Het werd een finalemiddag, die alle betrokkenen vermoedelijk nog lang zal heugen Dat kwam niet alleen door de spanning, die in beide afdelingen tot in de laatste minuten aanwezig was, maar bovenal omdat vrijwel alle wedstrijden in de stromende regen gehouden moesten worden. Kort na de aanvang vielen de eerste druppels en wonderlijk genoeg had het laatste fluitsignaal nauwelijks weerklonken of het was droog. Toen was tevens duidelijk dat de eerste drie plaatsen in de jongens competitie èn in de meisjescompetitie aan de zelfde scholen toevielen. De Thijsseschoolteams werden eerste, de teams van de CVO-school uit Den Burg tweede en de teams van de o.l.s. De Bruinvis uit Oudeschild derde. Bij de jongens kwam de School met de Bijbel uit Oosterend op de vierde plaats en de meisjes van de Jacob Drijverschool uit Den Hoorn eindigden in hun afdeling op de vierde plaats. Naar Heiloo De voorwedstrijden van dit traditionele evenement, waarvan de winnaars op 9 mei in Heiloo mogen meedoen aan het kampioenschap van Noordholland, werden vorige week in Oosterend gehouden. In Oosterend werd niet alleen uitgemaakt wie woensdagmiddag mochten deelnemen aan de finales in Den Burg maar werd ook bepaald wie de winnaars werden van de beide penalty-bokalen. De bokaal voor de jongens ging daarbij naar de Drijverschool uit Den Hoorn en bij de meisjes naar de Thijsseschool. Behoudens een lichte vleeswond bij een van de meisjes van de CVO-school, dat overigens later weer gewoon mee speelde, is het schoolvoetbaltoernooi van dit jaar zonder blessures gebleven. Ook de woensdagmiddag gestaag vallende regen kreeg de deelnemende ploegen niet klein. Strafschoppen Het toernooi werd woensdag in de vorm van een halve competitie beslist, waarbij niet alleen de overwinningen maar ook het doelsaldo meetelde. Vooral bij de meisjes waren, in tegen stelling tot de voorwedstrijden in Oosterend, de doelpunten behoorlijk „duur". Omdat de meisjesploeg van de Thijsseschool in de finale door een doelpunt van Martine Eelman de o.l.s. De Bruinvis (vorig jaar kampioen) met 1 —0 klopte, kwamen ze op een totaal van 3 doelpunten en waren daarmee onbereikbaar geworden. De CVO- school en De Bruinvis scoorden woens dagmiddag slechts een keer, zodat via strafschoppen moest worden bepaald wie tweede zou worden. Ook dat werd een nek-aan-rek race maar bij de negende strafschop viel de beslissing in het voordeel van de CVO-school Laatste minuut Ook in de laatste wedstrijd die de jongens speelden, ging het er spannend aan toe. Bij de aanvang daarvan had de CVO-school nog de beste papieren en zou kampioen geworden zijn indien het aantal doelpunten gering geworden was. De Thijsseschooljongens versloegen o.l.s. De Bruinvis echter met 5—0 Bij een uitslag van 4—0 zouden penalties de beslissing hebben moeten brengen. Zo ver kwam het echter niet en het in de laatste minuut uit een hoekschop ge scoorde vijfde doelpunt bracht uiteindelijk de balans in het voordeel van de Thijsseschool. De prijzen werden na afloop in de stampvolle Tex. Boyskantine uitgereikt door Albert Hoven. Daarbij huldigde hij de winnende ploegen en overhandigde de aanvoerders en aanvoerdsters de felbegeerde prijzen. Tenslotte dankte hij ook de scheidsrechters voor hun medewerking en alle andere betrokke nen die ook dit haar er weer voor zorg den dat het schoolvoetbaltoernooi on danks de nare weersomstandigheden toch een succes werd. Op de foto's de winnaars met bij het meisjesteam van de Thijsseschool de speelsters Angelique Beekhuis, Diana Bonne, Henriet v.d. Wulp, Elisabeth Siersma, Martine Eelman, Diana Dogger, Anita Eelman, Marjan Coevert, Marja Wijnhof, Karen Bakker, Ria Mosk, Matty Pol, Marjolein Bakker en Caroline Agter. Coach was het school hoofd J. Heethuis. Het jongensteam van de Thijsse school bestond uit: Jan Spoelstra, Nico Evers, Pieter Koper, Ingmar Moer beek, Arjen Kiltz, Steffen Bakker, Jan- Hein Studulski, Arno Eversm Erwin Koning, Richard-Jan Vonk, Frans Coevert, Michael Dekker, Guido Banda (res.) en trainer/coach M. Hagedoorn. Uitgaande van de Gereformeerde en Hervormde Vrouwengroepen te Oosterend wordt een verkoping georganiseerd ten bate van het pas vernieuwde jeugdgebouw. Er zijn nl. nog wat materialen, spelen e.d. nodig en daarvoor is thans geen geld meer beschikbaar. Op alle ouders van de betrokken kinderen wordt het beroep gedaan om aan deze bazaar/verkoping mee te werken. Hulp kan bestaan uit het opzetten en opruimen van de bazaar op 19 mei a.s., het geven van (nieuwe) artikelen die kunnen worden verkocht of als prijs kunnen dienen bij een van de verlotingen. Dit mogen ook handwerken of andere zelfgemaakte werkstukken zijn. Men wende zich tot L. Vlaming van Groningen; Kerkstraat 4, tel.02223- 418 of J. Vlaming- van Beelen; Verlorenkost 13, tel. 02223-886. Onder vrij goede weersomstandig heden is zondagmiddag door de leden van de Texelse Motor- Auto- en Brom fietsclub een tamelijk lastige puzzeirit gehouden. Het evenement trok veertig deelnemers. Ritwinnaar bij de auto's werd het team van Jan de Wit dat bij 13 strafpunten bleef steken. Harry Bakker was eerste in de afdeling motoren. Zijn score was 64 strafpunten. De uitzetters van de rit, Joost Smit en Hans Westdorp, hadden een route gekozen welke in totaal 5.1 km in beslag nam. Ondanks het vele werk dat zij er merkbaar aan hadden gehad, was het jammer dat de rit een aantal twijfel- punten kende. Deze puzzeirit zal daarom niet meetellen voor het club kampioenschap. Van de veertig deelnemers bereikten er uiteindelijk slechts dertien de finish. De prijsuitreiking vond plaats in 'Catha- rinahoeve' waar MAB-voorzitter Henk Gieze zich met de officiële handelingen bezighield. De uitslagenlijst bij de auto's zag er als volgt uit: 1. Team Jan de Wit (13 str), 2. Annie Dogger/Riet Kikkert (31 str), 3. Team Bert Segerink (36 str), 4. Arno Gieles/ Peter Bruyn (38 str) en 5. Team Wim Jas (46 str). De politie hield dinsdag enkele snel heidscontroles, die veertien bekeurin gen opleverden. In de Dorpsstraat van De Koog werden acht automobilisten aangehouden omdat zij de maximum snelheid van 50 km overschreden. De hoogste score was 86 km per uur. Op de Pontweg bij Den Burg waar maximaal 70 km mag worden gereden, vielen zes bekeuringen met als hoogst gemeten snelheid 92 km. Vrijdag 4 mei: In dorpshuis De Oude ULO komt de Fotokring Texel bijeen. Spreker is de heer N. v.d. Heiden uit Oosterend over filmontwikkeling en doka praktijk; 20.00 uur. Om 17.00 uur vindt op de tennisbaan te Den Burg de opening plaats van het nieuwe 'Deuce'-clubhuis. Zaterdag 5 mei: Het Texelse Vrouwenhuis viert het 1-jarig bestaan in dorpshuis De Oude Ulo met een programma dat om 10.30 uur begint. Het volledige programma werd vermeld op pagina 6 in de krant van dinsdag. Sportuitwisseling met Borger. Zie voor programma elders in deze krant. In het TV-programma 'Klassewerk' (via Nederland 1 van 16.40 - 17.50 uur) treedt de CVO-school uit De Burg op. Om 16.00 uur begint in de Hervormde Kerk van Den Hoorn een concert door het koor 'Cantate Deo' uit Rotterdam. Zondag 6 mei: Om 13.30 uur begint op het bouwdorp- terrein achter de gymnastiekzaal aan de beatrixlaan in Den Burg (naast de Maris Stella kleuterschool) een drum bandfestival. Maandag 7 mei: Voor de plattelandsvrouwen van de afdeling De Cocksdorp-Eierland spreekt in het Eierlandsche Huis de heer M. van Hoogstraten uit Dordrecht over antiek; 20.00 uur. VASTE DATA Elke maandagavond om 20.00 uur open klaverjasdrive in café 'De Zwaan'. Er wordt gespeeld met vaste maat. VASTE DATA De Openbare Bibliotheek aan de Drij verstraat in Den Burg is (behoudens feestdagen en andere bijzondere gele genheden) geopend op de volgende tijden: maandag 10.00 tot 12.00 uur en 12.00 tot 13.30 uur (jeugduitleen), dinsdag 14.00 tot 17.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur; woensdag 14.00 tot 17.00 uur; donderdag gesloten; vrijdag 14.00 tot 17.00 en 19.00 tot 21.00 uur. Bij de Texelse Autocentrale (Schilder end) start iedere dinsdagavond om 19.00 uur een trainingstoertocht van de Wielervereniging Texel. Elke maandagavond vanaf 20.00 uur kan in hotel „De Lindeboom-Texel" worden deelgenomen aan bridge drives, georganiseerd door de vereni ging „Groot Slam". Kosten 77,50 per paar. Elke dinsdagmiddag om 14.00 uur trimmen in de Dennen. Verzamelen om 14.00 uur op de speelweide aan de Ploegelanderweg. Iedere maandagavond om 20.00 uur heeft het Texels Vrouwenhuis bijeen komst in de Oude Ulo aan het Schil derend. Iedere vrijdagavond wordt in de Oude Ulo door Aquariumvereniging ,,ln Aqua Vita" tussen 19.00 en 20.30 uur een visbeurs gehouden. Zaterdag heeft de Jazzgroep van Gym nastiekvereniging Oosterend deelgeno men aan de provinciale kampioenswed strijden jazz- en ritmische gymnastiek, georganiseerd door het PONH en gehou den te Opmeer. Omdat G.V.O.alleen over beschikt over een afdeling jeugdjazz, kon de vereniging niet in aanmerking komen voor het kampioensschap. De wedstrijd regels schrijven namelijk voor dat men met jeugdturnsters èn met oudere turn sters moet deelnemen De meisjes brachtemOpmeer een heel goede oefening, mooi gelijken in een flink tempo. De jury gaf dan ook voor de samenstelling 7.50 punten en voor de uitvoering zelfs 7.95. Het puntentotaal kwam zo op 15.45, wat goed was voor een eerste prijs. Van alle jeugdgroepen die deze dag deelnamen, zowel ritmisch als jazz, eindigden de G.V.O. meisjes op een tweede plaats achter De Burg, waarmee Oosterend bijzonder tevreden is. Het eerste Koger elftal heeft een teleurstellend grote nederlaag geleden tegen ALC uit Abbekerke, dat nog steeds kampioenskansen heeft. De grote nederlaag is enigszins te wijten aan de afwezigheid van vier vaste spelers, maar desondanks draaide De Koog in de eerste twintig minuten erg goed en maakte het ALC erg moeilijk. Jan List schoot van dichtbij keihard naast en geleidelijk aan nam ALC het overwicht van De Koog over. Na een half uur werd het 1—0 omdat de verdediging niet resoluut reageerde. Nog geen vijf minuten later was het al 2—0 uit een hoekschop. Een ALC speler, die door twee man gedekt werd, zag toch kans de bal in het doel te doen verdwijnen. Voor rust werd het toch nog 3—0, hoewel hier wel iets 'hards' aan vooraf ging. In de tweede helft kreeg De Koog al snel het vierde doelpunt tegen toen de lange spits uit een vrije bal ongehinderd inkopte. Na dit doelpunt was het helemaal gedaan met het verzet van De Koog. Het vijfde doelpunt ontstond na een foutieve inspeelbal, het zesde uit een penalty en het laatste doelpunt na een vrije trap. De wedstrijd tegen ALC was duidelijk te moeilijk voor De Koger spelers. De onlangs op Texel gehouden kle- dingaktie ten bate van de stichting Mensen in Nood heeft een mooi resul taat opgeleverd. Totaal werd 11.000 kg kleding verzameld. De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt: Dokter Eissen, dinsdag 8 mei om 14.00 uur. Dokter Coutinho, woensdag 9 mei om 13.15 uur. Dokter Bernard, woensdag 9 mei om 15.00 uur. Een gezellig, sfeervol restaurant met een per- fekte verzorging voor u en uw gasten. Een gezellig café voor een kopje koffie met een stuk appeltaart en een plateservice-restaurant, waar u vanaf ƒ10, kunt eten. Met een riant uitzicht over zee. Met een vriendelijke bediening en een meer dan voortreffelijke keuken, waar alleen verse waar verwerkt wordt. Met altijd speciale sugges ties voor uw menu. Een uitstekend idee voor uw feestjes en diners. Bel uw gastheer Jan C. Stolk, 02226 - 310. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur maandagmorgen 8.00 uur tot Dokter K. Eissen, Julianastraat 9, Den Burg, tel. (02220) 2039. aanvragen visites s.v.p. tussen 9.30 en 10.30 uur. Spreekuur op zaterdag en zondag uitsluitend voor spoedgevallen van 11.30-12.00 uur en van 16.00- 16.30 uur zonder afspraak. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. Van Karsen, Kogerweg 132, Den Burg, tel. 4319. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Weekenddienst: zaterdag en zondag 11.30 - 13.00 uur en van 17.00 - 18.00 uur. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Dagelijks is het politiebureau van de groep Texel van de Rijkspolitie telefonisch te bereiken via tel. (02220) 2644. Buiten kantooruren (tussen 18.00 en 08.00 uur) kan men rechtstreeks contact opnemen met de meldkamer van het district Alkmaar, tel. (072) 116444. Alleen voor spoedgevallen tele foon (02220) 2527. Zondag 6 mei 1979 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Wisman kerkvoogdijkollekte Uitzending via De Lichtboei De Cocksdorp 10 uur ds. Wolthaus Kollekte Steunfonds Noord holland. Den Hoorn 10 uur ds. W. v.d Hoeven, uit Oosterend (Friesl.) De Koog 19.30 uur ds. Hoekstra m.m.v. catechisanten De Waal 10 uur ds. Hoekstra Oosterend 9.30 uur ds. Van Zijll Langhout Oudeschild 11.00 uur ds. Van Zijll Langhout, maandcollecte, m.m.v. gospelgroep „The Messengers". GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10 uur Gezamenlijke dienst met de Ned. Herv. ge meente in de Herv. kerk. 19.30 uur ds. J. v.d. Meulen, uit Den Helder. Oosterend 10 uur ds. J. Drost, uit Rijswijk 19.00 uur ds. J. Drost. GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 uur Dienst 16.00 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Th. v.d. Veer, Arnhem Om 19.30 uur uitzending via De Lichtboei. Kinderoppas aanwezig. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur Uitzending via De Lichtboei zondag 10.00 uur De Koog: zondag 9.00 uur Oudeschild: zondag 19.00 uur Den Hoorn: zondag 10.45 uur De Cocksdorp: zondag 9.15 uur Oosterend: zaterdag 19.30 uur Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, telefoon (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. JEHOVAH'S GETUIGEN in het Rode Kruisgebouw Jonker straat, Den Burg 10.15 uur Lezing 11.15 uur Wachttorenstudie. I

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 2