Buitendorpen vierden frisse Koninginnedag Finaleplaats voor Texelse turnsters PU* Wages of fear Woonruimte Scoutingpatrouille naar regiowedstrijd Ophaalroute bejaardenreisje Presentiegeld omhoog FEUILLETON RMDAG 4 MEI 1979 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Evenals dat in Den Burg het geval was is jninginnedag 1979 ook in de buiten- irpen een frisse bedoening geworden. iet het algemeen heeft zowel de regen sde harde wind niet veel invloed oprie ikomst van de deelnemers aan de rschillende activiteiten gehad In sommige gevallen, zoals in Oude- :hild, week men uit naar het plaatselijke jrpshuis, maar 's morgens en 's onds kwam men toch in de buitenlucht actie. Oosterend had dit jaar misschien wel de tgebreidste Koninginnedag-pro- amma van het gehele eiland. Vanaf 9.30 jr waren er kinderspelen op het veldje bij muzieknis en 's middags om ongeveer .00 waren daar volksspelen waaraan jor ongeveer 170 Strenders werd eegedaan. De Strender schooljeugd heeft zich jziggehoudenmetdiversespelletjes als: lelschieten, ringwerpen, aankleden, aterdragen, zaklopen, pingpongbal- nspelenblokjesstappen. volgende kinderen vielen in de prijzen: irste klas jongens: 1 Marco Daalder, 2 lanolo Smit, 3 Gert Jan Vlaming, irste klas meisjes: 1 Petra v.d. Vis, 2 annechien Makelaar, 3 Petra Wuis. yeede klas jongens: 1 Jan Eelman 2 iem Vlaming, 3 Nico-Jan Drijver, veede klas meisjes: 1 Natasha v.d. Vis, Dia Daalder, 3 Brenda Daalder, 3 nneliesv.d. Brink. arde klas jongens: 1 Arnold Kaercher, Hans Eelman, 3 Piet Koopman, leisjes derde klas: 1 Joke de Goede, Trudy Wuis, 3 Suzan van Dijk. ierde klas jongens: 1 Robert Boogaard, Bennie Jansen, 3 Arco Vonk, 3 Martin aalder, 3 Jack Rammers, ierde klas meisjes: 1 Petra Brouwer, Greet v.d. Vis, 3 Karen Vlaming, 3 largje Bremer. ijfde klas jongens: 1 Oscar Bremer, 1 Cor laalder, 3 Ger Vlaming, ijfde klas meisjes: 1 Bianca Kaercher, 2 elinda Diessen, 2 Mariska Bremer, tsde klas jongens: 1 Jan Eelman, 2 dwin Boogaard, 3 Gerrit Jan van der Vis. ïsde klas meisjes: 1Martine Brouwer, 2 dith Koot, 3 Karin Ploeg. 's Middags werd de bevolking van Osterend geconfronteerd met een aan- il volksspelen voor de ouderen waaraan iet veel elan werd deelgenomen. De eelnemers waren hiertoe in twee ploe- en verdeeld die een tiental opdrachten \oesten uitvoeren. De eerste daarvan ras het ophalen van zoveel mogelijk iwoners van Oosterend of Oost, die nu jaar oud zijn. Er moest een lijn espannen worden met zo veel mogelijk ledingstukken in de kleuren oranje, 5od, wit en blauw en er moest in de luzieknis een lap worden afgeleverd raarop 70 knopen waren genaaid die amen het getal 70 moesten vormen Andere originele 'klussen' vormden het phalen van zo veel mogelijk spullen voor Rommelmarkt, het tekenen van een ortret van koningin Juliana (minimaal m2), het formeren van een menselijke lyramide en het vullen van twee oude luto's (lelijke eend) met zo veel mogelijk ersonen. Tenslotte was er nog een akloopwedstrijd en beproefden beide Joegen hun kracht in een touwtrek- véstrijd. Bij het opmaken van de totaal- cores bleek dat groep Wit een totaal van 626 punten verzamelde en groep Oranje 320. Het 'vullen' van de auto's werd gewonnen door groep Oranje met 21 personengroep Wit had er 18. Met het ontsteken van de Meierblis aan de Nesweg werd in Oosterend de koninginnedagviering besloten. Met uitzondering van de gebruikelijke optocht van versierde fietsen (en de daaruit voortvloeiende serenade voor het huis van de maandag ook 70 jaar geworden mw. Juliana Bakker), bleef de koninginnedagviering te Oudeschild 's morgens beperkt tot 't Skiltje. De muziek bij de optocht werd verzocht door de drumband Voorwaarts Mars uit De Koog. Er waren onder de deelnemers 18 enkelingen, 6 paren en een versierde wagen. De prijzen gingen naar de volgende onderwerpen: Enkelingen. 1 De kleine koningin, 2 Koningin, 3 Juliana door de jaren heen 1909-1979,4Juliana. Bij deparen gingen de prijzen naar: 1 Wilhelmina terug. 2 Bernhard kon niet fietsen, 3 De gouden koets en bij de groepen kwam de enige wagen 'Officiële taken van het koningshuis' bij voorbaat opdeeerste plaats. In dorpshuis 't Skiltje werden kinder spelen voor de basisschooljeugd gehouden. De prijzen werden als volgt verdeeld: Kleuters klein A: 1 Mariska de Blooys 2 Eddiev.d. Star, 3 Barry de Vries, kleuters klein B: 1 Marco Hutjes, 2 Mare Zwieringa, 3 Yvonne Rikkenberg. kleuters groot A: 1 Berry Grootjen, 2 Herman Blom, 3 Martijn Hegenman. kleuters groot B: 1 Jeffrey Androg, 2 Conny v. Beek, 3 Simon Pieter Koopman. klas 11 Kasper de Graaf, 2 Hans Kreeft, 3 Dirk Frido Krijnen, 4 Petrik v. Neerden, 5 Leonike Mulder. klas 2: 1 Ronald Timmer, 2 Dirk Albert Blom, 3 Mark Zoer, 1 Irene Boekei, 2 Colinda de Vries, 3 Tanja Koopman, klas 3:1 Trudy Boersen, 2 Vera Klippel, 3 Anita v.d. Star, 4 Ivonne van Beek, 5 Patricia de Vries. De kinderen van de hogere klassen van de basisschool en de brugklassen van het voortgezet onderwijs kregen een puzze- tocht uit te voeren. Hierbij vielen de volgende deelnemers in de prijzen: klas3: Shirley v.d. Meulen klas 4: 1 Herman Kreeft, 2 Carola Braun, 3 Astrid Nauta, 4 Francoise Keyser. klas 5: 1 Petra Boom, 2 Anitha Zeilstra, 3 Linda Westdorp, 5 Jacqueline Eelman. klas6:11neke Hin, 2 Janine Blom, 3 Rob Bekker, 4 Karin Zegers. Bij de brugklassen (voortgezet onderwijs) wonnen: 1 Helga Kiewiet, 2 Els Bergman, 3 Angelique Boom. De evenementen in Oudeschild wer den maandag besloten met een touw trekwedstrijd en de traditionele Meier blis op het Skillepaadje. Het touwtrek ken werd bij de heren gewonnen door Alfons Boom, Sjef Boom en Theo Boom, bij de dames door Trudie Betsema, Petra Zuidewind en Jacqueline Schade en bij de meisjes door Helga Kiewiet, Tina Stolk en Esther Krijnen. De Meierblis op het Skillepaadje brandde na afloop van de sportieve evenementen weer als vanouds. De resterende as en andere rommel werd de volgende dag door de kinderen van de zesde klas van 'De Bruinvis' opgeruimd. De u uitslagen van de spelletjes op Koninginnedag voor Midden- en Zuid Eierland waren als volgt: 4 jaar: 1 Angelina Stiehl, 2 Tamara Griffioen, 2 Remko Veeger. 5 jaar: 1 José van Schaik, 2 Linda de Ridder, 3 Thea Dijkshoorn. 6 jaar: 1 Gretha Zoetelief, 2 Dorien Witte, 2 Chris van Dompselaar. 7 jaar: 1 Bennet van Heerwaarden, 2 Chrisja Kuhlman, 3 Ruud de Ridder 8 jaar: 1 Pieter Dros, 2 Marcel van der Star, 3 Maarten Broekman. 3 André Moens. 9 jaar: 1 Joke 8oerma, 1 Sandra Wetsteen, 2 Hans van Exel. 10 jaar: 1 Paulien van Doorn, 2 Linda Hooyschuur. 11 jaar: 1 Axel Wetsteen, 1 Marjan Dros. 12 jaar: 1 Pieter Koper, 1 Anja van Exel. Bij de ouderen waren de beste bij het steltlopen Carla en Martin Veeger en bij het kussengevecht Piet Bonne. Eerste bij het zaklopen werden Ron Flens en Thea Witte en de kruiwagenrace kwam op naam van Jo en JoTZoetelief Door evenals vorig jaar bij de op Texel gehouden districtwedstrijden als eerste te eindigen, mag de Reeën- patrouille van Scouting Texel op 12 en 13 mei meedoen aan de regionale wedstrijden die dan in Alkmaar plaats vinden. De dit weekeinde als tweede geëin digde patrouille van Willemsoord uit Den Helder wordt ook naar Alkmaar afgevaardigd. Aan deze jaarlijkse wedstrijden van het district 'Haaks-hoeck' (Noordelijk Noordholland), werd meegedaan door acht groepen van zes padvinders uit de leeftijdsgroep 11 tot 14 jaar. De proeven die men moest uitvoeren bestonden uit een uitgebreid aantal testen die varieer den van 'eten koken tot banden plakken'. Er behoorde ook een voet tocht bij, maar omdat de vijftig deel nemende jongelui door de regen in het bos vrijwel geen 'droge draad meer aan het lijf hadden' werd deze halverwege gestaakt. Men week toen uit naar het padvindersclubhuis aan de Bernhard- laan. De twee winnende teams van 'Haaks- Hoeck' komen in Alkmaar uit tegen de beste ploegen van vrijwel de gehele provincie Noordholland. Het bejaardenreisje (Den Burg) op 10 mei naar Volendam zal met twee bussen worden gemaakt. Vanaf 7.20 uur zullen beide bussen een bepaalde route rijden om de deelnemers op een aantal punten te laten instappen. Bus 1 rijdt via Elemert, Emmalaan, Wilhelminalaan, Kogerstraat en Beatrixlaan en bus 2 gaat vanaf het C.E. Gollards Rustoord, via garage Kaczor (Keesomlaan). Ver trokken wordt met de boot van 8.05 uur. Door in de laatste wedstrijd van de jeugdcompetitie met miniem verschil (3 punten] van het Alkmaarse Turnlust te verliezen hebben de Texelse deelnemers aan de jeugdcompetitie van Noord- holllands Noorderkwartier zondag een finaleplaats in poule A voor zich op geëist. Deze finalewedstrijden worden gehouden in sporthal Veerburg te Anna Paulowna op 19 en 20 mei. De totaalscores die zondag werden behaald waren 149,90 punten voor Turnlust Alkmaar en 146,10 punten voor de MST-turnploeg. Wat de Texelse deelname betreft behaalde reserve Karin Vlaming een tamelijk constante maar enigszins on zekere wedstrijd. Deze Benjamin van de MST-ploeg behaalde 21,65 punten. Carolien Agter die eveneens als reser ve meedeed kreeg 22,75 punten en Marit de Porto was goed voor een score van 25,90 punten. Mirjam Raven had wat pech op de balk. Zij raakte er twee maal af. Hiermee behaalde zij in het totaalklassement een elfde plaats met 26.00 punten. Monique Schermer werd achtste en kreeg 28.05 pnt. Een uit schieter was haar goede balkoefening die 7.50 punten opleverde. Monique Kalk draaide ondanks een lichte voet blessure een goed constante wedstrijd. Alleen de brugoefening bleek dit keer duidelijk haar zwakste onderdeel. In totaal werd zij zesde en behaalde 28.75 pnt. Er was een vierde plaats weggelegd voor Danielle de Lussanet (30,25 pnt) met een goede overslag en een goede eerste sprong die haar 7,90 punten opleverde. De tweede en derde plaats waren voor Turnlust-meisjes, maar de beste bleek toch de Texelse turnster Gertie Praamstra. Zij kreeg als waardering een 8,00 voor de balk, 7,9 voor de brug, 8,30 voor vrije oefening en een acht voor de paardsprong. Alle Texelse deelneemsters aan de jeugdcompetitie habben zich nu in de hoogste poule van Noordhollands Noorderkwartier geplaatst. De lessen die op woensdag a.s. vanaf 19.30 uur gehouden zouden worden, komen te vervallen in verband met de dan te houden jaarvergadering in 'De Schakel'. Op zaterdag 5 mei komen alle MST ploegen vanaf 15.00 uur in actie bij een wedstrijd in de Beatrixzaal tegen de Drentse selectie t.g.v. de sportuitwis- seling met Borger. Het presentiegeld voor leden van stembureaus zal worden verhoogd van f80,— naar 790,— per dag (79,— per uur). In het desbetreffende voorstel aan de gemeenteraad zeggen B en W, dat de bestaande vergoeding in maart 1977 werd vastgesteld en dat sindsdien lonen, tarieven en allerlei vergoedingen zodanig zijn verhoogd, dat ook een aanpassing van het presentiegeld (bedoeld als redelijke compensatie voor eventuele loonderving) gewenst is. In het City-theater draait deze week opnieuw een film waarvoor regisseur William Friedkin zijn filmische kwalitei ten ter beschikking stelde. 'Wages of Fear', dat op de Nederlandse markt als 'Konvooi van de angst' de ronde doet is de meest recente uit een flinke serie Friedkin-films. Deze Amerikaan begon zijn regie-loopbaan in feite met het uit 1953 stammende psychologische film- spectakel 'La Salaire de la Peur' (Het Loon van de Angst). Hij tekende ook voor het in beeld brengen van 'The Excorsist' en 'French Connection 1'. Het nu gereed gekomen 'Wages of Fear' is het gevecht van een stel maatschappelijk uitgerangeerde mannen van diverse komaf. Ze trachten te ontkomen aan hun stuitende armoe waarin ze eens vrijwillig zijn onder gedoken omdat de grond hen elders te heet onder de voeten werd. Daarnaast is een politieke lijn waarneembaar die de fascistische dictatuur in zo'n 'versloeberd' land in Zuid-Amerika vol ellende en corruptie onderstreept. Voor het behoud van een door rebellen aangestoken oliebron worden flinke kerels uitgenodigd tegen hoge beloning hun leven in de waagschaal te stellen. Ze moeten zich met twee vrachtwagens beladen met vloeibare nitroglycerine over een afstand van 350 km onbegaan baar oerwoud en in barre weers omstandigheden een weg zien te banen, terwijl het geringste schokje het einde kan betekenen. Het geheel wordt span nend aangevoerd door Roy Schneider en Bruno Cremer. 'Konvooi van de angst' draait van vrijdag t/m maandag en is toegankelijk voor personen vanaf 16 jaar. In verband met de nationale herdenking begint de voorstelling om 20.30 uur. In de zondagmatinee draait er een tekenfilm die verfilmd is naar een van de sprookjes van Grimm en Hans Christian Andersen. Het begin is als bij ieder Eon van de spannende momenten urt de film Watm; of fear, wanneer tijdens een gewei- dtge regenbui een houten brug „genomen" moet worden door een vrachtwagen met ont plofbaar materiaal. ander sprookje Er was eens een koning, genaamd Hildebrand. Zijn tweede vrouw is de dochter van een heks met een verschrikkelijke hekel aan kinderen. Op een dag besluit de koning zijn kinderen te verstoppen voor de kwaadaardige koningin en neemt ze mee het bos in, waar de dwergen de kinderen opnemen. Zijn boze vrouw komt hier echter achter en sluipt het bos in, waar ze de zes prinsjes ontmoet. Zij gooit haar tovermantel over ze heen, waarna de jongens in prachtige zwanen veranderen. Prinses Elisa, die vanuit haar schuil plaats alles heeft gezien en gehoord, rent naar de dwergen en verteld wat er is gebeurd. Om haar broertjes te redden moet zij mantels maken van Chinese asters en gedurende die tijd is het haar verboden te spreken en te lachen. Met behulp van de dwergen, de vogels en de andere bosdieren begint zij aan haar zware opdracht. De toegang is voor alle leeftijden en de voorstelling begint om 15.00 uur. Dikwijls vond ze nu de weg naar het luis van Rik en Marijke, en langzamer- tand moest ze het zichzelf bekennen: bij lie twee liep alles lang niet zo volgens dienstregeling als bij Emma en Pieter, de kinderen waren veel ongezegge- ijker, rumoeriger en drukker dan Marie- en Mientje, maar bij Rik en Marijke rond ze het leven. En de hartelijkheid, gezelligheid en het gevoel van Thuis-zijn. Ze zag Riks moeizaam stre len om zijn rebelse zoon Jan een beetje 't gareel te houden, nu met andere igen, en begreep dat de ondanks alles joede verhoudingen tussen vader en :oon voor de jongen veel meer beteken den een strakke gezagshandhaving. hoorde het gekwebbel aan tafel en laar oren tuitten soms, maar wanneer een enkele maal de blikken van 'erstandhouding opving, die tussen Rik Marijke gewisseld werden begreep op deze wijze hoorden de ouders, vat de kinderen dachten en deden, en noebt dan het gezag wel eens een deuk 'rijgen, vertrouwen was óók wat waard. dacht aan de gesloten gezichten van laar twee nichtjes, sfinxen allebei, en je vist niet wat daarachter schuil ging, veel of niets? Alleen maar niets? 22. Marijke constateerde, niet zonder enig leedvermaak, dat moeder vaker bij hen zat, nu ze bij Emma zat, dan dat ze vroeger bij Emma zat, toen ze nog bij hèn zat. ,,Kind, je maakt me zét met je ingewikkelde redeneringen" lachte Rik „maar ik geloof dat je gelijk hebt. En toch is het goed zg, want het is nu allemaal veel plezieriger, voor allemaal". Maar moeder Mina maakte meerma len een wandeling met onbekende be stemming. En die voerde haar dan naar het complex waar de woningen voor bejaarden werden gebouwd. Ze pro beerde uit te rekenen hoe lang het nog kon duren, voor ze weer baas was in haar eigen huis. De pannen waren al op, het glas er al ingezet, met groje witte kalkkringen er op. Dit leven kon ze zo niet veel langer volhouden, wist ze. Daarom klemde ze zich vast aan het vooruitzicht: straks haar eigen huis, haar eigen meubeltjes en plantjes, een klein tuintjezelfs Al was het dan ook alléén, zonder Govert, zonder iemand om voor te zorgen en mee te praten, maar een hèlf leven Maar ze kon dikwijls naar de kinderen gaanl Toen, op een avond, werd er opge beld. Pieter luisterde, ze hoorde zijn stem. „Ja-ja met dokter? uit Haps- woude?" „Da's Hilletje" zei Mina geschrokken. Er moest heel wat gebeurd zijn, vóór Hilletje opbelde. Een telefoon was voor haar altijd nog een duivelsding. En wat zei Pieter daar een dokter? „Zozo" hoorde ze haar schoonzoon zeggen „da's lelijk ja, die is hier wilt u haar zelf hebben? Een ogenblikje dokter". „Hier is dokter Meihuizen uit Haps- woude" wendde hij zich naar zijn schoonmoeder „uw zuster Hilletje heeft een ongeluk gehad ja, niet zo erg maar ze kan niets doen de dokter vraagt naar u". Zenuwachtig nam Mina de hoorn, kon eerst niets verstaan. Dan begon langzamerhand de rustige stem van de dokter tot haar door te dringen. „Jaja" zei ze „wat is het? ja, dat begrijp ik. ja, dat zal dan wel moeten ja, ik ben haar enige zuster moet ik nu al meteen ja, dat moet dan maar. Ik zal zien o, u moet 't weten? Ja, wat moet dat moet. goed, dokter. Ja, morgen. Daar kan ze op rekenen. Doe haar de groeten en zeg maar dat ik kom". Voorzichtig, als was het een ei, legde ze de hoorn op de haak. Toen wendde ze zich naar de nieuwsgierigen tot haar opgeheven gezichten. „Kinderen" zei ze „spijt me wel maar 't kan niet anders. M'n zus Hilletje heeft een ongeluk gehad en moet hulp heb ben enne morgen ga ik naar Haps- woude". Het was voor Mina een hele verade ming dat ze de reis naar en van Haps- woude al eens gemaakt had, zodat ze niet meer zo in angst en vrees zat, dat ze in een verkeerde trein zou zitten, of aan een verkeerd station uitstappen, of dat de bus de halte zou voorbijrijden. Toch voelde ze zich onuitsprekelijk opgelucht, toen de bus bij de IJzeren Brug stopte. Ditmaal zag ze niet de corpulente, in het zwart gehulde gestalte van zus Hilletje, maar ze wist nu de weg ze wist ook dat de blikken van Hapswoude haar volgden, en over een uur heel het dorp zou weten, dat de zuster van juffrouw Kassee, je weet wel die uit de stad, was overgekomen om haar zuster te helpen. En als om dat vermoeden zekerheid te geven, schoot uit haar voortuintje, waar ze als steeds zeer lang bezig was met haar stokroos, juffrouw Rietkerk, als een pijl uit de boog, de straat op. „Dag juffrouw" riep ze al van verre, „zo, komt u uw zuster opzoeken, nou dat is me wat en wat gelukkig dat ze u nog heeft, want wat moest ze beginnen helemaal alleen met haar been en ze kan helemaal niks doen en nu is u er gelukkig „Ja gelukkig" onderbrak Mina de woordenstroom, met een stem die als een tang door ijzerdraad beet „en nu moet ik opschieten want ik moet naar mijn zuster". En juffrouw Rietkerk spoedde zich naar het winkeltje van Meijer om een zakje blauw, dat ze niet nodig had, en wisselde met de spraakzame en mee warige winkelierster van gedachten over die armé juffrouw Kassee, die daar lag met een gebroken been, en overgele verd was aan de zorgen van haar zuster die niet al te vriendelijk was en zelfs, als de tekenen niet bedrogen, niet geheel en al bij 't hoofd „Want anders doe je zo niet" meende juffrouw Rietkerk „als je enige zuster met een gebroken been ligt". Het was gekomen door de petroleum lamp. Hilletje, die hardnekkig geweigerd had, elektrisch licht in haar kamer te laten aanleggen, doodsbenauwd als ze was voor 'schokken' had zich bij de petroleumlamp gehouden. Maar het glas van deze lamp eiste reiniging. Daartoe moest Hilletje op een stoel klimmen, en Hilletje was er met de jaren niet lichter op geworden, noch ook de stoel sterker. En zo geschiedde het, dat 'terwijl Hilletje moeizaam de stoel beklommen had, deze het onder het gewicht van haar tweehonderd-pond-ruim begaf en Hilletje zó ongelukkig op de vloer terecht kwam, dat ze niet meer kon opstaan. Haar hulpgeroep werd niet gehoord, en het was stom geluk dat juffrouw Dreutelaar, een van de Zeven Detectives, een geheim op 't hart droeg dat ze daar niet langer alléén kon herbergen, namelijk dat die meid van Speksnijder ging trouwen met die knul van Boterbloem en dat zij daar het hare van dacht, en dat ze dit aan juffrouw Hilletje kwam vertellen, waarbij haar, zoals ze later in het winkeltje van Meijer verhaalde, de woorden in de mond 'verstorven', want daar lag juffrouw Hilletje te kreunen op de vloer met haar been zo raar onder haar. Juffrouw Dreutelaar was er van het begin tot eind bij geweest, dat wil zeggen tot dokter Meihuizen haar vriendelijk maar drin gend verzocht had, mét de andere dames kamer en huis te verlaten, omdat hij het alléén wel af kon en geen pottekijkers nodig had. Waaruit juf frouw Rietkerk concludeerde, dat de dokter misschien goed voor zijn vak mocht zijn, maar niet echt van de mensen hield, en kon je dan wel een goeie dokter zijn? Toen Hilletje de medische hulp had gehad, bleek dat ze voorlopig zou moeten liggen. Goede raad was duur wie zou haar helpen? Hoewel Hilletje behoorde tot de kring der Zeven Detectives, de praatgrage dames die ook te haren huize zo gaarne kransten, bleek ze een merkwaardige afkeer te hebben van de gedachte, dat deze dames haar, alleen of om beurten, zouden verzorgen, en dus 'haar hele hebben en houden weten en over de straat brengen'. Wat dat betreft had Hilletje geen illusies. Als een reddende lichtstraal was toen de gedachte bij haar opgekomen aan haar zus Mina, die toch niets om handen had en bij haar kinderen woonde. Mina was bij de pinken, en wist van aanpakken en ze haatte kletskousen. Zolang Hilletje zelf gezond en recht van lijf en leden was, had ze zich in het gezelschap van de zeven reent op naar gemak gevoeld. Nu schuwde ze hen. En Mina leek haar een ideale Cerberus, om de dames op een afstand te houden. Ze had best ge merkt, dat ze op het kringetje helemaal niet was gesteld, en kende de mening van de dames omtrent haar kribbige zuster. (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 7