Cfroen ^warLr Jexels in het harL, BOUWDORP EN BOUWRAMP IN SCHOOL VAKANTIE Droogdok arriveerde in haven Oudeschild Man ernstig gewond bii spectaculair ongeluk Voorstel aan raad: vijf nachtbedrijven Lantaarnpaal geramd Bromfiets ingenomen Texeltoerist P. Nieuwenburg naar RP te water Schietoefeningen Jan Plezierbedrijf in andere handen C. K. Choo: „Lotus" heeft niets te maken met „Azië" Geslaagd 12e JAARGANG NR. 9376 DINSDAG 8 ME11979 edactie: Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog, ilefoon (02228I 266 en Wessel Post, Burdetstraat 17, ien Burg, telefoon (02220) 3543. oor advertenties, abonnementen etc. wende men zich fct de uitgever Langeveld De Rooy B.V., fostbus 11, Den Burg, telefoon (02270) 2741. Verschijnt dinsdags en vrijdags. Postgiro 652. Abonnementsprijs 711,50 per kwartaal 70 cent incasso; los 50 cent. Bankrelaties: Amro Bank nr. 4699.17.636 Rabobank nr. 3625.01.742; NMB nr. 6734.60.398. Het transport op weg naar da haven van Oudeschild. Met de Texelse en Neder landse vlag in top arriveerde vrijdagmiddag het droogdok van het scheepsreparatie- en smederijbedrijf Hans Boom in de haven van Oudeschild. Het 45 meter lange en 16 meter brede gevaarte was van Ter- neuzen via de Noordzee in dertien uur tijd naar Oudeschild gebracht door de sleepboot „Nederland" van het bedrijf Willem Muller uit Terneuzen. Het transport was aanvankelijk eerder gepland maar het slechte weer van de laatste tijd was spelbreker. Om één uur vrijdagmiddag passeerde de sleep 't Horntje en op hetzelfde moment vertrokken met een sleepbootje uit de haven van Oudeschild Hans Boom en zijn broer Theo. Zij voeren het transport tege moet en „enterden" het dok om de vlaggen te hijsen. Voor het bedrijf Boom en de Texelse visserij was het dan ook een belangrijk en derhalve heugelijk moment. Dank zij het dok zal zeer veel onderhouds- en reparatiewerk voor de Texelse vloot op Texel zelf ver richt kunnen worden. Behoedzaam De havenmond van Oudeschild is maar weinig breder dan het dok en er moest dus behoedzaam gemanoeu vreerd worden om het gevaarte zonder schade binnen te brengen. Alles verliep perfekt, mede dank zij de hulp van een tweetal kleinere sleepboten. Het dok kreeg zolang ligplaats aan de kade in de oude haven. Zeer spoedig zal het naar de definitieve plek in de werkhaven werden versleept. Het is nodig de havenbodem ter plaatse drie meter uit te baggeren, anders zou het dok aan de grond lopen als men het laat zinken om een schip op te nemen. Het dok zal worden gemeerd aan een reparatie steiger en deze wordt via een brug aan gesloten op een kadehoofd. Het dok, hefvermogen 600 ton, heeft ruimschoots voldoende capaciteit om ook de grootste Texelse kotters te kunnen ontvangen. Deze week bestaat nog gelegen heid evenementen e.d. op te geven voor de agenda in het juni-nummer van 'Texeltoerist'. Opgave gaarne bij de redactie van de Texelse Courant. Het door do nauwe havenmond manoeuvre ren was aan nauwkeurig werkje dat echter perfekt verliep. Zondagochtend vond op de Hoornderweg ter hoogte van de Amaliaweg een spectaculair ongeluk plaats, waarbij de 27-jarige Simon-Jan Groot uit Den Hoorn ernstig gewond raakte. Hij kon met moeite uit de op zijn kop in het weiland staande auto worden bevrijd. Per ambulance is hij met een extra boot naar het Parkzicht-zieken huis in Den Helder vervoerd. Mo menteel is zijn toestand „vrij rede lijk". Groot, die alleen in de auto zat, was zondagochtend om ongeveer 4,00 uur op weg van Den Burg naar Den Hoorn toen hij nabij hoeve ,,De Atlas" uit de bocht vloog. Hoewel de politie niet precies heeft kunnen nagaan hoe hard het slachtoffer heeft gereden, neemt men aan dat dit „behoorlijk" moet zijn geweest. Dit viel af te leiden uit de omstandigheid dat het voertuig na van de weg te zijn geraakt eerst een tiental meters door de berm heeft gereden, vervolgens een slootje „nam" en daarna omgekeerd in het gras bleef steken De bekneld geraakte bestuurder kon pas na geruime tijd door de politie in samenwerking met enkele omwonen den uit het wrak worden gehaald. De ambulance waarmee Simon-Jan Groot naar „Parkzicht" werd vervoerd, moest met een trekker van de fam. J. Bakker door het drassige weiland naar en van de plaats des onheils worden gesleept. Van de door Groot bestuurde Peugeot 404 is vrijwel niets heel gebleven. Het restant ven de verongelukte Peugeot 404. r, Wachtmeester P. Nieuwenburg sinds 1 april 1975 in dienst van de Rijkspolitie afd. Texel is op eigen verzoek overgeplaatst naar de Rijks politie te Water. Hij is ingedeeld bij de post Alphen a/d Rijn van de groep Aalsmeer. P. (Peter) Nieuwenburg onder scheidde zich op Texel vooral op het gebied van de opsporing van clan destiene radiozenders. Op sportief ge bied was hij in zijn vrije tijd eveneens erg actief. De scheidende wachtmees ter was aanvankelijk bij de Koninklijke Marine in Den Helder werkzaam. Na zijn opleiding bij de politie werd Texel zijn eerste standplaats. Zijn nieuwe functie in Alphen a/d Rijn is Bootsman RP te Water. De fam. Nieuwenburg verhuist bin nenkort naar de nieuwe standplaats. In besloten kring zullen de Texelse colle ga's nog afscheid van de heer Nieu wenburg nemen. Langs de Dorpsstraat in De Koog werd in de nacht van vrijdag op zater dag een lantaarnpaal omver gereden door een automobilist, die zich pas de volgende ochtend op het politiebureau meldde. De man verklaarde in de ver onderstelling te verkeren dat het politie bureau 's nachts toch gesloten was en dat hij daarom pas enkele uren later aangifte kwam doen. Het ging om de heer J. P. uit Den Burg. Op 11 mei a.s. wordt gedurende nader te bepalen tijd vanaf Breezanddijk geschoten. Evenals vorig jaar zullen in de ko mende zomervakantie zowel een bouwdorp (voor kinderen in de lagere schoolleeftijd) als een bouw- kamp (voor kinderen van 11, 12, 13 of 14 jaar) worden georganiseerd. Het bouwdorp wordt weer gehouden op het sportveldje achter de gymna stiekzaal aan de Beatrixlaan en wel van 16 t/m 20 juli, van 23 t/m 27 juli en van 30 juli t/m 3 augustus, steeds van 9.00- 17.00 uur. Dit jaar staat het bouwdorp in het teken van „Het Zigeunerkamp". „Verre volken" of „Reis om de wereld". Er kan weer volop worden gebouwd, maar er wordt ook geschil derd, aan sport gedaan, toneel ge speeld, gemusiceerd etc. De kosten be dragen 715,— per week. Kinderen uit de buitendorpen krijgen het geld dat zij voor de bus uitgeven, voor de helft terug. De bedoeling is dat de kinderen één week meedoen, maar als er plaats is, kan ook gedurende twee weken worden deelgenomen. Nachtje over Iets nieuws is dit jaar dat de kinderen van het bouwdorp (voor zover zij 10 jaar of ouder zijn) in hun zelfgebouwde hut een nachtje mogen slapen: van donderdag op vrijdag. Dat moet tevo ren worden opgegeven en het kost 75,— extra voor eten e.d. Wie met het bouwdorp wil meedoen, moet zich zo spoedig mogelijk opgeven bij de afde ling culture|e zaken van het raadhuis, telefoon (02220) 3041. Wie het eerst komt, het eerst maalt. De organisatie kan voor het bouwdorp nog wat schuimrubber matrassen, kleden en (oude) gordijnen gebruiken. Wie derge lijke artikelen wil afstaan wordt verzocht ook kontakt op te nemen met de afdeling Culturele zaken. Bouwkamp Het bouwkamp wordt gehouden van zondag 5 augustus (14.00 uur) tot zaterdag 11 augustus (11.00 uur) op het groepsterrein van camping „Loods mansduin" bij Den Hoorn. Omdat het vorig jaar een groot succes was, is de Hans Bakker van „Hermanshoeve" heeft het Jan Plezierbedrijf, dat hij twee jaar geleden overnam van Niek Witte afgestoten. Bakker kon het „Jan Pleziervaren" niet meer met zijn andere werkzaamheden kombineren. Nieuwe eigenaar is Arie Kikkert, Meiertebos 19 bij Den Burg, telefoon (022201 2825. Hij zal het bedrijf op ongeveer dezelfde voet voortzetten. Zowel 's morgens (start 10.00 uur) als 's middags (start 14.00 uur) worden elke dag tochten gemaakt vanaf de Nikadel in De Koog. B en W hebben de gemeenteraad voorgesteld het sluitingsuur voor horecabedrijven op doordeweekse avonden te stellen op 01.00 uur gedu rende het hele jaar en vrijdag- en zater dagavond op 02.00 uur. Dat geldt ook voor de zg. ontnuchteringsbedrijven [patatkiosken e.d.l. Daarnaast wil het college maximaal vijf nachtbedrijven op het eiland toelaten die geopend mogen zijn van 22.00 tot 04.00 uur. Zij zullen aan enkele bijzondere voorwaarden moeten voldoen. Het aantal van vijf nachtbedrijven komt overeen met het aantal bestaande horecabedrijven dat interesse heeft voor een nachtvergunning. Alleen bedrijven met een oppervlakte van tenminste 75 m* komen voor een dergelijke ver gunning in aanmerking en er zullen ook voorwaarden worden gesteld met be trekking tot de aanwezigheid van een portier, het maximum aantal toe te laten personen, de geluidssterkte in en buiten het gebouw, er zal geen levende muziek mogen worden gespeeld en de muziek zaak wat grootser opgezet. Er kunnen nu 100 kinderen meedoen (van 11, 12, 13 en 14 jaar). Geslapen wordt in ten ten van 3x4 meter met vijf of zes kinderen tegelijk. Het programma vermeldt bouwen met palen en touwen, jute en oude lappen. Verder wordt gedaan aan toneel, dans, muziek, nachtwandelen, sport, etc. Kosten per deelnemer 755,— alles inbegrepen. Voor opgave en inlichtingen wende men zich tot de afdeling Culturele zaken van het raadhuis, tel. (02220) 3041Gezien de beperkte deelnamemo gelijkheid is ook hier snelle opgave ge wenst. Tegelijk met de opgave dient de helft van het kampgeld te worden overgemaakt op rekening 3625.13.317 (Rabobank) t.n.v. Welzijnsstichting Texel. De organisatie van het bouw kamp heeft nog een fornuis (propaan of butaan) nodig. Wie een dergelijk fornuis over heeft, wordt verzocht dat te laten weten. In het bericht onder „Ondeme- mersaktivrteitenin de krant van dinsdag 1 mei schreven wij over de opening van het chinees-indisch res taurant „Lotus" in De Koog. Daarbij vermeldden wij dat de exploitant ten van „Lotus" nauw samenwer ken met hun collega's van het chinees-indisch restaurant „Azië" in Den Burg, onder andere bij het uit wisselen van personeel. Dit ontleenden wij aan een mede deling van de accountant J. den Hou- ting, die voor de exploitanten van „Lotus" de zaken behartigt. Volgens de firma „Azië" in Den Burg berust deze mededeling op onwaar heid. Firmant-bedrijfsleider C. K. Choo: „Wij hebben niets met het restaurant „Lotus" in De Koog te maken en wer ken op geen enkele manier samen, ook niet bij het uitwisselen van personeel". Moederdag - Prentendag In De Koog is de politie na talrijke klachten van omwonenden in aktie ge komen tegen de geluidsoverlast, die meerdere al dan niet van een helm voorziene jeugdige bromfietsers van tijd tot tijd vooral 's avonds veroorzaken. Zaterdagavond heeft men daartoe een van verschillende niet toegestane on derdelen voorziene en tevens van enkele andere voorgeschreven zaken ontdane bromfiets in beslag genomen. Het betrof hier een tweewieler die in de omgeving van het Wintergroen de om geving met herrie opscheepte. Marjan Hoogerheide uit Den Burg slaagde aan de Universiteit van Amster dam voor het artsexamen. moet in ieder geval een half uur voor sluitingstijd stoppen. Ander standpunt Uit het bovenstaande blijkt dat het college zijn aanvankelijk standpunt (voor alle bedrijven gedurende het hele jaar een sluitingstijd van 02.00 uur en geen nachtbedrijven) heeft verlaten, wat vooral een gevolg is van de vergadering van de commissie alge mene zaken, die zich in meerderheid uitsprak voor een regeling zoals nu door het college wordt voorgesteld. Het belangrijkste verschil met de thans van kracht zijnde sluitingsregeling is dat het vrije sluitingsuur in de weekeinden wordt afgeschaft. Als de gemeenteraad er dinsdagavond a.s. mee accoord gaat (wat vrijwel zeker het geval is, gezien de reeds plaatsge vonden meningsvorming) zal de nieuwe regeling zeer binnenkort Op de 'dag van afkondiging') van kracht worden, zodat deze in ieder geval in het komende zomerseizoen zal worden toegepast. LET OP DE GRANDIOZE OPENINGSAKTIE. NADERE MEDE DELINGEN VINDT U IN DE BIJLAGE Inixidiuis moerbeek I

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 1