zes eeuwen kerkmuziek )uits kerkkoor bracht ouderen oudescmid Sterrekundeclub heeft bestuur Modehuis Moerbeek heropende feestelijk Adressen pieren, hengels en noten Duits schip ontdekte afgedreven bootje Kleppertjes deden het goed in streekwedstrljd Adverteer verstandig FAMILIEBERICHTEN Tot ons genoegen' won van jongeren uit De Koog Diefstal uitstalkarretje mislukt op excursie Vogelwandeltocht op Hemelvaartsdag Tuinartikeien ontvreemd Bromfiets gestolen Kinderboekenkrant krijgt nieuwe naam 3,5 mille voor kinderbescherming Sectie dorps- en dorpshuiswerk benoemd n (INSDAG 15 MEI 1979 TEXELSE COURANT PAGINA 3 Hoewel het aanvangstijdstip [19.00 irl wellicht iets te vroeg was gekozen ieft het koor van de Herz-Jesu-Kerk I Wuppertal dat zaterdagavond in de ederlands Hervormde Kerk van Den urg concerteerde toch ongeveer hon- ird belangstellenden getrokken. Het koor stond onder leiding van aulernst Lindner en er werd solistische edewerking verleend door de fluitist nomas Lox en de tenor Hubert chmidt. Gezien de uitstekende kwali- lit van het gebodene hebben de Bxelse toehoorders bij dit concert be- ist geen spijt van hun aanwezigheid Op de donderdagavond gehouden jeenkomst heeft de onlangs opge- :hte vereniging voor sterrekunde een estuur gekozen. Voorzitter werd de an van Beek, Vloedlijn 48 te Den Burg, icretaris Nico van Heeringen, Burger- outstraat 18, telefoon 3031 te Den urg en penningmeester Biem Lap, ozendijk 31 in de Dennen. De vereniging wordt een afdeling van e Nederlandse vereniging voor weer en terrekunde. Uit die naam blijkt al dat de obby verder gaat dan alleen astro- omie. Algemeen gesteld is ieder lelkom die zich interesseerd voor hemel dampkring, daarbij inbegrepen unstmanen, Ufo's e.d. Het is de edoeling binnen de vereniging verschil- inde werkgroepen te formeren die zich iet de respectievelijke activiteiten zul- in bezig houden. De club telt thans mgeveer vijftien leden. Meer leden zijn literaard welkom en gewenst; zij kun- ien zich opgeven bij de secretaris. Wie erst de kat uit de boom wil kijken is tijblijvend welkom op de eerstvolgende lubbijeenkomst: op 12 juni in het lebouw van de Rijksscholenge- neenschap in Den Burg. ondememers-aktiviteiten Na een vrij ingrijpende verbouwing eeft Modehuis Moerbeek zijn zaak aan e Parkstraat vrijdagmiddag in gebruik esteld. Dat gebeurde op de tegen- loordig gebruikelijke wijze: geen offici- le handelingen en toespraken maar wel en gezellige receptie. De winkel heeft er aan de achterzijde en stuk van 120 m2 bijgekregen. Daar laat tegenover dat de verdieping boven !e dameszaak als winkelruimte is opge- even en nu als opslagruimte in gebruik Gebleken is dat het koperspubliek :ich door een trap laat weerhouden odat uitbreiding van een zaak beter niet de hoogte of de diepte kan worden lezocht. De uitbreiding van de winkel ging met en totaal andere inrichting en aankle- ling gepaard. De totaalindruk is daar- loor niet alleen ruimer maar ook veel maakvoller geworden. De zachte beige 'loerbedekking veroorzaakt in samen- lang met de betimmering en de toege- )aste kleuren een bijna exclusieve pre- lentatie. Door de andere inrichting is lok het onderscheid tussen de dames in herenafdeling veel minder duidelijk jeworden waardoor de totale ruimte log sterker lijkt te zijn toegenomen dan in werkelijkheid het geval is. De verbouw heeft als gevolg van de ngdurige winter veel meer tijd gevergd lan was voorzien. De klanten hebben er liet zoveel van gemerkt, want pas in de illerlaatste fase is de winkel een paar lagen gesloten geweest. De verbou- tving werd naar een ontwerp van archi tectenbureau Alkema uitgevoerd door aannemer Drijver. Verder werkten mee; Schoo (CV), J.C.Graaf uit De Cocks dorp (schilderwerk). Moerbeek (stoffe ring), IBS (Electra) en de fa. v.d. Berg uit Zwolle (winkelinterieur). gehad. Met het programma dat in totaal ongeveer een uur in beslag nam gaf men een overzicht van 'Zes eeuwen kerkmu ziek', te beginnen in de vijftiende eeuw. Het Duitse koor bracht tien muziek stukken ten gehore, afgewisseld oor een optreden van de tenor en fluitist. Men putte ondermeer uit het werk van Roselli, Scarlatti, Mozart, Van Beetho ven, en Bruckner. Hubert Schmidt was te horen met twee werken van J.S. Bach (Dir, dir Jehova will ich singen) en F.Mendelssohn (Sei getreu bis in den Tod). De fluitist Thomas Lox bracht twee sonates ten gehore. Van W.Croft speelde hij een Sonate in G en van D.Purcell een Sonata in F. De biljartuitwisseling tussen de be jaarde biljarters van de vereniging 'Tot ons genoegen' en jongere biljarters uit De Koog is voor de ouderen een overwinning geworden. Zowel in De Koog (Veronica) als Den Burg (De Zwaan) werd gewonnen. Belangrijker dan de overwinning vinden alle deel nemers het gezellige karakter van de ontmoetingen waarbij van een genera tiekloof niets was te merken. De ont moeting (gespeeld op initiatief van onder andere Henk Spigt van 'De Zwaan'), kreeg een plechtig officieel slot door het uitreiken van fraaie trofeeën die door medeorganisatoren Cor van Etten en S. Rijk uit Ierland waren meege bracht. Afgezien van de wisseltrofee kregen de leden van Tot ons Genoegen een draagmedaille. Twm uit Schoort afkomstige vrouwen hebben zondag een mislukte poging gedaan om een aan Modehuis Moerbeek toebehorend uitstal karretje te stelen en van Texel mee te nemen. Dank zij puur toeval ontdekte de eigenaar het wagentje op het haventerrein en kon tegen de dames proces verbaal worden opgemaakt. Directeur Hamer van Modehuis Moerbeek miste het wagentje dat op het terrein achter de winkel had gestaan. Ooggetuigen hadden twee vrouwen gezien, die het wagentje hadden gedemonteerd en in hun auto geladen. Toen Hamer later op de dag in het havenrestaurant zat te eten, zag hij een geparkeerde auto waarin het gedemonteerde wagentje zich bevond. Hij verwittigde de politie die de wacht betrok en korte tijd later de vrouwen kon aanhouden. Als excuus voerden zij aan dat zij dachten dat het wagentje was afgedankt. Woensdagmiddag 23 mei maken de leden van de afdeling Oudeschild van de Algemene Nederlandse Bond van Ou deren [ANBO] het jaarlijkse uitstapje. Deze keer wordt een excursie gemaakt naar het PEN-bedrijf bij Dijkmanshuizen om daar mee te maken hoe van zee water drinkwater wordt gemaakt en hoe electriciteit wordt opgewekt. Voorafgaand aan het bezoek zal de heer Spanhaak van het PEN-bedrijf van 14.00-15.00 uur in dorpshuis 't Skiltje een uiteenzetting geven over het bedrijf, waarna de deelnemers met de bus naar de centrale gaan en daar verder onder deskundige leiding de zaak zullen be zichtigen. Na afloop wordt een rondrit per bus over Texel gemaakt met onder weg een koffiepauze. Omstreeks half zes is men terug bij 't Skiltje. De deel name is gratis, introducees zijn welkom. In verband met het uitstapje zal de soosbijeenkomst van woensdag verval len. Deelnemers moeten zich uiterlijk 16 mei aanmelden bij een van de bestuur ders, eventueel telefonisch via de num mers 4094, 2792 of 3298. Voor (gratis) publicatie in 'Texeltoerist' beschikken wij graag over een zo kom pleet mogelijke lijst van adressen waar zeepieren, zagers en/of hengels worden verkocht resp. verhuurd. Als betrokke nen snel kontakt opnemen kunnen de adressen al in het juni-nummer worden opgenomen. Verder vernemen wij ook graag van de verhuurders van (kleine) sportvisboten of zij hun bedrijf ook deze zomer voortzetten alsmede nadere bij zonderheden (prijs e.d.). Men wende zich tot de redactie van de Texelse Courant. De strandreddingboot Ida Mary is zondagochtend om zeven uur uitgeva ren om een van Texel afkomstig sport visbootje op te pikken. Het bootje was eigendom van verhuurder Th.Eilander en lag afgemeerd bij de sluis van De Cocksdorp. Vrijwel zeker hebben kwa jongens het vaartuigje losgegooid zodat het de Noordzee opdreef. Op meer dan zes mijl uit de kust werd het daar gesig- nalleerd door een Duitse koopvaarder, die Scheveningen Radio verwittigde. Dat leidde tot een verzoek aan de strandreddingboot van De Cocksdorp om het met TX 23 gemerkte bootje op te halen. Het komt vaker voor dat bootjes door onbekenden worden losgemaakt en dan wegdrijven. Doorgaans stranden ze dan op zandplaten in de Waddenzee op korte afstand van de kust of op de Texelse dijk zelf. Wind en stroom waren in de nacht van zaterdag op zondag echter zodanig dat de TX 23 het Eier- landsche gat uitging. Op Hemelvaartsdag 24 mei a.s. houdt de wandelsportvereniging de traditio nele vogelwandeltocht. Startlokaal is de Kaapsnol, de kantine van het kampeer terrein 'Kogerstrand' te De Koog. Er kan gewandeld worden over de afstanden 5, 10 en 15 km. Men kan starten van 11.00-14.00 uur. Het inschrijfgeld be draagt tot en met 15 jaar f2,00, leden f 1,75 en voor senioren, 16 jaar en ouder f2,50, leden f2,00. Inschrijven tegen organisatiekosten d.w.z. zonder dat men na afloop een herinnering ontvangt is ook mogelijk; de kosten bedragen dan f1,00 resp. f1,50. Voor inschrijven kan men bij de volgende adressen tot en met vrijdag 18 mei: H.L.PIoeger, Beatrixlaan 66, Den Burg, tel 02220-3971; C.A. de Grave, Grensweg 3, Den Burg, tel 02220-3552. Inschrijven bij de start is ook mogelijk maar dan betaalt men f 1,00 méér. De heer J.D. Eveleens uit Den Burg ontdekte zaterdag dat de caravan die hij bij zijn volkstuintje aan de Bernhardlaan als opslagplaats gebruikt, was opengebroken. Vermist werd onder meer een pak vergif, diverse groentezaden, veertig bonestokken en gordijnen. In de nacht van zaterdag op zondag werd de bromfiets van mw. J. Sijtsma uit Oosterend gestolen. De eigenaresse had de brommer (een oranje sparta met het verzekeringsplaatje LGL 541) afge sloten op de Vismarkt achtergelaten. In de Openbare bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg zal woensdag middag worden vastgesteld wat de offi ciële titel wordt van de onlangs voor de derde maal uitgekomen kinderboeken krant. De kinderen zijn tot woensdag 16.00 uur in de gelegenheid één van de volgende namen bij de bibliotheek in te leveren. Dit zijn; 'Op eigen voeten', 'De Boekanier', 'De Kleine Texelaar'. 'De Leesuil' en 'KaBeKa'. Ze zijn allemaal reeds eerder door enkele schoolkinderen voorgesteld. De naam die de meeste stemmen trekt wordt als titel ingevoerd. Zaterdag is voor de poi.yclub De Kleppertjes het wedstrijdseizoen be gonnen. Deelgenomen werd aan de streekwedstrijden op het ijsbaancom plex in Den Fielder, georganiseerd door de 'Vuurtorenruiters'. Er deden 19 Klep pertjes mee. Het totale aantal deelne mers was ongeveer 240. Uitslagen: Klasse B; Jaqueline Schoorl met Cesar, 5e prijs, 125 pnt.; Ina Pool met Donar, 1e prijs, 130)4 pnt.; Klasse L: Anja van Exel met Mona, 3e prijs, 117 pnt.; Jaqueline de Porto met Tornado, 1e prijs, 141 pnt.; Renske van IJsseldijk, met Hypos, 2e prijs, 125 pnt.; Marianne de Kraker met Daniel, 1e prijs, 114 pnt. Verder Miriam Bonne met Patty, 1 winstpunt. Springen: Klasse B: Christi ne Vlas met Pollie, 1 winstpunt. Klasse L: Jaqueline de Porto met Tornade, 4e prijs, 1 winstpunt. Het achttal en het viertal van De Kleppertjes beiden een 1e prijs met resp. 126 pnt en 106 pnt. Momenteel zijn op Texel meerdere mensen actief die bezig zijn advertenties te werven voor recreatie-uitgaven en andere drukwerken. Ons is gebleken dat daarbij wordt gesuggereerd dat de VW Texel dargelijke uitgaven steunt of 'er achter staat'. Bij de meeste van de bedoelde drukwerken is dat niet het geval. De publiciteitsorganen waaraan de VW-Texel wel steun geeft, zijn genoegzaam bekend. In twijfelgevallen kan men met ons contact opnemen. VW Texel Hoop op God, want ik zal Hem nog loven, mijn Verlosser en mijn God. Psalm 42: 5 en 6 Op 10 mei ontsliep in de Vrede van Christus, onze lieve man, vader en grootvader Ellard de Vries, ridder in de orde van Oranje-Nassau geboren te Workum 4 oktober 1894 Wassenaar: Dieuwertje de Vries-Kikkert Zwitserland: Soeur Minke en haar zusters van Grandchamp Vancouver: Dr. Jan de Vries Patricia de Vries-Little Margaret-Anne, Pieter Ellard, Mark, Sarah Montreal: Dr. Pieter J. de Vries Georgina de Vries-Mac Nab Rachel-Deirdre Wassenaar, mei 1979 Klingenlaan 2 De begrafenis heeft maandag 14 mei plaatsgevonden op de Ned. Herv. begraafplaats te Den Burg. In plaats van bloemen, gaarne uw grften t.b v het Konrngin Wilhelminafonds t.g.v. rekeningnummer 422978167 Amrobank. giro der bank 334530 Wassenaar. De Sakor-collecte ten bate van de Kinderbescherming die in de eerste week van mei werd gehouden heeft op Texel een totaalbedrag van f3589,82 opgebracht. Gespecificeerd over de ver schillende dorpen zagen de opbrengsten er als volgt uit: De Koog f288,47, Oudeschild f239,71, De Waal f189,43. Den Hoorn f242,82, De Cocksdorp f79,46, Eierland f68,37. Prins Hendrik- polder f94,14. Oosterend f353,10 en Den Burg f2039,02. De sectie 'dorps- en dorpshuiswerk' van de Welzijnsstichting is bemand. De sectie bestaat uit J.C. Roeper (voor zitter), Fr. Schellinger (secretaris), H. van Splunter (penningmeester), S. Plaatsman (afgevaardigde subsidie commissie) en J. van Beek-Koster (af gevaardigde in het bestuur van de welzijnsstichting). Voor de andere te benoemen sectie's zijn nog niet alle kandidaten aangemeld. Op 10 mei 1979 is van ons heengegaan mijn dierbare man, onze lieve vader en grootvader Johannes Sijbrand Kaijser, geboren 3 november 1902 te Den Burg, Texel. Oud-directeur Coöp. Centrale Raiffeisenbank. Bilthoven: J.J.Keijser-Lap Gorinchem: M. Bloembergen-Keijser H.C.P. Bloembergen Delft: Auke Rotterdam: Siebe Gorinchem: Jaap Bilthoven, 15 mei 1979. Hobbemalaan 61. Liever geen bezoek aan huis De crematie heeft heden te Utrecht plaatsgevonden. Op 10 mei 1979 is tot onze droefheid te Bilthoven overleden onze beste zwager en oom, de heer Ir. Johannes Sijbrand Keijser geboren te Texel op 3 november 1902. Den Burg-Texel: C.A.H. Keijser-Breesnee Badhoevedorp: A.G. Boswijk-Keijser C.M. Boswijk Draag mij door de zee des levens Draag mij door het dodendal Tot ik kom in 's Hemels zalen, Waar ik U eeuwig roemen zal. Op 10 mei is in vrede ontslapen onze geliefde zwager en oom Eduard de Vries geboren op 4 October 1894 te Workum in Friesland. Echtgenoot van Dieuwertje Kikkert geboren 1 maart 1897 te de Westen op Texel. Hij was een levend lid van de Ned. Hervormde Kerk. Hij was een steun voor de gemeenschap en voor ons als zijn familie. Hij ruste in vrede Namens de familie C. de Waard-Kikkert Huize Irene De begrafenis heeft plaats gehad op de Hervormde begraafplaats bij de kerk. In plaats van bloemen gaarne Uw giften t.b.v. het Koningin Wilhelminafonds. Voor al uw muziek boeken en instrumenten Erkend Muziekhandel Henny Kok. Nicolas Chéteau les Palais van 6,75 Nu 6,35 en 6 st. 6,00. Kooyman's Slijterij. Complete menu's van f13,50. De Raadskelder, tel. 2235. Te koop 2 éénpersoons divanbedden met matras sen. Tel. (02220) 4289. Te koop gevr. origineel nieuw type Kreidler cylin der en te koop compl. 6.3 pk install, of ruilen. Tel. (02223) 621. Spaarrente tot 9%, gewoon op een spaar boekje bij Jan Dekker, Verzekeringen. Bern hardlaan 89. Kindershop 't Boetje Gravenstraat 16, Den Burg. Dorstlessers van Nico las, o.a. Rosé Costieres du Gard 5,95 p. fles. Nu 6 halen 5 betalen en 3 wijnglazen gratis. Kooyman's Slijterij. Afvalcontainers voor het afvoeren van puin hout, bouwafval, vuilnis e.d. Fa. Tatenhove, Den Burg, tel. (02220) 3809. Lompen- en metalen handel Cobus Spigt, Eier land, telefoon (02225) 297 Bruining en Agter voor aardleidingen. Tel. (02228) 482 of 283. Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Maden, Lieuwstraat 4, Den Burg, tel. (02220) 3320. Moeilijkheden ontstaan door te veel alcohol gebruik? Bel (02220) 4356 Flowerstyling Schuiling Ons tel-nr. (02220) 4571. Puikbeste aardappelen bij Timmerman, P.H. Pol der, tel. (02226) 364, en bij P. Vermeulen, Waal- derstraat 23, Den Burg, tel. 2254. 17 en 18 mei worden de mestkippen rondge bracht. N. J. Witte, Schilderend 121a, Den Burg, tel. (02220)2238. Te koop wegens over compleet 1 Ubica matras, 140x190 f100,-; 1 was machine 214 kg f125, Dageraad 10, 't Horntje, (na 17.00 uur). De Raadskelder is ook op maandag weer geopend. Ook voor Uw partijen of gewoon een gezellig diner. Tel. 2235. Bij accu-problemen kon- takt met Garage Kievit, Jonkerstraat, opnemen. Tel. 2525. Snel-service. De Twee Paardjes. Vrijdagsavonds van 7-9 uur open voor die mensen, die overdag niet kunnen. Volop hand- en moes appelen. L. Huisman, De Veen, tel. 2203. Open haardenbezittersl Husqvarna kettingzagen reeds vanaf f475, Fa. Tatenhove, Oosterend, tel. (02223) 202. Speedo wedstrijdbad- kleding voor dames, he ren, jongens en meisjes bij Boetiek_2Z Wie heeft mijn orange Sparta brommer gezien? Hij is zaterdagavond in den Burg gestolen. Wil hem graag terug Jeanet Sijtsma, Mulderstraat 27, Oosterend, tel_890. Verloren rood skate- boord, tussen Zwaanstr. en Oudeschijd,je[3113._ Te koop wegens sterf geval: 2 Davonnette ko- lenkachels per stuk f 100,- voor 4 of 5 fies, fijne aardgaskachel (met kolen) voor grote kamer gevel aardgaskachel, alles zeer gezellig als u met koude dagen van het strand komt, 2 jaar oud, halve prijs. Adres voor af spraak briefje in de bus Heemskerckstr. 11 of Dijkmanshuizen 7, N.C. Mantje-Wuis, „Rem brandt", Oudeschild, tel 022232331^ Leuke herenoverhem den met lange en korte mouw, kleine ronde of punt boorden bij Boetiek Te k. grijze roodstaart papegaai begint te praten. P. Ie Noble, Thijsseln J04. Verhuisd van Naalrand 65, Den Hoorn naar Hol- lewal 22, tel 3395, Den Burg Jem. J. F. Ka ge Barretta t-shirts in ver schillende kleuren al vanaf f 10,00 bij Boetiek 22. Te koop wegens aan schaf aardgas 7-pits gas fornuis 1 verwarmings plaat, Quatfass. K. Kac- zor. Hotel De Meerpaal, De Koog, tel. (02228) 298. Voor een goede aard appel moet U bij Prins zijn. Gegarandeerd goed. Zolang de voorraad strekt. (02225) 651. Tuin aanleggen en onderhoud. H. P. Rijk, (02220) 3015. Rijschool Wester heeft a.s. vrijdag en over veertien dagen weer theorieles in de Witte 9urcht te Den Buro Het beste en het goed koopste rijwielrek bij Dros Smederij, Spinbaan 18, Den Burg, tel. (02220) 2108. Woensdag 16 mei soosavond voor homofie len en belangstellenden, aanvang 21.00 uur in De Witte Burcht. Voor cadeaubonnen. Weikoop. Meisje zoekt vakantie werk, eventueel met kin deren, v.a. 21 mei. Tel. 2445.

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 3