MOK EN GEM PO PROMO VEERDEN Tex. Boys verloren gelijkopgaand duel Gert Pansier bracht Texel in veiligheid ALC klopt Oosterend in chaotisch duel Kampioenschap voor Oosterend A1-pup. EINDSTANDEN ZAAL VOETBALCOMPETITIE Spartanen werden met 0-1 geklopt Zaalvoetbalprogramma Zaalvoetbalselzoen wordt afgesloten Voetbaluitslagen Bedrijfsbowling ZDH vergadert Mededelingen 179 TEXELSE COURANT fAlilNH jdag 11 mei 1979: nioren: V B4-Texel B2 6-0 V B8-Texel C3 1-0 lerdag 12 mei 1979: deling Noordholland: eorge-Oosterend 0-10 3-Oosterend(Z)2 3-11 nioren: B1-Wieringerwaard B1 0-1 oog B1-HRC B3 1-2 er B3-Oosterend B1 0-1 Boys B1-WGW B5 11-0 Cl-Texel C1 2-0 erend C1-WGWC3 3-0 C2-De Koog C1 3-6 .es C2-Tex. Boys C1 1-11 Boys C2-JVC C2 1-1 erend C2-WGW C6 14-0 iippillen: A3-Oosterend A1 0-7 lerend B1 -Tex. Boys B1 1-0 oog B1-Oosterend B2 0-0 Boys B2-Texel B1 0-7 isdorp B1 -Texel B3 1-1 il B4-Texel B2 0-5 lerend C1-De Koog C1 2-0 il C3-Tex. Boys C1 1-4 indag 13 mei 1979: Ie klasse KNVB: rtanen-Texel 0-1 fdeling Noordholland: rting S-ZDH 5-1 3B-Cocksdorp 6-0 /-Tex. Boys 2-1 terend-Alc 1-2 Koog-Oudesluis 3-3 rtanen2-Texel2 1-0 Boys2-SRC 4 3-3 /Vaard 3-Oosterend 2 3-2 ervogels 5-ZDH 2 2-4 3-Zeemavht 5 2-6 lesluis 3-Oosterend 3 0-0 el 4-0udesluis4 4-1 unioren: Boys A1-Geel Zwart A2 13-1 :A3-TexelA1 1-4 «mes: else Boys 2-St. Adelbert 2 1 -6 Zowel de ploegen van MOK als van Gempo hebben in de afgelopen week kans gezien een beslissing in de derde klasse van de zaalvoetbal competitie te forceren. Beiden verwierven het recht met ingang van het nieuwe seizoen hun krachten met de ploegen in de tweede klasse te meten. Eenvoudig is dit allemaal niet in zijn werk gegaan. Veertien dagen geleden zag het er voor MOK en Gempo dan wel gunstig uit maar of zij het seizoen tevens met promotie zouden afsluiten was nog volslagen onzeker. Toen op 2 mei Gempo met 3-0 van MOK verloor, bleek dat wanneer Kikkert/Topido 2 al zijn wedstrijden zou winnen, zij evenals Gempo in punten gelijk zouden eindi gen. Nadat Gempo woensdag Nioz 2 met 2-1 verslagen had, wist Kikkert/To pido dat zij minimaal 6 doelpunten (voor een beslissingswedstrijd) moest scoren. In een gelijkopgaand duel waarin Texelse Boys het zondagmiddag in Groot Schermer opnam tegen het plaatselijke GSV hebben de bezoekers met een 2-1 nederlaag genoegen moe ten nemen. Alle doelpunten kwamen op naam van GSV-spelers. Voor de pauze en verdween de bal tweemaal in het Boysdoel en gedurende de tweede helft frommelde de GSV verdediging de bal in eigen doel. Hewel het scoringsverloop anders' doet vermoeden was zondagmiddag sprake van een gelijkopgaande wed strijd. Toch zouden de Boys uiteindelijk aan het korste eind trekken. Bij de rust keek men al tegen een 2-0 achterstand aan hetgeen hoofdzakelijk te wijten was aan het optreden van de jeugdige en nog onervaren doelman Kees Koopman. Bovendien ging aan het tweede GSV- doelpunt een situatie vooraf waarvoor gefloten had moeten worden. Hierbij werd doelman Koopman door een GSV- er geblokkeerd waardoor twee andere GSV-spelers in de gelegenheid kwamen de bal in te koppen. Vooral door te gehaast schieten van Han Pastoor wer den deze allemaal om zeep geholpen. Aan de tegentreffer die Texelse Boys na rust in de schoot geworpen kreeg ging een vreemdsoortige inleiding voor af. Een GSV-verdediger trachtte een scherpe inzet met zijn hoofd te onder scheppen maar omdat hij de bal ver keerd op zijn hoofd kreeg kwam deze keurig achter de eigen doelman in het net terecht. Het felle jagen op de gelijkmaker leverde bijna nog een gro tere achterstand op. De Boys-doelman was al geslagen maar Gerard Boogaard kon de bal nog juist over de lat slaan. Daarmee veroorzaakte hij wel een straf schop maar deze werd niet verzilverd. De bal kwam keihard op de lat terecht. Het duel was een prettige wedstrijd waarin de Boys weer eens aantoonden in het veld met de sterksten méé te kunnen, maar door gebrek aan een goede 'goalgetter' opnieuw het onder spit moesten delven. PUPILLENPROGRAMMA Woensdag 16 mei: Tex.Boys Bl-Texel BI 19.00uur Oosterend B2-Oosterend B1 19.00 uur Texel B3-Texel B2 20.00 uur TexelB4-De Koog B1 19.00 uur Vrijdag 18 mei: Texel B3-Oosterend B2 19.00 uur Mededelingen. Op deze woensdag kan tevens de wedstrijd Texel B2-Texel B3 (gestaakt op 5 mei j.l.) uitgespeeld worden, dus 1 V4 wedstrijd I Zaterdag 19 mei (laatste programma) Afdeling B: Texel B1-Oosterend B1 15.00 uur Cocksdorp B1-Tex.Boys B2-14.00 De Koog B1-Texel B2 Tex. Boys B1-Texel B4 Oosterend B2-Texel B3 Afdeling C: Texel C1-Oosterend C1 Tex.Boys C1-Texel C3 uur 14.00 uur 15.00 uur 14.00 uur 14.00 uur 14.00 uur Hoofdklasse JKM Fc. de Zwaan Oosterend 1 Dubbeldik 1 Dubbeldik 2 Casino Fc Knudde Kikkert/Topido Van der Meer Kompas Texelse Boys 1 Eerste klasse Fc Vergiet JKM 2 D.T. Smul Texel B1 Nioz 1 Oosterend 2 Badhotel Dubbeldik 3 Tweede klasse Reizenboetiek Texel veteranen 1 Rab 1 J'elleboog Oosterend 3 Amro Texelse Boys 2 Paal 9 Derde klasse Mok Gempo Kikkert/Topido Rabo Texel veteranen 2 Nioz 2 20 38 20 34 20 32 20 30 20 16 20 14 19 13 19 13 20 13 20 11 20 2 21 31 21 25 21 23 21 23 21 19 21 19 21 18 21 6 21 32 21 28 21 24 21 24 21 18 21 17 21 14 21 9 21 36 21 32 21 32 21 32 21 13 21 11 De Spyker Rab 2 21 10 21 7 Respectievelijk de gespeelde wedstrij den en het aantal behaalde punten. Om verschillende redenen hebben gedurende de zaalvoetbalcompetitie de volgende ploegen twee punten in min dering gekregen; (hoofdklasse) FC Knudde, (eerste klasse) JKM 2, (tweede klasse) Reizenboetiek en (derde Klasse) MOK, Kikkert/Topido 2 en De Spyker. Tegen De Spyker leek het erop dat alles naar wens zou verlopen, na een snelle 2-0 voorsprong, werd deze voorsprong onnozel verspeeld. De einduitslag werd uiteindelijk 4-2 voor KSMT 2. Er was toen nog een wedstrijd te spelen welke met minimaal vier doelpunten verschil gewonnen moest worden. Afgelopen vrijdag moest dat gebeuren, maar ook toen kwam Kikkert/Topido 2 te kort, zij wonnen met 3-1 waarmee de promotie van Gempo zeker was. Bij de wedstrijden om het kampioen schap bedrijfsbowling won vorige week (7 mei) zowel het eerste als het tweede team van Rab. Rab 1 klopte Visman met 3-1 en Rab 2 was Tebo met 3-1 te slim af. Het team Schoo speelde zonder tegenstander en behaalde daardoor een 4-0 principe-overwinning. Daarin kan deze of volgende week nog verandering worden aangebracht wanneer het zesde team definitief geformeerd is en deze westrijd uitspeelt. In ZDH-kantine De Spil wordt op donderdagavond 17 mei een vergade ring gehouden waarop nader zal worden ingegaan op het zaalvoetbal. Evenals alle huidige ZDH-zaalvoetballers, zijn ook de toekomstige deelnemers hierbij welkom. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. oor in het laatste kwartier van de klstrijd tegen Spartanen toch noch op te komen heeft Texel 1 zondag- ddag zijn vierde plaats op de ranglijst lig kunnen stellen. Bij deze in het ordhollandse Wognum gespeelde tmoeting kwam het enige doelpunt naam van Gert Pansier. Texel 1 heeft zich door deze over- ining evenals vorig jaar in een uit- idstrijd tegen Spartanen in de vierde sse KNVB kunnen handhaven. Toen Irof het ook een 0-1 zege in het voor- il van de Texelse ploeg (die hiermee jmoveerde). De omstandigheden ren in 1978 evenwel veel slechter dan Betrof het vorig jaar een koude en tte partij voetbal, ditmaal speelde het zich af onder een 'moordend' voor- rszonnetje. Jan van Bennekom trad zondagmid- g weer aan op het Texelse midden- d. Dit gebeurde na een afwezigheid 1 enkele maanden waarin hij met een ndblessure te kampen had. De vrijdag het huwelijk getreden Martin Land afwezig wegens verblijf in het rre' Paterswolde. Door deze omstan- iheden was Rob van der Stap in het el tegen Spartanen naar de rechter- ugel verhuisd en speelde Nico Scher- ir op de linksbuiten plaats. De eerste Ift was qua veldspel voor Texel. Met se en snelle aanvallen ontstonden, oral door afstandschoten van Louis iot (éénmaal zelfs van ruim 30 meter de onderkant lat) enige fraaie kan ji. Ook de lastige Gert Pansier stichtte jelvuldig gevaar voor het Spartanen door goed doorlopen op schoten voorzetten. Gelukkig Dat Texel echter met 0-0 de rust in ig, mag toch nog wel gelukkig ge- emd worden. Tot driemaal toe tastte Texel achterhoede bij Spartanen uit- llen mis. De spitsen van Spartanen iel en technisch goed uitgerust) ont- letten even zoveel malen de geweldig epende Charles lepenburg op hun naar een doelpunt. De Texel i elman verdiende toch wel een jimpje. Hoewel de Texel-achterhoede de tweede helft veel solider was, 1de Charles toch zeker nog 2 3 maal Texelse Boys: Wegens ondermeer de vrijdagavond spelen zaalvoetbalwedstrijden zal op ize avond de training voor de dames de senioren komen te vervallen. AW op een fantastische wijze. De prestatie van deze tot dusver meest konstante Texelspeler bereikte zijn hoogtepunt toen hij een knal van Beerepoot mees terlijk uit de kruizing tikte. Het snelle spel en het harde werken in de eerste helft wreekte zich een beetje in de tweede helft. Het voor het eerst pittig stralende zonnetje deed langzaam maar zeker zijn slopende werk. Voorsprong Een kwartier voor tijd kwam Texel op een 0-1 voorsprong. Bij één van de schaarse Texel uitvallen, ging een voor zet van links (Jan van Bennekom) hoog voor het Spartanen-doel langs, over de mistastende keeper en twee verdedigers op het hoofd van Gert Pansier, die de Spartanendoelman koeltjes passeerde. Texel zat op dat moment op rozen. Winst was namelijk een zekerheid met betrekking tot behoud van het vierde klasserschap. Het laatste kwartier was dan ook van een vrij bedenkelijk niveau. Veel uitgebluste spelers (Jan van Ben nekom werd gewisseld door Willem Brons), veel foutieve passes en een toch nog wel drukkende Spartanen. Het fluitsignaal van de matig leidende scheidsrechter was dan ook voor alle spelers een verlossing. Texel 1 hand haafde hiermee de positie in de vierde klasse van de KNVB waarin het als enige eilandelijke ploeg uitkomt. Gezien de huidige notering op de ranglijst is een hogere klassering nog steeds haalbaar. Na twintig gespeelde wedstrijden bezet Texel (met West-Frisia, Zouaven en GVO) een gedeelde vierde plaats. De ploeg slaagde hierin na een uitstekende serie van zes wedstrijden waarin maar liefst tien punten werden vergaard. Ex aequo In de vierde klasse is Zwaagdijk inmiddels naar een voor de andere teams onbereikbare eerste plaats ge klommen. Met een saldo van 31 tegen 13 heeft deze ploeg 30 winstpunten ver zameld. Op de tweede plaats staat KGB met 23 winstpunten (saldo 27 tegen 20) en derde is Spartanen dat 21 winst punten (saldo 37 tegen 27) bij elkaar voetbalde. Na Texel, dat uit twintig wedstrijden 20 winstpunten heeft (saldo 21 tegen 20) volgens ex aequo West- Frisia 20 punten (saldo 22 tegen 25), Zouaven 20 punten (saldo 26 tegen 31) en GVO 20 punten (saldo 22 tegen 28). De achtste tot en met de twaalfde plaats zijn in handen van de volgende ploegen (8) Grasshoppers 18 punten (saldo 20 tegen 20), (9) WFC 18 punten (saldo 26 tegen 34), (10) Spirit'30 17 punten (saldo 21 tegen 27), (11) EVC 17 punten (saldo 13 tegen 23) en (12) De Valken 16 punten (saldo 15 tegen 23). Met nog slechts twee thuiswedstrijden voor de boeg waarvoor KGB en Grasshoppers naar het eiland komen behoort een derde en zelfs een tweede plaats voor Texel 1 niet tot de onmogelijkheden. Promotie is echter niet meer mogelijk. Donderdag 17 mei 18.30 uur Kikkert/Topido 2-HCSC 4 19.15 uur Kikkert/Topido 1-HCSC 2 Vrijdag 18 mei 18.30 uur JKM 1-Dubbeldik 1 19.15 uur De Zwaan-Oosterend 1 20.00 uur De Koogel 1-Junioren sel. 20.20 uur Zaalvoetbalwedstrijd dames 20.45 uur 3e en 4e plaats P.L.Duinker- trofee 21.30 uur Finale P. L. Duinkertrofee Zaaldienst: Rabo. Oosterend heeft de zondagmiddag in Abbekerk onder chaotische omstandig heden gespeelde wedstrijd tegen ALC met 2-1 verloren. Die verwarring ont stond al kort na het begin toen ALC via hands op voorsprong kwam en zou niet meer verdwijnen. De ontmoeting moest bovendien kort voor rust gedurende tien minuten worden gestaakt. De voorsprong die ALC al vrij vlot tot stand bracht was het gevolg van een door de Oosterenders heftig aange vochten treffer. Bij een snelle aanval bracht ALC-spits De Boer zich in een goede scoringspositie door de bal met de hand te spelen. Via de binnenkant van de paal kwam de bal daarop in het doel terecht. Hoewel de bezoekers bij scheidsrechter J. Borstjes protesteer den kende deze het doelpunt toch gedecideerd toe. Chaos De ontstane chaos werd er niet minder op toen enkele minuten voor rust Oosterend doelman Joop Koning na een harde actie door een ALC- speler tegen het hoofd werd geschopt en neerging. Nadat de gemoederen eenmaal gesust waren werd de wed strijd toch uitgespeeld en zagen beide ploegen kans nog eenmaal te scoren. De stemming in het veld bleef echter gespannen, zodat van goed voetbal geen sprake meer was. Voor de ploeg uit Abbekerk stond bijzonder veel op het Als eerste kampioenen bij het veld- voetbal zijn zaterdagmiddag in Den Burg de Al puppillen van sv. Oosterend in de bloemetjes gezet, nadat zij Texel A3 met maar liefst 0-7 hadden verslagen Met deze overwinning is de ploeg uit Oosterend onbereikbaar geworden voor de concurrentie. Daarbij behoorden in het bijzonder de puppillen van sv. De Koog en sv. De Cocksdorp, die ook erg goed voor de dag zijn gekomen, maar het kampioenschap net misten. Er moesten in totaal zestien wed strijden worden gespeeld en nadat zowel de ploegen uit De Koog en De Cocksdorp als die uit Oosterend lange tijd 'gelijk-op' waren gegaan, liepen de 'groen-witten' tenslotte toch uit. Er werd zaterdagmiddag op het Texel- veld door de toekomstige kampioenen ferm op los geknald. Er vielen zeven doelpunten in totaal, waarvan er vijf de pauze van de twee maal twintig minuten durende wedstrijd tot stand kwamen. De makers ervan waren Robert Schulze (3 maal), Jan Eelman (2 maal), Gert-Jan v.d. Vis (1 maal) en René Boogaard (1 maal). De scheidsrechter bij dit kampioen schap van de 10, 11 en 12 jarige voet ballers was Dirk Eelman. De volgende spelers maken deel uit van de Oosterender A1-puppillen: Erwin Koning (doel), Robert Schulze, André van der Berg, Marcel Witte, Ronald Brouwer, Jan-Willem Vlaming, Arco van der Vis, Richard Verhagen, Jan Eelman, Gert-Jan van der Vis, René Boogaard, Klaas-Jan Daalder en Erwin Daalder. Elftalbegeleiders waren Willem Witte en Joop Koning. spel. Bij winst kon ALC nog een duide lijke kans hebben op het kampioen schap. Vandaar dat de ploeg uiterst agressief speelde. Oosterend had het in de beginfase dan ook zwaar te verdu ren. Na een kwartier slaagde de thuis ploeg er echter in om zich aan de druk van ALC te onttrekken en voor het ALC- doel ontstonden al spoedig gevaarlijke situaties. Omstreden Halverwege de eerste helft brak het moment aan van de omstreden ALC- goal. Aanvaller De Boer speelde zicht baar voor iedereen, behalve voor scheidsrechter Borstjes, de bal met de hand en kon daardoor scoren. Heftige protesten van de Oosterend-spelers hielpen echter niet. Na deze foutieve beslissing kon de scheidsrechter in de ogen van de Oosterendspelers geen goed meer doen en bovendien ging de ploeg meer overtredingen maken dan nodig was. Ook ALC ging veel te hard spelen en de wedstrijd leek te verande ren in een schoppartij waar de scheids rechter zich geen raad mee wist. Toen vlak voor rust de uit zijn doel gekomen Oosterend-doelman Koning aan het hoofd werd geraakt, dreigde de wed strijd helemaal uit de hand te lopen. De scheidsrechter besloot de wedstrijd te staken, maar na overleg met beide aan voerders werd na 10 minuten de strijd toch weer hervat. Voor rust werd echter niet meer gescoord. Rustiger Na de rust waren de gemoederen wat bedaard en de wedstrijd kreeg daardoor een wat rustiger verloop. Oosterend bouwde een veldoverwicht op, vooral via de goedspelende Jan de Vries. De ploeg liet echter nogal wat kansen liggen, terwijl ALC uit één van zijn schaarse aanvallen wel tot scoren kwam. Een hard schot van een der ALC- aanvallers caramboleerde via de voet van Jaap Slikker in de bovenhoek. Na deze tegenvaller werd het veld overwicht van Oosterend nog groter, vooral toen Frits Bakker al spoedig voor 2-1 zorgde. Vlak voor tijd leken de Gort- bukers toch nog gelijk te komen, toen een ALC-verdediger hands maakte in het strafschopgebied. Opnieuw protes teerde Oosterend heftig, maar ook nu zonder resultaat. Meer kansen op de gelijkmaker kreeg de thuisploeg niet, omdat scheidsrechter Borstjes veel te vroeg een einde aan de wedstrijd maakte. Met een avond die in het kader zal staan van de P.L.Duinker-trofee wordt op vrijdag 18 mei in sporthal Ons Genoegen het jaarlijkse zaalvoetbalsei zoen afgesloten. De finale waarin de winnaar van deze ere-prijs definitief naar voren komt begint om 21.30 uur. De ploegen die zich voor de hiermee samenhangende wedstrijden hebben geplaatst zijn FC De Zwaan (winnaar vorig jaar), JKM 1 (rayonkampioen Texel), Oosterend 1 en Cor's Dubbeldik 1. Na de halve finales om 18.30 uur en 19.15 uur zullen twee korte demonstra tiewedstrijden worden ingelast. Daar door begint de strijd om de derde en vierde plaats om 20.45 uur en begint de finale om 21.30 uur. De speelbal voor dit evenement is beschikbaar gesteld door de personeelsvereniging van de Rabo bank. Na afloop van de finale vinden de prijsuitreikingen plaats van zowel de P.L.Duinker-trofee als de bekercompe titie en de drie algemene competities.

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 7