Redmer IJskaschool bestaat 25 jaar The Buddy Holly Story rnuttNiiiisws MA B-club houdt luilakcross Bouwdorp en DouwKamp volgeboekt Voor Hemelvaartsdag en voor het weekend Met o.a. fototentoonstelling en reünie Kermis Broodjeszaak en antiekhandel in Weverstraat 23 Geslaagd Auto in de sloot Lichte schade bij aanrijding Plaatschade op Schorrenweg Auto bekrast Fanfare showt nieuwe uniformen Dienst voor belangstellenden Zuigelingenbureau Artsen Groene Kruis Tandartsen Apotheek Rijkspolitie Dierenartsen Noodslachtingen I Kerkdiensten: i IENSDAG 23 ME11979 TEXELSE COURANT PAGINA 11 Ter gelegenheid van het 25-jarig itaan van de Redmer IJskaschool rdt op 22 en 23 juni in De Waal een ital vrolijke festiviteiten gehouden, arbij behoort ondermeer een barbe- emiddag voor de schooljeugd en arts een toneelavond van oud-leerlin- t. n het schoolgebouw zal tevens een geleidende tentoonstelling worden aouden waarop foto's te zien zijn die trekking hebben op alles wat met de dmer IJskaschool samenhangt. Mo- mteel wordt naarstig gespeurd om lig zoveel mogelijk foto's bijeen te igen. Naast afbeeldingen van het idige schoolgebouw zoekt men ook ar materiaal dat betrekking heeft op t Waalder onderwijs van nog vroegere turn. De barbecuemiddag staat voor vrijdag juni op het programma, 's Avonds Igt in dorpshuis De Wielewaal een or de kinderen zelf verzorgde toneel- ond met zang en declamatie. De agang is voorbehouden aan de leerlin- in van vroeger en nu, en hun ouders. Zaterdag volgt de reünie van oud- irlingen. Het programma hiervan staat ig niet helemaal vast maar het is wel ker dat er een vrolijke eenacter zal arden opgevoerd. Men is nog doende n een dia-programma samen te stel- Voor deze reünie kunnen belang eenden zich tot 10 juni aanmelden bij evrouw Door Kager, Polderweg 3, 93 AB De Waal, telefoon (02220) 71. De kosten bedragen f 10,— per irsoon. Wie fotomateriaal voor de tentoon- elling beschikbaar wil stellen wordt rzocht eveneens contact met me- ouw Kager op te nemen. Een foto uit de Texelse Courant van zaterdag 26 jiMti 1956. waarop de oudste dochter van de heer Redmer IJska de naam van de nieuwe school In De Waal onthult Ik wil even iets rechtzetten over een op merking die mij is toegeschreven want de indruk schijnt te bestaan dat de voor oorlogse (o.a. 1925) kermissen niet veel indruk op mij gemaakt zouden hebben. Dat zou af te leiden zijn uit mijn opmerking (in de hoorzitting van dins dag 15 mei) waarover in de krant van vrijdag werd geschreven. Daar stond namelijk dat P. Swarthof beweerde dat 'de kermis als vanouds in de Parkstraat thuishoort en eigenlijk helemaal niet op de Groeneplaats.' Dat laatste is bezijden de waarheid. De kermis hoort in de Parkstraat maar wel degelijk ook op de Groeneplaats, en de Texelaars van mijn leeftijd zullen mijn woorden zoals u die weergaf dan ook wel met verbazing hebben gelezen. Ik neem het die ver slaggever niet kwalijk dat hij mijn woorden niet helemaal juist interpreteer de want ik zat nogal ver van hem af maar ik heb gezegd: De kermis stond tot ver in de Parkstraat, zelfs in het park. De hogere bomen die toen de Groeneplaats sierden vormden totaal geen belemme ring voor een groot kermisgebeuren. P. Swarthof, Den Burg ondernemers-aktiviteiten 1 Omdat de verbouwing van het pand /everstraat 23 van de heer P. Swarthof it ..Dagmarkt" pas in september be- int, zal het bestaande gebouw de Dmende maanden een tijdelijke andere estemming krijgen. In de ruimte waar roeger de patat-kiosk was komt een roodjeszaak en in het restaurantge- eelte komt een antiek- en schilderijen- andel. Die broodjeszaak krijgt de naam 4mosis' en is voor Texel iets nieuws, let wordt een Egyptisch eethuisje waar- ij een broodje Shoarma het belang- ijkste artikel zal zijn. Zo'n (ongegist, ilat) broodje wordt 'beladen' met vlees an de grill en groentesalade en is imvangrijk genoeg om er een flinke longer mee te stillen. Daarnaast wor- len broodjes osseworst, kebab en kol- las aan de man gebracht, alsmede ;offie, melk en frisdrank. De uit het Middellandse zeegebied afkomstige lek- :ernij vindt in de stad al veel aftrek, naar de klanten op Texel zullen er in lerste instantie mogelijk vreemd tegen- lan kijken. 'Amosis' wordt geëxploi- eerd door mevrouw Lida de Vries-v. d. i Sogaerde uit Alkmaar. Zij heeft banden net Texel. Vroeger werkte ze in de tapsalon van Jan Prins. Als er brood in t de broodjeszaak blijkt te zitten zal nevrouw De Vries trachten een pand op Texel te vinden als definitieve vesti- gingsplaats. 'Amosis' heeft vanmiddag zijn deuren geopend. Antiek In de aangrenzende restaurantruimte richt de heer Kleijn uit Tilburg een antiek- en schilderijenhandel in. Kleijn is zelf schilder en houdt zich onder meer bezig met restauratie van schilderijen. Daartoe zal ook een reparatieruimte worden ingericht. De bedoeling is vóór Hemelvaartsdag te openen. Dat de bouw van de supermarkt nog niet van start is gegaan is het gevolg van de vertraging die de afgelopen winter heeft veroorzaakt. Het bestaande ge bouw zal niet worden gesloopt maar in de totale nieuwbouw worden opgeno men. De ruimte naast het bestaande gebouw (de minigolfbaan) wordt ook bebouwd, op een twee meter brede strook na, die als openbaar voetpad naar het Achterom zal dienen. Ook in De Koog Een gat in de markt wordt bijna altijd door meerderen tegelijk ontdekt. Vrijdag opent Frits Langeveld in zijn 'Snack service 't Ijsbeertje' aan de Dorpsstraat n De Koog ook een afdeling waar - Shoarma-broodjes worden verkocht. De nieuwe activiteit is onderdeel geworden van de bestaande broodjeszaak. Om tot een leuke presentatie te komen, waarbij de grill vanaf de straat is te zien, is een kleine verbouwing uitgevoerd waarbij de hele broodjesafdeling naar de voorkant van het pand is verhuisd. Wie films een goed hart toedraagt en daarbij niet zozeer geboeid wordt door te diepzinnige dan wel onzinnige filmi sche produkten heeft deze week dè kans zijn hart eens op te halen. Te zien zijn in de eerste plaats 'The Buddy Holly Story' en 'The Swarm'. Beide films draaien in het avondprogramma van het City theater. Donderdag en vrijdag kan men 'The Swarm' zien en van zaterdag tot en met dinsdag 'The Buddy Holly Story'. De wekelijkse nachtvoorstelling waar de lange opblijvers vrijdagnacht aan hun trekken komen heet 'Blond, bloot en gevaarlijk'. Het zal duidelijk zijn dat de recente film over de zanger Buddy Holly het meeste publiek gaat trekken waarmee overigens niets van de kwaliteit van 'The Swarm' gezegd wil zijn. In de muziek geschiedenis van (met name) de op de blues geënte rock-and-roll wordt de derde februari van het jaar 1959 wel genoemd: 'De dag dat de muziek stierf' ,'he day the music died). Op die fatale datum verongelukte de toen 22-jarige zanger/gitarist Buddy Holly samen met twee muzikanten van zijn groep 'The Crickets'. De dood van Holly, die toen op het toppunt van zijn roem was, zette een streep onder een korte maar razen de carrière die duidelijk sporen heeft nagelaten op het hele rock-and-roll gebeuren. Buddy Holly bleek een voor die tijd ongekend fenomeen waar nog bij kwam dat hij na zijn overlijden nog populairder werd dan hij bij zijn leven al was. De aan het begin van de zestiger jaren (de pré-Beatle tijd) uitgebrachte gramofoonplaten haalden stuk voor stuk de hitlijsten. Bekende titels waren bij voorbeeld: 'Brown eyed handsome man', 'True love aways' en bovenal 'That'll be the day' waarvan men schat dat al ruim honderd popsolisten dit op hun repertoire hebben gehad. Temidden van andere rockgiganten uit de jaren van zijn grootste populariteit onder scheidde Buddy Holly zich door z'n bescheiden persoonlijkheid gepaard aan een virtuoos vakmanschap. Hij was de eerste in dit nooit meer weg te cijferen muziekgenre die verscheidene kwalitei ten in zichzelf verenigde. Hij schreef teksten, componeerde de muziek, ar rangeerde en zong. Tevens produceerde hij z'n eigen grammofoonplaten en ook de vele programma's die hij met z'n trio op het podium en in de televisiestudio's bracht. Films over onderwerpen die de muzikale showbusines raken, munten veelal niet uit door zorgvuldigheid. De door een tv-trio gemaakte 'Buddy Holly story' vormt op deze regel een uitzon dering. Dat is mede het gevolg van de manier waarop de weduwe van de omgekomen roek-artiest Maria Elena Holly de strikte bedoelingen in het betreffende scenario heeft bewaakt. Voor de (bijna onmogelijke) hoofdrol werd een onvoorstelbaar gelukkige keu ze gedaan met de muzikant-zanger acteur Gary Busey. Bovendien lijkt hij ook nog sprekend op de echte Buddy Holly. Soms is de gewone, menselijke kant van dit summiere levensverhaal nogal dramatisch. Dat is dan echter steeds in overeenkomst met de ware gevoelens. Buddy Holly trouwde inder- daad met de Portoricaanse Maria Elena die in z'n eigen plattelands-omgeving met de nek werd aangekeken. En ze was zwanger toen Buddy Holly verongeluk te. In de film gaat men daaraan niet voorbij maar het wordt evenmin als extra tragisch effect gebruikt. In z'n hele reconstructie is 'The Buddy Holly story' tot en met de 'bevroren' eindopname ter nagedachtenis even perfect als puur en de moeite waard om te gaan zien. Voorafgaand aan 'The Buddy Holly story' draait op donderdag- en vrijdag avond 'The Swarm', een film van Irwin Allen. Allen was ook de man achter de kassuccessen als 'The Poseidon Adven ture' en 'The Towering Inferno'. In de doorgaande reeks van rampen films wordt de mensheid ook door verschillende diersoorten bedreigd. De bij valt daaraan de eer te beurt om voor de tweede keer een dreigende hoofdrol op het doek te vervullen. Na het bescheiden aan de boorden van de Mississippi gesitueerde griezelwerkje 'Dodende angels' krijgen we nu een grootscheeps avontuur voorgeschoteld: 'The Swarm'. Niet alleen dat hiervoor 22 miljoen bijen nodig waren, ook de rolbezetting mag zacht gezegd overda dig worden genoemd. Om de aarde voor een totale en alles verwoestende invasie van Afrikaanse doodsbijen te behouden, is Michael Caine als kenner van insekten danig in de weer. Hij wordt daarbij geholpen door Katharine Ross die hem als arts naar de ogen staart. Richard Widmark is een generaal die tegen de aanzwermende bijenlegers het liefst kernwapens zou inzetten. Olivia de Havilland portretteert een hoogst fat soenlijke schooljuffrouw. Henry Fonda opereert in z'n functie van bacterioloog die het reddende tegengif moet vinden. Maar intussen vliegen de (bezige) bijen in en uit of het nu een dorpsschooltje, een zwaar beveiligde raketbasis, een bloemenstalletje of een kernreactor be treft. Alleen personen van 12 jaar en ouder hebben toegang. De gebruikelijke 'zwoele' nachtfilm ontbreekt ook deze week niet. Vrijdag avond om 23.00 uur begint 'Blond, bloot en gevaarlijk'. Het decor bestaat uit een idyllisch Grieks eilandje waar een verbe ten jacht plaatsvindt op een lading goud die door een smokkelvliegtuig in zee werd afgeworpen. Harde jongens en mooie vrouwen maken elkaar het leven zuur. De even wellustige als hardvochti ge dames laten zich niet onbetuigd. Het gaat er in velerlei opzichten heet aan toe en als dan ook nog blijkt dat het goud na de vele inspanningen niet meer op de zeebodem ligt is dat wel jammer, maar hebben we intussen toch genoten van de lusten en lasten van een hoeveelheid fraaie Griekse dames. Toegang 16 jaar. De MAB-club organiseert op Luilakochtend een motor- en bromfietscross op het crosster rein aan de Muyweg, aanvang 5.00 uur. Deelname staat open voor alle jeugdige bromfietsers (dus ook niet-leden) van Texel. Het is dus niet nodig een echte crossbrommer te hebben. In schrijving is gratis. De MAB-club looft prijzen uit in de vorm van herinneringsmedailles. „We willen op deze manier een bijdrage leveren aan een beter verloop van de luilakviering", aldus Kees Ran van de MAB-club. Vorig jaar ontaardde dit stukje folklore in vrij ernstige vernie lingen, vooral aan eigendommen van gemeente en winkeliers. Gehoopt wordt dat veel jongelui op de a.s. zaterdag voor Pinksteren aan het crossfestijn zullen deelnemen, zodat ze op deze minstens even spannende wijze hun driften beter kunnen uitleven. Wie mee wil doen, moet zich in verband met de organisatie tevoren opgeven. Dat kan op donderdagavond 31 mei tussen 20.00 en 21.00 uur bij Kees Ran, Gravenstraat 6, Den Burg. Verondersteld wordt dat vanuit de burgerij, vooral de winkeliers, premies voor deze cross zullen worden uitge loofd. Wie prijzen en premies beschik baar wil stellen kan zich ook tot Kees Ran wenden. De namen van de gevers worden tegelijk met de uitslag in de Texelse Courant vermeld. Als voor de cross behoorlijke belangstelling blijkt te bestaan, zal er een jaarlijks weerkerend evenement van worden gemaakt. Op de wegsplitsing Hoofdweg-Limiet- weg is vrijdagochtend de heer E.J.K. uit Rotterdam met zijn personenauto in de sloot terecht gekomen. K. deelde de politie mee dat hij, komend uit de rich ting De Cocksdorp, de bocht in de weg te laat heeft opgemerkt. De man heeft op eigen gelegenheid de auto weer op het wegdek getakeld. Omdat op dit punt herhaaldelijk der gelijke ongelukken gebeuren zullen er binnenkort waarschuwingsborden met zg. 'dwangpijlen' worden geplaatst. In een onoverzichtelijke bocht van het Achterom ter hoogte van de parkeer plaats van Bakkers Ijzerhandel in Den Burg vond vrijdagmiddag een autobot sing plaats waarbij lichte schade ont stond. De betrokkenen waren de Texe laars M.P.B. met een Datsun en A.J.W. met een Ford Escord. B. kwam uit de richting Wilhelminalaan en W. vanaf het Achterom toen de auto's elkaar raakten. Op de Schorrenweg ontstond vrijdag lichte schade toen ter hoogte van hoeve Eureka een Renault R30 en een Simca 500 met elkaar in botsing kwamen. Het ongeluk vond plaats toen de Texelaar J C. de G., die met zijn Renault uit de richting Den Burg kwam, plotseling linksaf een uitrit wilde inrijden. De op dat moment juist van de andere kant naderende mevrouw L. van Z. ramde de auto van De G. in de flank. De schade was behoorlijk. Door nog onopgehelderde oorzaak liep de in de Warmoesstraat in Den Burg geparkeerde BMW 1518 van de heer H. de R. uit Rotterdam zondag een grote kras over de gehele zijkant op. De politie heeft de indruk dat het een geval van baldadigheid betreft. De schade zou minstens f 1.000, bedragen. Ter hoogte van de Gamma-winkel in de Heemskerckstraat te Oudeschild start maandagavond om 19.00 uur het Koninklijk Texels Fanfarekorps/DEK aan de rondgang door het dorp. Na afloop vertrekt men naar De Waal waar vanaf ongeveer 20.00 uur eveneens aan een rondgang wordt begonnen. Beide muzikale bezoeken zijn bedoeld om de nieuwe uniformen te showen waarvoor het geld via de actie Pak-An door de Texelse bevolking werd bijeengebracht. Op zondag 27 mei, aanvang 19.00 uur, wordt weer een dienst voor belang stellenden gehouden in de Gereformeer de kerk aan de Elemert te Den Burg. Aan deze dienst werken mee: ds. Medema uit Zevenhuizen (Gr.), de Credo Singers uit Slootdorp, organist K. Brouwer en de blazersgroep o.l.v. Piet Bakker. Het thema voor deze avond is: 'Zo is God'. Liederenbladen zijn in de kerk aanwezig en na de dienst staat de koffie klaar. Bij de Stichting Vakopleiding Vishan delaar te IJmuiden slaagden de Texe laars Dirk van Liere, Peter van Sikkele ras en Piet Drijver voor de diploma's detailhandelaar visverkoop en groothan delaar. Jan Ellen en Fred Mosk slaagden voor het diploma detailhandelaar visver koop. Het vijftal geslaagden volgden hiertoe een opleiding aan de Visserij- school te Den Helder. Sneller dan de organisatoren hadden verwacht, zijn zowel het deze zomer te houden bouwdorp als bouwkamp vol geboekt. Er kunnen dus geen nieuwe aanmeldingen meer worden gedaan. Wel kunnen voor het bouwdorp nog wat gordijnen, oude kleden e.d. worden gebruikt. Ook mankeert men nog wat palen. Gehoopt wordt dat er aannemers zijn die afgedankt steigermateriaal be schikbaar willen stellen. Graag een telefoontje bij de afdeling culturele zaken van het raadhuis: (02220) 3041 De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt: Dinsdag 29 mei geen bureau. Dokter Waverijn, woensdag 30 mei om 13.30 uur. gilllllllllllllllllliiiiilimillllllMlllllllllillliimiiiillllllllllllIlllllllllllllllllllllllllillliiiintimillllllllllll Uitsluitend voor spoedgevallen Hemelvaartsdag: van woensdag 18.00 uur tot vrijdag 8.00 uur Dokter L Barnard, Konerstraat 1 24, Oosterend, tel. (02223) 234. Weekend 26 en 27 mei: Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter A. Waverijn, Kogerstraat 87a, Den Burg, tel. (02220) 2016. Dokter Siebinga is afwezig van 23 mei tot 5 juni. Ambulance (in geval van onge- lukken met betekenend lichame- lijk letsel) (02220) 2011. Hemelvaartsdag: -I Zr. M. de Jager, Diek 29, Den Hoorn, tel. (02226) 304. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00uur Zr. Th. Groothuis, Marelstraat 8, Den Burg, tel. (02220)2996. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Weekenddienst: zaterdag en zondag 11.30 - 13.00 uur en van 17.00 - 18.00 uur. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. De voor zondagen gebruikelijke weekenddiensten gelden ook voor Hemelvaartsdag en tweede pinksterdag. Dagelijks is het politiebureau van de groep Texel van de Rijkspolitie telefonisch te bereiken via tel. (02220) 2644. Buiten kantooruren (tussen 18.00 en 08.00 uur) kan men rechtstreeks contact opnemen met de meldkamer van het district Alkmaar, tel. (072) 116444. 1 Alleen voor spoedgevallen tele- 2 foon (02220) 2527. 1 Voor noodslachtingen bellen de 1 heer A. van Heerwaarden, telefoon (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. Donderdag, Hemelvaartsdag: HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10.00 uur dr. Koetsier, uit Amsterdam. Gezamenlijke dienst in de Gereformeerde Kerk 19.30 uur ds. Medema bijzondere dienst in de Hervorm- de Kerk, uitzending via „De Lichtboei" De Cocksdorp 10 uur ds. Wolthaus collecte algemeen kerkewerk. Den Hoorn 10 uur dhr. Veldhuis De Koog 9 uur ds. Wolthaus Gezamenlijke dienst met De Waal De Waal zie De Koog. Oosterend en Oudeschild 10.00 uur gemeenschappelijke dienst in g Oudeschild: ds. Van Zijll Langhout. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur dr. Koetsier gezamenlijke dienst met de Her- vormden Oosterend 10 uur ds. De Boer GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 uur Dienst ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: wo. 19.30 uur do. 10.45 uur De Koog: do. 9.30 uur Oudeschild: do. 19.00 uur Den Hoorn: do. 9.15 uur De Cocksdorp: wo. 19.30 uur Oosterenddo. 10.45 uur. Zoodag 27 mei 1979 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10.00 uur ds. Hylkema kerkvoogdijcollecte Uitzending via Lichtboei De Cocksdorp 10 uur ds. Hoekstra maandcollecte kerkvoogdij Den Hoorn 11 uur ds. Van Zijll Langhout De Koog 10 uur drs. G. v.d. Kooi g De Waal 9.30 uur ds. Van Zijll Langhout Oosterend 9.30 uur ds. Wisman maandkollekte 19.30 uur: zangdienst Oudeschild 11.00 uur ds. Wisman zendingskollekte GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur ds. De Boer 19.30 uur ds. A. Medema uit Zevenhuizen (Gr.). Dienst voor belangstellenden m.m.v. De Credo Singers uit Slootdorp. Uitzending via „De Lichtboei" 1 Koffiedrinken na de dienst. Oosterend 10 uur ds. A. Medema 1 uit Zevenhuizen 19.00 uur ds. De Boer GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 uur Dienst 16.00 uur Dienst Woensdag 30 mei: Oosterend 19.00 uur ds. D. Hak- kenberg, uit Lisse DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. Wolthaus uit De Cocksdorp Kinderoppas aanwezig ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur Uitzending via De Lichtboei Zondag 10.45 uur De Koog: zondag 9.30 uur Oudeschild: zondag 10.45 uur Den Hoorn: zondag 19.00 uur De Cocksdorp: zondag 19.15 uur Oosterend: zaterdag 19.30 uur JEHOVAH'S GETUIGEN in het Rode Kruisgebouw Jonker- 1 straat, Den Burg 10.15 uur Lezing 11.15 uur Wachttorenstudie. OU via de Ha villend wordt in „The Swarm door miljarden bijen belaagd. tllllllllllllllllllllllllllllllllllllllljuilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllin

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 11