POSTEREND DOOR .PENALTY GEVELD w u Kampioenschap voor pupillen Oosterend Turnjeugd scoorde goede resultaten m GVO turnde in Xnna Paulowna Ereplaatsen voor Hulsman en Kooiman Geen spreekuur maatschappelijk werk „Middag van de jeugd" PIJ Wielervereniging TEXELPUPILLEN ONGESLAGEN KAMPIOEN Mededelingen Voetbalprogramma A vS-wisse/beker naar Oosterend 1 Voetbaluitslagen Succesvolle oudercursus ENSDAG 23 MEI 1979 TEXELSE COURANT PAGINA 13 i een wedstrijd waarin vooral gedu- ie de tweede helft Oosterend het le van het spel had heeft kampioens- didaat Waard '75 via een penalty i kans gezien een 0—1 overwinning ehalen. lit ene doelpunt was het gevolg van hts één enkele goed gelukte aanval, rbij voorkwam Piet Beuving een vel zekere treffer door de bal met de d over de lat te tillen. De manoeuvre ekende een zekere strafschop en e werd kort daarop door de ploeg uit irhugowaard zonder mankeren ver- erd. Enthousiast 'ooral (het bezoekende) Waard '75 ion de zondagmiddag gespeelde dstrijd erg enthousiast. Vechtend ir de laatste kans op het kampioen- iap bracht de ploeg Oosterend aan- ikelijk in moeilijkheden. Toen de isclub het openingsoffensief van lard echter goed doorgekomen was, anderde het wedstrijdbeeld totaal, goed veldspel bouwden de Stren- s een groot veldoverwicht op. Vooral Plaatsman en Simon Brand stonden i de basis van veel goede Oosterend ivallen. Toch kwam ook nu Ooster- I weer onverwacht op achterstand, i voorzet van een der Waard aanval- werd tegen de lat gekopt. De jgspringende bal werd opnieuw in- lopt en Oosterend verdediger Beu- g kon niets anders doen dan de bal t de hand uit het doel werken. De gekende penalty werd feilloos benut. Nog meer inzet Jeze tegenvaller inspireerde SVO iter tot nog meer inzet en vechtlust, lard moest zich beperken tot verde en, iets wat de ploeg overigens op stekende wijze deed. Vlak voor de it kreeg Oosterend de mooiste kans de gelijkmaker. Piet Koning schoot hard op de paal en ietwat gelukkig Öng de bal precies voor de voeten Texelse Boys Hoewel het einde van het voetbalsei- en met rasse schreden nadert lijkt ize 'drempel' voor Texelse Boys naar eer activiteiten te leiden. Deze week lemelvaartsdag) en het eerstvolgende eekend staat er voor de 'Boys' nogal at op stapel. Op donderdag 24 mei is voor de jongens van het B1 -elftal een ernooi in De Cocksdorp en spelen op it Boysveld (om 12.00 uur) de C1- en l-junioren tegen hun leeftijdgenoten i Always Forward. Eveneens op imelvaartsdag begint om 14.00 uur de rtmoeting tussen de elftallen van ixelse Boys en het Friese Wapster- en. Voor het zaterdagmiddag te hou- in SVC-pupillentoernooi gaan de A1 Bi-elftallen naar De Cocksdorp. indagochtend vertrekken de B1-, C1- C2-elftallen naar het Watervogels- érnooi in Den Helder (boot 8.35 uur). eigen terrein spelen beide dames- jms van Texelse Boys tegen de (tallen van Sint Adelbert. Het tweede teelt om 13.00 uur en het eerste om 30 uur. A.W. pij de finale van de jeugdcompetitie in de turnkring Noordholland Noorder- tjartier heeft Annegreet van der Vis ft de vereniging GVO uit Oosterend in persoonlijk klassement een tweede fats behaald. Na het uit Anna Pau- wna afkomstige DOKEV eindigde haar trenigingsteam GVO eveneens op de reede plaats. Aan deze wedstrijd die plaatsvond in tprthal Veerburg werd meegedaan >or meisjes tot en met 12 jaar. De yO-meisjes kwamen uit in poule B. Zij cborden een totaal van 128.45 pumten. tjnegreet van der Vis behaalde 28.75 latten. Op het onderdeel Balk kwam GVO op Bh derde plaats, en bij de Brug zelfs op ït vijfde plaats terecht maar door met ïPaardsprong en de vrije oefening op s eerste plaats te eindigen werd het >th nog een succes voor Oosterend. De punten voor de verschillende hderdelen waren: balk 30.30 punten, rtig 28.25 punten, sprong 36.35 punten ntvrije oefening 33.55 punten. Alles bij elkaar is deze jeugdcompeti- avoor GVO een geweldige stimulans aveest om te proberen volgend jaar og hoger te eindigen. van Oosterend aanvaller Johan de Waard. Zijn inzet was echter veel te zacht voor de Waard doelman. Na de rust was de wedstrijd wel erg eenzijdig. De wedstrijd speelde zich verder prac- tisch af op de helft van Waard. Waard verdedigde stug en het enige dat de ploeg probeerde, was de wel erg kleine voorsprong vasthouden. Deze opzet lukte, omdat Oosterend in aanvallend opzicht slordig met de kansen om sprong. Vlak voor tijd leek Piet Beuving zijn ploeg toch nog op gelijke hoogte te brengen, maar zijn fraaie kopbal miste de juiste richting. Arie Huisman en Edo Kooiman won nen respectievelijk de A-poule en de B-pouie van de klassementswedstrijden die woensdagavond door de leden van de Wielervereniging Texel werden ge houden. De overwinningen in de twee verre den tijdritten waren voor Guus Barhorst en Edo Kooiman. Niels Collou werd eerste bij de wedstrijd voor jeugdrenners beneden 13 jaar. Puntenschema In de poules waarvoor Arie Huisman en Edo Kooiman zich uiteindelijk als eersten klasseerden was een zodanig puntenschema van kracht waarbij alleen de eerste vier aankomenden iedere derde ronde punten vergaarden. Deze wedstrijd strekte zich uit over 30 ronden waarbij ter hoogte van het Russenkerkhof (Zuid-Haffel) de sprints werden beslist. Bij de A-poule bracht Arie Huisman alle klasseringen op een na op zijn naam. Broer Jos, die een klassering moest overslaan vanwege een val na een stuurfout, behaalde een verdienstelijke derde plaats.-Verdienste lijk was ook het rijden van Hans Koorn en Guus Barhorst die het normaliter van een lange sprint moeten hebben. In de B-poule waren Edo Kooiman en Ronald van Boven al vroeg aan kop en wonnen afwisselend de klassementssprints. Hans van Tunen en Albert Winter streden voortdurend om de derde en vierde plaats. Bij het naderen van de laatste ronde zagen Albert Winter en Hans van Tunen bijna kans om aanslui ting te krijgen. De tijdrit werd een daverende over winning voor Guus Barhorst die een gemiddelde snelheid van 42 km per uur wist te realiseren over 1100 meter. In het afgelopen seizoen heeft Guus zich ont popt als een zeer goede tijdrijder evenals de in de B-poule uitkomende Edo Kooiman, slechts 13 jaar oud, die een gemiddelde van 35 km per uur reed. Ook clubkampioen Jan Buis reed een goede tijdrit. Bij de jeugd zette Niels Collou zijn overwinningenreeks voort. Uitslagen A-poule klassementswedstrijd: 1. Arie Huisman 48 punten, 2. Hans Koorn 19 punten, 3. Jos Huisman 16 punten, 4. Guus Barhorst 13 punten, 5. Kees Riemens 12 punten, 6. Peter Tromp 2 punten. Tijdrit 1100 meter: 1. Guus Barhorst 1.34 142,1 km/u), 2. Hans Koorn 1.37 (40,8), 3. Arie Huisman 1.34.5 (38,4), 4. Peter Tromp 1.47 (37), 5. Douwe Dros I.49 (36,3), 6. Kees Riemens 1.49.5 (36), 7. Jos Huisman 1.54.5 (34,7), 8. John Huydink en Siep de Boer 1.57 (33,8), 10 Gerard Koorn 1.59.5 (33,2), II. Simon Appel 2.02 (32,4). B-poule klassementswedstrijd: 1. Edo Kooiman 50 punten, 2. Ronald van Boven 46 punten, 3. Hans van Tunen 19 punten, 4. Albert winter 17 punten. Tijdrit 1100 meter: 1. Edo Kooiman 1.53.5 (35 km/u), 2. Jan Buis 1.55 (34,4), 3. Hans van Tunen 1.55.5 (34,3), 4. Albert Winter 1.58 (33,5), 5. Nico Boon 2.01 (32,7), 6. Jan Huydink 2.03.5 (32,1), 7. Ronald van Boven 2.09.5 (30,6). Jeugd beneden 13 jaar 15 ronden: 1. Niels Collou, 2. Jef Schuur op 1 ronde, 3. Robert Visser. Donderdag 24 mei (Hemelvaartsdag): 4de klasse KNVB: Texel-Grasshoppers, 14.30 uur Afdeling Noordholland: Cocksdorp-Kreileroord, 14.30 uur De pupillen BI van Oosterend zijn zonder veel moeite kampioen gewor den. Zaterdag werd met 5— 1 gewonnen van Texel B1, nadat de stand voor de rustal op3—0 was komen te staan. Het kampioenschap stond bij voorbaat vast omdat woensdag Texel BI verrassend verloren had van Texelse Boys B1. De Oosterenders voetbalden dus zeer ont spannen. Ze hebben tot dusver alle wedstrijden gewonnen en werden dus ongeslagen kaqipioen. De doelpunten van zaterdag werden gemaakt door Mare Drijver (2 xen Ben Jansen (3 x Er hebben zich bij de 18 wedstrijden die de afgelopen maanden moesten worden gespeeld overigens wel spannende mo menten voorgedaan. De jongens voel den zich op een gegeven moment zo superieur dat de inzet het liet afweten en enkele wedstrijden bijna werden verlo ren of gelijk. Tegen De Koog werd met geluk een 1 —0 overwinning geboekt en een andere keer was het tegen Texelse Boys (1—0) ook krap werk. Op de foto van links naar rechts bovenste rij: Hans Legierse (trainer-be geleider), Pieter Jan Kamstra, Jeroen Visser, Cor Daalder, Ben Jansen, Jaap Vlaming en Mare Drijver. Onderste rij: Leon Kees Eelman, Rob Boogaard, Martin Daalder, Ger Vlaming, John Daalder en Peter de Wolf. De jongensturnploeg van de Meer- sportenvereniging Texel behaalde in de sporthal van Anna Paulowna een eer volle derde plaats en eindigde daarmee als hoogste van de drie deelnemende MST-ploegen. De groep meisjes t/m 15 jaar klasseerde zich als vierde en de meisjesploeg t/m 13 jaar werd vijfde. Bij de MST-meisjes t/m 15 jaar moest Marja Vlaming uitvallen toen zij bij een wat ongelukkige afsprong van de brug op de rand van de mat terecht kwam. Zij blesseerde hierbij haar enkelbanden zodanig dat operatief ingrijpen noodzakelijk bleek. Zij is daar toe voor enige tijd in het Helderse Park zicht ziekenhuis opgenomen. Toch vierde Het gevolg van het uitvallen van Marja Vlaming zou voor de uiteindelijke klassering van haar team rampzalig geweest zijn indien de wedstrijdleiding niet had ingestemd met een vervanging door Gertie Praamstra. Dit werd ten slotte toch toegestaan hoewel zij eerder reeds in een andere leeftijdscategorie (t/m 13 jaar) had meegedaan. Enigszins gedesillusioneerd door het uitvallen van Marja Vlaming slaagden de overige meisjes er uiteindelijk toch in, in een veld van 18 deelnemende ploegen toch de vierde plaats te behalen. De MST-ploeg bestond uit Ria Grisnigt, Yvonne Brui ning, Carla de Grave, Jacqueline Kooi Met drie gewonnen wedstrijden en een gelijk spel heeft Oosterend 1 zater dagmiddag het veteranentoernooi van Texelse Boys gewonnen. De ploeg legde daarmee voor een jaar beslag op de Ab van Sambeek-wisselbeker. Ondanks het minder goede weer, er stond een harde wind en er viel 's morgens wat regen, is het een zeer geslaagd evenement geworden, 's Mid dags toen de zon doorbrak hebben zowel echtgenotes en kinderen als andere belangstellenden toch in het zonnetje van enkele sportieve wedstrij den kunnen genieten. De uitslagen van dit veteranentoer nooi waren als volgt: Texel-SVC 0—0 SVC-ZDH 1 -0 Texelse Boys-Texel 1 1 SVC-SVO 0-1 ZDH-Texelse Boys 2—0 Texel-SVO 0—0 Texelse Boys-SVC 1—0 ZDH-Texel 0—0 Texelse Boys-SVO 0—2 SVC-ZDH 0-2 en Marja Vlaming (Gertie Praamstra). Ook de Texelse jongensploeg beet kranig van zich af. Rob de Vey, Jaco van Trigt, Gerko Praamstra en René Eelman konden echter niet voorkomen dat de jongens van de verenigingen Dokev en OKK de eerste twee plaatsen gingen bezetten. Er namen in totaal zeven jongensploegen aan deze wed strijd deel. Maar liefst 23 teams turnden in de categorie meisjes t/m 13 jaar. De Texelse ploeg kwam uit in de A-finale waarin zes ploegen meededen. Mede omdat zij een tamelijk druk wedstrijd seizoen achter de rug hadden moesten de jonge meisjes vier teams laten voorgaan. Daaronder bevonden zich de sterke ploegen van OKK uit Den Helder en Turnlust uit Alkmaar. De Texelse ploeg bestond uit Marjan Coevert, Mir jam Raven, Monique Kalk, Monique Schermer, Danielle de Lussanet en Gertie Praamstra. In sporthal Ons Genoegen komen op zondag 27 mei zowel de turnsters als de turners van alle Texelse verenigingen in actie bij de Texelse kampioenschappen individueel. Woensdag 16 mei 1979: Pupillen: Texel B2-Texel B3 0—4 Texel B3-Texel B2 1—4 Texel B4-De Koog BI 0—3 Tex. Boys Bl-Texel B1 2—0 Vrijdag 18 mei 1978: Pupillen: Texel B3-Oosterend B2 1—0 Zaterdag 19 mei 1979: Afdeling Noordholland: St. George-Oosterend (Z) 0—10 Pupillen: Texel B1 -Oosterend BI 1 5 De Koog B1-Texel B2 0—1 Oosterend B2-Texel B3 0—0 Tex. Boys Bl-Texel B4 8—0 Texel C1-Oosterend C1 3—1 Tex. Boys C1-Texel C3 1—0 Texel A1-Oosterend A1 3—2 Zondag 20 mei 1978: Vierde klasse KNVB: Texel-KGB 0-1 Afdeling Noordholland: Berkhout-Tex. Boys 0—0 Cocksdorp-Schoorl 1 —4 Oosterend-Waard '75 0—1 In verband met de diverse feestdagen zullen enkele spreekuren van maat schappelijk werker Frank van Lare ver vallen. Er wordt geen spreekuur gehou den op donderdag 24 mei, vrijdag 25 mei, maandag 4 juni en woensdag 6 juni. De in de afgelopen twee maanden in het Groene Kruisgebouw te Den Burg gehouden gespreksavonden voor aan staande ouders zijn volgens de organi satoren erg succesvol geweest. Er werd op deze acht avonden ingegaan op de geboorte en diverse hiermee samen hangende aspecten. De bijeenkomsten waaraan deel werd genomen door negen dames en vijf heren werden georganiseerd door de dames R. de Jager, J. van Karsen en T. Spitzer. Medewerking werd verleend door de heer H. de Winter (tandarts) en de dames Palstra (diëtiste). Hoekstra (arts), Krijnen (fysiotherapeute) en Hakvoort (kraamcentrum). Tot de punten die de revue pas seerden en waarover na een inleiding uitgebreid gediscussieerd werd behoor den onder meer: het werk van de kraamverpleging en de rechten van de ouders, zwangerschapsgymnastiek, het gebit, de voeding en het werk van de consultatiebureaus. Naast informatie over deze onderwerpen kregen de cur sisten een film te zien waarin enkele bevallingen werden getoond. Er werden tevens nuttige gesprekken gevoerd over de eigen beleving van de zwanger schapsperiode. Omdat gebleken is dat een dergelijke cursus in een duidelijke behoefte voor ziet, wordt momenteel overwogen bin nenkort (dit najaar) opnieuw een serie soortgelijke avonden te starten. Op het parcours Den Burg noordoost zal op zaterdag 26 mei door de Wieler vereniging Texel een 'Middag van de jeugd' worden gehouden. Hieraan zal door ongeveer 70 jeugdige renners (8 tot 16 jaar) worden meegedaan. Het evenement duurt van 14.00 tot 17.00 uur waartoe de betreffende stra ten (Bernhardlaan, Thijsselaan en Drij verstraat) voor alle verkeer afgesloten zullen zijn. Naast de renners van de eilandelijke wielerclub zal aan deze wedstrijd wor den meegedaan door leden van RTVZ Zwolle, HRTC D.O.K. (Den Helder) en Wielervereniging Wieringen. De wed strijden dienen als hoofdzaak als training om de jeugd via contact met andere verenigingen course-ervaring op te laten doen. De huidige Texelse licentiehou ders Edo Kooiman, Albert Winter, Ro nald van Boven en Robert Visser krijgen de gelegenheid voor eigen publiek hun kunnen te tonen. De pas begonnen jeugdkampioenen Niels Collou en Jef Schuur krijgen ook de gelegenheid eens tegen andere renners hun krachten te testen. De jongste deelnemer zal de 8-jarige Wilko Mulder uit Zwolle zijn. Tevens zullen er twee meisjes aan de start verschijnen, waarvan de 9-jarige Tanja Cornelisse de jongste is. Zonder puntenverlies zijn de Texel C1 pupillen kampioen geworden. Nadat zaterdagmiddag Oosterend C1 met 3—1 werd verslagen kon de verheugende eindoverwinning worden gevierd. De jongens werden in de bloemetjes gezet en er kwamen ook hapjes en drankjes aan te pas. Aanvankelijk dienden zich voor het kampioenschap drie kandida ten aan: ZDH C1, De Koog C1 en Texel C1. Terwijl Texel C1 bleef winnen lieten de concurrenten hier en daar een puntje liggen. De overwinning wordt be schouwd als een bewijs dat regelmatig trainen en volledige inzet altijd vruchten afwerpt. Vorig jaar eindigde Texel C1 kansloos als laatste. Op de foto staan trainer Albert Hoven en coach Hans Geus met (van links naar rechts bovenste rij): Stado Hamer, Marcel Banda, Piet Bakker, Frank Sik- ma, Martin van Veen, Marco van Leersum. Voorste rij: Arjen Rienks, Jacco Geus, Siep Hofker, Kenneth de Veij en Pieter Jan Boekei. - yfv>

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 13