SPECTRUM JAARBOEK 1979 fafcti /poorbonk Waarom zoü u met één standaardoplossing genoegen nemen, VAN HET I RAADHUIS S9.SQ "'"Söeprt»5 voot<»ee* Sod»' 10.- U//R Renault 16. ALS MERCEDES-BENZ ER ZOVEEL BIEDT ALS WILT? Automobielbedrijf JANREY Kies het zekere voor het onzekere- kies MERCEDES-BENZ 0 de bank tussen de mensen General kasregister I /'»P Zon. maan. hoog water wot noderiond WÊmm U>N 0RENAULT arage Dros D.v. Mededelingen van B. en \Y. Texelaars naar EO-landdag Snelheidszondaars Lichte schade op parkeerterrein Geslaagd Geen rijbewijs >7*>ENSDAG 23 ME11979 TEXELSE COURANT PAGINA 16 rv snelle, degelijke informatie voor gebruik in elk gezin, op school, op elk bedrijf bij encyclopedie en naslagwerk bij studie: scripties, werkstukken bij journalistiek-redaktioneel werk bij radio tv opinieblad krant bij puzzel, quiz, kennis-tests Het ideale jaarboek dankzij een nieuwe 5-in-1 formule 1 de kalender van 1978 2. jaaroverzicht (politiek en sociaal-economisch jaaroverzicht) 3. perspectieven (hoogtepunten, tendensen) 4 sportief jaaroverzicht 5. almanak (personen, landen, organisaties) ruim 380 pagina's, 450 foto's 150 in kleur) 200 andere afbeeldingen v/h Langeveld en De Rooy bv Den Burg. Texel larkante reiswagen, bijzonder Drtabel. rustig en betrouwbaar. Ken end is zijn rotsvaste weg- door voorwielaandnjving. uimte-inteneur is variabel or 5 deuren inkeliik. trusting is jok lever- net autonria transmissie Renault 16 TL: 1565 cc, 66 DIN pk, 148 km/u. Renault 16 TX: 1647 cc, k90 DIN pk.170 km/u. Gratis, haal bij ons 't kleumike Renauttboetc boordevol informatie over autorijden en alle Renaultmodellen sprongweg 3.EIERLANÖ (Texel), YèT. Ö222&-233 b.v. 4-groepkassa (ook negatief salderend! «395,- (ex. BTW) v/h Langeveld en De Rooy bv -t-1 mwr I minim i .s~eaeNs«i-«lZ Het wegvervoer anno 1979 vergt pasklare bedrijfswagens. Vervoersoplossingen, die precies voldoen aan de hoge eisen, die verlader en transporteur stellen. Concreet gezegd: een hoog nuttig laadvermogen en de eigenschappen om een lading snel en ongeschonden te vervoeren. Simpel gezegd. Maar de uitvoering ervan vereist wel wat meer. Mercedes-Benz biedt voor elke branche de ideale bedrijfswagen. Exact gebouwd voor het karwei. Met 6 verschillende chasis-cabine concepten zijn leeio mogelijkheden denkbaar. De contacten met de opbouw-industrie laten niets te wensen over. Alles kan. Elke opbouw kan worden gerealiseerd. Het ligt voor de hand, dat wij u in ent korte bestek slechts een bescheiden indruk kunnen geven van alle mogelijkheden. Voor een uitvoerig gesprek en een proefrit bent u te allen tijde, méér dan welkom. Dagelijks staat een team Mercedes-Benz geschoolde vakmensen tot uw dienst. Door een goed geoutilleerde werkplaats en een uitgebreid onderdelen magazijn, bent u zeker van snelle en efficiënte reparaties en onderhouds werkzaamheden. Vanzelfsprekend zijn wij graag bereid om over doeltreffende vervoersoplossingen met u van gedachten te wisselen. Ook een proefrit behoort tot de mogelijkheden. Doe gerust een beroep op ons. Waalderstraat 15 1791 EB DEN BURG - TEXEL Tel.: (02220) 23 45 Dealer voor de categorie 1,2,3. Hemelvaartsdag De huisvuilroute die normaal op don derdag wordt gereden schuift op naar wijdag. Wilt u om kapotbijten van de zakken zoveel mogelijk te voorkomen, de huisvuilzakken zo laat mogelijk op de gebruikelijke plaats neerzenen? Veel medewerkers op het gemeente huis nemen vrijdag, 25 mei a.s. een vrije dag. Misschien hebt u die dag juist uitgekozen om iets met een bepaalde ambtenaar te bespreken. Om een ver geefse reis te voorkomen is het daarom nuttig vooraf even telefonisch te infor meren of hij (zij) aanwezig is. Verkiezingen Europees parlement Voor het stemmen bij volmacht of het stemmen in een andere gemeente zijn in de Kieswet procedures voorgeschreven, in deze rubriek is hieraan al eens uitvoerig aandacht geschonken. Op dit moment zijn er nog de volgende moge lijkheden: Stemmen bij volmacht. U kunt via de oproepkaart welke u ontvangen hebt, iemand die in hetzelfde stemdistrict woont het nummer van het stem district staat rechts, ongeveer in het midden van de oproepkaart machti gen voor u te stemmen. U moet wel een handtekening plaatsen, evenals degene die voor u gaat stemmen. U hoeft hiervoor dus niet naar het gemeentehuis te komen. Stemmen elders. Als u in een andere plaats in Nederland wilt stemmen kunt u tot en met 1 juni a.s. de oproep laten wijzigen in een z.g. kiezerslegitimatie- kaart. Dit moet wel op het gemeente huis gebeuren. Wanneer u iets over de verkiezingen niet duidelijk is kunt u altijd mondeling of telefonisch informaties inwinnen op het gemeentehuis (kamer 209; telefoon (02220)3041). Vergunning ingevolge de Hinderwet is aangevraagd door Elpee Gas B.V., van IJsendijkstraat 395, Purmerend voor het uitbreiden van een herstelinrichting met een verkooppunt voor LPG; opslag m reservoir 12.000 Itr., aan de Ooster- enderweg 52, Texel. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar het verzoek ter inzage ligt. Ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage gelegd Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde in brengen op de openbare zitting, te houden op 6 juni 1979 om 09.00 uur in het gemeentehuis te Den Burg. De zon komt 27 mei op om 5.41 uur en gaat onder om 21.43 uur; 30 mei op om 5.28 en onder om 21.47 uur. Maan: 26 mei N.M.; 2 juni E.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: 9.14en21.38 10.00 en 22.18 10.39 en 22.56 11.13 en 23.30 11.42en 0.02 en 12.10 0.35 en 12.40 1.08 en 13.09 1.41 en 13.41 Vrijdag 25 mei Zaterdag 26 mei Zondag 27 mei Maandag 28 mei Dinsdag 29 mei Woensdag 30 mei Donderdag 31 mei Vrijdag 1 juni Zaterdag 2 juni Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Op zaterdag 16 juni houdt de Evange lische Omroep weer haar jaarlijkse land dag in de Irene-hal van de Jaarbeurs hallen in Utrecht. Ook is er een kinder samenkomst, om bezoek in familiever band aantrekkelijker te maken. Aan deze dag werken mee de gezamenlijke mannenkoren o.l.v. Klaas Jan Mulder, het Drachtster Kamerkoor met de jonge sopraan Janneke Slagter en Sursum Corda uit Den Helder. De verschillende sprekers zijn: Henk Binnendijk, bekend uit de jongerenpro gramma's, ds. W. Glashouwer, voorzit ter van de Evangelische Omroep en ds. W. G. J. van der Sluis uit Amsterdam. Vanuit Den Helder rijden er bussen heen. Wie zich wil opgeven voor de bus kan zich wenden tot de familie Ellen, Stenenplaats 8, Den Burg, telefoon (02220)2598. Spreekuur B. en W.: Burgemeester maandags van 10.00 - 11.00 uur, wet houder Westdorp donderdags van 9.30 - 10 30 uur, wethouder Nauta maandags van 10.30 - 11.30 uur en wethouder Van der Kooi vrijdags van 10.30-11.30 uur. Op de Pontweg werden vrijdag bij snelheidscontroles 7 automobilisten be trapt op te hard rijden. Op een wegge deelte waar een maximum van 70 km/ph geldt reden deze snelheidszon daars met snelheden die varieerden tussen 84 en 95 km/ph. Op het parkeerterrein nabij de kruising Wilhelminalaan-Waalderstraat liep een daar gestalde Honda Civic van T.B. uit Oosterend lichte schade op toen Th. v. d. B. uit Den Burg met zijn Renault R4 te ver achteruit reed. Voor het theorie-examen hartbewa- king en intensive care slaagde aan het ziekenhuis van Den Helder mevrouw T. Troost-Lap uit Den Hoorn. Mevrouw Troost is als begeleidend verpleegster aan het Ziekenvervoer Texel verbonden. Omdat bij een controle bleek dat hij zonder rijbewijs in de auto van zijn Amsterdamse vriendin rondreed bekeur de de politie zondagavond de Texelaar H. de B. Doordat B. zich al eens eerder aan rijden zonder rijbewijs schuldig maakte is de auto voorlopig in beslag genomen. de bank tussen de mensen Dit is het thema van het jaarverslag 1978 van de Nutsspaarbank West-Nederland. Een verslag dat naast de zakelijke informatie u tevens op een plezierige kleurige wijze vertelt wie wij zijn; 'n complete bank tussen de mensen. Het verslag ligt voor u klaar op de balie van onze kantoren

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 15