Gezapig duel van Texel en KGB Scholenteams speelden denksportkampioenschap Monsterzege voor SVO (Z) Duinkertrofee voor dubbelkampioen JKM js.v. Oosterend houdt zaalvoetbaltoernooi zaalvoetbalprogramma zaalvoetbalultslagen M. J. van der Zwaag won bij Mokbaai Toernooien in De Cocksdorp Texel 1 speelt laatste wedstrijd Mededelingen Geslaagd - ftSDAG 23 ME11979 TEXELSE COURANT PAGINA 7 n matig gespeelde wedstrijd tussen nummers twee en drie van de lijst in de vierde klasse KNVB heeft lagmiddag voor Texel 1 geresul- I in een 0—1 nederlaag op het gkarspelse KGB. Het duel leidde tot tamelijk tamme vertoning temeer er voor beide ploegen aan het eind de competitie niets meer op het spel d. et spelbeeld dat daar het gevolg van heeft het publiek rond het veld aan ilingerweg dit weekend dan ook niet ten bekoren en men liet dan ook laaldelijk zijn ongenoegen ten aan- van het 'gezapige' spel blijken. Ipunten bleken zondagmiddag erg te zijn. Tot ongeveer een minuut het laatste fluitsignaal had het er nog alle schijn van dat beide igen genoegen gingen nemen met doelpuntloos gelijk spel. Het was Ier de oud-Volendamspeler Kees die in de 89ste minuut met een half ukt schot de Texelse verdediging aste. Gehandicapt (axel was duidelijk gehandicapt door ontbreken van hun aanvoerder en ite man Klaas Dirk Koorn, die door blessure verstek moest laten gaan. laatste man stond deze middag Aad n opgesteld, die bijzonder verdien- )p Hemelvaartsdag vindt in sporthal s Genoegen een zaalvoetbaltoernooi iats waaraan naast een tiental eilan- jke teams ook zal worden deelgeno- n door de 'overkantse' ploegen Red Ins en Bouwtiek Bijl. Het toernooi is georganiseerd door Oosterend en is financieel mogelijk naakt door Meubelhuis Texel, Slage- Brouwer en Zuivelhandel Trap. De dstrijden beginnen 's morgens om ,00 uur en 's avonds om 18.30 uur. )it door SVO op poten gezette inement is een vervolg op een in 1977 or diverse perikelen afgebroken tradi- die men nieuw leven wil inblazen, t nieuwe elan geldt tevens voor de ze waarop het toernooi zal worden lewerkt. Óm alles beter tot zijn recht laten komen heeft men gekozen voor ee toernooien, namelijk één overdag één 's avonds. Red Lions en Bouw- Bijl komen in het dagtoernooi aan d. Zij treffen daarbij ondermeer de xelse eerste klassers Oosterend 2 en Smul en verder Dubbeldik, Casino, isterend 1 en FC De Zwaan. De i legen zijn ingedeeld in twee poules. Het avondtoernooi bestaat uit een kele poule. Daarin spelen Rabobank, lleboog, Topido 2, Dubbeldik 3 en «terend 3. Dit S.V. Oosterend-toernooi is een genoemd 'officieel' toernooi waarin ploegen in dezelfde samenstelling als lens de inmiddels afgesloten competi- moeten spelen. De poules zijn als volgt ingedeeld: luie A: Dubbeldik, Casino, Red Lions Oosterend 1. Poule B: DT Smul, FC Zwaan, Bouwtiek Bijl en Oosterend Avondpoule: Rabobank, Jelleboog, ipido 2, Dubbeldik 3 en Oosterend 3. In principe gelden de volgende aan- ngstijden van de wedstrijden: .00 u.: Dubbeldik-Casino 25 u.: DT Smul-De Zwaan .50 u.: Red Lions-Oosterend 1 15 u.: Bouwtiek Bijl-Oosterend 2 40 u.: Dubbeldik-Oosterend 1 ,05u.: Red Lions-Casino .30 u.: DT Smul-Oosterend 2 55 u.: De Zwaan-Bouwtiek Bijl .20 u.: Casino-Oosterend 1 45 u.: Bouwtiek Bijl-DT Smul 10 u.: Dubbeldik-Red Lions 35 uOosterend 2- De Zwaan 00 u.: juniorenwedstrijd 30 u.: finale om 7e en 8e plaats 55 u.: finale om 5e en 6e plaats 20 u.finale om 3e en 4e plaats 45 u.: finale om 1e en 2e plaats prijsuitreiking volgt om 17.30 uur. !.30 u.: Jelleboog-Topido2 52 u.: Rabobank-Oosterend 3 14 u.: Topido 2-Dubbeldik3 36 u.: Oosterend 3 Jelleboog ■58 u.: Dubbeldik 3-Rabobank 20 uTopido 2-Oosterend 3 .42 u.: Jelleboog-Rabobank 04 u.: Oosterend 3-Dubbeldik3 26 u.: Rabobank-Topido2 .48 u.: Dubbeldik 3-Jelleboog prijsuitreiking volgt om 22.30 uur. stelijk de Texel-verdediging leidde. Ook junior Wim Brons kreeg een nieuwe kans en liet zien dat Texel in de toekomst nog veel plezier van deze jonge voorstopper kan hebben. Alleen zal hij de zelfdiscipline op moeten brengen sober te spelen en niet teveel met de bal moeten gaan lopen. Middenveld Texel startte goed en leek in het begin KGB onder de voet te gaan lopen. Met snelle aanvallen en een goed draaiend middenveld zette men KGB onder druk. Na vijf minuten was men al dicht bij een doelpunt toen de attente Gert Pansier een te zachte terugspeelbal onder schepte, maar uit een moeilijke hoek net naast schoot. Langzamerhand ging KGB zich aan de druk van Texel onttrekken en toen bleek dat de mannen uit Hoogkarspel een goede technische ploeg hadden. Vooral de rechterkant van de Texel-verdediging bleek deze middag niet in z'n beste vorm te verkeren, maar konsekwenties had het niet. Identiek De tweede helft was praktisch iden tiek aan de eerste. Beide partijen kregen wat kansen, maar door goed verdedi gingswerk en een aan Texel-zijde uitste kend spelende keeper Charles Iepen- burg, die dit seizoen tot een grote vorm groeide, leek het dat een gelijk spel de einduitslag zou worden, totdat Kees Kok 1 minuuut voor tijd KGB naar de volle winst schoot, waardoor KGB iets meer kreeg dan het verdiende. Donderdag a.s. speelt Texel z'n laat ste wedstrijd thuis tegen Grasshoppers uit Hoogwoud. Bij de viswedstrijd die door de Sport visclub Texel in de Mokbaai werd gehouden heeft M. J. van der Zwaag opnieuw een overwinning aan zijn ere lijst toegevoegd. Eduard Bos werd eerste bij de junioren. Er waren 17 senioren en 8 junioren onder de deelne mers. De vangst was zondagochtend rede lijk goed. Het totaal bij de seniorengroep bedroeg 2.013 cm (gemidd. 118 cm per deelnemer). De jeugd scoorde 481 cm totaal, met een gemiddelde van 60% cm. Het uitslagenlijstje was als volgt. Jeugd: 1. Eduard Bos 185 cm, 2. Martin Maat 111 cm en 3. Ben Eelman 70 cm. De senioren haalden de volgende resul taten naar de oppervlakte: 1. M. J. van der Zwaag 324 cm, 2. P. Verhagen 244 cm en 3. F. Bos 201 cm. De volgende wedstrijd is op zondag 27 mei. Aanvang 8.00 uur. Het wed strijdterrein wordt uitgezet voorbij de laatste rij palen in de richting van de Horn (zuid). Gezien de afstand is het dus zaak op tijd te komen. Donderdag gaan 8 sportvissers naar de VW-wedstrijd aan de Afsluitdijk. Het vertrek is om 6.15 uur bij het Fanfare gebouw aan de Witte Kruislaan. Met de boot van 7.05 uur gaat men richting Den Helder. De totaalstand van de eerste tien is nu. Senioren: 1. G. van Kranenburg 586 cm, 2. M. J. van der Zwaag 504 cm, 3. P. Verhagen 503 <cm, 4. F. Bos 447 cm, 5. D. Veltkamp 412 cm, 6. A. Banda 362 cm, 7. W. Pronk 341 cm, 8. D. Roeper 321 cm, 9. A. Maat 318 cm, 10. H. W. Boks 309 cm. De totaalstand bij de jeugd: 1. René Eelman 388 cm, 2. Ben Eelman 285 cm, 3. Eduard Bos 269 cm, 4. Martin Maat 131 cm, 5. Erik Kramer 111 cm en 6. Jan Kalf 51 cm. Betty Buren, Guido Banda en Erik Kalf hebben nog niet gevangen maar zijn van plan daar op korte termijn iets aan te doen. Vrijdag 25 mei 1979: 18.30 u.: Kikkert/Topido 1-FC Knudde 19.15 u.: einde zaalvoetbal seizoen 1978- 1979. Bij de scholenkampioenschappen dammen en schaken die woensdag in de Redmer IJskaschool te De Waal werden gehouden zijn de Oosterender School met de Bijbel (dammen) en de Jozef school uit Den Burg (schaken) op de eerste plaatsen geëindigd. Er waren bij deze titelstrijd meer dan vijftig deelne mers en deelneemsters. Aan het kampioenschap werd in de hoofdgroep van de damafdeling mee gedaan door zes ploegen. De reserve- groep bestond uit maar liefst tien teams, ofwel drie teams meer dan 't aanvankelijk aangemeldde totaal. Daar stond tegen over dat bij de reservegroep van de schakers vier teams het lieten afweten zodat daar slechts vier ploegen voor overbleven. De hoofdgroep van de schakers bestond uit zes teams. De prijzen bij dit toernooi zijn naar alle windstreken van Texel gegaan. Zoals gemeld ging bij de dammers de eerste prijs naar Oosterend. De tweede was voor De Cocksdorp en de derde voor Oudeschild (1). In de reservegroep werd Oudeschild (3) eerste en won daarmee de C. Dijker-medaille. Dijker, de nestor van het Texelse damleven, volgde het scholenkampioenschap van nabij. De door de heer J. Visman persoonlijk beschikbaar gestelde J. Visman-medail- le voor de tweede plaats in de reserve groep was voor het team van de School met de Bijbel (4) uit Oosterend. Jozef school (1) werd woensdagmiddag eer ste bij de schakende jeugd, en de Jan Drijverschool uit Den Hoorn won het sub-kampioenschap. De Waalder Red mer IJskaschool (11 kwam bij de scha kers op de derde plaats. De speciale En Passant-prijs voor de eerste plaats in de reservegroep ging naar Jozefschool (2). Stimulans Gezien het enthousiasme dat deze kampioenschappen en de eraan vooraf gaande serie wedstrijden op de diverse scholen heeft gekenmerkt hebben de organisatoren van het evenement de indruk dat dit alles een goede stimulans is geweest voor het denksportleven op Texel. Door middel van een bloemetje werden de initiatiefnemers woensdag middag in de hulde betrokken. Woens dag werd in de Redmer IJskaschool ook bekend gemaakt dat men beslist van plan is een dergelijk toernooi ook voor het volgende winterseizoen weer op poten te zetten. De vorige week gewonnen prijzen zullen op een nog nader te bepalen datum in de aula van de Rijksscholen- Op het sportveld van SVC te De Cocksdorp zullen zowel op Hemel vaartsdag als op zaterdag 26 mei voet baltoernooien voor de jeugd worden gehouden. Hiervoor komen op Hemel vaartsdag de Texelse B-junioren in actie en op zaterdag a.s. de pupillen. Naast Texelse ploegen zal aan het pupillentoernooi ook worden deelgeno men door twee teams van de vereniging MOC uit Midwoud. De programma's van beide evene menten zien er als volgt uit: Junioren B toernooi (Hemelvaarts dag): 9.00 u.: Cocksdorp Bi-De Koog B1 9.35u.:Tex. Boys B1-Oosterend BI 10.10 u.: De Koog B1-HCSC B1 10.45 u.: Cocksdorp Bl-Tex. Boys B1 11.20 u.: Oosterend B1-HCSC B1 11.55 u.: De Koog B1-Tex. Boys BI 12.30 u.: Cocksdorp B1-Oosterend B1 13.05 u.: HCSC B1-Tex. BoysBI 13.40 u.: Oosterend Bi-De Koog B1 14.15 u.: HCSC B1-Cocksdorp B1 15.00 u.: prijsuitreiking en toernooislui- ting. Pupillentoernooi (26 mei): 9.30 u.: Cocksdorp A1-De Koog A1 9.50 u.: De Koog B1-Cocksdorp B1 10.10 u.:Tex. Boys A1-Oosterend Al 10.30 u.: Oosterend B1-Tex. Boys B1 10.50 u.: MOC A1-Cocksdorp A1 11.10 u.: Cocksdorp B1-MOC B1 11.30 u.: De Koog A1-Tex. Boys A1 11.50 u.: Tex. Boys B1-De Koog BI 12.10 u.: Oosterend A1-MOC A1 12.30 u.: MOC B1-Oosterend B1 12.50 u.: Cocksdorp A1-Tex. BoysAI 13.10 u.: Tex. Boys B1-Cocksdorp B1 13.30 u.: De KoogA1-MOCA1 13.50 u.: MOC B1-De Koog BI 14.10 u.: Oosterend A1-Cocksdorp A1 14.30 u.: Cocksdorp B1-Oosterend B1 14.50 u.: Tex. Boys A1-MOC Al 15.10u.: MOC B1-Tex. BoysBI 15.30 u.: De Koog A1-Oosterend A1 15.50 u.: Oosterend B1-De Koog B1 16.15u.: prijsuitreiking en toernooislui- ting. Tegen een ongeïnteresseerd spelend Sint George heeft het eerste zaterdag team van SVO dit weekend in Spierdijk een overduidelijke zege behaald. De cijfers daarvan waren 0—10, met doel punten van Ruud Timmer (4), Cees Oosterhof (4), Jacob Vlaming (1) en Dirk Trap (1). Hoewel de uitslag anders zou doen vermoeden was het niet eens een optimaal draaiend SVO (Z) dat voor deze wedstrijd binnen de lijnen kwam. Door verschillende absenties speelde men op halve kracht maar omdat Sint George er duidelijk de brui aan had gegeven was dat reeds voldoende. De Noordhollanders speelden niet alleen ongeïnteresseerd maar tevens erg nega tief. Het feit dat Sint George in het volgende seizoen niet meer met een zaterdagelftal zal uitkomen leek daaraan niet vreemd te zijn. Daardoor kon de Oosterender ploeg gedurende de gehele wedstrijd aanvallen hetgeen vooral in de eerste helft tot fraaie acties leidde. De meeste doelpunten (6) zouden evenwel toch na de pauze vallen want door te gehaast schieten werden de kansen aanvankelijk door SVO (Z) zelf om zeep geholpen. De ruststand was 0—4. Wanprestatie Omdat het spelniveau nogal daalde kon zaterdagmiddag achteraf gesteld worden dat men voor de tweede helft eigenlijk niet eens op het veld had behoeven te verschijnen. De enige ploeg die nog voetbalde was SVO (Z) en het bitter tegenvallende Sint George leverde vooral toen een duidelijke wan prestatie. Hun negatieve voetbal be stond uit trappen in het wilde weg waarbij in sommige gevallen keihard op eigen doel geschoten werd. Ruud Timmer en Cees Oosterhof gingen er daarentegen hard tegenaan en wisten beiden vier maal te scoren. Vierde plaats SVO (Z) is door deze monsterover winning op een eervolle vierde plaats geëindigd en doordat Sint George met 0—10 het onderspit moest delven nadat de Oosterender ploeg veertien dagen geleden ookal met 10—1 had gewonnen werd het tevens de best scorende ploeg. In totaal werden gedurende deze com petitiewedstrijden 58doelpunten ge scoord. Doelman Rob Haak eindigde met 21 tegendoelpunten op de lijst van minst gepasseerde doelverdedigers op de vierde plaats. Er werden door SVO (Z) uit zestien wedstrijden twintig punten behaald. Texel 1 wacht op Hemelvaartsdag de laatste competitiewedstrijd van het sei zoen 1978-'79. De tegenstander is Grasshoppers dat voor dit duel vanuit Hoogwoud naar Texel komt. Hoewel deze ploeg op de ranglijst tamelijk laag staat en Texel tussen de vijfde en de zesde plaats bungelt is de verwachting dat het een zeer zware wedstrijd wordt. In Hoogwoud verloor Texel met 1 —0 en heeft dus wat goed te maken. Bij winst van Texel is de vijfde plaats in de eind rangschikking erg dichtbij. J KM 1-Dubbeldik 1 4-1 Oosterend 1-FC De Zwaan 2—2 2—4 na verlenging Oosterend 1-Dubbeldik 1 4—0 JKM 1-FC De Zwaan 3—3 JKM winnaar na penalties gemeenschap worden uitgereikt. Dit zal in ieder geval nog voor de zomervakan tie gebeuren. De winnaars van de individuele kampioenschappen zullen daar samen met de winnaars van de zes sportraadbekers worden gehuldigd. Uitslagen Dammen hoofdgroep: 1. School met de Bijbel Oosterend 19 punten 1e pr. Sp.r., 2. De Cocksdorp 12 punten 2e pr. Sp.r., 3. Oudeschild (1) 10 punten 3e pr. Sp.r., 4. De Koog 10 punten, 5. De Waal 6 punten, 6. Thijsseschool 3 punten. Dammen reservegroep: 1. Oudeschild (3) 7 punten C. Dijker-pr., 2. School met de Bijbel Oosterend (4) 7 punten J. Visman-pr., 3. CVO (2) 6 punten, 4. School met de Bijbel (2) 6 punten, 5. CVO (1) 5 punten, 6. Jacob Daalder Oosterend (1)5 punten, 7. Oudeschild (2) 4 punten, 8. Jacob Daalder Ooster end (2) 2 punten, 9. School met de Bijbel Oosterend (3) 0 punten, 10. Oosterend (comb.) 0 punten. Schaken hoofdgroep: 1. Jozefschool (1) 9 punten 1e pr. Sp.r., 2. Den Hoorn 8 punten 2e pr. Sp.r., 3. De Waal (1) 5 punten 3e pr. Sp.r., 4. School met de Bijbel 4 punten, 5. CVO (1)3 punten, 6. Oudeschild 1 punt. Reservegroep: 1. Jozefschool (2) 5 punten (En Passantpr.), 2/3 De Cocks dorp comb en CVO (2) 3 punten, 4. De Waal (2) 1 punt. S.V. De Koog De B-junioren spelen op Hemelvaarts dag een toernooi in De Cocksdorp. Ze komen vier maal binnen de lijnen en de eerste wedstrijd is om 9.00 uur. Er wordt om 8.30 uur vanuit De Koog (Capri) vertrokken. Voor de A- en B-pupillen is er zaterdag in De Cocksdorp een toernooi. De eerste wedstrijd is om 9.30 uur en het vertrek vanaf Capri is om 9.00 uur. De B- en C-junioren spelen zaterdag een oefenwedstrijd tegen de junioren van Always Forward uit Hoorn. De C-junioren spelen om 14.00 uur en de B-junioren om 15.15 uur. J.v.B. Met een finaleduel waar de vonken vanaf spatten eindigde vrijdagavond in sporthal Ons Ge noegen de jaarlijkse strijd om de P.L. Duinkertrofee. JKM heeft hierbij ternauwernood van FC De Zwaan gewonnen doordat bij het nemen van de beslissende strafschop pen zowel Martin Land als Nico Scher mer doelman Charles lepenburg te slim af waren. De eigenlijke wedstrijd was daarvoor, ondanks tien minuten verlen ging in een 3—3 stand geëindigd. De JKM-ers behaalden eerder ook het competitiekampioenschap. Het gehele toernooi werd met grote belangstelling door een goed gevulde tribune gevolgd. Dat men ook danig met de aktiviteiten op de speelvloer meeleef de bleek uit het (vooral in de finale) uitbundige lawaai dat ter aanmoediging over de spelers werd uitgestort. Spanning Vooral in de tweede helft van de finalewedstrijd was de spanning te snijden. Door doelpunten van Gerard Legierse leidde FC De Zwaan bij de rust met 2—0 maar dit team zag de voor sprong na de pauze langzaamaan af brokkelen. Louis Uriot liet zich bij het benutten van doelrijpe kansen niet onbetuigd en trok binnen enkele minu ten de stand gelijk. Toen een vijftal minuten daarna JKM-coach Wim Koorn een van zijn achterspelers wilde wisse len leidde hij daarbij niet alleen zijn defensie maar eveneens doelman Aad Vaars af. Bij een goedopgezette aanval van FC De Zwaan kon Rob van der Stap zijn ploeg weer op voorsprong zetten. Het was opnieuw Louis Uriot die korte tijd later het derde JKM-doelpunt liet aantekenen. Hoewel in de slotfase Nico Schermer voor twee minuten het veld moest verlaten omdat hij bij een val van zijn ploeggenoot Louis Uriot luidkeels zijn onmin tegenover Gerard Legierse uitte zou de stand toch gelijk blijven. Ook de verlenging van de wedstrijd met een maal tien minuten mocht niet baten. Doordat JKM-doelman Aad Vaars beide de op hem door Gerard Legierse en Rob van der Stap afgevuurde penal ties pareerde was na het doelpunt van Martin Land de treffer van Nico Scher mer voldoende voor de titel. Verdiend De derde plaats in dit toernooi, waarin FC De Zwaan als smaakmaker fungeer de, ging op zeer verdiende wijze naar Oosterend 1, alhoewel Dubbeldik met de gecreëerde kansen niet erg gelukkig was. De Oosterenders hadden in deze wedstrijd echter meer conditie en tevens meer snelheid dan hun tegenstanders. De doelpunten kwamen hierbij op naam van Jan de Vries (2 maal) en Joost Brouwer (1 maal). In de voorrondes had JKM zich voor de uiteindelijke finale geplaatst door Dubbeldik 1 een 4—1 nederlaag toe te brengen. Klaas Dirk Koorn liep in deze wedstrijd een dusdanige blessure op dat hij voorlopig uitgeschakeld is. Zijn val vond plaats in de eerste helft en hij zag zijn ploeg (Dubbeldik) daardoor in de tweede helft vanaf de tribune steeds verder achterop raken. Bovendien lie pen de Dubbeldikkers vrijdagavond nogal wat strafminuten op. De doelpun ten kwamen in deze wedstrijd op naam van Nico Schermer, Albert Hoven en Martin Land (2 x terwijl Hans Geus op aangeven van Douwe Dijker een snelle aanval vlak voor tijd wist af te ronden en zodoende de eindstand op 4—1 bepaal de. FC De Zwaan plaatste zich voor de finale door pas in de verlenging van Oosterend 1 te winnen. In de gewone speeltijd bereikte FC De Zwaan steeds een voorsprong eerst door Hans de Beer en daarna door Rob van der Stap, telkens werd de voorsprong teniet ge daan door Gerri Plaatsman (Oosterend). Deze zeer spannende wedstrijd eindigde in een 2—2 gelijk spel. In de eenmaal tien minuten verlenging bleek FC De Zwaan de sterkere ploeg en scoorde nog twee maal, waarvan het laatste doel punt, gescoord door Bep Vonk, een hele knappe en mooie goal was. Do kampioensploeg van JKM, die vrijdag avond ook in hei bezit kwam van de P. L Duinkertrofee met v.i.n.r staand Icoachi Wim Koorn, Albert Hoven, Martin Land, Siep Sikma en Jan Piersme. Voor vj.ns. Nico Schermer, Aad Vaars, Henk Groen en Louis Uriot Kees van der Gaag uit Den Hoorn slaagde aan de academie De Horst te Driebergen voor het diploma Maat schappelijk Werk.

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 7