De Zwaan en Jelleboog winnaars SVO-toernooi Texel 1 volledig liet het afweten Jeugdwielermiddag viel in het water GROOTS OPGEZET PiNKSTERTOERNOOL BIJ TEXELSE BO YS BiÊjartcÊub TOG besloot competitie EINDSTANDEN PUPILLEN- COMPETITIE Geslaagd P ft Ondanks regenbuien toch veel animo PAGINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 29 ME11971, Tot teleurstelling van de vele belang stellenden die op Hemelvaartsdag aan wezig waren bij de laatste thuiswedstrijd die Texel 1 dit seizoen speelde heeft de ploeg zijn reputatie tegenover het Hoog- woudse Grasshoppers allerminst waar gemaakt. De bezoekers, die zich vooral in de tweede helft veel sterker toonden, wonnen de wedstrijd met 1—4. Hoewel de eilandelijke ploeg zich voor de rust op een redelijk niveau hand haafde zakte de felheid die toen nog in het Texelse spel zal naar een dieptepunt naarmate de tweede helft vorderde. Door verdedigingsfouten moest de be hoorlijk in vorm zijnde doelman Charles Ipenburg de bal vier maal uit het net vandaan halen voordat Martin Land aan de overzijde van het veld de eer kon redden. Vooral het ontbreken van de wegens een blessure uitgeschakelde aanvoerder Klaas Dirk Koorn deed Texel de das om. De anders sterk opererende achterhoe de was op een gegeven moment totaal van slag. Alleen voor de rust kon de Texel-defensie zich redelijk te weer stellen. De meste kansen waren voor Grasshoppers maar toen werden ook aan Texelse zijde wel enkele goede aanval len opgezet. Ze gingen voornamelijk via de vleugelspelers Nico Schermer en Jan Duinker maar niet een maal konden zij hun acties doeltreffend afronden. Alleen Gert Pansier kreeg een maal een prach tige kans toen hij een goede voorzet van Jan Meedendorp opving. De door Pan sier geproduceerde kopbal ging net naast het Grasshoppersdoel. Grasshop pers, met aan het hoofd aanvoerder Paul Groot, kreeg eveneeens enkele goede kansen maar zowel middenvelder Hans Groot als voorhoedespelers Adrie Heddes en Peter Schilder zagen hun uitvallen vooralsnog niet beloond. Hemelsbreed De tweede helft vormde wat de thuisploeg betreft een hemelsbreed ver schil met de eerste 45 minuten. Er was toen slechts een elftal dat speelde en dat waren de teamleden van Grasshoppers. In de Texelse ploeg was Jan Duinker vervangen door Rob van der Stap maar veel positiefs leverde dit niet op. Ook het inwisselen van Nico Schermer voor Willem Brons leverde voor de thuisclub geen verandering van het spelbeeld op. Texel leek 'rijp voor de slachtbank' en de eerste tegentreffer kon niet meer uitblij ven. Vijf minuten na de hervatting was het al zover. Door slecht ingrijpen van zowel Henk Jan Klok als Cherles Ipen- In hotel De Zwaan eindigde vrijdag de wintercompetitie van de bejaardenbil jartclub 'Tot Ons Genoegen' met het uitspelen van het laatste halve rooster en de finale van het tweede rooster. Als kampioen in deze rubrieken kwamen respectievelijk J. J. Dogger en Jac. van Heerwaarden uit de bus. De wedstrijden duurden vrijdag van 's morgens 9.00 uur tot 's middags 18.00 uur waarbij het overigens aan het begin al duidelijk was dat men in tijdnood zou komen. De finale om het algemeen kampioenschap waarin de titelhouder van beide roosters tegen elkaar uitko men werd daarom uitgesteld tot sep tember wanneer het nieuwe seizoen van start gaat. Voor het laatste halve rooster werden vrijdag in totaal 14 partijen gespeeld. Daarvan klasseerde J. J. Dogger zich als eerste, H. Ran als tweede en S. Langeveld als derde. Alle drie ontvingen ter gelegenheid daarvan een draag- medaille uit handen van de voorzitter van TOG, de heer G. Visser. Dit gebeurde overigens pas nadat de heren Dogger en Ran in een barrage hadden uitgemaakt wie definitief de eerste plaats mocht gaan innemen omdat beide biljarters gelijk geëindigd waren. In de wedstrijden voor het tweede rooster is Jac. van Heerwaarden met 38 punten als eerste geëindigd. Hierbij werd W. Commandeur tweede met 36 punten en D. Witte derde met 30 punten. Op de vierde plaats kwamen G. Visser en H. Ran die beiden 28 punten scoorden. De prijsuitreiking werd vrijdag door de TOG-leden besloten met een hartelijk woord voor de familie H. Spigtjr, die de drie eerste prijzen (waarom in septem ber wordt gespeeld) beschikbaar stel den. De dames onder hen ontvingen bloemen en een cadeaubon. Ruud Timmer uit Oosterend slaagde te Wageningen voor het diploma Mid delbare Bakkersvakschool. De vierjarige opleiding voor dit diploma volgde hij eveneens te Wageningen. burg kon Arie Heddes het eerste doel punt laten aantekenen. Nauwelijks van de schrik bekomen was er een 'mis kleun' van Aad Blom voor nodig om Texel nog verder achterop te brengen. Louis Schilder voltrok het vonnis. 'Veilig' Mede omdat de thuisclub inmiddels 'veilig' is en ook geen kans meer maakt op promotie zakte het elan steeds meer. De eilandelijke achterhoede werd volle dig overspeeld en de anders zo zeker opererende Louis Uriot was ditmaal nergens. Voordat Martin Land het enige Texelse doelpunt scoorde waren het achtereenvolgens (de voor Piet Pronk ingevallen) Jos Koopman en Paul Groot doe de stand op 0—4 brachten. Vooral de werkzaamheid van de linkerspits van Grasshoppers (Peter Schilder) was daar bij van doorslaggevende betekenis. Texel-doelman Charles Ipenburg, die anders het solide sluitstuk van de verdediging vormt, raakte uiteindelijk ook aangeslagen. Het was in die fase van de strijd maar goed dat diverse schoten naast de paal terechtkwamen omdat de thuisclub anders nog verder achterop was geraakt. 'Zuinig' Door reorganisatie binnen de ploeg kwam Martin Land gedurende het laat ste kwartier op de tot dan toe door Rob van der Stap bezette rechtsbuitenplaats terecht. Toen Texel zowaar weer eens ten aanval trok kreeg Land nabij de rechterhoekvlag de bal te pakken. Hij dribbelde langs enkele tegenstanders en slaagde erin de te ver voor zijn doel staande Louis Koopman te verrassen. Het was een goed doelpunt aan het slot van een wedstrijd die door vele bezoe kers als 'zuinig' werd gekarakteriseerd. Sommigen gingen zelfs zover door te stellen dat Texel het verdiend had om bij de rust reeds met 0—3 achter te staan. Het werd tenslotte 1—4 waarmee met uitzondering van deze laatste wedstrijd een seizoen werd afgesloten waarin Texel de plaatsing in de vierde klasse van de KNVB opnieuw waar heeft gemaakt. Hoewel de zaterdag in Den Burg gehouden 'Wielermiddag van de jeugd' waaraan door ongeveer 70 rennertjes van vier verschillende verenigingen werd deelgenomen kampte met een gestaag vallende regen is dit evenement toch een behoorlijk succes geworden. Er was ondanks het slechte weer veel meer publiek op de been dan men had durven verwachten en van de zijde der deelnemers had niemand het laten afweten. Het betrof jeugdleden van de wielerverenigingen DOK (Den Helder), Zwolle, Wieringen en Texel. Onder hen bevond zich één meisje, de 12-jarige Bianca Mik uit Wieringen die in de leeftijdsgroep van 10/11 jarigen mee reed. Na een zeer tactisch gereden race eiste zij tenslotte met drie fietslengtes de overwinning voor zich op. Eerste Van de Texelse jeugdwielrenners kwam Albert Winter in zijn serie 12/13 jarigen op de eerste plaats. Edo Kooi man klasseerde zich als derde in deze afdeling en werd (de jarige) Ronald van Boven vierde. Van de andere Texelse Het zaalvoetbaltoernooi van S.V. Oosterend dat op Hemelvaartsdag in sporthal Ons Genoegen werd gehouden heeft dit jaar twee overwinnaars opgele verd. De middageditie van dit in tweeën gedeelde evenement werd gewonnen door FC De Zwaan. Jelleboog eiste 's avonds de eerste prijs voor zich op. In de finalewedstrijd versloeg FC De Zwaan tegenstander Oosterend 1 met duidelijk beter spel. Het doelpunten- saldo in het voordeel van de De Zwaan- ploeg bedroeg 2—0. Onvolledig Hoewel de organisatoren donderdag over de publieke belangstelling niet hadden te klagen toonde men zich wat de opgekomen spelers betreft nog enigszins teleurgesteld. Op Hemel vaartsdag werden namelijk eveneens enkele wedstrijden voor de competitie van het veldvoetbal gespeeld. Enkele ploegen konden daardoor niet volledig aantreden waarnee sommige duels dui delijk aan glans inboetten. Beide overkantse teams (Bouwtiek Bijl en Red Lions) raakten als gevolg hiervan in de onderste regionen van de eindrangschikking verzeild. Met een identiek euvel had Dubbeldik donderdag te kampen. 'Mazzel' Het gevolg van dit alles was een op alle fronten betere klassering van teams als Casino en Oosterend 2. Vooral de laatstgenoemde ploeg had knap 'maz zel' want in hun wedstrijd tegen De Zwaan ontbraken bij De Zwaan Rob van der Stap en doelman Charles Ipenburg hetgeen resulteerde in een knappe 2—1 overwinning voor Oosterend 2. Dankzij een beter doelsaldo kwam De Zwaan toch in de finale waar zij inmiddels weer deelnemers kwamen Robert Visser (8/9 jarigen) en Niels Collou (10/11 jarigen) in hun leeftijdsklasse als vijfde over de finishlijn. Bij de groep van 8 en 9 jarigen was het zaterdagmiddag de Helderse Wilco Zui- derwijk (DOK) die met de eer ging strijken voor zijn clubgenoot Mario van der Meiden en Patrick Grobbe (Zwolle). Robert Visser werd vijfde, Jef Schuur 7de en Sidney de Haan 9de. Meisje Bij de 10 en 11 jarigen wisten aanvan kelijk 5 man uit het peleton weg te komen. Van hen moesten Ronny Lug- tenbeld (Zwolle) en Niels Collou (Texel) later lossen. Bij het overgebleven drietal was Bianca Mik (Wieringen). Zij was in de sprint haar medevluchters te vlug af. Een val in de eerste ronde was er de oorzaak van dat Edo Kooiman als laatste man van het peleton bij de 12 en 13 jarigen een inhaalrace moest houden. De latere winnaar Albert Winter en Jan Hopman bleven de volle 15 ronden aan kop. Alleen de derde geplaatste Edo compleet Oosterend 1 met 2—0 versloe gen. Oosterend 2 werd tenslotte derde na een overwinning op Casino, dat vierde werd. Het avondtoernooi werd tenslotte door de Jelleboog gewonnen, een ploeg met de meeste inzet vooral onder leiding van de allround technicus Rob van der Kooi. Oosterend 3 viel nogal tegen en eindigde dan ook samen met de Rabo bank onderaan. MEDEDELINGEN S.V. Texel Ter voorbereiding op het seizoen 1979-'80 wordt op donderdagavond 31 mei een bijeenkomst gehouden waarop trainer Max van de Kerkhof zijn plannen voor de komende competitie zal uiteen zetten. Alle seniorleden van S.V. Texel worden daartoe om 19.30 uur verwacht. Voor plaats zie het kastje. t.C. S.V. De Koog In verband met diverse werkzaamhe den aan het sportveld wordt op donder dagavond vanaf 19.30 uur een beroep gedaan op zowel junioren als senioren. Er is behoorlijk wat werk te doen. Voor voetbalactiviteiten komt S.V. De Koog gedurende het pinksterweek end in Den Burg in de wei wanneer het eerste elftal meedoet aan het pinkster- toernooi van S.V. Texelse Boys. Het programma staat elders in deze krant. J.v.B. Z.D.H. In kantine De Spil op het ZDH-terrein aan de Witteweg in Den Hoorn wordt vrijdagavond een bijeenkomst voor de senioren van het veldvoetbal gehouden. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. F.Z. De start van de groep 12- en 13-Jartgen, dte door A/bert Winter gewonnen zou worden. Kooiman was de enige die door dit tweetal niet werd gedubbeld. Ronald van Boven die als jarige zijn eerste wedstrijd reed bij de 14-jarigen was met Ronald Sommer (DOK) en de Zwollenaren Gerrit Bergman en Jan Koereen, broer van de bekende weg renner Egbert, al in de eerste ronde uit het peleton ontsnapt en bleven 25 ronden ofwel de hele wedstrijd op kop. De Zwollenaren die 16 jaar zijn moesten alleen het zware kopwerk doen. Een paar ronden voor het einde leek het er even op dat de hoofdmacht de vluchte lingen zou terugpakken toen bij hen onenigheid ontstond over wie het kop werk zou doen. In de eindsprint moes ten de beide Ronalds afhaken. Uitslagen 8 en 9 jarigen: 1. Wilco Zuiderwijk (DOK), 2. Mario van der Meiden (DOK), 3. Patrick Grobbe (Zwolle). 10 en 11 jarigen: 1. Bianca Mik (Wieringen), 2. Rob Wassenburg (DOK), 3. Henk Schipper (Zwolle). 12 en 13 jarigen: 1. Albert Winter (Texel), 2. Jan Hopman (DOK), 3. Edo Kooiman (Texel). 14, 15 en 16 jarigen: 1. Jan Koersen, 2. Gerrit Bergman (Zwolle), 3. Ronald Sommer (DOK). Met een score van maar liefst 105 doelpunten voor en slechts 7 tegen in 18 ontmoetingen is het B1 elftal van S.V. Oosterend dit seizoen verreweg als beste geëindigd van alle (drie) pupillen- competities die op Texel werden afge werkt. Bij de C-pupillen werd het Cl elftal van S.V. Texel eerste. Zij scoorden in 12 wedstrijden 61 maal en kregen 4 doel punten tegen. Oosterend eindigde in de A-afdeling eveneens als eerste. Daar werden in 14 wedstrijden 41 doelpunten gemaakt en moesten er 6 aan de tegenstanders worden toegestaan. Door het minder gunstige voetbal- weer in de wintermaanden heeft men het gehele programma niet volledig kunnen afwerken. Gezien de bereikte eindstanden is er evenwel toch een eerlijke klassering gekomen waarin de krachtsverschillen duidelijk zijn aange toond. In het pinksterweekend wordt op de velden van Texelse Boys aan de Haffel- derweg in Den Burg een groots opgezet voetbaltoernooi gehouden waaraan door zestien, merendeels 'overkantse' teams zal worden meegedaan. Naast een viertal Texelse verenigingen komen hiervoor ploegen uit zowel Noordhol land als Friesland, Groningen en Drente naar het eiland. De voltallige niet-Texelse delegatie bestaat uit ongeveer 300 personen. Zij zullen de nacht doorbrengen in tenten die op het trainingsveld van Texelse Boys geplaatst worden. Voor dit tweedaagse pinkstertoernooi hebben zich naar aanleiding van een in het KNVB-blad geplaatste oproep in totaal 7 'overkantse' clubs gemeld. De meeste daarvan hebben met twee elftal len ingeschreven. Het betreft de vereni gingen SC Pesse, W Schoonebeek, WPB (Sneek), Always Forward, GVAV (Groningen), Drachten en Zuidlaarder- veen. Texel wordt vertegenwoordigd door SV Texel, SV De Koog en Texelse Boys. Vier groepen De zestien deelnemende elftallen zijn in twee groepen verdeeld; een met de 'standaardelftallen' en een met 'reserve teams'. Beide achttallen zijn opnieuw in tweeën gesplitst. Deze vier ontstane groepen spelen in afzonderlijke poules een halve competitie. Na afloop daarvan wordt in elke poule de bereikte stand opgemaakt en volgen de finalewedstrij den. Iedere ontmoeting duurt twee maal 20 minuten. De groepen zijn als volgt samengesteld: Groep 1, poule A: Pesse 1, Schoone beek 1, WPB 1 en Texel 1. Poule B: Always Forward 1, GVAV 1, Drachten 1 en Texelse Boys 1. Groep 2, poule C: Schoonebeek 2, Zuidlaarderveen 1, Texelse Boys 2 en WPB 2. Poule D: Always Forward 2, Pesse 2, Texel 2 en De Koog 1. Programma Het programma voor eerste pinkster dag luidt: Veld A: 11.30u.: Schooneb. 2-Zuidlaarderv. 1 12.15u.: Pesse2-Texel2 13.00 u.: Tex. Boys2-WPB2 13.45 u.: Alw. Forward 2-De Koog 1 De volledige standen van het seizoe 1978-79 luiden als volgt: A-pupillen: O'end A1 14 11 2 1 24 41- De Koog A1 14 11 1 2 23 35- C'dorpAl 14 9 2 3 20 42- T. BoysAI 14 7 3 4 17 36-1 Texel A2 14 5 1 8 11 18-2? ZDHA1 14 4 0 10 8 13-2® T. Boys A2 14 2 2 10 6 9-z' Texel A3 14 1 1 12 4 3-f1 B-pupillen: O'end BI 18 18 0 0 36 105- Texel B1 18 15 0 3 30 73-1 T. Boys B1 18 13 2 3 28 54-1 De Koog B1 18 10 1 7 21 34-1 C'dorp B1 18 8 3 7 19 28-2' Texel B2 18 8 0 10 16 34-2 Texel B3 18 6 3 9 15 23-3 O'end B2 18 3 3 12 9 10-4i T. Boys B2 18 1 1 16 3 3-8 Texel B4 18 0 2 16 2 0-9 C-pupillen: Texel C1 12 12 0 0 24 61- ZDHC1 12 8 1 3 17 29-11 O'end C1 12 5 3 4 13 25- i De Koog C1 12 5 1 6 11 29-1 Texel C2 12 3 3 6 9 9-2 T. Boys C1 12 3 3 6 9 11-3 Texel C3 12 0 1 11 1 7-5 14.30 u.: Zuidlaarderv. 1-Tex. Boys2 15.15 u.: Pesse 2-Alw. Forward 2 I 16.00 u.: Schoonebeek 2-WPB 2 16.45 u.: Texel 2-De Koog 1 i Veld B: 1 11.30 u.: Pesse-Schoonebeek 12.15 u.: Alw. Forward-Tex. Boys 13.00 u.:WPB-Texel I 13.45 u.: GVAV-Drachten 14.30 u.: Schoonebeek-WPB 15.15u.: GVAV-Alw. Forward 16.00 u.: Texel-Pesse 16.45 u.: Tex. Boys-Drachten Op tweede pinksterdag spelen op ve A: 10.30 u.:WPB-Pesse 11.15 u.: GVAV-Tex. Boys 12.00 u.: Texel-Schoonebeek e 12.45 u.: Alw. Forward-Drachten J En op veld B: 10.30u.: Schoonebeek2-Tex. Boys2 11.15 u.: Alw. Forward 2-Texel 2 12.00u.: Zuidlaarderveen-WPB2 s 12.45 u.: Pesse 2-De Koog 1 In de finaleronde worden op veld A c c volgende duels beslist: t 13.30 u.: Nr 4 p. A-nr 4 p. B 7-8 plaats I 14.15u.: nr3p. A-nr3p. B5-6plaats 15.00u.: nr2p. A-nr2p. B3-4plaats 15.45 u.: nr 1 p. A-nr 1 p. B 1-2 plaats i De finaleronde op veld B luidt: 13.30 u.: nr4 p. C-nr4 p. D 7-8 plaats 14.15 u.: nr3 p. C-nr 3 p. D 5-6 plaats 15.00 u.: nr2p. C-nr 2 p. D 3-4 plaats 15.45 u.: nr 1 p. C-nr 1 p. D 1-2 plaats De prijsuitreikingen volgen om 16.3 uur waarna het toernooi wordt beslotei Feestavond De scheidsrechtere bij dit pinkste toernooi treden op Aad Eelman, Pi Koopman, Jan van der Ploeg en Her de Ruyter. De tenten waarin de deeln mere (plus supporters) de nacht zulle doorbrengen worden beschikbaar gi steld door de Welzijnsstichting (Bouv dorp) en Scouting Texel. Op de avon van de eerste toernooidag wordt op h( terrein een feestelijke bijeenkomst gi houden waarbij de muziek wordt ve zorgd door het 'Augustus'-trio uit De Helder. Het is de bedoeling om, gezien c gebleken animo, dit pinkstertoerno voortaan jaarlijks te herhalen. Hiertc heeft de gemeente in principe reet haar medewerking toegezegd. De eerste drie bij de groep 10- en 11-jarigen, met in het midden winnares Bianca Kok

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 6