Diploma-avond bij school voor LH NO Tien ling geboren „Superman" AGENDA CONCORDIA Texeltoerlst Twee in een HAVENRESTAURANT TEXEL Aangifte van mishandeling Interkerkelijk avondgebed Diefstallen van autoradio's Twee gewonden bij motorongeluk Diefstal op speelweide TESO kampte met kleine storingen ,WAT IK ZEGGEN WOU.." Lammerenmarkt Strandhuisjes gekraakt Zweefvliegtuig in prikkeldraad Rijverbod opgelegd Krakersaktiviteiten Concordia verzekeringen een part-time medewerker UV/Ulinil I y. rr>^ In De Cocksdorp heeft vorige week de twee jaar oude Sint Bem- hard rashond Annebelle of the Cuckoo's Colosses het leven ge schonken aan een welgeschapen tienling. Moeder en kinderen (5 reutjes en 5 teefjes) maken het uitstekend. vond plaats ten huize van de familie H. Gort aan de Vuurto- renweg en heeft op eerste pinksterdag in totaal vijf uur in beslag genomen. Hoewel meervoudige geboorten bij honden allerminst schokkende gebeur tenissen zijn is het aantal van tien wel bi|zonder hoog. Voor zover bekend is een dergelijke worp op Texel nog niet eerder voorgekomen. Nationaal gezien is deze tienling in grootte de tweede worp van dit seizoen. In de afgelopen winter heeft een andere Sint Bern- hardhond in Friesland bij één enkele worp het leven geschonken aan 14 nakomelingen. Afkomst Het ziet er naar uit dat de Texelse tienling in de toekomst op diverse ten toonstellingen hoge ogen zal gaan gooien omdat het vaderdier een meer voudig kampioen is. Dit dier draagt de naam Kunibert van de Spruitenbeek en is eigendom van de in Leeuwarden woonachtige mevrouw J. van der Meer-Zijlstra. Kunibert is reeds meer voudig Nederlands kampioen en be haalde tevens het Belgisch kampioen schap. Indien dit inmiddels ruim vier jaar oude dier ook kans ziet binnen kort de Franse titel te verwerven krijgt hij het predikaat internationaal kam pioen. Het moederdier, Annebelle of the Cuckoo's Colosses, dat in de wande ling 'Metek' wordt genoemd is momen teel een jaar eigendom van de familie Gort. Men nam haar vorig jaar over van een arts uit het Noordhollandse Hoog woud. Hoewel dit dier evenals de vader over een indrukwekkende stamboom Een gezellig, sfeervol restaurant met een per- fekte verzorging voor u en uw gasten. Een gezellig café voor een kopje koffie met een stuk appeltaart en een plateservice-restau- rant waar u vanaf 710,— kunt eten. Met een riant uitzicht over zee Met een vriendelijke bediening en een meer dan voortreffelijke keuken, waar alleen verse waar verwerkt wordt. Een uitstekend idee voor uw feestjes en diners. Bel uw gastheer Jan Stolk, 02226 - 310. beschikt heeft het nog niet aan ten toonstellingen meegedaan en bezit dan ook geen titels. Meevaller De Sint Bernhardtienling betekent ook financieel voor de familie Gort een behoorlijke meevaller omdat dergelijke rashonden in de regel bedragen opleve ren van 7500,— a f700,— per stuk. Voorlopig blijven ze nog zo'n zeven weken bij hun moeder. Daarna zullen de dieren door deskundigen van 'De Hollandse Sint Bernhardclub' (Breda) gekeurd worden en in beide oren wor den getatoueerd waarna de officiële registratie volgt. Omdat de dieren ten huize van de familie Gort het leven aanschouwden zullen ze allemaal de familienaam 'Van de Zandstuuve' dragen. De keus van de voornamen is voorbehouden aan de eventuele kopers. In het bijzijn van ouders, bestuur, leerkrachten en overig personeel van de Texelse Stichting Nijverheidsonderwijs werden donderdagavond in het school gebouw aan de Haffelderweg in totaal 41 diploma's uitgereikt. De geslaagde meisjes werden hierbij toegesproken door de voorzitster van het schoolbestuur, mevrouw Stoepker en de directrice van de school, mevrouw Brand. Naast het diploma kregen de meisjes ook een afscheidsboek uitgereikt met herinneringen aan de afgelopen school jaren. Aan het eind van de avond was er voor iedere leerling een persoonlijk gedicht dat door enkele leerkrachten werd voorgedragen. De meisjes die het diploma behaalden zijn: Bettina Aubertijn, Marion van Arnhem, Marion Bakker, Rosita van Beek, Anita Beijert, Sjoukje de Boer, Dory Broekman, Petra Burgman, Anne- miek Drijver, Janneke Dijker, Lia Eel- man, Jacolien Eelman, Elly Franchimon, Annemiek de Graaf, Ine Heerschap, Jolanda van Heerwaarden, Sisca van der Heide, Jeanet Hoogenbosch, Teddy Hoogenbosch, Monica Hooyschuur, Carolien Hopman, Inge Keijser, Lia van der Meer, Dorien van der Molen, Trudy De 31-jarige J. F. de B. uit De Koog heeft bij de politie zondag aangifte gedaan van mishandeling. Hij had de avond daarvoor op de Groeneplsats bij een handgemeen een beschadig de contactlens en een blauw oog opgelopen. De oorzaak van de moeilijkheden lag aan de bar van een horecabedrijf aan de Kantoorstraat waar De B. in gezel schap van enkele bekenden had ver toefd. Toen hij zich tegen sluitingstijd geïrriteerd had gevoeld door het optre den van één van de barbedienden had hij deze een klap gegeven. De ruzie was vervolgens op aanraden van de bedrijfsleider gesusd. Toen het groepje even later op de Groeneplaats liep werd door een collega van de geslagen barbediende wraak genomen op De B. Nowak, Astrid Otten, Corry de Ridder, Pauline Riteco, Petra van der Slikke, Jolanda van Tunen, Piëta van der Vis, Janneke Visser, Carla Vlaming, Andrea de Vries, Nely Waayer, Yvonne Wasse naar, Conny van de Wetering, Anneriet Witte, José Witte, Carla Zoetelief en Emmy Witte. Science-fiction, sensatie, amusement en niet in de laatste plaats het talent van een aantal bekende Amerikaanse ac- teusr hebben een plaats gekregen in de film Superman die zich deze week een plaatsje in het programma van het City theater heeft verworven. Regisseur Ri chard Donner en zijn medewerkers hebben geen halve maatregelen geno men om het publiek bij dit filmische produkt vanaf de eerste seconde te imponeren. Reeds bij het langsvliegen van de in helblauw verfilmde titelrol vergaat horen en zien. Men wordt daarbij geconfronteerd met de met donderend geraas gepaard gaande in eenstorting van immense constructies. De film Superman speelt gedurende die eerste minuten op de (fictieve) planeet Krypton en het einde daarvan. Als Krypton eenmaal ten onder is gegaan en Jor-EI (Marlon Brando) zijn pasgeboren zoon Kal-EI (Christopher Reeve) naar de planeet Aarde heeft gestuurd (een reis van drie jaar) wordt het opeens stil en ontvouwt Superman zich als een gede gen amusementsfilm. Superman, de held van de wereldberoemde strips, komt zijn missie de aardbewoners te dienen waar hij kan, meer dan na. Niet alleen neemt hij wat kleine klusjes voor zijn rekening zoals het redden van zijn geliefde helicopter die van een wolken- Vorige week donderdag hebben de Texelse kerken een begin gemaakt met een nieuwe serie interkerkelijke avond gebeden. Het is ook dit zomerseizoen de bedoeling om iedere eerste en derde donderdag van de maand bijeen te komen. Iedere maand in een andere plaats. In juni is dat Den Hoorn, in juli De Cocksdorp en in augustus De Koog. Steeds in de Hervormde kerk ter plaat se. De orde van dienst zal niet veel afwijken van de opzet die gedurende het winterseizoen werd gevolgd. Dit betekent dat het accent blijft vallen op liederen, lezing uit de bijbel en gebe den. Voor de keuze van liederen en le zingen werd gebruik gemaakt van 'Dagboek bij het Liedboek', een uitgave van J. H. Kok te Kampen. De eerste bijeenkomst is donderdag 7 juni in de Hervormde kerk van Den Hoorn. Het avondgebed duurt van 19.30 - 20.00 uur. Het Interkerkelijk koor uit Den Burg zal de meeste keren medewerking verlenen. krabber dreigt te storten maar uitein delijk maakt hij een Californische aard beving ongedaan. Die wordt veroor zaakt door het vanuit de New Yorkse metro opererend misdadige brein Lex Luther (Gene Hackman). Deze heeft wat land in de 'zonstaat' gekocht en zag daar gaarne een kustgebied van wor den. De technische prestaties in 'Su perman', waar de makers in april een bijzondere Oscar hebben gekregen zijn werkelijk zeer indrukwekkend en Chris topher Reeve is in zijn dubbelrol van verlegen provinciaal en supermens een openbaring. Deze spectakelfilm draait in het avondprogramma op donderdag, vrijdag en zaterdag, aanvang 20.00 uur. Men kan Superman ook zien in het zondagmiddagprogramma, aanvang 15.00 uur. De toegang is voor alle leeftijden. In de zondagmatinee geldt voor de jeugd tot en met 11 jaar een toegangsprijs van 73,50 p.p. en 76,— p.p. voor 12 jaar en ouder. In de loop van zaterdag werd door verschillende vakantiegangers op het politiebureau van De Koog aan gifte gedaan van vernielingen aan of diefstallen uit hun auto's. De dief stallen betroffen steeds autoradio's of aanverwante zaken. De uit het Duitse Maarl afkomstige J.N. miste uit zijn personenauto een autoradio van het merk Sim ter waarde van 7200, De onbekenden hadden de in de auto aanwezige cassette met boxen laten zitten. Evenals de auto van N. werd ook het voertuig van diens plaatsgenoot 8.J.H., die naast de wagen van N. op het parkeerterrein Kogerstrand stond opengebroken. Hier uit werd echter niets vermist. Zaterdag kwam ook de Amsterdamse militair H.v.d.B. aangifte doen van braak in zijn auto. Uit de hem toebe horende Opel Manta hadden onbeken den twee luidsprekerboxen, merk Pio neer, ontvreemd plus een geldbedrag van DM 140, Om in de auto te komen had men (vermoedelijk met een steen) de rechter zijruit ingeslagen. De wagen stond geparkeerd langs de Boodtlaan. Eerder op de dag had de in De Koog verblijf houdende Duitser K.H.G. er bij de politie aangifte van gedaan dat in de nacht van vrijdag op zaterdag onbeken den de antenne van zijn in de Plevier straat geparkeerde rode BMW hadden vernield. Op de Oosterenderweg raakten vrijdagavond twee motorrijders min of meer ernstig gewond toen zij hal verwege De Waal en Oosterend vlak voor een naderende personenauto ten val kwamen. De bestuurder van de wagen wist bij tijds af te remmen maar kon de stuur loos in zijn richting rijdende motorfiets niet meer ontwijken zodat er behoor lijke plaatschade ontstond. De motor fiets werd volledig vernield. De motor rijders moesten zich onder doktersbe handeling stellen. Het ongeval gebeur de om ongeveer 23.35 uur. De perso nenauto (een Peugeot 404, bestuurd door S.v.d.Z. uit Den Burg) kwam op dat moment uit de richting Oosterend en de motor reed in tegenovergestelde richting. De motorrijder is hierbij vol gens zijn zeggen door zijn tegenligger verblind en kwam daardoor in een langs de weg liggende zandrichel terecht. Ter plaatse vinden momenteel wegwerkzaamheden plaats in verband met de aanleg van een fietspad. Zowel de motorrijder (M. B. Bakker uit De Koog) als zijn duo-passagier (B. Nieu- wenhuis uit De Koog) kwamen op het wegdek terecht. Hun motorfiets (merk Triumph Trident) beschadigde onder tussen de Peugeot en raakte zelf rijp voor de sloop. Op het politiebureau werd zondag middag aangifte gedaan van vermissing van een plastic zak met daarin een tweetal portemonnees, een herenbril en een rode zakdoek. In de portemonnees bevond zich 7200,— aan contant geld. De totale waarde van het vermiste be draagt 7400, De diefstal heeft plaatsgevonden tijdens het drukbezoch te volleybaltoernooi dat zaterdag en zondag op de speelweide aan de Ploe- gelanderweg is gehouden. In de loop van de middag en avond heeft TESO gisteren met twee kleine storingen te kampen gehad waardoor de wachttijden op Texel in verband met de marktdruk- te tot ongeveer twee uur opliepen. Om de achterstand weg te werken heeft men van 13.30 tot 16.30 uur gependeld. De eerste storing deed zich voor rond 12.30 uur toen als gevolg van de zware ebstroom de ankers van een voor de haven in de vaargeul liggende baggermolen begonnen te krabben. De veerboot, waarop nogal wat mensen zaten die terugkeerden van de maan- dagochtendmarkt, werd hierdoor een uur opgehouden. Tussen 18.30 en 19.30 uur waren er maandag opnieuw moeilijkheden. Deze keer door een mechanische storing aan de laadbrug op 't Horntje. Ook de ver traging die hiervan het gevolg was kon betrekkelijk vlot worden weggewerkt. acvtx «N LtZLKS BUTEN VUtAWTWOOADELURMCO 0€ RCOMTÏ Bij de vierde lammerenmarkt was het aantal aangevoerde dieren 247. De prij zen varieerden van 7155,— tot 7170,— en de handel was stug. Er worden nog twee lammerenmark- ten gehouden, namelijk op 18 en op 25 juni. Omdat twee uit Gelderland afkom stige vakantiegangers zaterdag avond geen kans zagen behoorlijk onderdak te vinden hebben zij zich omstreeks middernacht, na vernie ling van enkele zomerhuisjes, in een naar hun idee geschikt vakantiever blijf op het Kogerstrand ter ruste ge legd. Ze werden daar de volgende ochtend door de eigenaar van de huisjes aangetroffen, die de politie waarschuwde. Het tweetal had zich namelijk alvo rens te gaan slapen schuldig gemaakt aan vernieling van in totaal vier zomer huisjes. Van alle vier waren ruitjes ingetikt en waren sponningen en sloten vernield. Éénmaal door de politie in de kraag gevat verklaarden ze dat ze na een tocht door de duinen nergens een slaappplaats vonden en tenslotte maar tot deze oplossing hadden besloten. Zaterdag is op het vliegveld Texel een door twee personen gevlogen zweefvliegtuig dat van noordelijke rich ting wilde landen in een prikkeldraad versperring terecht gekomen waarbij een vrouwelijke inzittende verwondin gen in haar gezich opliep. Het slacht offer is voor onderzoek naar het Hel- derse Parkzicht ziekenhuis overge bracht. Het toestel werd gevlogen door de heer M. uit Den Burg. Maandag is door patrouillerende agenten op de Witteweg te Den Hoorn de 29-jarige Texelaar J.V. betrapt op rijden onder invleod. De man is mee genomen naar het politiebureau waar hij een bloedproef heeft ondergaan. Hem werd een rijverbod opgelegd. Tot donderdag a.s. bestaat nog gele genheid wijzigingen en correcties aan te brengen in de vaste tips-pagina's van Texeltoerist'. Deze pagina's zullen daarna in één keer voor het hele zomerseizoen worden gedrukt. Belang hebbenden worden verzocht kennis te nemen van het laatstverschenen (juni)- nummer. Men wende zich tot de redac tie, per adres Texelse Courant. Dinsdag 12 juni Tussen 17.30 en 18.30 uur kan bij de LTS te Den Burg worden gestart voor de tweede dag van de avond vierdaagse. 's Middags wordt de kerkentocht gere den. Ditmaal wordt de zuidelijke rou te gevolgd. Start om 14.00 uur bij De Schuilhut. Woensdag 13 juni Tussen 9.30 en 10.00 uur wordt de Texelse Hema in de Weverstraat feestelijk geopend. Bij de LTS in Den Burg kan tussen 17.30 en 18.30 uur worden gestart voor de derde dag van de avondvier- De Wielervereniging Texel houdt op het Zuid-Haffel-parcours een crite rium over 40 km. Start 19.00 uur. Donderdag 14 juni Bij de LTS kan tussen 17.30 en 18.30 uur worden gestart voor de laatste dag van de avondvierdaagse. Wij willen graag een tweetal toelich tingen geven op het artikel, dat vorige week in de Texelse Courant verscheen onder de kop „Kraakaktie na dag be ëindigd" (TC 8 juni). In dit artikel wordt gezegd, dat de woning Warmoesstraat 48 sinds „on geveer 5 maanden" leegstaat. Wij kunnen echter aantonen dat deze woning sinds 19 september 1978 leeg staat, dus al 8)6 maand. Verder was het helemaal niet toevallig dat de ge meente plotseling met huurders op de proppen kwam. Het is juist: OMDAT de woning gekraakt was, heeft de ge meente ijlings huurders opgetrommeld om de politie een reden te geven het pand te ontruimen. Het is dus blijkbaar noodzakelijk dat een woning eerst gekraakt moet worden, alvorens de gemeente genegen is om er iets mee te doen. Dat vinden wij, in een tijd van woningnood, een vreemde gang van zaken. Bovendien werden wij, nadat we uit huis gezet waren, op het gemeente huis nogal afgescheept: De burgemeester was op vakantie; de loco-burgemeester had weinig tijd, de ambtenaar van woningzaken verwees ons naar 2 adressen, die bij navraag allang verhuurd bleken te zijn en meen de tenslotte, geïrriteerd, dat we dan maar in een kampeerbus op de Groene plaats moesten slapen. Dat hebben we toen dus maar gedaan. Verder vinden wij het jammer, dat (gezien de reakties op donderdag op de Groeneplaats) er zoveel mensen zijn die „werkschuw tuig" en „krakers" ge makshalve maar op één hoop gooien. Wij werken namelijk, maar willen ook graag wonen. Frieda van Sambeek Werner Dros NASCHRIFT. De door ons gehanteerde periode van vijf maanden leegstand van het pand Warmoesstraat 48 duidde op de officiële periode. Dat wil zeggen dat de leegstand van het huis officieel begon te tellen op de datum waarop de vorige vaste bewoner de afdeling bevolking liet weten dat hij verhuisd was. Hoewel het huis daarvoor dus enkele maanden leeg stond was toen formeel wél bewoond. Red. Open haardenbezitters! Husqvarna kettingzagen reeds vanaf 7475, Fa. Tatenhove, Oosterend, tel. (02223) 202. Rowerstyling Schuiling Ons tel.nr. (02220)4571. Eenzaamheid oplossen? Huw., samenwonen of duurzame relatie voor elke leeftijd. Velen heb ben wij al tot elkaar ge bracht. „Geen sexburo". Serieuse mensen kunnen bellen of schrijven, ook 's avonds en in het weekend naar Eureka, tel. (02230) 14295, Brakke- veldweg 71, 1782 AE Den Helder. Wij staan inge schreven bij de Kamer van Koophandel. Bij accu-problemen kon- takt met Garage Kievit, Jonkerstraat, opnemen. Tel. 2525. Snel-service. De Twee Paardjes. Vrijdagsavonds van 7-9 uur open voor die mensen, die overdag niet kunnen. Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Maden, Lieuwstraat 4, Den Burg, tel. (02220, 3320. Kindershop 't Boetie Gravenstraat 16, Den Burg. Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis e.d. Fa. Tatenhove, Den Burg, tel. (02220) 3809. Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02725) 297 Bniining en Agter voor aardleidingen. Tel. (02228) 482 of 283. gerard koorn en coby harkema trouwen op donderdag 14 juni 1979 om 1415 uur in het gemeentehuis te den burg op texel receptie van 19 00 tot 20 30 uur in hotel de lindeboom-texel toekomstig adres redoute 27. 1792 CA oudeschild texel telefoon 02220-4201 Wij gaan trouwen op vrijdag 15 juni 1979 om 15.00 uur in het gemeen tehuis te Den Burg. U kunt ons feliciteren in 't Skiltje te Oudeschild, van 19.30-21.00 uur. Joost Smit en Elly Schijff Ploosterstraat 4, De Cocksdorp. Langs deze weg willen we ieder hartelijk bedan ken voor de gelukwensen, bloemen en cadeaus, die we mochten ontvangen ter gelegenheid van ons 55-jarig huwelijksfeest. Ook de koetsiers hartelijk dank. Het was voor ons een on vergetelijke dag. Mede namens de kin deren, L. F. Bremer F. Bremer-Vlaming vraagt voor de vertegenwoordiging in DEN BURG die belast gaat worden met de aquisitie en administratie van levens- en schade verzekeringen, alsmede de incasso van premiegelden. Wij zoeken voor deze portefeuille een actief en representatief persoon Voor uw opleiding in het assurantievak zorgen wij. „Ja zeggen" betekent een aantrekkelijke aanvulling op uw inkomen. Leeftijd: bij voorkeur 23 jaar en ouder. Als u belangstelling hebt, verzoeken wij u een brief met uitvoerige persoonlijke gegeven te richten aan de Hoofdinspectie van LEVENSVERZEKERING - SCHADEVERZEKERING Oudenoord 10 Utrecht tel 030 - 33 34 33

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 2