900 wandelaars tij Avondvierdaagse The Gauntlet I Voor het weekend Schoonmoeder Goede resultaten van dwerggeitjes Schietoefeningen Warmoesstraat wordt opgeknapt Zuigelingenbureau Artsen Groene Kruis Tandartsen Apotheek Rijkspolitie Dierenartsen Noodslachtingen Kerkdiensten IIJDAG 15 JUN11979 TEXELSE COURANT PAGINA 6 Deze week is door meer dan 900 andelsportenthousiasten deelgeno- en aan de 19de aflevering van de ixelse avondvierdaagse die de deelne- er j beurtelings in de richting De Waal, a Westen, de Dennen en Oudeschild eft gebracht. De organisatie was in handen van fandelsportvereniging 't Gouwe Boltje samenwerking met de Welzijnsstich- ig Texel. Bij de organisatie en begelei- ig waren dit jaar 18 mensen betrok- Minder dan vorig jaar Het deelnemersaantal lag dit jaar iets ider dat van vorig jaar toen men, loral op de eerste dag aanzienlijk ütere weersomstandigheden trof dan het geval was. Men moest nu met me op maandagavond ware plens- lien doorstaan. Mede in verband met it mogelijke slechte weer op één van wandeldagen zal deze op vrijdag- ond een inhaaldag worden gehouden. De voorinschrijving van deze 19de levering van de avondvierdaagse was st 600 deelnemers buitengewoon ied. Ondanks het slechte weer op de eerste dag kwamen daar bij de start toch nog een driehonderd man bij. Ook dinsdagavond volgde nog een tiental inschrijvingen. Veel jeugd Zoals wel te verwachten was bestond vooral bij de jeugd voor dit evenement grote belangstelling. Er waren ongeveer Deoinenmrs aan da Avondvierdaagse bij ZrÉd- Haffel. 300 junioren die de vier routes liepen en bovendien ruim 300 jongelui die in groepsverband (scholen, sportvereni gingen, padvinders) deelnamen. Bij de senioren waren in totaal drie wandelaars die vanaf het begin aan alle Texelse avondvierdaagses hebben mee gedaan. Dat waren Joop Kramer en Corry Visser uit Den Burg en Annie Bakker uit Den Hoorn. Naast de honderden eilandelijke 'tip pelaars' werd dit jaar ook deelgenomen door een uit Purmerend afkomstige school die op werkweek was. Bij de zondag te Purmerend gehou den clubkeuring van de Noordhollandse vereniging van Dwerggeitenhouders zijn door Texelse inzendingen maar liefst 13 eerste prijzen behaald. Er waren in totaal 35 inzenders met 138 dieren in de plaatselijke veemarkthal verzameld. Vooral in de afdeling geitlammeren kwamen de Texelse producten goed uit de bus met inzendingen van H. Heet- veld, K. de Ridder en F. T. Voskuil. Bij de kampioensverkiezingen behaalde Zir- ta van Tyeslemore het reservekam pioenschap bij de lammeren. Voor Tirza van Tyeslemore was het kampioen schap bij de jonge geiten en tevens het dagkampioenschap. De serie behaalde eerste prijzen was als volgt: Geitlammeren van H. Heetveld: 1E Miranda 2 van Tyeslemore, 1C Deborah van de Veldhof. Geitlammeren van K. de Ridder: 10 Sirikita van de Posthoorn, 1B Kristel van de Posthoorn. Jeugdgeitjes van K. de Ridder: 1B Dominique van de Posthoorn, 1A Astrid 6 van de W'waard. Geitlammeren van F. T. Voskuil: 1D Miranda 3 van Tyeslemore, 1B Tessa 3 van Tyeslemore, 1B Tarzi van Teysle- more, 1A Amaranda van Tyeslemore, IA Zirta van Tyeslemore. Jeugdgeitje: IE Jacoranda van Tyes lemore. Jonge geiten: 1A Tirza van Tyesle more. Op 19, 20 en 21 juni a.s wordt vanaf Breezanddijk resp. van 10.00 tot 17.00 uur, van 10.00 tot 23.00 uur en van 10.00 tot 17.00 uur geschoten 14 km over Waddenzee. U wordt verzocht enigszins om te varen. Op dinsdag 19 juni zal door gemeen- .'kwerken een begin worden gemaakt iet de vernieuwing van de riolering in e Warmoesstraat tussen Elemert en /everstraat. In verband hiermee zal de l/armoesstraat gedurende ongeveer vijf eken voor alle verkeer afgesloten zijn. Nadat de riolering vervangen is zal dit eel van de Warmoesstraat ook van een 3 ieuw wegdek worden voorzien en zal e straat in overleg met de bewoners 'orden opgeknapt. Dit houdt in dat, idien gewenst, eventueel ook enkele omen zullen worden geplant en/of r nirapaaltjes geplaatst. Men streeft er aar de werkzaamheden bij het begin in de bouwvakvakanties (16 juli) vol- o loid te hebben. Dat de Amerikaanse filmacteur Clint Eastwood beslist niet alleen op acteer talent zijn kwaliteiten heeft maar ook als regisseur zijn mannetje staat kunnen Texelse bioscoopbezoekers deze week concluderen bij het aanschouwen van 'The Gauntlet'. Deze, hoe kan het anders, 'sterke-mannen-mooie-meiden film' draait van zondag tot en met dinsdagavond, aanvang 20.00 uur en toegang 16jaar. De in zijn 'jonge' jaren als tv-film- acteur (Rody Yates in Rawhide) bekend geworden Clint Eastwood is sinds zijn deelname aan de 'Dirty Harry' flims ook voor de bioscopen een kassucces. Het betreft ditmaal met 'The Gauntlet', een film waarin weer eens flink wat kruit wordt verschoten. Het bioscoopscherm is 'bij wijze van spreken' soms vergeven van de kogels dus wie dat aantrekkelijk vindt kan zijn (of haar) hart weer eens ophalen. Hoe dan ook, de koene rechtvaardige strijder die Clint Eastwood is brengt het er toch weer levend van af. Een voorbeeld van een merkwaardige gebeurtenis uit deze film is dat een compleet landhuis, waarin Eastwood zich met een meisje verborgen heeft met de grond gelijk wordt gemaaktEn dat gebeurt dan niet eens met een bulldozer, maar als gevolg van een immens salvo uit diverse politiekarabij- nen met als pikant detail dat Eastwood in de film zelf ook tot de dienaren van Hermandad behoort. De vrouw die temidden van al dit 'gruwelijks' haar gezicht laat zien en haar talenten ont plooit is Sondra Locke. Zij is in 'The Gauntlet' het lichte meisje Gus Mally dat bij Eastwood onder arrest staat en van Las Vegas naar Phoenix moet worden overgebracht. De 'aflevering' zal echter niet zo gemakkelijk verlopen. In de gokstad Las Vegas ontdekt Eastwood zelfs dat er officieel (door de onder wereld) wordt gewed op het falen van zijn missie. Eastwood laat zich niet ont moedigen en besluit zich vastberaden door de barricaden te stampen. Uitein delijk wordt de stad Phoenix bereikt. Daar hoort Eastwood van een loyale collega dat er een volledige, tot de tanden gewapende, politiemacht op hem wacht. Als een bezetene begint hij een gekaapte bus vol centimeters dikke staalplaten te stouwen en construeert op die manier een ware 'tank'. Lang zaam rolt de bus met Eastwood en het meisje door de verlaten straten van Phoenix. elk moment kan de hel losbarsten. En dat gebeurt dan ook. A A Vrijdagnacht (23.00 uur) draait in het City theater 'iets geheel anders', zij het dat er ruimschoots vrouwelijke 'ontboe zemingen' plaatsgrijpen. De titel van de film is 'De herberg der vurige deernen', waarin Christl en Lilly de hoofdrol spelen. De meisjes vormen een tweeling en Christl is een kwartier ouder dan Lilly. yillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllflIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHUIIIIIV Het testament wil dat Christl als eerste huwt. Zij zal dan het goedlopende hotel van haar ouders erven en moet dan Lilly uitbetalen, die dan kan trouwen met Lois, die van dat geld dan weer een boerderij kan pachten. Er staan dus veel belangen op het spel. Maar elke even tuele vrijer neemt onmiddellijk de benen als hij Christl ziet. Ze loopt er zeer slonzig bij, werkt als een paard en slaat elke man die op de erfenis aast de deur uit. Inclusief Lois die 's nachts heimelijk naat Lilly's kamer pleegt te sluipen. Voor het drukke zomerseizoen neemt Christl twee jongemannen in dienst. Een van hen krijgt de lucht van de erfenis en licht een makelaar in dat er uitstekende bouwgrond te koop zou zijn. Met zijn komst beginnen de verwikkelingen pas goed en het wordt helemaal hommeles als Christl zich mooi maakt en dan als twee druppels water op haar fraaie zuster Lilly lijkt. De belanghebbenden rollen van het ene in het andere bed. Er wordt naar hartelust gelachen, gevoch ten, gezopen en gevrijd zoals het in een Tirools verhaal gebruikelijk is. Toegang 16jaar. De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt: Dokter Essen, dinsdag 19 juni om 14.00 uur. Dokter Coutinho, woensdag 20 juni om 13.15 uur. Dokter Barnard, woensdag 20 juni om 15.00 uur. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter A. Waverijn, Kogerstraat 87a, Den Burg, tel. (02220) 2016. Dokter Bamard, Kotterstraat 24, Oosterend, tel. (02223) 234. Ambulance Gn geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. H. Mannessen, Schoorwal 45, Den Burg, tel. (02220) 3242. Voor zeer spoedeisende tandheel- 1 kundige hulp kan men zaterdag en 1 zondag om 18.00 uur precies te- 1 recht in het tandheelkundig cen- trum in het Groene Kruisgebouw, I Witte Kruislaan 19. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Weekenddienst: zaterdag en zondag 11.30 - 13.00 uur en van g 17.00 - 18.00 uur. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Dagelijks is het politiebureau van de groep Texel van de Rijkspolitie telefonisch te bereiken via tel. (02220) 2644. Buiten kantooruren (tussen 18.00 en 08.00 uur) kan men rechtstreeks contact opnemen met de meldkamer van het district Alkmaar, tel. (072) 116444. Alleen voor spoedgevallen tele foon (02220) 2527. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, telefoon (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. liminimiinnuhui Zondag 17 juni 1979 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Wisman, kerkvoogdijcollecte, dienst voor jong en oud. Uitzending via De Lichtboei. De Cocksdorp 10.00 uur drs. G. van der Kooi (Den Burg); collecte: kinderbescherming. Den Hoorn 11 uur de heer Veldhuis De Koog 19.30 uur ds. Wisman collecte kinderbescherming en jeugdwelzijn De Waal 9.30 uur de heer Veldhuis collecte kinderbescherming en jeugdwelzijn Oosterend 9.30 uur ds. Van Zijll Langhout, collecte kinderbe scherming. 19.30 uur Jeugddienst, waaraan meegewerkt wordt door Beth- Ann Ball, zang en gitaar. Oudeschild 11.00 uur ds. Van Zijll Langhout, collecte kinderbe scherming. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur Bevestigings- dienst van ds. R. J. Blaauw door ds. J. Noordhof uit Wemeldinge 15.00 uur Intrededienst ds. R. J. Blaauw. Uitzending via De Lichtboei. Oosterend 10.00 uur ds. De Boer 19.00 uur ds. De Boer. GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 uur ds. J. Mol uit Rijssen 16.00 uur ds. J. Mol Dinsdag 19 juni: Oosterend 19.00 uur ds. L. Blok uit Nunspeet. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 11.00 uur ds. T. S. Huttinga, van Ferwerd. 16.00 uur ds. T. S. Huttenga BAPTISTENGEMEENTE in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 19.00 uur ds. Molema uit Den Helder, m.m.v. Jongerenblazers- ensemble. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur ds. Hylkema Kerkbusje Den Hoorn Kinderoppas aanwezig. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur Uitzending via de Lichtboei zondag: 10.45 uur De Koog: zondag 9.30 uur Oudeschild: zondag 10.45 uur Den Hoorn: zondag 9.15 uur De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur Oosterend: zondag 19.00 uur. JEHOVAH'S GETUIGEN in het Rode Kruisgebouw Jonker straat, Den Burg 10.15 uur Lezing 1115 uur Wachttorenstudie. FEUILLETON Door L. van Schooten. 6. „Bert", zei hij. „Zeg alsjeblieft - ert. In de bus menéér, mijnentwege, laar nu niet". Hij greep haar hand, die even in de jne rustte, toen trok ze die snel los. „Dag, méneer Bert" zei ze lachend en was al weg. ,Geef mij nog maar een kopje koffie ber", zei Bert nadenkend. Hij vergat, at zijn moeder met het eten wachtte. HOOFDSTUK 3 „Vergeet de afspraak niet!" Wie te laat komt, vindt de hond in Je pot", zei vader Polderman gestreng, ïaar zijn ogen glimlachten naar zijn ludste dochter, die met een verhit Jezicht de kamer kwam binnenstuiven, raar allen reeds met de maaltijd waren - egonnen. „Was er weer wat met die snertbus?" ,i roeg moeder Geertje, die het helemaal niet begrepen had op die bevlieging van haar Jits om conductrice te spelen, en straks misschien op een boot of in een vliegtuigl waarom ging het kind niet degelijk in de huishouding, daar had je je hele leven wat aan! Maar Jitske had een 'koppetje' en verder was het een bar lieve meid, dus wat doe je dan als moederl Jitske liet een gebrom horen, dat als een toestemming kon klinken. Zo hoef de ze tenminste geen uitvluchten te verzinnen, want om hier aan tafel met dat hele stel te gaan vertellen wat haar was overkomen, dat nóóit! Ze hoorde haar broer Pier al bassen over 'een aanbidder', ze hoorde al het nieuwsgie rig vragen van Hennie en Jennie, de tweeling. Héér niet gezien. „Ha bloemkool", zei ze tevreden. „Mét saucijzen!", haar stem steeg een octaaf. „De bloemen waren zeker dik aan de prijs vader?" ,,'k Mag niet mopperen", zei Dirk Polderman tevreden, „trouwens, dat mag een mens toch nooit, zolang hij 't leven en de gezondheid heeft". Hij zag er naar uit, dat dit zijn levensfilosofie was. Hard werken had Dirk Polderman altijd moeten doen, maar hij was sterk als een paard, hij had een vrouw met twee rechter handen getrouwd, een zoon en drie meiden, hij had het liever andersom gehad, zo vertelde hij aan ieder die het horen wilde. Maar niemand geloofde hem. Een ogenblik was het stil, toen Jitske met gebogen hoofd voor haar bord zat. „Héérlijk", zei vader Polderman, „zo'n ogenblik stilte. Wat missen de heidenen toch een hoop, wat jou moeder?" Moeder Geertje keek gestreng. Dat deed ze altijd als ze niet om haar man wou lachen. „En", informeerde Pier, de oudste, „heb je al een goeie chauffeur uitge zocht om mee te trouwen?" „Ze willen me niet", antwoordde Jitske, „ze vinden me een veel te grote hanepen". „Ze zeggen, dat die chauffeurs langs de weg een hóóp mensenkennis krij gen", peinsde Pier hardop, zijn ogen op zijn etende zus gericht. „Anders wij wel", mompelde Jits. „Moest je d'r vandaag wéér een ver binden?" informeerde Hennie, belust op nieuwtjes. „Nee maar hij was er wél weer, gezond en wel". „Gelukkig maar", zuchtte moeder verlicht, „de man had wel een hersen schudding kunnen krijgen". „Ik verdenk die vent er sterk van", insinueerde Pier, „dat hij met opzet onder die doos is gaan zitten". Hij zag hoe zijn zus kleurde en onbekend met de oorzaak, besloot hij het gesprek nog wat verder in die richting te sturen. „Was 't een knappe jongen, Jits?" „Hij leek op jou", gaf Jits terug, „ga nou zelf maar na". „Al wat een man méér heeft dan een aap, dat heeft-ie mee", citeerde Jennie grinnekend. „Een mooie aap is ook niet lelijk", vulde de andere helft van de tweeling aan. „Als broeken spreken moeten rokken zwijgen", probeerde Pier zijn overwicht te bewaren. „We zullen Truus eres vertellen, hoe'n tiran jij thuis bent", dreigde Hennie, „en dan zegt ze neem je bros terug, man en je vos terug, man neem je hele ratteplan terug!" Vader Polderman keek het spul eens aan. Altijd slaags met elkaar. Bij mekaar deugen ze niet en van mekaar meugen ze niet, placht moeder Geertje te zeg gen. Met innig welgevallen keek hij de kring rond, en zijn blik bleef rusten op Jitske. Wat zou er van dat kind worden? Ze was zo zelfstandig, ze vloog al zo vroeg uit 't nest en toch hing ze aan huis met minstens zoveel genegenheid als een van de anderen. Wat zou ze daar allemaal meemaken op die bus? Hij kende het manvolkze waren niet allemaal even fijnenfin. Jits zou zich wel redden. Pier bediende zich nog eens van de bloemkool en keek verbaasd en geër gerd, dat de saucijzen op waren. „Ga maar naar Royal", zei Hennie, „als je 't daar beter kunt krijgen". Jits boog zich dieper over haar bord. 't Leek warempel wel of ze 't er om deden! „Heb jij het vandaag niet erg naar je zin gehad?" informeerde haar moeder, die gewend was dat ze met hele verhalen thuis kwam. „O best, maar 'k ben 't een beetje zat. In de late dienst krijg je het op 't eind het drukst". „Kind, laat die bus toch schieten", ried Pier broedelijk. „Schiet jij maar op", gaf ze terug, scherper dan ze bedoelde. „De bokkepruik op", constateerde haar verongelijkte broeder. „Nou", zei moeder, „voorlopig moet er afgewassen worden. Wie helpt af drogen?" Er viel een diepe stilte. Dat duurde nooit zo lang, want als er geen vrij willigers kwamen, wees moeder Geertje er wel een aan. „Ik droog wel even af", zei Jitske. „Kind, jij hebt de hele dag gestaan". „Dat loopt wel los. 'k Heb jonge benen". De tweeling wou al ontsnappen, maar moeder zei gestreng: „Dan jullie afrui men, hè?" „O zo", zei vader tevreden, omdat hij zijn gezag niet hoefde te laten gelden, en zoog aan zijn pijp. Pier ging krakend de trap op „zich mooi maken" zoals de tweeling ginnegapte, want hij zou van avond met Truus naar het huis gaan kijken, dat voor hen in aanbouw was. Van 't jaar zouden ze trouwen. „Moet je nou 's kijken, moeder", zei Jitske in de vertrouwde wasemsfeer van de afwas. Ze was de gang ingewipt en legde het keurig ingepakte doosje bon bons op de keukentafel. „Bonbons? Nou, daar weet jij wel raad mee. Van wie?" „Van die die meneer die die doos op z'n hoofd gekregen heeft. Omdat ik 'em verbonden heb". „O was je déérom zo laat?", er klonk een wereld van vragen in moeders stem. Jitske zei niets, droogde snel de borden. „Gaf ie ze je zó maar, in de bus?" „Neebuiten". „Op straat?" „Nee, in Royal". „In Royal?" Voor Geertje Polderman was 'Royal' een dure tent. Niets voor héér. Als ze in de stad was ging ze wel eens een enkele keer een kop koffie drinken in de lunchroom van het waren huis, daarmee hielden haar uitspattin gen op. Zij moest niets hebben van dure restaurants. Eén keer was ze met Dirk mee geweest, bij het jubileum van de Tuindersbond, en ze had zitten uitreke nen hoe veel goedkoper het geweest zou zijn wanneer ze dat thuis klaarge maakt had en hoe veel méér (en beter) het geweest zou zijn. Ze vond het geld- verspillen, en dan zo'n kellner achter je rugl (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 5