„Smokkelschip Lucky Lady" Nieuwe verkoopauto bij A. M. van Liere Schoonmoeder I Ml E\WI IM |.i\Tl zon, maan en hoog water KRUISWOORDPUZZEL Geslaagd üdwina-ziekenhuis: Alle bezoek via één ingang Opel Kadett liep lakschade op AM. HERE Ttl-X>7 7 3HB2S&9K De bemanning van de Lucky Lady: Burt nokts ffj, Liza MineiU en Gene Hackman. Een film die in de loop van vorig jaar iet veel tam-tam in de circulatie werd 3 ebracht maar wonderlijk genoeg be- ekkelijk kort in de Nederlandse bios- I open draaide is de geschiedenis van - et 'Smokkelschip Lucky Lady' die zich 1 fspeelt ten tijde van de Amerikaanse i Irooglegging tussen de beide wereld- lorlogen. Het 'stel' dat in deze film ten 0 onele verschijnt is niet voor een kleintje >ervaard. Daar staan overigens ook de lamen van de acteurs die er aan needoen wel borg voor. De hoofdrollen 1 :ijn namelijk in handen van ('he-man') i Jurt Reynolds, (Cabaret) Liza Minelli en 1 French Connection) Gene Hackman. )eze drie verplaatsen zich respectieve- i ijk in de gedaantes van het op veel geld leluste tweetal Walker en zijn vriendin I ülgir Doby. Later vergezeld van de 0 ouche uit zijn ogen kijkende Kirby. 1 /Marker en zijn vrouwelijke evenknie v xoberen in het begin van de film in hun onderhoud te voorzien door het impor teren van zoveel mogelijk Mexicaanse gastarbeiders die in de staten Texas, Louisiana, Mississippi en Alabama aan de slag proberen te komen. Naast een hoop heisa leveren deze transacties niet al te veel geld op, hetgeen niet te verwonderen is want wat valt er nu bij werkloze gastarbeiders te halen. Nadat deze pogingen om veel geld te vergaren aldus op een falikante mislukking zijn uitgelopen wordt op de meer lucratief lijkende dranksmokkel overgestapt. Het gaat allemaal gebeuren met het zeil- motorschip 'Lucky Lad/ onderdeel van Walkers failliete boedel maar daar zit het illustere tweetal niet mee. Het vaartuig wordt vervolgens ontvreemd en de 'Lucky Lady' wordt volgestouwd met een voorraad whisky waarvoor Clair met haar laatste geld de aanbetaling heeft gedaan. Deze lading is bestemd voor de Verenigde Staten waar (zo blijkt) velen onder de drooglegging gebukt gaan. Vlak voor het schip zee kiest komt het illustere duo in contact met een zekere Kirby. Het blijkt een handige knaap en hij ziet kans zich voor een derde deel van de opbrengst in te dringen. Veel weten ze echter niet af van de zee en daarom wordt een zekere Billy in de arm genomen, een jongen die op het water beter bekend is dan de andere drie bij elkaar. Met enige moeite krijgen ze hun drankvoorraad. Maar ook het vervoer van de drank naar de V.S. gaat niet zonder moeilijkheden. Het lukt hen toch (na onderweg veel problemen te hebben opgelost) de drank in de V.S. af te leveren. Daarna leidt het stel een tijd lang een luxe leventje in Californië tot Clair op het idee komt een heel bedrijf van de dranksmokkel te maken. Dat gaat goed en er komt heel wat geld binnen. Dit is niet naar de zin van Mc Teague (iemand die fanatiek op smok kelaars loert) en hij lokt de 'Lucky Lady' in een val. Clair is toevallig niet aan boord maar Walker en Kirby worden zwaar gewond en Billy vindt de dood. Gedurende de tijd dat de twee mannen genezen, zorgt Clair voor het levenson derhoud. Zij smokkelt weer als vanouds Mexicanen over de grens. De drank smokkel is voor haar verleden tijd geworden. Maar als Kirby en Walker weer op de been zijn, laten ze zich weer overhalen door andere dranksmokke laars om als één grote combinatie op te treden tegen Mc Teague en zijn bende. De zon komt 1 juli op om 4,23 uur en gaat onder om 21.03 uur; 4 juli op om 4.26 uur en onder om 21.02 uur. Maan: 2 juli E.K., 9 juli V.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 29 juni 0.24 en 12.24 Zaterdag 30 juni 0.54 en 12.53 Zondag 1 juli 1.24 en 13.21 Maandag 2 juli 1.52 en 13.51 Dinsdag 3 juli 2.27 en 14.34 Woensdag 4 juli 3.18 en 15.39 Donderdag 5 juli 4.27 en 16.56 Vrijdag 6 juli 5.44 en 18.12 Zaterdag 7 juli 6.55 en 19.28 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. 29 JUN11979 TEXELSE COURANT Dit loopt uit op een complete zeeslag waarbij Mc Teague een smadelijke nederlaag lijdt. Deze film draait vanaf donderdag tot en met dinsdag en is toegankelijk voor personen van 14 jaar en ouder. De vrijdagnachtvoorstelling (aanvang 23.00 uur) van deze week speelt aan de Franse zuidkust waar het nachtleven zich veelal in de casino's concentreert. In 'Eros Roulette' probeert de blonde Jeanette keer op keer haar goklust in winst om te zetten. Haar enige harts tocht is de roulette. De jongemannen die naar haar gunst dingen scheept ze hooghartig af. Haar oom daarentegen, een alleszins vlotte zestiger, laat zich in de liefde niet onbetuigd. De oude snoeper organiseert orgiën. In elk hotel is er wel een kamermeisje dat hij met geld en goede woorden weet te versie ren. Maar bij Jeanette ontvlamt ineens de hartstocht als zij, bijgestaan door haar oom, een fortuin aan de speeltafel wint. Dit is voor haar het begin van een sexfeest waarbij de deelnemers niet meer te tellen zijn. Toegang 18 jaar. Paul van Heerwaarden uit Den Burg behaalde te Alkmaar het diploma voor het Middelbaar Economisch en Admini stratief Onderwijs. Rey- De in Oudeschild gevestigde patates frites exploitant A.M. van Liere nam woensdag een nieuwe verkoopauto in gebruik als vervanging van een uit 1961 daterende kleinere auto. Het totale wagen-park van dit bedrijf is behoudens de vaste wagen op de haven van Oudeschild gekomen op drie rijdende verkoopauto's en een bevoorradings busje. De nieuw beschikbaar gekomen ver koopruimte is neergezet op het onder stel van een verlengde Renault Estafette bestelauto en werd voorzien van diverse moderne snufjes op het gebied van koeling en hygiëne. De auto is aanmer kelijk groter dan de tot dusver bij Van Liere in gebruik zijnde mobiele verkoop ruimtes. In totaal heeft het geheel ongeveer f60.000,- gekost. Het heeft overigens behoorlijk wat voeten in de aarde gehad voordat de nieuwe wagen het inmiddels tot stand gekomen uiterlijk kreeg. De wagen werd namelijk reeds in november aangekocht en kwam na met ongeveer een meter te zijn verlengd, in januari op Texel terecht waar de familie van Liere (voornamelijk in eigen beheer) de opbouw voor haar rekening heeft genomen. De nieuwe verkoopruimte kreeg een lengte van 3.75 meter, een breedte van 2.16 meter en een hoogte van 1.90 meter. Het gebruikte materiaal is in hoofdzaak polyester, maar bij het vervaardigen van de inventaris is ook van hout en formica gebruik gemaakt. De wagen heeft een oventje gekregen dat reeds enige tijd in het bezit van het bedrijf was en dat voorzien werd van een extra sterke afzuigkap waardoor men in de wagen zo min mogelijk last heeft van vetafzetting op de wanden. Tevens is de vitrine van de nieuwe wagen voorzien van een degelijke koelinstallatie. Aan de realisa tie van deze nieuwe verkoopwagen is door de volgende Texelse particulieren en bedrijven meegewerkt; A. Kalis (bouwtekening). Jan Agter (electra), Polybouw Keyzer (polyester materiaal) en Graaf's Spuiterij. De nieuwe wagen van Van Uere klaar voor gebruik. In verband met een interne reorgani satie zal m.i.v. 1 juli a.s. de kinderaf deling in het Lidwina ziekenhuis ver plaatst worden van het Johannes- naar het Lucas-paviljoen. De ingang van het Lucas paviljoen aan de Herzogstraat wordt daarbij opgeheven, zodat het Lidwina-ziekenhuis voor alle bezoekers alleen via de hoofdingang aan de Pol derweg toegankelijk is. PAGINA 9 Woensdagochtend maakte mevr. A.J. W.-B. uit Den Burg bij de politie melding van een geval van doorrijden na een aanrijding. Haar dinsdagavond rond 21.30 uur op de parkeerplaats Emmalaan geparkeerde Opel Kadett bleek een uur daarna aan de achterzijde een 60 cm lange lakkras te hebben opgelopen. Gezien de hoogte van de schade heeft het er alle schijn van dat een van de daar geparkeerde vracht wagens de auto bij een manoeuvre raakte zonder dat de chauffeur daar erg in had. KRUISWOORDPUZZEL 5 Horizontaal: 1. enzovoorts (afk.) 4. Nederland (afk.) 7. afbeelding 9. Aziatisch schiereiland 11. broeder (afk.) 12. genotmiddel 13. plaats in Duitsland 15. haarkleur 17. vloerlijst 19. en anderen (afk.) 20. soort hond 23. Franse ondergrondse strijdkrachten (afk 24. onder anderen (afk.) 25. zwaardwalvis 27. het aan land zetten 28. klef 29. ligplaats voor schepen 30. voormalig Nederlands eiland 31. kern 32. klein vertrek 33. snijwerktuig 35. kledingstuk 37. Engelse titel 38. deel van de week 40. Nederlandse Televisie Stichting (afk. 42. jongensnaam 43. gevuld 44. broeiplaats 46. en omgekeerd (afk.) 47. hijswerktuig 51. soort stof 53. vreemde munt 54. raampje in een deur 56. waterdoorlatend 57. zeilterm 59. onzin 61. muurholte 62. rund Verticaal: 1. herkauwer 2. voorzetsel 3. meer dan genoeg 4. deel van het dak 5. bijwoord 6. gedeeltelijk 7. voorzetsel 8. kraan 9. korenafval 10. vriend (Frans) 11. afgescheurde lap 14. vis 15. praatvogel .)16. gek 17. pagina (afk.) 18. stapel 21. reptiel 22. gravin van Holland 23. ongerief 26. metaal 28. bewijs van verdriet 33. koning van Frygië 34. tot nader order (afk.) 36. prik 37. sportterm 38. graafdiertje 39. ijle stof 41. zangnoot 43. gif 45. plantje 48. wig 49. Spaanse titel 50. vruchtvliesje 52. ontkenning 54 onderricht 55. deel van een boom 58. onmeetbaar getal 60. ambtshalve (Latijnse afk.) FEUILLETON Door L. van Schooten. 9. Hij werd een beetje korzelig. Hij hield erg veel van zijn moeder, en haar klacht liet hem niet onverschillig. Ze had tenslotte hem alleen. Maar al kwam de koningin vanavond zelf op bezoek, hij kon daar Jitske toch niet laten wachten? Het idee. Hij wierp een haastige blik op zijn horlogehij mocht wel voort maken. Zijn moeder zag het. „Het lijkt wel of je haast hebt". „Als straks de zon weg is, wordt het te kil". „O, dus je komt wel een beetje tijdig thuis?" O gunst, daar had hij zich weer ingewerktl „Moeder, laat me nu maar. Ik zal wel zien. 't Wordt heus geen nachtwerk", plaagde hij. „Nee, dat moest er nog bijkomen, en je hebt pas griep gehad". Hij voelde haar ogen die hem niet loslieten, terwijl hij zijn regenjas aantrok, in zijn zakken voelde of hij wel voldoen de geld bij zich had. Hij wist dat haar argwaan gewekt was. Waarom kon hij niet ronduit tegen zijn moeder zeggen: Ik ga vanavond een eind fietsen met dat meisje, u weet wel? Omdat hij vooruit wist wat haar com mentaar zou zijn. Omdat hij wist dat ze op zou springen van plezier, als hij vertelde dat hij vanavond tennissen ging met Marjorie Besoyen. Dat ze het zelfs zou prefereren wanneer hij desnoods maar een beetje flirtte met Mia Lo- man alles liever dan met 'die conductrice', waartegen ze al een anti pathie had nog voor ze haar had gezien „Nou, dan ga ik maar" zei hij. Hij kwam naar haar toe en gaf haar een zoen. „Veel plezier" zei ze koeltjes. Jahet zat goed scheef. Zijn moeder kende hem te goed. Een zesde zintuig waarschuwde haar, wanneer hij iets buiten haar om deed. Enfinniet meer aan denken. Daarginds wachtteJitske! Ze wachtte nog niet. Jitske was van één ding overtuigd, dat een meisje nooit op een jongen moest wachten, en dat het omgekeerde buitengewoon heilzaam was voor de jongeman in kwestie. En dan net op het moment dat hij zich onrustig begon af te vragen „komt ze wel komt ze niet", dan kwam je in zijn gezichtskring. En dan was hij zo blij dat je tóch nog kwam, dat hij vergat boos te zijn dat hij zo lang had gewacht. Het liep allemaal volgens de plannen. Bert begon zich na vijf minuten, die hem vijf uren toeschenen, ernstig onge rust te maken. Tenslotte had ze haar toestemming zó aarzelend gegeven misschien had hij te veel aangedrongen. Of misschien was ze ziek. Of misschien had ze onderweg een ongeluk gehad. „Hallo" klonk een opgewekte stem naast hem. Daar was zei Hij zuchtte diep, van opluchting en omdat ze er zo leuk uitzag. „Je bent een vrouw van je woord" prees hij. „Natuurlijk" antwoordde ze. „En 't is heerlijk weer. Ik had best zin om er even uit te trekken". Onderweg naar de Looberg praatten ze wat over koetjes en kalfjes. Bert vertelde van zijn werk, Jitske over de bus en de grappige mensen die ze daar ontmoette. Toen zagen ze tussen het prille groen van de bomen het witte restauratie gebouw van de uitspanning. „Ik ben hard aan een kop koffie toe", vond Bert. Dat was Jitske ook en toen zaten ze daar weer, tegenover elkaar, zoals en kele weken geleden. „Zullen we er een gebakje bijne men?" vroeg Bert. „Welja" zei ze luchtig „laten we 't afscheid maar feestelijk vieren". „Jij vindt het wel hard nodig" zei hij „om er een paar honderd pond nadruk op te leggen dat dit een afscheid is, niet?" „Is het dat dan niet?" gaf ze glim lachend terug, maar haar ogen vorsten in de zijne. „Ik zou het liever zien alsals een begin". „Een begin van wat?" Hij zocht naar woorden. „Jitsik dacht dat je toch wel begrepen hadhet ging mij heus niet alleen maar om een eindje met jou te fietsen en een kopje koffie te drinken. Dan zou ik het je niet eens gevraagd hebben, want daar heb jij geen meisje voor, geloof ik". „Dat geloof je dan goed". „Waarom heb je het dan tóch ge daanvanavond?" Die vraag sloeg haar uit het lood. „Nou ja, ik had het beloofd" ontweek ze. „Zou jij dat aan iedereen beloofd hebben die er om vroeg?" „Wat denk je wel?" „Of heb ik zo verschikkelijk aange drongen, datje er voor je fatsoen niet af kon?" „Noueen beetje wel" glimlachte ze. „Kom, komben ik zo'n dicta tor?" „Een beetje wel" en nu lachte ze voluit. Opeens brak de spanning. „Jits" begon Bert aarzelend, „nou moetje 's horen. Toen ik jou zag vond ik jou meteennou ja, anders dan anderen. En nu ben ik misschien een hele taaie ouwerwetse vent. Ik geloof wel aan verliefdheid op het eerste gezicht, maar dat is nog geen liefde. Daarvoor moet je elkaar beter kennen. Ik krijg geen kans jou te leren kennen, want wij ontmoeten elkaar blijkbaar nergens, behalve nu toevallig in de bus. „Ik zounou jaik zou graag willen dat wij elkaar een beetje beter leerden kennen". „En dan?" „TjaHij zweeg. Ze maakte het hem niet makkelijk. „Wat dan, Bert? Als jij mij nu beter leert kennen, wat dan?" „Als ik dan merk dat je echt bent, zoals in denk dat je benten als jij in die tijd geen afschrik van me gekregen hebt „Wat dan?" bleef ze aandringen en hij merkte niet hoe gespannen haar stem klonk. „Nou ja", hij vermande zich, „wat doe je als je van elkaar houdt?" „Wil je zeggen datje van mij houdt?" Hij keek haar aan. En op dat ogenblik wist hij het. „Ja", zei hij eenvoudig. „Hoe kan dat? Je kent me nauwe lijks". „Ik wou je ook graag beter leren kennen". „Om te zien of je je niet vergist?" „Ik geloof niet dat ik me vergis. Ik geloof ook eigenlijk dat jij het bent, die mij beter moet leren kennen. Als je dat tenminste de moeite waard vindt". Jitske staarde naar buiten, waar nu de zon onderging. Ze was diep geschokt. Zeker, ze had zich steeds verteld, dat ze die Bert wel aardig vond, maar nou ja eigenlijk was dat allemaal steeds geweest het verweer tegen de kans op een teleurstelling. Ze moest zich niets in haar hoofd halen. Ze was maar een doodgewone conductrice eri hij bijna accountant. Dat ze de dochter was van een eenvoudige, maar bekwame en goed-boerende tuinder speelde geen rol. Zó kende Bert haar immers niet. En nudit. Waar ze niet aan had durven denken, wat ze steeds, angstig bijna, ver van zich had geworpen, kwam nu regelrecht op haar af. Ze zag hem aan, met diezelfde blik waarmee ze hem de eerste keer had trachten te peilen. „Méén je dat, Bert?" Hij knikte zwijgend. Als ze zó keek, zou hij haar het liefst zó in zijn armen nemen. Een prachtmeid was ze, kor daat, intelligent, sportiefen toch zo echt vrouwelijk, zo lief kon ze zijn. Zoals ze nu zat te kijken „Weet je", zei hij zacht, „zoals je nu kijkt dan weet ik het al hélemaal. Dan kan ik me er alleen maar op verheugen je nog beter te leren kennen, maar twijfelen doe ik niet meer". „Bert", pleitte ze, „zeg dat niet allemaal. Denk eerst eens na. Ik ben maar zo'n doodgewoon meisje, wij zijn maar heel gewone mensen. Wie weet hoe ver jij het nog brengt. Je zou er spijt van kunnen krijgen. En wat moest lk dan (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 13