Voor het weekend VRIJDAG 6 JULI DONDERDAG 5 JULI ZATERDAG 7 JULI ZONDAG 8 JULI Ewout van Santen exposeert /EBVOLG VAN PAG 1 WOENSDAG 4 JULI ammSÊWÊÊM Evangelische kindersamenkomsten van 30 juni en 1 juli Artsen j Groene Kruis B Tandartsen Apotheek Rijkspolitie I Dierenartsen Noodslachtingen Kerkdiensten Illllllll RECREAKTIEF TEXEL - 30 JUNI T/M 8 JULI 1979 DE WAAL OOSTEREND WEVERSTRAAT GROENE PLAATS STENEN PLAATS BINNEN BURG GRAVENSTRAAT r DE KOOG OE DENNEN Volksdansen op camping De Krim Om 10.00 uur start bij de Fonteinsnol in het bos (bij hotel Bos en Duin), hoek Westerslag-Bakkenweg-Rozendijk een prestatMoop door het bos. De afstand is vier kilometer en dat is een aardige test om eens te zien hoeveel conditie u nog heeft. U krijgt een kaart waarop de gemaakte tijden kunnen worden bijge houden. Voor de snelsten zijn prijzen beschikbaar. Deelname kost f2,50 per persoon. 14.00 uur: Op het strand bij paal 28 (De Krim) kunt u terecht voor een groot aantal strandspolenJong en oud kun nen meedoen aan volleybal, hockey, jeu de boule en nog veel meer. 19.00 uur: In het Krimbos bij De Cocksdorp (aan de Krimweg) start een minivoetbaltoemooi. Op kleine veldjes wordt gespeeld met teams van 6 perso nen. Voetbalschoenen zijn bij dit toernooi niet toegestaan. Teams kunnen zich op het veld opgeven of bij de recreatieleiders op de verschillende campings. Deelname kost 1 gulden per persoon. 19.30 uur: Op camping De Krim te De Cocksdorp komt het mobiele team van Recre-aktief met een volksdanspro- gramma. Jong en oud kunnen mee doen. In het interkerkelijk centrum De Schuil hut aan de Parnassiastraat in De Koog houden jongeren van de Texelse afdeling van Youth for Christ koffie bar met discussie, muziek etc. Jonge ren van 15 tot circa 25 jaar zijn welkom. DEN HOORN FOLKLORE ROUTE Plattegrond van het centrum van Den Burg waar zich het fo/k/ore-geöeoren afspeelt VolIe ybal Is een van de vele beoefende strandspelen. voorop. Vanaf half zeven kunt u in schrijven voor 71,— per persoon. 19.30 uur: Op het strand bij paal 28 (De Krim) wordt een strand loop gehouden. De jeugd t/m 14 jaar kan een wedstrijd loop van vier kilometer lopen, de ouderen een wedstrijdloop van 8 kilo meter of een recreatieloop van 4 kilo meter. Voor iedere deelnemer is er een herinneringsmedaille en voor de snel sten zijn prijsjes beschikbaar. Inschrijf geld 3 gulden per persoon. Van 14.00 tot 17.00 uur houdt de Her vormde kerk aan de Binnenburg in Den Burg open huis. Er is een informatie stand ingericht en het orgel wordt be speeld. Van 19.00 tot 21.00 uur wordt in het gebouw bij de Hervormde kerk van De Cocksdorp handwerkmarkt gehou den, georganiseerd door de Hervormde zusterkringen ten bate van de kerk. Er zijn allerlei zelfgemaakte artikelen te koop, zoals kledingstukken, kleedjes, poppen etc. Om 19.30 uur beginnen in dorpshuis De Bijenkorf aan de Mulderstraat in Oost- terend volleybalwedstrijden waaraan ook toeristen kunnen meedoen. Inschrijfgeld 71,— per persoon. Zo ging hot me/ken van schapen vroeger in zijn werk. Het was een normaal tafereeltje, in een heel andere vorm en dan in wedstrijdverband herleeft dit werk donderdag in Den Hoorn. Om 14.00 uur start bij De Schuilhut aan de Parnassiastraat in De Koog een ker- kentocht die u langs de kerken op het noordelijk deel van het eiland voert. Om 19.30 uur wordt in de Hervormde kerk van De Cocksdorp het intarkorko- lijk avondgebod gehoudenSpanning en sensatie beheersen de Texelse autocross. iaier is aanwezig. Op het grote Jium op de Groeneplaats kunt u ischouwen hoe een Texels schaap zijn wol wordt ontdaan. Om vier kinderspelen en optreden van de iderdansgroep. half acht begint de rondgang van Pinksterbruid en om 8 uur treedt dansgroep ,,Oude Dansen" op, nen met de boerenkapel. Vanaf half kunt u dansen in hotel De Linde- om-Texel, opgeluisterd door vele rsonen in klederdacht. Nu en dan eren de Texelaars een oude dans uit, de Valeta, de Kruispolka, Spaanse als, Frühlingsboten, enz. waarbij ook gasten betrokken zullen worden, ik in hotel De Zwaan kunt u gezellig nsen. .00 uur: Op de speelweide naast het etbalveld van De Koog (aan de iodtlaan) wordt het grote volleybal- emooi voor iedereen gehouden. In de >p der jaren is dat toernooi uitge- oeid tot het officieuze kampioen- hap voor zowel Texelse ploegen als aegen van gasten. Maar toch staat zelligheid bij dit toernooi altijd DE COCKSDORP busstation 10.00 uur: Op de tennisbanen aan de immalaan in Den Burg kan op speelse vijze worden kennisgemaakt met de ennissport. Van de recreatieleiders (rijgt u instructie in de grondbeginse- en. Het is niet de bedoeling dat irvaren spelers hier wedstrijden komen ipelen, het is echt voor beginners. )eelname kost 72,50 per persoon. Als j komt moet u wel sportschoenen i neenemen. H4.00 uur: Het team van Recre-aktief is Dp het strand bij paal 9 (Den Hoorn) met allerlei spelen voor iedereen, die maar mee wil doen. Bij slecht weer wordt het programma verplaatst naar dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn. In Den Hoorn kunt u trouwens de hele middag en avond terecht voor allerlei activiteiten. Deze donderdag staat helemaal in het teken van het Texelse schaap, met als hoogtepunt de open Hoornder kampioenschappen schapenmelkenHet Schapenstamboek is aanwezig en verder kunt u kijken naar schapen scheren, schapenkaas maken, spinnen en weven. Huiden, vachten en scha penkaas zijn ook te koop. 's Avonds vanaf zeven uur kunt u meedoen aan de grote openlucht barbecue in Den Hoorn. Tegen kost prijs kunt u diverse soorten vlees kopen om op de gereedstaande barbecues te roosteren. Er is dan natuurlijk ook een drankje te koop. Tijdens de barbecue kunt u samen met het team van Recre- aktief volksdansen op straat. Vanaf 19.00 uur is er voor de jeugd een disco in het dorpshuis. Entree 1 gulden, Tot ongeveer 21.00 uur kunt u ook naar de feestmarkt in De Cocksdorp. Daar vindt u niet alleen talloze kraampjes met allerlei verschillende zaken, maar u kunt ook meedoem aan allerlei oude volksspelen zoals hoepelen, ringsteken, steltlopen enz. U kunt luisteren naar de boerenkapel en zien hoe het netten boeten en hoefsmeden in zijn werk gaat. U kunt pannekoeken eten en een motortrial bekijken, kortom er is voor elk wat wils. Na afloop wordt het feest voortgezet in het gemeenschapscen trum het Eierlandsche Huis. Dat cen trum is trouwens iedere dag open voor iedereen, die maar binnen wil lopen. Ook daar is een recreatieleider die aller lei dingen organiseert. Na afloop van de feestmarkt om ongeveer 9 uur is er in ieder geval volksdansen, en als het erg slecht weer is dan wordt het hele programma van de feestmarkt naar het Eierlandsche Huis verplaatst. 20.30 uur: In De Koog in de Hervormde kerk wordt de film ,,De oneindige reis" vertoond. 22.00 uur: Vanaf camping Dennenrust aan de Grensweg start een avond- oriantattotocht. Deze ongeveer twee uur durende tocht voert met behulp van verschillende routebeschrijvingen en opdrachten dwars door het bos. Als u na ca twee uur weer terug bent, staat er een bakje soep op u te wachten. Het hele gezin kan aan deze tocht deel nemen en het inschrijfgeld bedraagt 72,50 per persoon. Wie een zaklantaarn heeft kan die meenemen. Spectaculair is het te water raken van de deelnemende auto's, soms met meerdere tegelijk. 14.00 uur: Op het crossterrein nabij Oosterend (de weg wijst zichzelf) wordt een spectaculaire autocross gehouden. Bij dit sensationele gebeuren komen 40 zware wagens aan de start, die elkaar in vier manches de plaatsen in de halve finale gaan betwisten. Daarna komt de eerste manche van de keverrace" waarbij zestien Volkswagens aan de start komen. Na de herkensing van de zware wagens volgt de tweede manche van de „kevers". Vervolgens de halve finale van de zware wagens, de finale van de „kevers" en tenslotte gaan de negen snelste (of sterkste) wagens in de finale om te vechten om de eerste prijs. De entreeprijzen voor dit spektakel bedragen voor volwassenen 6 gulden en voor kinderen 3 gulden. Er zijn par keerterreinen waar auto's, bromfietsen en motoren gratis gestald kunnen wor den. Het geheel duurt ongeveer tot 18.00 uur. Bij het strand van paal 21 (De Koog) wordt een windsurfwedstrijd gehou den, georganiseerd door de Camel Club in samenwerking met het Windsurfcentrum Texel. Deelname staat open voor ieder. Inschrijfgeld 75,— per persoon. Deelnemers moeten zelf voor een surfplank zorgen; een beperkt aantal is ter plaatse te huur. De inschrijving is tot 11.00 uur, de briefing om 12.00 uur en de start om 13.00 uur. Na afloop (tussen 16.00 en 17.00 uur) worden in het paviljoen Camel Club de prijzen uitgereikt Deel nemers kunnen zich desgewenst tele fonisch opgeven via nummer (02228) 611 of (02220) 4575. In het Ankerpark te Oudeschild wordt kunstenaars en verzamelaars van antiek van 14.00 tot 17.00 uur kunst- en en curiositeiten laten hun produkten antiekmarkt gehouden. Texelse zien. Vanaf 2 juli is gedurende drie weken in het raadhuis te Den Burg (aan de Groeneplaats) werk te zien van de kunstenaar Ewout van Santen uit Heemskerk. De tentoonstelling is gratis te bezichtigen op werkdagen van 9.00 - 12.00 uur en van 14.00 - 17.00 uur. Bovendien op de woensdagavonden (tijdens de folklorefestiviteiten) van 19.30 tot 21.30 uur. Getoond worden schilderijen, etsen en tekeningen. Ze zijn te koop voor 7125,— tot 76.000, Ewout van Santen werd op 31 augus tus 1948 geboren te Giessendam. Hij werkte en studeerde in Meppel en de academie te Den Haag. Hij houdt zich naast zijn werk bezig met het opzetten en uitwerken van projecten voor het onderwijs en begeleidt mensen bij het creatief bezig zijn. De getoonde schilderijen, etsen en tekeningen noemt hij een spel, waarbij de toeschouwer kan proberen, er voor zichzelf zoveel mogelijk uit te halen. De uitgewerkte ideeën zijn nogal sugge stief, .maar opgebouwd uit elementen die in de naaste omgeving waarneem baar zijn, dit alles in een bijna surrealisti sche sfeer. Hij houdt er niet van zijn werk te betitelen met surrealisme, ma gisch realisme of meta-fisica. „Kunst is teveel een gevoelszaak en te persoonlijk om het op een dergelijke manier te betitelen, ledereen moet voor zich zelf uitmaken of hij het mooi vindt of niet", aldus Ewout. Met ingang van zondagmiddag 1 juli (aanvang 14.30 uur) worden elke dag kindersamenkomsten gehouden, georganiseerd door het evangelisten echtpaar Jan en Paula Brouwer uit Den Burg. Bij mooi weer worden de samen komsten gehouden op het strand bij paal 19. Bij regen of harde wind vol trekt het gebeuren zich in de hof van de R.K. kerk bij het parkeerterrein Nikadel te De Koog. Gedurende de sa menkomsten wordt veel gezongen, wordt een bijbelverhaal verteld en wordt gebruik gemaakt van een boekje met opdrachten en liedjes. i Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter K. Eissen, Julianastraat 9, j Den Burg, tel. (02220) 2039. i Aanvragen visites s.v.p. tussen i 9.30 en 10.30 uur. I Spreekuur op zaterdag en zondag j van 11.30-12.00 uur en van 16.00- j 16.30 uur zonder afspraak. i Dokter Barnard, Kotterstraat 24, j Oosterend, tel. (02223) 234. Ambulance (in geval van onge- lukken met betekenend lichame- i lijk letsel) (02220) 2011. Van vrijdagavond 18.00 uur tot js maandagmiddag 13.00 uur Zr. Van Karsen, Kogerweg 132, Den Burg, tel. 4319. S Voor zeer spoedeisende tandheel- kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te lg recht in het tandheelkundig cen- trum in het Groene Kruisgebouw, 55 Witte Kruislaan 19. Den Hoorn 9.30 uur ds. Hoekstra bevestiging lidmaten; viering avondmaal; kindernevendienst. Collecte Ghana-project. Na afloop koffiedrinken. De Koog 10 uur drs. Leppink uit Den Helder 10 uur kinderkerk 19.30 uur ds. Van Zijll Langhout interkerkelijke jongerendienst. De Waal 11 uur ds. Hoekstra, uit Kralingen, viering avondmaal, collecte Ghana-project. Oosterend 9.30 uur ds. Van Zijll S Langhout; collecte algemeen S kerkewerk 19.30 uur Zangdienst, na afloop koffiedrinken. Oudeschild 11.00 uur ds. Van Zijll s Langhout, maandcollecte. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 9.00 u. ds. R. J. Blaauw 10.30 uur ds. Blaauw Uitzending via De Lichtboei Kinderoppas tijdens morgen- s diensten 19.30 uur ds. Blaauw Oosterend 10 uur kand. G. Fockert, Kindernevendienst. 19.30 uur ds. De Boer Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Weekenddienst: zaterdag en zondag 11.30 - 13.00 uur en van 17.00 - 18.00 uur. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Dagelijks is het politiebureau van de groep Texel van de Rijkspolitie telefonisch te bereiken via tel. (07220) 2644. Buiten kantooruren (tussen 18.00 en 08.00 uur) kan men rechtstreeks contact opnemen met de meldkamer van het district Alkmaar, tel. (072) 116444. Alleen voor spoedgevallen tele foon (02220) 2527. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, telefoon (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. Zondag 1 juli 1979 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Wisman Coll. Raad voor het Zomerwerk Kinderoppas in De Schakel De Cocksdorp 10 uur ds. Wolthaus zomercollecte kerkvoogdij Kinderoppas in het gebouw naast de kerk. Na afloop ontmoeting met gas ten en koffiedrinken. 19.30 uur Zangdienst met dag sluiting. de GEREFORMEERDE GEMEENTE in de Ned. Hervormde kerk Oosterend 11.15 uur Dienst 16.30 uur Dienst Woensdag 4 juli: Oosterend 19.00 uur ds. M. J. van Gelder, uit Gouda in de Ned. Herv. kerk GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 11.00 uur ds. T. S. 55 Huttenga, van Ferwerd. 16.00 uur ds. T. S. ^luttenga. §g BAPTISTENGEMEENTE in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 19.00 u. de heer De Vries 55 DOOPSGEZINDE GEMEENTE g Den Burg 9.30 uur ds. M. J. Nol- thenius, uit St. Maarten. Kerkbusje Den Hoorn. Kinderoppas aanwezig. Na afloop koffiedrinken. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur Uitzending via De Lichtboei zondag: 10.45 uur De Koog: zondag 9.00 uur Oudeschiild: zondag 9.15 uur Den Hoorn: zondag 10.15 uur De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur 55 Oosterend: zondag 19.00 uur Deutsche Messen: Den Burg: Samstag 18.00 Uhr Donnerstag 19.30 Uhr De Koog: Sonntag 10.30 Uhr Mittwoch 19.30 Uhr De Cocksdorp: Sonntag 19.30 Uhr Freitag 19.30 Uhr. JEHOVAH'S GETUIGEN in het Rode Kruisgebouw Jonker straat, Den Burg 10.15 uur Lezing 11.15 uur Wachttorenstudie.

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 7