Voor het weekend m wmm WOENSDAG 11 JULI DONDERDAG 12 JULI VRIJDAG 13 JULI ZATERDAG 14 JULI ZONDAG 15 JULI Milium van 7 en 8 juli Artsen Groene Kruis Tandartsen 1 Apotheek Rijkspolitie Dierenartsen Noodslachtingen Kerkdiensten w RECRE-AKTIEF TEXEL - 7 TOT EN MET 15 JULI 1979 Ie Volkskrant stimuleert hat jan da bodes-spel op Texel. 10.00 uur: Texel staat deze zomer in het teken van de jeu de boules. Dit spel, waar jong en oud plezier aan kan beleven is in Nederland nog veel te weinig bekend. Daarom zijn er nu regelmatig concoursen. Wekelijks op de campings en verder regionale en Texelse kampioenschappen. Natuurlijk is niet iedereen op de hoogte van de spelregels, maar dat is geen probleem. Spelregelboekjes en speelmateriaal zijn in voldoende mate aanwezig. Om 10.00 uur in het park achter het raadhuis van Den Burg beginnen de wedstrijden, ledereen is welkom en de deelname is gratis. Om 14.00 uur begint in Den Burg de wekelijkse folkloredag. Wandelend door de „Krakeling" kunt U de oude klederdrachten bewonderen, de stal letjes en de demonstraties oude ambachten bekijken. Op het bijgaande kaartje van het centrum van Den Burg kunt U zien waar de stalletjes allemaal staan. Verder zijn er vele attrakties zoals draaiorgel, ponyrijden voor de kinderen, weegschaal met schandblok, de mandenmaker, kaarsenmaker, nettenboeter, houtsnijder, de poppen kast, het koekschilderen en de kinderspelen. U kunt kijken naar glasblazen, glas graveren en glas in lood maken. Ook de pottendraaier is aanwezig. Op het grote podium op de Groene- plaats kunt U getuige zijn van een spin- wedstrijd om het Texels kampioen schap, die om 14.00 uur begint. Om 16.00 uur kinderspelen en een optreden van de kinderdansgroep. Vanaf 19.45 uur loopt de drumband Margaretha Sinclair door Den Burg en eindigt op de Groeneplaats. Om 20.00 uur treedt op dat plein de dansgroep oude dansen op, samen met de boerenkapel. Vanaf 21.30 uur kunt U dansen in hotel De Lindeboom-Texel, opgeluisterd door vele personen in klederdracht. Nu en dan dansen de Texelaars een oude dans, zoals de Valeta, de Kruispolka en de Spaande Wals, waarbij ook de gasten betrokken zullen worden. Ook in hotel De Zwaan kunt U gezellig dansen. De Hervormde kerk te Den Burg houdt tijdens de folkloremiddag open huis van 14.00 tot 17.00 uur. De organisatie berust bij de plaatselijke afdeling van de Raad voor het Zomerwerk, waarin de Doopsgezinde en Hervormde gemeen te, de Gereformeerde en Rooms-Katho- lieke Kerk zijn vertegenwwordigd. Doel is in de eerste plaats dienstverlening aan de gasten. Daartoe is een boeken tafel ingericht met allerlei lektuur van kerkelijke aard en foldermateriaal. Verder is er een stand van Amnesty International en is er gelegenheid om Tanzania-koffie en -thee aan te schaffen Voor het eerst dit jaar is er gelegenheid om in de kerk een kopje koffie met cake te nuttigen. De opbrengst hiervan is bestemd voor een diakonaal projekt in Ghana: moeder- en kinderzorg in Tamalé. Van 14.30 tot 15.30 uur wordt het orgel bespeeld door een der plaatselijke orga nisten. Op het strand van paal 28 (Krimslag bij De Cocksdorp) wordt een strandloop gehouden. Inschrijven vanaf 19.00 uur. In het Eierlandsche Huis te De Cocks dorp wordt een film voor de jeugd ge draaid, aanvang 19.00 uur. Toegang 72,50 p.p. 19.00 uur: Op de speelweide naast het voetbalveld van De Koog laan de Boodtlaan) wordt het grote volleybal toernooi voor iedereen gehouden. In de loop der jaren is dat toernooi uitge groeid tot het officieuze kampioen schap voor zowel Texelse ploegen als ploegen van gasten. Maar toch staat gezelligheid bij dit toernooi altijd voorop. Vanaf half zeven kunt u in schrijven voor 71,— per persoon. Om 23.00 uur begint bij de Fonteinsnol (uitkijktoren nabij het kruispunt Rozen- dijk-Westerslag-Bakkenweg) een expeditie die u de hele nacht op de been zal houden. Deelnemers gaan via opdrachten en puzzelroutes het hele eiland over. De organisatoren hebben een aantal verrassingen in petto. Deel nemers krijgen onderweg een hapje te eten. Wie wil meedoen moet zorgen een fiets met slot bij zich te hebben, want het gaat niet allemaal te voet. Tevoren opgeven bij een der VW- bureaus is nodig. Dat kan tot 12.00 uur 's middags tegen betaling van 75, per persoon. 19.30 uur: Op het strand bij paal 28 (De Krim) wordt een strandloop gehouden. De jeugd t/m 14 jaar kan een wedstrijd loop van vier kilometer lopen, de ouderen een wedstrijdloop van 8 kilo meter of een recreatieloop van 4 kilo meter. Voor iedere deelnemer is er een herinneringsmedaille en voor de snel- sten zijn prijsjes beschikbaar. Inschrijf geld 3 gulden per persoon. In de Herv. Kerk van De Koog wordt oen zangavond gehouden. Aan deze avond wordt medewerking verleend door het Koger gemengde zangkoor „Advendo" o.l.v. Hans Kievits. Het'is de bedoeling dat de aanwezigen zelf bepalen welke liederen gezongen worden. Wie instrumentaal aan deze zangavond wil meewerken, wordt ver zocht zich tijdig in verbinding te stellen met het interkerkelijke rekreatieteam in ,,de Schuilhut", Parnassiastraat 2 te De Koog. DE COCKSOORP I DE WAAL WEVERSTRAAT GROENE PLAATS STENEN PLAATS BINNENSURC GRAVENSTRAAT DE KOOG DE DENNEN BUSSTATION 10.00 uur: Op de tennisbanen aan de Emmalaan in Den Burg kan op speelse wijze worden kennisgemaakt met de tennissport. Van de recreatieleiders krijgt u instructie in de grondbeginse len. Het is niet de bedoeling dat ervaren spelers hier wedstrijden komen spelen, het is echt voor beginners. Deelname kost 72,50 per persoon. Als u komt moet u wel sportschoenen meenemen. 14.00 uur: Het team van Recre-aktief is op het strand bij paal 9 (Den Hoorn) met allerlei spelen voor iedereen, die maar mee wil doen. Bij slecht weer wordt het programma verplaatst naar dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn. In Den Hoorn is vandaag nog heel wat meer te beleven. Vanaf 14.00 uur staan in de straten allerlei stalletjes en er wordt een wedstrijd ringsteken met aangespannen paarden gehouden. Het is de eerste wedstrijd van een kompe titie, die op 26 juli en 9 augustus wordt vervolgd. Na afloop van de wedstrijd mogen de gasten het ook eens probe ren. Aansluitend is er een strijd om de man en de vrouw, een oeroud folklo ristisch spel dat in het bijzonder in Den Hoorn werd beoefend bij allerlei festiviteiten. Het spel lijkt een beetje op wat elders in het land wordt verstaan onder „stoelendans". Voor de muziek bij het spel zorgt het Koninklijk Texels Fanfarecorps/DEK. Deelnemers aan het „strijden" betalen 71,— per persoon, waarvan onder meer de prijzen worden betaald. Na het spel (omstreeks 20.00 uur) is er volksdansen voor iedereen samen met het volks- dansteam van Recre-aktief. Gedurende de hele avond (van 19.00-22.30 uur) is in dorpshuis „De Waldhoorn" jeugd- disco, entree 71,— p.p. 20.30 uur: In De Koog in de Hervormde kerk wordt de film „De Mantel" ver toond. Om 14.00 uur start bij De Schuilhut aan de Parnassiastraat in De Koog een ker- kentocht die u langs de kerken op het noordelijk deel van het eiland voert. Tot ongeveer 21.00 uur kunt u ook naar de feestmarkt in De Cocksdorp Daar vindt u niet alleen talloze kraampjes met allerlei verschillende zaken, maar u kunt ook meedoem aan allerlei oude volksspelen zoals hoepelen, ringsteken, steltlopen enz. U kunt luisteren naar de boerenkapel en zien hoe het netten boeten en hoefsmeden in zijn werk gaat. U kunt pannekoeken eten en een motortrial bekijken, kortom er is voor elk wat wils. Na afloop wordt het feest voortgezet in het gemeenschapscen trum het Eierlandsche Huis. Dat cen trum is trouwens iedere dag open voor iedereen, die maar binnen wil lopen, na afloop van de feestmarkt om onge veer 9 uur is er in ieder geval volks dansen. Als het slecht weer is dan wordt het hele programma van de feestmarkt naar het Eierlandsche Huis verplaatst. 22.00 uur: Vanaf camping Dennenrust aan de Grensweg start een avond- oriëntatietocht. Deze ongeveer twee uur durende tocht voert met behulp van verschillende routebeschrijvingen en opdrachten dwars door het bos. Als u na ca twee uur weer terug bent, staat er een bakje soep op u te wachtenHet hele gezin kan aan deze tocht deel nemen en het inschrijfgeld bedraagt 72,50 per persoon. Wie een zaklantaarn heeft kan die meenemen. Om 19.30 uur wordt in de Hervormde kerk van De Cocksdorp het interkerke lijk avondgebed gehouden. Ringsteken met paard en wagen. Om 10.00 uur start bij de Fonteinsnol in het bos (bij hotel Bos en Duin), hoek Westerslag - Bakkenweg-Rozendijk een prestatieloop door het bos. De afstand is vier kilometer en dat is een aardige test om eens te zien hoeveel conditie u nog heeft. U krijgt een kaart waarop de gemaakte tijden kunnen worden bijge houden. Voor de snelsten zijn prijzen beschikbaar. Deelname kost 72,50 per persoon. 14.00 uur: Op het strand bij paal 28 (De Krim) kunt u terecht voor een groot aantal strandspelen. Jong en oud kun nen meedoen aan volleybal, hockey, jeu de boule en nog veel meer. Spinnen van schapewol, een van de vele acti viteiten op de foikioredag in Den Burg. Van 19.00 tot 21.00 uur wordt in het gebouw bij de Hervormde kerk van De Cocksdorp handwerkmarkt gehou den, georganiseerd door de Hervormde zusterkringen ten bate van de kerk. Er zijn allerlei zelfgemaakte artikelen te koop, zoals kledingstukken, kleedjes, poppen etc. Om 19.30 uur beginnen in dorpshuis De Bijenkorf aan de Mulderstraat in Oost- terend volleybalwedstrijden waaraan ook toeristen kunnen meedoen. Inschrijfgeld 71, per persoon. - FOLKLORE ROUTE Plattegrond van het centrum van Den Biag waar zich het folklore-gebeuren afspeelt. Vanaf 13.00 uur wordt in de straatjes van het dorpscentrum van Oosterend rommeltjesmarkt gehouden. Allerlei artikelen die het afgelopen jaar door de Oosterenders voor dit doel bijeen zijn gebracht, worden te koop aangeboden. Ook kan worden meegedaan aan spelletjes zoals het Rad van Avontuur, waarbij leuke prijzen zijn te winnen. Er is een speciale kinderattractie en voor muzikaal entertainment zorgt de „Rommelkapel". Al vanaf 10.00 uur 's morgens wordt gebakken vis verkocht. De opbrengsten van het evenement komen ten goede van het plaatselijke verenigingsleven. Om 20.00 uur wordt de markt afgesloten met een wed strijd gecostumeerd voetbal. Van 14.00 tot 17.00 uur wordt in het Ankerpark te Oudeschild (het plant soen tegenover de r.k. kerk) kunst- en antiekmarkt gehouden. Om 20.30 uur begint in Het Eierlandsche Huis te De Cocksdorp een dansavond onder leiding. t Zaterdag rommeltjes kopen in Oosterend. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter A. Waverijn, Kogerstraat I 87a, Den Burg, tel. (02220) 2016. Dokter R. R. Siebinga, Kikkert- straat 12, De Cocksdorp, telefoon (02222) 234. Bij geen gehoor i (02220) 2323. Zaterdag en zondag i apotheek geopend en spreekuur j van 12.00-12.30 uur en van 17.00- I 17.30 uur. Ambulance On geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) 102220) 2011. S Van vrijdagavond 18.00 uur tot dinsdagmorgen 8.00 uur S Zr. M. de Jager, Diek 29, Den M Hoorn, tel. (02226) 304. 3 Voor zeer spoedeisende tandheel- kundige hulp kan men zaterdag en s zondag om 18.00 uur precies te- recht in het tandheelkundig cen- S trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Weekenddienst: zaterdag en zondag 11.30 - 13.00 uur en van 17.00 - 18.00 uur. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. 19.00 uur: Bij het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp start een minivoetbal- toernooi. Op kleine veldjes wordt gespeeld met teams van 6 personen. Voetbalschoenen zijn niet toegestaan. Teams kunnen zich op het veld opgeven of bij de recreatieleiders op de verschillende campings. Deelname kost 1 gulden per persoon. In het interkerkelijk centrum De Schuil hut aan de Parnassiastraat in De Koog houden jongeren van de Texelse afdeling van Youth for Christ koffie bar met discussie, muziek etc. Jonge ren van 15 tot circa 25 jaar zijn welkom, aanvang 20.30 uur. Dagelijks is het politiebureau van de groep Texel van de Rijkspolitie |H telefonisch te bereiken via tel. (02220) 2644. Buiten kantooruren (tussen 18.00 en 08.00 uur) kan men rechtstreeks contact opnemen - met de meldkamer van het district |H Alkmaar, tel. (072) 116444 Alleen voor spoedgevallen tele- H foon (02220) 2527. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, telefoon m (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. Zondag 8 juli 1979 g HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10.00 uur ds. Wisman kerkvoogdijcollecte |p Kinderoppas in De Schakel De Cocksdorp 10 uur ds. Wolthaus zomercollecte kerkvoogdij Kinderoppas in het gebouw naast de kerk =E Na afloop ontmoeting met gas- ten en koffiedrinken. 19.30 uur Zangdienst met dag- sluiting. Den Hoorn 9.30 uur ds. A. de Haan uit Oegstgeest Kindernevendienst De Koog 9 uur ds. Hoekstra 9 uur Kinderkerk 10.30 uur ds. Hoekstra 10.30 uur Kinderkerk Na afloop van deze dienst geza menlijk koffiedrinken. 19.30 uur Ds. Wisman interkerkelijke jongerendienst De Waal 11 uur ds. A. de Haan uit Oegstgeest. Oosterend 9.30 uur ds. Van Zijll Langhout Kindernevendienst 19.30 uur Zangdienst Na afloop koffiedrinken. Oudeschild 11 uur ds. Van Zijll Langhout. Coll. Nederlands Bijbelgenootschap GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 9.00 u. de heer De Boer, Leeuwarden 10.30 uur de heer De Boer Kinderoppas tijdens de morgen diensten. 19.30 uur de heer De Boer Oosterend 10.00 uur ds. Q. Huijser uit Krimpen a.d. Ijssel 19.30 uur ds. Q. Huijser GEREFORMEERDE GEMEENTE in de Ned. Hervormde kerk Oosterend 11.15 uur Dienst 16.30 uur Dienst Woensdag 11 juli: Oosterend 19.00 uur ds. M. J. van Gelder, uit Gouda in de Ned. Herv. kerk GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 11.00 uur ds. H. J. Siegers, uit Uithuizen 16.00 uur ds. H. J. Siegers DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur ds. G. J. Bach uit Amsterdam. Kinderoppas aanwezig. Na afloop koffiedrinken. BAPTISTENGEMEENTE in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 19.00 uur ds. P. Kroeze, uit Nieuw Weerdinge. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur Uitzending via De Lichtboei zondag: 10.45 uur De Koog: zondag 9.00 uur Oudeschild: zondag 19.00 uur Den Hoorn: zondag 10.15 uur De Cocksdorp: zondag 9.15 uur Oosterend: zaterdag 19.30 uur. Deutsche Messen: Den Burg: Samstag 18.00 Uhr Donnerstag 19.30 Uhr De Koog: Sonntag 10.30 Uhr Mittwoch 19.30 Uhr De Cocksdorp: Sonntag 19.30 Uhr Freitag 19.30 Uhr. JEHOVAH'S GETUIGEN in het Rode Kruisgebouw Jonker straat, Den Burg 10.15 uur Lezing 11.15 uur Wachttorenstudie. Bij het waddenstrandje van Dijkmans huizen (aan de oostkust tussen Ooster end en Oudeschild) houdt de Texelse windsurfclub een wedstrijd, waaraan ook door toeristen kan worden meege daan. Start om 11.45 uur. Inschrijf geld 77,50 (leden 75, Deelnemers moeten zelf een zeilplank meebren gen. In het Eierlandsche Huis in De Cocks dorp wordt film gedraaid (boven 14 jaar). Entree 74, aanvang 20.00 uur. Om 14.00 uur start op de Hogeberg (Schansweg bij Den Burg) voor jeugd herberg Panorama een spectaculaire zeepkisten- en autopedrace. Aan dit op Texel traditionele evenement kunnen kinderen met zelfgebouwde zeepkisten meedoen. Na een aanduwafstand van 10 meter gaat het verder zonder aandrijving heuvelafwaarts. Winnaar is diegene, die de langste afstand aflegt. Hetzelfde geldt voor de autopedrace, waaraan kinderen t/m 8 jaar kunnen meedoen. Nieuw is dit jaar dat er over alle keren dat de races gehouden worden, ook een totaalklassement wordt opge maakt. Wie in totaal het beste eindigt, krijgt de wisselbeker. Er wordt onder scheid gemaakt tussen zeepkisten met grote wielen en zeepkisten met kleine wielen. Voor de autopedrace worden allemaal gelijke wedstrijdautopeds ge bruikt. Deelname is gratis. Kinderen a/s coureurs bij de zeepkistenraces vanaf de Hogeberg

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 9