Cjrocn 2wartsjexels in het karL, 'S willen onderzoek exploitatie INDEBOOM-PROJEKT IN ERNSTIG GEVAAR Eerste MAB-cros voor Maarten Koorn ae S3 Gebouw PTV verkocht Gasbrand in garage zonwering Wij zijn met vakantie van 9t/m 29 juli WfêM „Rebecca nam tennisbaan in gebruik Goedbezocht autospektakel bij Oosterend m Bosbrandje tijdig geblust Drie hasjvangsten Overdekt bad niet haalbaar Voor service bellen: Purmerend (02990) 24601 Geslaagd TEXELSE COURANT edactie: Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog, 'lefoon (02228) 266 en Wessel Post, Burdetstraat 17, len Burg, telefoon (02220) 3543. foor advertenties, abonnementen etc. wende men zich ut de uitgever Langeveld De Rooy B.V., 'ostbus 11, Den Burg, telefoon (02220) 2741. Verschijnt dinsdags en vrijdags. Postgiro 652. Abonnementsprijs 711,50 per kwartaal 70 cent incasso; los 50 cent. Bankrelaties: Amro Bank nr. 46.99.17.636 Rabobank nr. 3625.01.742; NMB nr. 67.34.60.398. Het doorgaan van het De Lindeboom-Texel-project is twijfelachtig leworden als gevolg van het besluit van Gedeputeerde Staten om er oorlopig geen goedkeuring aan te geven. B. en W. hebben te horen gekregen dat de begrotingspost waarmee de gemeenteraad onlangs ikkoord ging, moet worden geschrapt. Verder moet een bedrag van '25.000,— worden uitgetrokken voor een onderzoek door het Pro- luktiviteitscentrum Horeca in Den Haag. Bij monde van de gedeputeerde Korte lebben G.S. laten weten te twijfelen lan de exploitatieverwachtingen die loor de Recreatiestichting voor hotel De jndeboom-Texel zijn opgesteld. Die wijfel is vrijwel zeker het gevolg van een lesprek dat Korte een dag tevoren had net Mr. Drs. J. K. Feikema uit De (oog, die het De Lindeboom-Texel-pro- sct zelf helemaal niet ziet zitten en zich ot tolk had gemaakt van anderen die er :o over denken, waaronder de raadsle- len Dros en Van Asselt. Met hen had de heer Feikema (die zelf arenlang in het hotelwezen heeft geze- Het gebouw van de Eierveiling (Coö peratieve PTV Texel) aan de Kantoor- straat in Den Burg is verkocht. Wie de nieuwe eigenaar is wil het bestuur van de PTV niet zeggen. Voorzitter Joh. Bakker van 'Scholleboe': „We hebben moeten beloven de naam niet te-euden onthullen, maar over ongeveer een maand zal het wel bekend mogen worden, denken we". De gebouwen en het bijbehorende stukje open terrein grenzen direkt aan hotel De Lindeboom-Texel en beslaan een opervlakte van ongeveer 500 m2. Het bestemmingsplan geeft de nieuwe eigenaar de mogelijkheid er uiteenlopen de vormen van horeca- en andere bedrijvigheid uit te oefenen. De verkoop van het gebouw is onder deel van de liquidatieprocedure waar mee de Coöperatieve Eierveiling bezig is. Wat met de opbrengst gaat gebeuren is een zaak van de ledenvergadering. Vrijdagmiddag tegen half drie rukte de brandweer uit voor een bosbrandje nabij hotel Bos en Duin. Het vuur was door onbekende oorzaak ontstaan in de lage, droge begroeiing dicht bij het kruispunt Rozendijk-Westerslag en werd ontdekt door Henk Hennink uit De Koog die samen met zijn vriend Jan Uffels in de auto passeerde. Ze sloegen alarm bij 'Bos en Duin en leidden de brandweer naar de juiste plaats. De vlammen konden snel worden gedoofd, waardoor de schade beperkt bleef tot een oppervlakte van een tiental vier kante meters. Drie Texelse kotters meldden zich afgelopen vrijdag bij de politie met de mededeling dat zij hoeveelheden hasj in de Noordzee hadden aangetroffen. Hal verwege Engeland en Texel werd bij elkaar ongeveer 140 kg uit zee gevist. De TX 21 deed de grootste vangst met twee pakketten waarvan de een 33 'A kg en de ander 37 kg woog. De TX 68 en TX 94 'vingen' ieder een pakket van 33VJ kg. Het spul is inmiddels door de politie vernietigd. ten) al contact gehad vóór de raadsver gadering, waarin een krappe meerder heid tenslotte met de De Lindeboom- Texel-plannen akkoord ging. Zoals be kend stelden Dros en Van Asselt in die vergadering een groot aantal kritische vragen. Zij zijn van mening dat zij daarop geen behoorlijke antwoorden hebben gehad en hebben zich daarom niet bij het raadsbesluit willen neerleg gen. De tegenstanders van het De Lin- deboom-Texel-plan vonden dat de voor gestelde exploitatie geen haalbare kaart is en dat de gemeenschap uiteindelijk voor de verliezen zal opdraaien. Niet waar Door B. en W. is dat laatste steeds nadrukkelijk ontkend en is gesteld dat bij de exploitatieverwachtingen van reële gegevens is uitgegaan. De gemeente of de gemeenschap loopt geen enkel risi co. Wethouder Nauta heeft dat recen telijk nog tegenover gedeputeerde Korte uitgesproken, maar blijkbaar houdt deze De brandweer werd zondagochtend om half acht gealarmeerd voor een gasbrandje in de als logeerkamer inge richte garage van de schakelbungalow Bernhardlaan 100. Lekkend gas uit een propaancylinder was ontstoken door de waakvlam van de eraan gekoppelde dubbele geiser. Mogelijk was de rubber slang niet in orde of was de koppeling onvoldoende vastgedraaid. Toen de slang eenmaal was weggebrand ontstond een hoge steekvlam die veel hitte veroorzaakte en zich al bijna door het dak (van houtwol cementplaten) had gebrand toen de brand werd ontdekt. De bungalow wordt bewoond door de heren Rein Stam, Rob Caspers en Paul v. d. Lee. Ale gevolg van de rook die in het nevenvertrek doordrong, werd de daar slapende Rob Caspers wakker. Hij sloeg alarm en probeerde, samen met Rein Stam, de vlammen met water te doven. Toen hij de kraan van de gascylinder probeerde dicht te draaien liep hij aan beide handen brandwonden op waar mee hij zich later onder doktersbehan deling moest stellen. De brandweer maakte korte metten met het vuur en bracht de gasfles naar buiten waar deze met een tang werd dichtgedraaid. Het dak was zo heet geworden dat het daarop liggende mastiek al was gesmolten. B. en W. hebben tegenover het bestuur van de Welzijnsstichting Texel te kennen gegeven de realisatie van een overdekt zwembad te Den Burg niet haalbaar te vinden. Men vindt het dan ook niet erg reëel daar verder naar te streven. B. en W. deden deze uitspraak naar aanleiding van een onlangs door de Texelse Sportraad uitgebrachte nota over dit onderwerp. er rekening mee dat Dros c.s. gelijk zouden kunnen hebben en wil mede werking van de provincie afhankelijk stellen van een nader onderzoek. Kwalijk Bij het gemeentebestuur en het be stuur van de Recreatiestichting is deze beslissing bijzonder slecht gevallen. Nauta: „Een zeer kwalijke gang van zaken. Ik ben van een onderzoek van onze exploitatiebegroting niet bang, maar het kost onnodig geld. En hoeveel kosten met de vertraging gepaard zullen gaan is op geen stukken na te zeggen. De kans is groot dat de Recreatiestich ting hieraan zeer verstrekkende konse- kwenties zal verbinden". Afstel? De gegarandeerde prijs (tegenvallers tijdens de bouw zouden niet worden doorberekend) die aannemer Drijver voor de bouw heeft opgegeven, zou tot 1 juli gestand worden gedaan. Die datum is dus al verstreken, maar een paar weken extra respijt waren in verband met de bouwvakvakantie geen probleem. Nu er echter een vertraging van misschien wel maanden zal optre den, komen de zaken anders te liggen en is het zeer de vraag of de verbouwing van hotel De Lindeboom-Texel volgens de tot dusver voorgestelde opzet nog wel een haalbare kaart is. Het bestuur van de Recreatiestichting heeft gister avond vergaderd om het probleem onder ogen te zien en om zich -over verdere stappen te beraden. rir üf!S De familie I. Plaatsman te De Waal heeft bij hun hotel 'Rebecca' een tennis baan in gebruik genomen. Het is een 36 x 18 meter grote dubbelspelbaan met royale uitloop, fraai gelegen aan de rand van het buitengebied. De baan kan door iedereen worden gehuurd. De baan is door de firma Descol uit Deventer aangelegd op eigen grond. Zoals bekend bestonden plannen om hier vlakbij ook de showroom voor Bonne te bouwen, maar dat plan ging als gevolg van verzet van de baan. De bezwaren tegen de tennisbaan werden ingetrokken. De baanoppervlakte bestaat uit een veerkrachtige rubberachtige stof met de merknaam Pulastic SR. Hetzelfde mate riaal wordt toegepast op de banen die in Moskou worden aangelegd voor de Olympische Spelen aldaar. Omdat de baan een afschot van 9 centimeter (in de breedte) heeft, wordt hemelwater vlot afgevoerd waardoor de baan na regen val snel weer gebruikt kan worden. Er is geen twijfel aan dat op Texel behoefte is aan tennisbanen, een gevolg van de enorme opgang die deze sport hier heeft doorgemaakt. De baan in De Waal De zojuist In gebruik genomen tennisbaan l „Rebecca" In De Waal. wordt verhuurd voor ƒ15,— per uur. Een knipkaart voor 10 uren kost 7125, Tevoren moet telefonisch worden afge sproken en sportkleding is verplicht. 'Rebecca' verhuurt ook schoenen en rackets. Er zijn plannen voor oprichting van een tennisclub die regelmatig van de baan gebruik gaat maken. Cor Blonk uit Den Burg slaagde aan de Technische Hogeschool te Delft voor het dlploma^ivlet Ingenieur (weg- en waterbouwkunde). Op overtuigende wijze is Maarten Koorn er zondagmiddag in ge slaagd voor de tweede maal in zijn carrière de MAB-autocross te winnen. Als vijfde in de finale gestart bereikte hij na vier rondes de koppositie en stond deze niet meer af. Naamgenoot Maarten Koorn Czn. werd tweede, Harry de Porto derde en debutant Nico Slot kwam als vierde over de finish. De traditionele keverrace, die als pauzenummer het 'grote geweld' onderbrak, werd gewonnen door Anton Witte. In de finale hiervan raakten zowel de kever van Lenie Kiewiet als die van Wim Witte te water en gingen beide bestuurders kopje onder. Zoals gebruikelijk vond deze auto cross (de eerste van dit seizoen) plaats op het tussen Harkebuurt en Genteweg gelegen crossterrein nabij Oosterend. Het aantal toeschouwers was aanzienlijk en er kan wederom gesteld worden dat dit evenement met bijna 4.800 toe schouwers tot dusver weer het best bezochte spektakel van het jaar was. Het weer was goed. Er stond een behoorlijke wind, het was zonnig en in de voorgaande nacht had het flink geregend zodat de baan in optimale conditie verkeerde. De als vanouds weer uitstekend op dreef zijnde cross-com mentator Piet Zijm (De Cocksdorp) had daarom zondagmiddag zelfs een waar derend woord voor de weergoden op zijn programma Omdat door de strakke organisatie van de Texelse Motor-, Auto- en Brom fietsclub alles 'op rolletjes' verliep kon zondagmiddag een tamelijk strak tijd schema aangehouden worden. Er waren Dat op sommige momenten de crosswagens alle kanten opreden bewijst deze foto wal, waarop alleen Paul Wiss (6! het junta spoor te pakken heeft. Jan List 147) zoekt er naar en Nico Blonk 11) heeft alle hoop opgegeven. wat betreft de organisatie geen strub belingen. Apotheose Na een middag van met gejuich en keiharde muziek omlijst, gezucht, ge puf, gesteun en geronk van grote en kleine crossauto's vormden de finales een grootse apotheose van deze eerste cross. Maarten Koorn toonde zich daar in duidelijk de beste door zijn bouwsel in enkele rondes in een tijd van maar liefst 36 seconden de baan rond te sturen. De finale waarbij in totaal tien coureurs door starter Jan Breman op de toen grotendeels vernielde baan werden los gelaten was na ongeveer vier rondes 'bekeken'. Op dat moment had Maarten Koorn (Nieuwlanderweg) de koppositie in handen genomen nadat Dirk van der Meer, die tot dan toe de leiding had, in de achterhoede was gedrongen en in de strobalen het einde van de race mee maakte. Alvorens in de laatste ronde van de finale te stranden was ook de Oudeschilder coureur Aris van der Meu- len bijzonder succesvol. Daarvoor had hij zich veelal in het spoor van de latere winnaar Maarten Koorn bewogen. Maar deze liet hem aan het slot van de rit domweg in de strobalen achter. Op het tweede plan gestart reden Maarten Koorn Czn. (Den Burg) en Harry de Porto (De Zes) een bijzonder constante finale waarbij ze voortdurend bij elkaar 'in het wiel' reden. Ze zouden in deze volgorde tenslotte ook over de finishlijn gaan. Nico Slot die voor de eerste keer in een autocross aan de start verscheen en in derde positie aan de finale begon, miste uiteindelijk nog juist een van de ereplaatsen. Hij kwam op een bijzonder eervolle vierde plaats binnen. 'Merken' Er kwamen bij deze eerste autocross van het nieuwe seizoen (de tweede is op 29 juli) in totaal 40 'crossers' in de afdeling 'kanonnen' aan de start. Daar bij waren zoals gebruikelijk weer talrijke prachtig uitgedoste wagens. Er waren diverse Fords, Mercedessen, Pontiacs, Chevrolets en Buicks maar er meldden zich ook deelnemers aan de start met bouwwerken waar weinig 'merk' meer aan te ontdekken was. Zo verscheen een Volkswagen voorzien van een 8 cylinder motor en een Opel die weinig aan andere voertuigen van dat merk deed denken. Voorafgaand aan de wedstrijden werd door een 'deskundige' jury (bestaande uit O. J. Agter, I. de Vries en W. B. Post) bepaald welke automobiel het best voor de dag kwam en tevens zo goed mogelijk aan de door de organisa toren gestelde veiligheidseisen voldeed. Eerste werd daarbij de crosswagen van Frits van der Gracht. Harry de Porto die deze keer met een oorspronkelijk uit Harderwijk afkomstige ziekenwagen (I) deelnam kreeg in dit klassement de tweede plaats toegewezen. Nico Slot werd derde in dit speciale schoonheids klassement. Opvallend was daarbij dat twee van deze uitverkoren auto's (De Porto en Slot) uiteindelijk tot de laatste vier zouden behoren die de finale uitreden. Kevers Evenals vorig jaar werd de finale van de keverrace vooraf gegaan door twee (lees verder pagina 2)

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 1