w verkoopsters Al meer dan 75 jaar TEXTIELHUIS ZEGEL RIJAM AGENDA Kampioenschap turnjeugd MST Hans Koorn en Jan Buis wonnen „Blijde Rijders" in eigen vereniging Parademonstratie op strand De Koog Deelnemerskaarten Bouwdorp ophalen Vleeschmeester Jan de Boer Witte lakens, 1 pers. Slopen Hoeslakens, 5 kleuren Baddoeken Washandjes Theedoeken Donsbedovertrek 1 pers. Molton dekens 1 pers. Badstof keukendoeken En diverse andere agenda's XNSDAG 10 JUL11979 TEXELSE COURANT PAGINA 3 Bij het turnkampioenschap voor jon- :ns en meisjes van de MST afd. fmnastiek dat vorige week in de eatrixzaal werd gehouden hebben onique Kalk en René Eelman de titels shaald. Beide jeugdige Texelaars ochten voor hun prestaties een wissel- sker in ontvangst nemen. Monique Kalk verzamelde op de vier door haar af te werken toestellen een untentotaal van 33,2. Monique Scher- ler volgde haar met 32,9 op de voet en rerd daarmee tweede. René Eelman werd eerste bij de jon- ens met een vol punt voorsprong op ijn rivaal Jaco van Trigt. Hij turnde in staal 46,8 punten bij elkaar. Op de zes sestellen werd door Jaco van Trigt in •i Dtaal 45,8 punten gescoord. Het lesseizoen van deze in Den Burg 1 ievestigde turnvereniging zal gelijk met o et schooljaar van de lagere scholen reer van start gaan. Te zijner tijd wordt iet nieuwe lesrooster bekend gemaakt. John Huydink haalde 't niet Bij de vorige week op het Hogeberg- li cours gehouden clubwedstrijden van Wielervereniging Texel hebben Hans :oorn (A-poule) en Jan Buis (B-poule) eerste plaatsen voor zich opgeëist. Beide renners waren in de eindsprint 7 dollega's te vlug af. Niels Collou won c pnieuw bij de jeugd. De wedstrijd in de B-poule had het q pannendste verloop. Eerst ontsnapte lan Huydink aan de aandacht van het ielotonnetje en toen hij na 2 km werd erug gepakt nam (zijn zoon) John Huy- link de vlucht. Huydink sr. slaagde er c og geruime tijd in de overige renners zijn j vil op te leggen en de wedstrijd te ontroleren maar op 800 meter voor de lindstreep werd Huydink jr. toch inge- open. In de eindsprint moest vervol- |ens de sterk rijdende Rob Kooiman Jan :iuis maar net voor laten gaan. Albert ■4 Vinter en Edo Kooiman volgden en verden beide als derde geklasseerd. 'John Huydink finishte als zesde. Er ;jingen 13 renners van start waarvan er i ia 31 km twaalf de eindstreep haalden. Tussensprints Bij de A-poule bleven zeven man voorop rijden nadat Gerard van Es en Dirk Vinke de strijd hadden gestaakt. Ondanks felle tussensprints zag nie mand kans te ontsnappen. Het tempo viel af en toe zover terug na de geplaatste demarrages dat de B-poule kans zag opnieuw aan te sluiten. De eindsprint werd door Douwe Dros aan getrokken op 300 meter voor de finish. Hans Koorn die zich niet veel op kop had laten zien, kwam 50 meter voor de finish op kop en ging winnend over de eindstreep. Guus Barhorst die ook deze wedstrijd strijdlustig reed verzekerde zich van de tweede plaats. Hans van Tunen wist met een half wiel verschil voor Kees Riemens te blijven. Bij de jeugd sleepte Niels Collou gewoontegetrouw de overwinning in de wacht. Achter hem wist Robert Visser al gauw zijn tweede plaats veilig te stellen. In de strijd om de derde plaats streden Jeffrey Schuurs en Sidney de Haan. Pas kilometer voor het eind moest Sidney de Haan lossen en genoegen nemen met de vierde plaats. In zijn eerste wedstrijd reed Paul Witte nog niet voorin, maar realiseerde een hoopvolle tijd voor de toekomst. Uitslagen A-poule 36,5 km: 1. Hans Koorn 57.22 min (38,2 km/u), 2. Guus Bar horst, 3. Hans van Tunen, 4. Kees Riemens, 5. Arie Huisman, 6. Douwe Dros, 7. Jos Huisman, allen zelfde tijd als Koorn. B-poule 31,3 km: 1. Jan Buis 53.51 min. (34,9 km/u), 2. Rob Kooiman, 3 Albert Winter en Edo Kooiman, 5. Gerard Koorn, 6. John Huydink, 7. Jan Huydink, 8. Paul van Arnhem op 8 sec., 9. Ronald van Boven, 10. Bas Drink- waard op 2.43 min., 11. Nico Boon op 4.29 min., 12. Hans van der Slikke op 1 ronde. Dirk Zuidewind staakte de strijd. Jeugd 7,8 km: 1. Niels Collou 14.35 min. (32,1 km/u), 2. Robert Visser 16.26 min. (28,6), 3. Jeffrey Schuurs 16.39 (28.2), 4. Sidney de Haan 17.13 min. (27.3), 5. Paul Witte 19.06 (24,6). Een groep leden van de Vereniging voor Vrienden van het Paard heeft besloten een eigen vereniging op te richten onder de naam 'De blijde rijders'. Het zijn allemaal liefhebbers van het aangespannen paard die van mening zijn dat zij op deze wijze hun belangen beter kunnen behartigen. 'De blijde rijders' zijn op dit moment nog aangesloten bij de Vereniging voor Vrienden van het Paard en doen in ieder geval nog mee aan het a.s. concours hippique. Over mogelijke toekomstige ontwikkelingen wil men zich niet uitla ten en ook het aantal leden dat bij de Blijde Rijders is aangesloten wordt als een vertrouwelijk gegeven beschouwd. Volgens het aan de pers verstrekte communiqué zal het wegens het speci fieke karakter nooit een grote vereniging kunnen worden. De Blijde Rijders heb ben nog geen (voorlopig) bestuur ge vormd, maar wel een werkcomité (on der leiding van de heer A. Brans uit Oosterend) dat tot taak heeft voorberei dend werk te doen en eventuele activi teiten te ontplooien. Zondagmiddag a.s. zal op het strand van De Koog bij paal 21 (ter hoogte van het Camel Club-paviljoen) een demon stratie parachutespringen worden gege ven. Om ongeveer 16.00 uur zal een demonstratieteam van het Paracentrum Texel door vijf man een sprong laten uitvoeren. De demonstratie wordt ge sponsord door enkele horecabedrijven en als tegenprestatie voeren de para chutisten reklamevlaggen met zich mee. Met het oog op de drie bouwdorp- weken waarvan de eerste op maandag 16 juli van start gaat worden de ouders van de betrokken kinderen (elke week honderd) verzocht de deelnemerskaar ten zo spoedig mogelijk af te halen. Dit kan op het gemeentehuis bij de afdeling culturele zaken. Ook de kaarten voor de bouwkampweek die op 5 augustus begint kunnen afgehaald worden. Het bouwdorp wordt zoals gebruike lijk achter de Beatrix-gymzaal gehouden en het bouwkamp nabij Den Hoorn. (Voor de toeristische evenementen wordt verwezen naar de bijlage die in de vorige krant was opgenomen). Dinsdag 10 juli De sportvissersclub houdt van 19.30 - 21.30 uur een wedstrijd op het strand bij paal 17. In dorpshuis De Bijenkorf te Oosterend houden de Gereformeerde vrouwen een verkoopavond, aanvang 19.30 uur. Om 19.00 uur begint op het ZDH-terrein bij Den Hoorn een volleybaltoernooi waaraan door iedereen kan worden meegedaan. Om 20.00 uur volgt een demonstratie door parachutisten. In het Eierlandsche Huis te De Cocks- dorp begint om 20.30 uur een bingo avond met talentenjacht. Woensdag 11 juli In de Hervormde kerk van De Koog geeft 'Advendo' een zangavond, aan vang 20.30 uur. Vanaf 19.30 uur kan in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend worden mee gedaan aan volleybalwedstrijden. In de Hervormde kerk van De Cocks- dorp wordt opgetreden door de gos pelgroep The Messengere, afgewis seld door voordracht van gedichten; 20.00 uur. De Wielervereniging houdt op het par cours Zuid-Haffel een criteriumrit over 40 kilometer, aanvang 19.00 uur. Donderdag 12 juli In de Hervormde kerk van De Koog wordt de film 'De Mantel' gedraaid; 20.30 uur. In hotel De Lindeboom-Texel begint om 20.00 uur een hoorzitting over de mo gelijke afsluiting voor doorgaand ver keer van de Gravenstraat en de War moesstraat. -oe^ ^e*e Geboren Gerbrand Emiel „Emiel" broertje van Kirsten en zoon van Gerard en Ria Zoetelief De Koog, 9 juli 1979, Watermunt 8. Hierbij betuigen wij onze oprechte dank aan ieder voor de hulp, be langstelling en het mede leven, betoond tijdens de ziekte en na het heen gaan van mijn man en onze pa SIETSE VAN DER VEEN: E. J. van der Veen- Maas Jan en Marly Henk en Karin Barsingerhorn, juli 1979, Kerkstraat 16. Mede namens mijn man en kinderen, bedank ik ieder voor het medeleven, in welke vorm dan ook, tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. A. M. Brouwer-Snel Den Hoorn. De grote belangstelling, die u ons heeft betoond na het plotseling overlij den van mijn lieve man, onze fijne vader en opa THIJS BAKKER heeft ons diep getroffen. Familie, buren, vrienden en kennissen, hartelijk dank voor jullie steun in deze moeilijke tijd. Dank voor de troostende woor den, bloemen, en vele kaarten en brieven. Het heeft ons gesterkt en getroost, dat u allen zo met ons meeleeft. D. A. Bakker-Bakker kinderen en kleinkinderen Den Burg, juli 1979, Hemmerkooi 8. Enige en algemene kennisgeving Hiermede geven wij U kennis, dat op 8 juli 1979 is overleden onze oom en oud-oom Pieter Plaatsman, op de leeftijd van 95jaar. Ridgewood USA: Fam. A. R. Plaatsman Amstelveen: Fam. I. Boon Heiloo: Fam.W.Leeuwenburgh Den Burg, Texel, Binnenburg 19. Gelegenheid tot afscheid nemen woensdag avond van 7.30 tot 8.00 uur in het Mortuarium van het Verpleeghuis Texel. De begrafenis zal in stilte plaatsvinden. Correspondentie-adres: Mauritslaan 20, 1182 BD Amstelveen. De Heer is mijn Herder mij ontbreekt niets. Heden overleed in het ziekenhuis Parkzicht in Den Helder, na een ernstige ziekte, onze innig geliefde broer, zwager en oom Abraham H. van Houta, in de ouderdom van ruim 67 jaar. O. van Houte M. van Houte M. van Houte-Grïek C. W. van der Vis-van Houte G. J. Mets-van Houte A. Zielman A. van der Vis-van Houte Jan van der Vis Azn. en neven en nichten Oosterend, 9 juli 1979, Oosterweg 31 U wordt uitgenodigd de rouwdienst in de Ned. Hervormde kerk te Oosterend bij te wonen op donderdag 12 juli n.m. 2 uur, waarna de ter aardebestelling op de Ned. Herv. begraafplaats aldaar zal plaatsvinden. Na de begrafenis ontvangst in de consistorie van de kerk. Hiermede geven wij u kennis, dat heden zacht en kalm, in het Verpleeghuis Texel van ons is heengegaan mijn lieve zorgzame vrouw, onze lieve zuster, gehuwdzuster en tante Johanna Thomassan, echtgenote van Cornelis van Harn, op de leeftijd van 78 jaar. C. van Harn Familie Thomassen Familie Van Harn Texel, 9 juli 1979, Verpleeghuis Texel, Hollewal 2, Den Burg. De crematie zal plaatshebben op woensdag 11 juli v.m. 10 uur in het crematorium, Haring- huizerweg 3 te Schagen. Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond van 7.30 tot 8.30 uur in het Verpleeghuis Texel en na de crematie in de koffiekamer van het cre matorium. Correspondentie-adres: Boodtlaan 52, De Koog, Texel. Meubelen uit Skandi- navië; meubelen van massief hout; meubelen van stijl èn meubelen waar U van houdt! ARTIMA Gravenstraat 7 Supermarkt ,,De In stuif". Veel parkeerruimte Open haardenbezitters! Husqvarna kettingzagen reeds vanaf f475, Fa. Tatenhove, Oosterend, tel. (02223) 202. Kindershop 't Boetje 'Gravenstraat 16, Den Burg. Supermarkt ,,De In stuif". Veel parkeerruimte Verzekeringen uitgebreide voorwaarden woningen 71/— per °/oo inboedel f2, °/oo Ing. Jan Duin, tel. 3428. Bollenrapers en -pel sters gevraagd. C. M. Witte, Pontweg 175, tel. (02228) 332. Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Maden, Lieuwstraat 4, Den Burg, tel. (02220 3320. Bemiddeling verkoop onroerend goed. Ing. Jan Duin, makelaar en beëdigd taxateur, tel. 3428. Eenzaamheid oplos sen. Huwelijk, samenwo nen of duurzame relatie, door onze bemiddeling hebben wij reeds velen tot elkaar gebracht, Hier bij waren ook mannen en vrouwen van elke leeftijd, die ons eerst niet durfden te bellen of schrijven door achterdocht of verlegenheid, maar die ons nu zeer dankbaar zijn. Wj staan bij de Kamer van Koophandel ingeschreven, toch zijn onze gesprekken bij ons thuis in een gezellige huiskamer met een kopje koffie. Ook U mag ons eens vrijblijvend bellen of schrijven voor nadere gegevens. Ons adres is: Eureka, tnv. mevr. T. Plasse-Janssen, Brakke- veldweg 71, 1782 AE, Den Helder, tel. (02230) 14295. I We wil er een motor kopen zonder versnel lingsbak.Inl. bij Harry Vis ser, Thijsselaan 13, tel. (02220) 4009. Voor direkt gevraagd meisjes of gehuwde da mes voor de kassa's. Ook parttime. Kampwinkel Loodsmansduin, Den Hoorn, tel. (02226) 356, na 20.00 uur (02220) 3241 Taxaties onroerend goed. Ing. Jan Duin, beëdigd taxateur, tel. (02220) 3428. Vergeet niet Uw vakan tieverzekeringen bij de Rabobank in orde te maken. Te koop gevraagd: 2de hands konijnenren. De Wide, (02220) 3213. Te koop kinderfiets, 5-6 jr., z.g.a.n., 2 Luxaflex 1,96 breed. Tel. (02222) 346. Te koop circa 1800 oudholl. dakpannen 450, Loswal 3, Oost. Te koop z.g.a.n. Yamaha XS 360, bj. 1978, km-st. 215. Wagemaker- str. 16, Den Burg, tel. 3223, na 18.00 uur. We heeft er voor mij in Den Burg (of omgeving) permanente woonruimte te huur? Tel. (02222) 326. Peuterspeelzaal De Bijenkorf, ledereen, die op enigerlei wijze heeft bijgedragen tot de suc cesvolle verkoping van donderdag 28-6, willen wij op deze manier harte lijk bedanken. Het be stuur. Dinsdag 10 juli VARA D.J. Wllem de Zwijger in Question (v/h Casino). Dinsdag 10 juli VARA D.J. Wllem de Zwijger in Question (V/h Casino) Alle soorten rum voor de rumtopf en gratis in- maak-informatieblad. Kooyman's Slijterij. Echte champagne voor een feestelijke ge beurtenis! Reeds vanaf 717,45 bij Kooyman's Slij terij Supermarkt „De In stuif". Veel parkeerruimte Spaarrente tot 9%% gewoon op een spaar boekje bij Jan Dekker, verzekeringen. Bernhard- laan 109. Bollenpellers(sters) ge vraagd. Schilling en Duin- ker. Den Hoorn, (02226) 246. Nu weer volop aard beien. L. Huisman, De Veen, tel. 2203. ARTIMA heeft Engel se katoenen badkamer vloerbedekking in alle maten en vele kleurenl 100% wasbaar! Ook voor uw andere kamers hebben wij 100% katoe nen vloerbedekking van Besouw! Gravenstraat 7 - (02220) 3592. vraagt voor haarfiliaal in Daalder's Supermarkt, Dorpsstraaat, De Koog voor de gehele week of voor enkele hele dagen per week. Hoog loon, prettige werksfeer, 5-daagse werkweek Aanmelden dagelijks tussen9.00en 17.00uurtel. (02228)644. Na 18.00 uur tel. (02510) 24014; even vragen naar de heer Jan de Boer jr. prima kwaliteit voor een lage prijs. Binnenburg 1 telefoon 2258 Do nieuwe AGEWctü v/h Langeveld en De Rooy bv Den Burg, Texel vanaf 3,251

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 3