Voor het weekend WOENSDAG 1 AUGUSTUS DONDERDAG 2 AUGUSTUS ZONDAG 5 AUGUSTUS VRIJDAG 3 AUGUSTUS ZATERDAG 4 AUGUSTUS sr -'v |PI RPil^ van 28 en 29 juli 1979 Artsen ij Groene Kruis Tandartsen Apotheek Rijkspolitie Dierenartsen Noodslachtingen 1 Kerkdiensten Illlllllllllllllllllllll RECRE-AKTIEF - 28 JULI TOT EN MET 5 AUGUSTUS 1979 DE COCKSDORP OE WAAL OOSTERENO DE KOOG STENEN PLAATS WEVERSTRAAT GROENE PLAATS BINNENBURC GRAVENSTRAAT DE KOOG DE DENNEN -3* m —r- --j BUSSTATION DEN HOORN FOLKLORE ROUTE Plattegrond van het centrum van Den Burg waar zich het folk/ore-gebeuren afspeelt. 11.00 uur: Texel staat deze zomer in het teken van de jeu de boules Dit spel, waar jong en oud plezier aan kan beleven is in Nederland nog veel te weinig bekend. Daarom zijn er nu regelmatig concoursen. Wekelijks op de campings en verder regionale en Texelse kampioenschappen. Natuurlijk is niet iedereen op de hoogte van de spelregels, maar dat is geen probleem. Spelregelboekjes en speelmateriaal zijn in voldoende mate aanwezig. Om 11.00 uur in het park achter het raadhuis van Den Burg beginnen de wedstrijden, ledereen is welkom en de deelname is gratis. In Den Burg wordt de wekelijkse folk- loredag gehouden. Die begint deze keer reeds 's morgens om 10.00 uur met een dwerggeitententoonstelling. Uit de aangevoerde geiten zal keur meester J. Poll de beste dieren kiezen ter verkrijging van het predikaat 1A. Uit de 1A-dieren worden daarna de kampioen en reserve-kampioen gese lecteerd. De geiten komen uit in drie categorieën: lammeren, jeugd en vol wassen Om 14.00 uur begint op het podium op de Groeneplaats een demonstratie kantklossen. Er worden schapen geschoren en er zijn kinderspelen. Wandelend door het centrum van Den Burg f,,De Krakeling") kan men intussen kijken naar demonstraties oude ambachten, klederdrachten en demonstraties. Op bijgaand kaartje ziet men de plattegrond van het dorpscen trum. In de zwarte stroken zijn de stalletjes te vinden. Hier zijn ook aller lei attracties zoals ponyrijden voor kin deren, wolweegschaal, schandblok en poppenkast. Vanaf 16.00 uur treedt de kinderdans groep op. Vanaf 19.00 uur wordt gestreden om het Texels kampioen schap ringsteken door in oud-Texelse klederdracht gestoken paren op oude boerenwagens, ook op de Groene plaats. Dit onderdeel wordt verzorgd door de plaatselijke paardensportver eniging. Na afloop optreden van de groep „Oude dansen" en de boeren- kapel. Vanaf 21.30 uur kunt u dansen in hotel ,,De Lindeboom-Texel", samen met Texelaars in oude dracht. Nu en dan voeren de Texelaars een ouder wetse dans uit, zoals kruispolka, valeta en Spaanse wals, waarbij ook de toeris ten betrokken zullen worden. Ook in hotel „De Zwaan" (aan de Zwaan straat, vlakbij) wordt gedanst. De Hervormde kerk te Den Burg houdt tijdens de folkloremiddagen open huis van 14.00 tot 17.00 uur. De organisatie berust bij de plaatselijke afdeling van de Raad voor het Zomerwerk, waarin de Doopsgezinde en Hervormde gemeen te, de Gereformeerde en Rooms-katho- lieke kerk zijn vertegenwoordigd. Doel is in de eerste plaats dienstverlening aan de gasten. Daartoe is een boeken tafel ingericht met allerlei lectuur van kerkelijke aard en foldermateriaal Verder is er een stand van Amnesty International en is er gelegenheid om Tanzania-koffie en -thee aan te schaf fen. Voor het eerst dit jaar is er gelegenheid om in de kerk een kopje koffie met cake te nuttigen. De opbrengst hiervan is bestemd voor een diakonaal project in Ghana: moeder- en kinderzorg in Tamalé. Van 14.30 tot 15.30 uur wordt het orgel bespeeld door een der plaatselijke orga nisten. In „Het Eierlandsche Huis" in De Cocksdorp begint om 19.30 uur een film voor de jeugd. Verder allerlei sportactiviteiten vanaf 18.30 uur. Vanaf vandaag staat bij het parkeer terrein aan de Nikadel in De Koog het circus Renz. Tot en met 5 augustus worden voorstellingen gegeven. Vandaag beginnen de voorstellingen om 14.00 en 17.00 uur en op de overige dagen om 15.00 en 20.00 uur. Voor de eerste dag op Texel zorgt circus Renz voor een bijzondere stunt, vandaag omstreeks 12.00 uur komen nl. de bekende Bassie en Adriaan per vlieg tuig op Texel aan waar zij feestelijk worden ingehaald. Het van radio en televisie bekende duo werkt mee aan de voorstellingen van Renz van van daag en morgen. Het overige program ma wordt gevormd door optredens van allerlei artiesten en dieren, waaronder leeuwen, olifanten, chimpansees, kamelen, zebra's, Friese hengsten, Haflingers, Arabische volbloeds etc. Voorts acrobaten, trapezewerkers, clowns, jongleurs, Spaanse flamengo- dansers en illusionisten. De strandspe/en van Recre-akdef trekken altijd vee! dealnemers. Knopen van Texelse schapewol op de folkloredeg. Om 20.00 uur draasit in het City-theater in Den Burg de western „De eenzame scherpschutter". Toegang boven 16 jaar; entree f7, 19.00 uur: Op de speelweide naast het voetbalveld van De Koog (aan de Boodtlaan) wordt het grote volleybal toernooi voor iedereen gehouden. In de loop der jaren is dat toernooi uitge groeid tot het officieuze kampioen schap voor zowel Texelse ploegen als ploegen van gasten. Maar toch staat gezelligheid bij dit toernooi altijd voorop. Vanaf half zeven kunt u in schrijven voor fl,— per persoon. Om 23.00 uur begint bij de Fonteinsnol (uitkijktoren nabij het kruispunt Rozen- dijk-Westerslag-Bakkenweg) een expe ditie die u de hele nacht op de been zal houden. Deelnemers gaan via opdrach ten en puzzelroutes het hele eiland over. De organisatoren hebben een aantal verrassingen in petto. Deelne mers krijgen onderweg een hapje te eten. Wie wil meedoen moet zorgen een fiets met slot bij zich te hebben, want het gaat niet allemaal te voet. Tevoren opgeven bij een der VW- bureaus is nodig Dat kan tot 12.00 uur 's middags tegen betaling van f5,— per persoon. Ook bij de Recre-aktief-bus kunt U zich opgeven. Om 14.00 uur start op het voetbalveld van de Camping Dennenoord aan de Grensweg een minivoetha (toernooi voor de jeugd tot 14 jaar. 19.30 uur: Op het strand bij paal 28 (De Krim) wordt een strandloop gehouden. De jeugd t/m 14 jaar kan een wedstrijd loop van vier kilometer lopen, de ouderen een wedstrijdloop van 8 kilo meter of een recreatieloop van 4 kilo meter. Voor iedere deelnemer is er een herinneringsmedaille en voor de snel- sten een prijsje beschikbaar. Inschrijf geld 3 gulden per persoon. Van 19.00 tot 21.00 uur wordt in het gebouw bij de Hervormde kerk van De Cocksdorp handwerkmarkt gehou den, georganiseerd door de Hervormde zusterkringen ten bate van de kerk. Er zijn allerlei zelfgemaakte artikelen te koop, zoals kledingstukken, kleedjes, poppen etc. Om 19.30 uur beginnen in dorpshuis De Bijenkorf aan de Mulderstraat in Oos terend volleybalwedstrijden waaraan ook toeristen kunnen meedoen. In schrijfgeld f1,— per persoon. 10.00 uur: Op de tennisbaan aan de Emmalaan in Den Burg kan op speelse wijze worden kennisgemaakt met de tennissport. Van de recreatieleiders krijgt u instructie in de grondbeginse len. Het is niet de bedoeling dat ervaren spelers hier wedstrijden komen spelen, het is echt voor beginners. Deelname kost f2,50 per persoon. Als u komt moet u wel sportschoenen meenemen. 14.00 uur: Het team van Recre-aktief is op het strand bij paal 9 (Den Hoorn) met allerlei spelen voor iedereen, die maar mee wil doen. Bij slecht weer wordt het programma verplaatst naar dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn. 19.00 uur: Op het ZDH-veld bij Den Hoorn begint een damesvoetbalwed- strijd. Om ongeveer 20.00 uur volgt een spektaculaire s puitvoetbal wed strijd. Na afloop daarvan is er een lampionoptocht naar het centrum van Den Hoorn, waar dan een openlucht barbecue begint. Tegen kostprijs kunt u daar vlees kopen, dat u zelf kunt roosteren. Om 14.00 uur start bij De Schuilhut aan de Parnassiastraat in De koog een ker kenrecht die u langs de kerkjes op het noordelijk deel van het eiland voert. Poppenkastspeelster Coby de Visser verzorgt een avond in de Hervormde kerk van De Koog onder het motto „Over poppen en poppentheater", aanvang 20.30 uur. Van 19.00 tot 21.00 uur kunt u ook naar de feestmarkt in De Cocksdorp Om 10.00 uur start bij Fonteinsnol in het bos (bij hotel Bos en Duin), hoek Westerweg-Bakkenweg-Rozendijk een prestatieloop door het bos. De afstand is vier kilometer en dat is een aardige test om eens te zien hoeveel conditie u nog heeft. U krijgt een kaart waarop de gemaakte tijden kunnen worden bijge houden. Voor de snelsten zijn prijzen beschikbaar. Deelname kost f1,50 per persoon en na afloop krijgt iedereen een glaasje fris om de dorst te lessen. 14.00 uur: Op het strand bij paal 28 (De Krim) kunt u terecht voor een groot aantal strandspelen. Jong en oud kun nen meedoen aan volleybal, hockey, jeu de boule en nog veel meer. 19.00 uur: Bij het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp start een minivoetbal- toernooi Op kleine veldjes wordt ge speeld met teams van 6 personen. Voetbalschoenen zijn niet toegestaan. Teams kunnen zich op het veld opge ven of bij de recreatieleiders op de ver schillende campings. Deelname kost 1 gulden per persoon. Tegelijkertijd poppenkastvoorstelling voor de jeugd verzorgt in dorpshuis „De Bijenkorf" aan de Mulderstraat te Oosterend een avond over „Poppen en poppenthea ter", aanvang 20.30 uur. Een autopedrace Is onderdeel van het wleler/eest In De Cocksdorp. 14.00 uur: Op het strandje bij Dijkmans huizen even ten noorden van Oude- schild kan iedereen gratis kennismaken met de windsurf»port. Onder deskundige leiding kan men daar ervaren welke mogelijkheden deze sport biedt. Behalve het „echte" wind surfen zijn met zo'n plank nog veel meer dingen te doen. Van 14.00-17.00 uur wordt in het Ankerpark in Oudeschild (het plantsoen tegenover de RK kerk) een kunst- en antiekmarkt gehouden. Texelse kunstenaars en verzamelaars van antiek en curiositeiten laten hun produkten zien. In De Cocksdorp wordt een feestelijk wielerevenement gehouden, de „Ronde van Zuidema". Op een par cours van 1450 meter lengte start om Een groep ervaren zwemmers zal van daag van Den Helder naar Texel zwemmen en terug. Gestart wordt om 11.30 uur bij de veerhaven van Den Helder. Na ongeveer een uur komt de groep aan op Texel, op de uiterste zuidpunt van De Hors. Ze vertrekken daarna onmiddellijk weer naar Den Hel der. Voor belangstellenden is de zuid punt van De Hors lopend of fietsend bereikbaar vanaf strandpaal 9 (Hoornderslag). Afstand ca. 4 kilome ter. Vandaag wordt bij het strand Wester slag (paal 15) de derde wedstrijd ge houden in het kader van de open kam pioenschappen brandingzeilen. Gestart wordt om 11.30 en 13.00 uur. Deelnemers kunnen zich nog geduren de de hele dag laten inschrijven. Briefing om 11.00 uur. Bij het Hoornderslag (strandpaal 91 wordt een strandloop gehouden, aan vang 19.00 uur. Inschrijfgeld f2,50 p.p. Afstanden naar keus vier of acht kilo meter. leder die de eindstreep haalt, ontvangt een herinneringsvaantje. Daar vindt u niet alleen talloze kraamp jes met allerlei verschillende zaken, maar u kunt ook meedoen aan allerlei oude volksspelen zoals hoepelen, ring steken, steltlopen enz. U kunt luisteren naar de boerenkapel en zien hoe het nettenboeten en hoefsmeden in zijn werk gaat. U kunt pannekoeken eten en een motortrial bekijken, kortom er is voor elk wat wils. Na afloop wordt het feest voortgezet in het gemeenschaps centrum het Eierlandsche Huis. Dat centrum is trouwens de hele dag open voor iedereen, die maar binnen wil lopen. Na afloop van de feestmarkt om ongeveer 9 uur is er in ieder geval volksdansen. Verder een dropping. In stappen om 21.30 uur bij de poort van de „Sluftervallei"; om 21.45 uur bij de poort van „De Krim" en om 22.00 uur bij het Eierlandsche Huis in De Cocks dorp. Deelname kost f2, Als het slecht weer is, wordt het hele programma van de feestmarkt naar het Eierlandsche Huis verplaatst. 22.00 uur: Vanaf camping Dennenrust aan de Grensweg start een avond- oriëntatietocht. Deze ongeveer twee uur durende tocht voert met behulp van verschillende routebeschrijvingen en opdrachten dwars door het bos. Als u na ca twee uur weer terug bent, staat er een bakje soep op u te wachten. Het hele gezin kan aan deze tocht deelne men en het inschrijfgeld bedraagt f2,50 per persoon. Wie een zaklantaarn heeft kan die meenemen. Om 19.30 uur wordt in de Hervormde kerk van De Cocksdorp het interkerke lijk avondgebed gehouden. Tegelijk met de veerboot starten ook de se/emmers voor de tocht Den Helder-Texel en terug. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter A Waverijn, Kogerstraat 87a, Den Burg, tel. (02220) 2016. Dokter L Barnard, Kotterstraat 24, Oosterend, tel. (02223) 234. i Ambulance (in geval van onge- i lukken met betekenend lichame- i lijk letsel) (02220) 2011. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur - Zr. Van Karson, Kogerweg 132, EE Den Burg, tel. 4319. S Voor zeer spoedeisende tandheel- kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te- s recht in het tandheelkundig cen- trum in het Groene Kruisgebouw, ee Witte Kruislaan 19. 19.00 uur een „dikkebandenrace" over acht ronden, waaraan kan worden deelgenomen door mensen die over een gewone fiets (dus geen race- of sportfiets) beschikken. Vervolgens begint om 19.45 uur een autopedrace over twee ronden. Om 20.00 uur maakt het Kon. Texels Fanfarekorps/DEK een muzikale ronde door het dorp en om 20.45 uur begint de eigenlijke wieler- race, die over 25 ronden wordt gehou den. Startplaats is Het Eierlandsche Huis en het parcours loopt via de Klimpstraat, Kikkertstraat, Langeveld- straat en Klimpstraat. Wie wil meedoen moet zich uiterlijk 18.00 uur hebben op- gegevn bij het Eierlandsche Huis. In schrijfgeld voor de dikke banden-race en autopedrace f5,— en voor de wie- Ierrace f 10, Door middenstand en allerlei organisaties zijn tal van prijzen en premies uitgeloofd. Weverstraat 95, telefoon (02220) s 2112. Weekenddienst: zaterdag en zondag 11.30 - 13.00 uur en van 17.00 - 18.00 uur. Buiten die tijden s alleen voor spoedeisende gevallen. =H Dagelijks is het politiebureau van 3 de groep Texel van de Rijkspolitie' telefonisch te bereiken via tel. s (02220) 2644. Buiten kantooruren s (tussen 18.00 en 08.00 uur) kan men rechtstreeks contact opnemen met de meldkamer van het district s Alkmaar, tel. (072) 116444. Alleen voor spoedgevallen tele g foon (02220) 2527. s Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, telefoon H (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. M Zondag 29 juli 1979 g HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. De Roest collecte voor de Raad voor het Zomerwerk Kinderoppas in De Schakel s Uitzending via De Lichtboei De Cocksdorp 10 uur ds. Hylkema Zomercollecte kerkvoogdij =E Kinderoppas in het gebouw ZE naast de kerk. Na afloop ontmoeting met gas- ten en koffiedrinken. 19.30 uur Zangdienst met dag- sluiting. Den Hoorn 9.30 uur ds. Wolthaus kindernevendienst De Koog 9 uur ds. Boerma uit Kloosterhaar 9 uur kinderkerk 10.30 uur ds. Boerma 10.30 uur kinderkerk Na afloop van deze dienst geza menlijk koffiedrinken. 19.30 uur pastor Loos, uit Medemblik, interkerkelijke jongerendienst De Waal 11 uur ds. Wolthaus Oosterend 9.30 uur ds. Hoekstra 3 maandcollecte Kinaernevendienst 19.30 uur Zangdienst na afloop koffiedrinken Oudeschild 11.00 uur ds. Hoekstra collecte: Kerk en Samenleving s EVANGELISCHER GOTTESDIENST in de Hervormde kerk De Koog 11.45 uur PfKückes und Donnerstag 2. August, 19.00 Uhr Abschlussgottesdienst mit Abendmahl (auch für Kinder) GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 9.00 uur ds. Blaauw 10.30 uur ds. Blaauw Kinderoppas tijdens de morgen- diensten 19.30 uur ds. De Boer Uitzending via „De Lichtboei" Oosterend 10.00 uur ds. De Boer =j 19.30 uur ds. Blaauw GEREFORMEERDE GEMEENTE in de Hervormde kerk Oosterend 11.15 uur Dienst 16.30 uur Dienst Donderdag 2 augustus: Oosterend 19.00 uur ds. R. Boogaard, uit Leiden GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. S Den Burg 11.00 uur ds. C. J. de Ruiter, van Rotterdam 16.00 uur ds. C. J. de Ruiter DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur ds. Van Zijll Langhout. Kerkbusje Den Hoorn 3 Kinderoppas aanwezig. Na afloop koffiedrinken. BAPTISTENGEMEENTE in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. s Den Burg 19.00 uur dhr. De Vries, uit Den Helder. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur Uitzending via De Lichtboei zondag: 10.45 uur De Koog: zondag 9.00 uur Oudeschiild: zondag 9.15 uur Den Hoorn: zondag 10.15 uur De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur Oosterend: zondag 19.00 uur Deutsche Messan: Den Burg: Samstag 18.00 Uhr Donnerstag 19.30 Uhr De Koog: Sonntag 10.30 Uhr Mittwoch 19.30 Uhr Den Hoorn: Sonntag 9.00 Uhr De Cocksdorp: Sonntag 19.30 Uhr Freitag 19.30 Uhr. JEHOVAH'S GETUIGEN in het Rode Kruisgebouw Jonker straat, Den Burg 10.15 uur Lezing 11.15 uur Wachttorenstudie.

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 6