Varende reuzentandem 8 augustus op Texel VAN HET RAADHUIS luiRMiwwm Koppeltijdrit voor Barhorst en Bakker /M3END4 A ciTy I Café-restaurantkelner ol -serveerster a HB3T3 Mededelingen van B. en W. j Diefstal Nog meer kattenmishandeling Autodak vernield Rondje om Texel op 18 augustus ^Bromfietser op auto gebotst Toch mooi weer bij strandioop Redakteur met vakantie Een dollar met een gaatje 2 halen 1 betalen Boetiek 22 2 halen 1 betalen Boetiek 22 „Pas opof we slaan d'ropü" „Sexhuis Rosemarie" „Winnetou keert terug" „Het goud van Mc. Canner" PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 7 AUGUSTUS 1979 .{^rr-r Het „pedaloteam" uit Grootegast zal op woensdag 8 augustus een bezoek brengen aan Texel als onderdeel van een tocht langs de Nederlandse kust. Dit zogenoemde pedaloteam is een varende tandem voor maar liefst vijftien personen onder leiding van de Groninger Piet Helmus. De tocht langs de Neder landse kust loopt van Hoek van Holland naar Schiermonnikoog. Vergezeld van een volgboot, waarop de deelnemers de nacht doorbrengen, zullen zij woensdag vermoedelijk rond 17.00 uur in Oudeschild aankomen. Er is ook een mogelijkheid, dat men eerst in de veerhaven aanlegt en later verder gaat. Het traject Bergen aan Zee-Texel is het langste wat het team (dat sinds zondag 5 augustus in touw is) zal afleggen. Na acht etappes hoopt men op 12 augustus op Schiermonnikoog te arriveren. Het team bestaat geheel uit inwoners van Grootegast, die van tijd tot tijd door bekende Nederlanders worden af gelost. Onder hen is ondermeer de Commissaris van de Koningin in de provincie Groningen, mr. E. H. Toxo- peus en de burgemeester van Groote gast. De groep is reeds enkele jaren actief op dit bijzondere vervoermiddel. In 1974 werd voor het eerst een poging, gedaan het Kanaal tussen Calais en Subsidiëring brandveiligheidsvoorzieningen logiesbedrijven 1979 Nogmaals maken wij ondernemers van vóór 1975 gevestigde logiesbedrij ven die inschrijfplichtig zijn bij het desbetreffende bedrijfschap, er op at tent dat zij ter tegemoetkoming in de kosten van noodzakelijke bouwkundige voorzieningen ter verbetering van de brandveiligheid in hun bedrijven subsi die kunnen ontvangen (kampeerboerde rijen zijn uitgesloten). De subsidie bedraagt 33 1/3 van de kosten met een maximum van 7100.000, per logiesbedrijf. Een groot aantal bedrijven (waar onder alle logiesverstrekkende bedrij ven) moet voldoen aan de brandveilig heidsvoorschriften van de Brandveilig heidsverordening. Het is, zoals u begrijpt, onmogelijk om alle betrokken bedrijven tegelijk te controleren. Wees, als u een voor 1975 gevestigd logiesbedrijf heeft in ieder geval een aanschrijving vóór, al was het alleen maar om de subsidie niet mis te lopen. Hoe eerder de brandveiligheidsvoor zieningen, hoe beter (veiliger en goed koper) mede door de thans (nog) geldende 1/3 subsidieregeling. Aanvraagformulieren kunt u krijgen op het gemeentehuis bij algemene za ken (kamer 209) en bouw- en woning toezicht (kamer 306). Indiening van deze aanvraag dient te geschieden vóór 15 okteber 1979. Wij zouden zeggen, haast u, er is slechts 3 miljoen beschikbaar en de subsidieregeling duurt zolang er geld in de ministeriële pot zitl =llllllllllllllllMllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli= Gevraagd voor spoedige indiensttreding Bij gebleken geschiktheid een jaarbetrekking mogelijk. Havenrestaurant „TEXEL" (02226)310. ilillllllllllllllllllllllllIlllllllIllllllIIIIIIIIF Dover te bedwingen, maar dit mislukte toen. Een jaar later slaagde de poging, waarvan de baten naar het kinderfonds van de VN (Unicef) ging, wel. De pedalogroep heeft ter voorbereiding van deze monstertocht langs de kust reeds diverse oefentoch ten opzitten. Bij één daarvan werd op het Marsdiep een kijkje genomen. Bij gaande foto getuigt daarvan. (Zie voor toeristische evenementen de Recre-aktief bijlage) Woensdag 8 augustus Ter hoogte van het Russenkerkhof (Zuid-Haffel) starten leden van de Wielervereniging Texel om 19.00 uur voor een criterium over 40 km. In het raadhuis begint om 19.30 uur een vergadering van de raadscommissie voor welzijnszaken. De Hilverse Bia Dorland deed aangifte van vermissing van haar portefeuille die in het Natuurrecreatiecentrum door een onbekende uit haar tas moet zijn ge haald. Er in bevonden zich 7125,— aan contanten, een sleutelbos en een bank- pasje. Het mag nu wel als vaststaand worden aangenomen dat zich in Den Hoorn of omgeving iemand ophoudt die er lust in heeft om jonge katten te pijnigen. Na ons bericht over een katje dat in de tuin bij het scheepvaartmu seum levend op een ijzeren pen was gestoken, kwamen nog enkele medede gen binnen. Een inwoner van Den Hoorn had in zijn woning een katje gevonden dat door de smalle gleuf van de brievenbus naar binnen was geperst en bij een andere Hoornder was een katje komen aanlopen met een konijnen- strik om de nek. Met een gemiddelde snelheid van bijna 40 km/ph zijn Guus Barhorst en Gerard Bakker woensdagavond eerste geworden bij de koppeltijdrit die door de Wielervereniging Texel nabij Oudeschild werd georganiseerd. Hans Koorn en Arie Huisman werden tweede op ruim een minuut. De jeugdwedstrijd werd gewonnen door Nico Evers. Zijn rivalen Sidney de Haan en Paul Witte klasseerden zich als respectievelijk tweede en derde. De koppeltijdrit voor senioren strekte zich uit over een afstand van 32 kilometer waarbij vier ronden van 8 kilometer afgelegd moesten worden. Er gingen negen koppels van start in deze koers, plus het duo Van der Slikke-Kam- minga dat gezien hun leeftijden een afstand van 16 kilometer aflegde. Ze deden dat in een gemiddelde van bijna 30 km/ph. Bij de overige negen koppels ontbrandde een hevige strijd. Dirk Zui- dewind en André Scheffers moesten hun te snelle start weldra bekopen. Van een vijfde klasserina na de eerste ronde In De Cocksdorp werd met een pun tig voorwerp het canvasdak van een Duitse Mercedes Cabriolet vernield. De auto was gestald op het parkeerter- reintje voor het plaatselijke VW- kantoor. De schade zou ongeveer 71700,— bedragen. Op zaterdag 18 augustus wordt de jaarlijkse wandeltocht rond Texel gehouden. Gestart wordt op de veerhaven tussen 6.30 en 7.00 uur. Zoals gebruikelijk mogen de wandelaars in hun eigen tempo lopen waardoor het tijdstip van aankomst kan liggen tussen 15.00 en 20.00 uur. Aan deze 65 km lange tocht mag worden deelgenomen door personen tussen 16 en 50 jaar die een bewijs van medische goedkeuring kunnen overleg gen. Het inschrijfgeld is 76,— voor wandelaars die zich voor 11 augustus laten inschrijven. Daarna betaalt men 77, Opgave kan geschieden bij H. Ploeger, Beatrixlaan 66, Den Burg of C. de Grave, Grensweg 3. Bij een aanrijding tussen een brom fiets en een personenauto op de Bo- mendiek is donderdag de 16-jarige Wim Brons uit De Waal ernstig gewond geraakt. Met gecompliceerde breuken aan zijn linker been moest hij naar het Parkzicht ziekenhuis in Den Helder worden overgebracht. De botsing gebeurde doordat de jeugdige bromfietser in een bocht te veel op de linker weghelft kwam. De op dat moment vanuit de richting Den Burg naderende automobilist J. S. Plaatsman uit Oosterend kon de jongen niet meer ontwijken. De bromfiets raakte volledig vernield en de auto (een Opel) liep schade op aan de linker voorkant. bleef er een negende plaats over. Vooral Scheffers had alles moeten geven. Jan Buis en Bas Drinkwaard wisten hen nog 13 seconden voor te blijven. Het Cocks- dorpse tweetal Nico Boon en Peter Tromp wist zich door regelmatige ron detijden op de zevende plaats te hand haven. Edo Kooiman (jongste deelne mer) en koppelgenoot Jan Huydink (oudste deelnemer) verdeelden hun krachten op goede wijze. Voor hen eindigden Gerard Koorn en Gerard van Es met slechts 8 seconden verschil. Koorn-Van Es realiseerde de regelma- tigste rondetijden (13.13 -13.13 -13.19 - 13.15). Douwe Dros en Jos Huisman konden zich gemakkelijk op de vierde plaats handhaven. Bij de strijd om de eerste drie plaatsen moesten Hans van Tunen en Simon Appel na een vlotte start per ronde op het tweede koppel Hans Koorn en Aris Huisman toegeven. Het eerst geëindigde koppel Guus Bar horst en Gerard Bakker reed vanaf de start sterk en pas in de laatste ronde kwam hun goede klassering in gevaar door een lekke band van Bakker. Guus Barhorst kwam hierdoor alleenrijdend tot een rondetijd van 12.35 min. welke door geen enkel ander koppel werd gehaald. Dit jaar verloor Guus Barhorst nog geen enkele clubtijdrit. Uitslagen 32 km koppeltijdrit: 1. Barhorst-Bak- ker 49.20 min. (38.9 km/ph), 2. Koorn- Huisman 50.53 (37.7), 3. Van Tunen- Appel 51.55 (37), 4. Dros-Huisman 52.35 (36.5), 5. Koorn-Van Es 53.00 (36.2), 6. Kooiman-Huydink 53.08 (36.1), 7. Boon-Tromp 53.49 (35.7), 8. Buis-Drinkwaard 54.40 (35.1), 9. Zuide- wind-Scheffers 54.53 (35), 10. Van der Slikke-Kamminga 32.35 (29.5). Jeugdwedstrijd: 1Nico Evers 8.50,2. Sidney de Haan 9.21, 3. Paul Witte 9.29. De vijfde strandioop die dit seizoen bij strandpaviljoen Paal 28 van start ging is woensdagavond bij de senioren (8 km) gewonnen door Udo Knodt (28.27 min.). Bij de junioren (4 km) won Joris de Loret (16.06 min.). Het aantal deelnemers (160) viel on danks de minder goede weersomstan digheden nogal mee. Juist tijdens het evenement liet de zon zich zien. De 4 km loop werd door 117 deelnemers afge legd en voor de 8 km loop verschenen 43 lopers aan start en finish. De eerst aankomenden op beide afstanden waren: 4 km: 1. Joris de Loret 16.06 min., 2. Jos van der Bij 16.27 min., 3. André Brouwer 16.38 min., 4. Ernst Velthuis 16.42 min., 5. Biem van Leeuwen 16.43 min., 6. Nico Kikkert 16.46 min. 8 km: 1. Udo Knodt 28.27 min., 2. Frans Kuip 28.48 min., 3. Rien Brouwer 29.06 min., 4. Werner Lueck 29.34 min., 5. Eberhard Viereckel 29.34 min., 6. Kees Hin 30.24 min. Redacteur Harry de Graaf is tot maandag 27 augustus met vakantie. 6 augustus 1979. Dankbaar en heel blij zijn we met de geboorte van ons zoontje Freekjan Sjef en Sanne Buijsman-Rondaan Thijsselaan 114, 1791 VL Den Burg, Texel Nicolien heeft er een zusje bij gekregen We noemen haar Natalie Boukje en Nico Ran Texel, 3 augustus 1979. Noordwester 13, 1791 HD Den Burg. Tijdelijk: Lidwina zieken huis, Den Helder. Simon maar vragen nog hoeveel dagen? Maar we zijn allen verblijd met de geboorte van een kleine meid. Mariska zal ze heten. Dat mag nu iedereen we ten. Piet, Trijnieen Simon Daalder Texel, 28 juli 1979, Bernhardlaan 139, Den Burg. Jacob Pieter Vlaming en Froukje Eekma trouwen op 17 augustus 1979 om 14.30 uur in de trouwzaal te Hippolytus- hoef. Ons huwelijk wordt inge zegend om 15.00 uur in de Ned. Herv. kerk te Hippo- lytushoef door Ds. Douwes. U kunt ons feliciteren van 16.30 tot 18.30 uur in hotel Zomerdijk te Den Oever. Ons adres wordt: Wilster straat 1, Den Burg, Texel. Voor alle bloemen, kaarten, brieven, taarten in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst ontvangen, iedereen heel erg bedankt! Annie Brouwer- Hooimeijer Voor Uw blijken van be langstelling en medeleven betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve vrouw JOHANNA THOMASSEN en voor de laatste eer, die U haar hebt willen bewij zen bij de crematie, betuig ik U hiermede mijn welge meende dank. In het bijzonder dr. Eissen, dr. Wiersma, directie en personeel van het Verpleeghuis Texel voor hun hulp en steun, ds. Hoekstra en de heer H. de Lugt voor de troost woorden tot ons gespro ken, daarvoor mijn harte lijke dank. C. van Harn, Boodtlaan 52, De Koog, Texel, augustus 1979. Als woensdagwestern draait deze week het welbekende 'Een dollar met een gaatje'. Het is het jaar 1865 en de Amerikaanse burgeroorlog (1861 -1865) is nauwelijks voorbij. De soldaten van het verliezende (zuidelijke) leger mogen ter erkenning van hun dapperheid hun pistolen behouden. De overwinnaars, de soldaten van de noordelijke generaal Ulysses S. Grant hebben er echter, veiligheidshalve, de lopen afgezaagd zodat deze wapens slechts op zeer korte afstand doeltreffend zijn. Onder de vrij gelaten zuidelijke soldaten bevinden zich ook de broers Gary en Phil, beiden voortreffelijke schutters. Phil weigert terug te gaan naar de verslagen zuidelij ke staten en besluit in het opkomende Wilde Westen zijn geluk te zoeken. Gary keert wel naar huis terug. Na vele jaren ontmoeten ze elkaar weer. De omstan digheden zijn volslagen veranderd en het komt tot een tweegevecht waarin Phil zijn broer neerschiet. Gary wordt daarop meegenomen door een boeren echtpaar dat voor de begrafenis zal zorgen. Voordat de plechtigheid zal beginnen blijkt Gary nog in leven te zijn. Een zilveren dollar die hij vroeger eens van Phil heeft gekregen en die hij in zijn borstzak droeg heeft hem het leven gered. Als hij uit zijn bewusteloze toestand ontwaakt en zich realiseert dat zijn broer hem naar het leven zal blijven staan neemt hij maatregelen. De ene strijd na de andere volgen elkaar dan op. 'Een dollar met een gaatje' is één van de hardere producten uit deze serie waarin iedere ware westernliefhebber (14 jaar en ouder) zijn hart kan ophalen. Om aan uw adver tenties de vereiste zorg te kunnen be steden is het nood zakelijk dat wij de tekst met de even tuele illustraties zo vroeg mogelijk in ons bezit hebben. De uiterste tijden zijn: woensdag 10.00 uur voor de krant van vrijdag en vrijdag 12.00 uur voor de krant van dinsdag. 60 60 14 augustus 1919 traden in het huwelijk onze ou ders en grootouders C. C. Barhorst J. E. Barhorst-Stolk Wij gaan dit met hun vieren in Hotel ,,De Hoop" te De Cocksdorp. Gelegenheid om te felici teren van 16 tot 18 uur. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen De Cocksdorp, Klimp straat 23, 14 augustus 1979. 60 60 Harm van der Beek en Karin Boon trouwen op vrijdag 17 augustus 1979 om 15.00 uur in het gemeentehuis te Den Burg. Receptie van 19.30 tot 21.00 uur te Loodsmans duin, Den Hoorn. Ons adres is: Buysstraat 11, De Cocks dorp. Voor Uw blijken van medeleven betoond tijdens zijn verblijf in Huize Sint Jan, en na het over lijden van onze lieve vader en opa JACOBUS KEIJZER, betuigen wij U onze wel gemeende dank. In het bijzonder zusters en personeel van Huize Sint Jan. Fam. Keijzer Texel, augustus 1979. Hierbij wil ik iedereen hartelijk bedanken voor de vele bezoeken, kaarten, bloemen en fruit, die ik tij dens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst mocht ontvan gen. Heel, heel hartelijk dank. Ijs Beatrixlaan 25. In plaats van kaarten. Vertrouwend op Gods beloften is, na een langdurig ziekbed en veel lijden, overleden onze lieve moeder en grootmoeder Saartje Brasser Schoorl, op de leeftijd van ruim 87 jaar. L. Brasser M. Brasser-Voskamp en kleinkinderen Texel, 5 augustus 1979, „Verpleeghuis Texel", Hollewalsweg 2, Den Burg. De begrafenis zal in familiekring plaatsvinden op donderdag 9 augustus om 13.45 uur op de Alge mene Begraafplaats te Den Burg. Zacht en kalm is van ons heengegaan in de leeftijd van 88 jaar Aafje van Leeuwen, weduwe van Pieter Backer. Namens de familie: A. Backer H. Backer-de Vries en kinderen Den Burg, Texel, 4 augustus 1979, Gasthuisstraat 21 De crematie zal plaatsvinden op woensdag 8 augustus, v.m. 10.00 uur in het crematorium Haringhuizerweg 3 te Schagen. Gelegenheid tot condoleren: dinsdagavond van 7.30 tot 8.30 uur in „Huize Irene", Gast huisstraat 21, en na de crematie in de koffie kamer van net crematorium. Correspondentie-adres: A. Backer, Bernhard laan 23, Den Burg, Texel. Sigarenbandjes weg gooien? Niet doen! Joop Kramer zonen komen ze graag bij U afhalen. Bel (02220) 2464. Tijdig je schoolspullen kopen voorkomt teleur stelling. Langeveld en De Rooy. Te koop Philips pick-up vol-autom., zonder ingeb. verst. Tel. (02228) 487. Voor de inmaak sla- en snijbonen. Tuinderij Buijs- man, tel. 2133. Voor houtconservering en onderhoud naar Weikoop. Wij zoeken iemand of een stelletje, dat gedu rende de maand novem ber a.s. (of een gedeelte daarvan) tegen kost en inwoning ons huishouden wil runnen. Tel. 3400. Wie kan mij helpen aan redelijke woonruimte. Nel Lanser, Buurtje 1, tel. 4015. Te koop aangeb. kind. autostoeltje m. Storchen- mühle, led. wit, gr. hon denmand. Tel. (02226) 558. Avondhavo, nu ook op Texel. Informatie (07228) 727. Schoolagenda's Langeveld en De Rooy. Nieuwe haring, toast, roggebrood en Akvavit, een sublieme combinatie. Voor Akvavit Kooyman's Slijterij. Voor een goed en mooi servies. Artima stééngoed! Gravenstraat 7, 02220- 3592. Makelaarskantoor AARTS FRANKEN bemiddeling bij aan- en verkoop, taxaties, beheer, rijkspostspaarbank hypotheken, de koog, plevierstr. 21, tel. 492. Te koop metalen gara- gekanteldeur, 2.15x2.35 m. Bernhardlaan 134, tel. 4026. Gevr. in de periode van 20 aug. t/m half mei een oppas voor de middag, van 14.00-18.00 uur. Tel. (02220)2143. Bessenplukkers(sters) gevraagd. L. Huisman, De veen, tel. 2203. Tijdig je schoolspullen kopen voorkomt teleur stelling. Langeveld en De Rooy. Te koop vouwwagen, nieuwe banden, t.e.a.b. Tel. (02222) 306. Het Rabobank kinder- spaarplan is er voor de 0- 10-jarigen. Voor roodstenen bloempotten en schotels Weikoop. Te koop prima aardap pelen, Doré. Tuinderij Buijsman, tel. 2133. Eenzaamheid oplossen? Huwelijk, samenwonen of hechte vriendschaps band. Voor vrijblijvende inlichtingen (ook 's avonds en in het weekend zijn wij telefonische te bereiken). Bemiddelingsburo Eureka Mevr. Plasse-Janssen, Brakkeveldweg 71, tel. (02230) 14295, Den Hel der. Voordeelfietsen voor snelle beslissers. Nog be perkte voorraad. Garage Dros b.v., Eierland, tel. (02225) 233. Jonge jenever Harie- velt tijdelijk van 14,10 voor 13,45. Kooyman's Slijterij. Te koop meisjesfiets, 7- 10 jr. Denise Maas, Drij- verstr. 16, tel. 2788. Verhuisd is fam. H. Flier van Dageraad 10, 't Horn- tje, naar Naalrand 23, Den Hoorn. Gevonden aan De Koog cyperse kat. Afh. Dieren- pension „Ellen", tel. 3308 Te koop gevr. autoped. C. van Dijk, Kerkstr. 13, Oosterend, tel. (07773) 470. Wie heeft er zaterdag morgen bij het postkantoor in Den Burg meegenomen een groene damesfiets, voorzien van 2 nieuwe fietstassen, 1 reflector voor en twee achter. Tel. (02220) 2587. rib-, jeans-, werkmens en stretchbroeken, O.a. de merken Bobo's, Lee en Ball. Op de eerste etage bij India-jurken, rokken, blouses en tuinbroeken op de eerste etage bij BIOSCOOP telefoon 2027 Programma van 9 t/m 15 augustus Donderdag t/m dinsdag, aanvang 20.00 uur Pas op je tellen!! Het doldwaze duo is weer in aantocht. TERENCE HILL en BUD SPENCER in Het verhaal speelt zich grotendeels af op een kermis, waarin een Buggy en natuurlijk het knokwerk centraal staan. Toegang: alle leeftijden. 10 aug.: vrijdagnachtvoorstelling, aanvang 23.00 uur Toegang 18jaar. 12 aug.: zondagmatinee, aanvang 3.00 uur Winnetou en Old Shatterhand in Toegang alle leeftijden. 15 aug.: woensdagwestem, aanvang 20.00 uur Gregory Peck, Omar Shariff, Telly Savalas in Toegang 14 jaar.

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 2