Het goud van Mc.Canner AlEENDi Barhorst eerste in zomercompetitie Koningsbeker voor R. Sluis, Alkmaar Lantaarnpaal geveld Windstil weer bij strandloop Frans Kuip won bij paal 28 Schietoefeningen VERVOLG VAN PAG.l Kogerstrand Diefstallen Vernielingen Zonder rijbewijs uit de bocht Vernieling PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 14 AUGUSTUS 1979 In de wekelijkse western die voor woensdagavond op het filmprogramma staat zijn het ditmaal Gregory Peck, Omar Sharif en Telly Savales die op het witte doek verschijnen. Alle drie hebben in het verleden reeds in diverse grote producties meegespeeld en laten ook in 'Het goud van McCanner' zien hun faam waard te zijn. Zo zien we Peck als sheriff McCanner, Sharif als bandietenhoofd man Colorado en Savales als sergeant Tibbs. Sheriff McCanner heeft in deze western zijn handen vol aan leden van de Apachestam die in samenwerking met Colorado hun bezittingen verdedi gen. Als McCanner geen uitweg meer ziet in de misère waarin hij verzeild raakt roept hij de hulp in van een legereenheid die onder leiding staat van sergeant Tibbs. Deze militair ontpopt zich al spoedig als een niets en niemand ontziende 'killer'. Alle drie mannen blijken aangetrokken te zijn door het legendarische goud dat de Indianen in hun bezit zouden hebben. Wie er uiteindelijk mee aan de haal gaat is even verrassend als dramatisch. De film is toegankelijk voor personen van 14 jaar en ouder en duurt honderd vijftig minuten. De film 'Convoy' draaide reeds eerder op Texel maar blijkt dermate in trek te zijn dat hij opnieuw op het programma is gezet Zoals uit de titel blijkt speelt het verhaal zich af in de wereld van vracht wagenchauffeurs, vroeger één van de romantische beroepen waar menig jon getje van droomde. Hij zag zich in zijn REGIO-KAATSWEDSTRIJD OP SPEELWEIDE De heer R. Sluis uit Alkmaar is er zaterdagmiddag bij de regio-kaatswed strijd op de speelweide in Den Burg, in geslaagd voor de tweede achtereenvol gende maal de koningsbeker te winnen. Het partuur waarvan Sluis deel uit maakte bestond verder uit de Helderse kaatsers D. Wierema en mevrouw C. de Haan. Deze regiowedstrijd was georgani seerd door kaatsvereniging 'Texel 70' en er werd aan deelgenomen door kaatsers uit Alkmaar, Den Helder, Wieringer- meer, Texel en omstreken. Bij elkaar meldden zich 30 kaatsers (waaronder 4 dames) zodat met tien parturen kon worden gestart. De wedstrijden, die 's morgens om 10.30 uur begonnen, kon den na vele spannende partijen om 17.00 uur met de prijsuitreiking worden besloten. Daarbij viel de tweede prijs toe aan het partuur Brandsma, bestaan de uit A. Brandsma, Alkmaar, L. van der Zee, Texel en K. van Veen, Alkmaar en de derde prijs was voor het partuur Elzinga met H. Elzinga, Alkmaar, M. van Slooten, Texel en J. Greydanus, Den Helder. In de verliezereronde grepen de partu ren De Vries en Broersma de eerste twee plaatsen. Het partuur De Vries bestond uit P. de Vries, Alkmaar, C. Joustra, Texel en R. Schiphof, Den Helder. W. Broersma, Alkmaar, D. Sijtsma, Texel en mevrouw A. Roede- ma, Den Helder vormden het partuur Broersma. latere leven het liefst als brandweerman, treinmachinist, piloot of op de bok van zo'n grote truck met oplegger Jammer genoeg heeft 'Convoy' (ge- regisserd door Sam Peckinpahl weinig met romantiek te maken. Het is een harde film met veel muziek waarin Kris Kristoffersen (zanger en acteur) de rol van Rubber Duck voor zijn rekening heeft genomen. 'Ducky' is chauffeur op zo'n weggigant met (pak-weg) 16 ver snellingen. Bovendien is hij een vrijbui ter, die zich aan wetten en regels niet wenst te storen. Op een gegeven moment leidt Rubber Duck met zijn truck een konvooi van zo'n honderd wegreuzen door Amerika op de vlucht voor de politie. Als uiterste vorm van protest tegen de maatschappij walst hij een stadje plat om een gearresteerde collega te bevrijden. Regisseur Sam Peckinpah maakte vooral naam als regisseur van geweld- Door ook de laatste rit van de zomer competitie op zijn naam te brengen slaagde Guus Barhorst er woensdag avond in zijn titel in de A-poule nog meer glans te geven. In de B-poule van de Wielervereniging Texel won Gerard Koorn. Niels Collou werd opnieuw eerste in de jeugdafdeling. Barhorst, die bij de aanvang van deze wedstrijd reeds zeker van zijn titel was, ontsnapte samen met Arie Huisman reeds in de eerste kilometers van het 42 kilometer lange traject. Hoewel vrijwel niemand in een 40 km lange ontsnap ping geloofde zag het ontketende duo toch kans per ronde minimaal 10 secon den op de hoofdgroep uit te lopen. Doordat Hans Koorn wegens materiaal- pech moest uitvallen bestond deze groep weldra uit het drietal Douwe Dros, Kees Riemens en Jos Huisman. Op twee kilometer voor de eindstreep liet Guus Barhorst ook zijn vluchtmakker Arie Huisman alleen achter en ging uiteindelijk met 27 seconden voorsprong over de eindstreep. Het pelotonnetje, onder aanvoering van Douwe Dros, kwam met ruim vier minuten achter stand over de streep. Door zijn tweede plaats klom Arie Huisman ook in het eindklassement van de zomercompetitie naar de tweede positie. In de B-poule gingen 16 renners van start en de snelheid lag zo hoog dat na 3 ronden de eerste renners reeds moesten lossen. Een paar maal brak het peloton in twee stukken, maar telkens wisten de achterblijvers dit gat te dichten. In de laatste ronde namen 8 renners de kop. Gerard Koorn won zijn eerste rit van dit seizoen. Jan Huydink klasseerde zich als tweede en besloot hiermee een goed gereden kwartaal. In het klassement werd hij derde. Pechvogel van de dag was Nico Boon die twee ronden voor de Doordat hij de bocht niet ruim ge noeg nam, velde een landbouwcom- binatie van een loonwerker uit Ooster end donderdag een lantaarnpaal op de hoek Mulderstraat en de Bijenkorf- weg. „Hat Goud van Mc.Canner", waarin Gre gory Pack Ijskoud blijft onder aan forse uit haal van Omar Sharif. scènes. 'The wild bunch', 'The geta way', 'Straw dogs' en 'Cross of iron' bevatten talloze voorbeelden. Vertraagd opgenomen, maar des te harder aanko mend geweld, dat leek het visitekaartje van Peckinpah te zijn geworden. In 'Convoy' blijft alles echter heel beschei den. Er wordt duidelijk meer nadruk gelegd op scènes in de natuur fraai gefilmd als de vrachtwagens door de woestijn rijden en op de talloze stunts, die vaak vertraagd, in de film te zien zijn. Ook de veelzeggende close-up opnamen, een ander handelsmerk van Peckinpah, worden in 'Convoy' functio neel gebruikt. 'Convoy' is te zien van donderdag tot en met dinsdag aanvang 20.00 uur, voor personen van 16 jaar en ouder. eindstreep wegens een defect aan zijn vesnellingsapparaat moest lossen. Bij de jeugd werd Niels Collou eerste door Nico Evers in de sprint te verslaan. De strijd om de derde plaats was erg spannend. Na twee ronden viel Robert Visser stil. Jef Schuur en Sidney de Haan gingen hierop door. In de eind sprint versloeg Jef Schuur zijn tegen stander op gemakkelijke wijze. Uitslagen A-poule 42 km: 1. Guus Barhorst 1.03.41 min. (39.3 km/u), 2. Arie Huisman op 27 sec., 3. Douwe Dros op 4.06 min., 4. Kees Reimens z.t., 5. Jos Huisman z.t. B-poule 31.3 km: 1. Gerard Koorn 52.36 min. (35.6 km/u), 2. Jan Huydink z.t., 3. Edo Kooiman z.t., 4. Bas Drinkwaard z.t., 5. Paul van Arnhem z.t., 6. Jan Buis z.t., 7. Gerard van Es z.t., 8. Dirk Zuidewind op 20 sec., 9. Willem Keyzer z.t., 10. Nico Boon op 1.21 min., 11. Albert Winter op 2.02 min., 12. Ronny Kamminga op 1 ronde, 13. Hans van der Slikke op 2 ronden. Jeugd 7.8 km: 1. Niels Collou 14.47 min. (31.8 km/u), 2. Nico Evers z.t., 3. Jef Schuur 16.31 (28.4), 4. Sidney de Haan z.t., 5. Robert Visser 17.02 min. (27.5), 6. Paul Witte 18.01 (26). De eindstand in de zomercompetities was als volgt (respectievelijk klasse ring, naam en puntentotaal): A-poule: 1. Guus Barhorst 73 2. Arie Huisman 60%, 3. Kees Riemens 53, 4. Hans van Tunen 45, 5. Douwe Dros 42, 6. Hans Koorn 39, 7. Jos Huisman 34, 8. Gerard Bakker 29, 9. Peter Tromp 10, 10. Gerard van Es 5, 11. Dirk Vinke 4, 12. Simon Appel 0, 13. Siep de Boer 0. B-poule: 1. Edo Kooiman 59, 2. Gerard Koorn 48, 3. Jan Huydink 47, 4. Jan Buis 45, 5. Albert Winter 39, 6. Bas Drinkwaard 38, 7. Rob Kooiman 31, 8. Gerard van Es 21, 9. Ronald van Boven 21, 10. Dirk Vinke 19, 11. Nico Boon 16, 12. Paul van Arnhem 15, 13. Dirk Zuidewind 13, 14. John Huydink 13, 15. Hans van der Slikke 5, 16. Joost Brouwer 5, 17. Willem Keyzer 2, 18. Uwe Smit 2, 19. Ronny Kamminga 0. Jeugd: 1. Niels Collou 60, 2. Sidney de Haan 59, 3. Robert Visser 49, 4. Paul Witte 40, 5. Nico Evers 36, 6. Jef Schuur 31. Hans-Walter Kreft is zondagavond winnaar geworden van de vijfde strand loop die dit seizoen aan het Hoornder- slag werd gehouden. Nico Kikkert werd eerste bij de jeugd t/m 14 jaar. De weersomstandigheden waren (voor de verandering) deze week zeer goed te noemen gezien het feit dat men nu laag water trof en er bovendien weinig wind was en de zon scheen. Er meldden zich in totaal 137 deelnemers aan de start, waarvan 35 op de 8 km loop. Het dagklassement zag er voor de senioren (8 km) als volgt uit: 1. Hans Walter Kreft, Anna-Billmerich, 27,46 min., 2. Frans Kuip, Den Burg, 28,37 min., 3. J. Stijlaart, Westbroek, 29.34 min., 4. Niek Welboren, Zuid-Eierland, 29.55 min., 5. Auke Brouwer, Den Hoorn, 31.32 min. Bij de junioren (102 deelnemers) was dit: 1. Nico Kikkert, Den Burg, 15.54 min., 2. Koen Zijm, Den Burg, 16.49 min., 3. Ellen Ingelse, Den Helder, 17.05 min., 4. Joop Rommets, Den Hoorn, 17.43 min., 5. Eddy Barhorst, Den Burg, 17.50 min. Het algemeen seniorenklassement (na 5 wedstrijden) luidt: 1. Arie de Ridder 28.55 min., 2. Udo Knodt 29.08 min., 3. Frans Kuip 29.09 min., 4. Niek Welbo ren 29.40 min., 5. Kees Hin 29.55 min., 6. Werner Lueck 30.25 min., 7. Auke Brouwer 31.25 min., 8. Gerard Zoetelief 32.11 min., 9. Daan Welboren 32.17 min., 10. Rob Verbeeke 32.38 min. Bij de junioren: 1. Nico Kikkert 16.27 min., 2. Ellen Ingelse 17.15 min., 3. Brunu Buytenhuys 18.41 min., 4. Eddy Barhorst en Frank Groeskamp 18.50 min., 6. Jeanette Lueck 19.14 min., 7. Simon Troost 19.43 min., 8. Biem Troost 19.53 min., 9. Jan Timmer 19.57 min., 10. Eric Hin21.12min. Volgende week (19 augustus) wordt de laatste strandloop gehouden. Hierna (om ongeveer 20.30 uur) vindt in Strandpaviljoen Paal 9 de prijsuitreiking van het algemeen klassement plaats. De voorlaatste strandloop bij het Krimslag die woensdagavond 8 augus tus werd gelopen trok 152 lopers waar van 32 op het uitgezette 8-km traject in actie kwamen. Er werden ondanks de harde wind en het hoge water toch redelijke tijden gemaakt. Frans Kuip won de 8-km loop met 30.36 min. en Joris de Loret werd eerste op de 4 km waarop hij een tijd van 16.25 min. neerzette. De laatste en zevende strandloop vanaf paal 28 wordt gelopen op woens dagavond 15 augustus te 19.00 uur. De uitslagenlijst zag er op 8 augustus als volgt uit: De 4 km (120 deelnemers): 1. Joris de Loret 16.25 min., 2. Martin Aikema 16.30 min., 3. André Brouwer 16.49 min., 4. Nico Kikkert 16.52 min., 5. Geert Hofmeijer 17.05 min., 6. Gerrit Dijks 17.25 min. 8 km (32 deelnemers): 1. Frans Kuip 30.36 min., 2. Frits Pardoel 30.42 min., 3. Niek Welboren 30.55 min., 4. Wilke Wassenaar 32.17 min., 5. Daan Welbo ren 33.13 min., 6. Gerard Zoetelief 33.24 min. Op woensdag 15 augustus 1979 wordt tussen 10.00 en 19.00 uur te Breezanddijk geschoten met 8 inch M110 geschut. ,,Dat betekent in de praktijk", aldus de kampeerders, ,,dat (per nacht) twee maal /5,15 wordt berekend. Omdat dit vorig jaar nog 79,45 was (1 tent /3,15 plus 2 personen 76,30) is dit een stijging van 70,85 ofwel 9 procent". Volgens het comité houdt dit in dat, zelfs mèt de regeling van 1979 nog altijd een stijging van 70,15 per nacht wordt berekend terwijl over twee tenten geen toeristenbelasting behoeft te worden afgedragen. „Kortom dubbele winst voor de Recratiestichting", zeggen de kampeerders die dan ook willen weten waarom de bestaande regeling tussen tijds stilzwijgend gewijzigd is. „Met name de langkampeerders zijn hiervan in voorkomende gevallen de dupe", constateren ze. Eén all-in prijs De directie van de Recratiestichting is het met deze zienswijze geheel oneens. In een schriftelijke reactie heeft de directeur van de RST, H. G. v. d. Doel, de Kogerstrandkampeerder laten weten dat het beleid van het RST-bestuur er op gericht is om, gespreid over een aantal jaren, voor iedere standplaats te Uit de Mercedes personenauto van de Duitser J.U. werden in de nacht van zondag op maandag een autoradio en een verbandtrommel ontvreemd. De auto stond op het parkeerterrein bij paal 21. Om binnen te komen had men het tochtraampje van het linker achterpor tier vernield. C. Bertrand uit Den Hoorn bemerkte zondagochtend dat onbekenden uit zijn bestelbus een mengpaneel ter waarde van 7350,— hadden ontvreemd. De auto stond ten tijde van de diefstal in de Herenstraat geparkeerd. Uit zijn in de Kantoorstraat gepar keerde auto miste de heer C. Driessen uit het Brabantse Beers zondagochtend een radiocassetterecorder ter waarde van 7400, De diefstal moet tussen donderdagavond en zondagochtend hebben plaatsgevonden. Op de parkeerplaats van de camping Dennenoord aan de Grensweg werd in de nacht van vrijdag op zaterdag de auto van de heer F.J.S. uit Essen opengebroken. Hierbij liep het tocht raampje in het rechter achterportier schade op. Uit de auto werden ter waarde van ongeveer 72.500,— de volgende zaken vermist: twee schapen vachten, een autoradio, een stereocas setterecorder, 20 cassettebandjes, twee luidsprekers, een toerenteller, een ther mometer en twee neksteunen. De heer R. J. van Dam uit Amsterdam ontdekte zaterdagochtend dat onbeken den uit zijn personenauto, een Alfa Romeo, een radiocassetterecorder en een tiental bespeelde bandjes hadden ontvreemd. De auto die tussen 3 augus tus en 11 augustus onbeheerd op de parkeerplaats bij camping Dennenoord gestaan, had bovendien lakschade bij het rechter tochtraampje opgelopen. De totale schade zou ongeveer 7950, bedragen. De in Zaandam woonachtige me vrouw A. Vos meldde de diefstal van 7500,— aan contant geld plus een kostbare antieke zilveren met gouden ring die vrijdag op het strand tussen een stapeltje kleren was achtergelaten. Zij ontdekte de diefstal toen zij na een zwemtochtje bij haar bezittingen terug kwam. Op camping De Krim werd donder dagnacht uit een bungalowtent van de familie M. Jansen voor enkele honder den guldens gestolen terwijl twee kinde ren van het gezin lagen te slapen. Vermist werden ondermeer een 2-pits gasstel, een fototoestel merk Asahi, drie lenzen, een fototas, een toilettas, een Seiko dameshorloge en een gouden armband. Oud-Texelaar M. v. d. Kerkhof deed aangifte van vermissing van zijn pas poort, rijbewijs, kentekenbewijs en 7400, aan contant geld uit zijn perso nenauto. Waar de diefstal precies heeft plaats gevonden kon nog niet worden vastgesteld. Bij de Fa. Nauta werd donderdag door onbekenden een fotolens merk Asahi Pentax uit de winkel ontvreemd. De lens heeft een waarde van ongeveer 7300, - Op de kruising Bosrandweg-Schuma- kersweg werd in de nacht van maandag op dinsdag een schrikhek vernield. Tot dusver kon niet worden bepaald of dit het gevolg was van baldadigheid of dat er een auto tegenop was gereden. Ter hoogte van het postkantoor in de Parkstraat werd maandagnacht een parkeermeterpaal omgetrokken en op de rijweg neergelegd. komen tot één all-in prijs. De meeste verhogingen zijn daarom toegerekend aan de prijs voor de tent of caravan, aldus de RST die er toevoegd dat het personentarief met 70,65 werd verlaagd en dat dit bedrag eveneens aan het tenttarief ie toegerekend. Het verschil van inzicht tussen RST en kampeerdere blijkt tenslotte voornamelijk te liggen in de door de Recreatiestichting gehan teerde gemiddelde bezettingsgraad. De ze bedraagt volgens de RST 2,63 personen per tent en niet 1 persoon per tent. Wat betreft de leegstaande tenten zegt de RST-directie dat het idee dat deze voor 1 tent en 2 personen zou worden belast op een misverstand moet berusten omdat hiervoor in ieder geval sinds 1977 driemaal het tenttarief van toepassing is. Doordat het tarief voor één leegstaande tent (3 maal 75,15 715,45) ook volgens de RST wel wat exorbitant hoog was is, aldus de Re creatiestichting besloten voor 1979 het tarief voor deze tenten terug te brengen tot tweemaal het normale tarief. Toeris tenbelasting werd daarover volgens de RST nimmer afgedragen omdat deze uitsluitend voor overnachtingen gelden waarvan hier dus geen sprake was. Vast seizoentarief Ten aanzien van zijn voorstel om een Dinsdag 14 augustus Langs de Oorsprongweg in Eierland or ganiseert de sportvisclub Texel een gastenwedstrijd (ook voor clubleden). Deze binnenwaterwedstrijd duurt van 19.15 tot 21.15 uur en het aas is worm. In de Ned. Herv. kerk te Oosterend be gint om 20.15 uur een orgelconcert door Theo Goedhart. In het gebouwtje bij de Ned. Herv. kerk van De Cocksdorp wordt van 19.00 tot 21.00 uur een handwerkmarkt ge houden. De raad vergadert vanaf 19.30 uur. Woensdag 15 augustus In de Wezentuin (achter het raadhuis) begint om 11.00 uur een wedstrijd- serie om het Texels kampioenschap Pétanque (Jeu de Boules). De prijsuit reiking is om ongeveer 16.00 uur. Vogelwachter C. Kok verzorgt in dorps huis De Waldhoorn (Den Hoorn) een diavoorstelling over de Texelse natuur toegang 72,50 of 71,— (t/m 13 jaar). De Wielervereniging Texel start om 19.00 uur voor een criterium over 40 km. De start is ter hoogte van het Russenkerkhof (Zuid-Haffel). Op de Groeneplaats wordt de laatste editie van het folkloreprogramma ge houden. Op het programma staat on dermeer een wedstrijd paalklimmen in een antieke scheepsmast. De start daarvan is om 14.00 uur. 's Avonds volgt onder meer een optreden van de Boerenkapel o.l.v. de heer P. van der Wulp. In het gebouwtje naast de Herv. kerk van De Cocksdorp wordt tussen 19.00 en 21.00 uur een handwerkmarkt ge houden. Donderdag 16 augustus In 'De Scholerie' (Postweg 72, Eierland) begint om 19.00 uur een voorstelling van het poppentheater Meloe met 'De droom van Jan Salie'. In de Ned. Herv. kerk te De Koog begint om 19.30 uur het interkerkelijk avond gebed. In de Ned. Herv. kerk van Den Hoorn worden rondleidingen gegeven en be staat de mogelijkheid tot beklimmen van de toren van 14.00 tot 16.00 uur. In Den Hoorn wordt om 19.00 uur de derde (en laatste) competitierit van het ringsteken gehouden. Daarna is er op het plein strijd om de man en de vrouw. Ernstige schade aan een Vauxhall personenauto was donderdagavond het gevolg van een ritje van Th. J. uit Nijmegen maakte met de auto van een vriend. Door een foute manoeuvre raakte het voertuig van de weg en kwam in de struiken langs de Krimweg tot stilstand. Gewonden waren er niet. Hoewel de vriend van J., die tijdens de escapade naast hem in de auto had gezeten, het trachtte te doen voorkomen alsof hij de bestuurder was geweest, praatte hij zich tenslotte toch vast. J. Bleek overigens niet in het bezit van een geldig rijbewijs. Hij ont ving een proces-verbaal. Met een scherp voorwerp vernielden onbekenden maandagmiddag de tent van mevrouw M.J.A. uit Wateringen. Toen de eigenaresse bij haar vakantie onderkomen terugkeerde ontdekte zij een scheur van ongeveer 1 meter. vaste seizoenplaats voor de tent plus een x-aantal personen van 1 april tot 1 oktober tegen een vast tarief te willen invoeren vraagt het Kampeerderscomité Kogerstrand deze plaatsen met een groene paal te willen aanduiden. Dit om degroep langkampeerders en de reserve rende kortkampeeders (die in de vakken E en B rode herkenningspalen hebben) uit elkaar te houden. Omdat verschei dene langkampeerders van jaar tot jaar de uitgaven hebben bijgehouden zegt het comité met betrekking tot de sei- zoenprijs met een voorstel te kunnen komen. Het comité wijst er tenslotte op dat de betrokken groep langkampeerders ge zien en gerekend kan worden als een toezichthoudende groep op het kam peerterrein. Men laat doorschemeren dat daar van de zijde van de RST-direc- tie eigenlijk best wat tegenover mag staan. Als voorbeeld wordt gezegd dat bij grove vernielingen of overlast aan de overige kampeerdere deze groep daar altijd direct melding van maakt bij de beheerder (H. Veldman) die op zijn beurt maatregelen treft. De Recreatiestichting heeft op dit laatste gereageerd met de mededeling dat het verzoek door het bestuur in overweging genomen zal worden en de kampeerders verzocht dit zo spoedig mogelijk officieel in te dienen.

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 2