Opnieuw veel animo voor jeugdbouwkamp en bouwdorpweken Ringrljderij van Paardenvrienden om Texelse titels Het is en blijft maar een hobby" VAN HET RAADHUIS PETER DE HOOG FULL TIME BiJ MST- TEXEL d'Hammers won windsurfwedstrijd Gevonden na afloop bouwdorp/kamp Minieme vangst voor visclub Mededelingen van B. en W. Mededelingen Botsing op Pontweg TOON V.D. MEULEN EXPOSEERT I! JSDAG 14 AUGUSTUS 1979 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Op het groepsterrein van de camping oodsmanduin kwam zaterdag een eind an de jaarlijkse vier weken durende venementenserie voor de jeugd. De erste drie weken daarvan werden in de orm van bouwdorpen op het speelveld an de Beatrixlaan in Den Burg gehou- len. De laatste week was een geslaagd ouwkamp bij Den Hoorn dat voor de weede maal plaatsvond en waaraan dit sar door honderd kinderen werd mee- ledaan. Bij deze onder auspiciën van de Wel- :ijnsstichting georganiseerde projecten, varen enkele tientallen vrijwilligers be rokken die in totaal ongeveer 250 Texelse kinderen tijdens de schoolva kanties hebben begeleid. Zoals gebruikelijk kregen de ouders bij ilk van deze weken op de donderdag- niddagen de gelegenheid om een kijkje e komen nemen. Daarvoor werden :ijdens het bouwdorp drie feestmarkten jehouden waar men in ruil voor een santal spijkers (het enige betaalmiddel Ier plaatse) aan allerhande originele sctiviteiten kon meedoen. Daarbij be- soorden onder meer het tonen van zijn (of haar) krachten op een alternatieve kop-van-jut installatie, een 'heuse' waarzegster, een ludieke dobbeltafel, een grabbelton en allerlei andere spelle tjes en spelen waarvoor de kinderen zelf prijzen en prijsjes hadden gemaakt. Thema's Beurtelings waren de weken op ver schillende thema's gebaseerd. De bouwdorpen kenden dit jaar één week met als onderwerp 'Een reis om de wereld' en twee waarin op allerlei manieren het 'leven van de zigeuners' in woord en beeld werd gebracht. Dat ging door het bouwen van een aantal houten hutten die door vorm en aankleding naar de betreffende onderwerpen verwezen. Het materiaal daarvoor was gedeeltelijk op kosten van de gemeente aangeschaft maar een groot aantal additionele beno digdheden, zoals kleden, oude kleren, stukken vloerbedekking, tafellakens, theedoeken en handdoeken was door particulieren vrijwillig ter beschikking gesteld. Het weer werkte dit jaar in tegenstel ling tot de voorgaande jaren niet erg mee. Op sommige dagen regende het gestaag en trok men zich terug in de hutten die voldoende beschutting bo den of in de speciaal aangeschafte De Texelse Meersportenvereniging heeft de 23-jarige Peter J. M. de Hoog uit Breda benoemd tot full-time sport leider. Hij kon in zeer nauwe samenwer king met de Texelse Sportraad worden aangetrokken. Peter de Hoog_kreeq_ zijn sportoplei- ding aan het CIOS te Sittard en begint zijn werkzaamheden op 20 augustus. Hij zal zich in zijn nieuwe functie bezig gaan houden met de training en coaching van het merendeel der onder de MST-vlaa vallende sportclubs, te weten: Tevoko (volleybal). De Mareis (basketbal). Te- tak (tafeltennis), MST-handbal en MST-judo. Omdat in verband hiermee de tot dusver gebruikte roosters enigszins ge wijzigd moeten worden en de trainingen maandag a.s. van start gaan zal (indien mogelijk) in de vrijdagkrant een nieuw rooster worden opgenomen. nieuwe blauw-witte tent. Zowel tijdens de bouwdorpen als het bouwkamp was deze overigens bestemd om op allerlei manieren creatief in de weer te zijn. Regen Het bouwdorp trof tijdens de ouder middag die vorige week donderdag werd gehouden het slechtste weer van de afgelopen vier weken. Het regende pijpestelen waardoor van het met veel elan in elkaar gezette feest weinig terecht kwam. Niettemin kon men zich er toch kostelijk vermaken en regen en wind ten spijt werd het zoals gebruikelijk het hoogtepunt van de week. De aan het bouwdorp deelnemende oudere kin deren sliepen tijdens deze week in een groot aantal tenten. Dit jaar kon men beschikken over tien speciaal hiervoor door de Welzijnsstichting aangeschafte zes-persoons tenten en eenzelfde aan tal vier-persoons tenten die men van de LTS in bruikleen kreeg. Het aan de Rommelpotsweg nabij Den Hoorn op getrokken kampement telde met de overige zelf meegebrachte onderko mens in totaal 36 kleine en twee grote tenten. Deze laatste twee waren be stemd als keukentent waarin voor mate rialen en de kampleiding speciale hoek jes waren ingericht en als eettent. De blauw-witte eettent (6 bij 12 meter) werd evenals bij het bouwdorp het geval was ook nu voor creativiteitsdoeleinden gebruikt. Op de thema's 'Oerwoud', Taalbe woners' en 'Nomaden' werd nabij het kampeerterrein maandag door de kin deren een aantal bouwwerken neerge zet. Deze werden de dag daarop van allerhande versieringen voorzien. De woensdag werd per traditie besteed aan sport en spel, de donderdag aan het voorbereiden van de oudermiddag en de feestmarkt en de vrijdag aan het ont mantelen van de opgetrokken stellages, de geïmproviseerde tenten en de uit de vreemdste constructies vervaardigde hutten en hutjes. Het werd bij al die bouwerijen overi gens vorige week wel duidelijk dat men voor de aanwezige honderd kinderen (vorig jaar waren er 50) tekort hout had ingeslagen. Er waren 'slechts' 300 palen Bij windsurfwedstrijden die zondag middag ter hoogte van Dijkmanshuizen werden gehouden is onder een ruime publieke belangstelling de Belgische deelnemer Dirk d'Hammers met grote voorsprong winnaar geworden. Hij slaagde er in alle vijf manches op zijn naam te brengen. Er waren deze week 20 deelnemers voor het A-parcours (waaronder 2 Bel gen en een Duitser). Aan het B-parcours namen 3 windsurfers deel. Bij deze wedstrijden werd een deelnemer gedis kwalificeerd wegens deelname zonder zwemvest. Het eindklassement was als volgt: A-surfers: 1. Dirk d'Hammers 0 pnt., 2. Herman Boks 22 pnt., 3. Jaap Borra 22,4 pnt., 4. Chris Debels 29,4 pnt., 5. Ruben Ootes en Gerard Roeper 32,7 pnt., 7. Klaus Decot 51,4 pnt., 8. Jan Kat 61 pnt., 9. Mark van Reijsselberghe 63 pnt., 10. Ko Koomen 67 pnt., 11. Herman Lauers 69 pnt., 12. Wim Hou wing 70 pnt., 13. Piet Wim Roeper 74,7 pnt., 14. Gé Koot 79 pnt., 15. Ton Koning 83 pnt. B-surfers: 1. Monique Koning en Annemieke Drijver 8,7 pnt., 3. Hendrie kus Kooi 9 pnt. Feest in het Bouwdorp beschikbaar maar men concluderde dat er in ieder geval tweemaal zoveel nodig waren. In tegenstelling tot het bouwdorp (spijkers) was tijdens het bouwkamp als betaalmiddel de schelp ingevoerd. De kinderen hadden er tijdens diverse strandwandelingen vele honderden in geslagen. Kampvuur Gelukkig werd het weer vrijdag een stuk beter dan de voorafgaande dagen en kon men al zingend en dansend rond een groot kampvuur de laatste nacht ingaan. Zaterdagochtend trokken de kinderen met hun ouders weer huis waarts waarna de leidsters en leiders zich beijverden bij het afbreken van de tenten. Iets waaraan overigens ook een flink aantal ouders een handje meehielp, 's Avonds, nadat al het gebruikte materiaal weer naar Den Burg was overgebracht kwam voorgoed een eind aan het bouwkamp en de bouwdorp weken aflevering 1979. Als van één kunstenaar kan worden gezegd dat hij zich bescheiden opstelt ten opzichte van zijn eigen produktie aan schilderijen, tekeningen en reliëf werk dan is dat wel de Heemskerker Toon van der Meulen. Van hem staat momenteel in de raadhuiskelder een in meerdere opzichten 'kleurrijk' te noe men expositie opgesteld. Het zijn werkstukken die de in Am sterdam (1934) geboren Antoni (Toon) van der Meulen in zijn vrije tijd vervaar digde, en hoewel er in zijn artisticiteit qua aanpak veel verschillen zitten tonen ze toch zoveel onderlinge overeenkom sten dat zijn perfectionistische 'cleane stijl' duidelijk waarneembaar is. Het werk van Van der Meulen ken merkt zich over het algemeen door de heldere kleuren die hij gewoon is te gebruiken. De reeds genoemde kleur rijkheid is voor hemzelf erg belangrijk en hij pleegt er dan ook tamelijk lang over te doen alvorens hij de in zijn ogen juiste tinten bij elkaar heeft gezocht. Deze werkwijze heeft wel tot gevolg dat de tijd die hij aan zijn produkten besteedt over het algemeen lang is. Het resultaat is er dan ook naar hoewel oningewijden zich een dergelijk proces bij het zien van de tentoonstelling wellicht moeilijk zul len kunnen indenken. De in de afgelopen maand in Den Burg gehouden bouwdorpen en het bouwkamp nabij Den Hoorn heeft (zoals gebruikelijk) weer een hele serie gevon den voorwerpen opgeleverd. Voor het afhalen van deze spullen kunnen de rechtmatige eigenaren dagelijks tijdens de kantooruren terecht op het raadhuis afdeling culturele zaken, kamer 304. De lijst ziet er als volgt uit: een blauwe spijkertas; groene tas (pukkel); 2 paar groene laarzen maat 38; 1 groene laars maat 40; 1 paar gele laarzen maat 35; 1 paar zwarte Zweedse muilen; 1 paar blauw-oranje sportschoenen; 1 paar leren teenslippers; 1 paar rode sokken; 1 paar donkerblauwe sokken; 1 lichtblau we sok; 1 blauw-witte sok; 1 donker blauwe sok; 1 werkhandschoen; 1 bruin badlaken; 1 rood-blauwe handdoek; 1 rose-witte handdoek; 1 bruin-groen- oranje handdoek; 1 blauw-witte hand doek. Trainingsjacks: 1 oranje, 1 zwarte, 2 groene, 1 trainingsbroek zwart-rood. Diverse T-shirts: oranje, zwart, rose, rood; rood hemdje; 2 blauwe truien; 1 donkerblauwe trui; 1 beige trui; 1 leger groene trui; 1 terra trui. Jacks: 2 oranje, 1 rood, 1 groen-zwart, 1 blauw-geel, 1 legergroen: 1 groene parka; 1 spijker jack; 2 rode zakdoeken (hoofddoeken); 1 washandje zeep tandpasta tandenborstel; 1 theedoek (geruit); 1 plastic beker; 1 vork; 1 mes en 7 hamers. Aan de tiende wedstrijd die de Sport visclub Texel dit zomerseizoen organi seerde werd door 26 vissers deelge nomen. De vangst was evenwel mi niem. De 4 jeugdleden. 16 seniorleden en 6 gastvissers haalden in totaal slechts 102 cm vis uit het water. Zes deelnemers wisten een visje te verschalken. Dat was bij de jeugd René Eelman (19 cm) en waren bij de senioren M. J. van der Zwaag (34 cm), W. Pronk (18 cm), A. Zeegers (17 cm), C. J. Huisman (16 cm) en G. van Kranenburg. De volgende kampioenswedstrijd is op 26 augustus van 8.00 tot 10.00 uur noordelijk van de IJzeren Kaap. Deze plaats is gekozen wegens afsluiting van het Waagejot. Toon van der Meulen werkt graag met rechte lijnen hetgeen strak verlo pende afbeeldingen tot gevolg heeft, die door hun kleur weer een zodanige 'oppepper' krijgen dat ze erg boeiend worden. Het heeft er allemaal toe geleid dat deze groep schilderijen zich het beste met het latere werk van P. Mondriaan laat vergelijken. Omdat hij zich daarnaast ook graag in andere opzichten beeldend wil uitdrukken zijn er ook meer figuratieve werken te zien. Bij deze groep behoren bijvoorbeeld de zeegezichten en de landschappen die hij vervaardigde. Toch zou Van der Meulen zichzelf niet zijn als hij zich in een ander werk weer volledig in een andere rich ting zou uiten. Zo is er onder de nu geëxposeerde verzameling (werk van de afgelopen vijf jaar) ook een aantal pentekeningen te zien. Het onderwerp daarvan is overigens 'bomen' en dat is een object wat men ook veelvuldig in zijn overige werk kan tegenkomen. Reliëfwerk Het reliëfwerk van Toon van der Meulen is weer een hoofdstuk apart. Dit chapiter bezorgt hem helemaal handen vol tijd gezien het priegelwerk waartoe hij zich daarbij laat verleiden. Het materiaal dat hij er bij gebruikt bestaat De door de Vereniging voor Vrienden van het Paard in samenwerking met de Stichting Texels Folklore georganiseer de ringsteekwedstrijd in het centrum van Den Burg is woensdag gewonnen door de familie H. Spigt-Witte (2-wielige rijtuigen) en familie W. J. Bakker-Bak ker (4-wielige rijtuigen). Het evenement dat aanvankelijk een week eerder zou worden gehouden maar wegens regen moest worden uit gesteld trok zoals gewoonlijk veel be langstelling. De ringen waren in verband met de dit voorjaar uitgevoerde reconstructiewerk zaamheden aan de Groeneplaats opge steld in de Parkstraat. In verband daarmee was naast het eigenlijke cen trum van Den Burg ook de Keesomlaan (en daarmee Warmoesstraat, Elemert en Julianastraat) voor alle gemotoriseerd verkeer afgesloten. Er waren bij deze jaarlijkse ringrijderij dit keer 22 deelnemers waarvan er 13 over een vierwielig rijtuig beschikten. De overige negen hadden tweewielige rij tuigen. Voor beide groepen waren aparte klassementen opgesteld omdat men vermoedde dat het deelnemen met een twee-wielig rijtuig aanzienlijk moeilijk was dan met een vier-wielig rijtuig. Het in verband daarmee opgemaakte klas sement gedurende de eerste 6 doorkom sten van alle deelnemers wees uit dat de score van de tweewielers met 2,2 tamelijk ver bij de vierwielers, die 3,92 scoorden, ten achter bleef. Zoals vermeld werd het Texels kam pioenschap bij de twee-wielige rijtuigen behaald door de heer en mevrouw H. Spigt-Witte. Als tweede finishten Jac. ae Graaf en mevrouw Blom-de Graaf. Bij de meer stabiele vier-wielige rijtui gen was het kampioenschap voor de heer en mevrouw W. J. Bakker-Bakker. Tweede werden hier P. Dros en me vrouw Vlaming-van Dijk. De traditionele gastenwedstrijd werd gewonnen door mevrouw J. van Eek uit Nieuwegein. Mevrouw F. Nas uit Am- beustelings uit plastic pijp en hout. Voorzien van een laagje met gezeefd vogelzand gemengde verf brengen ook deze werkstukken een aparte sfeer met zich. Alhoewel de getoonde reliëfs weinig figuratief lijken kunnen ze onder verschillende belichtingen voor de toe schouwers de fantasie goed in gang zetten en daardoor erg sprekend gaan werken. Daartoe werkt ook de bijge voegde kleur (goud of rode variëteiten) toe bij. Ontspanning Ondanks al deze precisie betekent het maken van de werkstukken voor Toon van der Meulen toch een niet geringe ontspanning naast zijn normale dagtaak in een grote fabriek. Hij begon zijn maatschappelijke loopbaan als krui denier maar ontdekte al spoedig dat hij uit dat werk niet datgene kon putten waarin zijn creativiteit voldoende tot uiting kwam. Hij veranderde daarom al spoedig van baan hetgeen hem ook meer vrije tijd bezorgde, om zijn lief hebberij beter en concreter uit te die pen. Zijn opleiding op kunstgebied bestaat uit een tekencursus en een gespecialiseerde cursus reklameteke- nen. Wat betreft Texel valt nog te zeggen dat hij aan dit eiland al sinds een jaar of twintig zijn hart heeft verpand. Met zijn vrouw brengt hij hier dan ook veel van zijn vrije tijd door. De omstreeks dertig in de raadhuis kelder tentoongestelde werken zijn vrij wel allen te koop. Het feit dat hij zich een rasechte amateur voelt en wil blijven voelen heeft tot gevolg dat de gevraag de prijzen bijzonder laag zijn, hoewel van sommige werkstukken de uren niet zijn te tellen. De expositie van Toon van der Meu len is tot en met 24 augustus dagelijks tijdens kantooruren in het Texelse raad huis te zien. Nadere inlichtingen zijn eventueel te verkrijgen via telefoon (02220)3274. sterdam en mevrouw J. Koning uit Utrecht plaatsten zich als tweede en derde. De winnende koetsiers waren P. Ziim, M. Witte Jzn. em Jac. de Graaf. P Aan de bewoners van de Warmoes straat. Zoals wethouder Van der Kooi tijdens de hoorzitting op 12 juli j.l. in het voor uitzicht stelde, is er voor het gedeelte van de Warmoesstraat, gelegen tussen de Elemert en de Weverstraat, een herinrichtingsplan opgesteld. Het plan netje dat hopelijk in het najaar uitge voerd kan worden ligt tot en met 24 augustus a.s. ter inzage op de afdeling bouw- en woningtoezicht (kamer 306), waar men u graag nader zal informeren. Reacties graag zoveel mogelijk schrifte lijk binnen de termijn van de tervisieleg- ging, al hopen wij dat u zich tot genoegen met de voorgestelde straat rehabilitatie kunt verenigen. Texelse Boys Beide seniorenteams van Texelse Boys spelen deze week twee wedstrij den in het kader van de Texel-cup. Woensdagavond om 19.00 uur spelen Texelse Boys 1 en Texelse Boys 2 op het veld aan de Haffelderweg tegen respec tievelijk T exel 2 en T exel 3. In Den Hoorn begint zaterdagmiddag om 17.00 uur het duel ZDH 2-Texelse Boys 2 en om 19.00 uur treden ZDH 1 en Texelse Boys 1 tegen elkaar in het strijd perk. Zondag spelen de A1 en B1 junioren in Wormerveer bij het Seandentoernooi. De teams nemen de boot van 9.30 uur. Ook de veteranen komen die dag in actie. Zij gaan naar het Wiron-toernooi in Den Oever. Zondag kunnen de voetballers die op Texel zijn achtergebleven een balletje trappen met leden van de jeugdafdeling van DSO uit Utrecht. Opstellingen worden in het kastje in de Zwaanstraat aangeplakt (pupillen en C-junioren). Het trainingsprogramma is tot nader order als volgt samengesteld: A-junio- ren donderdag om 19.30 uur, B-junioren donderdag om 18.30 uur, C-junioren woensdag om 19.00 uur en meisjes junioren woensdag 17.00 uur. Voor de pupillen worden de exacte tijdstippen in het genoemde kastje bekend gemaakt. De jaarvergadering van de vereniging wordt gehouden op 24 augustus. A.W. Z.D.H. Er wordt deze week in Den Hoorn uitsluitend op dinsdagavond getraind. Begonnen wordt om 19.30 uur. De rest van de week wacht de ZDH-leden een behoorlijk zwaar oefenprogramma met wedstrijden op donderdag, vrijdag en zaterdag. Donderdagavond speelt ZDH 2 thuis tegen SVO/Z, (19.00 uur), vrijdagavond speelt ZDH 1 thuis tegen Oosterend 1 (19.00 uur) en zaterdag spelen beide teams thuiswedstrijden tegen Texelse Boys. Om 17.00 uur begint ZDH 2- Texelse Boys 2, om 19.00 uur gevolgd door ZDH 1-Texelse Biys 1. F.Z. S.V. De Koog Deze week (dinsdagavond) is er weer een begin gemaakt met de trainingen van de senioren en de A-junioren. Zij beginnen hun oefeningen om 19.00 uur. SVK 2 speelt woensdag in De Cocks- dorp een oefenwedstrijd tegen SVC 2, aanvang 19.00 uur. De ploeg vertrekt om 18.15 uur vanaf Capri. Voor de Texelcup speelt het eerste elftal van S.V. De Koog vrijdag om 19.00 uur een thuiswedstrijd tegen SVC 1. In verband met de toestand van het veld aan de Boodtlaan wordt deze ontmoeting zeer waarschijnlijk op het terrein aan de Nikadel gespeeld. J.v.B. Toen de vakantieganger O. B. uit Ermelo donderdagmiddag op de Pont- weg ten zuiden van De Koog wilde keren om alsnog de Pijpersdijk op te kunnen rijden, veroorzaakte hij een on geval, waarbij naast zijn eigen auto ook het voertuig van C. J. uit Beek schade opliep. B. naderde op het moment van de manoeuvre juist uit de richting van De Koog en kon B. niet meer ontwijken. De schade aan beide wagens was behoorlijk. Bij B. raakte de linker zijkant vernield en bij J. de rechter voorkant. Enkele van de momenteel In de raedsketder tentoongestelde werken.

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 5