Texelaartjes Sprookjes boeken? leiM »>V jK, S Uit het handelsregister Gymnastiek Oudeschild FAMILIEBERICHTEN Water is ook uw zorg waard de Telstars Aanmelden cursus klassieke muziek -VERVOLG VAN PAG.1 De avonturen van Dirk Kooger Schooltelevisie filmde op Texel Goede vangsten bij visclub Veel lekke banden bij wielercompetitie Hasj In plaats van kaarten... ADVENDO Repetitie 2-paards paardentrailer Openbare kennisgeving Folklore met De Lmdeboom-Texel DINSDAG 28 AUGUSTUS 1979 TEXELSE COURANT PAGINA 3 Klassieks muziek door de eeuwen teen is het onderwerp van een uit ien lezingen bestaande cursus die in iktober in De Koog gaat beginnen. )e cursus wordt verzorgd door de leer E. von Hagen en staat onder luspiciën van de Texelse Audioclub. De toelichting die tijdens deze cursus vordt gegeven behelst ondermeer ispecten van de muziekgeschiedenis, erminologie, componisten, dirigenten :n instrumenten. Besloten wordt met ien overzicht van de platenmaatschap- lijen en de problemen die zich kunnen oordoen bij het samenstellen van een ligen klassieke discotheek. De cursus ;ost 7 50,— en wordt gegeven in hotel Dijkstra, Nikadel 3, De Koog. Belangstellenden wordt verzocht zich 'O spoedig mogelijk aan te melden. Dit ;an via de telefoonnummers (02228) )57 (hotel Dijkstra) en (02228) 556 (E. zon Hagen). lebber een beroep gedaan op de heer J. P. Ambriola, leraar Nederlands aan je Helderse Pedagogische Academie. Deze lichtte vrijdag toe dat ook dit een illesbehalve eenvoudig werkje was ge ileken. De Dikke Van Dale bleek meer- nalen niet uitgebreid genoeg om som- nige uitdrukkingen en woordjes te runnen verklaren. Al met al was 4mbriola er tenslotte toch in geslaagd ;en en ander in modern Nederlands /veer te geven op de wijze die Kooger ledoeld moet hebben. Volgens de heer Ambriola was het ;en grote zeldzaamheid dat iemand als <ooger, die toch betrekkelijk weinig ichoolopleiding had gahad aan een dergelijk schrijfwerk begonnen was. Het kwam in zijn tijd niet bijzonder vaak /oor dat mensen zoveel over hun leven chreven. In dat opzicht deed het werk /an Kooger enigszins aan de geschrif ten van Willem IJsbrandtsz. Bontekoe denken van wie in 1648 te Hoorn een scheepsjournaal verscheen. Dit boek is ndsdien in vele talen herdrukt. Het boekje van Dirk Kooger eindigt /rij plotseling, aldus de heer Ambriola, die had geconcludeerd dat dit vermoe delijk te wijten was aan het overlijden /an één van Koogers kinderen waar naar in de laatste pagina's verwezen wordt. Prachtig werkstuk Ter gelegenheid van deze officiële uitreikingsplechtigheid die door vele belangstellenden werd bijgewoond werd vrijdag ook gesproken door drs. A. C. Bosma van het Nederlands Scheepvaartmuseum te Amsterdam en de heren Kooger en Zoetelief beide nakomelingen van Dirk Jansz. Kooger. De in het Gelderse Zevenaar woon achtige heer Kooger vertelde dat het erfstuk van zijn betovergrootvader uit eindelijk in 1973 was 'herontdekt'. Het was toen in het bezit van de familie Zoetelief en kwam later via de familie Verberne terecht bij de heer Duiven uit Den Helder. Hij toonde zich erg ver heugd dat de heer Liefhebber het uit eindelijk in handen had gekregen en er in samenwerking met de heer Ambriola en het personeel van Drukkerij Bruge- mann een prachtig werkstuk van had gemaakt. Ook de heer Zoetelief uitte zich in deze trant. Hij vertelde dat het manu script al jaren 'in de familie' was. Zijn vader zat er in de dertiger jaren wel eens in te lezen waarna Zoetelief ze zelf zo'n tien jaar terug in de boekenkast van zijn ouders terugvond. De heer Zoetelief kondigde vrijdag tegenover de burgemeester J. A. Engelvaart aan dat de familie de autenthieke boekjes bin nenkort ter beschikking van de gemeente zou stellen die ze in een van de Texelse musea zou kunnen onder brengen. Museum Burgemeester Engelvaart tenslotte maakte op de bijeenkomst van de gelegenheid gebruik om een lans te breken voor een Texels museum voor archeologie. Het was hem gebleken dat vooral de leden van de eilandelijke duik club meer dan eens interessante vond sten op de zeebodem rondom Texel deden en het was hem veel waard daar een speciale plaats voor te creëren. De heer Engelvaart vond ook een eigen visserijmuseum voor Texel eigenlijk een 'must'. Als eventuele plaats daar voor noemde hij enkele pakhuizen in Oudeschild waar momenteel overcom pleet materiaal van de gemeente is ondergebracht. Een manifestatie als het volgend jaar in Amsterdam te houden „Sail 705" zag hij als een prachtige gele genheid om ook in Oudeschild iets dergelijks te houden, te meer omdat het volgend jaar precies 200 jaar geleden is dat de Texelse haven werd aangelegd. In de afgelopen week zijn op Texel opnames gemaakt voor een educatief iprogramma dat op dinsdag 13 novem ber zal worden uitgezonden. De NUb- ploeg die hiervoor gedurende twee dagen (donderdag en vrijdag) op het eiland verbleef filmde daarbij interes sante zaken die bij een kampeer- vakantie aan de orde komen. Er werd ondermeer gefilmd op de veerhaven (rijwielverhuur), het Gerritslanderdijkje (familie J. Pranger) en Den Burg (win kelen in de Binnenburg). De 18 vissers die zondagochtend op de dijk nabij de IJzeren Kaap deelnamen aan de elfde wedstrijd van de Sportvisclub Texel hebben met 67,4 cm een uitstekend gemid delde behaald. De totaalvangst was 1.214 cm en het beste resultaat kwam op naam van P. Verhagen. Zijn vangst bedroeg 176 cm. Ook bij de vier deelnemende junioren waren er goede successen te melden. Het totaal was hier 126 cm en het gemiddelde lag op 31,5 cm. De respec tievelijke scores waren: 1. Erik Kramer 71 cm, 2. René Eelman 37 cm en 3. Eduard Bos 18 cm. Bij de senioren eindigden C. J. Huis man met 130 cm en D. Roeper met 113 cm na P. Verhagen als tweede en derde. De eerstvolgende wedstrijd van de sportvisclub wordt gehouden op 9 sep tember. Dan komt men van 8.00 tot 10 00 uur op de IJsdijk bij elkaar. De najaarsvergadering van de club wordt gehouden op vrijdag 21 septem ber in hotel De Zwaan. De aanvang is 19.30 uur. Dit jaar zullen zes Texelaars deelne men aan het Nederlands kampioen schap kusthengelen dat op 10 novem ber op het strand van Hoek van Hol land wordt gehouden. Guus Barhorst, Dirk Zuidewind, Ronny Kamminga en Robert Visser behaalden woensdag de te verdelen eerste plaatsen bij de competitie wedstrijden van de wielervereniging. Ze werden verreden op het parcours Zuid-Haffel. De spannendste strijd vond plaats in de A-poule waar Jos Huisman direct na de start aan de haal ging. Door een lekke band strandde zijn poging even wel al na 200 meter. Ook Kees Riemens had te kampen met pech en moest daardoor noodgedwongen afstappen. Er zouden in de wedstrijd in totaal vijf lekke banden vallen. De beslissende ontsnapping kwam na ongeveer twee ronden toen vijf man aan de haal gingen. Na het afvallen van Peter Tromp en Hans van Tunen streden Guus Barhorst en de gebroeders Huisman tenslotte om de ereplaatsen. Guus Barhorst won en Jos Huisman kwam juist voor zijn broer Arie over de meet. Peter Tromp won de sprint van het peloton. In de B-poule behaalde Dirk Zuide wind de eerste overwinning van het jaar in een wedstrijd die de kenners als 'vrij mat' kwalificeerden. Edo Kooiman was eigenlijk de enige renner die voor wat vuurwerk zorgde. Ronny Kamminga doorbrak in de jeugdafdeling de hegemonie van Niels Colïou die tot dusver al zijn competitie wedstrijden won. Ditmaal moest hij met een tweede plaats genoegen nemen en kwam Nico Evers als derde over de eindstreep. In de jongste afdeling (t/m 10 jaar) behaalde Robert Visser de overwinning door de te laat gestarte Jef Schuur te verslaan Jacco Vinke, die de strijd goed kon volgen, werd derde. Het enige meisje dat aan deze wedstrijd meedeed, Ellis Visser, behaalde een zesde plaats. Uitslagen A-poule, 39 km: 1. Guus Barhorst 60.45 min. (gem. 38.6 km/u.), 2. Jos Huisman, 3. Arie Huisman, 4. Peter Tromp op 1.47, 5. Gerard Koorn, 6. Douwe Dros, 7. Jan Buis, 8. Hans van Tunen, 9. Simon Appel. B-poule, 31 km: 1. Dirk Zuidewind 53.50 min. (gem. 34,8 km/u.), 2. Nico Boon op 2 sec., 3. Jan Huydink, 4. Albert Winter, 5. Bas Drinkwaard, 6. Edo Kooiman, 7. Rob Kooiman, 8. Ronald van Boven, 9. Paul van Arn hem. Jeud t/m 14 jaar, 13 km: 1. Ronny Kamminga 25.10 mm. (gem. 31 km/u.), 2. Niels Collou, 3. Nico Evers, 4. Hans van der Slikke op 1.35. Jeugd t/m 10 jaar, 7,8 km: 1. Robert Visser 16 08 min. (29 km/u.), 2. Jef Schuur, 3. Jacco Vinke op 20 sec., 4. Paul Witte op 40 sec., 5. Sidney de Haan op 44 sec., 6. Ellis Visser op 4.15 min. Nieuwe inschrijvingen: J. van Zon (eigenaar), Slingerweg 2, Den Burg, snackbar. ,,Monte Carlo", Weverstraat 39, Den Burg. Amusementshal. Eigenaar: M. S. E. Haarsma, echtgenote van J. M. Koomen. Firma Bowi, Keidelplein 4, De Cocks- dorp. Exploitatie kantines en kampwin kels. Vennootschap van J. M. Boon en Jan de Wit, groothandel in dranken b.v. (beperkende bepalingen). Wijzigingen: B.V. Koopcentrum De Koog, Dorps straat 1, De Koog. Bedrijf gestaakt. Omvat nu verhuur onroerend goed. Lou van Kooten, Oesterstraat 4, Oosterend. Metselbedrijf. Adres gewij zigd in Keesomlaan 47, Den Burg. Firma M. Goënga zonen, Diek 1, Den Hoorn. Slagers- en kruideniers- bedrijf. Vennoot M. Goënga overleden. Het aanvoeren van hasj door Texelse kotters blijft voortduren. Dit weekend bracht de TX 21 van P. van der Vis een hoeveelheid van ongeveer 50 kg bin nen. De gymnastieklessen in dorpshuis 't Skiltje gaan op maandag 3 september weer beginnen. Ze vinden plaats op maandag t/m donderdag. Het rooster luist als volgt: Maandag: 16.00-17.00 u Dinsdag 15.00-16.00 u. 16.00-17.00 u. Woensdag: 19.00-20.00 u 20.00-21.00 u. Donderdag: 16.00-17.00 u. 17.00-18.00 u. kleuters, jongens 1e, 2de en 3de klas. bejaardengymnastiek meisjes 1e en 2de klas jongens 4de, 5de en 6de klas dames meisjes 3de en 4de klas meisjes 5de en 6de klas AAN ONZE ADVERTEERDERS Adverteerders, die gebruik maken van de rubriek „Texe- laartjes" worden verzocht de kosten gelijk te voldoen. Bij het verzenden van een nota wordt voor deze kleine bedragen 72,50 administratie kosten in rekening gebracht. Administratie T.C. Echt waar bij v/h Langeveld en De Rooy bv Den Burg Texel rond te sturen naar aanleiding van uw verloving, uw huwelijk en de geboorde van een wolk van een baby kunt u uw familieleden vnenden en kennissen natuurlijk ook mondeling op de hoogte stellen Veel gemakkelijker én stijlvoller is het echter bi) ons te kiezen uit de Kennemer Kaarten Kollektie Dan laat u zien dat u weet hoe Kot hnnrf' Op 31 augustus 1979 om 14.15 uur, trouwen Sjaak Sips ma en Louise Beijert in het gemeentehuis in Den Burg. De kerkelijke inzegening vindt plaats om 15.00 uur in de Gereformeerde Kerk te Den Burg door ds. R. J. Blaauw. Wij hebben receptie van 20.00 tot 21.30 uur in „Het Skiltje" te Oude schild. Arthur van Schaik en Ina Visser geven U, mede namens wederzijdse ouders, kennis van hun voorgeno men huwelijk. De voltrekking zal plaats vinden op vrijdag 31 aug. 1979 om 13.30 uur in het gemeentehuis van Den Burg. Kerkelijke bevestiging om 14.00 uur in de Gerefor meerde Kerk van Den Burg. Alle familie, vrienden en kennissen zijn welkom op de receptie van 17.00 tot 18.30 uur in „Catharina- hoeve". Toekomstig adres: Prins Hendrikkade 34, Broek op Langedijk. Na een kortstondige ziekte is voor ons onver wachts, maar op Gods tijd in het volst ver trouwen in zijn Heer en Heiland heengegaan, mijn innig geliefde man, onze lieve vader en onze onvergetelijke opa Lieuwe v. d. Zee in de leeftijd van bijna 65 jaar. „Mijn genade is u genoeg". Oosterend. T. v. d. Zee-Timmer Wierum: Annie - Klaas Den Burg: let - Eef Oosterend: Lia - Marius Den Burg: Sybe - Thea en kleinkinderen Oosterend, 27 augustus 1979. De rouwdienst zal gehouden worden vrijdag 31 augustus om 14.00 uur in de Gereformeerde kerk waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de N.H. begraafplaats te Oosterend. Gelegenheid tot condoleren donderdag 30 augustus van 19.30 tot 20.30 uur in de Gere formeerde kerk te Oosterend. Geen bloemen. „Uw genade is mij genoeg". Na een arbeidzaam leven is heden door de Here tot Zich geroepen, onze beste en zorg zame broer, zwager en oom Ueuwe van der Zee, echtgenoot van Trijntje Timmer, op de leeftijd van bijna 65 jaar. Groningen: M. Mate Boer-van der Zee J. Mate Boer Wierum: H. de Wilde Texel: K. van der Knaap-van der Zee B. van der Knaap Leeuwarden: K. van der Zee-Stel Alkmaar: A. Bandsma-van der Zee P. Bandsma neven en nichten Texel, 27 augustus 1979. Heden behaagde het de Heere uit onze familie kring weg te nemen, onze geliefde zwager en oom L. van der Zee, echtgenoot van T. Timmer in de leeftijd van bijna 65 jaar. 2 Cor. 5 vers 1. Oosterend: A. Timmer Czn. A. Timmer-Trap De Koog: K. Timmer A. Timmer-de Jong Oosterend: G. Timmer N. Timmer-Koning neven en nichten Oosterend, 27 augustus 1979. Hiermede geven wij U kennis, dat nog onver wacht van ons is heengegaan mijn lieve man, onze vader en opa Comelis Bakker, echtgenoot van Neeltje Mets, op de leeftijd van 86 jaar. N. Bakker-Mets S. Snoeij-Bakker C. A. Snoeij Anne Marie Jaap Kees Cor Texel, 24 augustus 1979, Waalderweg 119. Den Burg. De crematie heeft heden plaatsgehad te Scha- gen. Enige tijd geleden had den we prachtige tuin broeken voor 745, NU in rib weer een stunt aanbieding: ook voor 745,— zelfde merk. De Twee Paardjes, Haffelder- weg 12. Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Howerstyling Schuiling Ons tel.nr. (02220) 4571. Taxi Toon Smidt 2323 Ziekenvervoer. Wij hebben nog ruimte voor het stallen van een caravan. Tuinderij Buijsman, tel. 2133. Te koop Judopak maat 130. Erik Nauta, De Ruy- terstraat 67, tel. 3810. T-shirts voor kinderen vanaf 73,95. NU in de Twee Paardjes. Prijzentang merk Nezukea-15 te koop. Bel (02220) 2003. Voor prima aardappe len. Tuinderij Buijsman, Hollewal 20, tel. 2133. Achenbach rijden maakt paard en menner blij. Te koop z.g.a.n. 4-pits aardgasplateau. Tel. 4151 Voor dag en nacht OK benzine tanken bij Weikoop. Verhuisd van Pontweg 82 naar Schoorwal 36, Den Burg. A. van Heer- waarde, tel. (blijft gelijk) 4151 Sweatshirts voor groot en klein. NU in de Twee Paardjes. Al 20 jaar Taxi Toon Smidt (02220) 2323. Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis e.d. Fa. Tatenhove, Den Burg, tel. (02220) 3809. Open klaverjasdrive in Strends End op donder dag 30 aug., aanvang 20.00 uur. Achtertune 9, Oosterend, tel. (02223) 483. Sparen doet U natuur lijk bij de Rabobank. Te koop z.g.a.n. lesor- gel met ritm. beg. Tel. (02220) 3103, 's avonds na half acht. Te koop aanhangwa- gentje, laadverm. 250 kg. Duinreep 9, tel. 4259. Prima kinderspijker broeken volop in de Twee Paardjes. Geef de leidsels mee: ontspanning in de aan spanning zonder inspanning. Te koop Etna flessengas- fornuis 750, Thijsselaan 128. „Bestemmingsplan Oost". Oosters bestel op tijd Uwindianenpakken Het beste en het goed koopste rijwielrek bij Dros Smederij, Spinbaan 18, Den Burg, tel. (02220) 2108. Die Blijde Rijders toch I Wat zouden ze willen de 31e? Voor een mooie border én een goed gazon: Weikoop. Om aan uw adver tenties de vereiste zorg te kunnen be steden is het nood zakelijk dat wij de tekst met de even- tuele illustraties zo vroeg mogelijk in ons bezit hebben. De uiterste tijden zijn: woensdag 10.00 uur voor de krant van vrijdag en vrijdag 12.00 uur voor de krant van dinsdag. Bruiloft, conferentie, koud buffet, receptie, reünie, vergadering, enz. Alles mogelijk in Hotel „De Pelikaan", Pelikaan- weg, De Koog, tel. (02228) 202. Meubelen uit Skandi- navië; meubelen van massief hout; meubelen van stijl èn meubelen waar U van houdtl ARTIMA Gravenstraat 7 Tekeningen van Nel Koorn-Kikkert voor de halve prijs. Postagent schap De Cocksdorp Te koop Toyota Corola de Luxe 1973. Tel 2339 Te koop kinderwandel- wagen eethoek met 4 stoelen (uitschuiftafel). Tel 2339 - Hallo fans The Redband' speelt weer! Spaarrente tot 9%9f gewoon op een spaar boekje bij Jan Dekke1 verzekeringen. Öernharc laan 109. Eenzaamheid oplossen) Huwelijk, samenwonen of hechte vriendschaps band. Voor vrijblijvende inlichtingen (ook 's avonds en in het weekend zijn wij telefonische te bereiken). Bemiddelingsburo Eureka Mevr. Plasse-Janssen, Brakkeveldweg 71, tel. (02230) 14295, Den Hel der. Supermarkt „De In stuif". Veel parkeerruimte Bij accu-problemen kon- takt met Garage Kievit, Jonkerstraat, opnemen. Tel. 2525. Snel-service. De Twee Paardjes. Vrijdagsavonds van 7-9 uur open voor die mensen, die overdag niet kunnen. Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Maden, Lieuwstraat 4, Den Burg, tel. (02220) 3320. The Redband' speelt weer (blues, rockers en ander spul) in De Waldhoorn zaterdag 1 sept. Voor een goed en mooi servies. Artima stééngoed Gravenstraat 7, 02220- 3592. Open haardenbezitters! Husqvarna kettingzagen reeds vanaf 7475, Fa. Tatenhove, Oosterend, tel. (02223) 202. Rhóne wijnen van Nicolas, nu Cótes du Rhóne, 3 fles van 20,25 voor 16- en Bois de la Garde 3 fles van 23,25 voor 19,—. Kooyman's Slijterij. Wegens vakantie zijn wij van 27 aug. tot 31 aug. telefonisch alleen 's morgens tussen 8.30 en 10.00 uur te bereiken. Alle reparaties worden normaal uitgevoerd. Hotex Elektronika, (02220) 3398. Supermarkt „De In stuif". Veel parkeerruimte ARTIMA heeft Engel se katoenen badkamer- vloerbedekking in alle maten en vele kleuren! 100% wasbaarl Ook voor uw andere kamers hebben wij 100% katoe nen vloerbedekking van Besouw! Gravenstraat 7 - (02220) 3592. Makelaarskantoor AARTS FRANKEN bemiddeling bij aan- en verkoop, taxaties, beheer, rijkspostspaarbank hypotheken, de koog, plevierstr. 21, tel. 492. The Redband' Nel Bonne, zang Daan Welboren, sax Nico Pendel, bas Frits Bonne, gitaar Niek Welboren, drums zaterdag 1 sept. De Waldhoorn donderdagavond 20.30 uur in de „Schuilhut" TE KOOP: merk Equipa; met papieren. In goede staat van onderhoud. Prijs 73500,-. VAN DER LINDE, telefoon (02222) 509 en 216. Het dagelijks bestuur van het hoogheemraadschap van de Uitwaterende Sluizen in Kennemerland en Westfriesland, maakt het volgende bekend. De rioolwaterzuiveringsinstallatie Everstekoog te Texel zal worden uitgebreid. Gelijktijdig zal het lo- zingspunt van deze installatie worden verlegd naar het oppervlaktewater van de Gemeenschappelijke Polders, gelegen in het waterschap Texel. Op grond van artikel 7 van de Wet verontreiniging oppervlaktewater moeten de voorschriften, die bij het lozen in acht genomen zullen worden, in een be schikking worden vastgelegd. De beschikking betreffende voornoemde lozing ligt ingaande 29 augustus 1979 voor een ieder geduren de 30 dagen ter inzage: a. ten kantore van het hoogheemraadschap (Linger- zijde 41, Edam), alwaar nadere informaties kun nen worden verstrekt b. ter provinciale griffie van Noordholland (Dreef 3 te Haarlem) c. ter secretarie van de gemeente Texel. Gedurende genoemde termijn kan door belangheb benden schriftelijk beroep worden ingediend bij Ge deputeerde Staten van Noordholland, Dreef 3 te Haarlem. Edam, 24 augustus 1979. A.s. woensdag voor de laatste keer

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 3