Weinig geluk voor Texel 1 Wielrenners monter terug van toertocht GROTE NEDERLAAG VOOR S. V. DE KOOG SVO/Z BETER IN RUWE WEDSTRIJD WINST EN VERLIES BADMINTONCL UB Programma zaalvoetbal Militair team oefent op Texel SVC verloor van Berkhout 1 —2 Zaalvoetbaluitslagen Maandelijkse toernooidag in sporthal Wielerwedstrijden vol spanning PAGINA 4 TEXELSE COURANT DINSDAG 11 SEPTEMBER 1979 Bij de eerste uitwedstrijd van dit seizoen die zondagmid dag in het Noordhollandse Uit geest werd gespeeld heeft Texel 1 geen kans gezien iets van de opgebouwde reputatie te tonen. Tegen het zwakker geachte US VU liet men niet alleen alle kansen op een doelpunt liggen maar verzuimde door met 2—0 te verliezen eveneeens in ieder geval één punt mee naar huis te nemen. Naast het broodnodige geluk dat Texel 1 zondagmiddag in ieder geval niet aan zijn kant had vormde ook het slordige afwerken waaraan de ploeg zich bezondigde een negatief punt. Zelfvertrouwen ontbrak en de enkele spelers die voldoende welbewust het veld betraden slaagden er niet in hun animo op de anderen over te brengen. De malaise voor Texel begon al kort na het begin en de eerste periode van de wedstrijd was duidelijk voor de thuis club, die met enkele goede aanvallen de achterhoede van Texel voor grote problemen zette. Met name de dekking in de Texelse achterhoede liet nogal wat te wensen over. Het resulteerde in een drietal goede kansen voor USVU, maar steeds kon doelman Charles Ipen- burg zijn ploeg op de been houden. Naarmate de wedstrijd vorderde ging het bij Texel iets beter lopen. Vooral wanneer Texel over rechts aanviel waar Gert Pansier en Martin Land elkaar goed aanvoelden, kwamen er kansen. Zo gingen schoten van Louis Uriot en Gert Pansier net over of naast het doel Snelle aanvallen De eerste periode van de tweede helft was geheel voor Texel, dat met snelle aanvallen de verdediging van USVU onder grote druk zette. Eerst was het Louis Uriot die een schot via de binnenkant van de paal het veld weer in zag springen. Toen een tweede misser van een actie met Gert Pansier en Rob van der Stap. Pansier produ ceerde daarbij een goede dieptepass maar Van der Stap schoot rakelings naast. Bij een scrimmage voor het USVU-doel schoot Louis Uriot pal over de kruising en even later deed Nico Schermer hetzelfde na een pass van Gert Pansier. Treffers Net toen Texel USVU leek te over rompelen sloeg USVU echter toe. Een voorzet van links bereikte de geheel vrijstaande rechtsbuiten die via de onderkant van de lat scoorde: 1—0. Bij Texel waren door deze achterstand enkele spelers duidelijk aangeslagen en vooral de organisatie in de achterhoede 1e klasse: D.T. Smul-NIOZ 1 3-2 Kikkert/Topido 1-Kompas 0-4 Oosterend 2-Badhotel 0-1 Tex. Boys 1-RAB 1 4-0 Datsun 2-Tex. Vet. 1 3-2 2e klasse: Tex. Boys2-JKM 3 1-2 Gempo-J 'elleboog 1-0 3e klasse: Texel Vet. 2-Oosterend 5 2-2 De Spyker-Ver. Schilders 7-3 Slufterhoek-Oosterend 4 1-2 Nioz2-Rab2 3-2 Question 2-Vet. De Koog 3-0 was zoek. Hiervan profiteerde USVU adequaat. Vijf minuten voor tijd werd de eindstand op 2—0 bepaald. Texel zal de komende wedstrijden beslist feller en met meer overtuiging moeten voetballen. Wellicht is daarvoor de zondagmiddag te spelen thuiswed strijd tegen Meervogels (Akerslootl een goede gelegenheid. Als gevolg van de sterke groei van het aantal toernooien die naast de gebruikelijke competities in sporthal Ons Genoegen worden gehouden wordt met ingang van september een maandelijkse toernooidag ingesteld. De sporthal is daartoe van 10.00 tot 18.00 uur beschikbaar. De hiervoor vastgestelde data zijn de volgende: 29 september, 20 oktober, 29 november, 26 januari, 23 februari, 29 maart, 5 april en 24 mei. Het gebruik van andere dagen en tijden voor grote toernooien zal (in principe) niet meer mogelijk zijn. Men is tot deze regeling overgegaan om pro blemen rond de vaste gebruikers van de sporthal te voorkomen. In sommige gevallen was ruil wel mogelijk en wer den deze uren later weer vereffend maar soms kon dat niet. Nu het aantal toernooien sterk gestegen blijkt te zijn heeft men besloten met een maande lijkse toernooidatum (eventuele) moei lijkheden voorgoed uit de wereld te hel pen. Verenigingen of particulieren die op de genoemde datums een toernooi willen organiseren kunnen contact opnemen met de afdeling culturele zaken op het raadhuis, telefoon (02220) 3041. Aanmeldingen worden in volgorde van binnenkomst behandeld. toertochtdee/nemers rechts: Simon Appel, Bas Dtinkwaard, Jos Huisman, Dirk Bakker, begeleider Co Lax- mond. Barend Bakker, Jan BuJJs en Jan Huydink. De toertocht van het Zuid limburgse Vaals naar Texel die zaterdag door zeven Texelaars werd afgelegd, wordt een jaar lijks terugkerend evenement. De monsterrit van 345 kilometer dwars door Nederland werd met een gemiddelde snelheid van 26 km per uur afgelegd, waarbij de 'vertragingen' als gevolg van rustpauzes en enkele keren misrijden, buiten beschouwing zijn ge laten. De wielrijders startten 's morgens om vijf uur en konden 's avonds juist de boot van 20.35 uur in Den Helder halen. Drie kwartier later werden ze gehuldigd op de finishplaats, de garage van Taxi 2000 in de Warmoesstraat in Den Burg. Het taxibedrijf was de be langrijkste sponsor van dit wielerevene- ment. Andere sponsors en onontbeer-^ lijke medewerkers waren de firma Drij ver, Antiekhuisje, Beerebar, Fa. Za- deits, Schoonmaakbedrijf Vinke. begeleidend chauffeur Piet Kooij, Goudsblom, Raadskelder, Ran twee- wielers, Westerlaken Oudeschild en Veronica in De Koog. ,,Het was goed te doen", aldus Dirk Bakker, één van het zevental. ,,De eer ste uren was het nogal koud door de mist en was de oriëntatie ook lastig, maar naderhand ging het vrij makkelijk. Alleen tegen het eind begon de ver moeidheid een woordje mee te spre ken". Deze week worden in sporthal Ons Genoegen de volgende duels gespeeld: Woensdag 12 september: 18.30 uur D.T. Smul-Tex. Boys 1 19.20 uur Kikkert/Topido 2-MOK 20.15 uur F.C. Vergiet-De Zwaan 21.05 uur Questioh 1-Cor's Dubbeldik 2 22.00 uur JKM 1-JKM 2 Zaaldienst: Kompas Donderdag 13 september: 18.30 uur Ratronics 2-'t Sw. Schaep 2 19.00 uur 't Sw. Schaep 1-Bur. Eelman 19.30 uur Texels Zaalvoetbalteam- Ned. Militair zaalvoetbalteam 20.20 uur Nioz 1-Kikkert/Topido 1 21.15 uur Kompas-Oosterend 2 22.05 uur Rab 1-Texel Vet. 1 Zaaldienst: Cor's Dubbeldik 2 Vrijdag 14 september: 21.10 uur Datsun 1-C. Dubbeldik 1 22.00 uur Badhotel-Datsun 2 Zaaldienst: F.C. Vergiet Door het eerste elftal van S.V. De Koog voor eigen publiek met 6—2 te verslaan heeft Oudesluis 1 de Kogers zondagmiddag de tweede grote nederlaag van dit seizoen toe gebracht. Na de 1—6 nederlaag tegen Waard '75 die vorige week (op eigen terrein) werd geleden was dit voor SVK aan het begin van de com petitie de tweede bittere pil. De grondoorzaak van beide debacles moet gezocht worden in het grote aan tal absenties waarmee trainer Barry Hermes geconfronteerd werd. Maar liefst zeven basisspelers konden door vakantie of blessures niet worden opgesteld. Het zwaar gehavende eerste team bestond daarom voornamelijk uit jeugdspelers. Dat de jonge garde van S.V. De Koog zich kranig heeft geweerd bleek uit de eerste minuten van deze ont moeting toen het door eigen publiek gesteunde Oudesluis weinig in te bren gen had. De Koog opende bovendien de score toen er na een kwartier spelen een misverstand in de achterhoede van de thuisclub optrad waar Herman van der Wal goed van profiteerde. Intact Oudesluis was na deze achterstand genoodzaakt aan te vallen. De verdediging van de Kogers bleef echter vooralsnog intact. Jan List fungeerde daarbij als laatste man en zijn spel kon meermalen prima genoemd worden. De stand werd uiteindelijk toch gelijk. Invaller doelman Hans Strick maakte een beoordelingsfout en de eerste tegengoal was een feit. De strijd werd na de rust met deze gelijke stand hervat waarbij Oudesluis weinig anders deed dan aanvallen en SVK tot weinig meer dan storen in staat was. De eilandelijke ploeg haalde daarmee het ritme van de thuisclub er volkomen uit en nam opnieuw de leiding. Na ongeveer een kwartier in de tweede helft werd uit een vrije trap de bal door Jaap van Kranen burg goed doorgekopt naar Herman van der Wal die onhoudbaar inknalde. In dezelfde minuut was de stand echter opnieuw rechtgetrokken. Door een verdedigingsfout van SVK kon de mid denvoor van Oudesluis ongehinderd de bal in het doel werken. De treffer die de thuisclub tien minu ten daarna maakte bleek fataal voor het verjongde SVK. Bij een vermeend bui- tenspelgeval kon de linksbuiten van Oudesluis de stand op 3—2 brengen, een gebeurtenis die de bezoekers totaal van slag bracht. Oudesluis profiteerde gretig. Met een schuiver in de uiterste hoek werd vervolgens doelman Strick voor de vierde maal gepasseerd. Toen vijftien minuten voor het laatste fluit signaal de Koger ploeg met tien man verder moest omdat Nanning Kikkert geblesseerd uitviel was het pleit beslecht. Oudesluis bleef druk op de Koger verdediging uitoefenen hetgeen tot nog twee treffers leidde. De eerste daarvan werd door de grensrechter afgekeurd maar de scheidsrechter oor deelde anders. De wedstrijd eindigde tenslotte met een geflatteerde 6—2 eindstand. Leden van het Nederlands Militair Zaalvoetbalteam spelen donderdag In sporthal Ons Genoegen een wedstrijd tegen een Texelse selectie. Het duel vormt een onderdeel van een oefenpro gramma, waarin de door Harry van Meegen gecoachte militairen momen teel door Nederland trekken. De ontmoeting begint om 19.30 uur. Ter bestrijding van de kosten wordt een toegangsprijs van 71,— geheven. Het duel is vooral voor de Texelse zaalvoetballers een uitstekende gele genheid om aan het begin van de com petitie wat ingespeeld te raken. Dat geldt overigens ook, en misschien wel in belangrijker mate voor de militairen die met een brede selectie naar Den Burg komen. Van de partij zijn in ieder geval de spelers F. v.d. Broek, W. van Dulle- men, T. van Heivoort, P. v.d. Wilden berg en M. van Santen. Harry van Mee gen zal het team echter pas op Texel definitief samenstellen. Voor Texel komen (vermoedelijk) de volgende zaalvoetballers op de vloer: Ch. Ipenburg, L. Uriot, M. Land, A. Blom, G. Pansier, H. Groen, N. Scher mer, K. D. Koorn en R. v.d. Stap. Als scheidsrechter komt J. Heethuis in aktie. De jongste deelnemer was Barend Bakker (15 jaar) en de oudste J. Huydink (44 jaar). Verder reden mee: Bas Drinkwaard, Siem Appel, Jos Huisman, Dirk Bakker en Jan Buijs. Afgezien van het slechte zicht geduren de de eerste 120 kilometer hadden de toerrijders weinig met pech te kampen. Er waren slechts twee lekke banden te verhelpen. De organisatie van het evenement berustte bij de toerafdeling van de Wielervereniging Texel. In een zeer hard duel heeft het thulsspelende SVO/Z zaterdagmid dag kans gezien AJkmaarse Boys met 3—1 aan zijn zegekar te binden. De wedstrijd kende een 2—1 rust stand. De Oosterendse ploeg heeft deze onder goede weersomstandighedert ge speelde partij vrij vlot in zijn voordeel weten om te buigen. De eerste treffer viel in de derde minuut. Alkmaarse Boys doelpuntte korte tijd later bij een spelsituatie die veel van buitenspel weg had. SVO/Z trof vlak voor de rust nog een maal en bracht de stand in de tweede helft met een extra doelpunt op 3-1. Door de wedstrijd met een goed spelinzicht te beginnen werd Alkmaarse Boys meteen door de thuisclub onder druk gezet. Na drie minuten was het Willem Peter van der Vis die na goed storen op de laatste man door ging en rustig 1—0 kon laten aantekenen. Ook hierna hield Oosterend zijn tegenstan der goed in de tang. Toch was het Alkmaarse Boys dat door een buiten- S.V. Cocksdorp heeft zondagmid dag op eigen terrein een nederlaag geleden tegen het Noordhollandse Berkhout dat met 1 —2 aan het lang ste eind trok. Het verlies van de Cocksdorpers was in hoofdzaak te wijten aan het slordige spel van de thuisclub. Het eerste doelpunt kwam op naam van Berkhout dat een SVC-fout prompt met een onhoudbare treffer afstrafte. Dat gebeurde na ongeveer tien minuten in de eerste helft. De tweedetreffer van de wedstrijd viel in de twintigste minuut en kwam opnieuw op het conto van Berkhout. Hoewel SVC zich daarna redelijk herstelde en uitgespeelde kan sen schiep duurde het geruime tijd voordat men ook werkelijk een doel punt kon laten aantekenen. Dat mo ment kwam eveneens voor het rust- signaal en Ruud Wetsteen was er de maker van. In het restant van de eerste en de gehele tweede helft heeft er lange tijd naar uit gezien dat SVC de stand nog gelijk zou kunnen trekken. De Cocksdorpers hadden een goed veldoverwicht en met name Wiggert Haring kreeg een goede kans toen hij de Berkhout doelman passeerde maar in de afwerking faalde. Een van de verdedigers kon zijn inzet op de doellijn tegenhouden. Het spel in de tweede helft was aanzienlijk matter dan voor de rust. Beide elftallen toonden daarmee dat ze nog veel conditie tekort komen. Vooral de middenvelders hadden daar mee te kampen. speldoelpunt de stand gelijk trok. Oos terend verhoogde vervolgens het tempo en er ontstonden leuke kansen die niet werden benut. Oosterend nam tien minuten voor de rust de leiding weer in handen. Willem Peter van der Vis scoorde opnieuw. Dit maal uit een vrije trap van Joost Brouwer. Het tot dan toe sportieve duel veranderde hierna in een harde en grimmige partij waarbij alle 22 spelers toch ongeschon den de rust wisten te halen. Ujn In de tweede helft werd de lijn van de laatste tien minuten voor de rust voortgezet en werd menig hard duel uitgevochten. Er raakten zelfs een paar spelers onderling slaags. Toch was het Oosterend dat de tweede helft volko men beheerste. Het middenveld en menig verdediger trok gretig ten aanval maar men was tijdig terug als Alk maarse Boys een aanval opzette. Des ondanks kon Oosterend zijn veldover wicht pas twintig minuten voor tijd uitbuiten en een derde doelpunt scoren. Uit een vrije trap van Joost Brouwer was het Rien Brouwer die een moeilijke hoek 3—1 scoorde. Alkmaar se Boys geloofde daarna duidelijk niet meer in zichzelf. Hierdoor kon Ooster end rustig blijven aanvallen hetgeen resulteerde in enkele mooie kansen voor Jaap Vlaming en Aart van der Brink. Robert Visser en Ronny Kamminga wonnen bij de jeugd Hans Koom en Dirk Zuidewind vooraan bij de senioren Nadat de vorige wedstrijden wat lauw waren geweest waren de wielerwedstrij den van afgelopen woensdag vol span ning. in de A-poule won Hans Koorn in de sprint. Dirk Zuidewind in de B-poule. Bij de jeugd won Ronny Kamminga via een solo en Robert Visser bij de jongsten. In de A-poule zou de strijd ontbran den nadat Hans Koorn en Douwe Dros met pech te kampen hadden. Vier man gingen onmiddellijk op kop rijden, wat tot gevolg had dat Gerard Koorn, Simon Appel en Jan Buis werden losgereden en in het verdere verloop van de koers geen aansluiting meer konden krijgen. Toen Koorn en Dros na de schade te hebben hersteld weer aansloten, waren diverse renners actief met uitlooppo gingen waaronder Peter Tromp en Kees Riemens. Bij het ingaan van de laatste ronde waren er 7 koplopers die om de eerste plaats gingen strijden. Hans Koorn toonde zich de sterkste sprinter voor Guus Barhorst en Arie Huisman. Ronny van Boven was de meest actieve renner bij de B-poule waarin slechts 7 renners startten (i.v.m. het begonnen schooljaar kan een aantal renners niet meer op woensdag rijden). Ronny van Boven die maximaal 10 seconden voorsprong kon nemen en Edo Kooiman die zijn vlucht steunde, waren de enige renners die trachten te vluchtten. Ronny Kamminga ging na 3 van de 13 af te leggen kilometers aan de haal en kwam winnend over de streep in de afdeling jeugd tot en met 14 jaar. Niels Collou won de sprint van de 3 achterblij vers. Jongsten In de jongste afdeling van de wieler vereniging ging de overwinning naar Robert Visser die in de laatste ronde Sidney de Haan van zich af wist te schudden. Jacco Vinke had de hele wedstrijd moeite een gaatje van 20 meter te dichtten op de koplopers. In zijn eerste wedstrijd legde Robert Kik kert beslag op een eervolle zesde plaats met maar 1 minuut achterstand op de winnaar. A.s. woensdag gaat de jeugd op bezoek bij DOK in Den Helder voor een clubontmoeting. Uitslagen A-poule, 39 km: 1. Hans Koorn 60.57 min. (gem. 38të km/u.), 2. Guus Bar horst, 3. Arie Huisman, 4. Hans van Tunen, 5. Peter Tromp, 6. Kees Rie mens, 7. Jos Huisman, 8. Douwe Dros op 2.46 min., 9. Gerard Koorn op 4.31 min., 10 Simon Appel, 11. Jan Buis op 1 ronde. B-poule, 31 km: 1. Dirk Zuidewind (gem. 34.4 km/u.), 2. Albert Winter, 3. Jan Huydink, 4. Edo Kooiman, 5. Gerard va Es, 6. Ronald van Boven, 7. Cees Boks op 15 sec. Jeugd t/m 14 jaar, 13 km.: 1. Ronny Kamminga 24.31 min. (gem. 31.9 km/u.), 2. Niels Collou op 46 sec., 3. Nico Evers op 54 sec., 4. Hans van der Slikke, 5. Wouter de Wit op 3.48 min. Jeugd tot en met 10 jaar, 7,8 km: 1. Robert Visser 16 min. (gem. 29,3 km/u.), 2. Sidney de Haan op 15 sec., 3. Jacco Vinke, 4. Paul Witte op 25 sec., 5. Jef Schuur, 6. Robert Kikkert op 1.05 min. Het in de derde klasse afd. 4 district Noordholland-noord uitkomende Texelslag 1 heeft zater dag in Heiloo kans gezien de eerste wedstrijd van de nieuwe badminton- competitie met een overwinning af te .sluiten. Tegenstander 't Venne- water 2 moest genoegen nemen met een 2—6 eindstand. Het voor het eerst op competitieniveau (4de klasse) spelende Texelslag 2 leed in de Burgemeester De Koninghal een 0—8 nederlaag. Het eerste team van de badminton vereniging kan met zijn overwinning in Heiloo terugzien op een uitstekende start. Ook voor Texelslag 1 was het de eerste ontmoeting in deze afdeling nadat men vorig jaar met overmacht de concurrentie in de vierde klasse van zich had afgeschut. Dit team bestaat momenteel uit de spelers: Marius Witte, Nel Witte, Margriet Reij, Edu Veenstra, Gerard Witte en Jannie Zut- phen. Zaterdagochtend moesten alleen de laatste twee in hun enkelspel genoe gen nemen met een verliespartij. Ze revancheerden zich echter gezamenlijk in een prima gespeelde gemengd dubbel. Texelslag 2 had in de eerste competi tiewedstrijd duidelijk met gewennings- problemen te kampen. Heerhugowaard trok daar duidelijk profijt van. Alleen Marijke Panneman slaagde er in een set op haar naam te brengen. De partij kon 'zij daarmee desondanks niet redden. Een ervaring rijker heeft het team in het duel tegen 't Vennewater 4 (16 septem ber in Heiloo) wellicht wat meer suc ces. Naast Marijke Panneman maken de volgende spelers en speelsters deel uit in de selectie voor Texelslag 2: Kees Zijm, Thea Veeger, Nico Blonk, Tini Visser, Guus Veenstra, Jelle Pekel (res. Ben Oostra). De eerstvolgende wedstrijd waarin Texelslag 1 in actie komt wordt zater dagochtend in de Burgemeester De Ko ninghal gespeeld. Men begint om 10.00 uur en de teaenstander is Oranje Wit 4.

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 4