Zaalvoetbaltoernooi om Toon Smidt beker Sterke aanvalskracht van Nokanto-dames „City on fire" HIRWIIHIMi Voetbalvooruitzichten J\l. C. Barendregt in algemene beschouwing Beheerslandbouw" bedreiging werkgelegenheid Voetbalprogramma ff n (/RIJ DAG 2 NOVEMBER 1979 TEXELSE COURANT Tex. Boys C1-Succes C2, 14.45 uur Texel C3-ZAP C3, 14.45 uur Pupillen: Afdeling A: Texel A1-De Koog A1, 15.00 uur ZDH A1-Tex. Boys A1, 15.00 uur Cocksdorp A1-Oosterend A1,13.45 uur Texel A2-Tex. Boys A2, 12.30 uur Oosterend A2-Texel A4, 12.45 uur Texel A3-De Koog A2,12.30 uur Afdeling B: De Koog B1-Texel B1, 15.00 uur ZDH B1-Oosterend BI, 14.00uur Afdeling C: Tex. Boys C1-Texel C3, 14.00 uur Oosterend C1-Texel C1, 12.00 uur Cocksdorp C1-Texel C2, 13.00 uur Zondag 4 november 1979: 4de klasse A KNVB: Texel-De Foresters, 14.30 uur Afdeling Noordholland: Dirkshorn-Cocksdorp, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) GSV-De Koog, 14.00 uur Callantsoog-ZDH, 14.00 uur Oosterend-Tex. Boys, 14.30 uur Texel2-Watervogels2, 12.30 uur Watervogels 3-Texel 3, 14.30 uur Tex. Boys 2-DWOW 2, 14.30 uur ZAP 4-Oosterend 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Tex. Boys3-Kaagvogels4, 14.30 uur ZDH 2-Vesuo 2, 14.30 uur Zeemacht 5-Oosterend 3, 14.30 uur Helder 7-Texel 4, 14.30 uur De Koog 2-DWOW 4, 14.30 uur Cocksdorp 2-Watervogels 6, 14.00 uur Texel 5-Vios 7, 12.30 uur Junioren: Helder A1-TexelA1, 14.30 uur Schagen A2-Tex. BoysAI, 14.30 uur ZDH A1-JVCA1,12.15 uur Dames: Tex. Boys-WSW, 12.30 uur Samen reizen: Zaterdag 3 november 1979: Vertrek van Texel boot 13.05 uur: De Koog A1 en Oosterend A1 Zondag 4 november 1979: Vertrek van Texel boot 13.05 uur: Oosterend 2, Tex. Boys A1 en C'dorp 1 Bij afkeuring terrein bus afbestellen, telefoon (02240) 2421. Zaalvoetbalvereniging Poltax houdt a.s. zaterdag een zaalvoetbaltoernooi in sporthal Ons Genoegen aan de Emma- laan. De verschillende teams zullen strijden om de 'Toon Smidt wissel- beker'. Deze beker kwam vorig jaar in handen van Poltax. Deelnemende teams in poule A zijn: Helders Marine Team, Brandweer Texel-, Gemeente Texel en het districts team Rijkspolitie Alkmaar. In poule B spelen: Team Korps Mari niers Doorn, Poltax, Badhotel en Rijks politie te Watc Den Helder. Loterij Tijdens het toernooi zal een loterij worden gehouden. De prijzen die daarbij te winnen zijn, zijn onder meer een koffiezetapparaat, wekker-radio, levens middelenpakket, herenhorloge en trai ningspakken. Loten kosten één gulden per stuk. De opbrengst zal evenals vorig jaar ten goede komen voor de Barti- meushoeve op Texel. De prijzen zijn beschikbaar gesteld door de Texelse middenstanders. Tijden De voorronden van het toernooi beginnen zaterdagmorgen om 9.00 uur, de halve finales om 16.30 uur en de finale zal om 19.15 uur plaatsvinden. De wedstrijden duren (zonder rustpauze) dertig minuten. De 'Toon Smidt wisselbeker' zal om 20.15 uur aan de winnaar worden uitge reikt, evenals de prijzen van de loterij. PAGINA 5 In de eerste klasse dames van de eilandcompetitie volleybal wonnen de dames van De Grooten Slock dinsdag avond de eerste set van Nokanto, maar moesten op een ruime overwinning van de tweede set van Nokanto toezien. In de eerste klasse heren speelden twee van de sterkste teams tegen elkaar. Hema vocht hard, maar Molen koog pakte beide keren op het laatste nippertje de punten. De dames uit de derde klasse van het Verpleeghuis deelden de punten met het Rabo-team. In de wedstrijd uit de eerste klasse dames speelde Nokanto dinsdag tegen de Grooten Slock. In de eerste set was het de Groote Slock die snel een voorsprong nam. Door aanvallend spel wist het Nokanto goed onder druk te houden. Hierdoor werd de toch niet slechte aanval van Nokanto weinig aangespeeld, zodat de voorsprong van de Grooten Slock bleef gehandhaafd. In de slotminuten bleek dat de verdediging van de Grooten Slock ook niet helemaal waterdicht was en kwam Nokanto tot 'scoren. Toch konden ze de achterstand niet meer ongedaan maken en moesten de set met 15-12 aan de Grooten Slock geven. In de tweede set kon de Grooten Slock de verdediging van Nokanto niet langer onder druk houden. De aanvals kracht van Nokanto kwam beter uit de verf en ze scoorden regelmatig. Een time-out van de Grooten Slock haalde Nokanto niet uit hun ritme, die de tweede set met een ruime 16-6 overwin ning op hun naam brachten. Zenuwen Twee van de sterkste teams uit de eerste klasse heren, de Hema en Molen koog, moesten het dinsdagavond tegen elkaar opnemen. Hema had moeite om de snelle aanvallen van Molenkoog goed onder controle te krijgen en keek al snel tegen een 5-1 achterstand aan. Enkele missers van Molenkoog brachten Hema weer op het goede spoor. Er ontspon zich nu een enerverende wed strijd. Bij beide teams was zowel de aanval als de verdediging goed ver zorgd. Tot 2)4 minuut voor het eind ging de strijd volledig gelijk op. Het was Molenkoog dat de zenuwen iets beter in bedwang had en de beslissende punten door kon drukken. Ze wonnen met 14-12. Grillig De tweede set vertoonde een grillig spelverloop. Vooral door een onzorg vuldige verdediging van Molenkoog kwam de aanval van de Hema regelma tig tot scoren. Met een 11-1 voorsprong leek de Hema definitief op het goede spoor te zitten. Het pakte echter geheel anders uit. Molenkoog ging er even hard tegenaan en benutte de lengte in z'n aanval goed. Puntje voor puntje kon ze terug pakken en raakte het team van Hema steeds nerveuzer. Ook een time out kon Molenkoog niet meer stuiten. Kort voor het eind kwam Molenkoog zelfs op gelijke hoogte. Hema vocht nog voor wat het kon, maar het was Molenkoog die er weer helemaal in geloofde en die zo de setwinst pakte en enigszins geflatteerd met 17-14 won. Verdedigend spel Rabo had het in de eerste set van haar wedstrijd uit de derde klasse dames moeilijk tegen Verpleeghuis. Vooral ver dedigend ging er nogal eens iets mis, waardoor de verpleegsters vaak gemak kelijk konden scoren. Dit blijkt ook uit de eindstand 27-12. In de tweede set kreeg Rabo meer greep op het spel. Door meer zorg aan de verdediging te beste den kreeg hun aanval beter de kans en werd het een gelijkopgaande strijd. Naarmate de set vorderde kreeg Rabo zelfs de overhand en kwam Verpleeg huis steeds moeilijker tot scoren. Zo trok Rabo de tweede set met 14-8 naar zich toe. 'City on fire' is van vrijdag tot en met maandag te zien in het City theater te Den Burg. Deze film is gemaakt met de bedoeling een waarschuwing de wereld in te sturen. „Dit kan overal en altijd gebeuren" staat er op het doek te lezen wanneer het door Alvin Rakoff geregis seerde werk begint. Als opwarmertje zien we eerst hoe een huis in brand vliegt, nadat een stiekum rokend jonge tje zijn sigaret weggooit. Deze gebeur tenis krijgt een infernaal vervolg wan neer een niet geheel stabiele employé van een raffinaderij door zijn baas op staande voet wordt ontslagen. Uit woe de hierover pleegt de man een paar sabotagedaden, waarna de olie vrijelijk de riolen instroomt. Dit leidt tot een vuurstroom die de raffinaderij en een groot deel van de stad in lichterlaaie zet. De brandende stad levert verbluffende beelden op. Ze worden echter uitgewis seld door scènes die op geheel andere wijze verbijsteren. Deze spelen zich voornamelijk af in een ziekenhuis, waar de levenspaden van diverse mensen zich kruisen. Onder de aanwezigen bevinden zich Ava Gardner en Shelly Winters: twee Hoolywoodvedetten die nog maar nauwelijks zijn bekomen van de ver schrikkingen die zij moesten doorstaan in andere rampenfilms resp. 'Earth quake' en 'The poseidon adventure'. Ava Gardner speelt nu een aan de drank verslingerde televisieverslaggeefster, terwijl Shelly Winters een verpleegster is die als een kloek tussen het groeiend aantal gewonden doorhobbelt. Toegang 12 jaar. In de zondagmatinee beleven Sjors en Sjimmie nieuwe avonturen in een film die de titel 'Het zwaard van Krijn' mee kreeg. Het geheel speelt zich af op Schiermeeuwenoog, een klein, vredig eiland. Het is de woonplaats van Sjors en Sjimmie, roemruchte aanvoerders van de rebellenclub. Kolonel B. D. Brulgraag, die bezig is de kleurrijke geschiedenis van het eiland op papier vast te leggen, stuit bij onderzoekingen op een merkwaardig document: het testament van de laatste kinderloze heerser van het eiland, koning Krijn. Zijn wilsbeschikking bepaalt dat degene die zijn goed verborgen zwaard vindt, zich de rechtmatige vorst van Schiermeeu wenoog mag noemen. Brulgraag roept de hulp in van Sjors en Sjimmie en hun rebellenclub om het zwaar op te sporen. In de film wordt Nederlands gesproken en is voor iedereen toegankelijk. ZDH 1 gaat op bezoek bij Callantsoog en krijgt het waarschijnlijk erg moeilijk. Na de zware nederlaag van vorige week hoopt ZDH zich in deze wedstrijd te herstellen. ZDH 2 speelt thuis tegen het bekende Vesdo 2. Wanneer de spelers allemaal r met volle inzet voetballen, blijven de punten in Den Hoorn. 1(ZDH junioren A1 krijgen de koploper d JVC A1 uit Julianadorp op bezoek. De h Het eerste elftal van S. V. Texel speelt 31 en thuiswedstrijd tegen De Foresters lit Heiloo. Supporters kunnen een leuke oetbalwedstrijd verwachten, evenals ,Jje toekijkende voetballiefhebbers van exelse Boys. Texelse Boys speelt de ierby tegen Oosterend. Ook het zater- iagelftal van Oosterend speelt op eigen errein. De Foresters uit Heiloo is een voet- talclub die tot nu toe zeer matige 3r esultaten boekte. Het eerste team van r >.V. Texel ziet daarom kans op een e weede overwinning in de competitie, [eker wanneer Texel op eenzelfde ma- ier speelt als vorige week. Het tweede moet thuis tegen Water vogels 2 uit Den Helder spelen. Het is lier voor Texel mogelijk de punten op iet eiland te houden. Het derde elftal gaat uit naar Water vogels 3 en neemt hoopvolle kansen gfpee. Het vierde wint uit van Helder 7, erwijl het vijfde team mogelijk een buntje kan halen in de wedstrijd tegen /ios uit Warmenhuizen. ei] Zondag speelt het eerste team van dfrexelse Boys de derby tegen Ooster- nd. Gezien de ranglijst van de Boys is gbosterend duidelijk favoriet voor de jverwinning. Na de hakpartij van Zaan- se Boys, waarbij drie spelers zwaar verden geblesserd, is het nog een K rerrassing welke elf spelers de strijd 9 rullen aanbinden. Texelse Boys ver- n vacht een sportieve wedstrijd. Het tweede en derde elftal spelen leiden om 14.30 uur thuis tegen res- ïectievelijk DWOW 2 en Kaagvogels 4. Om 12.30 uur ontvangen de dames rondag WSW. Als hier de kansen goed lenut worden zit er voor de vrouwen veer een overwinning in. A. Barhorst en S. Zijm hebben dit Plveekend terreindienst. junioren moeten proberen met hun enigszins zwakke team de nederlaag zo klein mogelijk te houden. Het eerste elftal van S.V. De Koog gaat zondag uit naar GSV te Groot Schermer, dat evenals De Koog 7 punten heeft. Als De Koog beter draait als afgelopen weekend, moet er wel een gelijk spel inzitten. Vertrek met de boot van 12.05 uur (aanvang 14.00 uur). Het tweede speelt thuis tegen DWOW 4 en heeft wel wat goed te maken. De C-junioren zijn alweer vrij. Deze week hebben André Verseput en Nico Witte terreindienst. Zaterdag 3 november 1979: Afdeling Noordholland: SVO/Z-DPSV, 14.30 uur SVAP3-SVO/Z2, 12.45 uur SVO/Z3-HCSC7, 12.30 uur Junioren: JVC A2-De Koog A1, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Dirkshorn A1-Oosterend Al, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Tex. Boys B1-Wiron BI, 13.30 uur De Koog B1-Zeemacht B1, 13.30 uur W.Vogels B1-Oosterend B1, 14.30 uur Texel B1-Schagen B2, 13.30 uur Texel B2-Watervogels B2,13.30 uur WGW B5-Tex. Boys B2, 14.30 uur Oosterend 82-Hollandia T. B2, 14.45 u. Cocksdorp C1-Geelzwart Cl, 14.45 uur Wiron C1-Texel C1, 14.30 uur Oosterend C1-WGW C3, 13.30 uur Zaterdag speelt SVO (Z) de belangrij- 3 te wedstrijd op eigen veld tegen koplo- j ter DPSV. Bij winst is er volop kans op jromotie. Daarom rekent SVO (Z) bij leze wedstrijd op een flink aantal toeschouwers. De wedstrijd begint om ,,14.30 uur. ip Het tweede zaterdagelftal van Oos- 5, terend speelt uit tegen SVAP '74 in 3| Onna Paulowna, terwijl het derde thuis tegen HCSC 7 speelt. Beide teams - verwachten een puntendeling. Zondag speelt Oosterend 1 de derby tegen Texelse Boys 1. Oosterend voelt "t een overwinning in de lucht hangen. "Het elftal draait op het ogenblik lekker - en het team kan voordeel hebben omdat de wedstrijd op eigen terrein wordt gespeeld. Het tweede elftal kan de uitwedstrijd j tegen ZAP 4 winnen, maar het derde zal in Den Helder tegen Zeemacht 5 niets cadeau krijgen. „Met verontrusting heb ik kennis genomen van de uitspraak van de inspecteur Natuurbehoud van Staatsbosbeheer tijdens de opening van het nieuwe districtskantoor, dat de beschermende maatregelen ^voor de duinen (nationaal park) zich niet tot de duinen zullen beper ken", aldus de heer N. C. Barendregt van de VVD in zijn gistermiddag in de gemeenteraadsvergadering uitgesproken algemene beschou wing bij de begroting 1980. Barendregt stelde dat het niet de technische ontwikkelingen in de landbouw of de EEG-bepalingen zijn die de werkgelegenheid in de landbouw op Texel het meest bedrei- 'gen, maar de zg. 'beheerslandbouw' waarmee hij doelde op een vorm ^van landbouw waarbij behoud van het landschap wordt gewaarborgd door het sluiten van beheersovereenkomsten met de betrokken Jboeren. Barendregt was daarom blij dat van de zijde van het college direct stelling was genomen tegen deze plannen, maar "constateerde dat de verontrusting die bij le landbouw leeft over de mogelijke g aanwijzing tot nationaal landschapspark us versterkt door deze „ongenuanceerde uitspraken van de zijde van Staatsbos beheer". Wat betreft het positieve saldo van f51.276,— op de begroting merkte hij op dat het saldo de afgelopen drie jaar steeds is gedaald. Hij vond dat de speelruimte in de begroting veel groter moet worden gemaakt, zodat tegenval lers kunnen worden opgevangen. Dat zou dan moeten gebeuren door de uitgaven op de inkomsten af te stem men. Dwang Barendregt zei bezwaar te hebben tegen het opnemen van een post op de wensenlijst voor de derde fase van de Ulo-verbouwing (muziekschool). „Dat betekent in feite dat we ons in principe uitspreken voor de uitvoering van deze derde fase en dat is tegen de afspraak". Barendregt zei de noodzaak van een betere behuizing voor de muziekschool wel in te zien, maar verzette zich tegen de 'dwangmatige' manier van doen, die de uitvoering in fasen in de praktijk is. De WD-man zei zich ook niet te kunnen verenigen met de aanvraag van de Wel- zijnsstichting om tekorten boven de trendmatig verhoogde subsidies voor het verenigingsleven te honoreren. Al leen als het tekort veroorzaakt wordt door aanvragen van nieuwe verenigin gen, zou hij met de extra uitgaaf akkoord willen gaan. Bijdrageregeling Wat betreft het extra geld (totaal nu f50.000, dat de gemeente wil uittrek ken voor de bijdrageregeling, vroeg Barendregt om garanties dat het beleid in deze onder alle omstandigheden gecontinueerd wordt. Waarmee hij doelde op de onzekerheid inzake het aantal aanvragen om bijdragen. Het kunnen er zoveel zijn dat het uitgetrok ken bedrag niet toereikend is, maar ook dan zal er voor geld gezorgd moeten worden. Spreker vroeg spoed te be trachten bij het afhandelen van aanvra gen om schadevergoeding krachtens artikel 49 van de wet op de ruimtelijke ordening. Belanghebbenden verkeren thans in onzekerheid. Vijf procent Bij het streven naar energiebesparing moet tevoren een plan worden opge steld met een bepaalde norm, bijvoor beeld 5%. Alleen dan kan achteraf worden beoordeeld of de doelstelling is bereikt, meende Barendregt, die verder opriep om nu eindelijk eens met concre te plannen te komen voor bepaalde verkeersvoorzieningen, waarmee hij doelde op veiligheidsmaatregelen voor de Pontweg, waarop nu al jaren in algemene beschouwingen wordt ge vraagd. Spreker vond het onbegrijpelijk dat op korte termijn niets wordt geïnvesteerd in recreatieve 'slechtweer' voorzieningen in De Koog. De urgentie van plannen die seizoenverbreding bevorderen wordt van alle kanten erkend, maar in het investeringsplan is het project nu opge schoven. Wat betreft de slecht functionerende schoolbegeleidingsdienst vroeg Baren dregt uiterlijk aan het eind van het lopende schooljaar dit probleem onder ogen te zien, zodat kan worden bepaald of nog langer gebruik moet worden gemaakt van deze dienstverlening. Het WD-raadslid toonde zich onge rust over de voortgang van de woning bouw. Het Bouwfondsplan aan de Beatrixlaan in Den Burg (artikel 11-ge- bied) is nog steeds niet aan uitvoering toe en het Marsplan ontwikkelt zich ook bepaald niet vlot. Ook vroeg hij aan dacht voor leegstand van woningen, met name in het buitengebied. Wat betreft de werkgelegenheid in formeerde hij of de dit jaar ingestelde commissie werkgelegenheid al in staat is nieuwe gezichtspunten naar voren te brengen inzake de toekomstige werkge legenheid op Texel. Klaas Barendregt

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 5