Texel behaalt 2e overwinning Texelse Boys verloor wedstrijd van MOC 3 -1 PUNTVERLIES VOOR TEVOKO HEREN Spanning in wedstrijd oosterend wint Datsun 2 en Kompas Kwadijk 2-0 Goede vangst sportvissers verdiend van Koppel G. Douma-P. Kooiman periodekampioen klaverjassen Mareis boekten winst bij Intersurplus Programma zaalvoetbal ROB V.D. STAP SCOORDE PUNTEN Voetbaluitslagen Training pupillen De Koog Wijziging trainingsuren Tevoko Zaalvoetbaluitslagen Overwinning handbalploeg MST-dames Granaat 19; DINSDAG 27 NOVEMBER 1979 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Het is de eerste teem van Texel eindelijk gelukt een tweede over winning te behalen. Zondag gebeur de dat in Krommenie, tegen mede degradatiekandidaat GVO uit Krom menie. Uitslag 1—2. De ploeg is nu op gelijke voet geko men met GVO, maar heeft een wed strijd meer gespeeld. In de basisop stelling waren Martin Land en Jan Me- dendorp weer van de partij. Gerrie Plaatsman moest wegens militaire dienstverplichtingen verstek laten gaan. Door de goede wedstrijden van de laatste weken bleek Texel duidelijk aan zelfvertrouwen te hebben gewonnen. Door een aantal omzettingen in de ploeg vormen de spelers weer een een heid. Vanaf de eerste minuut trok Texel het initiatief naar zich toe. Opknappen Met name het middenveld was in handen van Texel. Mede dankzij de twee spelers die daar het vuile werk op knapten. Jan van Bennekom en Albert Hoven braken menige aanval van de tegenpartij af, waardoor ze de Texel- verdediging voor een belangrijk deel ontlastten. In de voorhoede van Texel was Louis Uriot voor de GVO-verdedi- ging een voortdurend gevaar. Door z'n enorme werklust en door z'n balvaar digheid bond hij minstens twee verde digers. Na twintig minuten spelen was Uriot dichtbij een doelpunt, maar de uitlo pende keeper was net iets sneller. Doelpunten Tien minuten voor de rust nam Texel een verdiende voorsprong, toen Rob v.d. Stap de diepte werd ingestuurd, één verdediger omspeelde en de keeper met een schitterende beweging uit speelde: 0—1. Na de rust kwam Texel al gauw op 0—2 en weer was het v.d. Stap die scoorde. Louis Uriot onderschepte op de middenlijn de bal en kon opeens doorlopen naar het doel. Bij het passeren van de keeper kwam hij in een Zaterdag 24 november 1979: Junioren: JVC BI-De Koog B1 1—3 Helder B3-Texel B2 7-0 Tex. Boys B2-Helder B4 4 1 Texel C1-Cocksdorp C1 12—2 SRC C2-Tex. Boys Cl 6-2 Texel C2-HCSC C4 4-0 De Koog C1-Succes C3 5—0 Meisjesjunioren: Zeemacht-Tex. Boys 1— Pupillen: Afdeling A: De Koog A1-Tex. Boys A1 0—3 Tex. Boys A2-Texel A3 2—5 Texel A4-Cocksdorp Al 2—2 Afdeling B: Oosterend B1-Tex. Boys BI 2—3 Tex. Boys B2-Oosterend B2 0—1 Texel B2-Texel B3 9-0 Afdeling C: Tex. Boys C1-Cocksdorp Cl 2—4 Texel C3-Texel C4 2—5 Texel C2-Oosterend Cl 0—4 Zondag 25 november 1979: 4de klasse A KNVB: GVO-Texel 1-2 Afdeling Noordholland: FC Huiswaard-ZDH 6—1 Tex. Boys-MOC 1—3 Oosterend-Kwadijk 2—0 Blokkers 2-Texel 2 3—3 Texel 3-ZAP 3 0-4 BKC 3-Tex. Boys 2 6-0 Geelzwart 5-ZDH 2 2-0 Tex. Boys 3-Vesdo 2 0—2 Texel 4-DWOW 4 4-1 DWOW 5-Texel 5 5-2 Junioren: HRC A3-Tex. Boys A1 2—2 ZDH A1-Conzelo A1 4-12 Dames: Tex. Boys-Hollandia 0—2 De A 2 en de B-pupillen van S.V. De Koog trainen met ingang van deze week het hele winterseizoen om 14.00 uur in De Kaaps-nol, in verband met de slechte weersomstandigheden. moeilijke hoek en de bal kwam voor de voeten van Martin Land, die hard tegen een verdediger opschoot. Rob v.d. Stap kon de bal daarna inschieten. Treuzelen GVO kwam binnen een minuut op 1—2, toen er in de Texel-achterhoede werd getreuzeld en de linkerspits uit een voorzet hard inkopte. Even wan kelde Texel, maar de achterhoede hield stand. Vooral de 17-jarige Koos Tjepkema viel op door z'n resolute spel. Texel kreeg nog enkele goede kansen, maar door te gehaast spel gingen deze verloren. Door deze overwinning kan Texel met nog meer zelfvertrouwen de toe komst tegemoet zien. C. J. Huisman werd zondag win naar van de tweede wedstrijd in de winterserie van de Sportvissersclub bij 't Homtje, met 258 cm vis. De wedstrijd werd bezocht door 13 vissers, die er na 154 uur vissen in slaagden 992 cm vis te vangen. Het waren 65 stuks vis, een zeer goed resultaat. De grootste vis was 24 cm van M. Stevens, de kleinste was 11 cm van H. W. Boks. Het gemiddelde lag op 76,30 cm per visser en aan stuks vis op 5 per visser. Bij de jeugd was maar één deelne mer: René Eelman, die 34 cm vis uit het water haalde. De uitslag voor de 12 senioren was als volgt: 1. C. J. Huisman met 258 cm, 2. D. Roeper met 125 cm, 3. H. W. Boks en H. Jansen, beide met 104 cm. In verband met Sinterklaas en Ouwe Sunderklaas vervallen de trainingen van Tevoko op woensdag 5 en 12 decem ber. In plaats daarvan trainen de heren maandagavond 3 december vanaf 9.30 uur in de De Koninghal, terwijl de dames maandagavond 10 december vanaf half tien aan de beurt zijn. Na de lange rustperiode hebben de Boys afgelopen zondag de wedstrijd tegen MOC niet in winst kunnen omzetten. Ze hadden daar ook geen recht op want ze speelden ver beneden hun kunnen. Het groot ste euvel zat hem in de slechte passes waardoor haast geen bal op zijn plaats kwam en er veel balver lies was. MOC, geen topclub in de afdeling, had dat beter onder de knie. MOC speelde ook aggressiever, echtei zonder grofheden. Het was een goed geleide sportieve wedstrijd. Bij de Boys speelden Pieter Duin en Nico Zoetelief weer mee maar Frank de Grave moest nog worden gemist. MOC had in de eerste helft de harde wind als rugge steun, waardoor ze de Boys-achter hoede goed aan de tand kon voelen. Al na tien minuten spelen kwamen ze op een 1—0 voorsprong, toen na een hoekschop de Boys-achterhoede op rij miskopte, waardoor de goed inkomende R. Dekker vrij kon inschie ten. De Boys kwamen ondanks de wind aan tegenstoten toe, na de toch nog snelle Nico Zoetelief op rechts en Cees van Heerwaarden op de voor hem vreemde plaats als linkerspits. Echt gevaarlijk waren deze aanvallen niet. Na een half uur spelen kreeg een MOC middenvelder een vrije schiet kans. De Boys-keeper kon het harde schot niet onder controle krijgen waarna de van hem terugspringende bal voor de voeten van J. Wijdenes belandde, die dankbaar profiteerde en zijn ploeg op ëen riante 2—0 voorsprong zette. In de tweede helft, met Peter Jan Kager (A-junior) op de plaats van Jos Huitema, trachtte de Boys zo snel mogelijk de achterstand terug te brengen. Nic. Zoetelief kreeg door goed doorzetten al snel een kans doch schoot in de haast over. Even later werd hij weer goed gelanceerd maar werd toen, op weg naar het doel op zijn hielen getrapt, waardoor ook deze mogelijkheid verloren ging. P. Duin schoot uit een vrije trap wel onbereikbaar voor de MOC-keepre maar vlak langs de voor de Boys verkeerde kant van de paal. Voorsprong MOC kwam ook tegen de wind in aanvallend nog goed uit de verf en wist, toch nog onverwacht, de voor sprong na een kwartier spelen uit te breiden. Slecht wegwerken van de Boys-achterhoede stelde R. Dekker in staat, via de handen van de Boys keeper te scoren. De Boys bleven wel hard werken voor een beter resultaat maar de effectieve passes op de spits- spelers bleven achterwege zodat de MOC-achterhoede weinig problemen had. Peter J. Kager bewees zijn waarde door een keer uit een hoekschop goed in te koppen maar de MOC-doelman stond op de goede plaats om het gevaar te keren. Vijf minuten voor tijd smaakte hij echter het genoegen de tegentreffer te scoren. Na een onover zichtelijke situatie voor het MOC-doel stond hij op de goede plek om het leer te ontvangen en gaf de MOC-doelman zeer beheerst het nakijken. In de eerste klasse zaalvoetbal eindig de de wedstrijd tussen de nummers 1 en 2 (Datsun 2 en Kompas) in een 4—4 gelijk spel. Het was een typerende wedstrijd om de hoogste plaats met veel spanning, zenuwen en voor de eerste klasse aantrekkelijk zaalvoetbal. Hoewel Datsun 2 over de betere spelers beschikte wist Kompas door meer inzet toch een verdienstelijk gelijk spel te behalen. Voor de wissel nam Datsun 2 tweemaal een voorsprong maar Kompas kwam steeds weer op gelijke hoogte. Na de wissel werd Datsun steeds sterker, maar de counters van Kompas bleken echter zeer gevaar lijk en uit zo'n aanval nam het dan ook voor het eerst in de wedstrijd de leiding. Hierna moest een Kompas-speler voor 5 minuten naar de strafbank en in die tijd maakte Datsun de gelijkmaker. Toen Wilco Bakker Kompas 6 minuten voor het einde op 4—3 zette leek Kompas een puntje te veel uit deze wedstrijd te halen. Voor Datsun wist Dirk Bootsma vlak voor het einde nog een gaatje in de Kompas-verdediging te vinden en zo doende de eindstand op 4—4 te bepalen. Zonder wisselspelers DT Smul speelde tegen Texel vetera nen 1 zonder wisselspelers. Voor de rust wist het nog wel een 1 —0 voorsprong te nemen maar toen na de wissel ook nog eens een DT Smul-speler geblesseerd de zaal moest verlaten konden de mannen het tempo van de veteranen niet meer bijhouden en in 25 minuten tijd scoorde Texel 10 maal terwijl Smul na de wissel hier 1 doelpunt tegenover stelde. De wedstrijd tussen Rab 1 en KSMT 1 was een gelijkopgaande wedstrijd waar in Rab in de slotminuten de volle winst wist te pakken door 2 doelpunten van ArieZijm: 5—3. Oosterend 2 klom op naar een gedeelde tweede plaats door Nioz 1 met 3—1 te verslaan. Lange tijd was de stand 1 1 maar het was de op het Nioz werkende Ruud Daalder die z'n colle ga's op een achterstand zette en daarna bracht Martin Huizinga met een schitte rende lob de eindstand op 3 1 Koppositie In de tweede klasse wist Nioz 2 z'n koppositie te verbeteren door in de laatste seconden het enige doelpunt van de wedstrijd te scoren. Question 2 kwam door een 2—0 overwinning op Spyker op de tweede plaats terecht. Slufter- hoek speelde zonder wisselspelers maar wist toch tegen Rab 2 een gelijk spel te behalen (1 1). Texel veteranen 2 toonde zich een betere ploeg dan Ver. Schilders en door doelpunten van T. Domhof (3) en J. de Kraker (2) wist het een 5—0 ovenwin ning te behalen. De broederstrijd tussen Oosterend 4 en Oosterend 5 eindigde in een klinkende 7—2 overwinning voor het vierde. Oosterend 4 was sterker. Aanvoerder Sieme Verseput miste zelfs een penalty. Vooruitblik Woensdag a.s. worden in de sporthal twee belangrijke wedstrijden in de hoofdklasse gespeeld. Om 19.30 uur treedt JKM 1 aan tegen Oosterend 1 en voor de Strenders is dit hun laatste kans om aansluiting bij de kopgroep te In de klaverjascompetitie van Klaverjasclub De Zwaan is het koppel G. Douma-P. Kooiman er in geslaagd de eerste periode als win naar te beëindigen. Het echtpaar Spaans wist nog wel wat van haar achterstand goed te maken, maar kwam uiteindelijk toch een 500 punten tekort om hun van de eerste plaats te verdrijven. Winnaar van de achtste avond werd het koppel A. Dijker-N. Koomen met 7120 punten. Dit koppel speelt wissel vallig. Na een hoge score werd meestal een paar slechte avonden gespeeld. Tweede werd het echtpaar J. van Heerwaarden met 6894 punten, die hiermee voor het eerst een hoge score behaalde. Uitslag en stand: Uitslag 8e avond: Resp. punten, marsen. A. Dijker-N. Koomen 7120 5 Echtpaar J. v. Heerwaarden 6894 3 Echtpaar J. Spaans 6865 2 P. Beers-J. Vinke 6717 3 Fr. v.d. Gracht-G. Caspers 6606 4 M. Witte-M. Boogaard 6536 0 Eindstand Ie periode: G. Douma-P. Kooiman 51.606 19 EchtpaarJ. Spaans 51.100 9 Th. Witte-J. Witte 50.208 16 P. Hartog-H. Snoek 49.638 11 P. Bruin-G. Smit W. Bakker-G. Festen Echtp. P. v. Heerwaarden H. Lek-Th. van Hoorn 49.265 49.007 48.868 48.711 De kadetten van het basketbal team van de Mareis hebben onlangs twee wedstrijden gespeeld. Tegen Intersurplus kwam het Texelse team met een ruime overwinning uit de bus: 42-24. De daaropvolgende wed strijd tegen de Hoppers werd met 39-59 verforen. De vijfde wedstrijd in de competitie werd eindelijk gewonnen van tegen stander Intersurplus. In de eerste tien minuten werden veel punten gescoord door de Mareis. De ruststand was 19-3. Na de rust begon Intersurplus te jagen en konden ze een aantal punten uitlo pen. Maar inmiddels trokken de Mareis ook van leer en konden ze de winst punten mee naar huis nemen. Topsco rers waren Gert Coevert met 11 doel punten en Joost van Aalderen met 9 doelpunten. behouden. Ook JKM 1 kan geen pun tenverlies lijden omdat het anders wel eens een plaatsje kan zakken en op het eind van de competitie het verschil met nummer twee in punten wel eens zeer klein kan zijn. Na deze wedstrijd ont moeten De Zwaan en Dubbeldik 1 elkaar om 20.15 uur. Hoewel De Zwaan, net als JKM 1, als favoriet start heeft het in voorgaande jaren altijd op veel weer stand van de Dubbeldikkers kunnen rekenen. De vorm van de dag kan in deze wedstrijd wel eens de doorslag gaan geven. De stand aan de kop is op het ogenblik, resp. gespeeld, punten, doel punten voor en tegen: De Zwaan 6 11 30-6 JKM 1 6 11 25-6 Dubbeldik 1 6 10 27-9 Dubbeldik 2 6 9 14-9 Oosterend 1 6 8 17-8 Junioren: Alkema BV-S. Schaep 2 1 —7 Bureau Eelman-Zegel Modes 0—0 Eerste klasse: KSMT 1-Rab 1 3-5 DT Smul-T exel veteranen 1 2—10 Nioz 1 -Oosterend 2 1—3 Datsun 2-Kompas 4—4 Derde klasse: Ver. Schilders-Texel veteranen 2 0—5 Rab 2-Slufterhoek 1 1 Oosterend 4-Oosterend 5 7—2 Veteranen De Koog-Nioz 2 0—1 Spyker-Question 2 0—2 Tweede klasse: Mok-KSMT 2 3-1 Woensdag 28 november: 18.30 u.: Badhotel-Tex. Boys 1 19.20 u.: JKM 1-Oosterend 1 20.15u.: Dubbeldik 1-DeZwaan 21.05u.: Vergiet-Question 1 22.00 u.: JKM 3-Amro Zaaldienst: Jelleboog. Donderdag 29 november: 18.30 u.: De Koogel 2-Bremakker (j) 19.00 u.: Ratronics2-De Koogel 1 (j) 19.30 u.: Tex. Boys 2-Dubbeldik 3 20.20 u.: JKM 2-AEtO 2000 21.15 u.: Jelleboog-Rabo 22.05 u.: Gempo-Paal9 Zaaldienst: Question 2 Vrijdag 30 november: 21.10 u.: Oosterend 3-Rab 1 22.00 u.: Dubbeldik2-Datsun 1 Zaaldienst: Badhotel. In een bar slechte wedstrijd heeft Oosterend een toch verdiende 2—0 overwinning behaald. De harde wind maakte goed voetbal practisch onmogelijk al deden beide ploegen al het mogelijke om er toch iets van te maken. Voor de rust was de wedstrijd nog aantrekkelijk. Oosterend speelde tegen de harde wind in en slaagde er in op bepaalde momenten bijzonder gevaar lijk te worden voor het Kwadijker doel. Kwadijk kon het bij tijd en wijle, gesteund door het windvoordeel, de Oosterend-defensie bijzonder lastig maken. De thuisclub had echter toch de beste kansen. Hoewel een toege kende penalty werd gemist door Jan de Vries, zorgde Piet Koning in de slotfase van de eerste helft voor 1 —0. Na de rust viel de wedstrijd terug naar een bedenkelijk spelpeil, al was de goal van Johan de Waard, die Oosterend naar 2—0 tilde, bijzonder fraai. Doelpunten Het eerste kwartier van de wedstrijd was duidelijk voor Kwadijk. Vooral bij vrije trappen ontstonden gevaarlijke situaties voor het Oosterend-doel. De Oosterend-defensie bleef in deze fase teveel voor eigen doel hangen, zodat Kwadijk dankbaar van het windvoor deel gebruik kon maken. Doelman Roel Veldman moest voortdurend op zijn hoede zijn om een doelpunt te voor komen. Langzamerhand kreeg SVO meer greep op het spel en onmiddelijk ontstonden scoringskansen. De doelman van Kwadijk was in een goede vorm en hield zijn doel schoon tot vlak voor de rust. Zelfs de penalty die Oosterend kreeg toegewezen, na een duidelijke hands-situatie, werd door herrj bekwaam gestopt. Even later zouden de Gortbukers toch een voor sprong nemen. Johan de Waard bediende Piet Koning op maat en op zijn harde schot had de Kwadijk-doel- man geen antwoord. Harde wind Na de rust leek Oosterend aanvan kelijk op een grote overwinning af te gaan, maat de Oosterend-ploeg speelde eén ongelukkig spel. Vooral op het middenveld ontbrak de rust om tot opbouwende aanvalsacties te komen. Ook Kwadijk kreeg het bijzonder moei lijk tegen de steeds toenemende wind op te boksen. De wedstrijd werd gaan deweg slechter. Wel scoorde Johan de Waard via een kopbal zeer fraai 2—0, maar meer zat er voor beide ploegen niet in. Deze wedstrijd liep niet lekker. Bovendien was dit team een tegen stander met veel lengte en de Mareis speelden maar met vijf man. Zo konden de Hoppers veel punten scoren, spelend in een hoog tempo. Na tien minuten hadden de Hoppers al 20 punten binnen gehaald. Daarna konden de Mareis met 19 punten uitlopen. De Hoppers trokken zich hier weinig van aan. Ruststand was 30-19. De Hoppers waren ruwe spelers. In de tweede helft werd de tiende persoonlijke fout gemaakt. Bij iedere punt die ze maakten kregen de Mareis twee straf schoppen. Ondanks deze kansen lukte het niet een overwinning te behalen. Topscorers in deze wedstrijd waren Ronald Souwer met 16 en Frank Stu- dulski met 20 doelpunten. Het eerste hand belt earn van de MST-dames speelde een uitwedstrijd tegen MFC 2. De Texelse dames gin gen met een vorstelijke overwinning van 14-1 naar huis. Door een geweldige inzet van MST 1 en een goed samenspel kregen de tegenstanders weinig kans hier iets tegen in te brengen. De meisjesadspiranten van MST- handbal speelden een uitwedstrijd tegen Petten (in Schagen). Petten was voor de MST-meisjes een sterke ploeg. MST verloor de wedstrijd met 6-1. Na een moeizame strijd wisten de heren van Tevoko 1 een benauwde 3—2 zege te boeken op het sterk verdedigende Braaf Sea hawks 2 uit Den Helder. Hiermee komen de heren op een derde plaats in de com petitie met 5 punten achterstand op koploper Advendo. Dames 1 blijft het goed doen. Zater dag waren het de dames van Polisport 2 uit Schagen die met een 3—1 neder laag naar huis gestuurd werden. Callantsoog bleek sterker dan het tweede damesteam, dat er niet in slaagde winst te boeken en met 0—3 werd verslagen. Heren 2 wees in Den Helder het team van Zeemacht gedecideerd terug. Con centratieverlies leidde tot verlies van de derde set, maar daar bleef het ook bij: 1-3. De Texelse derby tussen Tevoko 3 en Smash '68 werd een overwinning voor de dames van Tevoko. Smash slaagde er alleen in om de derde set in een zege om te zetten. Rommelig Doordat Braaf Seahawks goed ge bruik maakte van de gaten in de Tevoko verdediging slaagden de Texe laars er niet in enige lijn in het spel te brengen. Seahawks wist er van te profiteren, temeer daar Tevoko dankzij slechte opslagen geen punt wist te maken, werd de eerste set een 12-15 zege voor de Helderse ploeg. Tevoko liet het er niet bij zitten en drong de Helderse ploeg terug. Via 15-2 werd orde op zaken gesteld. Het bleek echter niet genoeg en Seahawks kwam terug. Het Tevoko-spel werd weer rommelig wat tot set- en puntverlies leidde: 12- 15. Met dezelfde cijfers werd de vierde set een Tevoko overwinning, waarna de vijfde set, mede door een blessure aan Seahawks-zijde, een eenvoudige 15-3 setwinst werd. Helaas is door dit puntverlies de ach terstand op koploper Advendo uitge groeid tot 5 punten. Dames 1 deed het tegen Polisport 2 beter. De opgaande lijn van de laatste weken werd voortgezet en safe spelend werd de eerste set een regelmatige Tevoko-overwinning. Ondanks een aanzienlijk verbeterd blok konden de Texelse dames niet verhinderen dat Polisport in de tweede set een grote achterstand iniep en zelfs de set met 14-16 winnend wist af te sluiten. De volgende sets lieten de dames zich niet meer intimideren en goed aanvallend en verdelend werden de dames uit Schagen verslagen. Dankzij deze 3—1 overwinning blijven de Tevoko-dames meedraaien aan de kop van de ranglijst. Ondanks goed spel konden de dames van het tweede het niet bolwerken tegen het geroutineerde team uit Cal lantsoog. Via 7-15, 11-5 en 7-15 werd het een 3—0 nederlaag. Concentratie Heren 2 deed het in sporthal De Brug in Den Helder beter. Eenvoudige over winningen in de eerste twee sets 15- 5 en 15-11 leidden tot concentratie verlies in de derde set, waardoor tegen stander Zeemacht van de openingen kon profiteren. Na 13-15 setverlies brachten de Texelse heren orde op zaken en lieten via een duidelijke 15-1 zien wie de sterkste was. In de Texelse derby tussen Tevoko 3 en de Smash '68 dames bleek dat de Oosterenaers wat zwakker spelen on danks een enthousiaste inzet. Regelmatig spelend boekte Tevoko 3 tweemaal een 15-6 setwinst, waarna bijna gebruikelijk de derde set verloren ging: 14-16. Daarna was de tegenstand van Smash '68 gebroken en via 15-7 werden de dames uit Oosterend met een 3—1 nederlaag naar huis gestuurd De heer C. Maas uit Den Burg bezorgde gisterochtend op het politie bureau in Den Burg een nog gave 20 millimeter granaat. Het ding was gevon den bij de Mokbaai waar in het verleden meer van dergelijke vondsten zijn ge daan.

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 7