„Paradise Alley" Voor het weekend Suikeroom HJHKIIWS Zon. maan. hoog water Romke Relling spreekt voor Baptisten Aanrijding Gevonden en verloren in oktober Kerstmiddag voor ouderen I Mededelingen van B.enW.\ van 1 en 2 december 1979 Kerkdiensten Artsen Groene Kruis Tandartsen Apotheek Rijkspolitie Dierenartsen Noodslachtingen Prijs af te halen Zuigelingenbureau PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 7 DECEMBER 1979 Donderdag 20 december wordt in de burgemeester De Koninghal de jaarlijkse kerstmiddag voor ouderen gehouden, georganiseerd door de Bond voor Oude ren en in het bijzonder bedoeld voor alle ouderen uit Den Burg en De Waal. Er is voor een mooi programma gezorgd en ook wordt weer een broodmaaltijd aan geboden. De kosten voor deze middag zijn 75,— per persoon. Wie wil mee doen, dient tevoren wel een kaart af te halen bij dienstencentrum De Hollebol en wel op maandag 10 en dinsdag 11 december tussen half drie en vijf uur. Wie slecht ter been is kan zich daar op geven voor vervoer. Subsidiëring brandveiligheidsvoorzieningen logiesbedrijven 1979 Nogmaals maken wij ondernemers van vóór 1975 gevestigde logiesbedrij ven die inschrijfplichtig zijn bij het des betreffende bedrijfschap, er op attent dat zij ter tegemoetkoming in de kosten van noodzakelijke bouwkundige voor- In het City-theater in Den Burg is van vrijdag tot en met maandag de film Paradise Alley" van Sylvester Stallone te zien. De film is toegankelijk voor iedereen die 16 jaar of ouder is en begint om 20.00 uur. Sylvester Stallone heeft zeven jaar rond gelopen met het idee een film te maken over zijn jongensjaren in de sloppen van New York, de zgn. Heli's Kitchen. Stallone schreef en regisseerde zelf zijn derde film die de titel „Paradise Alley" meekreeg. Stallone voert ons een wereld binnen die de zijne moet zijn, al thans die van zijn jeugd. In de asgrauwe sloppenbuurt voeren kansloze under dogs een bij voorbaat verloren strijd om het bestaan. Hoofdpersonen in „Para dise Alley" zijn de drie broers Carboni: Lenny, een kreupele oorlogsveteraan, Cosmo (Stallone) de plannenmaker, en Victor, een zachtaardige dommekracht, die werkt als ijssjouwer. Het verhaal speelt in 1946 en geld heeft het drietal niet. Ze hangen rond in obscure kroegen en danszalen, hebben contacten met lichtzinnige vriendinnetjes. Ze leven aan de zelfkant van New York, tot ze de „gouden vondst" doen: ze gaan de kracht van de jongste Carboni (Victor) benutten. Hij wordt beroepsworstelaar onder de artiestennaam „Kid Salami". Al met al 106 minuten ontspannen kijk plezier naar het nieuwe fenomeen van Hollywood, dat op het witte doek een unieke combinatie is geworden van indrukwekkende spierballen en pure emoties. Toegang 16 jaar. Zondagmiddag draait voor de kinde ren „Kuifje en het geheim van het Gulden Vlies", waarin naast de stripheld Kuifje, professor Zonnebloem, Don Lope, professor Zalemea en Haddock ten tonele worden gevoerd. Een schat, begraven aan de kust van een Grieks eiland, kan een economische omwente ling betekenen. Gangsters hebben hier een oogje op. Natuurlijk ontstaan er pro blemen. Kuifje en zijn mannen lossen het weer op. De voorstelling begint om 15.00 uur. De zon komt 9 december op om 8.35 uur en gaat onder om 16.29 uur; 12 december op om 8.38 uur en onder om 16.29 uur. Maan: 11 dec. L.K., 19dec. N.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 7 december 10.58 en 22.57 Zaterdag 8 december Zondag 9 december Maandag 10 december Dinsdag 11 december Woensdag 12 december Donderdag 13 december Vrijdag 14 december Zaterdag 15 december Aan het strand is het uur eerder hoog water. 11.30 en 23.24 11.59 en 23.52 en 12.28 0.23 en 13.06 1.03 en 13.52 2.00 en 14.54 3.10 en 16.04 4.24 en 17.12 ongeveer een Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter A. Waverijn, Kogerstraat 87a, Den Burg, tel. (02220) 2016. Ambulance fin geval van onge lukken met betekenend lichane- lijk letsel) (02220) 2011. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. Van Karsen, Kogerweg 132, Den Burg, tel. 4319. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan man zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Open op werkdagen: 8.30- 18.00 uur. Zaterdag 11.30-13.00 uur en 16.00-18.00 uur. Zondag 11.30-13.00 uur en 17.00-18.00 uur. Buiten die tijden alleen voor spoed eisende gevallen. Dagelijks is het politiebureau van de groep Texel van de Rijkspolitie telefonisch te bereiken via tel. (02220) 2IJ44. Buiten kantooruren (tussen 18.00 en 08.00 uur) kan men rechtstreeks contact opnemen met de meldkamer van het district Alkmaar, tel. (072) 116444. Alleen voor spoedgevallen tele foon (02220) 2527. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, telefoon (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. Zondag 9 december 1979 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Wisman diakoniecollecte, m.m.v. het dameskoor o.l.v. Jan Visser. Om 19.30 uur uitzending via de Lichtboei. De Cocksdorp 10 uur ds. Wolthaus collecte oecumenische arbeid Den Hoorn 9.30 uur ds. Hoekstra m.m.v. The Messengers De Koog 11.00 uur ds. Hoekstra na afloop koffiedrinken De Waal 11.15 uur ds. Wisman Oosterend 9.30 uur ds. De Geeter collecte oecumenische arbeid 19.30 uur gemeenschappelijke Herv./Geref. zangdienst in de Gereformeerde kerk Oudeschild 11 uur ds. De Geeter collecte Oecumenische arbeid GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10 uur ds. A. Medema, Zevenhuzen 19.00 uur ds. A. Medema Oosterend 10.00 uur ds. De Boer 19.30 uur Gemeenschappelijke Adventsdienst Ned. Herv. en Geref. in de Geref. kerk GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 uur Dienst 16.00 uur Dienst GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 19.15 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. Hylkema Uitzending via de Lichtboei. BAPTISTENGEMEENTE in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 16.30 uur ds. Romke Zeiling. Kinderoppas aanwezig. ROOM-KATHOUEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur Uitzending via De Lichtboei Zondag: 10.45 uur De Koog: zondag 9.30 uur Oudeschild: zondag 19.00 uur Den Hoorn: zondag 10.45 uur De Cocksdorp: zondag 9.15 uur Oosterend: zaterdag 19.30 uur JEHOVAH'S GETUIGEN Rode Kruis gebouw Jonkerstraat, Den Burg Zondags: 18.30 uur openbare lezing 19.30 uur Wachttorenstudie. Donderdags: 19.30 uur Bediening School. 20.30 uur Dienst Vergadering. I I I |^»*uMgiiMMiaiaaii c-*/, u.y.y. av.jv uui uiciidt vciyaucuiiy. De in Baptistenkringen welbeken de predikant Romke Railing zal voorgaan in de Baptistendienst die zondagmiddag a.s. om Kalf vijf wordt gehouden in de Doopsgezinde kerk in Den Burg. Ds. Reiling heeft in de Baptisten- organisatie een coördinerende en infor merende taak. Door de Unieraad van Baptistengemeenten in Nederland is hij gekozen tot evangelist in algemene dienst. Juist toen mej. Van E. uit Den Burg met haar Datsun de geparkeerde vracht wagen van A. Kievit in de Weverstraat voorbij wilde rijden, deed bestuurder J.C.W. zijn portier open. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Wel was de voorruit van de Datsun vernield en liep de wagen schade aan het dak op. Er is nog een prijs (sprei) af te halen van de verloting die werd gehouden ter gelegenheid van de verkoopdag van de Handwerkclub De Hollebol. De prijs viel op lotnummer blauw 1750. De zuigelingen die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt: Dokter Siebinga, dinsdag 11 december om 14.00 uur. Dokter Waverijn, woensdag 12 de cember om 13.30 uur. Fiat 850 sleutels; zilveren schakelarm band; zwart nylon jack met witte strepen, op rugzijde 'Harley Davidson'; blauw nylon jack portemonnee; gouden halsketting hanger (tandje); Rabo-mapje met papieren; Opel Rekord sleutel; bruine portemonnee inhoud 7100,— giropas; staal zilverkleurige vulpen met losse klip; blauwe handdoek 2 washandjes; zilveren halskettinkje; korte zwarte leren jas; Agfa pocket camera in zwart leren hoesje; 3 sleutels aan zwart labeltje;giropas; bril, bruin montuur; quartshorloge; donkerblauw suède etui inhoud sleutels, postzegels, adresboek je; bruine slaapzak; groene regencape; Plato herenhorloge; bruine damesporte monnee inhoud 7125,— betaal cheque en Amropas; gouden armband; zilveren armbandje met inscriptie 'jacqueline'; Agfamatic elektronen flit ser; geel vest; bril met zilverkleurig montuur; kentekenplaat 32-62-GF; groene sporttas inhoud gymbroek, handdoek, handschoenen; wandelstok; sierrand van koplamp; vierkante bruine portemonnee inhoud 720, zieningen ter verbetering van de brand veiligheid in hun bedrijven subsidie kunnen ontvangen (kampeerboerderijen zijn uitgesloten). De subsidie bedraagt 3310% van de kosten met een maxi mum van 7100.000,— per logiesbedrijf. Een groot aantal bedrijven (waaronder alle logiesverstrekkende bedrijven) moet voldoen aan de brandveiligheids voorschriften van de Brandveiligheids verordening. Het is, zoals u begrijpt, onmogelijk om alle betrokken bedrijven tegelijk te controleren. Wees, als u een vóór 1975 gevestigd logiesbedrijf heeft, in ieder geval een aanschrijving vóór, al was het alleen maar om de subsidie niet mis te lopen. Hoe eerder de brand veiligheidsvoorzieningen worden aange bracht hoe beter (veiliger en goedko per), mede door de thans (nog) gelden de subsidieregeling. Aanvraagformu lieren kunt u krijgen op het gemeente huis bij de afdelingen algemene zaken (kamer 209) en bouw- en woningtoe zicht (kamer 306). Indienen van deze aanvraag is voor onbepaalde tijd moge lijk. Gevonden; Siervelg van personen auto; trouwring inscriptie 14-6-25 KS; bruine leren jas; rood-bruin lederen Chi nees portemonneetje inhoud 70,50 Chinese postzegel; lichtbruine meisjes portemonnee inhoud 10 mark; Ford sleutels; zilverkleurige kinderbril alarmknipper; 2 sleutels aan ring; beige knipportemonnee inhoud 712,60 make-up artikelen; deel III 1979 Opel 15-SV-05; hondenhalsband riem; portemonnee inhoud ABN bankpas Eurocheques; zwart lederen polstasje; bruine leren handschoen; boekje van Rode Kruis met naam mevrouw Bruin; herenbril donker montuur; oranje-geel gekleurde want; bos met 4 5 sleutels waaronder autosleutels; fietsslot; sleutelring met letter B en 6 sleutels. Verioran: zilveren schakelarmbandje; kleine bruine portemonnee met rits inhoud 7175,—; plastic tas inhoud gymkleding; bruine portemonnee in houd 7425,- betaalpas; plastic tas inhoud agenda, schoolboeken, zwarte trui; driewiel-fietsje; auto- en huissleu tel aan zwart stukje leer; herenhorloge merk Adiam; herenhorloge Prisma doublé met zwart leren band; witte enveloppe inhoud 7216,—; rode da- mesportemonnee inhoud 775, porte feuille inhoud rijbewijs, kentekenbewijs, medische papieren en 790, gouden schakelarmband met wereldbol; bruine damesportemonnee inhoud 775,—, ketting met ster en sleutel; Pentri klein- beeldcamera; Agfa instamatic tasje; FEUILLETON door Tom Lodewijk. 9. Inmiddels verleende de vis weinig medewerking. „Ze hebben vakantie", wist Pieter. „Ze verlangen helemaal niet naar de pan", stemde Simon bedroefd toe. „Dat zal Anneke spijten". „Geloof dat", grinnikte Pieter, „die is nogal tuk op al die rommel. Ik heb es één keer een snoek gevangen. Mens nog toe, alles stond overeind. En al die graten I Ik had maar één troost, de jongens waren diep onder de indruk". Ze zwegen en visten weer. „Hoe bevalt u nou dat niks doen?" vroeg Pieter, steeds starend op zijn simmetje. „Nou, jong, eerlijk gezegd, maar matig. Ik ben geen man om met m'n duimen te draaien". „Nee", knikte Pieter. Het was hem duidelijk. „Ik zoek wat te doen, maar ik moet er een beetje sjenieïgheid in hebben, zie je? Niet te veel zorgen, een beetje eigen baas, en liefst niet alsmaar binnen. Daar moet je tegenaan lopen". „Ja", zei Pieter, „als je gaat zoeken vind je het niet, stiekum wachten tot het voorbijdrijft en dan ophalen". Maar hij sprak aan dovemansoren, want oom Simon was in een andere wereld. Hij had „een bewijsje" er was duidelijk daar onder water een liefhebber komen opdagen. „Eindelijk", zei Pieter, „wat zal 't wezen. Een witvisje?" „Nee" zei oom Simon gespannen, „dit is wat anders jong. Pats, daar gaat ie. Nou, maar dèt is een knaapl" „Laat 'em niet schieten", vermaande Pieter. Nu, dat was oom Simon bepaald niet van plan; met een ijver, een betere zaak waardig, voerde hij de strijd met de nog onzichtbare vis, die niet op de kennis making met oom Simon gesteld bleek. En toen hij wild uit het water opsprong, zagen de twee hengelaars eindelijk wat aan de haak spartelde. „Een reus van een karperl" schreeuwde Pieter opgewonden. „Jaja", hijgde oom Simon, want de reus van een karper gaf hem handen vol werk. „Wacht", zei Pieter ijverig, „zal ik effe", maar hij maakte de zin niet af. In zijn ijver om zijn maat te hulp te komen, struikelde hij en wankelend proberend zijn evenwicht te bewaren, belandde hij met een grote plons in de woelige baren. „Hou 'em vast", schreeuwde hij naar oom Simon, „ik red me well" Een zwaar geronk overstemde zijn woorden. Met een sierlijke boog en een brede schuimbaan voer een kleine sloep met buitenboordmotor op hem af. „Hier moet je wezen", riep de schip per, en naar oom Simon „houd 'em an de lijn meneer, ik pik deze dooje visjesvreter wel op". Pieter stak een nat hoofd boven de golven, spuwde met een vies gezicht wat water uit en maakte zich gereed om zijn redder van antwoord te dienen. „Niet spreken, klim d'r in", zei de redder. „En dan zullen we es kijken wat die ouwe baas klaarmaakt". Oom Simon, ofschoon hevig be nieuwd hoe Pieters leven werd gered, was geheel bevangen door jagersin stinct. Hij dacht niet aan loslaten, integendeel, hij bracht de karper al dichterbij. Hij voelde hoe de boot hevig schommelde en begreep dat er iemand overstapte. Een bruin gezicht met baard dook in zijn gezichtskring op, alsmede een schepnet. „We krijgen 'em ook nog", zei de baard. Vijf minuten later was het bekeken. Inderdaad was het een pracht van een karper. Oom Simons borst zwol van trots. „Nauwelijks in 't land en nou al roem" zei hij stralend. Naast elkaar lagen de beide boten. Pieter, in de sloep, was bezig zich van zijn natte kleren te ontdoen. „D'r ligt nog een ouwe werkbroek van mij", zei de baard, „als je niet in adamskostuum wilt lopen, trek die dan maar an". „Zozo" zei oom Simon, „nou u kwam net bijtijds". „U moet niet met schoolmeesters gaan vissen", zei de baard, „daar komt niks dan narigheid van. Dat zie je nou alweer". „Luister niet naar wat die vent zegt", protesteerde Pieter, tijdens het uittrek ken van een kletsnat hemd, vanuit het andere schuitje. „Hij heeft iets tegen schoolmeesters, omdat ie het zelf nooit verder dan de derde klas heeft ge bracht". Oom Simon grijnsde naar de baard. „Jullie kent mekaar zeker". „Nou, ik zou Pieter niet kennenl Ik heb hem bij vergissing het leven gered, anders had ik hem laten dobberen. D'r is niks an verloren gegaan, meneer". „Jij mij het leven gered", protesteer de Pieter, „je had me bijna overvaren, sukkell 'k Heb jou niet nodig!" „Maarwèl m'n broek", constateerde baardmans tevreden. „Kleed je nou an want het is geen gezicht, al die beende ren". Oom Simon knorde van genoegen. Niet alleen had hij een knaap van een karper gevangen, helemaal alleen, on danks de duikdemonstratie van zijn neef, maar hier was een man komen opdagen waarmee je ook figuurlijk uit vissen kon gaan, dat wist hij meteen. „Ik ben Simon Kolberg" zei hij, „en Pieter is mijn aangetrouwde neef". „Zo" zei de baard, „ik heet Sjoerd Bol. Tja, je wéét niet wat je in de familie krijgt, hè? 't Is een misstap van Anneke geweest, denk ik altijd maar". „Ik kom zó bij je", dreigde Pieter, die net bezig was de laatste hand aan zijn schaars toilet te leggen. „Pas maar op dat je er dan niet wéér induvelt. Ik heb geen twee broeken", treiterde Sjoerd. Nadat oom Simon bemiddeld had tussen de man met de baard en Pieter, die aanbood zijn levensredder te water te werpen, toverde Sjoerd ergens uit een kastje van de sloep een kleine, vierkante fles te voorschijn, waarvan hij Pieter de inhoud sterk aanbeval tegen „de kippekoorts". Ook oom Simon versmaadde de medicijn niet, en Sjoerd nam de laatste en grootste slok. „Ziezo" zei hij, „alle goeie dingen bestaan uit drieën. Wat gaan we doen jongens? Piet, ga mee naar de werf, dan kunnen je kleren drogen. Enne zouwen we die karper dan niet soldaat maken?" „Die moet mee naar huis", zei oom Simon. „Ben je gek", meende Sjoerd, „niks voor Anneke". Oom Simon meende van zijn neef al zoiets gehoord te hebben. „Maar niemand gelooft me als ik vertel „Zien is geloven", besliste Sjoerd. „We maken d'r een foto van, de karper een beetje naar voren, dan lijkt ie nog groter, en u zakt een beetje door uw knieën". „Je bent een schurk", lachte Simon Kolberg. Het bleek dat Sjoerd een klein scheepswerfje had, wat bootjes ver huurde, andere bootjes repareerde, en druk bezig was aan een geheimzinnig ontwerp, dat een ommekeer moest brengen in de zeilsport. „Ik ben een ouwe vrijgezel", ver klaarde hij, „ik heb met niemand wat te maken en leef voor 't vaderland weg". Hij zag kennelijk in oom Simon een verwante geest, en meneren was er niet meer bij. Voor Sjoerd was het „ome Simon" en de aldus toegesprokene glom van voldoening als beleefde hij de schoonste dag van zijn leven. (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 2