r rr i Texelaartjes Voor het weekend ,,De eend en de Cadillac" *>v J Brandmelding Texels konijn topper op tentoonstelling Grote ravage door binnenbrand Zuigelingenbureau I VERVOLG VAN PAG. 1 Artsen van 5 en 6 januari 1980 Kerkdiensten Groene Kruis Tandartsen Apotheek Rijkspolitie Dierenartsen Noodslachtingen -7ST VRIJDAG 4 JANUARI 1980 TEXELSE COURANT PAGINA 3 Op de onlangs gehouden landelij ke tentoonstelling van de vereniging „Helder en Omstreken" te Den Helder is het angorakonijn van me vrouw Slikker uit Den Burg tot alge- mee kampioen uitgeroepen. Boven dien behaalde mevrouw Slikker met andere inzendingen viermaal het predikaat 'fiaai'. Er waren nog meer successen van Kotex-leden op deze tentoonstelling: de heer M. Verseput behaalde met zijn Franse hangoor 2x Fraai en 1 x G en met zijn trio ijzsrgrauw 1 x Zeer Goed. Mevrouw Rentenaar verwierf met haar inzendingen 4x Zeer Goed, 1x 0. De heer J. de Vries behaalde met zijn "Weners 1 x Zeer Goed, 3x G. Bij de hoenders behaalde de heer C. Daalder een ereprijs met zijn baardkuif- hoen met het predikaat Fraai. Verder behaalde hij 3x Z.G., 2x V. en 1 x M. r, Bij de watervogels behaalde C. Daal- j - der 1 x Fraai, 1x G., lx V. en 1 x 0. De heer Domhof werd met zijn brama buffcolumbia oe beste bij de buiten landse rassen rret het predikaat 1e Z.G. 5 Verder behaal® hij met zijn cochins -3 x G. en 2 x V De heer Th. Witte kreeg voor zijn Flollandse hoenders 2x G lx V. en 1 x O. Mevrouw Lap-Flogetoorn be haalde met haar wyandotte 1 x G, 2x V:en 1 x 0. Bij de duiven verwierf C. Bruin met l zijn modena's 1« Fraai, 5x Z.G., 1 x Gen. en 1 x M. Vrijdagavond heeft een felle binnen brand de woning van de familie J. Maas aan de Molenstraat in Den Burg on bruikbaar gemaakt. De schade beloopt mogelijk een ton; de oorzaak wordt nog onderzocht. Op het moment dat de brand in de huiskamer ontstond, bevonden zich drie zoons van de familie Maas in de woning. In de kelder waren Tom (14) en Maarten (10) Maas bezig boodschappen op te bergen en op de bovenverdieping lag de 20-jarige Jan Maas op bed. Mogelijk is er iets gebeurd met het televisietoestel, dat op dat moment in werking was. Dit apparaat is dan ook voor onderzoek door de technische recherche meege nomen. Een van de twee eerstgenoemde jon gens ontdekte het onheil toen de kamer g al in lichterlaaie stond. Hij sloeg alarm bij S de buren, de familie Gieles van de Witte 5 Burcht. Aan de brandwerende plafonds 5 (een half jaar geleden aangebracht bij de 5 renovatie van het huis) is het te danken B dat het vuur tot de woonkamer beperkt bleef. Toch ontstond elders in het huis zoveel rook en hitte dat de schade ook daar zeer aanzienlijk was. Het grootste deel van de inboedel kan als verloren worden beschouwd. Jan Maas ontdekte pas na zeer geruime tijd dat er brand was; hij stelde zich via het dak in veiligheid. De zeven personen tellende familie Maas is voorlopig ondergebracht in hotel ,,'t Koogereind". Door een ongelukkige samenloop van omstandig heden (zie artikel elders in deze krant) arriveerde de brandweer zeer laat. Door inschakeling van de brandblussers van De Witte Burcht en door het zoveel mogelijk dichthouden van ramen en deuren had dit echter geen catastrofale gevolgen. Brandweerlieden bezig met het verwijderen van smeulende rommel uit de totaal uitge brande huiskamer van de familie Maas. De staak links is het restant van de kerstboom. Ifoto H. Vink) De zuigelingen die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt: Dokter Siebinga, dinsdag 8 januari om 14.00 uur. Dokter Waverijn, om 13.30 uur. woensdag 9 januari De kans op fouten is uiterst klein als mensen die brand willen melden zich houden aan de volgende adviezen: draai het nummer (02220) 2066 langzaam. Noem uw naam en adres duidelijk en vertel daarna waar de brand is en hoe de situatie zich laat aanzien. Pas op met namen die verwarrend kunnen werken: (Postweg lijkt voor de telefoon op Pont- weg en Het Noorden wordt vaak ver staan als „Den Hoorn") en houd er rekening mee dat de dienstdoende wachtman (dat is dus geen brandweer man maar een personeelslid van het PEN) misschien nog maar kort op Texel woont; geef het officiële adres. Gooi nooit direkt de hoorn weer op de haak, maar geef de wachtman de gelegenheid om de boodschap te herhalen, zodat duidelijk is dat deze goed is overgeko men. De wachtman moet ook nadere vragen kunnen stellen, want in de zenu wen van het moment worden vaak essentiële dingen vergeten. Als aldus wordt gehandeld is de kans groot dat de melding als betrouwbaar wordt be schouwd en wordt niet eerst navraag gedaan voordat de alarmknop wordt ingedrukt. De telefoongesprekken die via nummer 2066 binnenkomen worden op de band vastgelegd en bewaard. Gehoopt wordt dat met behulp van het vastgelegde stemgeluid de valse brand melders kunnen worden opgespoord. Hoewel uit het bovenstaande verhaal een andere indruk naar voren kan komen, is het Texelse brandmeldings systeem technisch en organisatorisch nagenoeg perfekt. Na de melding die binnenkomt in de dag en nacht beman de contróleruimte van de PEN-centrale wordt op een knop gedrukt die binnen enkele seconden het zg. toonfrequentie- systeem in werking stelt: in het lichtnet wordt een signaal gebracht, waarop alarmkastjes reageren, die in de wonin gen van de brandweerlieden en andere mensen, die beroepshalve bij de brand moeten zijn, staan opgesteld. Overdag komt tegelijkertijd de sirene op het raad huis in werking omdat de meeste brand weerlui dan niet thuis zijn. Op het signaal van de kastjes begeven de brandweerlui zich zo snel mogelijk naar de brandweerkazerne aan de Keij- serstraat. Daar krijgen zij via een met de PEN-centrale verbonden intercom te horen waar de brand is. Omdat verschil lende brandweermensen in de direkte omgeving van de kazerne wonen en werken, kan de eerste wagen al na verbluffend korte tijd vertrekken. Het is ondenkbaar dat hier nog verbeteringen van betekenis kunnen worden doorge voerd. De zwakste schakel van de alarm- .keten ligt echter bij het publiek dat de brand moet melden. Lang niet iedereen is in staat in haast en paniek korrekt te handelen. En wie kent het brandweer- nummer uit het hoofd? En wie het wel wist, kan het in de spanning zomaar zijn vergeten. Zorg er daarom voor dat het nummer duidelijk op of vlakbij de tele foon staat vermeld, liefst apart en met kleurige grote cijfers en in ieder geval niet temidden van een rijtje andere belangrijke nummers. Een makkelijk te onthouden en te draaien numnmer zou een verbetering Deze week draait in het City theater rde (zoveelste) rolprent van Louis de - Funès waarin de Franse grappenmaker tot de meest uiteenlopende fratsen komt. In dit proouct „De eend en de Cadillac" speelt hij samen met Bourvil in een film van Gerard Dury. Het verhaal: Nauwelijks vertrekt Antoine (Bourvil) op vakantiereis naar Italië of zijn 'lelijke eendje' wordt ver morzeld door de wagen van de rijke zakenman Saroyan (Louis de Funès) Als troost biedt Saroyan hem een vlieg reis naar Napels aan. Daar kan hij een Cadillac van een door ziekte opgehou den Amerikaan afhalen en deze fraaie wagen naar Bordeaux rijden. Maréchal aanvaardt dit aanbod verheugd, niet vermoedend dat Saroyan aan het hoofd van een smokkelsyndicaat staat en dat de Cadillac is volgestopt met goud, heroïne en gestolen juwelen. Doordat een concurrerende bende de lucht heeft gekregen van het kostbare transport, wordt het een reis vol zenuwslopende momenten. Die leiden tot spectaculaire verwikkelingen waarin Louis (als Bourvil) zich naar hartelust uitleeft. ,,De eend en de Cadillac" is te zien van vrijdag tot en met dinsdag. (Alle leeftijden). In de zondagmatinee draait ditmaal „De fluit met de zes Smurfen". De kijkers worden er in geconfronteerd met een vredig landschap: bloemen, vlinders, een klaterend beekje en wat frisse groene weiden. In dit ongerepte sprookjes-decor werken en stoeien de Smurfen. Elke Smurf heeft er zijn eigen taak en zijn eigen paddestoel. Zo is er een boekensmurf, de muzieksmurf, de bloemensmurf en nog vele andere. Maar ook ridder Johan en schildknaap Pirrewiet vormen een vrolijk duo in deze geheel Nederlands gesproken tekenfilm. Alle leeftijden. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter K. Eissen, Julianastraat 9, Den Burg, tel. (02770) 2039. Aanvragen visites s.v.p. tussen 9.30 en 10.30 uur. Spreekuur op zaterdag en zondag van 11.30-12.00 uur en van 16.00- 16.30 uur zonder afspraak. Ambulance fin geval van onge lukken met betekenend lichane- lijk letsel) (02220) 2011. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. Van Karsen, Kogerweg 132, Den Burg, tel. 4319. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan man zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Open op werkdagen: 8.30- 18.00 uur. Zaterdag 11.30-13.00 uur en 16.00-18.00 uur. Zondag en nieuwjaarsdag van 11.30-13.00 uur en 17.00-18.00 uur. Buiten die tijden alleen voor spoed eisende gevallen. Dagelijks is het politiebureau van de groep Texel van de Rijkspolitie telefonisch te bereiken via tel. (02220) 2644. Buiten kantooruren (tussen 18.00 en 08.00 uur) kan men rechtstreeks contact opnemen met de meldkamer van het district Alkmaar, tel. (072) 116444. fc Alleen voor spoedgevallen tele- 1 foon (02220) 2527. I Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, telefoon I (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 j (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. Zondag 6 januari 1980 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Wisman viering Maaltijd des Heren collecte Werelddiakonaat De Cocksdorp 10.00 uur ds. Wolt- haus. Collecte kerkvoogdij. Den Hoorn 9.30 uur ds. Hoekstra collecte noodlijdende gemeen ten en personen De Koog 19.30 uur ds. Wolthaus collecte noodlijdende gemeenten en personen De Waal 11 uur ds. Hoeksra collecte noodlijdende gemeen ten en personen Na afloop koffiedrinken. Oosterend 9.30 uur ds. Van Zijll Langhout Oudeschild 11.00 uur ds. Van Zijll Langhout GEREFORMEERDE KERKEN T- Den Burg 10.00 uur ds. A. Addis uit Oldekerk 19.00 uur ds. A. Plaatsman uit Leeuwarden Oosterend 10.00 uur ds, A. Plaats man, uit Leeuwarden 17.00 uur ds. A. Plaatsman GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 uur Dienst 16.00 uur Dienst GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 19.15 uur Dienst BAPTISTENGEMEENTE in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 16.30 uur Evangelist Kroeze Kinderoppas aanwezig. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. Hylkema Bevestiging kerkeraadsleden Uitzending via de Lichtboei ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur Uitzending via De Lichtboei zondag: 10.45 uur De Koog: zondag 9.30 uur Oudeschild: zondag 10.45 uur Den Hoorn: zondag 9.15 uur De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur Oosterend: zondag 19.00 uur JEHOVAH'S GETUIGEN Rode Kruis-gebouw Jonkerstraat, Den Burg Zondags: 18.30 uur openbare lezing 19.30 uur Wachttorenstudie. Donderdags: 19.30 uur Bediening School. 20.30 uur Dienst Vergadering. i zijn. Het nummer 2066 is wat dat betreft niet ideaal. Vier dezelfde lage cijfers, bijv. 1111 of 7777 zullen sneller en met minder grote kans op fouten worden gedraaid en kunnen door iedereen wor den onthouden. Brandweercomman dant J. van Hoorn vertelde ons dat zal worden nagegaan of dat mogelijk is. Er moet echter rekening mee worden gehouden dat Texel zich zal aansluiten bij de regionale brandweer in der kop van Noordholland. Mogelijk zal dan worden overgegaan op een alarmnum mer in Den Helder. Het is echter zeer de vraag of dat een verbetering zal inhou den. Op 27 december 1979 is ons gezinnetje uitgebreid door de geboorte van on ze zoon Stefan Michiel Hannie Witte-Dijkstra Gerard Witte Gerard Doustraat 40, Alkmaar. Met grote blijdschap en dankbaarheid geven wij kennis dat Ricardo een zusje heeft gekregen. We noemen haar Ruth Kees, Netty Ricardo den Brok Golfslag 12, 1791 HC Den Burg, Texel, 2 januari 1980. Bezoek na 15.30 uur. Tevens wensen wij ieder een een voorspoedig 1980 Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Roel Jacob en Ria Bakker Strijbosstraat 10, De Koog, 31 december 1979. Langs deze weg wil ik ie dereen, ook namens mijn vrouw en kinderen, harte lijk bedanken voor de vele belangstelling tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. Arie Dijker Tevens wensen wij ieder een een gelukkig nieuw jaar. 'k Zal eeuwig zingen van Gods goedertierenheen, uw waarheid t'allen tijd vermelden door mijn reen Ik weet hoe 't vast gebouw van uwe gunstbewijzen naar uw gemaakt bestek, in eeuwigheid zal rijzen; zo min de hemel ooit uit zijnen stand zal wijken, zó min zal uwe trouw ooit wank'len of bezwijken. Ps. 89 oude ber. In dët geloof is onze lieve, onvergetelijke moe der en oma heengegaan Adrians Krijnen-Tompot geboren 28-3-1887 te Den Helder. Ger en Tiny Kees en Margaret Adrie en Anny Johanna Jane Den Burg, 31 december 1979. De begrafenis heeft reeds plaats gevonden. Met een vracht vol goede voornemens hopen Henri van Maldegem, Pontweg 16, Den Hoorn en Yvonne Smidt, Weverstraat 6, Den Burg de juiste weg in te slaan. Wij gaan trouwen op za terdag 12 januari 1980 om 14.30 uur in het gemeen tehuis te Den Burg, Texel. Wij houden receptie van 19.00 tot 21.00 uur in ho tel Tatenhove, Bosrand- weg 202 nabij De Koog, Texel (zijweg 16). Toekomstig adres: De Dageraad 49, Den Hoorn, Texel, telefoon (02226) 461 Voor uw hartelijk meele ven na het overlijden van mijn innig geliefde man en onze lieve vader en opa K. A. BEIJERT zeg ik u, mede namens mijn kinderen en kleinkin deren, hartelijk dank. Het heeft ons zeer goed ge daan. C. Beijert-Bremer De dag vóór haar 75e verjaardag riep haar HEER en Heiland, na een lang en donker lij den, tot Zich in Zijn eeuwig licht, mijn lieve vrouw, onze geliefde moeder en grootmoeder Klazina Hendrika van der Leer-van Werven Driehuis: A. M. van der Leer Purmerend: A. M. Debets-van der Leer W. Debets Rochester (U.S.A.): H. A. van der Leer H. van der Leer-Hellenberg Purmerend: P. G. van der Leer Haarlem-Zuid: H. A. Müller-van der Leer F. A. Muller Purmerend: A. A. van der Leer Jr M. Barten-Doorn en kleinkinderen Driehuis, 30 december 1979, Lodewijk van Deyssellaan 220. Condoleance-adres: Jacob van Lenneplaan 8, Haarlem-Zuid. De begrafenis heeft inmiddels plaats gehad donderdag 3 januari 1980 op de begraafplaats (Westerveld) te Driehuis-Velsen. Tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst zijn wij getroffen door uw vele blijken van belangstelling en medeleven in velerlei vorm Daar het mij niet mogelijk is ieder persoonlijk te bedanken, doe ik het langs deze weg. Heel hartelijk dank, ook namens mijn vrouw. Tevens wensen wij een ieder een gelukkig nieuwjaar. C. de Jong W. E. de Jong-Nieboer Krimweg 8, De Cocksdorp. Een brief, een handdruk, een woord van troost, het doet je zo goed Dan weet je weer een beetje hoe je verder moet Voor de vele blijken van belangstelling en mede leven, ondervonden na het overlijden en de begrafe nis van onze vader en grootvader NICOLAAS RAN, betuigen wij u onze oprechte en welgemeende dank Kinderen en kleinkinderen Den Burg, Texel, december 1979. Hierbij wil ik iedereen, ook namens mijn kinde ren, hartelijk bedanken voor de belangstelling tij dens mijn verblijf in het ziekenhuis. Verder wensen wij u allen een voorspoedig en gezond 1980 toe. Tinie Goeman en kinderen Bij mijn thuiskomst uit het ziekenhuis bedank ik allen die mij fruit, bloe men en kaarten hebben gestuurd. Mevr. J. Kiewiet-Gieles Ook wensen wij fam., vrienden en kennissen een gelukkig nieuwjaar. Fam. W. Kiewiet John en Marina een gelukkig nieuwjaar. Directrice, zusters, broe der en kennissen van het Verpleeguis Texel gelukkig nieuwjaar. P. J. Kooger, Verpleeghuis Texel Alle vrienden en bekenden een gelukkig nieuwjaar toegewenst. Cor en Lenie de Boer P. Bosma en J. Bosma-v. d. Kuip wensen vrienden en bekenden een gelukkig en voorspoedig 1980. Gelukkig nieuwjaar Fa. Plaatsman en Conelisse V.T.B. voor vrachtvervoer. Wie heeft zaterdagmid dag mijn zwarte leren laars gevonden? P. Vee- ger, tel. 02220-2231. Gezellig klaverjassen in Strendsend, vrijdag 4 ja nuari a.s., aanvang 8.00 uur. Achtertune 9, Oos terend, tel. 02223-483.

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 3