Texelaartjes demonstratie van de Fissier snelkookpan en de Fissier saftomat Spannend schaakduel tussen En Passent 1 en KTV 2 School De Cocksdorp verzamelt oud papier Klaverjasclub De zwaan Fenny Hopman naderde huisrecord Geen spreekuur Maatschappelijk werk FAMILIEBERICHTEN De Koog heeft weer ijsclub LHNO-leerlingen namen deel aan schaatstoertocht Krappe overwinning MST-dames handbal Halve marathon in Castricum Kampioenschappen IJsclub Oost Slechte vangsten bij sportvissers Toch winst voor MST turners Bowling Aanrijding Verleende bouwvergunningen woensdag t/m zaterdag a~s. Bakkers Ijzerhandel b.v. Erkenning Groene Kruis Tevoko-dames wonnen van Madjoe 19C J/ DINSDAG 22 JANUARI 1980 TEXELSE COURANT PAGINA 3 Sinds vorige week heeft De Koog weer een ijsclub. De nieuwe vereniging heeft het spaarbankboekje van de oude vereniging overgenomen, wat betekent dat men over een startkapitaaltje van zo'n f600, beschikt. Inmiddels is uit de welbekende „oude krantenpot" (be stemd voor allerlei Koger gemeen schapszaken) een bedrag van f500 toegezegd. Als zich nu ook nog flink wat leden aanmelden, zal de nieuwe vereniging sterk genoeg zijn om haar taak te vervullen. Voorlopig het belangrijkste projekt is het tot ijsbaan maken van de onlangs aangelegde tennisbanen op het Kercke- land. Het is echter twijfelachtig of de baan deze winter al kan worden ge bruikt. In het bestuur van de Koger ijsclub zitten de heren: Piet Schuil, Hans Bakker, Paul van der Vis, Dick van Egmond, Hans Huisman, Paulus Kikkert en Frits Agter. Wie lid wil worden kan zich bij hen aanmelden. Zo'n 100 leerlingen van de School voor L.H.N.O. vertrokken vrijdag met twee bussen naar West-Graftdijk, om deel te nemen aan de Eilandspolder tocht, een schaatstoertocht over 35 km. Gestart werd in West-Graftdijk, waar na de tocht voerde langs Graft, de Rijp, Schermerhorn en Groot-Schermer. De A.O.T.-bussen fungeerden als bezemwagen, waar echter nauwelijks gebruik van werd gemaakt. Ongeveer 80 leerlingen arriveerden na gemiddeld 314 uur schaatsen weer in West-Graftdijk om daar de herinneringsmedaille in ont vangst te nemen. Het was een initiatief, dat ijs en weder dienende volgend jaar zeker zal worden herhaald. Voor de niet-schaatsende thuisblijvers was door de leerkrachten op school een alternatief programma samengesteld. De uitwedstrijd handbal van de MST- dames tegen ZAP 3 ging om de tweede plaats op de ranglijst. Dit was duidelijk te merken aan het zenuwachtig spelen en onbeheerst in de verdediging schie ten. Een van de MST-dames werd hier van het slachtoffer. Zij liep een lichte oogblessure op en kon niet meer verder spelen. MST stond toen reeds enkele punten voor en bouwde de voorsprong bij de rust uit tot 3—7. In de tweede helft begonnen de zenuwen weer de overhand te krijgen, waardoor de tegenstander dichterbij kon komen. Vooral in de verdediging werden onnodige fouten gemaakt. Door slecht uitstappen en afhouden van de bal kwam ZAP met goede schoten weer terug. Op tijd echter geloofden de MST- dames er weer in en in een spannend slotfase wisten ze door goede aanvallen toch de winst mee naar huis te nemen. Afgelopen zondag deed een groepje Texelaars mee met de halve marathon in Castricum. Er werd redelijk goed gelo pen door de eilanders, waarvan de snelste een tijd van 1 uur 11 min. en de laatste een tijd van 1 uur 26 min. over de 21,5 km. liet noteren. Over veertien dagen wordt weer op hetzelfde bosparcours over 3 ronden een halve marathon gelopen. Geïnteres seerden kunnen (b.v. over samen rei zen) kontakt opnemen met (02228) 719. Afgelopen zaterdag zijn op de ijsbaan ,,'t Wagejot" de clubkampioenschap pen van IJsclub Oost verreden. Het „Wagejot" geeft aan honderden schaatsers de ruimte en biedt tevens de gelegenheid de lange baan op Texel te verrijden. Mocht de dooi nog tijdig ophouden dan wordt deze wedstrijd gehouden op woensdagmiddag 23 januari. Tijdens het verrijden van de club kampioenschappen deden zich zowel bij de dames als bij de heren twee gelijksoortige voorvallen voor. Bij de dames-kandidaten bestond het dat me vrouw Van der Vis-Lap tegen haar dochter Annegreet moest rijden. Bij de heren was het Dirk Bakker die tegen zijn zoon Barend schaatste. „Goed voorgaan doet goed volgen", een gezegde wat inhoud kreeg op deze manier. Uitslagen: Junioren, 120 meter: 1. André van der Berg, 2. Jan Eelman („Wiljo"), 3. Martin Trap, 4. Cor Daalder. Dames, 120 meter: 1. J. Kamstra- Schade, 2. G. Bloem-Kooijman, 3. Bep Vlaming, 4. Annegreet van der Vis. Heren, 160 meter: 1. G. Roeper, 2. D. Bakker, 3. S. Jimmink, 4. B. Bak ker. Het eerste team van de schaakclub En Passant ontving afgelopen zaterdag KTV 2 uit Enkhuizen, een geducht tegenstander. En Passant had al gauw anderhalve punt binnen: P. Bergman en P. Reitsma besloten na een grote afruil- actie in een ondeugdelijke stelling tot remise. J. Witte kreeg te maken met een fel aanvallende W. Rindertsma, die een paard offerde. J. Witte leek te gaan winnen maar deed zijn toren cadeau en de rollen wisselden. Even later beging W. Rindertsma dezelfde fout en J. Witte won alsnog. KTV 2 kwam echter gauw gelijk omdat W. Hoekman tegen G. J. Keesman een stuk weg gaf in de opening, een niet meer te herstellen schade. Hierna brachten J. Dros, G. van Es en K. J. den Haan En Passant 1 in veilige haven door allen te winnen: 4V5 1 ViJ. Dros won een stuk van H. Bouw maar had het desondanks nog moeilijk. H. Bouw raakte echter in tijdnood, zag een winnende zet over het hoofd en ging door zijn vlag heen. K. J. den Haan won knap een pion en loste hiermee het centrum van E. van der Busken op, die even later ook zijn remisekansen liet glippen. G. van Es speelde een gave winstpartij. B. de Jong werd langzamerhand van het bord gevaagd. Met M. Vittali aan het eerste bord ging het niet goed. Hij ver speelde een pion maar kwam in het eindspel toch nog verrassend goed te staan. Hij slaagde er echter niet in de partij remise te houden. A. Terpstra aan het laatste bord had een slechte start maar kon in het eindspel nog remise maken, wat hij echter verzuim de. En Passant 1-KTV 2: M. Vittali-V. Duin 0-1 J. Dros-H. Bouw 1—0 G. van Es-B. de Jong 1 —0 J. Witte-W. Rindertsma 1 —0 P. Bergman-P. Reitsma 54 54 K. J. den Haan-E. v. d. Busken 1 —0 W. Hoekman-G. J. Keesman 0 1 A. Terpstra-P. Bruil _QnJ Eindstand 454 —3 54 En Passant 1 heeft tot nu toe nog geen verliespunt en stevent af op promotie. De schaakmatch tegen Caissa op 16 februari kan nog een strui kelblok vormen. De zesde viswedstrijd in de winter- serie 1979/'80 werd bezocht door elf vissers. De wedstrijd vond plaats op het strand bij De Koog. Winnaar werd C. Huisman met 27 centimeter. Dit was tevens de totale vangst van de wed strijd. De volgende wedstrijd is op 3 febru ari a.s. bij het waterbassin te Oude- schild. Aanvang half negen 's morgens. Op 15 februari wordt de jaarvergade ring gehouden in café De Zwaan. De jeugd van de openbare lagere school van De Cocksdorp begint met het regelmatig ophalen van oud papier ont aldus extra aankopen voor de school te kunnen bekostigen. Het is de bedoe ling dat de kinderen, geholpen door ouders, elke eerste zaterdag van de maand een bepaalde route in De Cocks dorp en een deel van Eierland rijden om het papier af te halen. De eerste dienst wordt dus gereden op zaterdag 2 februari. Wie er prijs op stelt dat het oude papier op deze wijze telkens bij hem wordt afgehaald, wordt verzocht zich even aan te melden bij het hoofd van de school, de heer G. Monen. Wie meedoet krijgt bindtouw bezorgd om de kranten e.d. tot bundels te maken. Ook bij het jongensturnen is de com- petitiestrijd om het kampioenschap van de turnkring Nollands Noorderkwartier (H.N.K.) van start gegaan. De eerste tegenstanders voor de jongens van de gymnastiekafdeling van MST was de vereniging Advendo uit Wieringerwerf Het liet zich aanzien dat de strijd vrijwel gelijk op zou gaan tussen deze twee verenigingen; dan weer was Texel beter en op het volgende toestel haalde Advendo weer wat meer punten. Uit eindelijk was het toch Texel die aan het langste eind trok. De vijf jongens wis ten tezamen een puntenaantal van 102.85 bij elkaar te turnen, terwijl hun tegenstanders niet verder kwamen dan 99.75 punten. Helaas deed zich tijdens deze wed strijd een incident voor waar de jon gens van Texel de dupe van dreigden de worden. De vereniging uit Wierin gerwerf liet namelijk een jongen mee- turnen die buiten de vastgestelde leeftijdsgrens viel. Hierdoor kwam Ad vendo in eerste instantie met een hoger puntentotaal uit de bus dan Texel. Deze gang van zaken werd niet getole reerd door de competitieleiding van H.N.K., zodat uiteindelijk de verdiende overwinning toch bij Texel terecht kwam. Individueel moest iedereen zijn meer dere erkennen in Gerko Praamstra. Hij wist op ieder toestel het hoogste aantal punten te behalen. In totaal behaalde Gerko 38.35 punten over vijf toestellen. Rob de Veij wist met 32.00 punten beslag te leggen op de vierde plaats, direkt gevolgd door Hans van Vooren met 31.50 punten, Jeroen Schol met 30.90 punten en Richard Dijker met 30.20 punten. Aanstaand zaterdag zullen de meisjes t/m 16 jaar het opnemen tegen de vereniging Dokev uit Anna Paulowna. Deze wedstrijd begint om 10.30 uur en wordt gehouden in de gymzaal aan de Beatrixlaan. Zoals vorige week al te verwachten viel heeft het koppel A. Dijker-N. Koo- men de voorsprong die zij hadden opgebouwd niet meer uit handen gege ven, en zijn met een flink verschil op het volgende koppel onbedreigd win naars van de tweede periode gewor den. Vermeldenswaard is hier wel dat dit koppel na de eerste periode op de 23ste plaats stond en door deze periode zo goed te spelen zijn opgeklommen naar de vijfde plaats in het totaal klassement. Winnaars van de 16de speelavond werden de kampioenen van vorig seizoen W. Bakker-G. Festen met maar liefst 7.315 punten. Eindelijk heeft dit koppel eens laten zien dat ze nog hoge scores kunnen halen, iets wat hun vorig seizoen zo makkelijk afging. Goede tweede werd het echtpaar K. van der Veen met 6.874 punten. Dit koppel is de laatste tijd aan een opmer kelijke opmars bezig. Zij zijn in vier weken tijds van de 18de naar de 7de plaats opgeklommen. De leiders, G. Douma-P. Kooiman, wisten hun voorsprong op nummer 2, P. Hartog-H. Snoek, te handhaven en door slechte resultaten van de volgen de achtervolgers, deze koppels op grote achterstand te zetten. Uitslag 16de competitieavond, resp. punten en marsen: W. Bakker-G. Festen 7.315 2 Echtpaar K. van der Veen 6.874 5 A. Dijker-N. Koomen 6.837 5 H. Bakker-C. Vinke 6.833 2 G. Douma-P. Kooiman 6.632 3 G. Eelman-F Bos 6.553 0 Dames Veeken-Keijser 6.527 0 Eindstand tweede periode: A. Dijker-N. Koomen 52.262 18 P. Hartog-H. Snoek 50.565 18 Echtp. P. v. Heerwaarden 50.008 19 G. Douma-P. Kooiman 49.561 18 H. Bakker-C. Vinke 49.545 12 Fenny Hopman gooide een game van 254, waarmee ze het huisrecord, dat op naam staat van Anneriet Keijzer, op 2 pins naderde. Mede door deze game behaalde het team van Fenny (Beere- bar) een 3—2 overwinning op Dubbel El, waar behoorlijk tegenstand vandaan kwam. Bij de Reizenboetiek gooide Ada Hoogendoorn verrassend. Toch moes ten zij 4 punten afstaan aan een beter draaiend FUN, waar Yvonne Kuip be hoorlijk stond te gooien. Paal 9, JKM en Strandplevier 2 be haalden 5—0 overwinningen op Bouw bedrijf Timmer, ENBECE EN Wasserij Texel. Uitslagen inhaalwedstrijden 17 en 18 okt. 1979: A-klasse: Wielewaal-Holly Hobbie Boetiek 0—5 Graaf Spuiterij-Paal 19 1—4 Koogel 77-Doortje 1—4 Visman's eethuisje-Kocky's kaps. 0—5 Vitaminebron-Steigertje 2—3 Strandplevier 1-Texels Vastgooed 5—0 B-klasse: Strandplevier 2-Wasserij Texel 5—0 Beerebar-Dubbel El 3—2 Timmers Bouwbedr.-Paal 9 0—5 JKM-Enbece 5—0 Reizenboetiek-FUN 1—4 Programma dinsdag 22 januari, 21 uur Kagers-Gamma De Rog-Slagerij Ott Kwartet-Luwe Boshoek Programma woensdag 23 januari: 19.30 uur: Bouwbedrijf Timmer-Sommeltjes Strandplevier 1 -Paal 19 Graaf Spuiterij-Visman's eethuisje 21.30 uur: Wielewaal-Koogel 77 Texels Vastgoed-Doortje Reizenboetiek-T oekomst Programma 24 januari: 19.30 uur: EnBeCe-Dubbel El JKM-Paal 9 Strandplevier 2-Beerebar 21.30 uur: Steigertje-Holly Hobbie Boetiek Vitaminebron-Kocky's Kapsalon FUN-Wasserij Texel .jio» Kunstlicht op Hoornder ijsbaan In de buurt van de Hoornder ijsbaan (het waterwingebied aan de Witteweg) ligt geen elektriciteitskabel en het elek trisch verlichten van de baan is dan ook niet eenvoudig. De IJsclub De Geul heeft dat probleem echter opgelost door twee aggregaten te plaatsen en daarop schijnwerpers te laten branden. De aggregaten waren beschikbaar ge steld door Willem Bakker (irondwer- ken) en supermarkt Goënga. De schijn werpers en andere benodigdheden kwamen van aannemer Martin Visser. De Hoornders hebben enkele avonden naar hartelust bij het kunstlicht ge schaatst. Totaalstand na 64 partijen: G. Douma-P. Kooiman 104.563 38 P. Hartog-H. Snoek 103.413 33 Th. Witte-J. Witte 102.068 31 Echtp. P. v. Heerwaarden 101.695 39 A. Dijker-N. Koomen 101.220 31 F. v. d. Gracht-G. Caspers 100.752 42 Echtpaar K. v. d. Veen 100.723 32 Denken alle belangstellenden aan de jerde avond om het kampioenschap /an Texel op 25 januari a.s. Zaterdagavond vond op de Akenbuurt een ongeval plaats tussen twee bromfiet sers. Door onopgehelderde oorzaak raak ten twee tegemoetkomende brommers met het stuur in elkaar. De bestuurster van één der bromfietsen, mej. N. uit Den Burg, moest met een gebroken sleutel been en een hersenschudding naar het ziekenhuis worden vervoerd. De andere, mej. A. H. kwam met de schrik vrij. De politie verzoekt getuigen van dit on geval zich in verbinding te stellen met het bureau in Den» Burg. Maatschappelijk werker Frank van Lare heeft donderdag a.s. (24 januari) geen spreekuur. Burgemeester en wethouders ver leenden in de afgelopen maand aan de navolgende personen een bouwvergun ning: De heer W. J. Hupperth uit Lever- kusen (Duitsland) voor de uitbreiding van de berging bij de zomerwoning Sluf- terweg 72; de heer E. Momberg te Den Burg voor de uitbreiding van een ber ging en slaapkamer in de woning Julianastraat 12; de heer A. C. van der Vis te De Koog, voor de uitbreiding van het winkelpand Dorpsstraat 33, De heer A. J. van Vilsteren uit Olst, voor het bouwen van een woonhuis aan de Post weg 176; de heer Ph. Stark uit De Cocksdorp, voor het bouwen van een schapenstal in De Nederlanden, de heer J. G. Pleissuit Gelsenkirchen, Duitsland voor het bouwen van een garage aan het woonhuis Ruigendijk 14 in De Koog; de heer W. Bakker uit Den Hoorn voor het veranderen van een raamkozijn aan het pand Hoornderweg 36 in Den Hoorn; de heer K. Veenbaas uit Oude- schild, voor het bouwen van een tim merwerkplaats aan de Schilderweg in Oudeschild; de heer H. Bruining uit De Koog, voor het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis aan de Ruijslaan 33 in De Koog; de heer J. Groeskamp uit Den Hoorn, voor het bouwen van een woon huis met garage aan het Klif 21 in Den Hoorn: de heer W. J. M. Koorn uit Den Burg, voor het veranderen van een woonhuis aan het Schilderend 42, in Den Burg; de heer J. C. Betsema uit Oudeschild, voor het bouwen van een woonhuis en een bedrijfsschuur aan de Schilderweg in Oudeschild; de heer D. J. Drijver uit Den Hoorn, voor het veran deren van een woonhuis aan de Pont- weg 37; de heer D. Maas uit Den Burg, voor het uitbreiden van de woning Molenstraat 51 in Den Bura: hei beste voor kom kijken op: Tijdens de demonstratie geven wij u inlichtingen over alle Fissler-produkten. Het Groene Kruis op Texel is per mi- misteriële beschikking van 27 december 1979 erkend in het kader van de AWBZ. Deze voorlopige erkenning is noodzake lijk in verband met de invoering per 1 januari 1980 van het kruiswerk als verstrekking krachtens de AWBZ. Het Groene Kruis op Texel moet voor de erkenning aan een aantal voorwaarden voldoen en daarom is er nu eerst een voorlopige erkenning gegeven. De nor men waaraan de kruisverenigingen moeten voldoen moeten nog worden opgesteld door de ziekenfondsraad. Met het oog op de continuïteit in de beleids voering is aan de kruisorganisaties die tot 31 december 1979 gesubsidieerd werden op grond van de Interim subsi dieregeling voor het kruiswerk een voor lopige erkenning verleend. Het Texelse Groene Kruis behoorde tot dit type kruisverenigingen. Zaterdag heeft Tevoko 1-dames met 3—2 van Madjoe 2 in Enkhuizen gewon nen. Het begon met een kleine voor sprong; door de smashes (links en rechts door het midden) van Madjoe ging Tevo ko geheel in de verdediging en het werd een verloren set (15—9). De tweede set ging beduidend beter; aan beide kanten werd veel gesmasht. Rita Dogger en Anke van Trigt legden door hun spel de basis voor de 13—15 overwinning. In de derde set ging het geheel mis; Te- voko was eruit en wist niet meer terug te komen. Rouleren deed geen goed: 15—5 voor Madjoe. In de vierde set werden de rollen omgedraaid. Door subliem en afwisselend spel van Tevoko was Madjoe nergens: 2—15 voor Tevoko. De vijfde set was voor Tevoko erg wisselvallig door de vele misverstanden in het begin. De achterstand bij de veldwis- seling was 8—2, maar liep nog op tot 11—2, voordat Tevoko terugkwam. Dat er toen gevochten is voor de punten, blijkt wel uit de overwinning van 13—15 voor Tevoko. Rustig en kalm is heden van ons heengegaan onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Janneke Suzanna Kolijn, weduwe van Jacobus Zegers, in de gezegende leeftijd van 92 jaar. A. C. Lagerveld-Zegers P. A. Zegers M. Zegers-Duinker A. P. Zegers J. Zegers-Kikkert C. J. Zegers N. Zegers-Bakker C. S. Druif-Zegers P. Druif Jac. Zegers P. N. Zegers-Uitgeest klein- en achterkleinkinderen Texel, 17 januari 1980, Verpleeghuis Texel, Hollewal 2, Den Burg. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgevonden op de N.H. begraafplaats te De Cocksdorp. 1955 1980 Op zondag 27 januari 1980 hopen onze ouders P. G. Kuip S. M. Kuip-Haarsma hun 25-jarig huwelijksfeest te vieren. Om 16.00 uur is de H. Mis uit dankbaarheid in de R.K. kerk in Den Burg. Gelegenheid tot feliciteren van 20.00 tot 21.00 uur in hotel Tatenhove, Bosrandweg, De Koog. Corrie Theo Duinreep 5, 1791 HP Den Burg. Met dankbaarheid en vreugde geven wij u ken nis van de geboorte van onze dochter en mijn zusje Ra Lenie, Piet en Diana Kooiman Texel, 17 januari 1980, „Mont Rosa", Elemert 24, 1791 DD Den Burg. Heel blij zijn wij met de geboorte van onze doch ter Saskia Adrians Cor en Anny van Heerwaarden Texel, 16 januari 1980, Thijsselaan 128, Den Burg 26 januari uitvoering Ver. v. Oudleerlingen in „De Wielewaal". Zaterdag 2 febr. „win terconcert" Excelsior in De Bijenkorf. Café-restaurant „De In stuif" ieder weekend geopend. Spaarrente tot 10% gewoon op een spaar boekje bij Jan Dekker ver zekeringen. Bernhardlaan 109. UDI en „Pimmetje" dat mag u niet missen. Rijschool Wester heeft vrijdag 8 februari weer theorieles in De Wtte Burcht. Te k. a. 4 fretten, wan del- kinderwagen. Tel. 02220-4452. Te k. aangeb. houten schaatsen, Friese doorlo per, rondrijders, pr. muis jes, prijs gem. 710,-. De- galux zonnewering, brons en lichtgroen 3 m. br., 1.80 lang 7100,-. 1 voor deur 90 br. 725,-; 2.20 br. 190 lang 750,-. Katte- mand 77,50. Kinder schommel 72,50. 2 kin derklapstoeltjes beuken 75,-. Etna bijzetkeuken- kachel wit geëmailleerd 20 br., 86 hoog, 54 diep 3250 calorieën aardgas met pijpen er bij 7150,-. Tel. 02220-3715 na 18.00 uur. Te koop bankstel. Tel. 2630. Te koop 2 p. kunst schaatsen m. 30 en 39. Tel. 02220-4512. Te koop stalen noren mt. 41. Duinreep 5, Den Burg, tel. 2145. Te koop wegens cv prima Pelgrim aardgas- haard. Wie wil kunst schaatsen maat 40 ruilen tegen kunstschaatsen maat 38? Tel. 02220-4563, Kogerstraat 88. Te koop Ford Taunus 15M, dec. '69, in redelijke staat. Inl. 02228-501 na 16.30 uur. Te koop aangeboden: in goede staat verkerende Peugeot 103 bromfiets. Vraagprijs 7250,-. Tel. 02220-4201. Te koop of te ruil gevr. zilveren guldens, rijks daalders en tientjes Juli ana. Bosma, Kogerstr. 10, tel. 02220-3023. Vraag de Rabobank naar de Spaar-Direct-Re- kening. Te koop Simca 1005 GLS, km 46.000, bj. nov. '77. Tel. 02220-3823 na 18.00 uur. Te koop grote partij oude gele stenen. Tel. 02220-4043. Te k. a. een Volvo 245 DL, bj. 1976. Tel. 3237. Wie heeft er nog lege dozen voor Gré? Even noteren: UDI - 9 febr. „De Wielewaal".

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 3