Voetbalprogramma Suikeroom Uit het handelsregister Voetbalvooruitzichten Koersen vreemde valuta. T af eltenniskampioenschappen voor de Texelse jeugd JKM weer winnaar Badhoteltoernooi Eilandcompetitie volleybal Slechte start van Tetak-teams GVO te zwak voor Middenmeer Biljarten GESCHETTER 9&\ MAAKT KNETTER W Damclub Texel MST-programma Drukte op fancy-fair VRIJDAG 1 FEBRUAR11980 TEXILSE COURANT PAGINA 6 Zaterdag 2 februari 1980: Afdeling Noordholland: Schoorl-SVO/Z 1, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) SC Castricum-SVO/Z 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) SVO/Z 2-SRC 3, 14.45 uur Junioren: Oosterend A1-SVAP Al, 13.30 uur Tex. Boys B1-De Koog BI, 14.30 uur Zeemacht B1-Oosterend BI, 14.30 uur Texel B1-Zeemacht B2, 13.30 uur Texel B2-WGW B3, 13.30 uur HRC B5-Tex. Boys B2, 14.30 uur W'meer B2-Oosterend B2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) JVC C1-Cocksdorp C1, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Watervogels C1-Texel C1, 14.30 uur Oosterend C1-W'meer Cl, 13.30 uur De Koog C1-Schagen C5, 13.30 uur Pupillen: Afdeling A: Oosterend A1-De Koog A1, 15.15 uur Texel A1-Tex. Boys Al, 15.00 uur De Koog A1-Oosterend A2, 15.00 uur Cocksdorp A1-Texel A3, 14.00 uur Tex. Boys A2-Texel A4, 15.00 uur Afdeling B: Oosterend B1-De Koog B1, 12.30 uur Tex. Boys B1-ZDH BI, 14.00 uur Oosterend B2-Texel B2, 12.30 uur Tex. Boys B2-Texel B3, 13.30 uur Afdeling C: Tex. Boys C1-Texel C1, 14.00 uur Cocksdorp C1-Oosterend C2, 13.00 uur Oosterend C1-ZDH C1, 12.00 uur Texel C4-Texel C3, 14.00 uur Zondag 3 februari 1980: Afdeling Noordholland: Cocksdorp-Dess, 14.00 uur Oudesluis-ZDH, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Schoorl-De Koog, 14.30 uur Oosterend-Zaanse Boys, 14.30 uur Zeemacht 2-Texel 2, 11.00 uur Texel 3-Geelzwart 3, 14.30 uur HRC 5-Tex. Boys 2, 14.30 uur W.Waard 3-Oosterend 2, 14.30 uur (vertrak boot 13.05 uur) Texel 4-WGW 8, 14.30 uur HRC 9-De Koog 2, 12.00 uur Wiron 5-Texel 5, 14.30 uur Junioren: Geelzwart A1-Texel Al, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) HRC A3-ZDH Al, 14.30 uur Tex. Boys Al-Con Zelo A1, 14.30 uur Dames: Tex. Boys-Alw. Forward, 12.30 uur Oefenwedstrijd: Texel 1-Geelzwart, 12.30 uur Samen reizen: Zaterdag 2 februari: Vertrek van Texel boot 13.05 uur: SVO/Z 1 en SVO/2 3. Cocksdorp C1 en Oosterend B2. Zondag 3 februari: Vertrek van Texel boot 13.05 uur: ZDH 1, Oosterend 2 en Texel A1. Bij afkeuring terrein bus afbestellen, telefoon [02240] 2421. Beperkt programma voor Tex. Boys Tegen de verwachting in is er ook het vorig weekend niet gevoetbald. Deze keer voor Tex. Boys een beperkt pro gramma. Zaterdag de derby Jun. B1 tegen De Koog BI en B2 in Den Helder tegen HRC B5. Zondag is het eerste vrij. Op het Boys-veld spelen de dames tegen Alw. Forward en daarna de A-jun. tegen Con Zelo A1Dit kan een pittige wedstrijd worden. Het 2de en 3de gaan naar Den Helder tegen resp. HRC 5 en Zeemacht 4. Het 2de heeft winstkansen en bij het 3de zal alles mee moeten zitten om tegen het hooggeplaatste Zeemacht een gelijkspel binnen te halen. Terreindienst: Joh. Kleinveld en Kees Zijm. Gelijk spel voor Texel 2 tegen Zeemacht? Het eerste van S.V. Texel is vrij voor de competitie, maar speelt een oefen wedstrijd thuis tegen Geel Zwart ('t Zand). Het tweede gaat naar „The Sailors", Zeemacht 2 (Den Helder). Altijd een on berekenbare tegenstander. Mogelijk zit er een gelijkspel in. Texel 3 zal het thuis tegen Geel Zwart 3 niet cadeau krijgen. Texel 4 moet op eigen veld van WGW 8 (Den Helder) kunnen winnen. Het vijfde gaat naar Den Oever om het tegen Wiron 5 op te nemen. Hier zitten mogelijkheden in. Junioren A1 zal het uit naar Geel Zwart Al ook wel moeilijk krijgen, want de Zandtemers zijn op eigen terrein heel wat mans. B1 wint thuis van Zeemacht B2 en B2 krijgt het thuis tegen WGW B3 te moeilijk. C1 gaat uit naar Watervogels C1 een zware partij tegemoet. C2 en C3 hebben een vrije dag. Oosterend 1 wacht zware wedstrijd. SVO/Z krijgt het zaterdag niet moei lijk als ze uitspelen tegen het laag ge- klasserde Schoorl. Hopelijk zijn ze nu compleet. SVO/Z 2 kan thuis vrij gemakkelijk winnen van SRC 3, maar SVO/Z 3 zal het in Castricum tegen Castricum 6 niet kunnen bolwerken. Voor de A-junioren is er een span nende wedstrijd tegen koploper SVAP 74, dat nog ongeslagen is. Bij winst van Oosterend, dat op de tweede plaats staat, kan het puntenverschil terugge bracht worden naar één punt. Zondag ontvangt Oosterend 1 Zaanse Boys. Om de kansen op de eerste plaats niet te verspelen moet er gewonnen Evenals vorig jaar is het team van JKM winnaar geworden van het zater dag gehouden Badhotel zaalvoetbal toernooi in sporthal „Ons Genoegen". JKM kon derhalve opnieuw de wissel beker in ontvangst nemen alsmede een paar gouden voetbalschoentjes als prijs. Aan het toernooi werd deelgenomen ,door acht teams. D tweede plaats werd ingenomen door de juniorenselectie van Texel die in de eindontmoeting met JKM met 4—0 het onderspit delfde. Nummer drie werd Voetbal International dat met 2—1 Poltax naar de vierde plaats verwees. Het team van Badhotel verloor met 3—2 van Brandweer, zodat het met de zesde plaats genoegen moest nemen. Zevende en achtste werden resp. Texel Vet. en Smullies Bar. Deze wedstrijd eindigde aanvanke lijk in een 2—2 gelijkspel maar penalties gaven de doorslag ten gunste van Texel. worden, al zal het een zware partij worden. Oosterend 2 kan de uitwedstrijd tegen Wieringerwaard waarschijnlijk wel win nen. Het derde zal echter veel moeite hebben met het bezoekende SRC 6. Dit wordt vermoedelijk gelijkspel. Zal De Koog uit gaan winnen? Schoorl wordt zondag bezocht door het eerste van De Koog. Schoorl staat slechts enkele punten onder De Koog. Misschien kan De Koog nu zijn eerste punten in een uitwedstrijd behalen. Het vertrek is met de boot van 13.05 uur. Het tweede elftal is zondag vrij. De A-junioren zijn zaterdag vrij. Programma 5 februari: Veld a heren: 18.30 u.: Memo-TESO Bakkers Ijz. 19.05 u.: De Rog-Bakkers IJz. TESO 19.45 u.: Graaf Spuit.-Hema Reizenboetiek 20.25 u.: Fam. Witte-Reizenboetiek Hema 21.05u.: Grooten Slock-CVCV Haarden Fam. Witte 21.45 u.: JKM-Timmers Bakkerij Kobeko 22.25 u.: Molenkoog-Kobeko Timmers Bakkerij Veld b dames en heren: 18.30 u.: Antiekhuisje-Man. Zoetelief Stienenpikkers 19.05 u.: Stienenpikkers-TX 88 Man. Zoetelief 19.45 u.: GYVO-Strends end TX 88 20.25 u.: Hema-CVI Strendsend 21.05 u.: Verpleeghuis-Rabo Hema 21.45 u.: Memo-Bremakker Rabo 22.25 u.: Gamma-LBO JKM Veld c dames: 18.30 u.: Vopoda SRV-Question Goënga 19.05 u.: Goënga-Dros Gar. Question 19.45 u.: Smash 68-B A Elektra Garage Dros 20.25 u.: Mode Beekman-Koogel Nokanto 21.05 u.: Nokanto-Grooten Slock Mode Beekman 21.45 u.: Cafeetje-Expert Gr. Slock 22.25 u.: Gar. Kikkert-Molenkoog Expert Zaterdag zijn alle teams van Tetak van start gegaan in de nieuwe voorjaars competitie. Voor geen der teams begon de com petitie zonnig. Tetak 1 trad aan tegen D.O.V. 6. Aanvankelijke begon het slecht. Martin Janssen en Ruud Koorn verloren hun partij, terwijl Martin Jans sen en Max Hagedoorn ook het dubbel spel in 2 sets verloren. Hagedoorn won zijn eerste partij tegen P. v. Dalsum, zodat de achterstand werd terugge bracht tot 1—3. Door 2 winstpartijen van Martin Janssen en Max Hagedoorn was de stand weer gelijk geworden: 3—3. Toen was bij het eerste Tetak- team het kruit echter verschoten. De resterende 4 partijen gingen verloren, zodat Tetak 1 met een 7—3 nederlaag genoegen moest nemen. De uitslag was wel enigszins geflatteerd gezien de onderlinge krachtsverhouding. Martin Janssen kwam in dit treffen lx tot winst, max Hagedoorn 2x en Ruud Koorn bracht geen partij op haar naam. Tetak 2 moest naar Breezand om aan te treden tegen Be Fair 3. Tetak 2 is deze competitie gehandicapt door maar 2 vaste spelers te hebben en elke week een invaller(ster) moet opscharrelen. Dit keer was dat Mona Coutinho. Tetak 2 was tegen Be Fair 3 niet opgewassen. Frans Room kwam 2x knap tot winst en was ook erg dicht bij een 3e overwin ning, maar Fred Mosk en Mona Coutin ho kwamen niet tot winst. Frans Room en Fred Mosk verloren ook het dubbel spel in 3 sets: 14-21, 21-16. 13-21. Zodoende verloor Tetak 2 met 8—2. Tetak 3 verloor krap met 6—4 van Rats 7 uit Hoorn. Verrassend waren de 2 winstpartijen van Wilco Bakker, terwijl Hans Jansen en Lieuwe v.d. Veen 1 partij wonnen. Ondanks verlies toch een redelijke start van Tetak 3, dat ongetwij feld nog tot winst gaat komen, gezien het spelpeil van de spelers. Speelde het jeugdteam de vorige competitie een voorname rol in de kop van de ranglijst, nu begon het met een duidelijke nederlaag van 9—1 tegen Rats 2 uit Hoorn. Alleen Erik Kramer won 1 partij, Norbert Eelman en Marco Koorn kwamen niet tot winst. Het spel peil zal erg opgeschroefd moeten wor den, wil dit team tot resultaat komen. i In de gymnastiekwedstrijd die in het kader van de jeugdcompetitie door het Noord-Hollandse Noorderkwartier werd georganiseerd, heeft Gymnastiekver eniging Oosterend verloren van Turnlust uit Middenmeer. Het ging hier om een wedstrijd van meisjes in de leeftijds groep van twaalf tot zestien jaar. In de sportzaal van Middenmeer bleek, dat de meisjes van Turnlust veel sterker zijn dan de GVO-meisjes. Het puntentotaal van Middenmeer was 156.75, terwijl Oosterend niet verder kwam dan 137.65. Op elk onderdeel werd gemid deld een verlies geleden van zo'n 4,5 punt. De beste van Oosterend was Cocky Koning met 28.45 punten. Op de tweede plaats kwam Marleen Terwind met 27.95. De volgende wedstrijd is tegen Be Quick in Bergen. Dinsdag 5 februari vindt een biljart ontmoeting plaats tussen Den Helder en Texel in hotel De Zwaan. Vanaf half tien spelen de Helderse kraaien tegen het Texelse TOG. De wedstrijden duren de hele dag. Nog onvermeld bleef dat bij het be haalde damkampioenschap C. Meeden- dorp evenals vorig jaar topscorer van het team was. Dit keer bracht hij het tot elf punten uit zes partijen. J. Trap werd een goede tweede. Op de clubavond speelden P. Kooi man en J. Hooijberg een opmerkelijke partij. Zwart koos de aanval en ruilde naar 29, waarna wit een omsingeling begon. Het werd een stand die weinig zetkeus overliet en lang leek wit de beste kansen te hebben. Zwart wist echter alle vallen te ontlopen en ten slotte besloot wit tot een offer om een doorbraak te forceren. Enkele finesses waren de oorzaak dat zwart toch het eerst de damlijn bereikte. Toen Piet op 12 een stuk vroeg om naar dam te gaan, had Jan nog een verrassende 2 om 2 in petto, die over twee kanten geslagen kon worden. Piet koos ver keerd en hoewel hij de dam afving, ging hij met een schijf minder op tempo uit. Evenals vorig jaar is de tafeltennis vereniging Tetak dit jaar van plan een jeugdtoernooi te organiseren. Vorig jaar lag de grens bij 16 jaar, dit jaar heeft het bestuur gemeend de leeftijdsgrens te verleggen naar 18 jaar. Er zal bij vol doende deelname gespeeld worden in verschillende leeftijdsgroepen, waarbij voor elke groep een aantal prijzen be schikbaar worden gesteld. Indien mo gelijk spelen de winnaars van de diverse leeftijdsgroepen tegen elkaar om de titel van algemeen kampioen in de leeftijdsklasse 12 tot en met 18 jaar. Dit laatste is zeer afhankelijk van het aantal inschrijvingen. Het toernooi is gepland op zondag 24 februari a.s. in sportzaal De Ferrever te Den Burg, aanvang 10.00 uur. Het inschrijfgeld Basketball Zaterdag 2 februari: Sporthal Sportlaan, Den Helder: 19.00 uur meisjes jun. Marels-ZAP 15.30 uur jong. Kad. Marels-Stedebroec Volleybal Zaterdag 2 februari: Sporthal Ons Genoegen: 14.30 uur: heren: Tevoko 1-Nieuwediep dames: Smash 68-Braaf Seahawks 2 15.45 uur: dames: Tevoko 4-Juvoc 1 dames: Tevoko 3-Braaf Seahawks 3 Maandag 4 februari: Gem. Sporthal, Den Helder: 18.45 uur: heren: HPSV-Texel 2 Handbal !4 februari, Ons Genoegen: 13.15 uur M.A. MST 1-Petten 1 14.15 uur D.S. MST 1-M.F.C. 2 10 februari: 13.15 uur M.A. Dosko 1-MST 1 bedraagt 73,— per persoon. In sport zaal De Ferrever hangt een inschrijffor mulier. Bij inschrijving dient gelijk het inschrijfgeld te worden betaald. De trai ningsuren van Tetak zijn: maandag van 18.30 - 22.30 uur en vrijdag van 21.00 - 23.00 uur in De Ferrever. In de LTS en Landbouwschool komen ook inschrijfformulieren te han gen, waarbij men kan betalen aan gym leraar Martin Janssen. Ook zal getracht worden inschrijfformulieren en contact personen op de RSG en de Huishoud school te krijgen, zodat de inschrijving voor de meesten erg eenvoudig wordt. Alle reden dus om je op te geven. Het aantal deelnemers is aan een limiet gebonden. De inschrijving sluit op vrij dag 15 februari a.s. W. Bakker en J. van Heerwaarden deden er In een vier om vier stand ijselijk lang over, voor ze tot remise besloten. De uitslagen: P. Kooiman-J. Hooijberg 0—2 C. Vinke-J. Vinke 2-0 W. Bakker-J. van Heerwaarden 1 1 F. Kuiper-P. Bakelaar 0—2 P. Kooiman toonde nog even aan hoe Frans op een gegeven moment een schijf had kunnen winnen, en dan in feite ook de partij. Met nog één partij te gaan is het zeer waarschijnlijk dat Joost Hooijberg zich opnieuw zal plaatsen voor het Neder lands kampioenschap. De Rommeltjesmarkt en de fancy fair, die zaterdag door de Jacob Daal der-schoolvereniging werden georgani seerd, kregen erg veel belangstelling. Vooral om twee uur 's middags werd het erg druk. De uitslag van het sjoelen is: 1. Pieter Mosk 144 pnt., 2. Henny Eelman. Uitslag schieten: 1Piet van der Vis, 2. Menno Moerbeek. Uitslag sjoelen jeugd:, 1.. Marit Speets, De, naam vah de pop was Jimmy en werd gTfaden door Willem de Kort. Het bestuur van de Schoolvereniging bedankt de schenkers van prijzen en allen die hebben geholpen. Nieuwe inschrijvingen: Mevr. J. M. W. Drijver (eigenaresse); Binsbergenstraat 3, Den Burg. Klein handel in woningtextielgoed en meube len. J. A. M. Commandeur (eigenaar); Klif 12, Den Hoorn. Aannemersbedrijf. Bemiddelings- en adviesbureau „Texel"; Gravenstraat 18, Den Burg. Bemiddelings- en adviesbureau voor onroerend goed en hypotheken. Ven nootschap van K. H. J. K. de Boer en M. A. van der Wal (beperkende bepalin gen). Goud- en zilversmederij Peter Tromp (eigenaar); Weverstraat 34, Den Burg. Reparatie en vervaardiging van gouden en zilveren sieraden. Westduitse marken Belgische francs Franse francs Zweedse kronen Zwitserse francs Deense kronen Amerikaanse dollar Engelse pond Oostenrijkse schilling Italiaanse lires Spaanse peseta 100 100 100 100 100 100 1 1 100 10.000 100 7108,75 f 6,50 f 46,- f 44,25 7117,50 33,50 1,87 4,20 15,28 21,25 2,70 FEUILLETON door Tom Lodewijk. 20. Het ijs was meteen gebroken, dank zij de krachtige aanpak van Simon en ook Han merkte, waarom deze zo graag in huize De Jong vertoefde. Wie hier „in de flank viel", zoals Simon het uitdruk te, „behoorde meteen tot de familie". „En wat ga je nou doen?" vroeg Pieter ronduit, „rentenieren?" „Daar ben ik nog lang niet aan toe en Han nog minder", was het antwoord. „Nee, we hebben een heel ander plan, maar het is nog lang niet in kannen en kruiken. Daarom blijft Han zo lang kra men en ik boten bouwen, trouwens, daar zal ik toch wel de liefhebberij voor houden, tot we een beetje zekerheid hebben." „Je maakt me nieuwsgierig," zei Pieter. „Han, zeg jij het maar," moedigde Simon aan. Toen kwam Han met haar plan voor de dag. Een oud ideaal wilde ze werke lijkheid doen worden. Ze wilde een tehuis stichten voor kinderen die bijzon dere verzorging nodig hebben, en ze had het oog op een ouderwetse, maar ruime villa, die hier niet zo ver uit de buurt stond in een stuk nog vrijwel on gerepte natuur. „Villa Elise zeker," wist Pieter. „Nou, da's een mooi plekje. Alleen heeft het huis een opknappertje nodig, en een goeie ook." „O ja," stemde Han in, „en dat is het niet alleen. Ik moet ook een beetje morele steun hebben. Ik heb een paar dokters die er alles voor'voelen, en ik heb nog een paar invloedrijke mensen nodig. Enfin, haast is er nog niet bij, je moet dat niet forceren, misschien gaan er wel een paar jaar overheen voor we werkelijk kunnen beginnen." „Wanneer trouwen jullie?" vroeg Pie ter schijnbaar zonder reden. „Wanneer mijn werkzaamheden aan dit eh.... project me zo gaan opeisen dat ik mijn werk voor het centrum moet laten schieten", vertelde Han. „Mis schien al met een paar maanden, een half jaar op z'n hoogst". „Wij zijn geen lui om in donkere laan tjes te scharrelen", legde Simon overbo dig uit onder een lachbui van Anneke, die hem al in die functie bezig zag, „maar we kunnen toch nog wel even wachten tot het geschikte ogenblik. En dan liever in het voorjaar dan in de winter. Dat is misschien meer poëtisch dan zakelijk, maar zo ben ik nu een maal." „Enne," zei Pieter bedenkelijk, „hoe staat het met de dubbeltjes, als ik zo vrij mag zijn? Zo'n project kost een heleboel geld. Hoe krijg je dat bij elkaar? En éls je het bij elkaar hebt, in hoever ben je dan nog baas? Straks heb jij het vuile werk opgeknapt en gaat een ander met de eer strijken". „Dat geld," zei Han weifelend, „en keek naar Simon Kolberg, „tja dat is niet het grootste bezwaar." Simon Kolberg ging rechtop zitten in zijn fauteuil. „Jongens," zei hij, „ik heb niet voor niets gevraagd of jullie vanavond thuis waren. Want wat we hier voeren is een zéér vertrouwelijk gesprek. En ik zou graag willen dat het voorlopig tussen deze muren bleef. Niet dat ik jullie voor kletskousen aanzie," voegde hij er haas tig aan toe, „maar het is nog iets anders als ik jullie nadrukkelijk verzoek, er voorlopig met niemand anders over te spreken." „We zijn alleen maar vereerd met het vertrouwen," zei Pieter. „Spuit maar op!" „Tja, dat geld, weetje. Dat is inder daad niet zo'n bezwaar. Want wat we direct nodig hebben daar eh.... daar kan ik wel voor zorgen". Oom Simon zag de beide anderen aan en genoot een ogenblik van hun verbazing. „Dus..." zei Anneke. Oom Simon begon te lachen. „Zo langzamerhand heb ik wel ge merkt, hoe de situatie in de familie is. Toen ik uit Brazilië terugkwam, veron derstelde iedereen dat ik potten met geld zou hebben. De ontvangst was er naar. Vooral Ben en Herman, nog meer Thea en Jannie, legden me in de watten." „Wij zeker niet," zei Anneke veront waardigd. „Nee, jullie niet. Niet in de watten, in ieder geval. Ik had de indruk dat of Ome Simon nou terugkwam kaal als een kerkrat of met goud beslage, dat dit er bij jullie net niks toe deed." „Nou, die indruk was wel juist," zei Pieter droog, „en als we je grote gaven van hoofd en hart niet hadden leren waarderen, dan hadden we je liever van achteren dan van voren gezien, al stond je stijf van het goud." „Precies. Bij jullie was ik gewoon Ome Simon van vroeger en als er al van een beetje berekening sprake was, dan bij Kees en Kas, die altijd wel een paar zakcentjes extra kunnen gebruiken." U begon al met ze te trakteren Iver weet Anneke lachend. „Goed. Ik had het gevoel dat ik hier welkom was om mezelf en om niets an ders. Bij de anderen kreeg ik het omge keerde gevoel. En toen ik liet doorsche meren dat ik toch eens iets om handen moest hebben om de kost te gaan ver dienen, toen merkte ik dat mijn idee waarheid was. Vooral Jannie, of Jeanne zoals ze tegenwoordig heet, heeft het me ronduit gezegd, met begeleiding van haar geliefde zoon, dat ze aan klaplo pers de kost niet wenste te geven." „Ach kom," zei Anneke geschrok ken, „dat zal ze zo niet gezegd heb- benl" „Niet met die woorden, maar het kwam er vrij aardig op neer," antwoord de Simon Kolberg. „En je zuster Door- tje, of Thea, stelde ook op mijn gezel schap geen prijs, toen ze merkte dat haar rijke oom uit Brazilië maar een doodgewone werfarbeider werd. Mijn nichtje Saskia ziet me al niet meer op straat." „Och oom, ziet u dat niet te zwart in?" vroeg Anneke. „Ja meid, ik kan me indenken dat jij je zoiets niet kunt indenken. Maar deze mensen hebben een stand op te hou den, en kunnen eigenlijk alleen lieden gebruiken, die deze stand luister bij zetten." „Nou ja," zei Pieter, „wij lopen er ook de deur niet plat." „En zij bepaald die van jullie niet," voegde Simon eraan toe. „Maar toen ik dus de miljoenendroom had verstoord, was je moeder dolblij dat ik bij haar in kwam wonen, en was het bij jullie net als altijd. Zo leer je je mensen kennen, zie je. En daarom ben ik vanavond niet naar m'n neef Ben toegekomen, met z'n zakenmanschap, en niet naar m'n neef Herman, met z'n financiële inzichten, maar naar jullie. Ik heb m'n geld netjes belegd, en ik ben lekker bij Sjoerd gaan werken, en vissen, en kletsen, want ik verveelde me. En zo zie je maar weer. Aan Sjoerd heb ik een vriend gekregen, ik heb er Han leren kennen, en ik heb het reuze naar m'n zin gehad. En bij m'n zuster Anna heb ik een leven als een vorst, die goeie meid. Dat zijn de mensen waarmee ik hier te maken wil hebben, de mensen waarvan ik ben gaan houden. En daarom geloof ik dat ik wijs gedaan heb, zoals ik heb gedaan. Wat zeg je Han?" „Het eind is nog niet in zicht", zei Han Heersma nuchter, en haar trof Pieters blik van verstandhouding. „Maar in ieder geval moet ik zeggen, dat de gevolgen wel voor je houding pleiten. Hier zit ik tenminste erg naar m'n zin", en ze lachte haar stralende lach. „Ik hoop dat jullie voor mij net zo willen zijn als voor Simon." „Die had het lang niet altijd zo best," zei Pieter. „Ik heb hem veel wijze raad gegeven en daardoor is ie nu zo, dat jij het met hem aandurft." „Ach kerel," zei Simon, „wat zou je zélf zijn zonder je vrouwl Wat jij Anne ke?" Anneke lachte. „Nu ja," zei Simon, „dat was het dan. Verder kan ik nog niks zeggen, want ik weet nog niks. Ik weet niet hoe ik anders gedaan zou hebben, maar nu heb ik Han ontmoet en nu zie ik allerlei mogelijkheden. Maar jongens, nog maals, praat er met geen mens over. Tegen jullie speel ik open kaart, ik moet een paar mensen hebben met wie ik over dit alles kan praten en waar ik met Han over de vloer kan komen, als we trek hebben in een kopje koffie." Ze zaten nog lange tijd bij elkaar en praatten over alles en nog wat, en op een gegeven moment verdwenen Han en Anneke samen naar de keuken om nog iets lekkers klaar te maken en hadden daar beduidend lang werk over. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 5