Gelijk spel voor T exel 1 Oosterend verslaat Texelse Boys Pittige brief van Badmintonclub Oosterend en Dubbeldik verdienden meer Zaalvoetbaluitslagen Meisjeshandbal MST zaalvoetbalprogramma ZDH verloor weer Klaverjasclub De Zwaan Jeugdtrainen Voetbaluitslagen Goede inzet bij De Koog Veel persoonlijke fouten Beginnerscursus brandingzeilen Tweede repetitie voor stedenspel Ruime winst voor damesteam Krokusrit Tennisclub Deuce Eén overtreder C DINSDAG 26 FEBRUAR11980 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Texel 1 heeft zondag in Tuitjenhorn een verdiend gelijk spel behaald op Hollandia. Tot 20 minuten voor tijd wees alles er op dat Texel een nederlaag zou lijden, omdat men toen tegen een 3—1 achterstand aankeek, maar door enkele omzettingen in het elftal wist men toch nog op gelijke voet met Hollandia te komen. De eerste 20 minuten van de wedstrijd waren duidelijk voor Texel, dat was gestart met Louis Uriot als laatste man en Klaas Dirk Koorn als linker spits. Texel combineerde in deze fase van de wedstrijd goed en men wist een licht overwicht op te bouwen. Dit resulteerde in de 20ste minuut in een doelpunt. Uit een vrije trap was het Henk Jan Klok, die de bal nog net met z'n hoofd aanraakte waardoor deze precies in de kruising plofte. Hollandia ging nu meer aandringen en vooral met direct spel probeerde men Texel onder druk te zetten. Na een half uur spelen mocht Hollandia een vrije trap nemen. De bal draaide naar de eerste paal van het Texel-doel en het was spits Blom die ongehinderd kon inkoppen. Voorsprong Texel was duidelijk aangeslagen en nog voor de rust wist Hollandia uit een scrimmage op voorsprong te komen. Na de rust was Texel nog niet hersteld van deze twee tegendoelpunten en voordat men het wist was het weer de spits van Hollandia die door slecht wegwerken in de Texel-verdediging 3—1 liet aanteke nen. De organisatie bij Texel was helemaal zoek en men leek rijp voor een grote nederlaag. Trainer Van der Kerk hof had dit ook gezien en zette twee wissels in. Martin Land en Gerrie Plaats man kwamen Albert Hoven en Jan van Bennekom vervangen. Gerrie Plaatsman ging laatste man spelen waardoor Louis De voetbalverenigingen hebben de Sportraad benaderd om na te gaan of de jeugdtrainer tijdens de competitiestop ingeschakeld kan worden bij het zomerrecreatiewerk. De Sportraad heeft te kennen gegeven hier geen bezwaar tegen te hebben. Wel zal het de vergoeding handhaven. Het res terende verschil zal dus door de voet balverenigingen moeten worden aange vuld. Zaterdag 23 februari 1980: Afdeling Noordholland: Alkm. Boys-SVO/Z SVO/Z2-SVAP3 HCSC7-SVO/Z3 Junioren: Texel A1-Helder A1 De Koog A1-JVC A1 Tex. Boys B1-ZAP BI Wiron B1-De Koog 81 Oosterend B1-JVC B1 Texel B1-Texel B2 Tex. Boys B2-W.Meer B1 WGW B4-Oosterend B2 Zeemacht C1-Texel C1 SRC C1-Oosterend C1 Schagen C2-Tex. Boys C1 Texel C2-Texel C3 Meisjesjunioren: AFC '34-Tex. Boys Pupillen: Afdeling A: ZDH A1-Texel A1 Oosterend A1-De Koog Al Oosterend A2-Texel A2 Cocksdorp A1-Texel A3 Texel A4-De Koog A2 Afdeling B: ZDH B1-De Koog BI Texel B1-Oosterend B1 Oosterend B2-Texel B2 Texel B3-Tex. Boys B2 Afdeling C: Cocksdorp C1-Texel C3 ZDH C1-Tex. BoysCI Texel C4-Oosterend C1 Texel C2-Oosterend C2 Zondag 24 februari 1980: 4de klasse A KNVB: Hollandia T.-Texel Afdeling Noordholland: De Koog-GSV ZDH-Callantsoog Tex. Boys-Oosterend Watervogels 2-Texel 2 Texel 3-Watervogels 3 DWOW 2-Tex. Boys 2 Oosterend 2-ZAP 4 Kaagvogels 4-Tex. Boys 3 Vesdo 2-ZDH 2 Oosterend 3-Zeemacht 5 Texel 4-Helder 7 DWOW 4-De Koog 2 Junioren: Tex. Boys A1-Schagen A2 JVC A1-ZDH Al Dames: WSW-Tex. Boys 0-4 3-1 4-1 0-5 4-1 4-0 5-0 5-1 6-0 1-2 18-0 4-4 15-1 3-0 16-0 1-6 1-7 1-1 0-2 1-4 1-1 4-0 6-1 0-1 1-1 9-0 4-0 0-7 13-0 3-3 1-1 1-2 0-2 1-1 1-4 2-3 0-2 3-5 6-0 1-1 6-0 7-4 12-2 8-0 0-6 Uriot naar voren kon opschuiven. In eens speelde de ploeg weer vol overtui ging en Hollandia moest terug in de verdediging. Vooral Louis Uriot en Henk Jan Klok wisten, doordat ze sterk in de lucht zijn, gevaarlijk te worden. Gelijkmaker Een kwartier voor tijd nam Klaas Dirk Koorn een corner, de bal werd door Louis Uriot schitterend terug gekopt naar Henk Jan Klok die eenvoudig kon inkoppen. Vijf minuten later gaf Martin Land een loepzuivere pass op de diep sprintende Gert Pansier, die de keeper simpel uitspeelde. Texel bleef doorgaan en met name Henk Jan Klok en Henk Groen waren dicht bij het winnende doelpunt, maar dan had Texel toch iets te veel gekregen. Na vier nederlagen op eigen terrein had De Koog wel iets goed te maken. Tegen GSV, nummer drie op de rang lijst, kwam De Koog dan ook zeer gemotiveerd in het veld. De eerste helft was het GSV, dat het spel dicteerde. In het begin kreeg de spits van GSV al een prachtige kans om zijn ploeg op een voorsprong te zetten, maar uit vrije positie schoot hij naast. Tijdens de eerste helft ontstonden aan weerszijden genoeg kansen om de score te openen. Bij De Koog kwam het gevaar vooral via rechtsbuiten Dick Oudendag, die het de GSV-verdediging bijzonder lastig maakte. De Koog had zelfs een penalty verdiend, omdat Dick Oudendag binnen het strafschopgebied onderuit gehaald werd. De scheidsrech ter, die erg onzeker leidde, legde de bal echter buiten het strafschopgebied. Vlak voor de rust kwam GSV toch op 1—0, uit een hoekschop, die vrij gemakkelijk ingekopt werd. Agressief In de tweede helft speelde De Koog veel agressiever, waardoor ze meer kansen wist te creëren. De GSV-ers stichtten vooral gevaar via hun snelle uitvallen. Steeds vonden ze echter de uitstekende keeper Dekker op hun weg. Een kwartier voor tijd maakte De Koog toch de gelijkmaker. Na vele hoek schoppen was het dan toch eindelijk raak. De hoekschop van Dirk Barends werd doorgekopt, waarna Kees van Beek zwevend inkopte. Het laatste kwartier waren beide kanten zeer ner veus. Toch ontstonden er nog goede scoringskansen. In het GSV-doel werd een inzet van een speler van de doellijn gekopt en bij De Koog redde keeper Jan Dekker op briljante wijze, toen de spits alleen voor hem verscheen. Het bleef echter bij 1 1, waarmee De Koog een uitstekend resultaat behaalde. De meest spannende wedstrijd in de zaalvoetbalcompetitie was afgelopen week Oosterend 1-De Zwaan. Deze wedstrijd begon voor de Oosterenders zeer dramatisch, daar keeper Roel Veld man al in de beginfase een onschuldige inrol door de vingers liet glippen. Oos terend wist echter op gelijke hoogte te komen door een doelpunt van Joost Brouwer, maar weer was het De Zwaan die de leiding nam door een hard ingeschoten vrije trap van Gerard Le- gierse. Vlak voor de rust kwam Ooster end verdiend weer langszij d.m.v. een keiharde kopbal van Johan de Waard. Na de rust speelde Oosterend nog sterker en dit resulteerde in een schitte rend doelpunt van de technisch zeer begaafde Simon Brand. Toch zou De Zwaan op de valreep nog 3—3 scoren, door alweer Gerard Legierse, en dit werd tevens de eindstand. Ook de wedstrijd JKM 1-Dubbeldik 1 stond in het teken van de spanning. JKM speelde duidelijk ver onder zijn kunnen, terwijl Dubbeldik één van zijn betere wedstrijden van dit seizoen speel de. Dubbeldik startte overrompelend en vooral Jaap van Kranenburg had veel pech met zijn kansen. Kansjes Na de rust kwam JKM iets terug en wist enkele kansjes te creëren, maar door toedoen van de goed spelende Klaas Dirk Koorn en vooral aanvoerder Hans Geus, wist Dubbeldik de verdedi ging gesloten te houden. De 0—0 uitslag (op zich al een prestatie) was, wat betreft JKM, teveel van het goede. Door deze 2 gelijke spelen veranderde er niets aan de kop van de hoofdklasse. JKM en Dubbeldik 1 bleven koploper met één punt voorsprong op De Zwaan en Oosterend. Komende week komen deze vier ploegen opnieuw tegen elkaar in het veld. Woensdag om 19.20 uur spelen JKM 1 en De Zwaan tegen elkaar en direct hierna om 20.15 uur ontmoeten Oosterend 1 en Dubbeldik 1 elkaar. Bij de andere gespeelde wedstrijden behaalde A&O 2000 een krappe, ver diende 1—0 overwinning op het wat terug gevallen Dubbeldik 2. Vergiet won verdiend met 2—0 van Datsun 1 en Question 1 had weinig moeite met JKM 2: 7—0. Datsun 2 behaalde in de eerste klasse een ruime 8—2 overwinning op Badhotel. In de tweede klasse drie gelijke spelen, te weten: Rabo-KSMT 2 (3—3), Mok-Jelleboog (5—5) en Dubbeldik 3- Paal 9 (2—2). Amro beschikt in Theo Bakker over een gevaarlijke spits en in de wedstrijd tegen Texelse Boys 2 (5—1) wist hij 4 maal te scoren. Oosterend 3 behaalde een 3—1 over winning op Gempo. Oosterend was niet veel beter dan de tegenstander maar het beschikte over een uitstekend keepende Johan Bas die in deze wedstrijd duidelijk naar een plaats in het eerste team van de Strenders solliciteerde. Junioren: Bureau Eelman-Alkema BV 2-2 Ratronics 2-Koogel 2 5-0 Hoofdklasse: Question 1-JKM 2 7-0 Oosterend 1-De Zwaan 3-3 Dubbeldik 1-JKM 1 0-0 A&O 2000-Dubbeldik 2 1-0 Vergiet-Datsun 1 2-0 Eerste klasse: Datsun 2-Badhotel 8-2 Tweede klasse: Rabo-KSMT 2 3-3 Amro-Texelse Boys 2 5-1 Mok-Jelleboog 5-5 Oosterend 3-Gempo 3-1 Dubbeldik 3-Paal 9 2-2 Texelse Boys en Oosterend hebben een partij voetbal afgeleverd die het talrijke publiek weinig geboeid zal heb ben. Beide ploegen speelden (misschien door de zenuwen) bijzonder onsamen hangend. zodat de gevaarlijke momen ten op de vingers van één hand te tellen waren. Helaas werkte ook de scheids rechter hieraan mee door voor elk wissewasje af te fluiten en dat vele oponthoud werkte ook niet bevorderlijk. Oosterend kwam halverwege de eer ste helft op voorsprong. Slecht wegwer ken in de Boys-verdediging stelde Ewald Witte in staat alleen op het doel af te stormen en met een simpel tikje te scoren. Dit was het enige opwindende moment uit de eerste helft zodat dit ook de ruststand was. Ook na de rust hebben beide doelverdedigers de wed strijd hoofdzakelijk met de handen op hun rug kunnen volgen. De Boys probeerden het Oosterend-doel wel on der druk te zetten maar de overtuiging De adspiranten van de MST waren lang niet opgewassen tegen de sterke adspiranten van Dirkshorn. Deze meis jes schoten erg hard en zuiver. De keepster, die behoorlijk keepte, kreeg ze links en rechts om de oren, omdat de verdediging niet fel genoeg uitstapte. Er zaten best goede momenten in de wedstrijd. De MST-meisjes beginnen vaker te schieten en durven wat meer door de verdediging te breken. Ook is er in de laatste wedstrijden wat meer spelinzicht te constateren. Eindstand van deze wedstrijd was 18—4 voor Dirkshorn. ontbrak. Een blessure-golf halverwege de tweede helft (Gerard Legierse en Gerrit Terwindt vielen geblesseerd uit) brak het ritme dermate dat Oosterend geen moment meer in gevaar geweest is. Het werd nog 0—2 door Frits Bakker die uit een moeilijke hoek de Boys keeper verrastte. De strijd (een zeer sportieve) was hiermee definitief beslist. Door het gelijke spel van Zaanse Boys prijkt Oosterend nu alleen op de boven ste plaats. Woensdag 27 februari: 18.30 u.: Oosterend 4-Slufterhoek 19.20 u.: De Zwaan-JKM 1 20.15 u.: Oosterend 1-Dubbeldik 1 21.05u.: Ver. Schilders-Spyker 22.00 u.: Tex. Boys2-Mok Zaaldienst: De Koog veteranen. Donderdag 28 februari: 18.30 u.: Sw. Schaep 2-De Koogel 1 19.00 u.: Bremakker-Zegel Modess 19.30 u.:KSMT1-Nioz1 20.30 u.: Vet. De Koog-Question 2 21.15u.: Gempo-JKM3 22.05 u.: Paal 9-Rabo Zaaldienst: Oosterend 5. Vrijdag 29 februari: 21.10 u.: Rab2-Nioz2 22.00 u.: Oosterend 5-Texel veteranen 2 Zaaldienst: Datsun 2. Het wil deze competitie niet met ZDH. Wederom moesten De Zwaluwen een nederlaag lijden en wel tegen oude rivaal Callantsoog. Het werd op het ZDH-ter- rein geen beste wedstrijd, maar het bleef tot het eind wel zeer spannend. De rust kwam met een blanke stand, omdat verschillende kansen door beide ploe gen niet benut werden. In de tweede helft startte Callantsoog met een grote druk op het doel van Kees Bakker. Vooral de corners van de bezoekers waren gevaarlijk door de lange spelers. Uit zo'n corner namen zij de leiding toen A. de Graaf de bal wat gelukkig over de doellijn kon werken. Tien minuten later kwam ZDH weer op gelijke voet. Henk Zijm maakte op links de bal schitterend vrij en tikte hem naar de goed meegekomen Bram Brouwer die ongehinderd raak schoot. Het was sneu voor De Zwaluwen dat door een eigen inzet Callantsoog weer de leiding kon nemen. Tom de Graaf zag zijn inzet via een knie van een ZDH-speler in het net verdwijnen. Het laatste kwartier was ZDH hevig in de aanval en trokken de bezoekers zeer veel aan de noodrem. Dit leverde ZDH veel vrije trappen op, maar de gelijkmaker bleef uit. In de basketbalwedstrijd tussen de kadetten van de Mareis en Poli- sport regende het persoonlijke fou ten. De Mareis verdedigden redelijk, maar in de aanval werd er slecht ge speeld. De meeste kadetten speelden te indi vidueel en men ging niet als een team in de aanval. Polisport scoorde echter wel maar dankzij o.a. R. Sauer en F. Studulski bleef dit beperkt. Polisport won met 38—21. De jongens-junioren van de Mareis moesten het opnemen tegen „underdog" Noordkop C. Deze underdog bleek echter wel twee spelers langer dan 2 meter te bezitten, zodat het ontbreken van de langste speler van de Mareis, J. Witte, erg op zou breken. In het begin bezorgden de twee reuzen van Noordkop C nogal voor paniek onder het bord. Later in de wedstrijd werd dit minder. De Mareis waren beslist niet de mindere, maar Op de 21e competitie-avond van de klaverjasclub wist het koppel A. Dijker- N. Koomen met 7.103 punten als eerste te eindigen. Hiermee is dit koppel deze competitie nu al voor de vijfde keer boven de 7.000 punten gekomen. In het klassement wist zij 3 plaatsen te klim men en staat nu op de vierde plaats. Tweede werd het echtpaar H. Zijm met 7.068 punten. Dit echtpaar weet regelmatig zeer hoge scores te bereiken en vooral in de derde periode speelt zij zeer goed. Het koppel H. Bakker-C. Vinke werd deze avond derde met 7.057 punten waarmee zij zich duidelijk revan cheerde voor de slechte prestatie van de vorige avond. In de derde periodestand zijn D. Witte en P. Veeken verdrongen van de eerste plaats. Zij wisten deze avond geen hoge score te bereiken. Leiders zijn nu gewor den G. Douma en P. Kooiman die beide klassementen nu aanvoeren. In de derde periode blijft het echter zeer spannend. Op 29 februari a.s. is de laatste speelavond om het kampioenschap van Texel. Uitslag 21e competitie-avond, resp. punten en marsen: A. Dijker-N. Koomen 7.103 4 Echtpaar H. Zijm 7.068 2 H. Bakker-C. Vinke 7.057 2 Echtp. P. v. Heerwaarden 6.765 1 M. Witte-M. Boogaard 6.702 2 K. Beumkes-P. Buysman 6.685 1 J. Witte-W. Witte 6.631 2 F. v. d. Gracht-G. Caspers 6.597 3 Stand derde periode na 22 partijen: G. Douma-P. Kooiman 35.899 13 Echtpaar HZijm 35.734 10 F. v. d. Gracht-G. Caspers 35.555 12 P. Veeken-D. Witte 35.220 10 C. Maas-J. Wiersma 35.189 8 Totaalstand na 84 partijen: G. Douma-P. Kooiman 137.066 50 P. Hartog-H. Snoek 134.220 39 Echtp. P. v. Heerwaarden 134.028 50 A. Dijker-N. Koomen 132.469 40 F. v. d. Gracht-G. Caspers 132.408 52 T.Witte-J. Witte 132.101 39 Echtpaar J. Spaans 131.586 31 Echtpaar H. Zijm 131.582 36 Ook dit jaar zal weer een beginners cursus brandingzeilen (catamaranzeilen) worden gehouden door de Catamaran- zeilschool „Westerslag" van de heer H. Koopman. De lessen worden gegeven gedurende vijf weekenden S 2 uur, te beginnen op 19 april. Deelnemers kun nen kiezen tussen zaterdag en zondag en hebben wat de tijd van de dag betreft keus uit: 9.00-11.00 uur, 12.00- 14.00 uur en 15.00-17.00 uur. De totale kosten bedragen 7150,— per persoon. Totaal kunnen ongeveer zeventig cur sisten worden geplaatst. Tevoren zal op een nader te bepalen datum in het weekend een kennismakingsavond worden georganiseerd. Opgave is mogelijk bij H. Koopman, Drijverstraat 18, telefoon (02220) 3396 of (02220) 2013 (strand). Voor het 'denkgedeelte' van het NCRV stedenspel Texel-Harmelen zal op 14 maart opnieuw een repetitie worden gehouden, waarbij in het bijzon der de informatiekanalen zullen worden beproefd. Dit is besloten naar aanleiding van ervaringen die bij de repetitie van dinsdagavond j.l. werden opgedaan. Langzaam maar zeker lijkt Texel warm te worden voor de spectaculaire televi sie-ontmoeting. Medewerking om de Texelse deelnemers in een zo sterk mogelijke positie te brengen komt van alle kanten. Zo is onder andere het NIOZ ingeschakeld. Zowel de twaalf telefoonlijnen van dit instituut als de omvangrijke bibliotheek staan ter be schikking. Aan de oplossing van het probleem om de gewenste gegevens snel op te poren en naar het raadhuis door te geven wordt gewerkt; er zullen mogelijk ook telex en mobilofoon aan te pas komen. Het is zaak alle op Texel beschikbare parate kennis in te zetten, ledereen kent in zijn omgeving wel mensen die 'alles' weten. Zo blijken er Texelaars te zijn die bij de tot dusver uitgezonden afleverin gen van Stedenspel telkens direct het antwoord op de daarin gestelde moeilij ke vragen wisten. Deze mensen moeten worden opgespoord om ze bij de ont moeting Texel-Harmelen paraat te laten zijn. Aangenomen wordt dat zij er uit bescheidenheid van worden weerhou den zichzelf op te geven. Dus zullen kennissen of familieleden dat moeten doen. Dat mag best anoniem. Tips worden voor vrijdag 7 maart ingewacht bij de heer Arensman in het raadhuis, telefoon (02220) 3041. Het verschil tussen een matige eerste en een goede tweede helft is meer afhankelijk van inzet dan van kunde. Dit bleek in de wedstrijd die het dames- handbalteam van de MST tegen de Schager formatie speelde. Van de Schager ploeg werd van te voren aangenomen dat er weinig tegen stand geboden zou worden. Dit viel tegen en het duurde geruime tijd voor dat MST haar goede plaats wist waar te maken. De aanvalsopbouw duurde lang zodat het voor de tegenstander geen verrassing was en daarom zo weinig doelpunten opleverde. De ruststand van 5—2 gaf meer een indruk van een zwakke tegenstand dan van sterkte. Deze kwam na de rust veel beter uit de verf. De aanvallen werden beter uitge voerd en vooral door zekerder verdedi gen waardoor met meer geloof in eigen kunnen, naar voren gegaan werd. Een logisch gevolg was dan ook de uitbouw van de voorsprong naar een 12—3 eindstand. Willen de dames van de MST echter het uitzicht op een hoge eind stand behouden, dan moet er vanuit een gesloten verdediging gespeeld worden. Vooral omdat bij weinig tegendoelpun ten er sneller en vooral verrassender aangevallen kan worden. Het doel is tenslotte de competitie bovenaan te eindigen wat alleen bereikt kan worden door de laatste twee wedstrijden te winnen. Het bestuur van de Badmintonclub heeft een pittige brief geschreven naar de Welzijnsstichting Texel, waarin de beslissing om de kantine van de sporthal op maandag dicht te houden, wordt aangevochten. De badminton club heeft alle begrip voor de moeilijkheden die er rond de openstelling van de kantine bestaan, maar ze vindt dat deze moeilijkheden niet op één vereniging afgewenteld mogen worden. De badmintonclub gebruikt de sporthal altijd op maandag en heeft door deze beslissing geen enkele moge lijkheid meer om wat te drinken in de kantine. Voor deze situatie worden door de club de termen „asociaal" en „discriminerend" gebruikt. De club vindt de beslissing van de verzaakten om te scoren. Aan het eind van de 2e helft kwamen de Mareis pas goed op dreef en liepen goed in. Helaas kwam het herstel te laat en won Noordkop C met 34 —26. A.s. vrijdag spelen de meisjes-junio ren om 19.00 in de Sporthal. Publiek is van harte welkom. Zondag houdt Ruitercentrum Bornrif een huifkar- en ruitertocht door de Dennen. Er wordt 's morgens om 11 uur vertrokken vanaf het ruitercentrum. De tocht zal tot circa half vier duren. In de rustpauze zal een lunch worden ge serveerd. Belangstellenden kunnen meegaan in de huifkar of op een paard van het Ruitercentrum, De kosten exclusief lunch bedragen 710,— per persoon. Opgeven kan tot zaterdag bij Ruiter centrum Bornrif, telefoon (02228) 289. welzijnsstichting demotiverend voor haar leden. Desondanks wijst ze erop dat er nog steeds op maandagavond Het tennisseizoen nadert en enkele enthousiastelingen zijn op mooie dagen al bezig om een balletje te slaan. Nu de club lid is geworden van de tennisbond (KNLTB) en gaat deelnemen aan de competitie, is een goede voorbereiding noodzakelijk. Half april gaan de Texelse, tennissers zich meten met clubs van de overkant. Normaal gebeurt dit in de laagste klasse van de bond en men moet dan maar zien door promotie omhoog te komen. In elk geval zal er tijdens het paas weekend een toernooi voor jeugd en senioren worden gehouden, leder lid kan meedoen en wordt ingedeeld naar speelsterkte. Opgeven kan men zich voor 1 april bij de wedstrijdcommissie leden of in het clubgebouw. Het bestuur bestaat dit jaar uit de volgende personen: mevrouw Munnink- huizen en de heren Drentje, Kiltz, Vonk en Waverijn, terwijl de dames Daalder, Höhner, De Porto en de heer Kooi de wedstrijdcommissie vormen. een goede opkomst is. De burgemees ter De Koninghal wordt door de badmintonclub geen redelijk alternatief genoemd. De Sportraad ondersteunt de badmintonvereniging in haar bezwaar. De Sportraad vindt ook dat er een rou lerende avond moet komen, zodat via een rooster het leed over verschillende verenigingen wordt verdeeld. In de vergadering van het bestuur van de Welzijnsstichting werd gister avond besloten eerst het advies af te wachten van de adviescommissie voor het beheer van sportakkommodaties. Dat neemt niet weg dat bestuurslid van de Welzijnscommissie Nagtegaal de brief als „erg overdreven" kwalificeerde. Donderdag werd door de politie een snelheidscontrole gehouden nabij De Koog. Er was slechts één voortrazend automobiel dat gesnapt werd. Er werd een snelheid gemeten van 77 kilometer, terwijl ter plaatse slechts vijftig gereden mag worden.

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 5