FILM M I SI 1 „F.I.S.T." i Suikeroom MZW-projekt houdt open dag met tentoonstelling ook andere scholleren welkom op informatie avond gonger Belastingkantoor verhuist CDA Texel nu realiteit M. Timmerman en T. Eelman klaverjas- kampioenen Inbraak MZW stuurt folders aan werklozen Weer- en sterrenkundeclub met lezing over meteo-instrumenten Hometrainings wedstrijd geslaagd evenement Forse nederlaag voor Tetak 1 Klaverjasclub De Zwaan De Geul ook afgesloten .aero ooooooooooQO DINSDAG 4 MAART 1980 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Vanaf 15 maart zal het Mensen Zondet Werk-project niet meer in ,,De Schakel" gevestigd zijn, maar in de definitieve behuizing in het Dorpshuis in Den Burg. Om dit te vieren wordt door het MZW op die dag open huis gehou den. ledereen die kennis wil maken met het MZW-project, of die bepaalde vra gen heeft is dan tussen 10.00 en 17.00 uur welkom bij de MZW-ers in het dorpshuis. De open dag wil men graag koppelen aan een tentoonstelling van werkstukken die met werk of werkloos heid te maken hebben. Wie iets wil maken voor deze tentoonstelling kan „De Schakel" bellen, telefoon 3574. Het deelnemen aan de tentoonstelling is uitdrukkelijk niet aan het zelf zonder werk zitten gebonden. Een ieder mag dus meedoen. Wie van plan was deze keer bij de ontvanger of de inspectie van de belas tingen in Den Helder belastingzaken te regelen, wordt aangeraden dat een week uit te stellen. Het belastingkantoor verhuist nl. van het Koningsplein naar de Dr. Bijlweg 1 en krijgt daar ook een nieuw telefoonnummer: (02230) 30344. Het correspondentie-adres voor zowel ontvanger als inspecteur blijft ongewij zigd: Postbus 26. Woensdagavond 12 maart wordt in de LTS een ouderavond gehouden speciaal bestemd voor ouders en kin deren die zijn geïnteresseerd in het vijfde leerjaar dat mogelijk aan het Texelse beroepsonderwijs zal worden toegevoegd. Deze nieuwe cursus is niet alleen bedoeld voor afgestudeerde LTS-ers, maar ook voor jongelui die thans op andere scholen voor voort gezet onderwijs zitten en hun kans op werk in de toekomst willen vergroten door het volgen van deze technische opleiding. Om die reden zijn ook leer lingen van Mavo, Havo etc. welkom op deze ouderavond. De leden van de Texelse afdelingen van de KVP, ARP en CHU zijn akkoord gegaan met de oprichting van het CDA Texel wat automatisch de opheffing van de drie aparte kiesverenigingen inhoudt. Vorige week viel de officiële beslissing nadat dit onderwerp al geruime tijd onderwerp van discussie was geweest. De oprichting was een feit door het ondertekenen van het protocol door de voorzitters en secretarissen van de drie partijen en door de voorzitter en secreta ris van het CDA-verband Texel. Al eerder hadden de betrokken par tijen zich in eigen vergaderingen ak koord verklaard met het protocol. Bij de fusie zijn meer dan 360 leden van de oorspronkelijke partijen betrokken: 180 van de KVP, 90 van de ARP, 43 van de CHU en 50 'rechtstreekse' CDA-leden. Ondanks de fusie zal bij de komende gemeenteraadsverkiezingen toch reke ning worden gehouden met de 'af komst' van de kandidaten. Er zal een zelfde sleutelverdeling worden toege past als bij de afgelopen verkiezingen. Het bestuur van het CDA Texel bestaat uit S. Bremer (voorzitter), L. vafi der Geest (secretaris) en D. Lap (penningmeester). Verder bestaat het bestuur uit de volgende leden: J. Daalder, W. Timmer, J. Witte, mevr. Luijckx-Bakker, C. Koorn, J. Huisman, J. Koolhof en A. R. Hengst. Op de vierde en laatste speelavond voor het klaverjaskampioenschap van Texel is het koppel M. Timmerman en T. Eelman kampioen geworden. Door zelf ruim 6.400 punten te scoren bleef dit koppel onbereikbaar voor alle achtervolgers. Op de tweede plaats eindigden nog verrassend H. de Beer en R. van der Stap die 7.474 punten wisten te scoren en daarmee van de zesde naar de tweede plaats oprukten. De winnaars van de laatste avond waren M. Vittali en J. Zoetelief die maar liefts 7.807 punten wisten te halen. Zij maakten daarmee een grote sprong in het klassement van de 23e naar de 4de plaats. Een mooie prestatie van dit koppel dat voorheen al twee keer het kampioenschap heeft gewonnen. Uitslag van de vierde avond, resp. punten en marsen: Boutique Déja Vu in de Dorpsstraat in De Koog werd vrijdag op ongebrui kelijke wijze betreden door enkele schooljongens. Via een ingeslagen ruitje aan de achterkant van het pand kwamen ze binnen en namen ze wat kleine spulletjes mee. De jongens zijn door de politie opgespoord en de ont vreemde artikelen weer teruggebracht. In de loop van deze week ontvangen degenen die bij het Arbeidsbureau als werzoekende ingeschreven staan een folder van het Menzen Zonder Werk project. In deze folder wordt informatie over het project gegeven. Er wordt op gewezen dat de verzending van deze folder in handen is van het Arbeids bureau. Het Arbeidsbureau heeft de namen en adressen van de werkzoeken den dus niet aan de mensen van het MZW-project doorgegeven. De Texelse vereniging voor weer- en sterrenkunde heeft zaterdag 8 maart voor leden en belangstellenden een lezing (aanvang 15.00 uur) in ,,De Schakel" onder het motto „Meteorolo gie, instrumenten en hun toepassing in de praktijk". Dit onderwerp zal worden behandeld door de heer J. Klinkspoor uit Haarlem. In de weerkunde wordt gebruik ge maakt van vele soorten instrumenten: barometers, thermometers, windrich tingsmeter, windsnelheidsmeter. Ook weeramateurs maken daarvan gebruik en velen van hen leggen de resultaten van de metingen vast in grafieken. De heer Klinkspoor illustreert zijn lezing met dia's. Leden en donateurs hebben vrije entree. Andere belangstel lenden betalen f2, de koffie inbegre pen. J. Zoetelief-M. Vittali 7.807 3 R. v. d. Stap-H. de Beer 7.474 1 A. Bakker-M. Bakelaar 7.076 4 J. Zijm-C. Merkx 7.040 3 G. Festen-P. v. d. Molen 6.824 2 J. en P. van Heerwaarden 6.803 2 F. Witte-R. Bakker 6.701 2 K. Dros-F. Bos 6.597 3 Eindstand: M. Timmerman-T. Eelman 27.068 12 R. v. d. Stap-H. de Beer 26.819 6 Daalder-Winter 26.282 5 J. Zoetelief-M. Vittali 26.080 8 M. Bakelaar-A. Bakker 25.846 8 G. Festen-P. v. d. Molen 25.815 11 W. Pronk-A. Souwer 25.625 6 H. Bakker-C. Vinke 25.491 2 M. Veeger-G. Veeger 25.487 12 Dames Vermuë-Vermuë 25.396 8 P. Bruin-G. Smit 25.287 4 R. Festen-F. v. d. Gracht 25.190 9 P. Hartog-C. Dros 25.130 11 J. en P. van Heerwaarden 25.005 7 F. Witte-R. Bakker 24.941 7 Dames Veeken-Keijser 24.752 11 S. Keijser-N. v. d. Veen 24.732 6 Echtp. J. v. Heerwaarden 24.616 5 B. Keijser-K. v. d. Veen 24.596 11 G. Zoetelief-R. Zoetelief 24.589 7 T. Witte-B. Witte 24.544 6 C. Ipenburg-G. Legierse 24.518 4 Baars-J. Everwijn 24.490 4 F. Bos-K. Dros 24.461 9 J. Zijm-C. Merkx 24.373 5 S. Leber-H. Zijm 24.359 7 P. Veeken-D. Witte 24.145 6 Timmerman-C. Zijm 24.105 2 T. v. Heerw.-P. Kooiman 23.967 7 Echtpaar B. Of rein 23.850 3 G. Veeger-F. Veeger 23.746 6 J. v. d. Woensel-W. Rovers 23.691 3 Dames Vittali-Zoetelief 23.633 8 A. Dijker-N. Koomen 23.261 5 Veldman-K. van Lenten 22.867 0 H. Gersthage-F. de Grave 22.594 7 M. Dogger-A. Zijm 22.418 1 C. Barhorst-mevr. Huisman 22.112 2 J. Witte-W. Witte 21.936 9 G. v. d. Meer-mevr. Eelman 21.703 6 J. Zijm-M. v. d. Wetering 21.604 2 G. Boogaard-J. v. d. Wetering 20.781 5 Ter gelegenheid van de opening van Dros in Eierland werd een hometrai ningswedstrijd georganiseerd voor de Texelse jeugd in samenwerking met de wielervereniging. Cees Stam, oud wereldkampioen der profstayers, ging een confrontatie met de jeugd niet uit de weg. Bij de wedstrijden vond o.m. een confrontatie plaats tussen Cees Stam en de 14-jarigen van de wielervereniging. Slechts tienden van een seconde zou den beslissen wie de winnaar werd. Lange tijd was het Ronny Kamminga die met een tijd van 25,5 seconde over 500 meter drietiende van een seconde snel ler was dan Stam. Pas in de laatste wedstrijd, tegen Albert Winter, maakte Stam de snelste dagtijd met 25 secon den. Na afloop verklaarde de leeggere- den Stam dat menige uurwedstrijd achter de grote motoren beter te rijden was dan 3 manches op de hometrainer. Bij de 9-jarigen was M. Hoedjes 7 jongens te snel af en daarmee winnaar in deze categorie. Niels Collou was in zijn categorie liefst 5 seconden sneller dan Robert Visser, die op zijn beurt zuster Ellis eentiende van een seconde voorbleef. In de categorie 12- en 13- jarigen bleef Nico Evers de concurrentie met overmacht voor. Tijdens deze gelegenheid, waaraan 31 renners deelnamen, werd de wieler- jeugd in hun nieuwe trainingstenue gestoken dat geschonken werd door de sponsors: Piet Kooiman, Co Vinke en Dros tweewielers. Uitslagen: 8- - 9-jarigen: 1. M. Hoedjes, 2. Jef Schuur, 3 Robert Kikkert. 10- - 11-jarigen: 1. Niels Collou, 2. Robert Visser, 3. Ellis Visser. 12- - 13-jarigen: 1. Nico Evers, 2. A. van der Heijde, 3. J. Hoedjes. 14-jarigen versus Stam: 1. Cees Stam, 2. Albert Winter, 3. Ronny Kamminga. Tetak 1 speelde zaterdag in sportzaal De Ferrever tegen het bovenaan staan de Hooge Huys 8 uit Alkmaar. Het werd al gauw duidelijk dat dit team niet voor niets bovenaan staat. De meeste par tijen werden in twee sets verloren. Ruud Koorn-Neuhoff, die verhin derd was, werd vervangen door haar man Frits Koorn. Martin Janssen speel de zaterdag sterker dan ooit en zag kans de eer voor Tetak 1 te redden. In de één na laatste partij bestond hij hetdoor in twee sets van P. Lammerse te winnen, de enige tegentreffer voor Tetak te scoren. Zowel Frits Koorn als Max Hagedoorn verloren al hun partijen, Martin Janssen won één keer, zodat het eerste Tetak-team met een 9—1 neder laag huiswaarts kon keren. Al is de nederlaag ditmaal wat groot uitgevallen, het was geenszins een schande van dit sterke team te verliezen. Tweede team Tetak 2 ontmoette zaterdag in Schoorl Duintreffers 7. Ook deze tegen stander was voor Tetak 2 van weinig betekenis. Zowel Frans Room, Fred Mosk als Guido Bakker waren goed op slag en wonnen al hun partijen. Fans Room en Fred Mosk wonnen samen het dubbelspel erg overtuigend in twee sets. De overwinning van Tetak 2 met 10-0 was een fraai en uiterst verdiende over winning. Tetak 3 speelde in De Ferrever tegen Be Fair 5 uit Breezand. Het werd een zeer spannende strijd, waarbij beide teams elkaar geen strobreed toegaven. Maar liefst zeven partijen werden in drie sets beslist. En hieruit bleek o.a. de onervarenheid van de ploeg, want maar liefst 5 van deze 7 partijen gingen voor Tetak 3 verloren. Halverwege de strijd stond Tetak 3 met 1—4 achter. Men kwam echter goed terug tot 4—5. Wilco Bakker moest in de laatste partij uitma ken of er nog een gelijk spel uit te slepen viel. Deze wedstrijd werd één van deze zeven driesetters, maar ook één van die vijf nederlagen, zodat Tetak 3 ook nu met een krappe nederlaag van 6—4 genoegen moest nemen. Dinsdag 4 maart: De commissie voor Welzijnszaken heeft een openbare vergadering in het raad huis, onder andere over het jeugdpro bleem. Aanvang 19.30 uur. In de Landbouwschool houdt de Vrou wenbond NVV de jaarvergadering. Na afloop van het huishoudelijk gedeelte kienen. 20.00 uur. Donderdag 6 maart: In ,,De Schakel" wordt kledingmarkt gehouden. In De Bijenkorf te Oosterend begint om 20.30 uur de jaarvergadering van de Gymnastiekvereniging Oosterend. Het koppel P. Bruin-G. Smit wist op de 22e competitie-avond de meeste punten te verzamelen en werd met 7.119 punten winnaar van de avond. Door dit resultaat blijft dit koppel goed meedraaien in de kopgroep. Op de tweede plaats eindigde met 6.710 pun ten het koppel G. Douma-P. Kooiman. Dit koppel, dat nu al 22 weken de ranglijst aanvoert, lijkt niet van zins deze positie nog uit handen te geven. Ook in het klassement van de derde periode is dit koppel nu ruim op kop gekomen en met nog maar vijf partijen te spelen maakt het een goede kans voor de tweede maal een periode te winnen. Uitslag 22e competitie-avond, resp. punten en marsen: P. Bruin-G. Smit 7.119 2 G. Douma-P. Kooiman 6.710 4 G. Eelman-F. Bos 6.693 1 M. Witte-M. Boogaard 6.617 4 M. Verseput-P. v. d. Molen 6.535 2 Echtp. J. van Heerwaarden 6.523 1 EchtpaarJ. Spaans 6.441 2 P. Hartog-H. Snoek 6.440 2 Stand 3e periode na 26 partijen: G. Douma-P. Kooiman 42.609 17 F. v. d. Gracht-G. Caspers 41.531 15 P. Veeken-D. Witte 41.395 11 Echtp. P. van Heerwaarden 41.262 14 Echtpaar J. Spaans 41.120 13 Totaalstand na 88 partijen: G. Douma-P. Kooiman 143.776 54 P. Hartog-H. Snoek 140.660 41 Echtp. P. v. Heerwaarden 140.136 53 A. Dijker-N. Koomen 138.880 41 T. Witte-J. Witte 138.488 41 F. v. d. Gracht-G. Caspers 138.384 55 P. Bruin-G. Smit 138.323 37 Echtpaar J. Spaans 138.027 33 Vorige week zijn ook in De Geul lepe laars gearriveerd, wat reden was om dit broedterrein voor publiek af te sluiten. Bezoek is alleen nog mogelijk door deel te nemen aan excursies, waarvoor bij het Natuurrecreatiecentrum een af spraak kan worden gemaakt. Liefhebbers van een film vol aktie kunnen donderdagavond hun hart ophalen bij de film „F.I.S.T." Vakbondsleider Johnny Kovak (Sylves ter Stallone) moet kiezen tussen zijn eigen geweten en de mening van de meerderheid, die vindt dat er een geza menlijk actie moet komen. Als zoon van arme Polen groeit Johnny op met een sterk sociaal bewustzijn. Hij vindt dat de positie van de arbeiders verbeterd moet worden. Doordat hij organisatietalent blijkt te hebben, vooral op het gebied van strijdvaardig en vaak hardhandig optreden tegen halsstarrige fabrieksdirecties, groeit Johnny's macht met de jaren. Zijn idealisme moet echter langzamerhand plaatsmaken voor ambities. Hij kan niet nalaten om gebruik te maken van gang sters om moeilijke werkgevers en hard nekkige werkwillenden tot de orde te roepen Een onkreukbare leider die zijn een voudige komaf nooit verloochent, dat is de grondvorm van Johnny Kovak. Dat hij toch vuile handen krijgt, is zoiets als een noodlot dat hem over komt. De arbeiders raken bij dit per soonlijke drama steeds meer op de ach tergrond. De film spreekt geen historische pretenties uit. Niettemin zijn er wel degelijk verbindingen te leggen met de loopbaan van de Amerikaanse vak bondsleider James Hoffa, die na tal van processen uiteindelijk in de gevangenis belandde vanwege zijn kontakten met de onderwereld. Dat was vooral te danken aan de activiteiten van senator Bobby Kennedy. Het is dus niet toe vallig dat we in deze film Rod Steiger zien als senator Andrew Madison, die zich vastbijt in de achtergronden van Kovak. Voor Johnny's vrouw Stella betekent hun huwelijk een langzame vereenzaming, omdat Johnny steeds minder thuis is en volkomen in beslag wordt genomen door zijn carrière in de vakbond. De film laat zien dat de Amerikaanse Droom zich in ieder geval niet uitstrekt tot de laagstbetaalden van de Ameri kaanse samenleving. FEUILLETON door Tom Lodewijk. 27. Han Heersma had gedacht dat het haar zwaarder zou treffen. Maar vreemd eigenlijk voelde ze zich opgelucht. Ze had het al gemerkt: de verwezenlijking van haar plan was niet eenvoudig. Allerlei personen, allerlei instanties moesten er bij betrokken worden. En wanneer die allemaal een vinger in de pap hebben, in hoeverre was het dan nog héér plan, héér werk? Toen dacht ze aan Simon. Wat moest die met een zieke vrouw? „Onzin," zei de dokter, „u bent niet ziek, u moet alleen een beetje rustig leven, een beetje norméél leven, om niet ziek te worden." Toch was ze erg nerveus, toen ze Simon vertelde wat de dokter had gezegd. Hij ijzersterk, kerngezond, „nooit een dokter aan m'n lijf" hoe zou hij er op reageren? Haar ogen speurden langs zijn gezicht. „Met andere woorden," zei Simon, „er zit voor jou niets anders op dan dood gewoon mevrouw Kolberg te wor den. Geen directrice of presidente of Joost mag weten wat van een of andere inrichting. Vind je 't heel erg?" „Voor mij is het 't belangrijkst, of jij het erg vindt," zei ze. „Mag ik eerlijk zijn?" „Mogen? Moeten, zou ik liever zeg gen." „Nou dan, lieve meid, ik heb hard zin om die dokter een kist hele beste sigaren te sturen. Want nu heb ik meer kans dat ik je voor me zelf heb. Tenzij jij bang bent dat je je verveelt met een ouwe vent, die wat aan bootjes knutselt, hen gelt en pijpjes rookt." „Eigenlijk, Siem, en misschien blijkt daaruit ook wel dat de dokter gelijk heeft eigenlijk voel ik het als een op luchting. Géén plannen, géén sjouwen en confereren en allerlei problemen, maar leven als een gewoon mens." „En verder kun je op allerlei manieren nog wel in de bres springen voor je hulp behoevende medemensen. Maar je moet zorgen dat je daardoor niet zélf hulpbehoevend wordt, want dat is de achterdeur uit, zou ik zeggen." Ze lachte om zijn nuchtere constate ring. „Trouwens," voegde hij eraan toe en haalde met een gebaar van welgevallen zijn doorroker te voorschijn, d'r zit er nóg een aan m'n oren te lamenteren." „Wie dan?" vroeg ze verbaasd. „Sjoerd." Hij grinnikte en trok met aandacht het vuur in z'n pijp. „Sjoerd?" „Sjoerd scheldt me uit: Ouwe deser teur! De ratten verlaten het schip! Enzovoorts." „Jij de rat die het schip verlaat! Zinkt het dan?" „Nee, dat is het 'em juist. Sjoerd is in alle statenl Je weet dat hij ook plannen heeft voor een nieuw soort zeiljacht. Re volutie in de zeilsport en zo. Nou, ik weet er alles van en heb zo hier en daar m'n licht es opgestoken, maar voor dit nieuwe type zal best een markt zijn. Vol gende week komen er een paar doorge winterde zeilers, en die moeten het model eens bekijken. Het is klaar." „Wat énig voor Sjoerd!" „Ja, Sjoerd wordt er een ander mens door. Totnogtoe heeft hij maar zo'n beetje voor 't vaderland weg geleefd, maar nu wordt ie wakker. Vindt het nog wel verschil maken of je de baas bent van een klein „wurrefie" of de schep per van een nieuw wedstrijdtype." „Hij is ook zo jong niet meer." „Nee. En misschien gaat hij zich ook wel afvragen: als ik zo nog wat jaartjes doorga, wat ben ik dan, waar ben ik dan? Dan komt er opeens nog een laat perspectief." „En wat heb jij daarmee te maken?" „Alles. Als Sjoerd dat type bouwen wil, heeft hij geld nodig. Hij wil niet af hankelijk zijn. Wij vertrouwen elkaar, Sjoerd en ik. Met mij zou hij graag samen doen, en ik vind hem een vent waarmee ik graag samen doe. Wij krij gen geen ruzie. Want eigenlijk gaat het ons om het plezier dat we er aan beleven." „Dus," zei Han. „zou ik met mijn plannen Sjoerd de kans hebben ontno men?" „Tja, je moet je geld aan het een of aan het ander besteden. Natuurlijk gaan jouw plannen voorop. Maar het is de vraag of die nu nog doorgaan. En dén.... dan is Sjoerd aan de beurt." „Siem, dan is het goed zoals het is. Want dit betekent ook veel meer voor jou. Jij bent geen man om stil te zitten of klusjes of boodschappen te doen." „Gelukkig niet." „Dan ben je met iets bezig waar je hart naar uit gaat. Samen met Sjoerd en jullie bent een goed span samen, Je kijkt zo geheimzinnig. Je bent al aan 't plan nen maken geweest!" beschuldigde ze. „Eerlijk gezegd ja," erkende hij. „Ik wist niet of de plannen van jou zouden slagen. Er komt zo veel bij kijken in dit land, iedereen bemoeit er zich mee en al die vergunningen! En ik heb me de laatste maanden afgevraagd of jij het wel op kon brengen. Je hebt het altijd maar op de zenuwen enzo gegooid, maar je werd mij te bleek en te mager en je was altijd moe de laatste tijd." „Tja, de dokter zegt het. Ik heb te hoog gegrepen." „Nou ja, toen dacht ik: voor het geval er eens niets van komt, wat gaan we dén doen? En dus heb ik een nooduit gang, die nu de hoofdingang wordt, toevallig. Een aardige bungalow aan het meer, ik weet een mooi plekje, niet ver van de werf. Een aardig bootje om het water es op te gaan. En jij neemt maar rijles en dan kopen we een klein autootje als je nog es ergens heen wilt en het is geen weer om te fietsen of te lopen. Wat is dat nou, huil je?" Ze veegde schuldbewust langs haar ogen. „Jij, die dat allemaal hebt bedacht, voor mij. En Siem, bij al m'n plannen heb ik nauwelijks aan jou gedacht. Of jij wel gelukkig zou zijn." „Tja, je bent niet gewend met een man rekening te houden." ,,'t Zal best wennen, Siem." „Dus je bent niet verdrietig om je je verloren droom?" „O nee, ik ben stik-gelukkig om die droom van jou, die werkelijkheid gaat worden. O, Siem, ik voel, nu zal ik beter worden! Alles valt van me af. Ik heb nu nog maar voor één ding te zorgen: gauw weer sterk en vrolijk zijn en dén!" „Je bent al weer bijna helemaal de oude!" zei hij tevreden. Toen een strakblauwe hemel boven het meer de madeliefjes en de pinkster bloemen aankondigden dat het voorjaar weer gekomen was, begon een drukke tijd voor Simon en Han. Samen met Pieter en Sjoerd stond hij op het stukje grond aan het meer, waar op de bungalow zou komen. En samen met Anneke, die dol was op zulke bezig heden, besprak Han de inrichting. Door de achtertuin zou een paadje lopen naar de steiger, waaraan de boot gemeerd kon worden. De jongens van Pieter ver heugden zich op de belofte van oom Simon, dat er gevaren zou worden. Het werd een motorkruiser met een flinke hut en je kon zowel in het meer als in de zon baden. Zeilen met zo'n heel koppel, dat was toch niks. Dat deed hij dan wel met Han of met Pieter samen Anneke was bang van „al die touwen" en doodsbenauwd dat ze aan het ver keerde eind zou trekken. Simon Kolberg zette er haast achter. En iedere dag was hij op het werk om te kijken of het opschoot. De aannemer en zijn arbei ders waren daar eerst helemaal niet op gesteld, pottekijkers die nergens ver stand van hadden en dachten dat ze alles wisten, dat was maar narigheid. Maar binnen de kortste keren was Simon welkome gast in de directiekeet en noemde alle werkers bij hun voor naam. Ze vonden hem een geklofte vent en hij kreeg in alles zijn zin. (Slot volgt)

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 7