Biljartkampioenschappen dames geëindigd GEHANDICAPT TEVOKO WON TOCH VAN VVM 63 Texel gelijk door te angstig spel Verliespunt voor GVT-meisjes Badmintonclub voert hardere acties voor kantine zaalvoetbaluitslagen ZDH zet door Zaalvoetbalprogramma Matige wedstrijd van Oosterend/Z. Tegen trekker gebotst Voetbaluitslagen Twaalf meter vis voor sportvissers Winst voor Tevoko-meisjes DINSDAG 11 MAART 1980 TEXELSE COURANT PAGINA 5 De winnende dames: Carta Bakker, Ans Star konburg en Jeanette Korff. De einduitslag van het toernooi is, resp. gespeeld, gewonnen, gelijk, verloren, caramboles, beurten, hoogste serie, gemiddelde en punten: Ans Starkenburg 7 6 0 1 135 108 7 1.25 12 Carla Bakker 7 5 1 1 129 103 7 1.25 11 Jean nette Korff 7 5 0 2 117 111 6 1.05 10 Janneke Kampstra 7 4 0 3 97 110 5 0.88 8 Ruth de Ruwe 7 3 1 3 105 107 5 0.98 7 Annelies Schoo 7 2 0 5 103 150 6 0.68 4 Mary Tetteroo 7 1 0 6 77 146 6 0.52 2 Hanny Timmer 7 1 0 6 59 141 3 0.41 2 „Een leuk toernooi. Alles is goed ge gaan. Al waren de dames soms erg zenuwachtig". Aldus schetste organi sator Joop Kramer het verloop van de kampioenschappen biljarten voor dames, zoals die gisteravond werden beëindigd in „De Twaalf Balcken". Totaal veertien dames hadden zich aangemeld voor deze kampioenschap pen, zodat er eerst voorronden gespeeld moesten worden. Uiteindelijk werd Ans Starkenburg kampioene. De dames wa ren bijzonder blij dat de biljartwedstrij den uiteindelijk toch van de grond waren gekomen. Joop Kramer en de andere leden van biljartvereniging De Twaalf Balcken die hadden meegehol pen aan de totstandkoming ervan kre gen bloemen en een vierkant stuivertje. Aan de andere kant ontvingen alle dames die hadden meegespeeld van Joop Kramer een mooie plaat van een schapenboet. Op de vraag of de dames volgend jaar weer mee doen als de kampioenschappen in een andere plaats worden gehouden, klonk een hartgron dig „ja". Overigens hebben de organisatoren van het kampioenschap de nodige kri tiek op de sportraad die het evenement eigenlijk had moeten organiseren. De sportraad bleek het echter niet van de grond te kunnen krijgen. „Meneer Hooijberg zou zich ervoor gaan inzetten, maar ik heb er verder niets meer van gehoord", aldus Kramer. De biljarters nemen de sportraad zijn lakse houding bijzonder kwalijk. Gisteravond kwam niemand van de sportraad zelf kijken. Gehandicapt door het ontbreken van enkele basisspeelsters trad het eerste damesteam van Tevoko aan tegen VVM '63, waarvan in een eerdere thuiswed strijd met 1 3 verloren werd. Onbevan gen spelend, waarbij de grotere routine toch weer de doorslag gaf, behaalden de Texelse speelsters nu een prima 3—2 overwinning. Eén punt wist Tevoko 2 te slepen uit de langdurige krachtmeting met het sterke Advendo 2. Na 214 uur volleybal moesten de Tevoko speelsters een 2—3 nederlaag slikken, waarbij één der basis speelsters door een ernstige blessure voor zeker 6 weken uitgeschakeld werd. Langdurig wachten op de voorgaande wedstrijden was er zeker debet aan dat het derde damesteam weinig geïnspi reerd aantrad tegen WSOV uit Den Helder. Gelukkig wisten zij het verlies te beperken tot een 11-15 nederlaag in de eerste set. Weliswaar moeizaam, maar gedegen nam Tevoko het initiatief over en won de opeenvolgende sets, zodat een 3—1 overwinning een feit werd. Ondanks de duidelijk'te constateren vooruitgang in het spel wist het vierde damesteam geen punten te pakken. Niet verwonderlijk daar werd aangetre den tegen de sterke koploper Braaf Seahawks 2. dat op enkele punten na kampioen is. Na een 2—1 verlies tegen de koplo per. behaalde het meisjes jeugdteam zaterdag een keurige 2 0 overwinning. De uitslag van de wedstrijd Oosterend Z-Schoorl laat niet zien hoe groot het veldoverwicht van Oosterend was. Dit is geheel te wijten aan de door Schoorl gehanteerde buitenspelval. De voorhoede van Oosterend had zaterdag veel kansen nodig om tot scoren te komen. Rien Brouwer was dicht bij een doelpunt, maar zijn schot werd gekeerd. Schoorl probeerde door vrij hard spel het middenveld te beheer sen, maar Dirk Trap hield de zaak goed in handen. Na 25 minuten was het Aart van der Brink die voor SVO het eerste doelpunt liet aantekenen. Tot de rust was er verder weinig goed voetbal te zien, mede door de al genoemde buiten spelval. De eerste vijftien minuten van de tweede helft kwamen geheel op rekening van Oosterend. Het lag in de verwachting dat hier een doelpunt uit zou komen. Dit gebeurde toen Jan Oosterhof de bal tot op de Schoorl-helft meenam en hem met een pass naar de op scherp staande Rien Brouwer. Deze kon van zijn directe bewaker loskomen en lobde de bal over de keeper. Hierna kwam Schoorl iets terug, maar dit bracht toch weinig gevaar. Alleen toen de rechtsbuiten een voorzet gaf kwam de bal tegen de binnenkant van de paal. Keeper Rob Haak draaide zich snel om, maar kreeg de bal ongelukkig tegen zijn lichaam en de stand was 1 —2. Voor SVO was het nu zaak de wedstrijd rustig tot een einde te brengen. waarmee zij zich handhaven in de bovenste regionen van de ranglijst. Overrompeld In de eerste instantie werd Tevoko 1 overrompeld door het snelle aanvalsspel van VVM '63. Dat resulteerde in een fikse achterstar. 1 Reorganisatie lukte echter en dankzij een goed blok werd de WM-aanval beteugeld en kwam ook Tevoko aan goede aanvalsacties toe. Daarbij bleek de veldverdediging van WM niet het sterkste punt, waarmee de ploegen met 10-10 weer op gelijke hoogte kwamen. Een scherpe opslag haalde de Texelse ploeg uit het ritme en via een aantal onnodige fouten werd een 10-15 setnederlaag een feit. In de tweede set slaagde Tevoko er in het reeds vertoonde goede spel voort te zetten. Verrassende aanvallen en slim me prikballen plaatsten VVM voor on overkomelijke moeilijkheden. In 11 mi nuten was een 15-4 zege het resultaat. Zelfde beeld In aanvang vertoonde de derde set een zelfde beeld. Tevoko nam een 6-0 voorsprong, maar wist die niet te verdedigen. Moeilijke opslagen brach ten de Texelse dames in onzekerheid en leidden tot slordig volleybal, waarmee niet gescoord kon worden. WM '63 nam via 12-15 een 2 1 voorsprong, maar Tevoko gaf zich niet gewonnen en bracht in de vierde set, toen de routine weer een woordje ging meespreken, via 15-10 de ploegen weer op gelijke hoog te. In de vijfde set ging de strijd gelijk op, al moest Tevoko een kleine achter stand bij de wissel toestaan. Bij 12-12 was de wedstrijd nog geheel open, maar het was Tevoko die via 15-12 aan het langste eind trok. Angst De eerder geconstateerde angst om te winnen deed het tweede damesteam nu ook weer de das om. Ondanks verlies in de eerste set speelden de Texelse dames in de tweede set een sterke wedstrijd. Ze namen een grote voor sprong. Helaas werd die niet benut om afgetekend van Advendo te winnen, maar kregen de tegenstanders de kans om ver terug te komen. Evenals in de derde set werd 17-15 de uitslag. Dat gaf Advendo de kans om terug te komen en de wedstrijd via 2 setzeges winnend af te sluiten. De Tevoko-speelsters moes ten hierdoor met één punt genoegen nemen. Vrijdagmiddag reed een 21-jarige Texelaar met zijn auto de (voor ver keer afgesloten) dijkweg van Nieuwe- schild op en botste daar tegen de bezem van een trekker. De trekker was bezig met de bezem het wegdek te reinigen en werd pas op het laatste moment door de automobilist opgemerkt omdat een kraan het zicht belemmerde. De auto werd licht beschadigd. Zaterdag 8 maart 1980: Afdeling Noordholland: Schoorl-SVO/Z 1-2 Junioren: Tex. Boys B1-De Koog B1 2—1 Texel B2-WGW B3 1 -4 Pupillen: Afdeling A: Texel A1-ZDHA1 5-0 Tex. Boys A2-De Koog A2 4—2 Texel A3-Texel A2 1—7 Afdeling B: Tex. Boys B1-Texel BI 0—2 Texel B3-Oosterend B2 3—0 Afdeling C: Texel C1-ZDHC1 1-1 Texel C3-Oosterend C2 1 0 Texel C4-Texel C2 0—5 TexBoys C1 -Oosterend C1 0—4 Zondag 9 maart 1980: 4de klasse KNVB: Meervogels-T exel 1 1 Afdeling Noordholland: Cocksdorp-DESS 0—7 Oudesluis-ZDH 0—2 Zeemacht 2-Texel 2 2—3 Texel3-Geelzwart3 1—0 HRC 5-Tex. Boys 2 1 1 Zeemacht 5-Tex. Boys 3 6—0 Watervogels 5-ZDH 2 4—2 Texel 4-WGW 8 18-2 Wiron 5-Texel 5 3—2 Junioren: Geelzwart A1-Texel A1 7—1 HRC A3-ZDH A1 2-3 Tex. Boys A1-Conzelo A1 4—2 Dames: Tex. Boys-Alw. Forward 4—0 Hoofdklasse: JKM 2-Dubbeldik 1 1-4 Oosterend 1 -Question 1 6-3 De Zwaan-A&O 2000 4-2 Dubbeldik 2-Vergiet 1-3 JKM 1-Datsun 1 12-1 Eerste klasse: Oosterend 2-Kompas 3-4 Tex. Boys 1-DT Smul 1-1 Texel vet. 1-Rab 1 4-4 Tweede klasse: Oosterend 3-KSMT 2 3-1 Dubbeldik 3-Amro 1-7 Derde klasse: Ver. Schilders-Question 2 2-4 Ook in de derde wedstrijd na de winterstop is Texel ongeslagen geble ven. In Akersloot wist men tot vijf minuten voor het eindsignaal een 1 0 voorsprong vast te houden. Toen moest men toezien hoe Meervogels toch nog gelijk wist te komen. Gezien het spelbeeld was Texel een uur lang de betere ploeg, maar toen men door een schitterend genomen vrije trap van Klaas Dirk Koorn op 0—1 kwam, begon men angstig te spelen wat resulteerde in de gelijkmaker van Meer vogels. Texel moest zondag Koos Tjepkema en Albert Hoven wegens ziekte missen. Deze werden respectievelijk vervangen door Nico Schermer en Martin Land. Gerrie Plaatsman speelde als laatste man een zeer verdienstelijke partij. De gehele i 'ste helft had Texel het spel in handen, joral omdat men goed combi neerde t veel directer speelde dan Meervogels Hartverwarmende inzet Men kan aan de ploeg merken dat deze er alles voor wil doen om niet te degraderen, want er werd met een hart verwarmende inzet gestreden. Meer vogels kan daardoor totaal geen vat op het spel van Texel krijgen. In de eerste helft kreeg Texel daardoor enkele kan sen, maar door het vaak te haastige en te enthousiaste spel gingen deze verlo ren. Vrije trap Na de rust kwam Jan van Bennekom in de ploeg voor Nico Schermer. Martin Land ging als voorstopper spelen en Jan van Bennekom op het middenveld. Na vijf minuten speelde Gert Pansier Louis Uriot aan, die z'n tegenstander uitspeel de maar toen op de rand van het strafschopgebied neergelegd werd. Voor de vrije trap meldde zich de specialist Klaas Dirk Koorn, die schitte rend via de binnenkant van de paal raak schoot. Vlak hierna was Texel dichtbij ZDH zet het succes van de afgelopen weken voort door een verdiende 2—0 zege op Oudesluis te behalen. Oudesluis mag met deze nederlaag nog best tevreden zijn, want de Zwaluwen lieten veel kansen liggen en waren in het veld sterker. Alleen moest de achterhoede te hulp komen om doelpunten te maken. Door deze overwinning stijgt ZDH vier plaatsen. een tweede dóelpunt maar de lob van Rob van der Stap ging net naast. Angstig Texel wilde voor alles die voorsprong vasthouden, maar door te angstig spel liet men Meervogels te veel komen. Met nog een kwartier te spelen moest Henk Jan Klok met een blessure het veld verlaten en werd vervangen door Peter Brons. Het elftal moest daardoor gewij zigd worden wat de organisatie niet bevorderde. Vijf minuten voortijd maak te Meervogels op een gelukkige manier gelijk, toen een als voorzet bedoelde bal net onder de Texel-lat verdween. Jam mer voor Texel, want de ploeg had meer verdiend. Tijdens de tweede wedstrijd van de zomerserie vingen de vijfentwintig aan wezige sportvissers ruim twaalf meter vis. 1.280 centimeter was de eind- score en dat komt dus neer op gemid deld 51,2 centimeter per visser. Bij de senioren boekte H. N. Boks de beste resultaten. Hij viste 119 centime ter bij elkaar, verdeeld over zes stuks. W. Pronk werd tweede. Hij ving vijf vissen die goed waren voor 111 centi meter. Bij de junioren wist Erik Kramer drie vissen te verschalken die in het totaal 84 centimeter waren. Ben Eelman werd tweede met 68 centimeter vis en Jan Siem Dros zat hem met 63 centimeter nauw op de hielen. De volgende wedstrijd wordt 23 maart gehouden op de dijk bij Oudeschild. Op deze dijk vindt het sportvis-treffen tus sen Texel en Bergen plaats. Voor de leden geldt deze wedstrijd ook voor de zomerserie. 5 april is de selectiewed strijd kusthengelen voor het Neder lands kampioenschap in Hippolytus- hoef. Het inschrijfgeld hiervoor is zes tien gulden. Voor die prijs hoeft men verder niets meer voor het vervoer en de boot te betalen, maar het aas blijft wel voor eigen rekening. Inschrijving moet voor 17 maart gebeuren bij H. Jansen, Trompstraat 13, Oudeschild, telefoon (02220)3272. De laatste competitiewedstrijd voor de turnsters tot en met 16 jaar kon niet in winst worden omgezet door de meisjes van Gymnastiekvereniging Texel. Tot zondag was GVT nog steeds ongeslagen. DOKEV uit Anna Paulowna en SSS-Dindua uit Sint Maartensbrug hadden het niet van ze kunnen winnen. Turnlust uit Alkmaar bleek echter een te sterke tegenstander te zijn. Gemiddeld bleven ze bijna vier punten per toestel achter op de meisjes van Turnlust, hetgeen resulteerde in de volgende uitslag: Turnlust Alkmaar 149.55 pun ten; Gymnastiekvereniging Texel 134.00 punten. T Beste De beste Texelse turnster was Marja Vlaming (28.95); zij nam weinig risico's en met name op de balk kon ze daardoor een mooi uitgangspunt laten neerzet ten. Risico's werden wel genomen door Gertie Praamstra (28.40); voor het eerst in een wedstrijd wilde zij enkele zware onderdelen op de balk turnen. Ze verloor daarbij haar evenwicht en raakte daarmee zoveel punten kwijt dat goede oefeningen op de overige toestellen niet konden bereiken dat ze Marja Vlaming nog kon bedreigen. De overige turnsters, Jacqueline Kooi, Carla de Grave, Anka Coutinho en Yvonne Bruining, behaalden respectie velijk 25.90. 25.50, 24.80 en 23.45 punten. Met dit resultaat zal deze aroep in de finale op 3 en 4 mei uitkomen in de A-poule. Vergadering De Gymnastiekvereniging Texel houdt donderdag haar jaarlijkse alge mene ledenvergadering voor alle leden vanaf 16 jaar en ouders van jeugdleden. Er staan enkele belangrijke punten op de agenda. In de pauze zullen dia's ver toond worden welke gemaakt zijn tij dens het zomerkamp van het KNGV in Beekbergen. GVT is hier vorige zomer met 40 jongens en meisjes naar toe geweest. De vergadering wordt gehou den in ,,De Schakel" en begint om 20.00 uur. Zaterdagmiddag speelde het adspi- rantenteam van Tevoko tegen Braaf Seahawks 2. Het werd een duidelijke overwinning voor Tevoko. Setstanden waren 10-15 en 15-2. Het Tevoko-team heeft tot nu toe een prima prestatie geleverd in de competitie. Met nog ongeveer zes wedstrijden voor de boeg zullen ze waarschijnlijk op de derde plaats eindigen. Woensdag 12 maart: 18.30 u.: Ratronics2-Alkema BV 19.00 u.: De Koogel 1-Bremakker 19.30 u.: Mok-KSMT 2 20.20u.:JKM3-Tex. Boys2 21.15 u.: Oosterend 3-Dubbeldik3 22.05 u.: Jelleboog-Gempo Zaaldienst: Question 2 Donderdag 13 maart: 18.30 u.: De Koogel 2-Bureau Eelman 19.00 u.: Sw. Schaep 2-Zegel Modes 19.30 u.: KSMT1-Texel vet. 1 20.20 u.: Rab 1-Oosterend 2 21.15u.: DT Smul-Kompas 22.05 u.: Amro-Paal 9 Zaaldienst: Datsun 1 Vrijdag 14 maart: 21.10 u.: Nioz 1-Badhotel 22.00 u.: Tex. Boys 1-Datsun 2 Zaaldienst: KSMT2 Oe leden van de badmintonclub voor de kantine, die tot hun grote razernij op maandag ge sloten is. De aanvankelijk gemelde ,J>ezetting" bleek slechts in scène te zijn gezet voor een aardig plaatje in de krant De badmintonclub is voorlopig niet van plan een einde te maken aan haar kruistocht tegen de sluiting van de kantine van de sporthal op maandagavond. Gistermiddag werd de redactie gebeld met het bericht dat de leden van de club 's avonds net zolang in de hal zouden blijven, als toen de kantine nog in gebruik was. Een soort bezetting van de sporthal dus. 's Avonds bleek de actie echter erg mee te vallen. Het was de badmintonclub slechts te doen om een leuk plaatje in de krant, want onmiddellijk na het vertrek van de verslaggever vertrokken ook de mensen van de badmintonclub. Het enige doel van de actie was om nogmaals in de publiciteit te komen. De actie was dit keer georganiseerd Sluiting van de kantine levert, naast door de leden van de badmintonclub en niet door het bestuurDe leden schrij- een belachelijk feit, grote nadelen voor ven: de badmintonclub op. Badminton is geen team- maar een individuele sport. Eventuele besprekingen met het oog op wedstrijden in een tournooi of de com petitie zijn nauwelijks meer mogelijk door dit individuele karakter. Bovendien is badminton een gezellig- heidssport. Vele leden komen niet alleen om te sporten. De kantine brengt gezelligheid met zich mee, hetgeen de opkomst stimuleert. Het sluiten van de kantine veroorzaakte een merkbare opkomstvermindering. Waarom zit ook die ketting voor de tribune? Deze werkt niet bepaald uit nodigend voor mensen die eventueel lid zouden willen worden en zich eerst willen oriënteren. .Onze mening is, indien er dan toch een avond gesloten moet worden, waarom dan alleen de maandagavond? Is het niet redelijk dat ook andere clubs hun steentje bijdra gen? Volwassen Het wordt tijd, dat de club nu toch eens als volwassen wordt behandeld. De prestaties zijn er naar (het Ie team speelt volgend seizoen 2e klasse, het tweede team is ook van start gegaan en er zijn plannen om met een derde team in de competitie te gaan). Toen de sporthal van de grond moest komen hebben ook de leden van de BCT sym bolisch grond gekocht. Hiervoor slaan wij ons niet op de borst, iedereen deed het, maar vanuit die beredenering blijkt ook het belachelijke van de hele affaire. Afgelopen maandag moest voor een vergadering uitgeweken worden naar de Twaalf Balcken. Daarvoor lijkt ons de kantine uitermate geschikt. Is de kantine er nou voor het welzijn van de sporters of voor het welzijn van de omzet en de financiën? Met deze aktie willen we blijk geven van ons ongenoegen in „Ons Genoe gen" en even laten zien dat we dit niet meer pikken! En onze eis heeft eigen lijk door zijn eigen logica niets om rhet lijf. Die kantine moet gewoon weer open!" aldus de leden.

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 5