Contributies VW gaan omhoog Texelaartjes Dorpshuis zon, maan en hoog water Meeuwenschade aan opkomend graan Bestuurswisseling VVV FAMILIEBERICHTEN Haai watermeter uit winterjas Aktie oud papier VERVOLG VAN PAG.l MZW-project houdt open huis Bejaarde vrouw aangereden PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 14 MAART 1980 De Texelse VVV had over het boek jaar 1978/1979, dat loopt van 1 novem ber tot 31 oktober, een exploitatietekort van f173.421,06. De Nederlandse Boek- houdcentrale heeft berekend dat het subsidiebedrag van de gemeente Texel f175.643,89 bedraagt. Dat betekent, dat wanneer de gemeente accoord gaat met de berekening, van een nagenoeg maximale subsidie gebruik gemaakt kan worden. In het betreffende boekjaar stond voor de inrichting van het kantoor f20.000,— op de begroting en voor propagandamaterialen f30.000, Het bleek nodig deze bedragen met respec- tevelijk f15.000,en f5.000,— te ver hogen. Het risicofonds ter dekking van eventueel geleden schade bij annulerin gen nam met f8.800,— toe, terwijl f2.604,50 bij diverse schuldenaren niet meer te vorderen was en dus afgeboekt werd. Door een daling in het leden bestand van de VVV Texel liepen de opbrengsten in het bedoelde boekjaar terug met f9.000, Aan advertenties in het VVV blad werd f5.600,— minder ontvangen. Ondanks een tegenvallend voorseizoen steeg de winst op drukwer ken met f7.500, Door de meerop brengst van de all-in reizen en de logies informatiedienst werd maar liefst f14.000, meer aan provisies ontvan gen. De all-in reizen namen daarvan f9.000,— voor hun rekening. In 1978/1979 stegen de opbrengsten in vergelijking met het voorgaande boek jaar met f20.300, Door stijging van de portokosten stegen de algemene lasten met f16.000, Volgens de boekhoudcentrale wijken de uitgaven over het boekjaar 1978/'79 niet onge motiveerd af van de begrotingscijfers. In tegenstelling tot het boekjaar 1978/'79 gaan de contributies omhoog. Voor hotels, pensions, logies en ontbijt wordt de contributie van dertien naar veertien gulden per bed verhoogd. Eigenaars van gemeubileerde huizen waar maximaal vier personen kunnen verblijven betaalden f50, contributie; dit wordt f52,50. Voor bungalows waar 5 tot 7 personen kunnen verblijven moet 75 gulden betaald worden (was f72, en voor appartementen voor acht of meer personen is de contributie op f90,— gesteld (was f86, De contributie voor vakantiehuisjes of cara vans stijgt van f36, naar f38, als er maximaal vier personen kunnen slapen. Voor 5 tot en met 7 personen in deze categorie gaat de contributie van f50, naar f52,50, en voor 8 of meer personen van'f65,— naar f68, De jeugdhotels betaalden per bed f5,75 en dit wordt nu f6, Bij de campings en kampeerschu- ren is de verhoging van f1,80 naar f2,-. Weinig schokkend Wordt de begroting voor het boekjaar 1980/'81 vergeleken met de 1e herziene begroting van het lopende boekjaar dan zijn de uitkomsten weinig schokkend. In het lopende jaar verwacht men een totaalbedrag van f526.000,— aan bij dragen van leden te ontvangen. Voor het komend boekjaar is dat f533.000, De bijdragen bestaan onder meer uit lidmaatschappen, opbrengsten uit ad vertenties in „Waddeneliand Texel", geld van de Reserveringscentrale en bijdragen voor propaganda drukwerken. Overigens stond voor 1978/'79 nog slechts een bedrag van f14.905, bij deze laatste bijdragen vermeld. In 1979/'80 was dat plots gegroeid tot f80.000, Een gevolg van het feit dat in dat jaar de vakantiereisgids voor het eerst werd gemaakt. De subsidies van de gemeente Texel en de provincie Noordholland waren in het lopende boekjaar respectievelijk f191.500,- en f48.000,-. Voor het volgende jaar wordt gerekend op bedra gen van f203.500, en f50.000, Personeelslasten Wat betreft uitgaven verwacht men in 1980/'81 f434.000,— aan personeels lasten te moeten betalen. In het lopende jaar was dit f407.000,— en in het jaar 1978/'79 blijkt uit de exploitatiecijfers dat de personeelslasten toen f362.878,31 waren. Aan propaganda wordt dit boekingsjaar volgens de her ziene begroting een bedrag van f265.000,— uitgegeven. In het volgend boekingsjaar zal dat slechts f3.000,— hoger zijn. De exploitatiecijfers van 1978/'79 laten hier zien dat toen slechts f215.817,04 werd uitgegeven aan pro pagandadoeleinden. Het verschil zit hoofdzakelijk in het feit dat in 1978/'79 voor f34.2§2,52 aan propagandamate riaal werd aangemaakt en een jaar later voor f50.000, Ook werd er voor f30.000,— meer geadverteerd. Een trend die door de VW voortgezet wordt. Wat betreft de overige uitgaven doen zich weinig mutaties voor. Subsidies De subsidies die door de gemeente Texel worden gegeven worden als volgt berekend. Ze dekken 50% van de salariskosten van de directie en de in- formatrices (f155.000, in het lopend boekjaar), 20% van de lidmaatschappen (f41.000, en tussen de 25 en 50% van de kantoorlasten (f5.000, Resumerend bedroegen de totale in komsten en uitgaven in 1978/'79 vol gens de exploitatiecijfers 1978/'79 f801.578,54. Volgens de eerste herziene begroting van 1979/'80 is dit in het lopende boekingsjaar f903,500, De begroting voor 1980/'81 laat een inkom sten- en uitgavencijfer zien van f925.000,-. In de periode na 20 maart begint het Provinciaal Waterleidingbedrijf met de jaarlijkse meteropname op Texel. Door de ervaring van de winter van 1979 wijs geworden zijn meer mensen dan voor heen overgegaan tot het vorstvrij afschermen van de watermeter, vooral in buitenshuis liggende meterputten. Hoewel het toe te juichen is dat het publiek weer attent reageert op de komst van de winter betekent het voor de meteropnemer dat hij voor tijdroven de problemen wordt geplaatst wanneer hij een ingepakte watermeter wil contro leren. Het is daarom dat het PWN de afnemers op Texel verzoekt de water meter uit z'n winterjas te halen en hem bereikbaar te maken voor de meterop nemer. De zon komt 16 maart op om 6.50 uur en gaat onder om 18.45 uur; 19 maart op om 6.42 uur en onder om 18.51 uur. Maan: 16 maart NM, 23 maart EK Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 14 maart 6.10 en 18.44 Zaterdag 15 maart 7.29 en 20.04 Zondag 16 maart 8.12 en 20.55 Maandag 17 maart 8.56 en 21.37 Dinsdag 18 maart 9.58 en 22.23 Woensdag 19 maart 10.32 en 23.08 Donderdag 20 maart 10.55 en 23.41 Vrijdag 21 maart 11.17 en 23.58 Zaterdag 22 maart 11.39 en j1— A^n het strand is het ongeveer een uur eerder hoog-water. Bij de graantelers is het algemeen bekend dat meeuwen pas opkomend graan uit de grond kunnen trekken en hierdoor schade aan het graangewas kunnen geven. De meeuwenvraat kan beperkt worden door een paar gescho ten meeuwen op het perceel te leggen. Maar nu de meeuwen beschermd zijn, mogen ze niet meer geschoten worden. Wel is geregeld dat zodra schade geconstateerd wordt, de heer P. Postma van het Staatsbosbeheer een paar meeuwen mag afschieten zodat deze voor dit doel kunnen worden gebruikt. Verdere schade blijft dan meestal wel uit. Mocht er toch reeds flinke schade aantoonbaar zijn dan kan een verzoek om schadevergoeding worden aange vraagd bij het Faunabeheer in Noord holland, Postbus 3005, Haarlem. Het is noodzakelijk dat dit schriftelijk gebeurt en wel direct zodat de schade nog aantoonbaar is. Wordt te lang gewacht dan kunnen de sporen van de meeu wenvraat weer weg zijn doordat de jonge graanspruiten zijn opgedroogd. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door de heer Gerard Schraag, Oorsprongweg 82, De Cocksdorp, tele foon (02225) 222. Tijdens de algemene ledenvergade ring van de VW die maandag in hotel Op Diek in Den Hoorn wordt gehouden zullen tijdens de bestuursverkiezing de heren J. P. Kikkert en H. P. Wuis aftreden en herkiesbaar zijn. De heer J. W. B. van der Meer en C. Boks kunnen ook in het bestuur worden gekozen. Aftredend en niet herkiesbaar is de heer j. C. Graaf. In plaats van hem worden A. Langeveld jr. en M. Warnaar voorge dragen. De gidsen (vrouwelijke leden van Scouting Texel) houden ook dit week einde een oud papier-aktie. De bewo ners van het Schilderend, de Keesom- laan, de Molenstraat, de Pieter van Cuykstraat en de Ada van Holland straat zal zaterdag worden gevraagd of ze nog oude kranten of tijdschriften over hebben. Met de opbrengst van het oude papier betalen de gidsen een deel van hun reis naar Luxemburg. Bij de vorige aktie werden zowat twee vracht- 's wagens vol opgètiéald. IsT koffie. In dit verband zette hij grote vraagtekens bij de bar die de Stichting Open Jeugdwerk ten eigen bate in het dorpshuis gaat beheren. In andere dorpshuizen gebeurt dat niet; daar is de bar-opbrengst voor de exploitatie. Marionettentheater Daan Schilling van Texels Belang meldde van de hele toestand weinig te begrijpen. Hij haalde de open brief aan die de gebruikers van het dorpshuis aan het college van burgemeester en wet houders hadden geschreven. In deze brief staat dat de verenigingen die van het dorpshuis gebruik gaan maken steeds op de hoogte werden gehouden van de vorderingen tijdens de bouw. Het was voor Schilling een raadsel waarom de verenigingen wel, en de raad niet van die vorderingen op de hoogte was gehouden. Misplaatst vond hij de bravoure waarmee de dorpscommissie had verklaard de enige verantwoordelij ke voor de overschrijdingen te zijn en hij vroeg zich af of de dorpscommissie zich nou echt nooit had gerealiseerd dat er overschreden zou worden. „Volgens mij hebben ze bij de dorpscommissie geredeneerd: we brengen het in het marionettentheater dat de gemeente raad eigenlijk is, en dan komt het er wel weer door. Het is te gek dat zoiets kan gebeuren. De begroting is nu met 84% overschreden. Is dit echt het einde? Of komt er straks misschien nog eens f50.000,— bij uit de één of andere post onvoorzien?", vroeg hij. Cadeautje De relatie tot de buitendorpen leek Dros erg hoog te zitten. Hij bracht in herinnering dat De Cocksdorp voor zijn dorpshuis een lening had moeten afslui ten van f600.000, Uitgesmeerd over veertig jaar betekent dat, dat er 2,4 miljoen moet worden opgebracht. „Den Burg krijgt nu een cadeautje van 2,3 ton", zei Dros. „Ik kan daar niet in meegaan. Het dorpshuis in Den Burg moet het tekort maar uit eigen inkom sten betalen. Het MZW-project betaalt bijvoorbeeld f6.000,— huur". Dros zei verder dat de dorpscommissie tot nu toe f156.000,— heeft moeten lenen. „Dat is een erg klein bedrag, vooral als je het vergelijkt met De Cocksdorp. Volgens Blanken woont de helft van alle Texe laars in en om Den Burg. Het gebied moet dus financieel draagkrachtiger zijn dan De Cocksdorp", meldde Dros. „De toegekende subsidie moet niet worden toegekend aan het dorpshuis, maar aan de gebruikers. Dan zie je tenminste precies wie wat gebruikt". Dit was één van de drie suggesties die Barendregt (VVD) deed. Om de exploi tatie sluitend te maken, leek het Baren dregt het beste dat de exploitatie wordt verpacht aan een particulier. Een soort gelijke regeling bestaat ook voor de sporthal. Verder was hij van mening dat de vierde fase in de bouw zonder meer moet worden geschrapt. „De koek is op", zei Barendregt net op het ogenblik dat de bodes van het gemeentehuis met koffie en koekjes langskwamen. Een homerisch gelach (er zat 70 man op de publieke tribune) was het gevolg. Failliet S. de Waard van het Pakt verweet de architect onzorgvuldigheid. Hij zei dat de mensen van de dorpscommissie weliswaar alle verantwoordelijkheid op zich nemen, maar dat ze geen inhoud geven aan die verantwoordelijkheid. De Waard bestreed de bewering dat het dorpshuis automatisch in handen van de gemeente valt als de dorpscommissie failliet gaat. Dit is alleen zo, als de dorpscommissie niet meer functioneert of wordt opgeheven. Bij een faillisse ment komt het dorpshuis echter in de algemene goederen terecht die door de curator worden beheerd. Deze goede ren worden dan verkocht en de baten worden volgens de regels verdeeld over de schuldeisers. Vanwege deze conse quentie van een faillissement wilde De Waard namens zijn fractie de dorpscom missie het voordeel van de twijfel geven. Toekomst Wethouder Nauta nam het leeuwen deel van de beantwoording van de vragen en opmerkingen van de raad op zich. Hij erkende nogmaals het verwer pelijke karakter van de gang van zaken. De tekorten die zijn ontstaan, worden bewust niet uit het fonds sanering en ontwikkeling betaald, omdat volgens de nu gekozen methode van lening en bijdrage uit de bevolking, de dorpscom missie extra goed met zijn neus op zijn verantwoordelijkheden wordt gedrukt. Nauta beklemtoonde verder dat Den Burg een andere positie dan de buiten- dorpen inneemt. Den Burg vervult nu eenmaal meer een eilandpositie. Nauta vond het zinloos om exacte cijfers te geven wat nu expliciet voor Den Burg en wat voor heel Texel in het dorpshuis wordt georganiseerd. De suggestie van Zegers om de welzijnsstichting de zaak verder te laten behartigen totdat de bouw klaar zou zijn, vond hij weinig practisch. Bovendien verwachtte hij niet dat er makkelijk een nieuwe dorpscom missie te vinden is, als het dorpshuis na de bouw weer overgedragen wordt. Verschillen Tegen Schilling zei Nauta dat hij de zaak niet erger moest maken dan het al was. Er is alleen gefaald op financieel gebied, maar organisatorisch zijn ook wel goede dingen gebeurd. Schillings kwalificatie van marionettentheater voor de gemeenteraad vond Nauta veel te ver gaan. Nauta vond de vergelijking van Dros tussen Den Burg en De Cocksdorp onjuist omdat de twee projecten geheel verschillen, ook wat exploitatie betreft. „Over het plan om de subsidies niet aan het dorpshuis te verstrekken, maar aan de gebruikelijke verenigingen valt te praten", zei Nauta in zijn antwoord op Barendregt. Het idee om een particulier het dorpshuis te laten exploiteren vond hij minder goed omdat tegenover de pacht nauwelijks inkomsten staan. Nauta zei dat van een vierde fase geen sprake is. Die fase hoeft daarom ook niet geschrapt te worden. Er is geen budget voor een vierde fase. Mocht die er ooit komen, dan zal de raad er eerst zijn fiat aan moeten geven. Nauta kon in belangrijke mate meegaan met de heer De Waard. Hij erkende de gevaren die het failliet laten gaan van de dorpscom missie kunnen inhouden. Belangrijk Wethouder Blanken bracht in herin nering dat met het dorpshuis een belangrijk stuk welzijnswerk tot stand is gekomen. Hij zei dat het helemaal niet vaststaat dat wanneer iemand anders dan de dorpscommissie het beheer had gevoerd, niet hetzelfde was voorgeval len. Volgens Blanken mag niet gezegd worden dat er sprake is van opzet: er was simpelweg verkeerd begroot. Hij vond dat het pre-advies van het college een goede oplossing geeft voor de vraag hoe je de opgelopen tekorten kunt dekken en hoe je voorkomt dat er weer ongelukken gebeuren. Hij zei dat de bar van de Stichting Open jeugdwerk ge bruikt wordt om het eigen werk van de stichting mee te financieren. Zou die bar van het dorpshuis worden, dan zou een deel van de inkomsten van de Stichting Open Jeugdwerk wegvallen. Er zou dan meer subsidie moeten worden toege kend aan de Stichting Open Jeugdwerk en daarmee zou het probleem alleen maar van het dorpshuis naar het jeugd werk verlegd worden. Raamvoorstel Nauta meldde hierna nog dat het voorstel voor het dorpshuis een raam voorstel is. Mochten zich in de toekomst met andere dorpshuizen in de buiten- De medewerkers van het Mensen Zonder Werk-project nodigen iedere Texelaar uit om zaterdag tus sen 10.00 en 17.00 uur naar de 'oude ULO' te komen om daar kennis te maken met het project. De vertrek ken waarover het project beschikt zijn zojuist in gebruik genomen en ter gelegenheid daarvan wil men graag laten zien wat hier zoal ge beurt. Dit 'open huis' kan worden gezien als een van de manieren waarop het pro ject het publiek meer wil betrekken bij het werklozenwerk. Door middel van een collage worden de geschiedenis en de huidige activiteiten van het project duidelijk gemaakt. Dat bij de uitvoering van activiteiten de inbreng en inzet van het publiek ook belangrijk is, wordt duidelijk gemaakt door te laten zien waar vrijwilligers gebruikt kunnen wor den. Gedacht wordt aan een informa tieblaadje over alles wat met het project en met werkloosheid heeft te maken. In de bovenruimte is gelegenheid voor het drinken van een kopje koffie of wat anders. Ook is er een doorlopen de filmvoorstelling van gerichte, maar dorpen vergelijkbare problemen voor doen, dan zal naar een zelfde soort oplossing worden gezocht. Dit geeft de dorpshuizen geen carte blanche om financieel maar wat aan te rommelen, want de prijs die ze voor de oplossing moeten betalen is een zeer vergaand verlies van zelfstandigheid. Nauta meld de verder nog dat het uitdrukkelijk niet de bedoeling is met deze zaak de polarisatie tussen Den Burg en de andere dorpen te bevorderen. Voorzichtig In de tweede ronde zei S. de Waard dat je voorzichtig moet zijn met het naar huis sturen van de dorpscommissie omdat je dan een vacuüm krijgt in de gemeenschap. Barendregt vond dat je de dorpscommissie niet naar huis kunt sturen en dan vervolgens alle ellende op de nek van de welzijnsstichting schui ven. Dros zei het eens te kunnen zijn met het voorstel om het tekort met o.a. een lening aan te zuiveren. Schilling en Zegers gaven echter geen krimp. Jan sen vroeg nog waarom het college niet meer inzicht in het gebeuren had kun nen krijgen, net als de deelnemende verenigingen. Hij vond dat de fout ook bij het college moest worden gezocht. Stemming Na nog wat heen en weer ge praat, waarbij weinig nieuwe ar gumenten naar voren werden gebracht, achtte burgemeester Engelvaart de tijd rijp voor de stemming. Het plan om de dek king van het tekort te laten ge schieden via een lening van f222.500,— en een bijdrage van de bevolking van ^11.750, werd met acht tegen zeven stem men aangenomen. Tegen waren Zegers, Van Asselt, Jansen, me vrouw Huitema, Rienstra, Schil ling en Barendregt. Het plan voor het uitvoeren van fase drie onder verantwoordelijkheid van de dorpscommissie maar met toe zicht van de gemeente, werd met negen tegen zes stemmen aange nomen. Dezelfde mensen als bij het eerste voorstel stemden te gen, met dit verschil, dat Baren dregt nu bij de voorstemmers be hoorde. Uiteindelijk was Dros al leen tegen het voorstel om het personeel van het dorpshuis in dienst te laten zijn van de Wel zijnsstichting. ook ontspannende films. Rond 11.00 uur wordt de ruimte officieel geopend. Het is de bedoeling dat het MZW- project na 15 maart met een vast week- programma komt. In het ontwerppro gramma staat al een drietal activiteiten genoemd. Het publiek mag suggesties doen voor de rest van de beschikbare tijd. Het is de bedoeling om een van de lokalen op maandag, woensdag en vrij dag te gebruiken als hobbyruimte waar dan gewerkt kan worden met hout, metaal, klei etc. Het MZW-project in het dorpshuis is dagelijks van 10.00 - 17.00 uur te bereiken, Schilderend 39, telefoon (02220) 4792. De 71-jarige mevrouw Daalder uit Oudeschild kwam dinsdagmiddag met haar fiets op de Schilderweg ter hoogte van het Aardappelselectiebedrijf te val len, nadat zij was aangereden door een tweetal jongens. Ze kreeg een bloed neus. De identiteit van de jongens bleek pas later; zij stelden zich in ver binding met de vrouw. Met droefheid, maar dankbaar voor wat hij voor ons is geweest, geven wij U kennis van het overlijden van mijn lieve man en onze zorg zame paps Jan Kaan, echtgenoot van Guurtje Mosk, in de leeftijd van 49 jaar. G. Kaan-Mosk Piet Jan - Nelie Peter Texel, 11 maart 1980, Loodssingel 29, Oudeschild. Een korte herdenkingsdienst zal worden ge houden op vrijdag 14 maart n.m. 2.00 uur in de Ned. Hervormde kerk te Oudeschild, waar na de begrafenis op de Oudeschilder begraaf plaats zal plaatshebben. Gelegenheid tot condoleren donderdag avond van 7.30 tot 8.30 uur in de Ned. Herv. kerk en na de begrafenis in het Dorpshuis 't Skiltje. Wij willen iedereen heel hartelijk bedanken voor de gelukwensen en kado's, in welke vorm dan ook, ter gelegenheid van onze on vergetelijke 25-jarige hu welijksdag. A. Sijtsma W. Sijtsma-Zuidema all,ui Met droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze lieve schoonzoon, zwager en oom Jan Kaan. H. Mosk-Dekker B. Beuving F. Stiggelbout-Mosk W. Stiggelbout C. Mosk R. Meier N. Bakker-Mosk J. Bakker T. van Leeuwen-Mosk C. van Leeuwen J. Mosk C. Mosk-Visser H. Amsing-Mosk B. Amsing M. Daalder-Mosk J. Daalder Dankbaar en blij geven wij U kennis van de ge boorte van onze zoon en broertje Christiaan Pieter Agatha en Pieter de Vries Leon, Kees en Corina Texel, 6 maart 1980, Trompstraat 32, 1792 BK Oudeschild. Albert Boelens en Annegriet Kager hopen op vrijdag 21 maart 1980 om 15.00 uur te trouwen in het gemeente huis van Den Burg - Texel Receptie van 17.30-19.00 uur in „Catharina-hoeve", Rozendijk 17, Den Burg. Ons adres is: Nieuwe Akkers 66, 9765 GD Paterswolde. Harm Vlaming, Oranjestraat 9, Oosterend, en Conine Gombert, Bernhardlaan 12, Den Burg, hopen vrijdag 21 maart 1980 n.m. 2.15 uur in het gemeentehuis te Den Burg te trouwen. De kerkelijke inzegening vindt plaats n.m. 3.00 uur in de Gereformeerde kerk te Den Burg door ds. De Boer. De receptie is 's avonds van 7.30 tot 9.00 uur in de Rótisserie 't Kerckeplein" te Oosterend. Ons toekomstig adres is: Vliestraat 1, Oosterend. Herfce Boon en Susanna Griener gaan trouwen op vrijdag 28 maart 1980 om 15.00 uur in het gemeentehuis te Den Burg. Receptie van 19.30 tot 20.30 uur op Vuurtorenweg 94, De Cocksdorp. Ons adres is: Vuurtorenweg 96, 1795 LM De Cocksdorp. Voor de vele kaarten bloemen en fruit tijdens mijn verblijf in het zieken huis, en bij mijn thuis komst ontvangen, zeg ik u allen heel hartelijk dank. J. Daalder-Brouwer Peperstraat 24, Oosterend. Alle buren, vrienden en bekenden hartelijk dank, ook namens mijn vrouw voor de kaarten en de be langstelling betoond tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst voor het fruit en de bloemen. Jan van der Veer Voor Uw medeleven en belangstelling ons betoond na het overlijden en bij de begrafenis van onze lieve moeder, schoonmoeder en oma ENGELTJE TIMMER- VISMAN willen wij U hartelijk danken. Namens de familie, P. Timmer Maart 1980, Schoolstraat 16, Oosterend, Texel. is u wed De Buteriggel de weekenden geopend. Rijschool Willemen Voor rijles op Texel en in Den Helder. Tel. (02230) 35663. Voorjaar schoonmaak tijd. Bel even Harm Spigt, De Koog, (02228) 311 Pasfoto's. Direct klaar. Fotobedrijf De Waal, Bin- nenburg. U bent aan het schoon maken en ruimt oude lec tuur en leesboeken op. Wilt u dan even om mij denken. Harm Spigt, (02228)311. Strandpaviljoen „De Zeeaster" aan de linker kant op het strand van paal 17, is ieder weekend geopend. Taxi (02220) 2000 Martien van de Wetering Zakenvervoer per taxi. Café De Passage, De Koog, mét biljart. Het hele jaar geopend. Café-Restaurant „De Raadskelder". Maandags morgens vanaf 9 uur is de koffie klaar. Voor racekleding. Garage Dros. Een strandhuisje aan het Westerslag, waar u kunt surfen en catama ran-zeilen. Bel Henk Koopman, tel. (02220) 3396. Vegetarisch restaurant „De Kleine Club" gedu rende de weekends geopend. Supermarkt „De In stuif" Veel parkeerruimte Flowerstyling Schuiling Ons tel.nr. (02220) 4571. Vrijdag 7.00 uur weer Visbeurs in de ULO (boven). Zeer grote sorte ring vis. Voor uw aangangwa- gens Garage Dros, tel. (02225) 233. Ed Nijpels spreekt in Rebecca vrijdag 14 maart 1980, 20.00 uur. Meer rechten voor minderjari gen.

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 2