k Dagmarkt 1 r. KELLER: DE VADERLANDSE KEUKEN filiaalbedrijf in levensmiddelen algemene ledenvergadering van de Meersportenvereniging Texel Assurantiekantoor Texel Klif 23 - Den Hoorn. Vismans eethuisje 7 dagen geopend. kom,kijk...cn kies Keiler (met de K van Kwaliteit) Keukencentrum A v. d. Vis bv. VOORBEREVDINGSBESLUIT BEKENDMAKING opent binnenkort haar 34ste vestiging in de Weverstraat te Den Burg. Dagmarkt: is een fijne zaak waar U zich als klant thuis voelt. Dagmarkt: is een zaak waar elke klant, jong en oud, nog als gast ontvangen wordt. Dagmarkt: is een gezellige zaak, waar het motto ,,de klant is koning" hoog in het vaandel staat. DagMarkt: Dagelijks Vers Markt hetgeen betekent: Dagelijks veilingverse aanvoer van Groente en Fruit tegen scherpe dagprijzen.... daarom Dagmarkt Dagelijs Vers Vlees tegen messcherpe prijzen maar bovendien topkwaliteit.... daarom Dagmarkt Dagelijks aanvoer van Zuivel en Melkprodukten en stukken goedkoper!!!.... daarom Dagmarkt Dagelijks ovenvers Brood en Banket van onze warme bakker en natuurlijk lage voordeelprijzen.... daarom Dagmarkt Dagelijks vers gesneden vleeswaren en een groot assortiment buitenlandse vleeswaren, specialiteiten, salades en paté's.... daarom Dagmarkt Binnenkort uw dagelijkse levensmiddelen stukken goedkoper dan eiders!!! Assist.-bedrijfsleider. Wij verwachten van deze man een ruime ervaring in de levensmiddelenbranche, goede kontaktuele eigenschappen, verantwoordelijkheidsgevoel en een volledige inzet. A.G.F. Chef: welke geheel zelfstandig de A.G.F.-afdeling binnen de dagmarkt kan runnen. Natuurlijk moet deze man beschikken over produktenkennis, goede kontaktuele eigenschappen, verantwoordelijkheidsgevoel en een tomeloze inzet. Kassières (vr.): ervaring is niet vereist, vriendelijkheid en accuratesse wel. Winkelbedienden (m.). Iedere jongeman, die bereid is zijn handen uit de mouwen te steken, komt hiervoor in Assistent van de A.G.F.-chef. Wij zoeken een jongeman, die interesse heeft voor groenten en fruit en die op deze manier de kans krijgt het vak volledig te leren kennen. PAGINA 14 TEXELSE COURANT 93 VRUDAG 21 MAART 198(1 Hierbij nodigen wij U uit voor de die dit jaar op vanavond 20 maart in „De Scha kel" zal worden gehouden. Aanvang 20.00 uur. We rekenen op uw komst. De agenda ziet er als volgt uit: 1. Opening 2. Mededeling notulen vergadering 1979 3. Ingekomen stukken 4. Jaarverslag secretaris 5. Jaarverslag penningmeester 6. Verslag kaskommissie benoemen nieuwe kas- kommissie. 7. Goedkeuring huishoudelijk reglement 8. Verkiezing dagelijks bestuur: Voorzitter, aftredend en herkiesbaar: Andrew Albers Penningm., aftredend Leo Boekei en niet-her- kiesbaar. Voordracht: Arie de Vey. 9. Rondvraag. 10. Sluiting. 02228 502 683 b.g.g. 525 Cor de Boer, Parnassiastraat 6a, De Koog. Met speciale premie en voorwaarden voor uw caravanverzekering (incl. verhuur). Pleziervaartuigen Autoverzekeringen. is Uw bromfiets al verzekerd? Een telefoontje is voldoende, of kom even langs. Het Loodsmansduin vroeger en nu Het 'Loodsmansduin' is een van de hoogste toppen van de Texelse duinenrij Het biedt niet alleen fraai uitzicht op het zuidelijk deel van het eiland maar ook op de aangrenzende zee met zijn voor de scheepvaart verraderlijke platen en banken De naam herinnert aan de tijd dat het duin als uitkijkpost diende ten behoeve van de loodsen die hier van de zestiende tot de achttiende eeuw hun geld verdienden met het begeleiden van de schepen van de oorlogs- en handelsvloten door de geulen die telkens van plaats veranderden. Oorspronkelijk waren het vissers, die hadden ontdekt dat zij met hun kennis van de zeegaten méér konden verdienen Het loodswezen was voor Texel een belangrijke bednjvigheid. In 1830warenop het eiland nog 150 loodsen gevestigd Daarvan woonde de helft in Den Hoorn, waar enkele gerestaureerde 'loodsmanshuisjes' in de Herenstraat nog aan deze periode herinneren en waar zich een café bevindt dat tot voor enkele jaren de naam 'Loodsmanswelvaren' droeg Aan de voet van het Loodsmansduin bevond zich eer. put, waaruit water werd verkocht aan de schepen die in de toen veel grotere Mokbaai lagen te wachten op gunstige wind om uit te varen De opbrengst van dit water 4 414,-in de periode 1781 -1791en van soortgelijke putten bij Oudeschild was voor het weeshuis in Den Burg Het loodswezen verdween van Texel na 1852 toen het Rijk deze taak overnam. Het betekende verval en armoede, waaraan pas een eind kwam door de opkomst van het toerisme. In de Tweede Wereldoorlog werd het Loodsmansduin tot een geducht onderdeel van Hitlers Atlantik-wall gemaakt: 'Zuid-Battenj' De kanonnen in de hooggelegen bunkers bestreken het strategisch belangrijke zeegebied tussen Texel en Den Helder en schoten in april 1945 de Texelse dorpen in puin om een eind te maken aan de opstand van de Georgiërs tegen de Duitsers. De tientallen legerings- en munitiebunkers stonden na de oorlog bekend als het bunkerdorp' en boden tot in de jaren vijftig goedkope tijdelijke huisvesting aan Texelse gezinnen Toen hier de camping Loodsmansduin' werd gesticht werden de bunkers deels gesloopt en deels tot recreatiehuisjes gemaakt. En het voormalige kantinegebouw van de Wehrmacht werd een vredige plaats van recreatief en culinair genoegen: Restaurant/Paviljoen Loodsmansduin Witteweg28 Den Hoorn Texel Telefoon 02226 360 Wij zijn t/m 30 maart wegens vakantie gesloten. Er is dinsdag 25 maart wel klaverjassen. De Cocksdorp, telefoon (02222) 232 waar men paling eet uit eigen viswater. Keukenspecialisten als wy werken graag met 11 Keiler keukens. In Nederland gemaakt voor de t vaderlandse markt en dus exact afgestemd op onze omstandigheden. Praktische snufjes, zóveel 11 kombinatiemogeiykheden dat we van maatwerk kunnen 11 uitgaan... en een verrassend voordelige prijsstelling. MaHcowsg 8, Dsn Burg, talsfoon (02220) 2366 Toonzaal geopend: alle werkdagen: 8.00-12.30 en 13.30-17.15 uur. 's zaterdags 8.30-12.30 uur Vrijdags 19.00-21.00 uur. De burgemeester van Texel maakt ingevolge het be paalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad der gemeente Texel bij besluit d.d. 11 maart 1980, nr. 6 wijziging van een bestemmingsplan in voorbereiding heeft verklaard voor het op de bij dit besluit behorende kaart aange geven gebied betreffende een perceel grond gelegen aan de Oorsprongweg in Midden-Eierland. Het besluit ligt met bijbehorende kaart vanaf 24 maart 1980 voor een ieder ter inzage op de afdeling ruimtelijke ordening en planning van de gemeente: secretarie, kamer 205. Texel, 17 maart 1980. De burgemeester van Texel, J. A. Engelvaart Burgemeester en wethouders van Texel brengen in gevolge artikel 2 van de Ontgrondingsverordenin; Noord-Holland ter openbare kennis, dat vanaf heder gedurende 30 dagen ter gemeentesecretarie (kamei 209) ter inzage ligt een verzoek van de heer S Zegers, Postweg 87, Texel, om vergunning op gronc van artikel 3 van de Ontgrondingswet voor het per ceel sectie A nr. 3934 in de polder Eierland ten behoeve van de teelt van landbouwprodukten. Schriftelijk kunnen bezwaren binnen bovengenoem de termijn worden ingediend bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, Dreef 3 te Haarlem, tegen de inwilliging van het verzoek om ontgron dingsvergunning. Texel, 21 maart 1980. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, J. A. Engelvaart De secretaris, G. A. Oskam, l.-s. •"I' h Om bovenstaande motto's in de praktijk waar te maken, moeten wij kunnen beschikken voor een team van fijne, enthousiaste, vriendelijke en gezellige medewerkers. Wie aan deze voorwaarden kan voldoen nodigen wij uit op onderstaande funkties te solliciteren. aanmerking. Wij bieden, afhankelijk van de funktie, een goed salaris, uiteraard een 5-daagse werkweek en indien noodzakelijk reiskosten vergoeding. Op maandagavond 24 maart zijn wij in Café De Zwaan, Zwaanstraat 6 te Den Burg, aanwezig vanaf 18.30 uur tot 20.30 uur om u in een persoonlijk onderhoud nader te informeren. Schriftelijke sollicitaties kunt U richten aan: Dagmarkten, J. C. Beetslaan 163, Hoofddorp, tel. (02503) 16241; dhr. W. B. M. Schornagel.

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 14