DE TEXELSE DEELNEMERS AAN HET STEDENSPEL Gemeentehuis krijgt feestelijk aanzien Mannetjesputters VRIJDAG 4 APRIL 1980 TEXELSE COURANT PAGINA 9 Wanneer volgende week vrijdag de ogen van televisiekijkend Ne derland gericht zullen zijn op de strijd tussen de 'stedelingen' van Texel en Harmeien, is het niet alleen de Arnhemse Rijnhal die gonst van activiteiten. Zeker, in Arnhem bevindt zich het parcours waar de meest spectaculaire spelen zullen worden gehouden. Waar het gaat om krachtmeting en vernuft. Maar in het Texelse gemeentehuis speelt zich een minstens zo belangrijk onderdeel van het Stedenspel af. Daar zetelt de Denktank die de lastige vragen zal moeten beantwoorden. Het is logisch dat het gemeentehuis in Den Burg een beetje feestelijk aanzien krijgt zodat men in het land niet denkt dat Texelaars uit harken en chagrijnen bestaat. Daarom is erg veel aandacht besteed aan de aankleding van het gemeentehuis. Er zullen schitterende bloemstukken staan opgesteld die zijn gemaakt door de bloemschik club van mevrouw Nijman. Met man en macht wordt gewerkt om voorde elfde zo mooi mogelijke creaties te vervaardigen. De bloemen zijn beschikbaar gesteld door de afdelling Bloembollencultuur op Texel. Een mooie gelegenheid om de mensen van de overkant te tonen dat Texel nog wel wat meer levert dan wol en schapekaas. Overigens zal het idee dat Texel een schapeneiland is bij de mensen van de overkant toch wel een beetje verstrekt worden. Voordat Texels presentatrice Judith Bosch het gemeentehuis be treedt treft ze op de Groeneplaats zeven jonge lammetjes aan. Een vertederd beeld voor de meeste Nederlanders. Ondernemers Het ziet er naar uit dat zo langzamer hand heel Texel meeleeft met Steden- spel. Jonge Ondernemers die persé willen dat Texel in de finale komt hebben een Denktank 2 gevormd. Ho pelijk zijn de ondernemers gis genoeg om het eerste Denktank-team te kunnen helpen. Naar verluidt zijn de mensen in Harmeien niet op hun achterhoofd gevallen, dus er zal goed en snel gedacht moeten worden om de punten bijeen te krijgen. Om de ploeg van Harmeien een aandenken mee te kun nen geven zijn er gelden beschikbaar gesteld door de RST. Ook de winke liersvereniging van de Parkstraat heeft gelden voor een aandenken voor Har- melen en de NCRV bijeengebracht. Het lijkt er op dat het de gemeente makkelijk wordt gemaakt de zaak financieel rond te krijgen. Wanneer nog enkele enthou siaste liefhebbers als sponsor willen optreden zal zelfs in het geheel geen beroep hoeven worden gedaan op de gemeenschapsgelden Texel zal op de avond van de elfde wel een uitgestorven indruk maken. Een beeld dat vergelijkbaar is met belangrijke interlandwedstrijden op de tv: alleen de toeristen lopen buiten en de Texelaar zit binnen. Toch zal niet iedereen het Stedenspel kunnen bekijken. Mensen die vanwege hun beroep zich niet kunnen veroorloven een avond aan de buis gekluisterd te zitten bijvoorbeeld. Als deze mensen de uitzending toch willen zien mag het een geruststellende gedachte heten dat van het geheel een kleuren video-band wordt gemaakt door de Lichtboei-liefhebbers. De band zal later op een aantal plaatsen op Texel worden vertoond. Dat is ook leuk voor de mensen die in Arnhem zijn geweest of die hebben meegespeeld. Mensen die deze band willen overnemen voor hun eigen video apparatuur kunnen contact opnemen met A. Koopman, Boogerd 11, telefoon 2942. Denktank Voor alle zekerheid laten we hier nog even het nummer van de Denktank volgen. Het idee mag zo langzamerhand bekend worden verondersteld. Mensen die een antwoord weten op een bepaal de vraag in de quiz bellen gezwind naar (02226)541. Tijdens de uitzending wordt bij de communicatie geassisteerd door de dienst Bescherming Bevolking. Kees Kloessen, 18 jaar, van beroep scholier. Hobby's: sport en muziek. Mannetjesputter Henk Jan Klok, 22 jaar, van beroep ambtenaar staatsbosbeheerHobby's: volleybat, zaal- en vek/voetbal. Mannetjesputter Fup Krijnen, 39 jaar, van beroep Noordzeevisser. Hobby: skieén. Sportster en Denkster Ruud Koorn, 35 jaar, van beroep huisvrouw en met haar man be heerster en eigenaar van een camping. Hobby's: tafeltennis, handbal en zwemmen. Mieke Wisman, 30 jaar, van beroep huis vrouw. Hobby's: portretschilderen, dwars- fluitspelen, schaatsen en volleybal. Gert Pansier, 30 jaar, van beroep bedrijfslei- er van het zwembad. Hobby's: voetbal en volleybal. Annelies Groenhof, 17 jaar, van beroep scho liere. Hobby's: sport knutselen, muziek en lezen. Zakelijk leider Piet Arensman, 49 jaar, van beroep gemeenteambtenaar. Hobby's: lezen, muziek en de ziekenomroep Texel. Mannetjesputter Henk Boon, 36 jaar, van beroep kapitein op de veerboot Gewicht 100 kilo en hobby: volleybal. Mannetjesputter Jaap Krijnen, 32 jaar, van beroep Noordzeevisser. Hobby: zaalvoetbal. Louis Uriot 28 jaar, van beroep trouw kundig tekenaar. Hobby's: veld- en zaalvoetbal, sport filmen, tuinieren, lezen, werken. Rita Dogger, 23 jaar, van beroep huisvrouw. Hobby's: volleybal, lezen, tuinieren en hand werken. Hier zijn ze dan. De Texelse gladiatoren van het stedenspel. De dames en heren die het moeten maken. In sport en in spel. En tijdens de quiz. In de strijd tegen Harmeien. En uiteraard in de finale tegen één van de andere twaalf steden. Dat kan niet op zijn elf-en-dertigst. Dat moet serieus gebeuren. Het Texelse team gaat zich voor het oog van heel Nederland inzetten voor de eer van Texel. Op deze pagina staan ze vermeid met naam, leeftijd, beroep en hobby's. Een ijzersterk team. Van captain tot mannetjesputter. Van zakelijk leider tot trainer. Een Texels team. Een team om U tegen te zeggen... Ti Silvia Schoo, 26 jaar, van beroep onderwijze res. Hobby's: turnen en bowlen. Denkster: Anja Pansier, 30 jaar, van beroep huisvrouw. Hobby's; volleybal, lezen en hand werken. Nicol Schermer, 20 jaar, van beroep scholier. Hobby's: voetbal en tennis. Gerrit Verhoeven, 28 jaar, van beroep sport leraar. Hobby's: puzzelen, zwemmen en tur nen. Trainer Kees Schuil, 29 jaar, van beroep auto monteur. Hobby's: sport en knutselen. Captain Henk Keijser, 30 jaar, van beroep leraar lichamelijke opvoeding. Hobby s: sport en fotografie. Ria Keijser, 29 jaar, van beroep zweminstruc- trice. Hobby's: zwemmen, volleybal en gym nastiek.

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 9