Vervoer LOM-kinderen moet met begeleiding Neem een kind voor uw rekening \6 Discussie in raad: BON Beatrixschool tegen vervoer LOM-kinderen naar Den Helder Voor het weekend Demonstratie (ingieten Jachthondenopleiding Winkel open op zondag Klassiek concert door „Apollo" Aanrijding Te hard Voor f 20,- per maand schenkt u een kind een vast thuis en een toekomst. Heb het hart eensneem een kind voor uw rekening. Vul nu meteen de bon in. Zwerver Foto-expositie Grieks volksdansen Radioprogramma W.A.O. Thrombosedienst Zuigelingenbureau Artsen van 12 en 13 april Kerkdiensten Groene Kruis Tandartsen Apotheek Rijkspolitie Dierenartsen Noodslachtingen VRIJDAG 11 APRIL 1980 TEXELSE COURANT PAGINA 7 „Ik ben blij dat de Schoolbegeleidingsdienst weer goed func tioneert. Doordat de praktijkmedewerkers beter werken, gaat het met de hele begeleidingsdienst goed. Het is belangrijk dat er een vast rooster komt van de tijden waarop de praktijkmede werkers de scholen bezoeken. Een dergelijke dienst kan alleen maar goed functioneren als die praktijkmedewerkers frequent naar de scholen gaan". Aldus reageerde het raadslid Zegers op het voorstel van het college om de subsidieblokkade tegen de schooladviesdienst op te heffen. In een vergadering van T979 had de raad besloten slechts 7/12 van het totale subsidiebedrag toe te kennen. Gisteren werd door de raad voldoende reden aanwezig geacht om de resterende 5/12 deel van de subsidie beschikbaar te stellen. Bij het raadsvoorstel werd ook meteen een brief meegenomen van de familie De Graaf-van Hees waarin deze had verzocht een vervoers- regeling in het leven te roepen voor Texelse kinderen die bij de aanvang van het schooljaar 1980/'81 de LOM kompasschool in Den Helder gaan bezoeken. Binnen dit kader werd overwogen om de schoolbegelei dingsdienst in te zetten bij het op sporen van LOM kinderen. De bege leidingsdienst had toegezegd hiervoor een werkschema te zullen maken. Over dit laatste punt zei Zegers het niet de taak van een Schoolbegeleidingsdienst te vinden om kinderen die voor het LOM on derwijs geschikt zouden zijn op te sporen. Kinderen moeten primair door hun ouders en de leraren van de school die ze bezoeken voor het LOM onderwijs worden aangemeld. De Schoolbegeleidingsdienst kan daarna voor verder onderzoek zor gen. Begeleiding Over het vervoer naar de Kompas- school in Den Helder, meldde Zegers dat de gemeente wettelijk verplicht is om de vervoerskosten van leerlingen naar de dichtstbijzijnde LOM school voor zijn rekening te nemen. ,,Maar, met die regeling ben je in de Texelse situatie niet klaar", zei Zegers. ,,Het is al erg genoeg dat er op Texel geen volkwaardige onderwijsgelegenheid is voor LOM kinderen. We zullen daarom zorg moeten dragen voor begeleiding naar en van de school in Den Helder. Vermoedelijk zullen vijf of zes kinderen iedere dag heen en weer moeten. Het is onverantwoord om kinderen die in een aantal opzichten toch al erg kwets baar zijn alleen met de boot mee te sturen. Alleen als er begeleiding is, kan een voorstel om het vervoer te laten plaatsvinden gesteund worden". Brief Ook Schilling vertoonde tekenen van blijdschap dat de band tussen de Schoolbegeleidingsdienst en de gemeente weer goed is. Hij noemde de brief die de oudercommissie van de Beatrixschool aan de raad had geschre ven en waarin deze commissie uiteen- Zaterdagavond 19 april a.s. zal het Delfts Studenten muziekgezelschap 'Apollo' in de Ned. Hervormde Kerk te Den Burg een concert verzorgen. Het gezelschap bestaat al sinds 1849 en telt momenteel ongeveer 30 personen. Het heeft de bezetting van een klein sym fonie-orkest en staat onder leiding van Pleun van der Linden, concertmeester van het Gewestelijk orkest van Zuid- Holland. Men zal de volgende werken uitvoeren: Jeu d'enfants van Bizet; derde Brandenburgs concert van J.S. Bach; vijfde symfonie van Schubert; stuk voor blazers van Gordon Jacob. Het gezelschap geeft elk jaar een aantal openbare concerten. Zo speelde men vorig jaar in Brussel voor de Nederlandse Vereniging aldaar. Dit jaar staat naast Texel ook een optreden in de Helderse schouwburg op het program ma. De entree voor het concert, dat 's avonds 8 uur aanvangt, beloopt f 6,00 voor houders van CJP en bejaardenpas 65 f 4,00. Voor dit optreden zullen de 30 jonge ren bij particulieren moeten worden ondergebracht. Daarom wordt op geïn teresseerden een beroep gedaan om voor de nacht van zaterdag 19 op zondag 20 april a.s. slaapgelegenheid voor 1 of meer jongeren beschikbaar te stellen. Betrokkenen zijn bereid zelf een slaapzak mee te nemen. De gastgezin nen zullen voor elke slaapgelegenheid voor één student op één vrijkaart kunnen rekenen. Gastgezinnen zouden we willen vragen voor betrokkenen op zondagmorgen ook voor een ontbijt te zorgen; de andere maaltijden worden in groepsverband geregeld. Opgaven voor logies worden gaarne ingewacht bij het bureau culturele zaken ten raad- huize, tel. 02220-3041 Imevr. Bootsmaj. zet dat vervoer van LOM kinderen wel eens het einde van de Beatrixschool zou kunnen betekenen. Zou de Beatrix school er niet meer zijn dan zou dat het einde betekenen van een onderwijs- mogelijkheid voor kinderen die met op een gewone basisschool passen. Schilling zei dat hij zich de reactie van de ouders van de kinderen van de Bea trixschool erg goed kon voorstellen. Ook De Waard was aan het denken gezet door de brief van de oudercom missie. Hij zei dat hij kon meevoelen met de beweegredenen van de familie De Graaf, maar anderzijds vond hij het bezwaarlijk het risico te lopen dat je je eigen school moet afbreken ten bate van één op het vaste land. Evaluatie In zijn antwoord zei Wethouder Blan ken dat gewerkt wordt aan een evaluatie van het werk van een School begeleidingsdienst en dat dan tevens zal worden gekeken naar de mogelijkheid van een rooster voor de praktijkmedewerkers. Per school zullen binnen dit kader de wensen en gevoeligheden worden geïnventari seerd. Er zal twee keer per jaar een plenaire vergadering worden gehouden Als er mogelijk in de toekomst meer geld beschikbaar komt dan ligt er mis schien een mogelijkheid dat de School begeleidingsdienst ook bij het voort gezet onderwijs wordt ingeschakeld Blanken vond inderdaad niet dat de mensen van de Schoolbegeleidings dienst het veld moeten worden inge stuurd om te kijken of er nog ergens LOM kinderen zijn. Wel was hij van mening dat deze dienst bij de LOM pro blematiek ondersteunend zou kunnen werken. Verbaasd De wethouder was verder van mening dat het vervoer van LOM kinderen naar Den Helder alleen maar zin heeft als er sprake is van beschermd vervoer. Blanken zei later te willen terugkomen op de relatie met de Beatrixschool. Hij hoopte dat punt aan de orde te kunnen stellen in de vergadering van mei. De wet houder was wel verbaasd over de stap van de oudercommissie. „Op drie april heb ik een indringend gesprek gehad met de oudercom missie van de Beatrixschool. Dat ge sprek is in een hele goede sfeer verlopen. Op zaterdag vijf april schrijven ze dan opeens een brief naar de gemeenteraad, zonder dat Mr daar iets van wist", zei hij. In antwoord op Schilling deelde Blanken nog mede dat het kleuter onderwijs ook meer betrokken zal wor den bij het werk van de School Advies Dienst. ,,Er is een integratie gaande van basis- en kleuteronderwijs en het is de bedoeling dat een praktijkmedewer- Een aanrijding met aanmerkelijke ma teriële schade vond vorige week vrijdag plaats op de kruising van de Pontweg met de Pelikaanweg Een uit Duitsland afkomstige bestuurder wilde met zijn Volkswagenbusje de vrachtwagen van C.J.R. passeren. De laatste wilde op dat ogenblik net links afslaan de Peli kaanweg op. De klap die hierop volgde was hard. Een Duitser die wel erg bang was de boot te missen moest zaterdag diep in de buidel tasten voor hij zijn tocht naar de veerhaven mocht vervolgen. Omdat hij ruim 140 reed op de Pontweg wilde de politie graag even een klein onder houd met hem. Een motorrijder die een dag later 110 op de Pontweg reed werd eveneens be keurd. Overigens is men dit weekend wel bezig geweest op de Pontweg. In de nacht van zaterdag op zondag werd een automobilist aangehouden die zich slingerend over de Pontweg voortge- woog. Het blaaspijpje sloeg al groen uit voordat de man er naar gekeken had, dus legde de politie een rijverbod op. ker zich specialiseert op die jonge groep. Zo'n medewerker kan zich niet volledig op die groep richten, daar zijn te weinig mensen voor". Samengaan In de tweede ronde zei mevrouw Huitema dat er ondanks begeleiding toch veel ouders zullen zijn die er tegenop zien om hun kinderen iedere dag naar Den Helder te sturen. Die kinderen zullen dan iedere dag om een uur of zeven de deur uitmoeten. In dit verband pleitte ze toch voor een samengaan van het LOM onderwijs en onderwijs voor kinderen met leermoei lijkheden. Zegers vond dat het punt over het vervoer van kinderen naar Den Helder moest worden ingetrokken en dat het in een volgende vergadering nog een keer aan de orde moest komen, dan mét het punt van begelei ding. Uiteindelijk besloot de raad de subsidieblokkade tegen de Schoolbege leidingsdienst in ieder geval op te heffen. In een eerstvolgende vergadering zal verder gesproken wor den over het praktisch invullen van de vervoersmogelijkheden naar het vaste land voor LOM kinderen. De begelei ding zal dan ook aan de orde komen. In die vergadering op 13 mei zal tevens meer inzicht zijn in de problematiek rond de Beatrixschool. Twee vluchtelingetjes kijken u aan. Twee van decmdcloos velen. Tranen vandaag.angst voor morgen. Zij zien geen uitkomst. Tenzij u vooral nu - in het Jaar van het Kind - uw hart kuil spreken. Met dit geld helpt u een kind m de derde wereld, waarvan u geen foto. of naam ontvangt, maar u zult hiermee sponsor worden van het hulpprogramma 'Neem een kind voor uw rekening' en u geelt regelmatige hulp. Ook uw eenmalige gift is welkom en nodig. Giro 1111222 - t.n.v. onze stichting met vermelding 'Sponsorprogramma'. I I I I I I I Stichting Mensen in Nood,1 Hekellaan 6, 5211 LX 's-Hertogenbosch., Giro 1111222. i i O lk neem zo'n kind voor mijn rekening. Met betaling wacht ik tot nader bericht. O Ik wil graag uitvoerige informatie over deze hulp ontvangen. Naam Adres PostcodePlaats S.v.p. aankruisen, invullen en opsturen aan Stichting Mensen in Nood, Antwoordnummer 10, 's-Hertogenbosch. Geen postzegel nodig. Voor het eerst dit seizoen heeft de politie een weggelopen kind bij de ouders teruggebracht. Het ging hier om een ondernemende vijfjarige die door bezorgde mensen bij het politiebureau in De Koog werd afgeleverd Zijn ouders bleken de paasdagen in Motel Texel door te brengen. De foto expositie van Karl Steinrucken in het gemeentehuis is ook dit week einde geopend. Belangstellenden kun nen zaterdag en zondag tussen twee en vijf in de expositieruimte onder het gemeentehuis terecht om de foto's te bekijken. De expositie heet 'Tijdsein' en is gratis toegankelijk. De Plattelandsvrouwen van De Cocksdorp houden maandag een cultu rele raadavond in het Eierlandsche Huis. Er zal een demonstratie tingieten te zien zijn door het echtpaar Roesingh- van Iterson uit Wassenaar Dit echtpaar heeft een oud-Hollandse tingieterij in hun woonplaats. Zaterdag 26 april begint een jacht hondenopleiding op een terrein bij De Koog. De tien lessen kosten f80, De honden moeten tussen de Vi en 5 jaar oud zijn, maar het hoeven geen rashon den te zijn. Inlichtingen kan men inwin nen bij P. van der Vis, telefoon 102220) 2459. De volksdansgroep Texel organiseert op 20 april een dag waar mensen Grieks kunnen volksdansen. De dag wordt gehouden van 11.00 tot 16.00 uur en de kosten zijn voor leden 711,— en voor niet-leden 714,—Men kan zich opgeven in de Marelstraat 8, Den Burg, telefoon (02220) 2996. Tot 15 april. De oudercommissie van de Beatrix school betwijfelt of het voor de kinderen die LOM onderwijs moeten volgen het beste is om dagelijks naar de LOM school in Den Helder te reizen. Dit staat in een brief van 5 april die de commissie naar de gemeenteraad van Texel stuur de. In de brief wordt erop gewezen dat op het ogenblik zes LOM leerlingen de Beatrixschool bezoeken en dat de aan pak op deze school individueel is. "Het onderwijs wordt gegeven met de nieuwste materialen en naar de laatste didactische inzichten. De heer Lintjer, hoofd van de Kompasschool in Den HeWer heeft onlangs nog voor één van deze kinderen het advies gegeven hem op de Beatrixschool te laten", staat in de brief. Verder wordt in het schrijven gemeld dat er landelijk experimenten gaande zijn om samenwerking te laten plaats vinden tussen LOM scholen en scholen voor kinderen met leermoeilijkheden. Het blijkt dat het onderwijs aan deze kinderen met dezelfde leermiddelen en met dezelfde didactische aanpak gege ven wordt. Natuurlijk moet hierbij wel de mogelijkheid bestaan verschillen in te bouwen. "Zou het geld", zo gaat de brief van de oudercommissie aan de raad verder, "dat de gemeente aan het vervoer van deze kinderen naar de Kompasschool in Den Helder gaat be steden niet beter ten goede kunnen komen aan alle uitvallers van het Texel se onderwijs die dan op Texel voor hen noodzakelijke vorm van onderwijs kun nen krijgen." De oudercommissie denkt hierbij aan het aanstellen van een extra leerkracht in het kader van het samen gaan LOM school en School voor kinderen met leermoeilijkheden. Genadeslag De oudercommissie vermoedt dat het busje dat dagelijks naar Den Helder rijdt de genadeslag zal betekenen voor de Volgende week vrijdag is de heer Vink uit Den Burg te beluisteren in een radio programma van de NOS over de Wet Arbeidsongeschiktheid (WAO). De uit zending begint om elf minuten over één op Hilversum 2. Tegen drie winkeliers in De Koog werd op paaszondag proces verbaal opgemaakt omdat de drukte hen het idee had gegeven dat het wel eens lonend zou kunnen zijn de winkel open te gooien. Dat mag niet op zondag en dus greep de politie in. Beatrixschool. De school ontleend zijn bestaansrecht aan het zich richten op de uitvallers bij het basisonderwijs. "Ver valt de Beatrixschool dan zal in het ver volg elke uitvaller van het gewone basisonderwijs de belastende reis naar Den Helder of elders moeten maken; een reis die door deskundigen voor juist deze kinderen als zeer nadelig wordt gezien." De oudercommissie is verder nog van mening dat het niet de taak van de schoolbegeleidingsdienst is LOM leerlingen op te sporen. De aanmelding van' een LOM leerling dient in eerste instantie te geschieden door de ouders en de betreffende school. De brief besluit met: "De optimis tische veronderstelling dat er nu opeens zoveel LOM leerlingen 'boven water' zullen komen dat men alsnog tot de stichting van een Texelse LOM school kan komen wordt door ons niet gedeeld. Wel zien wij in dit het heilloze door drijven van een aantal LOM-ouders de ondergang van het Texels speciaal on derwijs." Iedere woensdag van 9.00 - 10.30 uur. Adres: Groene Kruis-gebouw (ingang tandartsencentrum) Witte Kruislaan, Den Burg. Mee te nemen: alle throm- bosedienstgegevens van elders ge frankeerde retourenveloppe met vakan tie-adres, verzekeringsgegevens (zie- kenfondskaart). De zuigelingen die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt: Dokter Siebinga, 14.00 uur. dinsdag 15 april om Uitsluitend voor spoedge vatten Dokter R. R. Siebinga, Kikkert- straat 12, De Cocksdorp, telefoon (02222) 234. Bij geen gehoor (02220I 2323. Aanvragen visites s.v.p. tussen 9.00 en 10.00 uur. Zaterdag en zondag apotheek geopend en spreekuur van 12.00- 12.30 uur en van 17.00-17.30 uur, zonder afspraak. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Van vrijdagavond 18.00 uur maandagmiddag 13.00 uur tot Zr. M. de Jager, Diek 29, Den Hoorn, tel. (02226) 304. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan man zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Open op werkdagen: 8.30- 18.00 uur. Zaterdag 11.30-13.00 uur en 16.00-18.00 uur. Zondag 11.30-13.00 uur en 17.00-18.00 uur. Buiten die tijden alleen voor spoed eisende gevallen. Dagelijks is het politiebureau van de groep Texel van de Rijkspolitie telefonisch te bereiken via tel. (02220) 2644. Buiten kantooruren (tussen 18.00 en 08.00 uur) kan men rechtstreeks contact opnemen met de meldkamer van het district Alkmaar, tel. (072) 116444. Alleen voor spoedgevallen tele foon (02220) 2527. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, telefoon (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. Zondag 13 april 1980 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10.00 uur ds. Wisman Om 19.30 uur uitzending via De Lichtboei. De Cocksdorp 10 uur ds. Wolthaus Collecte Kerkvoogdij Den Hoorn 9.30 uur ds. Hoekstra De Koog 11 uur ds. Hoekstra De Waal 11.15 uur ds. Wolthaus Oosterend 9.30 uur ds. H. L. van Zijll Langhout, uit Groningen, gemeenschappelijke dienst met Oudeschild m.m.v. het gemengd koor Soli Deo Gloria. Doopdienst Oudeschild zie Oosterend. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10 uur ds. R. J. Blaauw 10.30 uur ds. R. J. Blaauw Oosterend 10 uur ds. De Boer viering H. Avondmaal 17.00 uur ds. De Boer viering H. Avondmaal GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10 en 16 uur dienst Woensdag 16 april 19.00 uur ds. J. S. v. d. Net uit Utrecht GEREF. KERK IVrijgemaaktl in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 19.15 uur ds. E. Woudt, uit Den Helder. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. Nolthenius. Uitzending Lichtboei. Extra collecte 2% Uppsala BAPTISTENGEMEENTE in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 16.30 uur Evangelist De Vries, m.m.v. een jongerengroep Kinderoppas aanwezig. Uitzending via De Lichtboei woensdag 18.30 uur. NOOM-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur Uitzending via De Lichtboei Zondag: 10.45 uur De Koog: zondag 9.30 uur Oudeschild: zondag 19.00 uur Den Hoorn: zondag 10.45 uur De Cocksdorp: zondag 9.15 uur "osterend: zaterdag 19.30 uur JEHOVAH'S GETUIGEN Dorpshuis De Waldhoorn, Heren straat 30, Den Hoorn Zondags: 18.30 uur openbare lezing 19.30 uur Wachttorenstudie. Woensdags: 19.30 uur Theocr. school; 20.30 uur Dienstvergadering.

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 7